blackbox - en to nl translation catalogue (249 entries)

en: Terminal;terminal;shell;prompt;command;commandline;cmd;box;
nl: Terminal;terminal;shell;prompt;opdracht;commando;opdrachtregel;cmd;box;

en: Window width
nl: Vensterbreedte

en: Window height
nl: Vensterhoogte

en: Whether or not to remember window size
nl: Of de vensterafmetingen onthouden dienen te worden

en: Font family and size
nl: Lettertype en tekstgrootte

en: Whether the window should inherit terminal theme's colors
nl: Of het venster de themakleuren van de terminal dient te gebruiken

en: Terminal window background opacity
nl: Ondoorschijnendheid achtergrond terminalvenster

en: Whether or not tabs should expand to fill tab bar
nl: Of tabbladen over de gehele breedte van de tabbladbalk dienen te worden getoond

en: Whether the headerbar should be shown or not
nl: Of de kopbalk dient te worden getoond

en: If enabled, the header bar will be colored differently for root and ssh contexts
nl: Schakel in om de kopbalk een andere kleur te geven in een root- of SSH-context

en: Whether or not to display a menu button in the headerbar
nl: Of er een menuknop op de kopbalk dient te worden getoond

en: Whether or not to reserve an area for dragging the header bar
nl: Of er ruimte voorzien moet worden op de kopbalk om deze te kunnen slepen

en: Whether or not to show scrollbars
nl: Of er schuifbalken dienen te worden getoond

en: Whether overlay scrolling should be enabled
nl: Of er zwevende schuifbalken dienen te worden getoond

en: If enabled, terminals will scroll by pixels instead of rows
nl: Schakel in om pixel voor pixel te scrollen in plaats van per rij

en: If enabled, terminals will render sixel escape sequences
nl: Schakel in om escape-sequenties van Sixel weer te geven

note: 0 = Fixed size, 1 = Unlimited, 2 = Disabled
en: Scrollback mode
nl: Terugscroll-modus

en: Number of lines stored in scrollback
nl: Aantal lijnen om te bewaren om terug naar te scrollen

en: If enabled, floating controls will be shown in headerless mode
nl: Schakel in om zwevende bediening te tonen in de kopbalkloze modus

en: Hoverable area (in pixels) at the top of the window to trigger floating controls
nl: Het aanwijsgebied (in pixels) bovenaan het vensters waarmee de zwevende bediening kan worden opgeroepen

en: Delay time before showing floating controls
nl: Wachttijd alvorens zwevende bediening te tonen

en: The light color scheme for the terminal
nl: Het lichte kleurthema van het terminalvenster

en: The dark color scheme for the terminal
nl: Het donkere kleurthema van het terminalvenster

note: 0 = Follow system, 1 = Light Style, 2 = Dark Style
en: Style preference
nl: Stijlvoorkeur

en: Show bold text in bright colors
nl: Vette tekst in heldere kleuren tonen

en: Amount of padding around terminal widgets (top, right, bottom, left)
nl: De hoeveelheid opvulling van terminalelementen (bovenaan, rechts, onderaan, links)

en: Terminal cell width
nl: Celbreedte

en: Terminal cell height
nl: Celhoogte

en: Terminal bell
nl: Terminalbel

en: Cursor shape
nl: Cursorvorm

en: Whether or not the cursor should blink
nl: Of de cursor zou moeten knipperen

en: If enabled, ctrl+c and ctrl+v will work for copy/paste
nl: Schakel in om Ctrl+C en Ctrl+V te gebruiken om te kopiëren/plakken

en: Whether to spawn shell in login mode
nl: Of de shell in login-modus gestart dient te worden

en: Whether to use a custom command instead of the user's shell
nl: Of er een aangepast commando gebruikt moet worden i.p.v. de shell van de gebruiker

en: Custom command to use instead of the user's shell
nl: Aangepast commando ter vervanging van de shell van de gebruiker

en: Send a desktop notification when a process is completed on an unfocussed tab
nl: Stuur een bureaubladmelding als een proces afgerond is op een tabblad zonder focus

note: 0 = Previous terminal CWD, 1 = Home Directory, 2 = Custom
en: Working directory mode
nl: Werkmap-modus

en: Custom working directory for new terminals
nl: Aangepaste werkmap voor nieuwe terminals

en: Whether clicking next on the last search result should return to the first
nl: Of klikken op 'volgende' bij het laatste zoekresultaat terug naar het eerste resultaat springt

en: Whether search should be case sensitive
nl: Of zoeken hoofdlettergevoelig moet zijn

en: Whether search should only match entire words
nl: Of zoeken enkel op volledige woorden zoekt

en: Whether search should be performed using regular expressions
nl: Of zoeken moet gebeuren via reguliere expressies

en: Edit Shortcut
nl: Sneltoets bewerken

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Apply
nl: Toepassen

en: This shortcut is already in use
nl: Deze sneltoets is reeds in gebruik

en: Press Escape to cancel or Backspace to disable shortcut
nl: Gebruik Escape om te annuleren of Backspace om de sneltoets uit te schakelen

en: Keyboard
nl: Toetsenbord

en: Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Reset All Shortcuts
nl: Alle sneltoetsen opnieuw instellen

en: This will reset all shortcuts to their default keybindings and overwrite your config file.
nl: Dit zal alle sneltoetsen op hun standaardwaarden terugzetten en je configuratiebestand overschrijven.

en: Reset All
nl: Alles opnieuw instellen

en: Find
nl: Zoeken

en: Previous result
nl: Vorig resultaat

en: Next result
nl: Volgend resultaat

en: Search wraps around
nl: Zoek loopt bovenaan verder

en: Match is case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

en: Match entire words only
nl: Enkel volledige woorden

en: Match using regular expression
nl: Reguliere expressies gebruiken

en: General
nl: Algemeen

en: Window
nl: Venster

en: Remember Window Size
nl: Vensterafmetingen onthouden

en: Theme settings have been moved to Terminal > Appearance.
nl: Themainstellingen werden verplaatst naar Terminal > Uiterlijk.

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Expand Tabs
nl: Tabbladen over gehele breedte tonen

en: Header Bar
nl: Kopbalk

en: Show Header Bar
nl: Kopbalk tonen

en: Context Aware
nl: Contextgevoelig

en: If enabled, the header bar will be colored differently when the active tab is running ssh or sudo.
nl: Schakel in om de kopbalk een andere kleur te geven als het actieve tabblad SSH of sudo draait.

en: Show Menu Button
nl: Menuknop tonen

en: Drag Area
nl: Sleepgebied

en: Enable to reserve some space on the left side to drag the window.
nl: Schakel in om wat ruimte voor te behouden aan de linkerkant om het venster te kunnen slepen.

en: Floating Controls
nl: Zwevende bediening

en: Show Floating Controls
nl: Zwevende bediening tonen

en: Show floating controls when header bar is hidden.
nl: Toon zwevende bediening als kopbalk niet zichtbaar is.

en: Floating Controls Hover Area
nl: Aanwijsgebied van zwevende bediening

en: Hoverable area (in pixels) at the top of the window to trigger floating controls.
nl: Het aanwijsgebied (in pixels) bovenaan het vensters waarmee de zwevende bediening kan worden opgeroepen.

en: Delay Before Show Floating Controls
nl: Wachttijd alvorens zwevende bediening te tonen

en: Delay time (ms) before show floating controls.
nl: De wachttijd (in ms) alvorens de zwevende bediening te tonen.

en: Terminal
nl: Terminalvenster

en: Text
nl: Tekst

en: Font
nl: Lettertype

en: Cell Spacing
nl: Celafstand

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Bright Bold Text
nl: Heldere vette tekst

en: Use bright colors for bold text.
nl: Heldere kleuren voor vette tekst gebruiken.

en: Easy Copy &amp; Paste
nl: Eenvoudig kopiëren en plakken

en: Use ctrl+c/ctrl+v for copy/paste.
nl: Gebruik Ctrl+C en Ctrl+V om te kopiëren en plakken.

en: Audible Bell
nl: Auditieve bel

en: If enabled, terminals might use an audible bell to indicate events.
nl: Schakel in om terminals toe te staan een auditief belsignaal te laten gebruiken om bepaalde gebeurtenissen aan te geven.

en: Adjust cursor shape and behavior.
nl: Vorm en gedrag cursor aanpassen.

en: Cursor Shape
nl: Cursorvorm

en: Block
nl: Blok

en: IBeam
nl: I-streepje

en: Underline
nl: Onderstrepen

en: Cursor Blinking
nl: Knipperen van cursor

en: Whether or not the cursor should blink.
nl: Of de cursor moet knipperen of niet.

en: Follow System
nl: Systeem volgen

en: On
nl: Ingeschakeld

en: Off
nl: Uitgeschakeld

en: Padding
nl: Opvulling

en: Opacity
nl: Ondoorzichtigheid

en: Terminal background opacity.
nl: Ondoorzichtigheid achtergrond terminal.

en: Working Directory
nl: Werkmap

en: Previous Session
nl: Vorige sessie

en: Home Directory
nl: Thuismap

en: Custom
nl: Aangepast

en: Custom Working Directory
nl: Aangepaste werkmap

en: Set to user's home
nl: Op thuismap (home folder) gebruiker instellen

en: Scrolling
nl: Scrollen

en: Scrollbars
nl: Schuifbalken

en: Show Scrollbars
nl: Schuifbalken tonen

en: Use Overlay Scrolling
nl: Zwevende schuifbalken tonen

en: Fixed Size
nl: Vaste grootte

en: Unlimited
nl: Ongelimiteerd

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Scrollback Lines
nl: Aantal regels terugscrollen

en: Command
nl: Commando

en: Run Command as Login Shell
nl: Commando als 'login shell' uitvoeren

en: Use Custom Command
nl: Aangepast commando gebruiken

en: Custom Command
nl: Aangepast commando

en: Notification on Completed Task
nl: Melding bij afgeronde taak

en: Send a desktop notification when a command is completed on an unfocussed tab.
nl: Bureaubladmelding sturen wanneer een commando afgerond wordt op een tabblad dat niet gefocust is.

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Application Style
nl: Applicatiestijl

en: Light
nl: Licht

en: Dark
nl: Donker

en: Theme Integration
nl: Thema-integratie

en: Paint the whole app with colors from your colorscheme.
nl: Kleur de applicatie in met kleuren uit jouw kleurenschema.

en: Theme
nl: Thema

en: Set your preferred theme for light and dark styles.
nl: Stel jouw voorkeursthema voor lichte en donkere stijlen in.

en: Open themes folder
nl: Themafolder openen

en: Get more themes online
nl: Online meer thema's zoeken

en: Light Theme
nl: Licht thema

en: Dark Theme
nl: Donker thema

en: Only display themes for the current style
nl: Enkel thema's voor huidige stijl tonen

en: To ensure readability, "Theme Integration" will be disabled if you select a light color scheme while using the dark app style or a dark color scheme while using the light app style.
nl: Voor de leesbaarheid zal "Themaintegratie" uitgeschakeld worden als je een licht kleurenschema met het donkere applicatiethema of een donker kleurenschema met het lichte applicatiethema gebruikt.

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Experimental
nl: Experimenteel

en: Features in this section are known to be unstable. Please feel free to test and <a href="https://gitlab.gnome.org/raggesilver/blackbox/-/issues">report bugs</a>.
nl: Voorkeuren in dit gedeelte zijn nog niet stabiel. Je kan ze testen en eventuele <a href="https://gitlab.gnome.org/raggesilver/blackbox/-/issues">bugs melden</a>.

en: Sixel Support
nl: Ondersteuning voor Sixel

en: Render sixel escape sequences.
nl: Toon Sixel escape-sequenties.

en: The VTE build you are using does not have support Sixel. Sixel is still an experimental feature in VTE. For this reason, most distros do not build VTE with Sixel support. Installing Black Box via Flatpak will enable this feature. <a href="https://gitlab.gnome.org/raggesilver/blackbox/-/issues/273">See discussion in issue tracker.</a>
nl: De build van VTE die je gebruikt ondersteunt Sixel niet. Sixel is voorlopig not experimenteel in VTE, waardoor de meeste distributies Sixel niet standaard aanzetten in VTE. Dit kan omzeild worden door Black Box via Flatpak te installeren. <a href="https://gitlab.gnome.org/raggesilver/blackbox/-/issues/273">Zie ook deze discussie op onze bugrapportagetool.</a>

en: Danger Zone
nl: Gevarenzone

en: Reset Preferences
nl: Standaardwaarden herstellen

en: This will revert all settings back to default. Your extra themes will not be removed.
nl: Let op: hierdoor worden alle voorkeuren teruggezet op de standaardwaarden. Uw thema's worden echter niet verwijderd.

en: Reset preferences
nl: Voorkeuren opnieuw instellen

en: Open Link
nl: Link openen

en: New Tab
nl: Nieuw tabblad

en: New Window
nl: Nieuw venster

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Copy Link
nl: Link kopiëren

en: Paste
nl: Plakken

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Keyboard Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: About Black Box
nl: Over Black Box

[ctx: shortcut window]
en: Window
nl: Venster

[ctx: shortcut window]
en: New window
nl: Nieuw venster

[ctx: shortcut window]
en: New tab
nl: Nieuw tabblad

[ctx: shortcut window]
en: Close tab
nl: Tabblad sluiten

[ctx: shortcut window]
en: Rename tab
nl: Tabblad hernoemen

[ctx: shortcut window]
en: Switch headbar mode
nl: Overschakelen naar kopbalkmodus

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
nl: Schermvullende weergave aan/uit

[ctx: shortcut window]
en: Search
nl: Zoeken

[ctx: shortcut window]
en: Copy
nl: Kopiëren

[ctx: shortcut window]
en: Paste
nl: Plakken

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
nl: Inzoomen

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
nl: Uitzoomen

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
nl: Zoom opnieuw instellen

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
nl: Navigatie

[ctx: shortcut window]
en: Focus next tab
nl: Volgend tabblad focussen

[ctx: shortcut window]
en: Focus previous tab
nl: Vorig tabblad focussen

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 1
nl: Naar tabblad 1 overschakelen

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 2
nl: Naar tabblad 2 overschakelen

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 3
nl: Naar tabblad 3 overschakelen

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 4
nl: Naar tabblad 4 overschakelen

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 5
nl: Naar tabblad 5 overschakelen

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 6
nl: Naar tabblad 6 overschakelen

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 7
nl: Naar tabblad 7 overschakelen

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 8
nl: Naar tabblad 8 overschakelen

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 9
nl: Naar tabblad 9 overschakelen

[ctx: shortcut window]
en: Switch to last Tab
nl: Overschakelen naar laatste tabblad

[ctx: shortcut window]
en: General
nl: Algemeen

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
nl: Sneltoetsen tonen

[ctx: shortcut window]
en: Edit Preferences
nl: Voorkeuren bewerken

en: Move Tab Left
nl: Tabblad naar links verplaatsen

en: Move Tab Right
nl: Tabblad naar rechts verplaatsen

en: Rename Tab
nl: Tabblad hernoemen

en: Move Tab to New Window
nl: Tabblad naar nieuw venster sturen

en: Close Tab
nl: Tabblad sluiten

en: Remote Access
nl: Toegang op afstand

en: SSH Connections
nl: SSH-verbindingen

en: New Connection
nl: Nieuwe verbinding

en: SFTP Servers
nl: SFTP-servers

en: Fullscreen
nl: Schermvullende weergave

en: Exit Fullscreen
nl: Schermvullende weergave verlaten

en: Use System Colors
nl: Systeemkleuren gebruiken

en: Use Light Colors
nl: Lichte kleuren gebruiken

en: Use Dark Colors
nl: Donkere kleuren gebruiken

en: Replace keybinding?
nl: Sneltoets vervangen?

note: FIXME: `to_action` is an action identifier (i.e. win.paste). Replace it with the user-friendly action name.
en: %s is already assigned to %s
nl: %s is al toegewezen aan %s

en: You can still access the menu by right-clicking any terminal.
nl: U kunt het menu oproepen door met de rechtermuisknop te klikken.

en: %s uses an early Gtk 4 port of VTE as a terminal widget. While a lot of progress has been made on this port, copying has yet to be implemented. This means there's currently no way to copy text in %s.
nl: %s maakt gebruik van een vroegtijdig uitgebrachte Gtk 4-versie van VTE. Er is al veel werk verricht, maar het kopiëren van tekst ontbreekt nog. Dit betekent dat er momenteel geen manier is om tekst te kopiëren in %s.

en: Warning: unlimited scrollback saves content to disk, which may cause your system to run out of storage.
nl: Waarschuwing: ongelimiteerd terugscrollen stuurt de inhoud naar lokale opslag, wat ervoor kan zorgen dat deze vol loopt.

en: No
nl: Neen

en: Yes
nl: Ja

en: Keep
nl: Behouden

en: Replace
nl: Vervangen

en: Close
nl: Sluiten

en: Close Tab?
nl: Tabblad sluiten?

en: Close Window?
nl: Venster sluiten?

en: Some commands are still running. Closing this tab will kill them and may lead to unexpected outcomes.
nl: Sommige commando's zijn nog actief. Het tabblad sluiten zal ervoor zorgen dat ze beëindigd worden en kan leiden tot onverwachte resultaten.

en: Some commands are still running. Closing this window will kill them and may lead to unexpected outcomes.
nl: Sommige commando's zijn nog actief. Het venster sluiten zal ervoor zorgen dat ze beëindigd worden en kan leiden tot onverwachte resultaten.

en: invalid keybinding
nl: ongeldige sneltoets

en: Donate
nl: Doneren

en: Full Changelog
nl: Volledig wijzigingslogboek

en: Terminal Font
nl: Terminallettertype

en: Reuse previous tab's directory.
nl: Map van vorig tabblad hergebruiken.

en: Use the current user's home as working directory.
nl: Thuismap huidige gebruiker als werkmap gebruiken.

en: Use a custom path as working directory.
nl: Gebruik een aangepast pad als werkmap.

en: Enter new shortcut
nl: Nieuwe sneltoets ingeven

en: Enter new shortcut for "%s"
nl: Nieuwe sneltoets ingeven voor "%s"

en: Add Keybinding
nl: Sneltoets toevoegen

en: Reset Keybindings
nl: Sneltoetsen opnieuw instellen

en: Remove %s
nl: %s verwijderen

en: Focus Next Tab
nl: Volgend tabblad focussen

en: Focus Previous Tab
nl: Vorig tabblad focussen

en: Toggle Header Bar
nl: Kopbalk tonen/verbergen

en: Search
nl: Zoeken

en: Zoom In
nl: Inzoomen

en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: Reset Zoom
nl: Zoom opnieuw instellen

en: Switch to Tab %u
nl: Naar tabblad %u overschakelen

en: Switch to Last Tab
nl: Naar laatste tabblad overschakelen

en: Reset all Shortcuts?
nl: Alle sneltoetsen opnieuw instellen?

en: This will reset all shortcuts to default and overwrite your config file. This action is irreversible.
nl: Dit zal alle sneltoetsen opnieuw instellen naar hun standaardwaarden en je configuratiebestand overschrijven. Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: tab
nl: tabblad

en: Error
nl: Fout

en: Set a custom title for this tab
nl: Aangepaste titel voor dit tabblad instellen

en: Enter a custom tab title
nl: Vul een aangepaste titel voor dit tabblad in

en: Reset Title
nl: Titel opnieuw instellen

en: Set Title
nl: Titel instellen

en: Command completed
nl: Commando afgerond

en: Show app version
nl: Toepassingsversie tonen

en: Set current working directory
nl: Huidige werkmap instellen

en: Execute command in a terminal
nl: Opdracht uitvoeren in een terminalvenster

en: Show help
nl: Hulp tonen

en: Run %s --help to get help
nl: Voer %s --help uit om hulp te krijgen
