bleachbit - en to af translation catalogue (346 entries)

en: Web browser
af: Web blaaier

en: Cache
af: Kas

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
af: Vee die cachegeheue uit, wat die tyd om herbesoekte bladsye oop te maak sal verkort

en: Cookies
af: Koekies

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
af: Vee koekies uit, wat inligting bevat soos webblad voorkeure, identiteitstawing, en opsporingsidentifikasie

en: DOM Storage
af: DOM Berging

en: Delete HTML5 cookies
af: Vee HTML5 koekies uit

en: Form history
af: Vorm geskiedenis

en: A history of forms entered in web sites
af: 'n Geskiedenis van vorms ingevoer op webbladsye

en: History
af: Geskiedenis

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
af: Vee die geskiedenis uit, wat werwe besoek, afgelaaide inhoud en gemerkte werwe insluit

en: Search engines
af: Soek enjin

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
af: Herset die soek enjin gebruikersgeskiendenis en vee nie-fabriek soek enjins uit, van wie sommige outomaties bygevoeg is

en: Session
af: Sessie

en: Delete the current and last sessions
af: Vee die huidige en laaste sessies uit

en: Sync
af: Sinkronisasie

en: Delete the sync data and sign out of the browser
af: Vee die sinkronisasie data uit en teken uit die webblaaier

en: Passwords
af: Wagwoorde

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
af: ñ Databasis van gebruikers name, wagwoorde asook ñ lys van web blaaie wat nie wagwoorde moet stoor

en: This option will delete your saved passwords.
af: Hierdie opsie sal jou wagwoorde wat jy tans gestoor het skrap.

en: Vacuum
af: Vakuum

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
af: Maak databasis fragmentasie skoon om plek te verminder en spoed te verbeter sonder om data te verwyder

en: Site preferences
af: Werf voorkeure

en: Settings for individual sites
af: Instellings vir individuele werwe

en: File archiver
af: Lêer argiveerder

en: Delete the usage history
af: Vee die gebruikergeskiedenis uit

en: Temporary files
af: Tydelike lêers

en: Delete the temporary files
af: Skrap die tydelike lêers

en: Multimedia viewer
af: Multimedia kyker

en: File transfer client
af: Lêer oordrag kliënt

en: Most recently used
af: Mees onlangs gebruik

en: Quarantine
af: Kwarantyn

en: Delete the files
af: Skrap die leêrs

en: Backup files
af: Rugsteunlêers

en: Delete the backup files
af: Vee die rugsteunlêers uit

en: Logs
af: Staaflêers

en: Delete the logs
af: Skrap die staaflêers

en: Delete the cache
af: Skrap die kas

en: Downloaded podcasts
af: Afgelaaide potgooie

en: Delete downloaded podcasts
af: Vee afgelaaide potgooie uit

en: Delete the command history
af: Vee die opdrag geskiedenis uit

en: Game
af: Speletjie

en: Delete the list of game servers
af: Vee die lys van speletjie bedieners uit

en: Package manager
af: Pakket bestuurder

en: Editor
af: Redigeerder

en: Recent documents list
af: Onlangse dokument lys

en: Delete the list of recently used documents
af: Vee die onlangse dokument lys uit

en: Shell
af: Tolk

en: Chat client
af: Gesels kliënt

en: Chat logs
af: Gesprek logs

en: Delete the chat logs
af: Vee die gesprek logs uit

en: Installers
af: Installasies

en: Delete cached patches and installers
af: Vee kasgebergte patches en installeerders uit

en: Windowing system
af: Windowing sisteem

en: Debug logs
af: Ontfout logs

en: Delete the debug logs
af: Vee ontfoute logs uit

en: File manager
af: Lêerbestuurder

en: Custom folders will be reset.
af: Pasgemaakte vouers sal herset word.

note: Torrent software can block a list of IP addresses, such as those that may belong to malware or anti-piracy organizations
en: Blocklists
af: Bloklys

en: Blocklists will need update to work.
af: Bloklyste benodig opdatering om te werk.

en: Delete the torrents (just the metadata but not the files described)
af: Vee die torrents uit (slegs die metadata maar nie die beskryfde lêers nie)

en: Statistics
af: Statistiek

en: Delete the file
af: Skrap die lêer

en: Crash reports
af: Vasloopverslag

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
af: 'n Geskiedenis van vorms op webbladsye en in die Soek balk

en: Session restore
af: Sessie herstel

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
af: Laai die aanvanklike sessie na die blaaier gesluit of vasgeloop het

en: URL history
af: URL geskiedenis

en: List of visited web pages
af: Lys van web blaaie wat besoek is.

en: Download history
af: Aflaai geskiedenis

en: List of files downloaded
af: Lys van lêers wat afgelaai is.

en: Delete the list of visited web pages
af: Vee die lys van besoekte webwerwe uit

en: Delete the avatars and emoticons cache
af: Vee die avatars en emosie ikons cache uit

en: Email client
af: E-pos klient

en: Index
af: Indeks

en: Deleting the index will reset the configuration of columns in the message list.
af: Skrapping die indeks verwyder, word die konfigurasie van kolomme in die boodskaplys herstel.

en: Widgets for the desktop
af: Koppelvlakgeriefies vir die werkskerm

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
af: Vee die koekies, besoekte URLs, en soek geskiedenis uit

en: Delete the most recently used list
af: Vee die mees onlangse gebruikslys uit

en: Desktop environment
af: Werkskerm omgewing

en: Run
af: Loop

en: Search history
af: Soekgeskiedenis

en: Delete the search history
af: Skrap die soekgeskiedenis

en: Places
af: Plekke

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
af: 'n Databasis van URLs insluitend boekmerkers, gunstelinge, en 'n geskiedenis van besoekte webwerwe

en: This option deletes all bookmarks.
af: Hierdie opsie vee alle boekmerkers uit.

en: Office suite
af: Kantoor suite

en: Known files history
af: Bekende lêer geskiedenis

note: http://wiki.amule.org/wiki/Friend
en: Known clients and friends
af: Bekende kliënte en vriende

en: Media player
af: Mediaspeler

en: System journals
af: Sisteem joernale

en: Clean old system journals
af: Maak ou sisteem joernale skoon

en: Memory dump
af: Geheuestorting

en: Database
af: Databasis

en: Delete the database, which contains information such as play count and last played
af: Skrap die databasis, watter bevat inligting soos as speel tel en laaste gespeel

en: Compatibility layer for Windows software
af: Versoenbaarheidslaag vir Windows sagteware

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages. This also clears favorited GIFs.
af: Skrap die web cache, watter verminder tyd om vertoon herbesoekte bladsye. Hierdie ook duidelike gunstelingde -GFIs.

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
af: Vee ~/.viminfo wat lêer geskiedenis, bevel geskiedenis, en buffers insluit, uit

en: Deep scan
af: Diep skandering

en: Clean files widely scattered across the disk
af: Maak lêers skoon wat wydverspreid is regoor die skyf

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
af: Besigtig die voorskou vir enige lêers wat jou wil behou.

en: This option is slow.
af: Hierdie opsie is stadig

en: VIM swap files under user profile
af: VIM omruil lêers onder gebruikers profiel

en: VIM swap files across system
af: VIM omruil lêers regoor stelsel

en: Document viewer
af: Dokument besigtiger

en: Delete obsolete files
af: Vee uitgediende lêers uit

en: Package lists
af: Pakket lys

en: Audio player
af: Oudio speler

en: Word processor
af: woordverwerker

en: Current session
af: Huidige sessie

en: Delete the current session
af: Skrap die huidige sessie

en: Remote control software
af: Afstandsbeheerde sagteware

en: Thumbnails
af: Duimnaels

en: Icons for files on the system
af: Ikone vir lêers op die stelsel

en: Recordings
af: Opnames

en: Delete the audio and video recordings
af: Skrap die oudio en video opnames

en: This option will reset pinned locations in Quick Access to their defaults.
af: Hierdie opsie sal vasgesteekde plekke in Quick Access herset tot hulle verstek.

en: Shellbags
af: Shell-sakke

en: Delete the usage date, window position, and other data for folders
af: Verwyder die gebruik datum, venster posisie, en ander data vir dopgehou

en: This will reset the position of desktop icons.
af: Dit sal die posisie van lessenaarikone weer instel.

en: This will restart Windows Explorer.
af: Hierdie sal Windows Explorer laat oor laai

en: Remove packages that were formerly dependencies
af: Verwyder pakkette wat voorheen afhanklikhede was

en: Carefully review the list of packages that will be removed by running "dnf list autoremove".
af: Versigtig hersiening van die lys van pakkette wat sal verwyder word deur hardloop "dnf list autoremove".

en: Search tool
af: Soek gereedskap

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
af: Vee die soek indeks, 'n databasis van woorde en die lêer wat hulle bevat uit

en: Graphics editor
af: Grafika redigeerder

note: This software edits metadata tags, such as title and artist, in audio files
en: Audio files tagger
af: Klank uittreksellêer

en: IRC client formerly known as XChat
af: Die voormalige IRC klient nou bekend as Xchat

en: Unnecessary file cleaner
af: Onnodige lêer skoonmaker

en: Free space and maintain privacy
af: Maak ruimte en behou privaatheid

note: TRANSLATORS: Multi-value variables are explained in the online documentation. Basically, they are like an environment variable, but each multi-value variable can have multiple values. They're a way to make CleanerML files more concise.
en: Deep scan does not support multi-value variable.
af: Diep skandering ondersteun nie die multi-waarde veranderlike nie.

note: TRANSLATORS: This is a lint-style warning that there seems to be a mild mistake in the CleanerML file because walk.all is expected to be used with directories instead of with files. Do not translate search="walk.all" and path="%s"
en: search="walk.all" used with regular file path="%s"
af: search="walk.all" gebruik met gewone lêer path="%s"

note: TRANSLATORS: This is a lint-style warning that the CleanerML file specified a search for glob, but the path specified didn't have any wildcard patterns. Therefore, maybe the developer either missed the wildcard or should search using path="file" which does not expect or support wildcards in the path
en: path="%s" is not a glob pattern
af: path="%s" is nie 'n glob patroon

note: TRANSLATORS: Parts of this file will be deleted
en: Clean file
af: Maak lêer skoon

note: TRANSLATORS: this is the context menu TRANSLATORS: This is the clean button on the main window. It makes permanent changes: usually deleting files, sometimes altering them.
en: Clean
af: Maak skoon

en: Run external command: %s
af: Hardloop uitwendige bevel: %s

en: Error in handle_cleaner_option() for cleaner id = {cleaner_id}, option XML={option_xml}
af: Fout in handle_cleaner_option() vir skoonmaker id = {cleaner_id}, opsie XML={option_xml}

en: Ignoring cleaner because it is world writable: %s
af: Ignoreer skoonmaker want dit is wêreld skryfbaar: %s

en: Error reading cleaner: %s
af: Fout met lees van skoonmaker: %s

note: TRANSLATORS: An action is something like cleaning a specific file. "Not usable" means the whole cleaner will be ignored. The substituted variable is a pathname.
en: Cleaner is not usable on this OS because it has no actions: %s
af: Skoonmaker is nie bruikbaar op hier OS nie want dit het geen aksies nie: %s

note: TRANSLATORS: desktop entries are .desktop files in Linux that make up the application menu (the menu that shows BleachBit, Firefox, and others.  The .desktop files also associate file types, so clicking on an .html file in Nautilus brings up Firefox. More information: http://standards.freedesktop.or
en: Broken desktop files
af: Gebreekte werkskerm lêers

en: Delete broken application menu entries and file associations
af: Vee gebreekte toepassing kieslys inskrywings en lêer assosiasies uit

note: TRANSLATORS: Localizations are files supporting specific languages, so applications appear in Spanish, etc.
en: Localizations
af: Vertalings

en: Delete files for unwanted languages
af: Vee lêers uit van ongewenste tale

en: Configure this option in the preferences.
af: Stel hierdie opsie op in voorkeure

en: Rotated logs
af: Roteer logs

en: Delete old system logs
af: Vee ou sisteem logs uit

en: Trash
af: Asblik

en: Empty the trash
af: Maak die gemors leeg

en: Memory
af: Geheue

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Wipe the swap and free memory
af: Vee die ruil en oop geheuespasie skoon

en: This option is experimental and may cause system problems.
af: Hierdie is ñ eksperimentele opsie en mag dalk moontlike stelsel probleme veroorsaak.

note: TRANSLATORS: Prefetch is Microsoft Windows jargon.
en: Prefetch
af: Voorafoproep

en: Recycle bin
af: Snippermandjie

en: Empty the recycle bin
af: Maak die snippermandjie leeg

note: TRANSLATORS: 'Update' is a noun, and 'Update uninstallers' is an option to delete the uninstallers for software updates.
en: Update uninstallers
af: Opdateer oninstalleerders

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
af: Vee oninstalleerders uit vir Microsoft opdaterings insluitend hotfixes, dienspakke, en Internet Explorer opdaterings

en: Clipboard
af: Knipbord

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
af: Die werkskerm omgewing se knipbord word gebruik vir knip en plak aksies

note: TRANSLATORS: "Custom" is an option allowing the user to specify which files and folders will be erased.
en: Custom
af: Pasgemaak

en: Delete user-specified files and folders
af: Vee gebruikerspesifieke lêers en vouers uit

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Free disk space
af: Maak skyf spasie skoon

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Overwrite free disk space to hide deleted files
af: Skryf oor oop skyf spasie om uitgeveede lêers weg te steek

en: This option is very slow.
af: Hierdie opsie is baie stadig

en: The system in general
af: Hierdie sisteem oor die algemeen

en: System
af: Stelsel

note: TRANSLATORS: 'Free' means 'unallocated.' %s expands to a path such as C:\ or /tmp/
en: Overwrite free disk space %s
af: Skryf oor oop skyf spasie %s

en: Loading native cleaners.
af: Laai plaaslike skoonmakers

en: Importing cleaners from Winapp2.ini.
af: Voer skoonmakers in van Winapp2.ini

en: not a valid cleaner: %s
af: nie 'n geldige skoonmaker: %s

en: list cleaners
af: lys skoonmakers

en: preview files to be deleted and other changes
af: voorskou lêers om uit te vee en ander veranderinge

note: TRANSLATORS: predefined cleaners are for applications, such as Firefox and Flash. This is different than cleaning an arbitrary file, such as a spreadsheet on the desktop.
en: run cleaners to delete files and make other permanent changes
af: hardloop skoonmakers om lêers uit te vee en ander permanente veranderinge aan te bring

en: shred specific files or folders
af: versnipper spesifieke lêers of vouers

en: wipe free space in the given paths
af: vee oop spasie in die gegewe paaie

en: overwrite files to hide contents
af: Skryf lêers oor om hul inhoud weg te steek

en: launch the graphical interface
af: begin die grafiese koppelvlak

en: use options set in the graphical interface
af: gebruik opsies in die grafiese koppelvlak

en: enable all options that do not have a warning
af: in staat stel om al die opsies wat nie 'n Waarskuwing het nie

en: set log level to verbose
af: stel log vlak na verbose

en: log debug messages to file
af: log ontfout boodskappe na lêer

en: show system information
af: wys sisteem inligting

en: output version information and exit
af: druk weergawe-inligting en sluit af

en: do not prompt for administrator privileges
af: moenie vra vir administratiewe voorregte

en: update winapp2.ini, if a new version is available
af: opdateer winaoo2.ini, as 'n nuwe weergawe beskikbaar is

en: Specify only one of these commands: --list-cleaners, --wipe-free-space, --preview, --clean
af: Spesifiseer slegs een van die bevele:  --list-cleaners, --wipe-free-space, --preview, --clean

en: Checking online for updates to winapp2.ini
af: Soek aanlyn vir opdatering vir winapp2.ini

en: No directories given for --wipe-free-space
af: Geen voorskrif gegee vir  --wipe-free-space

en: Wiping free space can take a long time.
af: Om oop spasie skoon te vee kan lank vat.

en: No work to do. Specify options.
af: Geen werk om te doen. Spesifiseer opsies.

note: TRANSLATORS: This is the label in the log indicating was skipped because it matches the whitelist
en: Skip
af: Slaan oor

note: TRANSLATORS: This is the label in the log indicating will be deleted (for previews) or was actually deleted
en: Delete
af: Skrap

en: At least one file was locked by another process, so its contents could not be overwritten. It will be marked for deletion upon system reboot.
af: Ten minste een lêer was gesluit deur 'n ander proses, so die inhoud kon nie oorgeskryf word nie. Dit sal gemerk word vir uitvee met sisteem herlaai.

note: TRANSLATORS: The file will be deleted when the system reboots
en: Mark for deletion
af: Merk vir uitvee

note: TRANSLATORS: The file will be truncated to 0 bytes in length
en: Truncate
af: Verkort

en: Delete registry key
af: Vee registrasie sleutel uit

en: Directory is not empty: %s
af: Gids is nie leeg: %s

en: Skipping mount point: %s
af: Spring oormonteer punt: %s

en: Device or resource is busy: %s
af: Toestel of hulpbron is besig: %s

en: Special file type cannot be deleted: %s
af: Spesiale lêer tipe kan nie uitgevee word: %s

en: The environment variable TMP refers to a directory that does not exist: %s
af: Die omgewing veranderlike TMP verwys na 'n gids wat nie bestaan: %s

en: There was at least one file on a file system that does not support advanced overwriting.
af: Daar wasten minste een lêer op 'n lêersisteem wat nie gevorderde oorskryf toelaat nie.

en: Wiping path: %s
af: Vee pad uit: %s

en: Path to wipe must be an existing directory: %s
af: Patch om uit te vee moet 'n bestaande voorskrif wees: %s

en: Creating new, temporary file for wiping free space.
af: Skep nuwe, tydelike lêer om oop spasie skoon te vee.

en: Error #%d when flushing the file buffer.
af: Fout #%d met spoeling van lêer buffer.

en: Wrote {files:,} files and {bytes:,} bytes in {seconds:,} seconds at {rate:.2f} MB/s
af: Skryf {files:,} lêers en {bytes:,} bytes in {seconds:,} sekondes teen {rate:,2f} MB/s

en: {bytes:,} bytes and {inodes:,} inodes available to non-super-user
af: {bytes:,} bytes en {inodes:,} inodes is beskikbaar vir nie-super-gebruiker

en: {bytes:,} bytes and {inodes:,} inodes available to super-user
af: {bytes:,} bytes en {inodes:,} beskikbaar vir super-gebruiker

en: Handled unknown error #0 while truncating file.
af: Hanteer onbekende fout #0 terwyl lêer gesnoei is.

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: _Open
af: Maak oop

en: _Delete
af: _Skrap

en: Delete confirmation
af: Bevesting uitvee

en: This function deletes all BleachBit settings and then quits the application. Use this to hide your use of BleachBit or to reset its settings. The next time you start BleachBit, the settings will initialize to default values.
af: Hierdie function verwijdert alle BleachBit instellings en dan verlaat die aansoek. Gebruik hierdie om weg te steek jou gebruik van BleachBit of om sy instellings terug te stel. Die volgende keer as jy BleachBit begin, die instellings sal na verstekwaardes geïnitialiseer word.

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
af: Is jy seker jy wil die verkose lêers permanent uitvee? Die regte lêers wat uitgevee gaan word, kon dalk al verander het sedert die voorskou.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
af: Is jy seker jy wil die lêers permanent uitvee?

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
af: Omdat jy as 'n wortel hardloop, maak asseblief hierdie skakel self oop in 'n weblaaier:
    %s

note: TRANSLATORS: %s expands to www.bleachbit.org or similar
en: Open web browser to %s?
af: Oopmaak web blaaier na %s?

en: Deleting files
af: Besig om lêers uit te vee

note: TRANSLATORS: BleachBit creates digital chaff like that is like the physical chaff airplanes use to protect themselves from radar-guided missiles. For more explanation, see the online documentation.
en: Make chaff
af: Maak strooi

en: Make randomly-generated messages inspired by documents.
af: Maak lukraak-gegenereerde boodskappe geinspireer deur dokumente.

note: TRANSLATORS: Inspiration is a choice of documents from which random text will be generated.
en: Inspiration
af: Inspirasie

en: 2600 Magazine
af: 2600 Tydskrif

en: Hillary Clinton's emails
af: Hillary Clinton se e-posse

en: Number of files
af: Getal lêers

en: Select destination folder
af: Kies bestemmingsvouer

en: When finished
af: Wanneer klaar

en: Delete without shredding
af: Vee uit sonder om te versnipper

en: Do not delete
af: Moenie uitvee nie

en: Make files
af: Skep lêers

en: Download data needed for chaff generator?
af: Aflaai data wat nodig is vir kaf kragopwekker?

en: Generating files
af: Genereer lêers

en: Preferences
af: Voorkeure

en: General
af: Generaal

en: Drives
af: Aandrywers

en: Languages
af: Tale

en: Whitelist
af: Witlys

en: Check periodically for software updates via the Internet
af: Kyk van tyd tot tyd vir sagteware opdaterings via die Internet

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
af: Indien daar opdatering beskikbaar is, sal jy die opsie gegee word om inligting daaroor te besigtig. Dan kan jy self die opgradering aflaai en installeer.

en: Check for new beta releases
af: Soek vir nuwe beta vrystellings

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
af: Laai af en dateer skoonmakers op van die gemeenskap (winapp2.ini)

en: Hide irrelevant cleaners
af: Steek irrelevante skoonmakers weg

en: Overwrite contents of files to prevent recovery
af: Versnipper inhoud van lêers om herstelling te voorkom

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
af: Oorskryf is oneffektief in sommige lêer sisteme en met sekere BleachBit aksies. Oorskryf is aansienlik stadiger.

en: Exit after cleaning
af: Verlaat na skoon maak.

en: Confirm before delete
af: Bevestig voordat jy skrap.

en: Use IEC sizes (1 KiB = 1024 bytes) instead of SI (1 kB = 1000 bytes)
af: Gebruik IEC groottes (1 KiB = 1024 bytes) in plaas van SI (1 kB = 1000 bytes)

en: Windows 10 theme
af: Windows 10 tema

en: Dark mode
af: Donker modus

en: Remember window geometry
af: Onthou venster meetkunde

en: Show debug messages
af: Toon ontfoutboodskappe

en: Choose a folder
af: Kies 'n vouer

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
af: Kies 'n skryfbare vouer vir elke aandrywing waarvoor oop spasie oorskryf moet word.

[ctx: button]
note: TRANSLATORS: In the preferences dialog, this button adds a path to the list of paths
en: Add
af: Voeg by

[ctx: button]
note: TRANSLATORS: In the preferences dialog, this button removes a path from the list of paths
en: Remove
af: Verwyder

en: All languages will be deleted except those checked.
af: Al die tale sal geskrap word indien dit nie afgemerk is met ñ regmerkie nie.

en: Preserve
af: Preserveer

en: Code
af: Kode

en: Name
af: Naam

en: Choose a file
af: Kies 'n lêer

en: File
af: Lêer

en: Folder
af: Vouer

en: These locations can be selected for deletion.
af: Hierdie areas kan gekies word vir uitvee.

en: Type
af: Tipe

note: TRANSLATORS: In the tree view "Path" is used generically to refer to a file, a folder, or a pattern describing either
en: Path
af: Roete

[ctx: button]
en: Add file
af: Voeg lêer by

[ctx: button]
en: Add folder
af: Voeg vouer by

en: Choose files to shred
af: Kies lêers om te versnipper

en: Choose folder to shred
af: Kies vouer om te versnipper

en: No paths found in clipboard.
af: Geen pad gevind in klipbord

en: GNU General Public License version 3 or later.
    See https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt
af: GNU Algemene Publieke Lisensie weergawe 3 of later.
    Sien https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt

en: System information
af: Stelsel inligting

en: Active
af: Aktief

note: TRANSLATORS: Size is the label for the column that shows how much space an option would clean or did clean
en: Size
af: Grootte

note: TRANSLATORS: %(cleaner) may be Firefox, System, etc. %(option) may be cache, logs, cookies, etc. %(warning) may be 'This option is really slow'
en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
af: Waarskuwing rakende %(cleaner)s - %(option)s:
    %(warning)s

en: Resetting the configuration file because it is corrupt: %s
af: Herstel die opstelling lêer want dit is bedorwe: %s

en: You must select an operation
af: Jy moet 'n aksie kies

en: Done.
af: Klaar.

en: Access the application menu by clicking the hamburger icon on the title bar.
af: Verkry toegang tot die toepassing kieslys deur die hamburger ikoon te kliek in die titelbalk.

en: Access the application menu by clicking the logo on the title bar.
af: Verkry toegang tot die toepassing kieslys deur die logo in die titelbalk te kliek.

en: Error loading the SQLite module: the antivirus software may be blocking it.
af: Fout met die laai van SQLite module: die antivirus sagteware blok dit moontlik.

en: You are running BleachBit with administrative privileges for cleaning shared parts of the system, and references to the user profile folder will clean only the root account.
af: Jy gebruik BleachBit met administratiewe voorregte om gedeelde dele van die sisteem skoon te maak, en verwysings na die gebruikersprofiel sal slegs die wortel rekening skoonmaak.

en: Run BleachBit with administrator privileges to improve the accuracy of overwriting the contents of files.
af: Gebruik BleachBit met administratiewe voorregte om die akkuraatheid van die herskryf van lêerinhoud te verbeter.

note: TRANSLATORS: this is the context menu TRANSLATORS: This is the preview button on the main window.  It previews changes.
en: Preview
af: Voorskou

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
af: Voorskou van lêers in die utigekieste aksies (sonder on lêers uit te vee)

en: Clean files in the selected operations
af: Maak die lêers in die uitgekieste aksies skoon

en: Abort
af: Aborteer

en: Abort the preview or cleaning process
af: Staak die voorskou of skoonmaak proses

en: Error when checking for updates:
af: Fout terwyl soektog na opgradering

en: The command 'swapoff -s' failed, so falling back to /proc/swaps for swap information.
af: Die bevel 'swapoff -s' het gefaal, so val terug op /proc/swaps vir inligting ruiling.

en: Disabling swap.
af: Ontkoppel ruiling.

en: Re-enabling swap.
af: Herkoppel ruiling.

en: Setting nice value %d for this process.
af: Stel goeie waarde %d vir hierdie proses.

en: Dropping privileges of process ID {pid} to user ID {uid}.
af: Los voorregte van proses ID {pid} vir gebruikers ID {uid}

note: TRANSLATORS: The variable is a quantity like 5kB
en: Allocating and wiping %s of memory.
af: Toewysing en uitvee van %s van geheue.

note: TRANSLATORS: The variable is a quantity like 5kB
en: Freeing %s of memory.
af: Bevry %s van geheue.

en: Found UUID for swap file {device} is {uuid}.
af: UUID wat gevind is vir ruil lêer {device} is {uuid}.

note: TRANSLATORS: The variable is a quantity like 5kB
en: Physical free memory is %s.
af: Fisiese oop geheue is %s.

note: TRANSLATORS: The variable is a device like /dev/sda2
en: Wiping the swap device %s.
af: Vee die ruiltoestel skoon %s.

note: TRANSLATORS: The variable is a device like /dev/sda2
en: Reinitializing the swap device %s.
af: Herinstelling van ruiltoestel %s.

note: TRANSLATORS: The variable is a device like /dev/sda2
en: Detected these swap devices: %s
af: Bespeur hierdie ruiltoestelle: %s

note: TRANSLATORS: This is a debugging message that the parent process is waiting for the child process.
en: The function wipe_memory() with process ID {pid} is waiting for child process ID {cid}.
af: Die funksie wipe_memory() met proses ID {pid} wag vir die kinder proses ID {cid}.

en: The child memory-wiping process returned code %d.
af: Die kinder geheue-uitwissing proses voer kode %d terug.

en: Disk was full when writing configuration to file %s
af: Skyf was vol met skryf opstelling na lêer %s

en: Error checking whether path exists: %s
af: Fout terwyl nagaan of pad bestaan: %s

en: Error when setting the default drives to shred.
af: Fout met instelling van verstek aandrywers om te versnipper.

en: Automatically preserving language %s.
af: Preserveer outomaties taal %s.

en: Security warning
af: Sekuriteit waarskuwing

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
af: Hierdie skoonmaak definisies is nuut of is verander. Kwaadwillige definisie kan jou sisteem beskadig. As jy nie die veranderings vertrou nie, vee die lêers uit of staak.

[ctx: column_label]
en: Delete
af: Skrap

[ctx: column_label]
en: Filename
af: Lêernaam

en: Executable not found: %s
af: Uitvoerbare nie gevind: %s

note: TRANSLATORS: %s expands to a name such as 'Firefox' or 'System'.
en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
af: %s kan nie skoongemaak word nie want dit hardloop tans. Maak dit toe en probeer weer.

en: New winapp2.ini was downloaded.
af: Nuwe winapp2.ini is afgelaai.

en: Update BleachBit
af: Opdateer BleachBit

en: A new version is available.
af: 'n Nuwe weergawe is beskikbaar

note: TRANSLATORS: %s expands to version such as '0.8.4' or '0.8.5beta' or similar
en: Update to version %s
af: Opdateer na weergawe %s

en: Error when opening a network connection to check for updates. Please verify the network is working and that a firewall is not blocking this application. Error message: {}
af: Fout met oopmaak van netwerk konneksie om te kyk vir opgraderings. Maak asseblief seker dat die netwerk werk en dat die vuurmuur nie die toepassing blok nie. Fout boodskap: {}

note: TRANSLATORS: This is cleaner name for cleaners imported from winapp2.ini
en: Applications
af: Programme

note: TRANSLATORS: This is cleaner name for cleaners imported from winapp2.ini
en: Utilities
af: Nutsprogramme

en: Games
af: Speletjies

en: Imported from winapp2.ini
af: Ingevoer vanaf winapp2.ini

en: BleachBit is starting...
af: BleachBit is begining...

note: TRANSLATORS: This indicates an error.  The special keyword %(operation)s will be replaced by 'firefox' or 'opera' or some other cleaner ID.  The special keyword %(msg)s will be replaced by a message such as 'Permission denied.'
en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
af: Uitsluitingsfout met operasie '%(operation)s':'%(msg)s'

en: Error: {operation_option}: {command}
af: Fout: {operation_option}: {command}

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Please wait.  Wiping free disk space.
af: Wag asseblief. Maak oop skyf spasie skoon

en: Wiping free disk space erases remnants of files that were deleted without shredding. It does not free up space.
af: Maak skyf spasie skoon verwyder oorblyfsels van lêers wat uigevee is sonder vernippering. Dit maak nie meer plek nie.

note: TRANSLATORS: %s is replaced with Firefox, System, etc.
en: Please wait.  Cleaning %s.
af: Wag asseblief. Skoonmaak %s.

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
af[0]: Ongeveer %d minuut oor.
af[1]: Ongeveer %d minute oor.

note: TRANSLATORS: This refers to disk space that was really recovered (in other words, not a preview)
en: Disk space recovered: %s
af: Skyf spasie herstel: %s

note: TRANSLATORS: This refers to a preview (no real changes were made yet)
en: Disk space to be recovered: %s
af: Skyf spasie wat herstel gaan word: %s

note: TRANSLATORS: This refers to the number of files really deleted (in other words, not a preview).
en: Files deleted: %d
af: Lêers uitgevee: %d

note: TRANSLATORS: This refers to the number of files that would be deleted (in other words, simply a preview).
en: Files to be deleted: %d
af: Lêers wat uigevee gaan word: %d

en: Special operations: %d
af: Spesiale aksies: %d

en: Errors: %d
af: Probleeme: %d

note: TRANSLATORS: The "deep scan" feature searches over broad areas of the file system such as the user's whole home directory or all the system executables.
en: Please wait.  Running deep scan.
af: Wag asseblief. Besig met in diepte skandering.

note: TRANSLATORS: %s is replaced with Firefox, System, etc.
en: Please wait.  Previewing %s.
af: Wag asseblief. Voorskou %s.

en: _Shred Files
af: _Versnipper Lêers

en: Sh_red Folders
af: Sh_red Vouers

en: Shred Paths from Clipboard
af: Versnipper Paaie na Knipbord

en: _Wipe Free Space
af: _Wipe Oop Spasie

en: _Make Chaff
af: _Maak Strooi

en: S_hred Settings and Quit
af: S_hred Instellings en Staak

en: S_ystem Information
af: S_telsel Inligting

en: _Help
af: _Hulp
