blanket - en to bg translation catalogue (82 entries)

en: Blanket
bg: Одеяло

en: Listen to different sounds
bg: Слушайте различни звуци

note: Translators: These are search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon.
en: Concentrate;Focus;Noise;Productivity;Sleep;
bg: Концентрация;Фокус;Шум;Продуктивност;Сън;Concentrate;Focus;Noise;Productivity;Sleep;

en: Listen to ambient sounds
bg: Слушайте звуци от околната среда

en: Improve focus and increase your productivity by listening to different ambient sounds
bg: Подобрете фокуса и увеличете продуктивността си, като слушате различни звуци от околната среда

en: Also can help you to fall asleep in a noisy environment.
bg: Също така може да ви помогне да заспите в шумна среда.

en: Features:
bg: Възможности:

en: Save presets
bg: Запазване на шаблони

en: Add custom sounds
bg: Добавяне на свои звуци

en: Auto start in background
bg: Автоматично стартиране във фонов режим

en: MPRIS integration
bg: Интеграция с MPRIS

en: Included Sounds in the App:
bg: Включени звуци в приложението:

en: Birds
bg: Птици

en: Boat
bg: Лодка

en: City
bg: Град

en: Coffee Shop
bg: Кафене

en: Fireplace
bg: Камина

en: Pink Noise
bg: Розов шум

en: Rain
bg: Дъжд

en: Summer Night
bg: Лятна нощт

en: Storm
bg: Буря

en: Stream
bg: Поток

en: Train
bg: Влак

en: Waves
bg: Вълни

en: White Noise
bg: Бял шум

en: Wind
bg: Вятър

en: The default screen in light theme
bg: Стандартния екран в светлата тема

en: The default screen in dark theme
bg: Стандартния екран в тъмната тема

[ctx: visible-name]
note: Translators: Keep single quote please!
en: 'Default'
bg: 'Стандартен'

en: Copyright 2020-2022 Rafael Mardojai CM
bg: Авторски права 2020-2022 Rafael Mardojai CM

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Dark Mode
bg: Тъмен режим

en: Behavior
bg: Поведение

en: Autostart in Background
bg: Автоматично стартиране във фонов режим

en: Always Start on Pause
bg: Винаги започвай на пауза

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Save
bg: Запазване

en: Preset Name
bg: Име на шаблон

en: Rename Preset
bg: Преименувай шаблон

en: Delete Preset
bg: Изтрий шаблон

en: General
bg: Общи

en: Play/Pause Sounds
bg: Пускане/пауза на звуци

en: Add Custom Sound
bg: Добавете свои звуци

en: Close Window
bg: Затваряне на прозореца

en: Preferences
bg: Настройки

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Quit
bg: Спиране на приложението

en: Presets Menu
bg: Меню за шаблони

en: Main Menu
bg: Главно меню

en: Volume Menu
bg: Меню за сила на звука

en: Sounds Menu
bg: Меню за звуци

en: Keep Playing when Closed
bg: Продължаване на възпроизвеждането при затваряне

en: About Blanket
bg: Относно „Одеяло“

en: Reset Sounds
bg: Нулиране на нивата на звуците

en: Hide Inactive Sounds
bg: Скриване на неактивни звуци

en: Save as New Preset…
bg: Запазване като нов шаблон…

en: Add Sound…
bg: Добавяне на звук…

en: Paused to save power
bg: На пауза за пестене на енергия

en: _Resume Playing
bg: _Възобновяване на възпроизвеждането

en: Nature
bg: Природа

en: Travel
bg: Пътуване

en: Interiors
bg: Интериори

en: Noise
bg: Шум

en: Sounds icons
bg: Икони за звуци

en: App icon
bg: Икона на приложението

en: Source Code
bg: Изходен код

en: Sounds by
bg: Звуци от

en: Sounds edited by
bg: Звуци, редактирани от

en: Autostart Blanket in background.
bg: Автоматично стартиране на „Одеяло“ във фонов режим.

en: Request error
bg: Грешка в заявката

en: The autostart request failed.
bg: Заявката за автоматично стартиране е неуспешна.

en: Ok
bg: Добре

en: Authorization failed
bg: Упълномощаването е неуспешно

en: Make sure Blanket has permission to run in the background in Settings → Applications → Blanket and try again.
bg: Уверете се, че „Одеяло“ има разрешение да работи във фонов режим в Настройки → Приложения → Одеяло и опитайте отново.

en: Sound Automatically Removed
bg: Автоматично премахнат звук

en: The {name} sound is no longer accessible, so it has been removed
bg: Звукът {name} вече не е достъпен и затова е премахнат

en: Accept
bg: Приемане

note: type: ignore
en: Open audio
bg: Отваряне на аудио

note: Add new sound item
en: Add…
bg: Добавяне…

en: New Preset
bg: Нов шаблон

en: Edit Preset
bg: Редактиране на шаблон

en: Remove
bg: Премахване
