bison-runtime 3.0.5 - en to eo translation catalogue (9 entries)

en: syntax error: cannot back up
eo: sintaks-eraro: ne eblas savkopii

en: syntax is ambiguous
eo: sintakso estas plursenca

en: syntax error
eo: sintaks-eraro

en: syntax error, unexpected %s
eo: sintaks-eraro, neatendita %s

en: syntax error, unexpected %s, expecting %s
eo: sintaks-eraro, neatendita %s, ni atendis %s

en: syntax error, unexpected %s, expecting %s or %s
eo: sintaks-eraro, neatendita %s, ni atendis %s aŭ %s

en: syntax error, unexpected %s, expecting %s or %s or %s
eo: sintaks-eraro, neatendita %s, ni atendis %s aŭ %s aŭ %s

en: syntax error, unexpected %s, expecting %s or %s or %s or %s
eo: sintaks-eraro, neatendita %s, ni atendis %s aŭ %s aŭ %s aŭ %s

en: memory exhausted
eo: memoro entute plenigita
