opcodes-2.41.90 - en to sr translation catalogue (477 entries)

en: specified register cannot be read from
sr: не могу да читам из наведеног регистра

en: specified register cannot be written to
sr: не могу да пишем у наведени регистар

note: Invalid option.
en: unrecognised disassembler option: %s
sr: непозната опција разложитеља: %s

en: this `%s' should have an immediately preceding `%s'
sr: ово „%s“ треба да има одмах претходеће „%s“

en: expected `%s' after previous `%s'
sr: очекивах „%s“ након претходног „%s“

en: 
    The following AARCH64 specific disassembler options are supported for use
    with the -M switch (multiple options should be separated by commas):
sr: 
    Следеће опције разложитеља специфичне за „AARCH64“ су подржане за коришћење
    са прекидачем „-M“ (више опција треба да се раздвајају зарезима):

en: 
      no-aliases         Don't print instruction aliases.
sr: 
      no-aliases         Не исписује алијасе инструкције.

en: 
      aliases            Do print instruction aliases.
sr: 
      aliases            Исписује алијасе инструкције.

en: 
      no-notes         Don't print instruction notes.
sr: 
      no-notes           Не исписује напомене инструкције.

en: 
      notes            Do print instruction notes.
sr: 
      notes              Исписује напомене инструкције.

en: 
      debug_dump         Temp switch for debug trace.
sr: 
      debug_dump         Временски прекидач за праћење прочишћавања.

en: immediate value
sr: вредност непосредног

en: immediate offset
sr: померај непосредног

en: register number
sr: број регистра

en: register element index
sr: индекс елемента регистра

en: shift amount
sr: износ помака

en: multiplier
sr: множилац

en: expected a selection register in the range w12-w15
sr: очекивах регистар избора у опсегу „w12-w15“

en: expected a selection register in the range w8-w11
sr: очекивах регистар избора у опсегу „w8-w11“

en: starting offset is not a multiple of 2
sr: помак почетка није множилац броја 2

en: starting offset is not a multiple of 4
sr: помак почетка није множилац броја 4

en: expected a single offset rather than a range
sr: очекивах један помак уместо тог опсега

en: expected a range of two offsets
sr: очекивах опсег од два помака

en: expected a range of four offsets
sr: очекивах опсег од четири помака

en: second reg in pair should be xzr if first is xzr
sr: други рег у пару треба да буде „xzr“ ако је први „xzr“

en: reg pair must start from even reg
sr: пар израза мора почети на парном изразу

en: reg pair must be contiguous
sr: пар израза мора бити непрекидан

en: extraneous register
sr: страни регистар

en: missing register
sr: недостаје регистар

en: stack pointer register expected
sr: очекиван је регистар показивача спремника

en: start register out of range
sr: регистар почетка је ван опсега

en: unexpected address writeback
sr: неочекивано повратно писање адресе

en: address writeback expected
sr: очекивано је повратно писање адресе

en: negative or unaligned offset expected
sr: очекиван је негативан или непоравнат померај

en: invalid register offset
sr: неисправан померај регистра

en: invalid post-increment amount
sr: неисправан износ пост-увећања

en: invalid shift amount
sr: неисправан износ помака

en: invalid extend/shift operator
sr: неисправан оператор проширења/помака

en: immediate out of range
sr: непосредни је ван опсега

en: invalid addressing mode
sr: непознат режим адресирања

en: index register xzr is not allowed
sr: регистар индекса „xzr“ није допуштен

en: invalid increment amount
sr: неисправан износ увећања

en: invalid shift operator
sr: неисправан оператор помака

en: shift amount must be 0 or 12
sr: износ помака мора бити 0 или 12

en: shift amount must be a multiple of 16
sr: износ помака мора бити множилац од 16

en: negative immediate value not allowed
sr: негативна вредност непосредног није дозвољена

en: immediate zero expected
sr: очекиван је непосредни нула

en: rotate expected to be 0, 90, 180 or 270
sr: очекивано је да заокрет буде 0, 90, 180 или 270

en: rotate expected to be 90 or 270
sr: очекивано је да заокрет буде 90 или 270

en: shift is not permitted
sr: помак није допуштен

en: invalid value for immediate
sr: неисправна вредност за непосредног

en: shift amount must be 0 or 16
sr: износ помака мора бити 0 или 16

en: floating-point immediate expected
sr: очекиван је непосредни са покретним зарезом

en: no shift amount allowed for 8-bit constants
sr: износ помака није допуштен за 8-битне константе

en: shift amount must be 0 or 8
sr: износ помака мора бити 0 или 8

en: immediate too big for element size
sr: непосредни је превелик за величину елеммента

en: invalid arithmetic immediate
sr: неисправан непосредни аритметике

en: floating-point value must be 0.5 or 1.0
sr: вредност покретног зареза мора бити 0.5 или 1.0

en: floating-point value must be 0.5 or 2.0
sr: вредност покретног зареза мора бити 0.5 или 2.0

en: floating-point value must be 0.0 or 1.0
sr: вредност покретног зареза мора бити 0.0 или 1.0

en: invalid replicated MOV immediate
sr: неисправан реплицирани „MOV“ непосредни

en: byte index must be a multiple of 8
sr: индекс бајта мора бити множилац броја 8

en: the register-index form of PRFM does not accept opcodes in the range 24-31
sr: облик индекс регистра „PRFM“-а не прихвата опкодове у опсегу 24-31

en: extend operator expected
sr: очекиван је проширени оператор

en: missing extend operator
sr: недостаје проширени оператор

en: 'LSL' operator not allowed
sr: „LSL“ оператор није допуштен

en: W register expected
sr: „W“ регистар је очекиван

en: shift operator expected
sr: очекиван је оператор помака

en: 'ROR' operator not allowed
sr: „ROR“ оператор није допуштен

en: reading from a write-only register
sr: читам из регистра само за писање

en: writing to a read-only register
sr: пишем у регистар само за читање

en: the three register operands must be distinct from one another
sr: операнди три регистра морају бити различити

en: destination register differs from preceding instruction
sr: регистар одредишта се разликује од претходеће инструкције

en: source register differs from preceding instruction
sr: регистар изворишта се разликује од претходеће инструкције

en: size register differs from preceding instruction
sr: регистар величине се разликује од претходеће инструкције

en: instruction opens new dependency sequence without ending previous one
sr: инструкција је отворила нови низ зависности а да није завршила претходни

en: previous `movprfx' sequence not closed
sr: претходни „movprfx“ низ није затворен

en: SVE instruction expected after `movprfx'
sr: инструкција „SVE“ је очекивана након „movprfx“

en: SVE `movprfx' compatible instruction expected
sr: очекивана је „SVE movprfx“ сагласна инструкција

en: predicated instruction expected after `movprfx'
sr: предвиђена инструкција је очекивана након „movprfx“

en: merging predicate expected due to preceding `movprfx'
sr: стапање предиката је очекивано услед претходећег „movprfx“

en: predicate register differs from that in preceding `movprfx'
sr: регистрар предиката се разликује од оног у претходећем „movprfx“

en: output register of preceding `movprfx' not used in current instruction
sr: регистар излаза претходеће „movprfx“ није коришћен у текућој инструкцији

en: output register of preceding `movprfx' expected as output
sr: регистар излаза претходеће „movprfx“ је очекиван као излаз

en: output register of preceding `movprfx' used as input
sr: регистар излаза претходеће „movprfx“ је коришћен као улаз

en: register size not compatible with previous `movprfx'
sr: величина регистра није сагласна са претходним „movprfx“

en: branch operand unaligned
sr: операнд гране није поравнат

en: jump hint unaligned
sr: погодак скока није поравнат

en: 
    Warning: disassembly may be wrong due to guessed opcode class choice.
    Use -M<class[,class]> to select the correct opcode class(es).
sr: 
    Упозорење: рашчлањивање може бити погрешно услед погођеног избора класе опкода.
    Користите „-M<class[,class]>“ да изаберете исправан разред опкода.

en: An error occurred while generating the extension instruction operations
sr: Дошло је до грешке приликом стварања радњи инструкција проширења

en: unrecognised disassembler CPU option: %s
sr: непозната опција процесора разложитеља: %s

en: 
    Warning: illegal use of double register pair.
sr: 
    Упозорење: неисправна употреба двоструког пара регистра.

en: Enforce the designated architecture while decoding.
sr: Приморава осмишљену архитектуру приликом декодирања.

en: Recognize DSP instructions.
sr: Препознаје „DSP“ инструкције.

en: Recognize FPX SP instructions.
sr: Препознаје „FPX SP“ инструкције.

en: Recognize FPX DP instructions.
sr: Препознаје „FPX DP“ инструкције.

en: Recognize FPU QuarkSE-EM instructions.
sr: Препознаје „FPU QuarkSE-EM“ инструкције.

en: Recognize double assist FPU instructions.
sr: Препознаје двоструко припомогнуте „FPU“ инструкције.

en: Recognize single precision FPU instructions.
sr: Препознаје „FPU“ инструкције једноструке тачности.

en: Recognize double precision FPU instructions.
sr: Препознаје „FPU“ инструкције двоструке тачности.

en: Recognize NPS400 instructions.
sr: Препознаје „NPS400“ инструкције.

en: Use only hexadecimal number to print immediates.
sr: Користи само хексадецимални број за исписивање непосредних.

en: 
    The following ARC specific disassembler options are supported for use 
    with the -M switch (multiple options should be separated by commas):
sr: 
    Следеће опције разложитеља специфичне за „ARC“ су подржане за коришћење
    са прекидачем „-M“ (више опција треба да се раздвајају зарезима):

en: 
      For the options above, the following values are supported for "%s":
sr: 
      За опције изнад, следеће опције су подржане за „%s“:

en: LP_COUNT register cannot be used as destination register
sr: „LP_COUNT“ регистар се не може користити као регистар одредишта

en: cannot use odd number destination register
sr: не могу користити одредишни регистар непарног броја

en: cannot use odd number source register
sr: не могу користити изворни регистар непарног броја

en: operand is not zero
sr: операнд није нула

en: register R30 is a limm indicator
sr: регистр „R30“ је указивач ограничења

en: register out of range
sr: регистар је ван опсега

en: register must be R0
sr: регистар мора бити „R0“

en: register must be R1
sr: регистар мора бити „R1“

en: register must be R2
sr: регистар мора бити „R2“

en: register must be R3
sr: регистар мора бити „R3“

en: register must be SP
sr: регистар мора бити „SP“

en: register must be GP
sr: регистар мора бити „GP“

en: register must be PCL
sr: регистар мора бити „PCL“

en: register must be BLINK
sr: регистар мора бити „BLINK“

en: register must be ILINK1
sr: регистар мора бити „ILINK1“

en: register must be ILINK2
sr: регистар мора бити „ILINK2“

note: ARC NPS400 Support: See comment near head of file.
en: register must be either r0-r3 or r12-r15
sr: регистар мора бити „r0-r3“ или „r12-r15“

en: accepted values are from -1 to 6
sr: очекиване вредности су од -1 до 6

en: first register of the range should be r13
sr: први регистар опсега треба бити „r13“

en: last register of the range doesn't fit
sr: последњи регистар опсега не може да стане

en: invalid register number, should be fp
sr: неисправан број регистра, треба бити „fp“

en: invalid register number, should be blink
sr: неисправан број регистра, треба бити „blink“

en: invalid register number, should be pcl
sr: неисправан број регистра, треба бити „pcl“

en: invalid size, should be 1, 2, 4, or 8
sr: неисправна величина, треба бити 1, 2, 4 или 8

en: invalid immediate, must be 1, 2, or 4
sr: неисправан непосредни, мора бит 1, 2 или 4

en: invalid value for CMEM ld/st immediate
sr: неисправна вредност за „CMEM ld/st“ непосредног

en: invalid position, should be 0, 16, 32, 48 or 64.
sr: неисправан положај, треба бити 0, 16, 32, 48 или 64.

en: invalid position, should be 16, 32, 64 or 128.
sr: неисправан положај, треба бити 16, 32, 64 или 128.

en: invalid size value must be on range 1-64.
sr: неисправна вредност величине мора бити у опсегу 1-64.

en: invalid position, should be 0, 8, 16, or 24
sr: неисправан положај, треба бити 0, 8, 16 или 24

en: invalid size, value must be
sr: неисправна величина, вредност мора бити

en: value out of range 1 - 256
sr: вредност је ван опсега 1 – 256

en: value must be power of 2
sr: величина мора бити степен 2

en: value must be in the range 0 to 28
sr: вредност мор бити у опсегу од 0 до 28

en: value must be in the range 1 to
sr: вредност мор бити у опсегу од 1 до

en: value must be in the range 0 to 240
sr: вредност мор бити у опсегу од 0 до 240

en: value must be a multiple of 16
sr: вредност мора бити множилац од 16

en: invalid address type for operand
sr: неисправна врста адресе за операнд

en: value must be in the range 0 to 31
sr: вредност мор бити у опсегу од 0 до 31

en: invalid position, should be one of: 0,4,8,...124.
sr: неисправан положај, треба да буде: 0,4,8,...или 124.

en: Select raw register names
sr: Бира сирове називе регистра

en: Select register names used by GCC
sr: Бира називе регистра које користи „GCC“

en: Select register names used in ARM's ISA documentation
sr: Бира називе регистра коришћене у „ISA“ документацији „ARM“-а

en: Assume all insns are Thumb insns
sr: Претпоставља да су сви инснси „Thumb“ инснси

en: Examine preceding label to determine an insn's type
sr: Происпитује претходећи натпис да одреди врсту „insn“-а

en: Select register names used in the APCS
sr: Бира називе регистра који се користе у „APCS“-у

en: Select register names used in the ATPCS
sr: Бира називе регистра који се користе у „ATPCS“-у

en: Select special register names used in the ATPCS
sr: Бира посебне називе регистра који се користе у „ATPCS“-у

en: Enable CDE extensions for coprocessor N space
sr: Укључује „CDE“ проширења за N простор копроцесора

en: <illegal precision>
sr: <неисправна тачност>

en: unrecognised register name set: %s
sr: непознат назив регистра је подешен: %s

en: cde coprocessor not between 0-7: %s
sr: „cde“ копроцесор није између 0-7: %s

en: coproc must have an argument: %s
sr: копроцесор мора имати аргумент: %s

en: coprocN argument takes options "generic", "cde", or "CDE": %s
sr: аргумент копроцN може да има опције „generic“, „cde“, или „CDE“: %s

en: 
    The following ARM specific disassembler options are supported for use with
    the -M switch:
sr: 
    Следеће опције разложитеља специфичне за „ARM“ су подржане за коришћење са
    прекидачем „-M“:

en: undefined
sr: неодређено

en: internal disassembler error
sr: унутрашња грешка разложитеља

en: unknown constraint `%c'
sr: непознато ограничење „%c“

en: 
    The following BPF specific disassembler options are supported for use
    with the -M switch (multiple options should be separated by commas):
sr: 
    Следеће опције разложитеља специфичне за „BPF“ су подржане за коришћење
    са прекидачем „-M“ (више опција треба да се раздвоје зарезима):

en:       pseudoc                  Use pseudo-c syntax.
          v1,v2,v3,v4,xbpf         Version of the BPF ISA to use.
          hex,oct,dec              Output numerical base for immediates.
sr:       pseudoc                  Користи „pseudo-c“ синтаксу.
          v1,v2,v3,v4,xbpf         Издање „BPF ISA“ за коришћење.
          hex,oct,dec              Исписује бројевну основу за непосреднике.

note: The option without '=' should be defined above.
en: unrecognized disassembler option: %s
sr: непозната опција разложитеља: %s

en: unknown BPF CPU version %u
sr: непознато издање BPF процесора %u

en: # internal error, unknown tag in opcode template (%s)
sr: # унутрашња грешка, непозната ознака у шаблону опкод (%s)

en: operand out of range (%ld not between %ld and %ld)
sr: операнд је ван опсега (%ld није између %ld и %ld)

en: operand out of range (%lu not between %lu and %lu)
sr: операнд је ван опсега (%lu није између %lu и %lu)

en: internal error: cris_cgen_rebuild_tables: conflicting insn-chunk-bitsize values: `%d' vs. `%d'
sr: унутрашња грешка: cris_cgen_rebuild_tables: сукобљене „insn-chunk-bitsize“ вредности: %d наспрам %d

en: internal error: cris_cgen_cpu_open: unsupported argument `%d'
sr: унутрашња грешка: cris_cgen_cpu_open: неподржан аргумент „%d“

en: internal error: cris_cgen_cpu_open: no endianness specified
sr: унутрашња грешка: cris_cgen_cpu_open: нису наведене крајњости

en: illegal id (%d)
sr: неисправан иб (%d)

en: <unknown register %d>
sr: <непознат регистар %d>

note: Can't happen.
en: Unknown error %d
sr: Непозната грешка %d

en: Address 0x%<PRIx64> is out of bounds.
sr: Адреса 0х%<PRIx64> је изван граница.

en: assertion fail %s:%d
sr: неуспех тврдње „%s:%d“

en: Please report this bug
sr: Известите о овој грешци

en: register unavailable for short instructions
sr: регистар није доступан за кратке инструкције

en: register name used as immediate value
sr: назив регистра је коришћен као вредност непосредног

note: Don't treat "mov ip,ip" as a move-immediate.
en: register source in immediate move
sr: извор регистра у померају непосредног

en: byte relocation unsupported
sr: премештање бајта није подржано

note: -- assembler routines inserted here. -- asm.c
en: missing `)'
sr: недостаје )

en: ABORT: unknown operand
sr: ПРЕКИДАМ: непознат операнд

en: Not a pc-relative address.
sr: Није адреса која се односи на пц.

en: internal error: unrecognized field %d while parsing
sr: унутрашња грешка: непознато поље %d приликом обраде

en: missing mnemonic in syntax string
sr: недостаје мнемоник у нисци синтаксе

note: We couldn't parse it.
en: unrecognized instruction
sr: непозната инструкција

en: syntax error (expected char `%c', found `%c')
sr: грешка синтаксе (очекивах знак „%c“, нађох „%c“)

en: syntax error (expected char `%c', found end of instruction)
sr: грешка синтаксе (очекивах знак „%c“, нађох крај инструкције)

en: junk at end of line
sr: ђубре на крају реда

en: unrecognized form of instruction
sr: непознат облик инструкције

en: bad instruction `%.50s...'
sr: лоша инструкција „%.50s...“

en: bad instruction `%.50s'
sr: лоша инструкција „%.50s“

en: internal error: epiphany_cgen_rebuild_tables: conflicting insn-chunk-bitsize values: `%d' vs. `%d'
sr: унутрашња грешка: epiphany_cgen_rebuild_tables: сукобљене „insn-chunk-bitsize“ вредности: %d наспрам %d

en: internal error: epiphany_cgen_cpu_open: unsupported argument `%d'
sr: унутрашња грешка: epiphany_cgen_cpu_open: неподржан аргумент „%d“

en: internal error: epiphany_cgen_cpu_open: no endianness specified
sr: унутрашња грешка: epiphany_cgen_cpu_open: нису наведене крајњости

note: Default text to print if an instruction isn't recognized.
en: *unknown*
sr: *непознато*

en: internal error: unrecognized field %d while printing insn
sr: унутрашња грешка: непознато поље %d приликом исписивања инсн-а

en: operand out of range (%ld not between %ld and %lu)
sr: операнд је ван опсега (%ld није између %ld и %lu)

en: operand out of range (0x%lx not between 0 and 0x%lx)
sr: операнд је ван опсега (0x%lx није између 0 и 0x%lx)

en: internal error: unrecognized field %d while building insn
sr: унутрашња грешка: непознато поље %d приликом изградње инсн-а

en: internal error: unrecognized field %d while decoding insn
sr: унутрашња грешка: непознато поље %d приликом декодирања инсн-а

en: internal error: unrecognized field %d while getting int operand
sr: унутрашња грешка: непознато поље %d приликом добављања инт операнда

en: internal error: unrecognized field %d while getting vma operand
sr: унутрашња грешка: непознато поље %d приликом добављања вма операнда

en: internal error: unrecognized field %d while setting int operand
sr: унутрашња грешка: непознато поље %d приликом подешавања инт операнда

en: internal error: unrecognized field %d while setting vma operand
sr: унутрашња грешка: непознато поље %d приликом подешавања вма операнда

en: Register number is not valid
sr: Број регистра није исправан

en: Register must be between r0 and r7
sr: Регистар мора бити између r0 и r7

en: Register must be between r8 and r15
sr: Регистар мора бити између r8 и r15

en: Register list is not valid
sr: Списак регистра није исправан

en: internal error: fr30_cgen_rebuild_tables: conflicting insn-chunk-bitsize values: `%d' vs. `%d'
sr: унутрашња грешка: fr30_cgen_rebuild_tables: сукобљене „insn-chunk-bitsize“ вредности: %d наспрам %d

en: internal error: fr30_cgen_cpu_open: unsupported argument `%d'
sr: унутрашња грешка: fr30_cgen_cpu_open: неподржан аргумент „%d“

en: internal error: fr30_cgen_cpu_open: no endianness specified
sr: унутрашња грешка: fr30_cgen_cpu_open: нису наведене крајњости

en: missing `]'
sr: недостаје ]

en: Special purpose register number is out of range
sr: Број регистра посебне намене је ван опсега

en: Value of A operand must be 0 or 1
sr: Вредност операнда A мора бити 0 или 1

en: register number must be even
sr: број регистра мора бити паран

en: internal error: frv_cgen_rebuild_tables: conflicting insn-chunk-bitsize values: `%d' vs. `%d'
sr: унутрашња грешка: frv_cgen_rebuild_tables: сукобљене „insn-chunk-bitsize“ вредности: %d наспрам %d

en: internal error: frv_cgen_cpu_open: unsupported argument `%d'
sr: унутрашња грешка: frv_cgen_cpu_open: неподржан аргумент „%d“

en: internal error: frv_cgen_cpu_open: no endianness specified
sr: унутрашња грешка: frv_cgen_cpu_open: нису наведене крајњости

en: internal error: bad vliw->next_slot value
sr: унутрашња грешка: лоша „vliw->next_slot“ вредност

en: internal error: bad major code
sr: унутрашња грешка: лош главни код

en: internal error: bad insn unit
sr: унутрашња грешка: лоша инсн јединица

en: Don't understand 0x%x
sr: Не разумем 0x%x

en: <internal disassembler error>
sr: <унутрашња грешка разложитеља>

en: 
    The following i386/x86-64 specific disassembler options are supported for use
    with the -M switch (multiple options should be separated by commas):
sr: 
    Следеће опције разложитеља специфичне за „i386/x86-64“ су подржане за коришћење
    са прекидачем „-M“ (више опција треба да се раздвајају зарезима):

en:   x86-64      Disassemble in 64bit mode
sr:   x86-64      Разлаже у режиму 64-бита

en:   i386        Disassemble in 32bit mode
sr:   i386        Разлаже у режиму 32-бита

en:   i8086       Disassemble in 16bit mode
sr:   i8086       Разлаже у режиму 16-бита

en:   att         Display instruction in AT&T syntax
sr:   att         Приказује инструкцију у синтакси „AT&T“-ја

en:   intel       Display instruction in Intel syntax
sr:   intel       Приказује инструкцију у синтакси Интела

en:   att-mnemonic  (AT&T syntax only)
                  Display instruction with AT&T mnemonic
sr:   att-mnemonic  (само AT&T синтакса)
                  Приказује инструкцију са AT&T мнемоником

en:   intel-mnemonic  (AT&T syntax only)
                  Display instruction with Intel mnemonic
sr:   intel-mnemonic  (само AT&T синтакса)
                  Приказује инструкцију са Интел мнемоником

en:   addr64      Assume 64bit address size
sr:   addr64      Претпоставља величину адресе од 64 бита

en:   addr32      Assume 32bit address size
sr:   addr32      Претпоставља величину адресе од 32 бита

en:   addr16      Assume 16bit address size
sr:   addr16      Претпоставља величину адресе од 16 бита

en:   data32      Assume 32bit data size
sr:   data32      Претпоставља величину података од 32 бита

en:   data16      Assume 16bit data size
sr:   data16      Претпоставља величину података од 16 бита

en:   suffix      Always display instruction suffix in AT&T syntax
sr:   suffix      Увек приказује суфикс инструкције у синтакси „AT&T“-ја

en:   amd64       Display instruction in AMD64 ISA
sr:   amd64       Приказује инструкцију у „AMD64 ISA“

en:   intel64     Display instruction in Intel64 ISA
sr:   intel64     Приказује инструкције у „Intel64 ISA“

en: 64-bit address is disabled
sr: 64-битна адреса је искључена

note: We've been passed a w.  Return with an error message so that cgen will try the next parsing option.
en: W keyword invalid in FR operand slot.
sr: „W“ кључна реч је неисправна у урезу „FR“ операнда.

note: Invalid offset present.
en: offset(IP) is not a valid form
sr: померај(ИП) није исправан облик

note: Found something there in front of (DP) but it's out of range.
en: (DP) offset out of range.
sr: (DP) померај је ван опсега.

note: Found something there in front of (SP) but it's out of range.
en: (SP) offset out of range.
sr: (SP) померај је ван опсега.

en: illegal use of parentheses
sr: неисправна употреба заграда

en: operand out of range (not between 1 and 255)
sr: операнд је ван опсега (није између 1 и 255)

note: Something is very wrong. opindex has to be one of the above.
en: parse_addr16: invalid opindex.
sr: „parse_addr16“: неисправан индекс опције.

en: Byte address required. - must be even.
sr: Затражена је адреса бајта. — мора бити парна.

en: cgen_parse_address returned a symbol. Literal required.
sr: „cgen_parse_address“ је дао симбол. Потребна је дословност.

en: percent-operator operand is not a symbol
sr: „percent-operator“ операнд није симбол

en: Attempt to find bit index of 0
sr: Покушавам да нађем индекс бита 0

en: internal error: ip2k_cgen_rebuild_tables: conflicting insn-chunk-bitsize values: `%d' vs. `%d'
sr: унутрашња грешка: ip2k_cgen_rebuild_tables: сукобљене „insn-chunk-bitsize“ вредности: %d наспрам %d

en: internal error: ip2k_cgen_cpu_open: unsupported argument `%d'
sr: унутрашња грешка: ip2k_cgen_cpu_open: неподржан аргумент „%d“

en: internal error: ip2k_cgen_cpu_open: no endianness specified
sr: унутрашња грешка: ip2k_cgen_cpu_open: нису наведене крајњости

en: immediate value cannot be register
sr: вредност непосредног не може бити регистар

en: immediate value out of range
sr: вредност непосредног је ван опсега

en: 21-bit offset out of range
sr: Померај 21 бита је ван опсега

en: internal error: iq2000_cgen_rebuild_tables: conflicting insn-chunk-bitsize values: `%d' vs. `%d'
sr: унутрашња грешка: iq2000_cgen_rebuild_tables: сукобљене „insn-chunk-bitsize“ вредности: %d наспрам %d

en: internal error: iq2000_cgen_cpu_open: unsupported argument `%d'
sr: унутрашња грешка: iq2000_cgen_cpu_open: неподржан аргумент „%d“

en: internal error: iq2000_cgen_cpu_open: no endianness specified
sr: унутрашња грешка: iq2000_cgen_cpu_open: нису наведене крајњости

en: 
    The following KVX specific disassembler options are supported for use
    with the -M switch (multiple options should be separated by commas):
sr: 
    Следеће опције разложитеља специфичне за „KVX“ су подржане за коришћење
    са прекидачем „-M“ (више опција треба да се раздвоји зарезима):

en: 
      pretty               Print 32-bit words in natural order corresponding to re-ordered instruction.
sr: 
      pretty               Исписује 32-битне речи у природном поретку које одговарају поново уређеној инструкцији.

en: 
      compact-assembly     Do not emit a new line between bundles of instructions.
sr: 
      compact-assembly     Не емитује нови ред између скупа инструкција.

en: 
      no-compact-assembly  Emit a new line between bundles of instructions.
sr: 
      no-compact-assembly  Емитује нови ред између скупа инструкција.

en: expecting gp relative address: gp(symbol)
sr: очекујем „gp“ односну адресу: gp(symbol)

en: expecting got relative address: got(symbol)
sr: очекујем „got“ односну адресу: got(symbol)

en: expecting got relative address: gotoffhi16(symbol)
sr: очекујем „got“ односну адресу: gotoffhi16(symbol)

en: expecting got relative address: gotofflo16(symbol)
sr: очекујем „got“ односну адресу: gotofflo16(symbol)

en: internal error: lm32_cgen_rebuild_tables: conflicting insn-chunk-bitsize values: `%d' vs. `%d'
sr: унутрашња грешка: lm32_cgen_rebuild_tables: сукобљене „insn-chunk-bitsize“ вредности: %d наспрам %d

en: internal error: lm32_cgen_cpu_open: unsupported argument `%d'
sr: унутрашња грешка: lm32_cgen_cpu_open: неподржан аргумент „%d“

en: internal error: lm32_cgen_cpu_open: no endianness specified
sr: унутрашња грешка: lm32_cgen_cpu_open: нису наведене крајњости

en: 
    The following LoongArch disassembler options are supported for use
    with the -M switch (multiple options should be separated by commas):
sr: 
    Следеће опције разложитеља „LoongArch“ су подржане за коришћење
    са прекидачем „-M“ (више опција треба раздвојити зарезима):

en: 
        no-aliases    Use canonical instruction forms.
sr: 
        no-aliases    Користи облике прописне инструкције.

en: 
        numeric       Print numeric register names, rather than ABI names.
sr: 
      numeric         Исписује бројчане називе регистра, радије него „ABI“ називе.

en: unknown	0x%04lx
sr: непознато 0x%04lx

en: unknown	0x%02lx
sr: непознато 0x%02lx

en: imm:6 immediate is out of range
sr: имм:6 непосредни је ван опсега

en: %dsp8() takes a symbolic address, not a number
sr: „%dsp8()“ узима симболичку адресу, а не број

en: dsp:8 immediate is out of range
sr: дсп:8 непосредни је ван опсега

en: Immediate is out of range -8 to 7
sr: Непосредни је ван опсега од -8 до 7

en: Immediate is out of range -7 to 8
sr: Непосредни је ван опсега од -7 до 8

en: %dsp16() takes a symbolic address, not a number
sr: „%dsp16()“ узима симболичку адресу, а не број

en: dsp:16 immediate is out of range
sr: дсп:16 непосредни је ван опсега

en: dsp:20 immediate is out of range
sr: дсп:20 непосредни је ван опсега

en: dsp:24 immediate is out of range
sr: дсп:24 непосредни је ван опсега

en: immediate is out of range 1-2
sr: непосредни је ван опсега 1-2

en: immediate is out of range 1-8
sr: непосредни је ван опсега 1-8

en: immediate is out of range 0-7
sr: непосредни је ван опсега 0-7

en: immediate is out of range 2-9
sr: непосредни је ван опсега 2-9

en: Bit number for indexing general register is out of range 0-15
sr: Број бита за индексирање општег регистра је ван опсега 0-15

en: bit,base is out of range
sr: бит,основа је ван опсега

en: bit,base out of range for symbol
sr: бит,основа је ван опсега за симбол

en: not a valid r0l/r0h pair
sr: није исправан пар „r0l/r0h“

en: Invalid size specifier
sr: Неисправан одредник величине

en: internal error: m32c_cgen_rebuild_tables: conflicting insn-chunk-bitsize values: `%d' vs. `%d'
sr: унутрашња грешка: m32_cgen_rebuild_tables: сукобљене „insn-chunk-bitsize“ вредности: %d наспрам %d

en: internal error: m32c_cgen_cpu_open: unsupported argument `%d'
sr: унутрашња грешка: m32_cgen_cpu_open: неподржан аргумент „%d“

en: internal error: m32c_cgen_cpu_open: no endianness specified
sr: унутрашња грешка: m32_cgen_cpu_open: нису наведене крајњости

en: internal error: m32r_cgen_rebuild_tables: conflicting insn-chunk-bitsize values: `%d' vs. `%d'
sr: унутрашња грешка: m32r_cgen_rebuild_tables: сукобљене „insn-chunk-bitsize“ вредности: %d наспрам %d

en: internal error: m32r_cgen_cpu_open: unsupported argument `%d'
sr: унутрашња грешка: m32r_cgen_cpu_open: неподржан аргумент „%d“

en: internal error: m32r_cgen_cpu_open: no endianness specified
sr: унутрашња грешка: m32r_cgen_cpu_open: нису наведене крајњости

en: <function code %d>
sr: <код функције %d>

en: <internal error in opcode table: %s %s>
sr: <унутрашња грешка у табели опкода: %s %s>

en: Only $tp or $13 allowed for this opcode
sr: Само „$tp“ или „$13“ је дозвољено за овај опкод

en: Only $sp or $15 allowed for this opcode
sr: Само „$sp“ или „$15“ је дозвољено за овај опкод

en: invalid %function() here
sr: неисправна је „%function()“ овде

en: Immediate is out of range -32768 to 32767
sr: Непосредни је ван опсега од -32768 до 32767

en: Immediate is out of range 0 to 65535
sr: Непосредни је ван опсега од 0 до 65535

en: Immediate is out of range -512 to 511
sr: Непосредни је ван опсега од -512 до 511

en: Immediate is out of range -128 to 127
sr: Непосредни је ван опсега од -128 до 127

en: Value is not aligned enough
sr: Вредност није довољно поравната

en: internal error: mep_cgen_rebuild_tables: conflicting insn-chunk-bitsize values: `%d' vs. `%d'
sr: унутрашња грешка: mep_cgen_rebuild_tables: сукобљене „insn-chunk-bitsize“ вредности: %d наспрам %d

en: internal error: mep_cgen_cpu_open: unsupported argument `%d'
sr: унутрашња грешка: mep_cgen_cpu_open: неподржан аргумент „%d“

en: internal error: mep_cgen_cpu_open: no endianness specified
sr: унутрашња грешка: mep_cgen_cpu_open: нису наведене крајњости

en: illegal MEP INDEX setting '%x' in ELF header e_flags field
sr: неисправна „MEP INDEX“ поставка „%x“ у пољу „e_flags“ ЕЛФ заглавља

en: # internal error, undefined operand in `%s %s'
sr: # унутрашња грешка, неодређени операнд у „%s %s“

en: Use canonical instruction forms.
sr: Користи облике прописне инструкције.

en: Recognize MSA instructions.
sr: Препознаје „MSA“ инструкције.

en: Recognize the virtualization ASE instructions.
sr: Препознаје „ASE“ инструкције виртуелизације.

en: Recognize the eXtended Physical Address (XPA) ASE
                      instructions.
sr: Препознаје „eXtended Physical Address (XPA) ASE“
                      инструкције.

en: Recognize the Global INValidate (GINV) ASE instructions.
sr: Препознаје „Global INValidate (GINV) ASE“ инструкције.

en: Recognize the Loongson MultiMedia extensions Instructions (MMI) ASE instructions.
sr: Препознаје „Loongson MultiMedia extensions Instructions (MMI) ASE“ инструкције.

en: Recognize the Loongson Content Address Memory (CAM)  instructions.
sr: Препознаје „Loongson Content Address Memory (CAM)“ инструкције.

en: Recognize the Loongson EXTensions (EXT)  instructions.
sr: Препознаје „Loongson EXTensions (EXT)“ инструкције.

en: Recognize the Loongson EXTensions R2 (EXT2)  instructions.
sr: Препознаје „Loongson EXTensions R2 (EXT2)“ инструкције.

en: Print GPR names according to specified ABI.
                      Default: based on binary being disassembled.
sr: Исписује „GPR“ називе у складу са наведеним „ABI“-јем.
                       Основно: у зависности од разложеног бинарног.

en: Print FPR names according to specified ABI.
                      Default: numeric.
sr: Исписује „FPR“ називе у складу са наведеним „ABI“-јем.
                       Основно: број.

en: Print CP0 register names according to specified architecture.
                      Default: based on binary being disassembled.
sr: Исписује „CP0“ називе регистра у складу са наведеном архитектуром.
                       Основно: у зависности од разложеног бинарног.

en: Print HWR names according to specified architecture.
                      Default: based on binary being disassembled.
sr: Исписује „HWR“ називе у складу са наведеном архитектуром.
                       Основно: у зависности од разложеног бинарног.

en: Print GPR and FPR names according to specified ABI.
sr: Исписује „GPR“ и „FPR“ називе у складу са наведеним „ABI“-јем.

en: Print CP0 register and HWR names according to specified
                      architecture.
sr: Исписује „CP0“ регистар и „HWR“ називе у складу са наведеном
                       архитектуром.

en: 
    The following MIPS specific disassembler options are supported for use
    with the -M switch (multiple options should be separated by commas):
sr: 
    Следеће опције разложитеља специфичне за „MIPS“ су подржане за коришћење
    са прекидачем „-M“ (више опција треба да се раздвајају зарезима):

en: bad case %d (%s) in %s:%d
sr: лош случај %d (%s) у „%s:%d“

en: internal: non-debugged code (test-case missing): %s:%d
sr: унутрашње: не-прочишћени код (недостаје случај теста): %s:%d

en: (unknown)
sr: (непознато)

en: *illegal*
sr: *неисправно*

en: *unknown operands type: %d*
sr: *непозната врста операнда: %d*

en: internal error: immediate() called with invalid byte count %d
sr: унутрашња грешка: „immediate()“ је позвано са неисправним бројем бајта %d

en: Warning: disassembly unreliable - not enough bytes available
sr: Упозорење: разложитељ је непоуздан – недовољно доступних бајтова

en: Error: read from memory failed
sr: Грешка: читање из меморије није успело

en: Warning: illegal as emulation instr
sr: Упозорењ: неисправно као инструкција емулације

note: R2/R3 are illegal as dest: may be data section.
en: Warning: illegal as 2-op instr
sr: Упозорење: неисправно као 2-оп инструкција

en: Warning: unrecognised CALLA addressing mode
sr: Упозорење: непознат режим „CALLA“ адресирања

en: Warning: reserved use of A/L and B/W bits detected
sr: Упозорење: откривена је резервисана употреба „A/L“ и „B/W“ битова

en: Operand out of range. Must be between -32768 and 32767.
sr: Операнд је ван опсега. Мора бити између -32768 и 32767.

en: Biiiig Trouble in parse_imm16!
sr: Веееелики проблем у „parse_imm16“!

en: The percent-operator's operand is not a symbol
sr: „percent-operator“-ов операнд није симбол

en: invalid operand.  type may have values 0,1,2 only.
sr: неисправан операнд.  врста може имати само вредности 0,1,2.

en: internal error: mt_cgen_rebuild_tables: conflicting insn-chunk-bitsize values: `%d' vs. `%d'
sr: унутрашња грешка: mt_cgen_rebuild_tables: сукобљене „insn-chunk-bitsize“ вредности: %d наспрам %d

en: internal error: mt_cgen_cpu_open: unsupported argument `%d'
sr: унутрашња грешка: mt_cgen_cpu_open: неподржан аргумент „%d“

en: internal error: mt_cgen_cpu_open: no endianness specified
sr: унутрашња грешка: mt_cgen_cpu_open: нису наведене крајњости

en: internal error: unknown operand, %s
sr: унутрашња грешка: непознат операнд, „%s“

en: internal error: don't know how to handle parsing results
sr: унутрашња грешка: немам појма шта даље са резултатима обраде

en: internal error: unknown hardware resource
sr: унутрашња грешка: непознати хардверски ресурси

en: insufficient data to decode instruction
sr: недовољно података за декодирање инструкције

en: <invalid_instruction>:
sr: <неисправна_инструкција>:

en: , <invalid CRC operator>,
sr: , <неисправан „CRC“ оператор>,

en: <invalid branch>[
sr: <неисправна грана>[

en: <invalid cmd target %d:%d:%d>[]
sr: <неисправна мета наредбе %d:%d:%d>[]

en: <invalid cmd action %d:%d:%d>[]
sr: <неисправна радња наредбе %d:%d:%d>[]

en: File has no ME-Config section.
sr: Датотека нема одељак „ME“-Подешавања.

en: File has invalid ME-Config section.
sr: Датотека има неисправан одељак „ME“-Подешавања.

en: Error processing section %u
sr: Грешка обраде одељка %u

en: Invalid NFP option: %s
sr: Неисправна „NFP“ опција: %s

en: 
    The following NFP specific disassembler options are supported for use
    with the -M switch (multiple options should be separated by commas):
sr: 
    Следеће опције разложитеља специфичне за „NFP“ су подржане за коришћење
    са прекидачем „-M“ (више опција треба да се раздвајају зарезима):

en: 
      no-pc		    Don't print program counter prefix.
      ctx4		    Force disassembly using 4-context mode.
      ctx8		    Force 8-context mode, takes precedence.
sr: 
      no-pc		    Не исписује префикс бројача прогама.
      ctx4		    Приморава разложитеља да користи 4-контекстни режим.
      ctx8		    Приморава 8-контекстни режим, таје предност.

en: out of memory
sr: нема више меморије

en: internal error: broken opcode descriptor for `%s %s'
sr: унутрашња грешка: оштећен описник опкода за „%s %s“

note: I and Z are output operands and can`t be immediate A is an address and we can`t have the address of an immediate either. We don't know how much to increase aoffsetp by since whatever generated this is broken anyway!
en: $<undefined>
sr: $<неодређено>

en: relocation invalid for store
sr: премештај је неисправан за спремиште

en: internal relocation type invalid
sr: унутрашња врста премештаја је неисправна

en: internal error: or1k_cgen_rebuild_tables: conflicting insn-chunk-bitsize values: `%d' vs. `%d'
sr: унутрашња грешка: or1k_cgen_rebuild_tables: сукобљене „insn-chunk-bitsize“ вредности: %d наспрам %d

en: internal error: or1k_cgen_cpu_open: unsupported argument `%d'
sr: унутрашња грешка: or1k_cgen_cpu_open: неподржан аргумент „%d“

en: internal error: or1k_cgen_cpu_open: no endianness specified
sr: унутрашња грешка: or1k_cgen_cpu_open: нису наведене крајњости

en: warning: ignoring unknown -M%s option
sr: упозорење: занемарујем непознату опцију „-M%s“

en: 
    The following PPC specific disassembler options are supported for use with
    the -M switch:
sr: 
    Следеће опције разложитеља специфичне за „PPC“ су подржане за коришћење са
    прекидачем „-M“:

en: invalid register
sr: неисправан регистар

en: invalid conditional option
sr: неисправна условна опција

en: invalid counter access
sr: неисправан приступ бројача

en: BO value implies no branch hint, when using + or - modifier
sr: „BO“ вредност подразумева без поготка гране, када користим + или - измењивач

en: attempt to set y bit when using + or - modifier
sr: покуђавам да подесим „y“ бит када користим + или - измењивач

en: attempt to set 'at' bits when using + or - modifier
sr: покуђавам да подесим „at“ битове када користим + или - измењивач

en: invalid offset: must be in the range [-512, -8] and be a multiple of 8
sr: неисправан померај: мора бити у опсегу [-512, -8] и мора бити производ 8

en: invalid R operand
sr: неисправан „R“ операнд

en: invalid mask field
sr: неисправно поље маске

en: invalid mfcr mask
sr: неисправна „mfcr“ маска

en: illegal L operand value
sr: неисправна вредност „L“ операнда

en: illegal WC operand value
sr: неисправна вредност „WC“ операнда

en: incompatible L operand value
sr: несагласна вредност „L“ операнда

en: illegal bitmask
sr: неисправна битмаска

en: address register in load range
sr: регистар адресе у опсегу учитавања

en: illegal PL operand value
sr: неисправна вредност „PL“ операнда

en: index register in load range
sr: регистар индекса у опсегу учитавања

en: source and target register operands must be different
sr: операнди изворног и циљног регистра морају бити различити

en: invalid register operand when updating
sr: неисправан операнд регистра приликом освежавања

en: illegal immediate value
sr: неисправна вредност непосредног

en: invalid bat number
sr: неисправан бат број

en: invalid sprg number
sr: неисправан спрг број

en: invalid tbr number
sr: неисправан тбр број

en: VSR overlaps ACC operand
sr: „VSR“ преклапа „ACC“ операнд

en: invalid constant
sr: неисправна константа

en: UIMM = 00000 is illegal
sr: „UIMM = 00000“ је неисправно

en: UIMM values >7 are illegal
sr: „UIMM“ вредности >7 су неисправне

en: UIMM values >15 are illegal
sr: „UIMM“ вредности >15 су неисправне

en: GPR odd is illegal
sr: непарно „GPR“ је неисправно

en: invalid offset
sr: неисправан померај

en: invalid Ddd value
sr: неисправна „Ddd“ вредност

en: invalid TH value
sr: неисправна „TH“ вредност

note: Invalid options with '=', no option name before '=', and no value after '='.
en: unrecognized disassembler option with '=': %s
sr: непозната опција разложитеља са знаком =: %s

en: unknown privileged spec set by %s=%s
sr: непозната одредба привилегије постављена са „%s=%s“

en: mis-matched privilege spec set by %s=%s, the elf privilege attribute is %s
sr: неодговарајућу одредбу привилегије је поставио „%s=%s“, атрибут елф привилегије је „%s“

en: # internal error, undefined modifier (%c)
sr: # унутрашња грешка, неодређени измењивач (%c)

en: Print numeric register names, rather than ABI names.
sr: Исписује бројчане називе регистра, уместо „ABI“ називе.

en: Disassemble only into canonical instructions.
sr: Рашчлањује само у канонске инструкције.

en: Print the CSR according to the chosen privilege spec.
sr: Исписује „CSR“ у складу са изабраном одредбом привилегије.

en: 
    The following RISC-V specific disassembler options are supported for use
    with the -M switch (multiple options should be separated by commas):
sr: 
    Следеће опције разложитеља специфичне за „RISC-V“ су подржане за коришћење
    са прекидачем „-M“ (више опција треба да се раздвајају зарезима):

en: <invalid register number>
sr: <неисправан број регистра>

en: <invalid condition code>
sr: <неисправан код услова>

en: <invalid flag>
sr: <неисправн азаставица>

en: <invalid opsize>
sr: <неисправна оп_величина>

en: <invalid size>
sr: <неисправна величина>

en: <illegal reg num>
sr: <неисправан број регистра>

en: <bad>
sr: <лоше>

en: .<bad>
sr: .<лоше>

en: Disassemble in ESA architecture mode
sr: Разлаже у режиму „ESA“ архитектуре

en: Disassemble in z/Architecture mode
sr: Разлаже у режиму z/Архитектуре

en: Print unknown instructions according to length from first two bits
sr: Исписује непознате инструкције у складу са дужином из прва два бита

en: Print instruction description as comment
sr: Исписује опис инструкције као коментар

en: unknown S/390 disassembler option: %s
sr: непозната опција „S/390“ разложитеља: %s

en: 
    The following S/390 specific disassembler options are supported for use
    with the -M switch (multiple options should be separated by commas):
sr: 
    Следеће опције разложитеља специфичне за „S/390“ су подржане за коришћење
    са прекидачем „-M“ (више опција треба да се раздвајају зарезима):

en: <illegal instruction>
sr: <неисправна инструкција>

en: internal error: bad sparc-opcode.h: "%s", %#.8lx, %#.8lx
sr: унутрашња грешка: лоше „sparc-opcode.h“: „%s“, %#.8lx, %#.8lx

en: internal error: bad sparc-opcode.h: "%s" == "%s"
sr: унутрашња грешка: лоше „sparc-opcode.h“: „%s“ == „%s“

note: Mark as non-valid instruction.
en: unknown
sr: непознато

en: <invalid s-reg number>
sr: <неисправан „s-reg“ број>

en: <invalid reg number>
sr: <неисправан „reg“ број>

en: <invalid v-reg number>
sr: <неисправан „v-reg“ број>

en: <invalid CC-reg number>
sr: <неисправан „CC--reg“ број>

en: <invalid float-CC-reg number>
sr: <neispravan „float-CC-reg“ broj>

en: <invalid cacheop number>
sr: <неисправан „casheop“ број>

en: <invalid prefop number>
sr: <неисправан „prefop“ број>

en: unknown operand shift: %x
sr: непознат помак операнда: %x

en: unknown reg: %d
sr: непознат регистар: %d

note: The functions used to insert and extract complicated operands. Note: There is a conspiracy between these functions and v850_insert_operand() in gas/config/tc-v850.c.  Error messages containing the string 'out of range' will be ignored unless a specific command line option is given to GAS.
en: displacement value is not in range and is not aligned
sr: вредност размештања није у опсегу и није поравната

en: displacement value is out of range
sr: вредност размештања је ван опсега

en: displacement value is not aligned
sr: вредност размештања није поравната

en: immediate value is out of range
sr: вредност непосредног је ван опсега

en: branch value out of range
sr: вредност гране је ван опсега

en: branch value not in range and to odd offset
sr: вредност гране није у опсегу и непарном померају

en: branch to odd offset
sr: грана у непарном померају

en: position value is out of range
sr: вредност положаја је ван опсега

en: width value is out of range
sr: вредност ширине је ван опсега

en: SelID is out of range
sr: СелИД је ван опсега

en: vector8 is out of range
sr: вектор8 је ван опсега

en: vector5 is out of range
sr: вектор5 је ван опсега

en: imm10 is out of range
sr: имм10 је ван опсега

en: SR/SelID is out of range
sr: СР/СелИД је ван опсега

en: invalid register for stack adjustment
sr: неисправан регистар за поравнање спремника

en: invalid register name
sr: неисправан назив регистра

en: Disassemble "register" names
sr: Разлаже „register“ називе

en: Name well-known globals
sr: Називу добро познати општи

en: The following WebAssembly-specific disassembler options are supported for use
    with the -M switch:
sr: Следеће опције разложитеља специфичне за „WebAssembly“ су подржане за коришћење са
    прекидачем „-M“:

en: Bad register in preincrement
sr: Лош регистар у предувећању

en: Bad register in postincrement
sr: Лош регистар у постувећању

en: Bad register name
sr: Лош назив регистра

en: Label conflicts with register name
sr: Натпис се сукобљава са називом регистра

en: Label conflicts with `Rx'
sr: Натпис се сукобљава са „Rx“-ом

en: Bad immediate expression
sr: Лош израз непосредног

en: No relocation for small immediate
sr: Нема премештања за малог непосредног

en: Small operand was not an immediate number
sr: Мали операнд није био број непосредног

en: Operand is not a symbol
sr: Операнд није симбол

en: Syntax error: No trailing ')'
sr: Грешка синтаксе: Нема пратеће )

en: internal error: xstormy16_cgen_rebuild_tables: conflicting insn-chunk-bitsize values: `%d' vs. `%d'
sr: унутрашња грешка: xstormy16_cgen_rebuild_tables: сукобљене „insn-chunk-bitsize“ вредности: %d наспрам %d

en: internal error: xstormy16_cgen_cpu_open: unsupported argument `%d'
sr: унутрашња грешка: xstormy16_cgen_cpu_open: неподржан аргумент „%d“

en: internal error: xstormy16_cgen_cpu_open: no endianness specified
sr: унутрашња грешка: xstormy16_cgen_cpu_open: нису наведене крајњости
