bison 3.0.4 - en to tr translation catalogue (126 entries)

en: warning
tr: uyarÄ±

en: error
tr: hata

en: fatal error
tr: Ã¶lÃ¼mcÃ¼l hata

en: deprecated directive: %s, use %s
tr: geÃ§ersiz yÃ¶nerge: %s, %s kullan

en: previous declaration
tr: Ã¶nceki bildirim

en: only one %s allowed per rule
tr: her kural icin sadece bir %s kullanÄ±labilir

en: State %d
tr: Durum %d

en: conflicts: %d shift/reduce, %d reduce/reduce
tr: Ã§eliÅkiler: %d Ã¶teleme/indirgeme, %d indirgeme/indirgeme

en: conflicts: %d shift/reduce
tr: Ã§eliÅkiler: %d Ã¶teleme/indirgeme

en: conflicts: %d reduce/reduce
tr: Ã§eliÅkiler: %d indirgeme/indirgeme

en: %%expect-rr applies only to GLR parsers
tr: %%expect-rr sadece GLR ayrÄ±ÅtÄ±rÄ±cÄ±larÄ± iÃ§in geÃ§erlidir

en: shift/reduce conflicts: %d found, %d expected
tr: Ã¶teleme/indirgeme Ã§eliÅkisi: %d bulunan, %d beklenen

en: %d shift/reduce conflict | %d shift/reduce conflicts
tr[0]: %d Ã¶teleme/indirgeme Ã§eliÅkisi
tr[1]: %d Ã¶teleme/indirgeme Ã§eliÅkileri

en: reduce/reduce conflicts: %d found, %d expected
tr: indirgeme/indirgeme Ã§eliÅkisi: %d bulunan, %d beklenen

en: %d reduce/reduce conflict | %d reduce/reduce conflicts
tr[0]: %d indirgeme/indirgeme Ã§eliÅkisi
tr[1]: %d indirgeme/indirgeme Ã§eliÅkisi

en: %s: cannot open
tr: %s: aÃ§Ä±lamÄ±yor

en: input/output error
tr: girdi/Ã§Ä±ktÄ± hatasÄ±

en: cannot close file
tr: dosya kapatÄ±lamÄ±yor

en: refusing to overwrite the input file %s
tr: girdi dosyasÄ± %s in Ã¼zerine yazÄ±lma reddediliyor

en: conflicting outputs to file %s
tr: %s dosyasÄ±na Ã§eliÅen Ã§Ä±ktÄ±lar

en: Try '%s --help' for more information.
tr: Daha fazla bilgi iÃ§in '%s --help' yazÄ±n.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE
tr: KullanÄ±m: %s [SEÃENEK]... DOSYA

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
tr: Uzun seÃ§enekler iÃ§in zorunlu olan argÃ¼manlar kÄ±sa seÃ§enekler iÃ§in de zorunludur.

en: The same is true for optional arguments.
tr: AynÄ± Åey isteÄe baÄlÄ± argÃ¼manlar iÃ§in de doÄrudur.

en: Report bugs to <%s>.
tr: HatalarÄ± <%s> e bildirin.

en: %s home page: <%s>.
tr: %s ana sayfasÄ±: <%s>.

en: For complete documentation, run: info bison.
tr: Belgelendirmenin tamamÄ± iÃ§in, Åu komutu Ã§alÄ±ÅtÄ±rÄ±n: info bison.

en: Written by Robert Corbett and Richard Stallman.
tr: Yazanlar: Robert Corbett ve Richard Stallman.

en: Copyright (C) %d Free Software Foundation, Inc.
tr: Telif HakkÄ± (C) %d Free Software Foundation, Inc.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
tr: Bu bir Ã¶zgÃ¼r yazÄ±lÄ±mdÄ±r; kopyalama koÅullarÄ± iÃ§in kaynak koduna bakÄ±nÄ±z.  HiÃ§bir garantisi
    yoktur; hatta SATILABÄ°LÄ°RLÄ°ÄÄ° veya ÅAHSÄ° KULLANIMINIZA UYGUNLUÄU iÃ§in bile garanti verilmez.

en: multiple skeleton declarations are invalid
tr: Ã§oklu iskeletler geÃ§ersizdir

en: %s: invalid language
tr: %s: geÃ§ersiz dil

en: multiple language declarations are invalid
tr: Ã§oklu dil bildirimleri geÃ§ersizdir

en: extra operand %s
tr: fazla iÅleÃ§ %s

en: Grammar
tr: Gramer

en: // Generated by %s.
    // Report bugs to <%s>.
    // Home page: <%s>.
tr: // %s tarafÄ±ndan oluÅturuldu.
    // HatalarÄ± <%s> a raporlayÄ±n.
    // Ana sayfa: <%s>.

en: line number overflow
tr: satÄ±r sayÄ±sÄ± taÅmasÄ±

en: column number overflow
tr: sÃ¼tun sayÄ±sÄ± taÅmasÄ±

en: rule useless in parser due to conflicts
tr: ayrÄ±ÅtÄ±rÄ±cÄ±da Ã§eliskiler yÃ¼zÃ¼nden kural yararsÄ±z

en: %%define variable %s redefined
tr: %%define deÄiÅken %s yeniden tanÄ±mlandÄ±

en: previous definition
tr: Ã¶nceki tanÄ±m

en: %s: undefined %%define variable %s
tr: %s: tanÄ±msÄ±z %%define deÄiÅkeni %s

en: invalid value for %%define Boolean variable %s
tr: %%define Boolean deÄiÅkeni %s iÃ§in geÃ§ersiz deÄer

en: invalid value for %%define variable %s: %s
tr: %%define deÄiÅkeni %s iÃ§in geÃ§ersiz deÄer: %s

en: accepted value: %s
tr: kabul edilen deÄer: %s

en: missing identifier in parameter declaration
tr: parametre bildiriminde eksik tanÄ±tÄ±cÄ±

en: State %d
tr: Durum %d

en: shift, and go to state %d
tr: Ã¶tele, ve durum %d'ye git

en: go to state %d
tr: durum %d'ye git

en: error (nonassociative)
tr: hata (birleÅmeli deÄil)

en: accept
tr: onayla

en: reduce using rule %d (%s)
tr: kural %d (%s) ile indirgeme

en: $default
tr: $Ã¶ntanÄ±mlÄ±

en: Terminals, with rules where they appear
tr: Sabit simgeler, iÃ§inde geÃ§tikleri kurallarla birlikte

en: Nonterminals, with rules where they appear
tr: Sabit simgeler, iÃ§inde geÃ§tikleri kurallarla birlikte

en: Rules useless in parser due to conflicts
tr: AyrÄ±ÅtÄ±rÄ±cÄ±da Ã§eliskiler yÃ¼zÃ¼nden kurallar yararsÄ±z

en: result type clash on merge function %s: <%s> != <%s>
tr: birleÅtirme fonksiyonu '%s'de sonuÃ§ tip Ã§atÄ±ÅmasÄ±: <%s> != <%s>

en: duplicated symbol name for %s ignored
tr: %s iÃ§in Ã§oklu sembol ismi yoksayÄ±ldÄ±

en: rule given for %s, which is a token
tr: bir andaÃ§ olan %s iÃ§in kural verilmiÅ

en: type clash on default action: <%s> != <%s>
tr: Ã¶ntanÄ±mlÄ± eylem Ã¼zerinde tip Ã§atÄ±ÅmasÄ±: <%s> != <%s>

en: empty rule for typed nonterminal, and no action
tr: Tipli deÄiÅken simge iÃ§in boÅ kural tanÄ±mlanmÄ±Å, ve eylem belirtilmemiÅ

en: unused value: $%d
tr: kullanÄ±lmayan deÄer: $%d

en: unset value: $$
tr: deÄeri sÄ±fÄ±rla: $$

en: %%empty on non-empty rule
tr: boÅ-olmayan kuralda %%empty

en: empty rule without %%empty
tr: %%empty iÃ§ermeyen boÅ kural

en: token for %%prec is not defined: %s
tr: %%prec iÃ§in simge tanÄ±mlÄ± deÄil: %s

en: %s affects only GLR parsers
tr: %s sadece GLR ayrÄ±ÅtÄ±rÄ±cÄ±larÄ± etkiler

en: %s must be followed by positive number
tr: %s'i pozitif bir sayÄ± izlemeli

en: rule is too long
tr: kural Ã§ok uzun

en: the start symbol %s is undefined
tr: baÅlangÄ±Ã§ simgesi %s tanÄ±mlanmamÄ±Å

en: the start symbol %s is a token
tr: baÅlangÄ±Ã§ simgesi %s bir andaÃ§

en: no rules in the input grammar
tr: girdi gramer iÃ§inde kural yok

en: rule useless in grammar
tr: gramerde kural yararsÄ±z

en: nonterminal useless in grammar: %s
tr: gramerde terminal olmayan yararsÄ±z: %s

en: Nonterminals useless in grammar
tr: DeÄiÅken simgeler gramerde yararsÄ±z

en: Terminals unused in grammar
tr: Sabit simgeler gramerde kullanÄ±lmadÄ±

en: Rules useless in grammar
tr: Kurallar gramerde yararsÄ±z

en: %d nonterminal useless in grammar | %d nonterminals useless in grammar
tr[0]: %d deÄiÅken simge gramerde yararsÄ±z
tr[1]: %d deÄiÅken simge gramerde yararsÄ±z

en: %d rule useless in grammar | %d rules useless in grammar
tr[0]: %d kural gramerde yararsÄ±z
tr[1]: %d kural gramerde yararsÄ±z

en: start symbol %s does not derive any sentence
tr: baÅlangÄ±Ã§ simgesi %s herhangi bir cÃ¼mleden tÃ¼remiyor

en: stray '%s'
tr: fazladan '%s'

en: refers to: %c%s at %s
tr: %c%s'i %s'te ifade ediyor

en: possibly meant: %c
tr: muhtemelen kasdedilen: %c

en: , hiding %c
tr: , %c gizleniyor

en:  at %s
tr:  %s te

en: integer out of range: %s
tr: tam sayÄ± kapsam dÄ±ÅÄ±: %s

en: invalid reference: %s
tr: geÃ§ersiz referans: %s

en: syntax error after '%c', expecting integer, letter, '_', '[', or '$'
tr: '%c'den sonra sÃ¶zdizimi hatasÄ±, tamsayÄ±, harf, '_', '[' veya '$' bekleniyor

en: symbol not found in production before $%d: %.*s
tr: sembol Ã¼rÃ¼nde $%d den Ã¶nce bulunamadÄ±: %.*s

en: symbol not found in production: %.*s
tr: sembol Ã¼rÃ¼nde bulunamadÄ±: %.*s

en: misleading reference: %s
tr: yanÄ±ltÄ±cÄ± referans: %s

en: ambiguous reference: %s
tr: belirsiz referans: %s

en: explicit type given in untyped grammar
tr: tiplenmemiÅ gramer iÃ§inde verilen aÃ§Ä±k tip

en: $$ for the midrule at $%d of %s has no declared type
tr: ortakural iÃ§in $$, $%d'inde %s'in tanÄ±mlÄ± bir tipe sahip deÄil

en: $$ of %s has no declared type
tr: $$'i %s'in tanÄ±mlÄ± bir tipe sahip deÄil

en: $%s of %s has no declared type
tr: $%s'i %s'in tanÄ±mlÄ± bir tipe sahip deÄil

en: invalid number after \-escape: %s
tr: \-escape den sonra geÃ§ersiz sayÄ±: %s

en: stray ',' treated as white space
tr: fazladan `,' boÅluk olarak algÄ±landÄ±

en: invalid directive: %s
tr: geÃ§ersiz yÃ¶nerge: %s

en: invalid identifier: %s
tr: geÃ§ersiz tanÄ±mlayÄ±cÄ±: %s

en: invalid character | invalid characters
tr[0]: geÃ§ersiz karakter
tr[1]: geÃ§ersiz karakterler

en: invalid null character
tr: geÃ§ersiz 'null' karakter

en: unexpected identifier in bracketed name: %s
tr: parantez iÃ§indeki isimde beklenmeyen tanÄ±mlayÄ±cÄ±: %s

en: an identifier expected
tr: bir tanÄ±mlayÄ±cÄ± bekleniyor

en: invalid character in bracketed name | invalid characters in bracketed name
tr[0]: parantez iÃ§indeki isimde geÃ§ersiz karakter
tr[1]: parantez iÃ§indeki isimde geÃ§ersiz karakterler

en: empty character literal
tr: boÅ karakter dizgesi

en: extra characters in character literal
tr: karakter dizgesinde fazladan karakterler

en: invalid character after \-escape: %s
tr: \-escape den sonra geÃ§ersiz karakter: %s

en: missing %s at end of file
tr: dosyanÄ±n sonunda eksik %s

en: missing %s at end of line
tr: satÄ±r sonunda eksik %s

en: unclosed %s directive in skeleton
tr: iskelette kapatÄ±lmamÄ±Å %s direktifi

en: too few arguments for %s directive in skeleton
tr: iskelette %s direktifi iÃ§in Ã§ok az sayÄ±da argÃ¼man

en: too many arguments for %s directive in skeleton
tr: iskelette %s direktifi iÃ§in Ã§ok fazla argÃ¼man

en: POSIX Yacc forbids dashes in symbol names: %s
tr: POSIX Yacc sembol isimlerinde tire kullanÄ±lmasÄ±na izin vermez: %s

en: %s redeclaration for %s
tr: %2$s iÃ§in tekrar %1$s bildirimi

en: %s redeclaration for <%s>
tr: %s yeniden tanÄ±mlama <%s> iÃ§in

en: symbol %s is used, but is not defined as a token and has no rules
tr: simge %s kullanÄ±lmÄ±Å, fakat andaÃ§ olarak tanÄ±mlanmamÄ±Å ve kurallarÄ± yok

en: symbol %s redeclared
tr: sembol %s yeniden bildirildi

en: useless %s for type <%s>
tr: yararsÄ±z %s tip <%s> iÃ§in

en: type <%s> is used, but is not associated to any symbol
tr: tip <%s> kullanÄ±lmÄ±Å, fakat hiÃ§bir simge ile iliÅkilendirilmemiÅ

en: symbol %s used more than once as a literal string
tr: sembol %s, yalÄ±n dizge olarak birden fazla kullanÄ±lmÄ±Å

en: symbol %s given more than one literal string
tr: sembol %s birden fazla yalÄ±n dizgeye atanmÄ±Å

en: previous declaration for %s
tr: %s iÃ§in Ã¶nceki bildirim

en: useless precedence and associativity for %s
tr: %s iÃ§in yararsÄ±z Ã¶nceliklendirme ve iliÅkilendirme

en: useless precedence for %s
tr: %s iÃ§in yararsÄ±z Ã¶nceliklendirme

en: useless associativity for %s, use %%precedence
tr: %s iÃ§in yararsÄ±z iliÅkisellik, %%precedence kullanÄ±n
