blackbox - en to cs translation catalogue (249 entries)

en: Terminal;terminal;shell;prompt;command;commandline;cmd;box;
cs: Terminal;terminal;shell;prompt;command;commandline;cmd;box;příkazový řádek;terminál;

en: Window width
cs: Šířka okna

en: Window height
cs: Výška okna

en: Whether or not to remember window size
cs: Pamatovat si velikost okna

en: Font family and size
cs: Font a velikost písma

en: Whether the window should inherit terminal theme's colors
cs: Má okno použít motiv stejný jako terminál

en: Terminal window background opacity
cs: Průhlednost pozadí okna terminálu

en: Whether or not tabs should expand to fill tab bar
cs: Mají karty vyplnit celou šířku záhlaví

en: Whether the headerbar should be shown or not
cs: Má být záhlaví zobrazeno

en: If enabled, the header bar will be colored differently for root and ssh contexts
cs: Pokud povoleno, panel záhlaví změní barvu pro kontexty pod uživatelem root a ssh

en: Whether or not to display a menu button in the headerbar
cs: Zobrazovat tlačítko nabídky v záhlaví

en: Whether or not to reserve an area for dragging the header bar
cs: Rezervovat místo pro přetahování okna

en: Whether or not to show scrollbars
cs: Zobrazovat posuvníky

en: Whether overlay scrolling should be enabled
cs: Použít posuvníky překrývající obsah

en: If enabled, terminals will scroll by pixels instead of rows
cs: Pokud povoleno, terminál bude posouván na základě pixelů místo řádků

en: If enabled, terminals will render sixel escape sequences
cs: Pokud povoleno, terminál bude vykreslovat escape sekvence sixel

note: 0 = Fixed size, 1 = Unlimited, 2 = Disabled
en: Scrollback mode
cs: Režim historie

en: Number of lines stored in scrollback
cs: Počet řádků uložených k zpětnému posouvání

en: If enabled, floating controls will be shown in headerless mode
cs: Pokud povoleno, v režimu bez záhlaví bude zobrazen plovoucí ovládací panel

en: Hoverable area (in pixels) at the top of the window to trigger floating controls
cs: Oblast (v pixelech) v horní části okna po jejímž přejetí myší se zobrazí plovoucí ovládací panel

en: Delay time before showing floating controls
cs: Prodleva před zobrazením plovoucího ovládacího panelu

en: The light color scheme for the terminal
cs: Světlý motiv terminálu

en: The dark color scheme for the terminal
cs: Tmavý motiv terminálu

note: 0 = Follow system, 1 = Light Style, 2 = Dark Style
en: Style preference
cs: Preference motivu

en: Show bold text in bright colors
cs: Zobrazit tučný text v jasných barvách

en: Amount of padding around terminal widgets (top, right, bottom, left)
cs: Velikost odsazení kolem terminálu (nahoře, vpravo, dole, vlevo)

en: Terminal cell width
cs: Šířka buňky terminálu

en: Terminal cell height
cs: Výška buňky terminálu

en: Terminal bell
cs: Terminálový zvonek

en: Cursor shape
cs: Tvar kurzoru

en: Whether or not the cursor should blink
cs: Blikající kurzor

en: If enabled, ctrl+c and ctrl+v will work for copy/paste
cs: Pokud povoleno, ctrl+c a ctrl+v bude možno použít pro kopírování/vkládání

en: Whether to spawn shell in login mode
cs: Spouštět shell v přihlašovacím režimu

en: Whether to use a custom command instead of the user's shell
cs: Použít vlastní příkaz místo shell uživatele

en: Custom command to use instead of the user's shell
cs: Vlastní příkaz, který bude použit místo shell uživatele

en: Send a desktop notification when a process is completed on an unfocussed tab
cs: Poslat oznámení když dojde k dokončení procesu na nezaměřené kartě

note: 0 = Previous terminal CWD, 1 = Home Directory, 2 = Custom
en: Working directory mode
cs: Režim pracovního adresáře

en: Custom working directory for new terminals
cs: Vlastní pracovní adresář pro nové terminály

en: Whether clicking next on the last search result should return to the first
cs: Po dosažení posledního výsledku vyhledávání se kliknutím na následující vrátit na začátek

en: Whether search should be case sensitive
cs: Má vyhledávání zohledňovat velikost písmen

en: Whether search should only match entire words
cs: Má hledání odpovídat pouze celým slovům

en: Whether search should be performed using regular expressions
cs: Má hledání být prováděno regulárními výrazy

en: Edit Shortcut
cs: Upravit zkratku

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Apply
cs: Použít

en: This shortcut is already in use
cs: Tato zkratka je již používána

en: Press Escape to cancel or Backspace to disable shortcut
cs: Stiskněte Escape pro zrušení, nebo Backspace pro vypnutí zkratky

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: Shortcuts
cs: Zkratky

en: Reset All Shortcuts
cs: Resetovat všechny zkratky

en: This will reset all shortcuts to their default keybindings and overwrite your config file.
cs: Tato možnost resetuje všechny zkratky do výchozího nastavení a přepíše váš konfigurační soubor.

en: Reset All
cs: Resetovat vše

en: Find
cs: Najít

en: Previous result
cs: Předchozí výsledek

en: Next result
cs: Následující výsledek

en: Search wraps around
cs: Zacyklovat seznam výsledků

en: Match is case sensitive
cs: Zohledňovat velikost písmen

en: Match entire words only
cs: Hledat pouze celá slova

en: Match using regular expression
cs: Použít regulární výrazy

en: General
cs: Obecné

en: Window
cs: Okno

en: Remember Window Size
cs: Zapamatovat velikost okna

en: Theme settings have been moved to Terminal > Appearance.
cs: Nastavení motivu bylo přesunuto do Terminál → Vzhled.

en: Tabs
cs: Karty

en: Expand Tabs
cs: Roztáhnout karty

en: Header Bar
cs: Panel záhlaví

en: Show Header Bar
cs: Zobrazit panel záhlaví

en: Context Aware
cs: Reagovat na kontext

en: If enabled, the header bar will be colored differently when the active tab is running ssh or sudo.
cs: Pokud povoleno, panel záhlaví změní barvu, když na aktivní kartě běží ssh nebo sudo.

en: Show Menu Button
cs: Zobrazit tlačítko nabídky

en: Drag Area
cs: Oblast pro přesunutí okna

en: Enable to reserve some space on the left side to drag the window.
cs: Rezervovat místo na levé straně pro snazší přesouvání okna.

en: Floating Controls
cs: Plovoucí ovládání

en: Show Floating Controls
cs: Zobrazit plovoucí ovládání

en: Show floating controls when header bar is hidden.
cs: Zobrazit plovoucí ovládací panel když je panel záhlaví skrytý.

en: Floating Controls Hover Area
cs: Oblast pro zobrazení plovoucího ovládání

en: Hoverable area (in pixels) at the top of the window to trigger floating controls.
cs: Oblast (v pixelech) v horní části okna po jejímž přejetí myší se zobrazí plovoucí ovládací panel.

en: Delay Before Show Floating Controls
cs: Prodleva před zobrazením plovoucího ovládání

en: Delay time (ms) before show floating controls.
cs: Prodleva (v ms) před zobrazením plovoucího ovládacího panelu.

en: Terminal
cs: Terminál

en: Cell Spacing
cs: Rozestup buněk

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Bright Bold Text
cs: Tučný text v jasných barvách

en: Use bright colors for bold text.
cs: Používat jasné barvy pro tučný text.

en: Easy Copy &amp; Paste
cs: Jednoduché kopírování a vkládání

en: Use ctrl+c/ctrl+v for copy/paste.
cs: Používat ctrl+c/ctrl+v pro kopírování/vložení.

en: Audible Bell
cs: Zvukový zvonek

en: If enabled, terminals might use an audible bell to indicate events.
cs: Pokud povoleno, terminál může použít zvukový zvonek pro signalizaci událostí.

en: Cursor
cs: Kurzor

en: Adjust cursor shape and behavior.
cs: Přizpůsobit tvar a chování kurzoru.

en: Cursor Shape
cs: Tvar kurzoru

en: Block
cs: Blok

en: IBeam
cs: Svislý

en: Underline
cs: Podtržení

en: Cursor Blinking
cs: Blikání kurzoru

en: Whether or not the cursor should blink.
cs: Jestli má kurzor blikat.

en: Follow System
cs: Podle systému

en: On
cs: Zapnuto

en: Off
cs: Vypnuto

en: Padding
cs: Velikost okraj

en: Opacity
cs: Průhlednost

en: Terminal background opacity.
cs: Průhlednost pozadí terminálu.

en: Working Directory
cs: Pracovní složka

en: Previous Session
cs: Podle posledního sezení

en: Home Directory
cs: Domovská složka

en: Custom
cs: Vlastní

en: Custom Working Directory
cs: Vlastní pracovní adresář

en: Set to user's home
cs: Natavit na domovskou složku uživatele

en: Scrolling
cs: Posouvání

en: Scrollbars
cs: Posuvníky

en: Show Scrollbars
cs: Zobrazit posuvníky

en: Use Overlay Scrolling
cs: Použít překrývající posuvníky

en: Fixed Size
cs: Fixní počet řádků

en: Unlimited
cs: Neomezená

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Scrollback Lines
cs: Velikost historie

en: Command
cs: Příkaz

en: Run Command as Login Shell
cs: Spustit příkaz jako přihlašovací shell

en: Use Custom Command
cs: Použít vlastní příkaz

en: Custom Command
cs: Vlastní příkaz

en: Notification on Completed Task
cs: Upozornění na dokončený proces

en: Send a desktop notification when a command is completed on an unfocussed tab.
cs: Odeslat upozornění když dojde k dokončení příkazu na nezaměřené kartě.

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Application Style
cs: Styl aplikace

en: Light
cs: Světlý

en: Dark
cs: Tmavý

en: Theme Integration
cs: Integrace motivu

en: Paint the whole app with colors from your colorscheme.
cs: Vykreslit celou aplikaci s barvami ze zvoleného motivu.

en: Theme
cs: Motiv

en: Set your preferred theme for light and dark styles.
cs: Zvolte svůj preferovaný motiv světlý a tmavý režim.

en: Open themes folder
cs: Otevřít složku s motivy

en: Get more themes online
cs: Získat více motivů online

en: Light Theme
cs: Světlý motiv

en: Dark Theme
cs: Tmavý motiv

en: Only display themes for the current style
cs: Zobrazit motivy pouze pro současný styl

en: To ensure readability, "Theme Integration" will be disabled if you select a light color scheme while using the dark app style or a dark color scheme while using the light app style.
cs: Aby byla zajištěna čitelnost, „Integrace motivu“ bude deaktivována pokud vyberete světlý motiv při použití tmavého stylu aplikace nebo tmavý motiv při použití světlého stylu aplikace.

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Experimental
cs: Experimentální

en: Features in this section are known to be unstable. Please feel free to test and <a href="https://gitlab.gnome.org/raggesilver/blackbox/-/issues">report bugs</a>.
cs: O funkcích v této sekci víme, že jsou nestabilní. Prosím otestujte a nalezené chyby <a href="https://gitlab.gnome.org/raggesilver/blackbox/-/issues">nahlaste</a>.

en: Sixel Support
cs: Podpora formátu sixel

en: Render sixel escape sequences.
cs: Vykreslit escape sekvence sixel.

en: The VTE build you are using does not have support Sixel. Sixel is still an experimental feature in VTE. For this reason, most distros do not build VTE with Sixel support. Installing Black Box via Flatpak will enable this feature. <a href="https://gitlab.gnome.org/raggesilver/blackbox/-/issues/273">See discussion in issue tracker.</a>
cs: Sestavení VTE, které používáte, nepodporuje Sixel. Sixel je ve VTE experimentální funkcí. Z tohoto důvodu mnoho distribucí nesestavuje VTE s podporou Sixelu. Tuto funkci povolí instalace Black Boxu jako Flatpak. <a href="https://gitlab.gnome.org/raggesilver/blackbox/-/issues/273">Viz diskuzi v systému pro sledování problémů.</a>

en: Danger Zone
cs: Nebezpečná zóna

en: Reset Preferences
cs: Resetovat předvolby

en: This will revert all settings back to default. Your extra themes will not be removed.
cs: Tato možnost resetuje všechna nastavení na výchozí hodnoty. Vaše dodatečné motivy nebudou odstraněny.

en: Reset preferences
cs: Resetovat předvolby

en: Open Link
cs: Otevřít odkaz

en: New Tab
cs: Nová karta

en: New Window
cs: Nové okno

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy Link
cs: Kopírovat odkaz

en: Paste
cs: Vložit

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: About Black Box
cs: O aplikaci Black Box

[ctx: shortcut window]
en: Window
cs: Okno

[ctx: shortcut window]
en: New window
cs: Nové okno

[ctx: shortcut window]
en: New tab
cs: Nová karta

[ctx: shortcut window]
en: Close tab
cs: Zavřít kartu

[ctx: shortcut window]
en: Rename tab
cs: Odebrat kartu

[ctx: shortcut window]
en: Switch headbar mode
cs: Přepnout režim záhlaví

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
cs: Přepnout na celou obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: Terminal
cs: Terminál

[ctx: shortcut window]
en: Search
cs: Hledat

[ctx: shortcut window]
en: Copy
cs: Kopírovat

[ctx: shortcut window]
en: Paste
cs: Vložit

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
cs: Přiblížit

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
cs: Oddálit

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
cs: Resetovat přiblížení

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
cs: Navigace

[ctx: shortcut window]
en: Focus next tab
cs: Zaměřit následující kartu

[ctx: shortcut window]
en: Focus previous tab
cs: Zaměřit předchozí kartu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 1
cs: Přepnout na 1. kartu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 2
cs: Přepnout na 2. kartu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 3
cs: Přepnout na 3. kartu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 4
cs: Přepnout na 4. kartu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 5
cs: Přepnout na 5. kartu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 6
cs: Přepnout na 6. kartu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 7
cs: Přepnout na 7. kartu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 8
cs: Přepnout na 8. kartu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 9
cs: Přepnout na 9. kartu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to last Tab
cs: Přepnout na poslední kartu

[ctx: shortcut window]
en: General
cs: Obecné

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
cs: Zobrazit zkratky

[ctx: shortcut window]
en: Edit Preferences
cs: Upravit předvolby

en: Move Tab Left
cs: Přesunout kartu vlevo

en: Move Tab Right
cs: Přesunout kartu vpravo

en: Rename Tab
cs: Přejmenovat kartu

en: Move Tab to New Window
cs: Přesunout kartu do nového okna

en: Close Tab
cs: Zavřít kartu

en: Remote Access
cs: Vzdálený přístup

en: SSH Connections
cs: Připojení SSH

en: New Connection
cs: Nové připojení

en: SFTP Servers
cs: Servery SFTP

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Exit Fullscreen
cs: Ukončit zobrazení na celou obrazovku

en: Use System Colors
cs: Použít barvy systému

en: Use Light Colors
cs: Použít světlé barvy

en: Use Dark Colors
cs: Použít tmavé barvy

en: Replace keybinding?
cs: Nahradit klávesovou zkratku?

note: FIXME: `to_action` is an action identifier (i.e. win.paste). Replace it with the user-friendly action name.
en: %s is already assigned to %s
cs: %s je již nastavena na %s

en: You can still access the menu by right-clicking any terminal.
cs: Nabídku můžete stále otevřít kliknutím pravým tlačítkem v terminálu.

en: %s uses an early Gtk 4 port of VTE as a terminal widget. While a lot of progress has been made on this port, copying has yet to be implemented. This means there's currently no way to copy text in %s.
cs: %s používá jako widget terminálu raný port VTE do Gtk 4. Ačkoli bylo na tomto portu dosaženo značného pokroku, kopírování ještě nebylo implementováno. To znamená, že v současné době neexistuje způsob, jak v %s kopírovat text.

en: Warning: unlimited scrollback saves content to disk, which may cause your system to run out of storage.
cs: Varování: neomezená historie ukládá obsah na disk, což může zapříčinit, že vašemu systému dojde místo.

en: No
cs: Ne

en: Yes
cs: Ano

en: Keep
cs: Ponechat

en: Replace
cs: Nahradit

en: Close
cs: Zavřít

en: Close Tab?
cs: Zavřít kartu?

en: Close Window?
cs: Zavřít okno?

en: Some commands are still running. Closing this tab will kill them and may lead to unexpected outcomes.
cs: Některé příkazy stále běží. Zavření této karty je zabije a to může vést k neočekávaným výsledkům.

en: Some commands are still running. Closing this window will kill them and may lead to unexpected outcomes.
cs: Některé příkazy stále běží. Zavření tohoto okna je zabije a to může vést k neočekávaným výsledkům.

en: invalid keybinding
cs: neplatná klávesová zkratka

en: Donate
cs: Přispět

en: Full Changelog
cs: Kompletní seznam změn

en: Terminal Font
cs: Font terminálu

en: Reuse previous tab's directory.
cs: Znovu použít složku předchozí karty.

en: Use the current user's home as working directory.
cs: Použít domovskou složku uživatele jako pracovní složku.

en: Use a custom path as working directory.
cs: Použít vlastní cestu jako pracovní složku.

en: Enter new shortcut
cs: Zadejte novou zkratku

en: Enter new shortcut for "%s"
cs: Zadejte novou zkratku pro „%s“

en: Add Keybinding
cs: Přidat nové provázání s klávesami

en: Reset Keybindings
cs: Resetovat zkratku

en: Remove %s
cs: Odebrat %s

en: Focus Next Tab
cs: Zaměřit následující kartu

en: Focus Previous Tab
cs: Zaměřit předchozí kartu

en: Toggle Header Bar
cs: Přepnout zobrazení panelu záhlaví

en: Search
cs: Hledat

en: Zoom In
cs: Přiblížit

en: Zoom Out
cs: Oddálit

en: Reset Zoom
cs: Resetovat přiblížení

en: Switch to Tab %u
cs: Přepnout na %u. kartu

en: Switch to Last Tab
cs: Přepnout na poslední kartu

en: Reset all Shortcuts?
cs: Resetovat všechny zkratky?

en: This will reset all shortcuts to default and overwrite your config file. This action is irreversible.
cs: Tato možnost resetuje všechny klávesové zkratky na výchozí hodnoty a přepíše váš konfigurační soubor. Tato akce je nevratná.

en: tab
cs: karta

en: Error
cs: Chyba

en: Set a custom title for this tab
cs: Nastavit vlastní titulek této karty

en: Enter a custom tab title
cs: Zadejte vlastní titulek karty

en: Reset Title
cs: Resetovat titulek

en: Set Title
cs: Nastavit titulek

en: Command completed
cs: Běh příkazu dokončen

en: Show app version
cs: Zobrazit verzi aplikace

en: Set current working directory
cs: Nastavit současnou pracovní složku

en: Execute command in a terminal
cs: Spustit příkaz v terminálu

en: Show help
cs: Zobrazit nápovědu

en: Run %s --help to get help
cs: Spusť „%s --help“ pro získání nápovědy
