blanket - en to gl translation catalogue (50 entries)

en: Listen to different sounds
gl: Escoite diferentes sons

note: Translators: These are search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon.
en: Concentrate;Focus;Noise;Productivity;Sleep;
gl: Concentracion;Ruido;Productividade;Durmir;

en: Also can help you to fall asleep in a noisy environment.
gl: Tamén pode axudarlle a durmirse nun ambiente con ruído.

en: Features:
gl: Características:

en: Save presets
gl: Gardar preconfiguracións

en: Add custom sounds
gl: Engadir son personalizado

en: Auto start in background
gl: Autoarrincar en segundo plano

en: MPRIS integration
gl: Integración con MPRIS

en: Birds
gl: Páxaros

en: Boat
gl: Barco

en: City
gl: Cidade

en: Coffee Shop
gl: Cafetería

en: Fireplace
gl: Chimenea

en: Pink Noise
gl: Ruido Rosa

en: Rain
gl: Chuvia

en: Summer Night
gl: Noite de Verán

en: Storm
gl: Tormenta

en: Stream
gl: Arroio

en: Train
gl: Tren

en: Waves
gl: Olas

en: White Noise
gl: Ruido Branco

en: Wind
gl: Vento

[ctx: visible-name]
note: Translators: Keep single quote please!
en: 'Default'
gl: 'Predeterminado'

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Dark Mode
gl: Modo escuro

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Save
gl: Gardar

en: Preset Name
gl: Nome da preconfiguración

en: Rename Preset
gl: Renomear preconfiguración

en: Delete Preset
gl: Eliminar preconfiguración

en: General
gl: Xeral

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: Quit
gl: Saír

en: About Blanket
gl: Sobre Blanket

en: Nature
gl: Natureza

en: Travel
gl: Viaxe

en: Interiors
gl: Interiores

en: Noise
gl: Ruido

en: Sounds icons
gl: Iconas de sons

en: App icon
gl: Icona de aplicación

en: Sounds by
gl: Sons por

en: Sounds edited by
gl: Sons editados por

en: Autostart Blanket in background.
gl: Iniciar automaticamente Blanket en segundo plano.

en: Request error
gl: Erro de solicitude

en: The autostart request failed.
gl: A solicitude de inicio automático fallou.

en: Authorization failed
gl: Autorización fallida

note: type: ignore
en: Open audio
gl: Abrir audio

en: Edit Preset
gl: Editar preconfiguración
