bison 3.6.93 - en to eo translation catalogue (244 entries)

en: number
eo: numero

en: function
eo: funkcio

en: variable
eo: variablo

en: %@: syntax error
eo: %@: sintaksa eraro

en: %@: syntax error: unexpected %u
eo: %@: sintaksa eraro: neatendita %u

note: TRANSLATORS: '%@' is a location in a file, '%u' is an "unexpected token", and '%0e', '%1e'... are expected tokens at this point. For instance on the expression "1 + * 2", you'd get 1.5: syntax error: expected - or ( or number or function or variable before *
en: %@: syntax error: expected %0e before %u
eo: %@: sintaksa eraro: atendita %0e antaŭ %u

en: %@: syntax error: expected %0e or %1e before %u
eo: %@: sintaksa eraro: atendita %0e aŭ %1e antaŭ %u

en: %@: syntax error: expected %0e or %1e or %2e before %u
eo: %@: sintaksa eraro: atendita %0e aŭ %1e aŭ %2e antaŭ %u

en: %@: syntax error: expected %0e or %1e or %2e or %3e before %u
eo: %@: sintaksa eraro: atendita %0e aŭ %1e aŭ %2e aŭ %3e antaŭ %u

en: %@: syntax error: expected %0e or %1e or %2e or %3e or %4e before %u
eo: %@: sintaksa eraro: atendita %0e aŭ %1e aŭ %2e aŭ %3e aŭ %4e antaŭ %u

en: %@: syntax error: expected %0e or %1e or %2e or %3e or %4e or %5e before %u
eo: %@: sintaksa eraro: atendita %0e aŭ %1e aŭ %2e aŭ %3e aŭ %4e aŭ %5e antaŭ %u

en: %@: syntax error: expected %0e or %1e or %2e or %3e or %4e or %5e etc., before %u
eo: %@: sintaksa eraro: atendita %0e aŭ %1e aŭ %2e aŭ %3e aŭ %4e aŭ %5e ktp., antaŭ %u

en: end of line
eo: linifino

en: S/R conflicts (enabled by default)
eo: Ŝ/R-konfliktoj (aktivaj apriore)

en: R/R conflicts (enabled by default)
eo: R/R-konfliktoj (aktivaj apriore)

en: generate conflict counterexamples
eo: generi konfliktajn malekzemplojn

en: string aliases not attached to a symbol
eo: ĉenaj kromnomoj ne estas alkroĉita al simbolo

en: obsolete constructs
eo: malaktualaj konstruoj

en: empty rules without %empty
eo: vaka regulo sen %empty

en: unset or unused midrule values
eo: nedifinitaj aŭ neuzitaj valoroj midrule

en: useless precedence and associativity
eo: neutila prioritato kaj asocieco

en: incompatibilities with POSIX Yacc
eo: malkongruoj kun POSIX Yacc

en: all other warnings (enabled by default)
eo: ĉiuj aliaj avertoj (aktiva apriore)

en: all the warnings except 'counterexamples', 'dangling-alias' and 'yacc'
eo: ĉiuj avertoj krom 'counterexamples', 'dangling-alias' kaj 'yacc'

en: turn off warnings in CATEGORY
eo: malaktivigi avertojn en KATEGORIO

en: turn off all the warnings
eo: malaktivigi ĉiujn avertojn

en: treat warnings as errors
eo: trakti avertojn kiel eraroj

en: Warning categories include:
eo: Averto-kategorioj inkluzivas:

en: warning
eo: averto

en: error
eo: eraro

en: fatal error
eo: neriparebla eraro

en: note
eo: rimarko

en: POSIX Yacc does not support %s
eo: POSIX Yacc ne subtenas %s

en: deprecated directive: %s, use %s
eo: evitinda instrukcio: %s, uzu %s

en: duplicate directive
eo: duobligita instrukcio

en: duplicate directive: %s
eo: duobligita instrukcio: %s

en: previous declaration
eo: antaŭa deklaro

en: only one %s allowed per rule
eo: nur po unu %s por regulo estas permesata

en: syntax error
eo: sintaksa eraro

en: unexpected %0$s
eo: neatendita %0$s

en: expected %1$s before %0$s
eo: atendita %1$s antaŭ %0$s

en: expected %1$s or %2$s before %0$s
eo: atendita %1$s aŭ %2$s antaŭ %0$s

en: expected %1$s or %2$s or %3$s before %0$s
eo: atendita %1$s aŭ %2$s aŭ %3$s antaŭ %0$s

en: expected %1$s or %2$s or %3$s or %4$s before %0$s
eo: atendita %1$s aŭ %2$s aŭ %3$s aŭ %4$s antaŭ %0$s

en: Conflict between rule %d and token %s resolved as shift
eo: Konflikto inter regulo %d kaj ĵetono %s estis solvata kiel ŝovo

en: Conflict between rule %d and token %s resolved as reduce
eo: Konflikto inter regulo %d kaj ĵetono %s estis solvata kiel redukto

en: Conflict between rule %d and token %s resolved as an error
eo: Konflikto inter regulo %d kaj ĵetono %s estis solvata kiel eraro

en: State %d
eo: Stato %d

en: conflicts: %d shift/reduce, %d reduce/reduce
eo: konfliktoj: %d ŝovo/redukto, %d redukto/redukto

en: conflicts: %d shift/reduce
eo: konfliktoj: %d ŝovo/redukto

en: conflicts: %d reduce/reduce
eo: konfliktoj: %d redukto/redukto

en: shift/reduce conflicts for rule %d: %d found, %d expected
eo: konfliktoj de ŝovo/redukto por regulo %d: %d trovitaj, %d atenditaj

en: reduce/reduce conflicts for rule %d: %d found, %d expected
eo: konfliktoj de redukto/redukto por regulo %d: %d trovitaj, %d atenditaj

en: %%expect-rr applies only to GLR parsers
eo: %%expect-rr aplikeblas nur al analiziloj GLR

en: shift/reduce conflicts: %d found, %d expected
eo: konfliktoj de ŝovo/redukto: %d trovitaj, %d atenditaj

en: %d shift/reduce conflict | %d shift/reduce conflicts
eo[0]: %d konflikto de ŝovo/redukto
eo[1]: %d konfliktoj de ŝovo/redukto

en: reduce/reduce conflicts: %d found, %d expected
eo: konfliktoj de redukto/redukto: %d trovitaj, %d atenditaj

en: %d reduce/reduce conflict | %d reduce/reduce conflicts
eo[0]: estis atendata %d konflikto de redukto/redukto
eo[1]: estis atendataj %d konfliktoj de redukto/redukto

en: rerun with option '-Wcounterexamples' to generate conflict counterexamples
eo: relanĉi kun opcio '-Wcounterexamples' por generi konfliktajn malekzemplojn

en: Example
eo: Ekzemplo

en: First example
eo: Unua ekzemplo

en: Second example
eo: Dua ekzemplo

en: Shift derivation
eo: Ŝova derivo

en: First reduce derivation
eo: Unua redukta derivo

en: Reduce derivation
eo: Redukta derivo

en: Second reduce derivation
eo: Dua redukta derivo

en: shift/reduce conflict on token %s
eo: ŝov/redukta konflikto ĉe ĵetono %s

en: reduce/reduce conflict on token %s | reduce/reduce conflict on tokens %s
eo[0]: redukt/redukta konflikto ĉe ĵetono %s
eo[1]: redukt/redukta konflikto ĉe ĵetonoj %s

en: %s: cannot open
eo: %s: ne eblas malfermi

en: input/output error
eo: enig/eliga eraro

en: cannot close file
eo: ne eblas fermi dosieron

en: refusing to overwrite the input file %s
eo: ni rifuzas anstataŭigi la enigan dosieron %s

en: conflicting outputs to file %s
eo: konfliktantaj eligoj al dosiero %s

en: %s: cannot backup
eo: %s: ne eblas sekurkopii

en: colorize the output
eo: kolorigi la eligon

en: don't colorize the output
eo: ne kolorigi la eligon

en: colorize if the output device is a tty
eo: kolorigi se la elig-aparato estas tty

note: TRANSLATORS: Use the same translation for WHEN as in the --color=WHEN help message.
en: WHEN can be one of the following:
eo: KIAM povas esti unu el la jenaj:

en: describe the states
eo: priskribi la statojn

en: complete the core item sets with their closure
eo: kompletigi la kernajn erojn el la aroj per iliaj leksik-fermoj

en: explicitly associate lookahead tokens to items
eo: rekte asocii antaŭserĉajn ĵetonojn al eroj

en: describe shift/reduce conflicts solving
eo: priskribi solvo de konflikto de ŝovo/redukto

en: include all the above information
eo: inkluzivi ĉiujn suprajn informojn

en: disable the report
eo: malaktivigi raporton

note: TRANSLATORS: Use the same translation for THINGS as in the --report=THINGS help message.
en: THINGS is a list of comma separated words that can include:
eo: AĴOJ estas listo da vortoj apartitaj per komoj kiuj inkluzivas:

en: TRACES is a list of comma separated words that can include:
eo: SPUROJ estas listo da vortoj apartitaj per komoj kiuj inkluzivas:

en: show errors with carets
eo: montri erarojn per ĉapeloj

en: show machine-readable fixes
eo: montri maŝin-legeblajn riparojn

en: do not generate any file
eo: ne generi iun ajn dosieron

en: all of the above
eo: ĉiuj el la supraj

en: disable all of the above
eo: malaktivigi ĉiujn el la supraj

note: TRANSLATORS: Use the same translation for FEATURES as in the --feature=FEATURES help message.
en: FEATURES is a list of comma separated words that can include:
eo: APARTAĴOJ estas listo da vortoj apartitaj per komoj kiuj inkluzivas:

en: Try '%s --help' for more information.
eo: Provu '%s --help' por pli da informo.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE
eo: Uzmaniero: %s [MODIFILO]... DOSIERO

en: Generate a deterministic LR or generalized LR (GLR) parser employing
    LALR(1), IELR(1), or canonical LR(1) parser tables.
eo: Generi determinecan LR aŭ ĝeneralan LR (GLR) analizilon aplikante
    analiz-tabelojn LALR(1), IELR(1), aŭ kanonan LR(1).

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
eo: Nepraj argumentoj por longaj modifiloj ankaŭ nepras por la mallongaj.

en: The same is true for optional arguments.
eo: La samo estas vero por malnepraj argumentoj.

en: Operation Modes:
      -h, --help                 display this help and exit
      -V, --version              output version information and exit
          --print-localedir      output directory containing locale-dependent data
                                 and exit
          --print-datadir        output directory containing skeletons and XSLT
                                 and exit
      -u, --update               apply fixes to the source grammar file and exit
      -f, --feature[=FEATURES]   activate miscellaneous features
eo: Operaciaj reĝimoj:
      -h, --help                 montri tiun ĉi helpon kaj eliri
      -V, --version              montri versi-informon kaj eliri
          --print-localedir      montri dosierujon enhavantan lokaĵar-dependan datumaron
                                 kaj eliri
          --print-datadir        montri dosieron enhavantan skeletojn kaj XSLT
                                 kaj eliri
      -u, --update               apliki riparojn al la fonta gramatika dosiero kaj eliri
      -f, --feature[=APARTAĴO]   aktivigi diversajn apartaĵojn

en: Diagnostics:
      -W, --warnings[=CATEGORY]  report the warnings falling in CATEGORY
          --color[=WHEN]         whether to colorize the diagnostics
          --style=FILE           specify the CSS FILE for colorizer diagnostics
eo: Diagnozo:
      -W, --warnings[=KATEGORIO] raporti avertojn el KATEGORIO
          --color[=KIAM]         ĉu kolorigi la diagnozon
          --style=DOSIERO        indiki la CSS-dosieron por kolorita diagnozo

en: Tuning the Parser:
      -L, --language=LANGUAGE          specify the output programming language
      -S, --skeleton=FILE              specify the skeleton to use
      -t, --debug                      instrument the parser for tracing
                                       same as '-Dparse.trace'
          --locations                  enable location support
      -D, --define=NAME[=VALUE]        similar to '%define NAME VALUE'
      -F, --force-define=NAME[=VALUE]  override '%define NAME VALUE'
      -p, --name-prefix=PREFIX         prepend PREFIX to the external symbols
                                       deprecated by '-Dapi.prefix={PREFIX}'
      -l, --no-lines                   don't generate '#line' directives
      -k, --token-table                include a table of token names
      -y, --yacc                       emulate POSIX Yacc
eo: Agordo de la Analizilo:
      -L, --language=LINGVO            indiki la eligan program-lingvon
      -S, --skeleton=DOSIERO           indiki la skeleton uzotan
      -t, --debug                      ekipigi la analizilon por spursekvado
                                       same ol '-Dparse.trace'
          --locations                  ebligi subtenon al lokigoj
      -D, --define=NOMO[=VALORO]       simile al '%define NOMO "VALORO"'
      -F, --force-define=NOMO[=VALORO] anstataŭigi '%define NOMO "VALORO"'
      -p, --name-prefix=PREFIKSO       antaŭmeti PREFIKSOn al la eksteraj simboloj
                                       anstataŭiginde per '-Dapi.prefix={PREFIKSO}'
      -l, --no-lines                   ne generi instrukciojn '#line'
      -k, --token-table                inkluzivi tabelon de ĵeton-nomoj
      -y, --yacc                       ŝajnigi POSIX Yacc

en: Report bugs to <%s>.
eo: Raportu program-misojn al <%s>.

en: %s home page: <%s>.
eo: %s hejmpaĝo: <%s>.

en: For complete documentation, run: info bison.
eo: Por la tuta dokumentaro, lanĉu: info bison.

en: Written by Robert Corbett and Richard Stallman.
eo: Verkita de Robert Corbett kaj Richard Stallman.

en: Copyright (C) %d Free Software Foundation, Inc.
eo: Kopirajto (C) %d Free Software Foundation, Inc.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
eo: Tio ĉi estas libera programaro; vidu la kodumaĵon por kopi-kondiĉoj.  Ekzistas NENIU
    garantio; eĉ ne por MERKATIGO aŭ TAŬGO POR PRIVATA CELO.

en: multiple skeleton declarations are invalid
eo: multoblaj deklaroj de skeleto estas malvalida

en: %s: invalid language
eo: %s: malvalida lingvo

en: multiple language declarations are invalid
eo: multoblaj deklaroj de lingvo estas malvalida

en: invalid argument for %s: %s
eo: malvalida argumento por %s: %s

en: deprecated option: %s, use %s
eo: evitinda modifilo: %s, uzu %s

en: missing operand
eo: mankas argumento

en: extra operand %s
eo: kroma argumento %s

en: Grammar
eo: Gramatiko

en: // Generated by %s.
    // Report bugs to <%s>.
    // Home page: <%s>.
eo: // Generita de %s.
    // Raportu program-misojn al <%s>.
    // Hejmpaĝo: <%s>.

en: end of file
eo: dosierfino

en: invalid token
eo: malvalida ĵetono

en: line number overflow
eo: troa lini-numero

en: column number overflow
eo: troa kolumn-numero

en: byte number overflow
eo: troa bajt-numero

en: rule useless in parser due to conflicts
eo: regulo neutilas en analizilo pro konfliktoj

en: fix-its can be applied.  Rerun with option '--update'.
eo: fix-its povas esti aplikata. Relanĉu kun la modifilo '--update'.

en: %%define variable %s redefined
eo: la '%%define'-variablo %s estis redifinata

en: previous definition
eo: antaŭa difino

en: %s: undefined %%define variable %s
eo: %s: nedifinita '%%define'-variablo %s

en: %%define variable '%s' requires '{...}' values
eo: la '%%define'-variablo '%s' postulas valorojn '{...}'

en: %%define variable '%s' requires keyword values
eo: la '%%define'-variablo %s postulas ŝlosilvortajn valorojn

en: %%define variable '%s' requires '"..."' values
eo: la '%%define'-variablo '%s' postulas valorojn '"..."'

en: invalid value for %%define Boolean variable %s
eo: malvalida valoro por bulea '%%define'-variablo %s

en: invalid value for %%define variable %s: %s
eo: malvalida valoro por '%%define'-variablo %s: %s

en: accepted value: %s
eo: akceptita valoro: %s

en: string
eo: ĉeno

en: translatable string
eo: tradukebla ĉeno

en: [identifier]
eo: [identigilo]

en: character literal
eo: signa literalo

en: epilogue
eo: epilogo

en: identifier
eo: identigilo

en: identifier:
eo: identigilo:

en: <tag>
eo: <etikedo>

en: integer literal
eo: entjera literalo

en: character literals cannot be nonterminals
eo: signaj literaloj ne povas esti neterminaĵoj

en: character literals cannot be used together with %s
eo: signaj literaloj ne povas esti uzataj kun %s

en: definition of %s
eo: difino de %s

en: missing identifier in parameter declaration
eo: mankas identigilo en deklaro de parametro

en: invalid version requirement: %s
eo: malvalida versio-postulo: %s

en: require bison %s, but have %s
eo: postulo de bison %s, tamen estas %s

en: State %d
eo: Stato %d

en: shift, and go to state %d
eo: ŝovi, kaj iri al stato %d

en: go to state %d
eo: iri al stato %d

en: error (nonassociative)
eo: eraro (ne-asociiga)

en: accept
eo: akcepti

en: reduce using rule %d (%s)
eo: redukti uzante regulon %d (%s)

en: Terminals, with rules where they appear
eo: Terminaĵoj, kun reguloj kie ili aperas

en: Nonterminals, with rules where they appear
eo: Neterminaĵoj, kun reguloj kie ili aperas

en: on left:
eo: maldekstre:

en: on right:
eo: dekstre:

en: Rules useless in parser due to conflicts
eo: Reguloj neutilas en analizilo pro konfliktoj

en: result type clash on merge function %s: <%s> != <%s>
eo: kolizio de rezulto-tipo je la kunmiksa funkcio %s: <%s> != <%s>

en: duplicated symbol name for %s ignored
eo: duobligita simbol-nomo por %s estas preteratentita

en: rule given for %s, which is a token
eo: regulo celanta %s, kio estas ĵetono

en: type clash on default action: <%s> != <%s>
eo: kolizio de tipo je la apriora ago: <%s> != <%s>

en: empty rule for typed nonterminal, and no action
eo: vaka regulo por tipigita neterminaĵo, kaj neniu ago

en: unused value: $%d
eo: neuzita valoro: $%d

en: unset value: $$
eo: nedifinita valoro

en: %%empty on non-empty rule
eo: %%empty ĉe ne-vaka regulo

en: empty rule without %%empty
eo: vaka regulo sen %%empty

en: token for %%prec is not defined: %s
eo: ĵetono por %%prec ne estas difinita: %s

en: only midrule actions can be typed: %s
eo: nur agoj midrule povas esti tipigitaj: %s

en: %s affects only GLR parsers
eo: %s influas nur analizilojn GLR

en: %s must be followed by positive number
eo: %s devas estis sekvata de pozitiva numero

en: POSIX Yacc does not support typed midrule actions
eo: POSIX Yacc ne subtenas tipigitaj agoj midrule

en: rule is too long
eo: regulo tro longas

en: the start symbol %s is undefined
eo: la ekiga simbolo %s estas nedifinita

en: the start symbol %s is a token
eo: la ekiga simbolo %s estas ĵetono

en: no rules in the input grammar
eo: neniu regulo en eniga gramatiko

en: rule useless in grammar
eo: regulo neutilas en gramatiko

en: nonterminal useless in grammar: %s
eo: neterminaĵo neutilas en gramatiko: %s

en: Nonterminals useless in grammar
eo: Neterminaĵoj neutilas en gramatiko

en: Terminals unused in grammar
eo: Terminaĵoj neuzitaj en gramatiko

en: Rules useless in grammar
eo: Reguloj neutilas en gramatiko

en: %d nonterminal useless in grammar | %d nonterminals useless in grammar
eo[0]: %d neterminaĵo neutilas en gramatiko
eo[1]: %d neterminaĵoj neutilas en gramatiko

en: %d rule useless in grammar | %d rules useless in grammar
eo[0]: %d regulo neutilas en gramatiko
eo[1]: %d reguloj neutilas en gramatiko

en: start symbol %s does not derive any sentence
eo: ekiga simbolo %s ne derivas iun ajn frazon

en: stray '%s'
eo: perdita '%s'

en: refers to: %c%s at %s
eo: referencas al: %c%s ĉe %s

en: possibly meant: %c
eo: eble signifis: %c

en: , hiding %c
eo: , kaŝanta %c

en:  at %s
eo:  ĉe %s

en: , cannot be accessed from midrule action at $%d
eo: , ne povas esti alirata el ago midrule ĉe $%d

en: integer out of range: %s
eo: entjero for de intervalo: %s

en: invalid reference: %s
eo: malvalida referenco: %s

en: syntax error after '%c', expecting integer, letter, '_', '[', or '$'
eo: sintaks-eraro post '%c', estas atendata entjero, litero, '_', '[' aŭ '$'

en: symbol not found in production before $%d: %.*s
eo: simbolo ne trovita en produktado antaŭ $%d: %.*s

en: symbol not found in production: %.*s
eo: simbolo ne trovita en produktado: %.*s

en: misleading reference: %s
eo: trompiga referenco: %s

en: ambiguous reference: %s
eo: plursenca referenco: %s

en: explicit type given in untyped grammar
eo: malimplica tipo liverita en netipigita gramatiko

en: $$ for the midrule at $%d of %s has no declared type
eo: $$ por la midrule ĉe $%d de %s havas neniun deklaritan tipon

en: $$ of %s has no declared type
eo: $$ de %s havas neniun deklaritan tipon

en: $%s of %s has no declared type
eo: $%s de %s havas neniun deklaritan tipon

en: multiple occurrences of $%d with api.value.automove
eo: multoblaj okazoj de $%d kun api.value.automove

en: invalid number after \-escape: %s
eo: malvalida numero post \-eskapo: %s

en: stray ',' treated as white space
eo: perdita ',' traktita kiel blank-spaco

en: invalid directive: %s
eo: malvalida instrukcio: %s

en: invalid identifier: %s
eo: malvalida identigilo: %s

en: invalid character | invalid characters
eo[0]: malvalida signo
eo[1]: malvalidaj signoj

en: invalid null character
eo: malvalida nul-signo

en: unexpected identifier in bracketed name: %s
eo: neatendata identigilo en rekt-krampigita nomo: %s

en: an identifier expected
eo: identigilo estas atendata

en: invalid character in bracketed name | invalid characters in bracketed name
eo[0]: malvalida signo en rekt-krampigita nomo
eo[1]: malvalidaj signoj en rekt-krampigita nomo

en: POSIX Yacc does not support string literals
eo: POSIX Yacc ne subtenas ĉenajn literalojn

en: empty character literal
eo: vaka signo-litero

en: extra characters in character literal
eo: kromaj signoj en signo-litero

en: invalid character after \-escape: %s
eo: malvalida signo post \-eskapo: %s

en: POSIX Yacc does not support hexadecimal literals
eo: POSIX Yacc ne subtenas deksesumajn literalojn

en: missing %s at end of file
eo: mankas %s ĉe la dosierfino

en: missing %s at end of line
eo: mankas %s ĉe la linifino

en: unclosed %s directive in skeleton
eo: nefermita instrukcio %s en skeleto

en: too few arguments for %s directive in skeleton
eo: tro malmultaj argumentoj por instrukcio %s en skeleto

en: too many arguments for %s directive in skeleton
eo: tro multaj argumentoj por instrukcio %s en skeleto

en: POSIX Yacc forbids dashes in symbol names: %s
eo: POSIX Yacc malpermesas strekojn en simbol-nomoj: %s

en: %s redeclaration for %s
eo: redeklaro de %s por %s

en: %s redeclaration for <%s>
eo: redeklaro de %s por <%s>

en: symbol %s redeclared as a token
eo: simbolo %s estas redeklarita kiel ĵetono

en: symbol %s redeclared as a nonterminal
eo: simbolo %s estas redeklarita kiel neterminaĵo

en: symbol %s is used, but is not defined as a token and has no rules; did you mean %s?
eo: simbolo %s estas uzata, sed ne estas difinita kiel ĵetono kaj havas neniun regulon; ĉu vi volis %s?

en: symbol %s is used, but is not defined as a token and has no rules
eo: simbolo %s estas uzata, sed ne estas difinita kiel ĵetono kaj havas neniun regulon

en: POSIX yacc reserves %%type to nonterminals
eo: POSIX yacc rezervis %%type por neterminaĵoj

en: symbol %s redeclared
eo: simbolo %s estas redeklarita

en: nonterminals cannot be given a token code
eo: neterminaĵoj ne povas ricevi ĵetonan kodon

en: redefining code of token %s
eo: redifinado de kodo de ĵetono %s

en: code of token %s too large
eo: kodo de ĵetono %s tro larĝas

en: string literal %s not attached to a symbol
eo: la ĉena literalo %s ne estas alkroĉita al simbolo

en: useless %s for type <%s>
eo: neutila %s por tipo <%s>

en: type <%s> is used, but is not associated to any symbol
eo: simbolo <%s> estas uzata, sed ne estas difinita kiel ĵetono kaj havas neniun regulon

en: nonterminals cannot be given a string alias
eo: neterminaĵoj ne povas ricevi ĉenan kromnomon

en: symbol %s used more than once as a literal string
eo: simbolo %s estas uzata pli ol unufoje kiel litera ĉeno

en: symbol %s given more than one literal string
eo: al la simbolo %s estis donata pli ol unu litera ĉeno

en: code %d reassigned to token %s
eo: kodo %d reatribuita al ĵetono %s

en: previous declaration for %s
eo: antaŭa deklaro por %s

en: token number too large
eo: ĵeton-numero tro larĝas

en: useless precedence and associativity for %s
eo: neutila prioritato kaj asocieco por %s

en: useless precedence for %s
eo: neutila prioritato por %s

en: useless associativity for %s, use %%precedence
eo: neutila asocieco por %s, uzu %%precedence
