gprof 2.44.90 - en to ka translation catalogue (91 entries)

en: <indirect child>
ka: <არაპირდაპირი შთამომავალი>

en: [find_call] 0x%lx: jsr%s <indirect_child>
ka: [find_call] 0x%lx: jsr%s <არაპირდაპირი_შთამომავალი>

en: %s: %s: unexpected end of file
ka: %s: %s: ფაილის მოულოდნელი დასასრული

en: %s: warning: ignoring basic-block exec counts (use -l or --line)
ka: %s: გაფრთხილება: უბრალო ბლოკების შესრულების რაოდენობის იგნორი(გამოიყენეთ -l ან --line)

note: FIXME: This only works if bfd_vma is unsigned long.
en: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu executions
ka: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu შესრულება

en: <unknown>
ka: <უცნობი>

en: 
    
    Top %d Lines:
    
         Line      Count
ka: 
    
    პირველი %d ხაზი:
    
         ხაზებსი      რაოდენობა

en: 
    Execution Summary:
ka: 
    შესრულების მიმოხილვა:

en: %9ld   Executable lines in this file
ka: %9ld   ფაილში შესრულებადი ხაზი

en: %9ld   Lines executed
ka: %9ld   ხაზი შესრულდა

en: %9.2f   Percent of the file executed
ka: %9.2f   ფაილის პროცენტი შესრულდა

en: 
    %9lu   Total number of line executions
ka: 
    %9lu   ჯამში შესრულებული ხაზების რაოდენობა

en: %9.2f   Average executions per line
ka: %9.2f   თითოეული ხაზის საშუალო შესრულება

en: [cg_tally] arc from %s to %s traversed %lu times
ka: [cg_tally] რკალი %s -დან %s -მდე %lu-ჯერ გადის

en: 		     Call graph (explanation follows)
ka: 		     გამოძახებების გრაფი (ახსნა მოჰყვება)

en: 			Call graph
ka: 			გამოძახებების გრაფი

en: 
    granularity: each sample hit covers %ld byte(s)
ka: 
    გრანულაცია: თითოეული მაგალითი %ld ბაიტს ფარავს

en:  for %.2f%% of %.2f seconds
ka:  %.2f%%-თვის %.2f წამში

en:  no time propagated
ka:  დაგროვებული დროის გარეშე

en: called
ka: გამოძახებულია

en: total
ka: ჯამში

en: parents
ka: მშობელი

en: index
ka: ინდექსი

en: self
ka: თვით

en: descendants
ka: შთამომავლები

en: name
ka: სახელი

en: children
ka: შთამომავალი

en: index %% time    self  children    called     name
ka: ინდექსი %% დრო    თვით  შთამომავლები    გამოძახებულია     სახელი

en:  <cycle %d as a whole> [%d]
ka:  <%d-ის სრულად შემცველი> [%d]

en: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
ka: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <თვითნებური>

en: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
ka: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <თვითნებური>

en: Index by function name
ka: ინდექსი ფუნქციის სახელით

en: <cycle %d>
ka: <ციკლი %d>

en: %s: unable to parse mapping file %s.
ka: %s: ნაჩვენები ფაილის დამუშავების შეცდომა %s.

en: %s: could not open %s.
ka: %s: %s-ის გახსნის შეცდომა.

en: %s: %s: not in executable format
ka: %s: %s: გაშვებადი ფორმატი არაა

en: %s: can't find .text section in %s
ka: %s: %s-ში .text სექციის პოვნა შეუძლებელია

en: %s: ran out room for %lu bytes of text space
ka: %s: %lu ბაიტი ტექსტისთვის მეხსიერება საკმარისი არაა

en: %s: can't do -c
ka: %s: -c არ შემიძლია

en: %s: -c not supported on architecture %s
ka: %s: -c მხარდაუჭერელია არქიტექტურაზე %s

en: %s: file `%s' has no symbols
ka: %s: ფაილს `%s' სიმბოლოები არ გააჩნია

en: %s: file `%s' has too many symbols
ka: %s: ფაილს `%s' აქვს მეტისმეტად ბევრი სიმბოლო

en: %s: address size has unexpected value of %u
ka: %s: მეხსიერების ზომის მოულოდნელი მნიშვნელობა %u

en: %s: file too short to be a gmon file
ka: %s: ფაილი ძალიან მოკლეა, gmon ფაილი რომ იყოს

en: %s: file `%s' has bad magic cookie
ka: %s: ფაილს `%s' დაზიანებული მაგიური ქუქი აქვს

en: %s: file `%s' has unsupported version %d
ka: %s: ფაილს `%s' მხარდაუჭერელი ვერსიის %d გააჩნია

en: %s: %s: found bad tag %d (file corrupted?)
ka: %s: %s: ნაპოვნია არასწორი ჭდე %d (ფაილი დაზიანებულია?)

en: %s: profiling rate incompatible with first gmon file
ka: %s: პროფილირების სიჩქარე შეუთავსებელია პირველ gmon ფაილთან

en: %s: incompatible with first gmon file
ka: %s: შეუთავსებელია პირველ gmon ფაილთან

en: %s: file '%s' does not appear to be in gmon.out format
ka: %s: ფაილი '%s' gmon.out ფაილის ფორმატს არ ჰგავს

en: %s: unexpected EOF after reading %d/%d bins
ka: %s: მოულოდნელი EOF %d/%d ბინარული ფაილის წაკითხვის შემდეგ

en: time is in ticks, not seconds
ka: დრო ტიკებშია, არა წამებში

en: %s: don't know how to deal with file format %d
ka: %s: არ ვიცი, ფაილის ფორმატს: %d როგორ მოვექცე

en: File `%s' (version %d) contains:
ka: ფაილი `%s' (ვერსია %d) შეიცავს:

en: 	%d histogram record
ka: 	ჰისტოგრამის %d ჩანაწერი

en: 	%d histogram records
ka: 	ჰისტოგრამის %d ჩანაწერი

en: 	%d call-graph record
ka: 	%d გრაფის გამოძახების ჩანაწერი

en: 	%d call-graph records
ka: 	%d გრაფის გამოძახების ჩანაწერი

en: 	%d basic-block count record
ka: 	%d ჩვეულებრივი ბლოკის ჩანაწერი

en: 	%d basic-block count records
ka: 	%d ჩვეულებრივი ბლოკის ჩანაწერი

en: Usage: %s [-[abcDhilLrsTvwxyz]] [-[ABCeEfFJnNOpPqQRStZ][name]] [-I dirs]
    	[-d[num]] [-k from/to] [-m min-count] [-t table-length]
    	[--[no-]annotated-source[=name]] [--[no-]exec-counts[=name]]
    	[--[no-]flat-profile[=name]] [--[no-]graph[=name]]
    	[--[no-]time=name] [--all-lines] [--brief] [--debug[=level]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering] [--inline-file-names]
    	[--directory-path=dirs] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=name] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=len] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=STYLE]] [--no-demangle] [--external-symbol-table=name] [@FILE]
    	[image-file] [profile-file...]
ka: Usage: %s [-[abcDhilLrsTvwxyz]] [-[ABCeEfFJnNOpPqQRStZ][სახელი]] [-I საქაღალდეები]
    	[-d[რაოდ]] [-k -მდე/-დან] [-m მინ-რაოდ] [-t ცხრილის სიგრძე]
    	[--[no-]annotated-source[=სახელი]] [--[no-]exec-counts[=სახელი]]
    	[--[no-]flat-profile[=სახელი]] [--[no-]graph[=სახელი]]
    	[--[no-]time=სახელი] [--all-lines] [--brief] [--debug[=level]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering] [--inline-file-names]
    	[--directory-path=საქაღალდეები] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=სახელი] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=სიგრძე] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=STYLE]] [--no-demangle] [--external-symbol-table=სახელი] [@ფაილი]
    	[ასლის-ფაილი] [პროფილის-სახელი...]

en: Report bugs to %s
ka: შეცდომების შესახებ მიწერეთ: %s

en: %s: debugging not supported; -d ignored
ka: %s: გამართვის მხარდაჭერის გარეშე; -d იგნორირებულია

en: %s: unknown file format %s
ka: %s: ფაილის უცნობი ფორმატი %s

en: Based on BSD gprof, copyright 1983 Regents of the University of California.
ka: ეყრდნობა BSD gprof-ს. საავტორო უფლებები, 1983, კალიფორნიის უნივერსიტეტ-დამთავრებულები.

en: This program is free software.  This program has absolutely no warranty.
ka: ეს პროგრამა უფასოა.  ამ პროგრამას არანაირი გარანტია არ მოჰყვება.

en: %s: unknown demangling style `%s'
ka: %s: კოდირების უცნობი სტილი `%s'

en: %s: Only one of --function-ordering and --file-ordering may be specified.
ka: %s: პარამეტრებიდან --function-ordering და --file-ordering მხოლოდ ერთის მითითება შეგიძლიათ.

en: %s: sorry, file format `prof' is not yet supported
ka: %s: ფაილის ფორმატი 'prof' ჯერ მხარდაჭერილი არაა

en: %s: gmon.out file is missing histogram
ka: %s: gmon.out ფაილს ჰისტოგრამა აკლია

en: %s: gmon.out file is missing call-graph data
ka: %s: gmon.out ფაილს გამოძახების გრაფის მონაცემები აკლია

en: %s: dimension unit changed between histogram records
    %s: from '%s'
    %s: to '%s'
ka: %s: განზომილების ერთეული ჰისტოგრამის ჩანაწერებს შორის
    %s: '%s'-დან
    %s: '%s'-ზე შეიცვალა

en: %s: dimension abbreviation changed between histogram records
    %s: from '%c'
    %s: to '%c'
ka: %s: განზომილების აბრევიატურა ჰისტორამის ჩანაწერებს შორის
    %s: '%c'-დან
    %s: '%c'-ზე შეიცვალა

en: %s: different scales in histogram records: %f != %f
ka: %s: ჰისტოგრამის ჩანაწერების განსხვავებული მასშტაბი: %f != %f

en: %s: overlapping histogram records
ka: %s: ჰისტოგრამის გადაფარვადი ჩანაწერები

en: %s: %s: unexpected EOF after reading %u of %u samples
ka: %s: %s: მოულოდნელი EOF %u მაგალითის წაკითხვისას %u -დან

en: %c%c/call
ka: %c%c/გამოძახება

en:  for %.2f%% of %.2f %s
ka:  %.2f%%-სთვის %.2f-დან %s

en: 
    Each sample counts as %g %s.
ka: 
    თითოეული მაგალითი ითვლება, როგორც %g %s.

en:  no time accumulated
ka:  დაგროვებული დროის გარეშე

en: cumulative
ka: ჯამური

en: self
ka: თვით

en: total
ka: ჯამში

en: time
ka: დრო

en: calls
ka: გამოძახებები

en: 
    
    
    flat profile:
ka: 
    
    
    ბრტყელი პროფილი:

en: Flat profile:
ka: ბრტყელი პროფილი:

en: %s: found a symbol that covers several histogram records
ka: %s: ნაპოვნია სიმბოლო, რომელიც ჰისტოგრამის რამდენიმე ჩანაწერში არსებობს

en: %s: could not locate `%s'
ka: %s: `%s'-ის მოძებნა შეუძლებელია

en: *** File %s:
ka: *** ფაილი %s:

en:  <cycle %d>
ka:  <ციკლი %d>
