bleachbit - en to gl translation catalogue (331 entries)

en: Web browser
gl: Navegador web

en: Cache
gl: Caché

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
gl: Eliminar a caché web, que reduce o tempo de carga das páxinas xa visitadas

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
gl: Eliminar as cookies, que conteñen informacións tales como as preferencias dos sitios web, autenticación e control de identificación

en: DOM Storage
gl: Almacenamento DOM

en: Delete HTML5 cookies
gl: Eliminar cookies HTML5

en: Form history
gl: Historial de formularios

en: A history of forms entered in web sites
gl: O hisorial dos formularios introducidos en sitios web

en: History
gl: Historial

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
gl: Eliminar o historial, que inclúe sitios visitados, descargas e miniaturas

en: Search engines
gl: Motores de busca

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
gl: Restabeleza o historial do motor de buscas e elimine os motores de busca non preestabelecidos de fábrica, algúns deles serán engadidos automaticamente

en: Session
gl: Sesión

en: Delete the current and last sessions
gl: Eliminar a actual e últimas sesións

en: Sync
gl: Sincronizar

en: Delete the sync data and sign out of the browser
gl: Eliminar os datos de sincronización e pechar a sesión do navegador

en: Passwords
gl: Contrasinais

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
gl: Unha base de datos dos nomes de usuario e contrasinais así como unha lista de sitios nos que non se debe lembrar o contrasinal

en: This option will delete your saved passwords.
gl: Esta opción eliminará os contrasinais gardados.

en: Vacuum
gl: Optimizar

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
gl: Limpar a fragmentación da base de datos para reducir espazo e mellorar a velocidade sen retirar ningún dato

en: Site preferences
gl: Preferencias do sitio

en: Settings for individual sites
gl: Opcións para sitios individuais

en: File archiver
gl: Arquivador de ficheiros

en: Delete the usage history
gl: Eliminar o historial de uso

en: Temporary files
gl: Ficheiros temporais

en: Delete the temporary files
gl: Eliminar os ficheiros temporais

en: Multimedia viewer
gl: Visor multimedia

en: File transfer client
gl: Cliente de transferencia de ficheiros

en: Most recently used
gl: Usado recentemente

en: Anti-virus
gl: Antivirus

en: Quarantine
gl: Corentena

en: Delete the files
gl: Eliminar os ficheiros

en: Backup files
gl: Copias de seguranza

en: Delete the backup files
gl: Eliminar as copias de seguranza

en: Logs
gl: Rexistros

en: Delete the logs
gl: Eliminar os rexistros

en: Delete the cache
gl: Eliminar a caché

en: Downloaded podcasts
gl: Poscast descargados

en: Delete downloaded podcasts
gl: Eliminar os podcast descargados

en: Delete the command history
gl: Eliminar o historial de ordes

en: Game
gl: Xogo

en: Delete the list of game servers
gl: Eliminar a lista de servidores de xogo

en: Package manager
gl: Xestor de paquetes

en: Recent documents list
gl: Lista de documentos usados recentemente

en: Delete the list of recently used documents
gl: Eliminar a lista de documentos usados recentemente

en: Shell
gl: Intérprete de ordes

en: Chat client
gl: Cliente de conversas

en: Chat logs
gl: Rexistro de conversas

en: Delete the chat logs
gl: Eliminar o rexistro de conversas

en: Installers
gl: Instaladores

en: Delete cached patches and installers
gl: Eliminar instaladores e parches da caché

en: Windowing system
gl: Sistema con interface por xanelas

en: Debug logs
gl: Rexistros de depuración

en: Delete the debug logs
gl: Eliminar os rexistros de depuración

en: File manager
gl: Xestor de ficheiros

en: Custom folders will be reset.
gl: Os cartafoles personalizados han ser reiniciados.

note: Torrent software can block a list of IP addresses, such as those that may belong to malware or anti-piracy organizations
en: Blocklists
gl: Listas de bloqueo

en: Blocklists will need update to work.
gl: As listas de bloqueo precisan actualizarse para funcionar.

en: Delete the torrents (just the metadata but not the files described)
gl: Eliminar os torrents (só os metadatos pero non os ficheiros)

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Delete the file
gl: Eliminar este ficheiro

en: Crash reports
gl: Informes de quebras

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
gl: Un historial de formularios introducidos en sitios web e na barra de busca

en: Session restore
gl: Restaurar sesión

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
gl: Cargar a sesión inicial despois de que o navegador se peche ou se estrague

en: URL history
gl: Historial de URL

en: List of visited web pages
gl: Listado de páxinas web visitadas

en: Download history
gl: Historial de descargas

en: List of files downloaded
gl: Lista de ficheiros descargados

en: Delete the list of visited web pages
gl: Eliminar a lista de páxinas web visitadas

en: Delete the avatars and emoticons cache
gl: Eliminar a caché de avatares e emoticonas

en: Email client
gl: Cliente de correo electrónico

en: Index
gl: Índice

en: Deleting the index will reset the configuration of columns in the message list.
gl: Se elimina o índice restabelecerá a configuración das columnas na lista de mensaxes.

en: Widgets for the desktop
gl: Trebellos para o escritorio

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
gl: Eliminar as cookies, URL visitados e historial de busca

en: Delete the most recently used list
gl: Eliminar a lista usada máis recentemente

en: Desktop environment
gl: Ambiente de escritorio

en: Run
gl: Executar

en: Search history
gl: Historial de buscas

en: Delete the search history
gl: Eliminar o historial de buscas

en: Places
gl: Lugares

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
gl: Unha base de datos dos URL incluíndo marcadores, faviconas e un historial de sitios web visitados

en: This option deletes all bookmarks.
gl: Esta opción elimina todos os marcadores

en: Office suite
gl: Suite ofimática

en: Known files history
gl: Historial dos ficheiros coñecidos

note: http://wiki.amule.org/wiki/Friend
en: Known clients and friends
gl: Clientes e amigos coñecidos

en: Media player
gl: Reprodutor multimedia

en: System journals
gl: Rexistros do sistema

en: Clean old system journals
gl: Limpar rexistros vellos do sistema

en: Memory dump
gl: Envorcado de memoria

en: Database
gl: Base de datos

en: Delete the database, which contains information such as play count and last played
gl: Eliminar a base de datos, a cal contén información como o número de reproducións e o último ficheiro reproducido.

en: Compatibility layer for Windows software
gl: Capa de compatibilidade para software de Windows

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages. This also clears favorited GIFs.
gl: Eliminar a caché web, reduce o tempo en mostrar as páxinas xa visitadas. Tamén limpa os GIF marcados como favoritos.

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
gl: Eliminar ~/.viminfo que inclúe historial de ficheiros, historial de ordes e búferes

en: Deep scan
gl: Analizar en profundidade

en: Clean files widely scattered across the disk
gl: Limpar os ficheiros moi espallados polo disco

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
gl: Comprobe a previsualización dos ficheiros que queira manter.

en: This option is slow.
gl: Esta opción é lenta.

en: VIM swap files under user profile
gl: Ficheiros de intercambio de VIM baixo o perfil de usuario

en: VIM swap files across system
gl: Ficheiros de intercambio de VIM en todo o sistema

en: Document viewer
gl: Visor de documentos

en: Delete obsolete files
gl: Eliminar ficheiros obsoletos

en: Package lists
gl: Listas de paquetes

en: Audio player
gl: Reprodutor de son

en: Word processor
gl: Procesador de texto

en: Current session
gl: Sesión actual

en: Delete the current session
gl: Eliminar a sesión actual

en: Remote control software
gl: Software de control remoto

en: Thumbnails
gl: Miniaturas

en: Icons for files on the system
gl: Iconas dos ficheiros do sistema

en: Recordings
gl: Gravacións

en: Delete the audio and video recordings
gl: Eliminar as gravacións de son e vídeo

en: This option will reset pinned locations in Quick Access to their defaults.
gl: Esta opción restabelecerá as predeterminacións das localizacións fixadas como accesos rápidos.

en: Delete the usage date, window position, and other data for folders
gl: Eliminar os datos de uso, posición da xanela e outros datos dos cartafoles

en: This will reset the position of desktop icons.
gl: Isto restabelecerá a posición das iconas do escritorio.

en: This will restart Windows Explorer.
gl: Isto reiniciará Windows Explorer.

en: Remove packages that were formerly dependencies
gl: Eliminar paquetes que foron antigas dependencias

en: Carefully review the list of packages that will be removed by running "dnf list autoremove".
gl: Revise con tino a lista de paquetes a retirar executando «dnf list autoremove|

en: Search tool
gl: Ferramenta de busca

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
gl: Eliminar o índice de buscas, a base de datos de palabras e os ficheiros que conteñen

en: Graphics editor
gl: Editor de gráficos

note: This software edits metadata tags, such as title and artist, in audio files
en: Audio files tagger
gl: Etiquetador de son

en: IRC client formerly known as XChat
gl: Cliente IRC anteriormente coñecido como XChat

en: Unnecessary file cleaner
gl: Limpador de ficheiros innecesarios

en: Free space and maintain privacy
gl: Liberar espazo e manter a intimidade

note: TRANSLATORS: Multi-value variables are explained in the online documentation. Basically, they are like an environment variable, but each multi-value variable can have multiple values. They're a way to make CleanerML files more concise.
en: Deep scan does not support multi-value variable.
gl: A análise en profundidade no acepta variábeis multi-valor.

note: TRANSLATORS: Parts of this file will be deleted
en: Clean file
gl: Limpar ficheiro

note: TRANSLATORS: this is the context menu TRANSLATORS: This is the clean button on the main window. It makes permanent changes: usually deleting files, sometimes altering them.
en: Clean
gl: Limpar

en: Run external command: %s
gl: Executar unha orde externa: %s

en: Error in handle_cleaner_option() for cleaner id = {cleaner_id}, option XML={option_xml}
gl: Erro en handle_cleaner_option() para cleaner id = {cleaner_id}, opción XML={option_xml}

en: Ignoring cleaner because it is world writable: %s
gl: Ignorando o limpador porque é escribíbel por calquera: %s

en: Error reading cleaner: %s
gl: Produciuse un erro lendo o limpador: %s

note: TRANSLATORS: An action is something like cleaning a specific file. "Not usable" means the whole cleaner will be ignored. The substituted variable is a pathname.
en: Cleaner is not usable on this OS because it has no actions: %s
gl: O limpador non é usábel neste sistema operativo porque non ten accións: %s

note: TRANSLATORS: desktop entries are .desktop files in Linux that make up the application menu (the menu that shows BleachBit, Firefox, and others.  The .desktop files also associate file types, so clicking on an .html file in Nautilus brings up Firefox. More information: http://standards.freedesktop.or
en: Broken desktop files
gl: Ficheiros do escritorio estragados

en: Delete broken application menu entries and file associations
gl: Eliminar as entradas estragadas do menú da aplicativos e os ficheiros asociados

note: TRANSLATORS: Localizations are files supporting specific languages, so applications appear in Spanish, etc.
en: Localizations
gl: Traducións

en: Delete files for unwanted languages
gl: Eliminar ficheiros dos idiomas non escollidos

en: Configure this option in the preferences.
gl: Configurar esta opción nas preferencias.

en: Rotated logs
gl: Rexistros antigos

en: Delete old system logs
gl: Eliminar os rexistros antigos do sistema

en: Trash
gl: Lixo

en: Empty the trash
gl: Baleirar o lixo

en: Memory
gl: Memoria

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Wipe the swap and free memory
gl: Limpar a memoria de intercambio e a memoria libre

en: This option is experimental and may cause system problems.
gl: Esta opción está en probas e pode causar problemas no sistema

note: TRANSLATORS: Prefetch is Microsoft Windows jargon.
en: Prefetch
gl: Obter previamente

en: Recycle bin
gl: Papeleira de reciclaxe

en: Empty the recycle bin
gl: Baleirar a papeleira de reciclaxe

note: TRANSLATORS: 'Update' is a noun, and 'Update uninstallers' is an option to delete the uninstallers for software updates.
en: Update uninstallers
gl: Eliminar desinstaladores

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
gl: Elimina os desinstaladores das actualizacións de Microsoft, incluindo revisións, service packs e actualizacións de Internet Explorer

en: Clipboard
gl: Portapapeis

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
gl: Portapapeis do contorno de escritorio usado para operacións de copiar e pegar

note: TRANSLATORS: "Custom" is an option allowing the user to specify which files and folders will be erased.
en: Custom
gl: Personalizado

en: Delete user-specified files and folders
gl: Eliminar os ficheiros e cartafoles especificados polo usuario

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Free disk space
gl: Espazo libre no disco

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Overwrite free disk space to hide deleted files
gl: Sobrescribir o espazo libre do disco para agochar os ficheiros eliminados

en: This option is very slow.
gl: Esta opción é moi lenta.

en: The system in general
gl: O sistema en xeral

en: System
gl: Sistema

note: TRANSLATORS: 'Free' means 'unallocated.' %s expands to a path such as C:\ or /tmp/
en: Overwrite free disk space %s
gl: Sobrescribir o espazo libre do disco %s

en: Loading native cleaners.
gl: Cargando limpadores nativos.

en: Importing cleaners from Winapp2.ini.
gl: Importando limpadores de Winapp2.ini.

en: not a valid cleaner: %s
gl: non é unha ferramente de limpeza válida: %s

note: TRANSLATORS: This is the command line usage.  Don't translate %prog, but do translate options, cleaner, and option. Don't translate and add "usage:" - it gets added by Python. More information about the command line is here https://www.bleachbit.org/documentation/command-line
en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
gl: utilización: %prog [opcións] ferramentadelimpeza.opción1 ferramentadelimpeza.opción2

en: list cleaners
gl: Lista de limpadores

en: preview files to be deleted and other changes
gl: Previsualizar os ficheiros que serán eliminados, así como outras modificacións

note: TRANSLATORS: predefined cleaners are for applications, such as Firefox and Flash. This is different than cleaning an arbitrary file, such as a spreadsheet on the desktop.
en: run cleaners to delete files and make other permanent changes
gl: executar limpadores para eliminar os ficheiros e facer outros cambios permanentes

en: shred specific files or folders
gl: destruír ficheiros ou cartafoles específicos

en: wipe free space in the given paths
gl: limpar o espazo libre nas rutas dadas

en: overwrite files to hide contents
gl: Sobrescribir os ficheiros para agochar o contido

en: launch the graphical interface
gl: iniciar a interface gráfica

en: use options set in the graphical interface
gl: usar as opcións estabelecidas na interface gráfica

en: enable all options that do not have a warning
gl: activar todas as opción que non teñen un aviso

en: set log level to verbose
gl: estabelecer o nivel de rexistro como detallado

en: log debug messages to file
gl: rexistrar as mensaxes de depuración nun ficheiro

en: show system information
gl: mostrar información do sistema

en: output version information and exit
gl: mostrar información da versión e saír

en: do not prompt for administrator privileges
gl: non solicitar privilexios de administrador

en: update winapp2.ini, if a new version is available
gl: actualice winapp2.ini, se hai unha nova versión dispoñíbel

en: Specify only one of these commands: --list-cleaners, --wipe-free-space, --preview, --clean
gl: Especificar só unha destas ordes: --list-cleaners, --wipe-free-space, --preview, --clean

en: Checking online for updates to winapp2.ini
gl: Buscando actualizacións para winapp2.ini

en: No directories given for --wipe-free-space
gl: Non se indicaron directorios para --wipe-free-space

en: Wiping free space can take a long time.
gl: Limpar o espazo libre pode levar unha boa miga.

en: No work to do. Specify options.
gl: Non hai tarefas que facer. Especificar opcións.

en: --overwrite is intended only for use with --clean
gl: --overwrite está pensado unicamente para usar con --clean

note: TRANSLATORS: This is the label in the log indicating was skipped because it matches the whitelist
en: Skip
gl: Omitir

note: TRANSLATORS: This is the label in the log indicating will be deleted (for previews) or was actually deleted
en: Delete
gl: Eliminar

en: At least one file was locked by another process, so its contents could not be overwritten. It will be marked for deletion upon system reboot.
gl: Outro proceso bloqueou cando menos un ficheiro e non foi posíbel sobrescribilo. Eliminarase cando reinicie o sistema.

note: TRANSLATORS: The file will be deleted when the system reboots
en: Mark for deletion
gl: Marcar para eliminar

note: TRANSLATORS: The file will be truncated to 0 bytes in length
en: Truncate
gl: Truncar

en: Delete registry key
gl: Eliminar chave do rexistro

en: Directory is not empty: %s
gl: O cartafol non está baleiro: %s

en: Skipping mount point: %s
gl: Saltando o punto de montaxe %s

en: Device or resource is busy: %s
gl: O dispositivo ou recurso está ocupado: %s

en: Special file type cannot be deleted: %s
gl: Non é posíbel eliminar un tipo de ficheiro especial: %s

en: The environment variable TMP refers to a directory that does not exist: %s
gl: A variábel de contorno TMP alude a un cartafol que non existe: %s

en: There was at least one file on a file system that does not support advanced overwriting.
gl: Hai polo menos un ficheiro do sistema de ficheiros que non acepta sobrescritura avanzada.

en: Path to wipe must be an existing directory: %s
gl: A ruta para limpar debe ser un cartafol existente: %s

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: Delete confirmation
gl: Confirmar eliminación

en: This function deletes all BleachBit settings and then quits the application. Use this to hide your use of BleachBit or to reset its settings. The next time you start BleachBit, the settings will initialize to default values.
gl: Esta función elimina todos os axustes do BleachBit e pecha a aplicación. Use isto para agochar o seu uso do BleachBit ou para restabelecer os axustes. A próxima vez que inicie o programa, os axustes tomarán os valores predeterminados.

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
gl: Ten certeza de querer eliminar os ficheiros de xeito permanente consonte as operacións seleccionadas? Os ficheiros actuais que serán eliminados poden ter cambiado desde a previsualización.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
gl: Ten certeza de querer eliminar estes ficheiros de xeito permanente?

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
gl: Está executando como root, abra manualmente esta ligazón nun navegador web
    %s

note: TRANSLATORS: %s expands to www.bleachbit.org or similar
en: Open web browser to %s?
gl: Abrir o navegador a %s?

en: Deleting files
gl: Eliminando ficheiros

en: Make randomly-generated messages inspired by documents.
gl: Crear mensaxes aleatorias inspiradas en documentos.

note: TRANSLATORS: Inspiration is a choice of documents from which random text will be generated.
en: Inspiration
gl: Inspiración

en: Hillary Clinton's emails
gl: Os correos de Hillary Clinton

en: Number of files
gl: Número de ficheiros

en: Select destination folder
gl: Seleccionar cartafol de destino

en: When finished
gl: Ao rematar

en: Delete without shredding
gl: Crear mensaxes aleatorias inspiradas en documentos.

en: Do not delete
gl: Non eliminar

en: Generating files
gl: Xerando ficheiros

en: Preferences
gl: Preferencias

en: General
gl: Xeral

en: Drives
gl: Unidades

en: Languages
gl: Idiomas

en: Whitelist
gl: Lista branca

en: Check periodically for software updates via the Internet
gl: Buscar periodicamente actualizacións por Internet

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
gl: De atopar unha actualización terá a opción de ver a información sobre ela, así poderá descargala e instalala manualmente.

en: Check for new beta releases
gl: Comprobar se hai novas edicións beta

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
gl: Descargar e actualizar limpadores da comunidade (winapp2.ini)

en: Hide irrelevant cleaners
gl: Ocultar os limpadores innecesarios

en: Overwrite contents of files to prevent recovery
gl: Triturar contidos de ficheiros para evitar a súa recuperación

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
gl: Sobrescribir non é fectivo nalgúns sistemas de ficheiros e con certas operacións do BleachBit. Sobrescribir é significativamente máis lento.

en: Exit after cleaning
gl: Saír despois de limpar

en: Confirm before delete
gl: Confirmar antes de eliminar

en: Use IEC sizes (1 KiB = 1024 bytes) instead of SI (1 kB = 1000 bytes)
gl: Usar tamaños IEC (1 KiB = 1024 bytes) no canto de SI (1 kB = 1000 bytes)

en: Windows 10 theme
gl: Tema do Windows 10

en: Dark mode
gl: Modo escuro

en: Remember window geometry
gl: Lembrar a xeometría da xanela

en: Show debug messages
gl: Mostrar as mensaxes de depuración

en: Choose a folder
gl: Escolla un cartafol

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
gl: Escolla un cartafol escribíbel para cada unidade para a que queira sobrescribir o espazo libre.

[ctx: button]
note: TRANSLATORS: In the preferences dialog, this button adds a path to the list of paths
en: Add
gl: Engadir

[ctx: button]
note: TRANSLATORS: In the preferences dialog, this button removes a path from the list of paths
en: Remove
gl: Retirar

en: All languages will be deleted except those checked.
gl: Eliminaranse todos os idiomas agás aqueles marcados.

en: Preserve
gl: Conservar

en: Code
gl: Código

en: Name
gl: Nome

en: Choose a file
gl: Escolla un ficheiro

en: File
gl: Ficheiro

en: Folder
gl: Cartafol

en: These locations can be selected for deletion.
gl: Estas localizacións poden ser seleccionadas para a súa eliminación.

en: Type
gl: Tipo

note: TRANSLATORS: In the tree view "Path" is used generically to refer to a file, a folder, or a pattern describing either
en: Path
gl: Ruta

[ctx: button]
en: Add file
gl: Engadir ficheiro

[ctx: button]
en: Add folder
gl: Engadir cartafol

en: Choose files to shred
gl: Escolla os ficheiros para destruír

en: Choose folder to shred
gl: Escolla o cartafol para destruír

en: No paths found in clipboard.
gl: Non se encontrou ningunha ruta no portapapeis.

en: _OK
gl: _Aceptar

en: System information
gl: Información do sistema

en: Active
gl: Activo

note: TRANSLATORS: Size is the label for the column that shows how much space an option would clean or did clean
en: Size
gl: Tamaño

note: TRANSLATORS: %(cleaner) may be Firefox, System, etc. %(option) may be cache, logs, cookies, etc. %(warning) may be 'This option is really slow'
en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
gl: Aviso sobre %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s

en: Resetting the configuration file because it is corrupt: %s
gl: Reestabelecendo o ficheiro de configuración porque está corrupto: %s

en: You must select an operation
gl: Debe seleccionar unha operación

en: Done.
gl: Feito.

en: Access the application menu by clicking the hamburger icon on the title bar.
gl: Acceda ao menú da aplicación premendo na icona hamburguesa da barra do título.

en: Access the application menu by clicking the logo on the title bar.
gl: Acceder ao menú da aplicación premendo no logotipo da barra do título.

en: Error loading the SQLite module: the antivirus software may be blocking it.
gl: Produciuse un erro ao cargar o módulo SQLite, o software antivirus bloqueouno.

en: You are running BleachBit with administrative privileges for cleaning shared parts of the system, and references to the user profile folder will clean only the root account.
gl: Está executando o BleachBit con privilexios de administrador para limpar partes compartidas do sistema.As referencias ao cartafol do perfil do usuario limparán unicamente a conta root.

en: Run BleachBit with administrator privileges to improve the accuracy of overwriting the contents of files.
gl: Execute BleachBit con permisos de administrador para mellorar a exactitude da sobrescritura de ficheiros.

note: TRANSLATORS: this is the context menu TRANSLATORS: This is the preview button on the main window.  It previews changes.
en: Preview
gl: Previsualizar

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
gl: Previsualizar ficheiros nas operacións seleccionadas (sen eliminar ficheiro ningún)

en: Clean files in the selected operations
gl: Limpar os ficheiros nas operacións seleccionadas

en: Abort
gl: Interromper

en: Abort the preview or cleaning process
gl: Interromper a previsualización ou o proceso de limpeza

en: Error when checking for updates:
gl: Produciuse un erro ao comprobar as actualizacións:

en: The command 'swapoff -s' failed, so falling back to /proc/swaps for swap information.
gl: Fallou a orde «swapoff -s» polo que recorremos a /proc/swaps para obter información da memoria de intercambio.

en: Disabling swap.
gl: Desactivando a memoria de intercambio.

en: Re-enabling swap.
gl: Reactivando a memoria de intercambio.

en: Setting nice value %d for this process.
gl: Estabelecendo o valor de «nice» %d para este proceso.

en: Dropping privileges of process ID {pid} to user ID {uid}.
gl: Retirando os privilexios do identificador de proceso {pid} ao identificador de usuario {uid}.

note: TRANSLATORS: The variable is a quantity like 5kB
en: Allocating and wiping %s of memory.
gl: Asignando e borrando %s de memoria.

note: TRANSLATORS: The variable is a quantity like 5kB
en: Freeing %s of memory.
gl: Liberando %s de memoria.

en: Found UUID for swap file {device} is {uuid}.
gl: Atopouse o UUID do ficheiro de intercambio {device} é {uuid}.

note: TRANSLATORS: The variable is a quantity like 5kB
en: Physical free memory is %s.
gl: A memoria física libre é de %s.

note: TRANSLATORS: The variable is a device like /dev/sda2
en: Wiping the swap device %s.
gl: Limpando o dispositivo de intercambio %s.

note: TRANSLATORS: The variable is a device like /dev/sda2
en: Reinitializing the swap device %s.
gl: Reiniciando o dispositivo da memoria de intercambio %s.

note: TRANSLATORS: The variable is a device like /dev/sda2
en: Detected these swap devices: %s
gl: Detectados estes dispositivos de memoria de intercambio: %s

en: The child memory-wiping process returned code %d.
gl: O proceso fillo de limpeza de memoria devolveu o código %d.

en: Disk was full when writing configuration to file %s
gl: O disco estaba cheo ao escribir a configuración no ficheiro %s

en: Error checking whether path exists: %s
gl: Produciuse un erro comprobando se a ruta existe: %s

en: Error when setting the default drives to shred.
gl: Produciuse un erro estabelecendo os dispositivos predeterminados a destruír.

en: Automatically preserving language %s.
gl: Conservando automaticamente o idioma %s.

en: Security warning
gl: Advertencia de seguranza

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
gl: Estas definicións de limpador son novas ou sufriron modificacións. As definicións maliciosas poden danar o seu sistema. Se non confía nesas modificacións elimine os ficheiros ou saia.

[ctx: column_label]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: column_label]
en: Filename
gl: Nome do ficheiro

en: Executable not found: %s
gl: Executábel non atopado: %s

note: TRANSLATORS: %s expands to a name such as 'Firefox' or 'System'.
en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
gl: %s non pode ser limpado porque está a ser usado neste momento. Pécheo e tente de novo.

en: New winapp2.ini was downloaded.
gl: Descargouse un winapp2.ini novo.

en: Update BleachBit
gl: Actualizar BleachBit

en: A new version is available.
gl: Hai dispoñíbel unha nova versión

note: TRANSLATORS: %s expands to version such as '0.8.4' or '0.8.5beta' or similar
en: Update to version %s
gl: Actualizar á versión %s

en: Error when opening a network connection to check for updates. Please verify the network is working and that a firewall is not blocking this application. Error message: {}
gl: Produciuse un erro abrindo a conexión de rede para buscar actualizacións. Verifique se a rede funciona e se a devasa non está bloqueando esta aplicacióin. Mensaxe de erro: {}

note: TRANSLATORS: This is cleaner name for cleaners imported from winapp2.ini
en: Applications
gl: Aplicativos

note: TRANSLATORS: This is cleaner name for cleaners imported from winapp2.ini
en: Utilities
gl: Ferramentas

en: Games
gl: Xogos

en: Imported from winapp2.ini
gl: Importado de winapp2.ini

en: BleachBit is starting...
gl: BleachBit está a iniciarse...

note: TRANSLATORS: This indicates an error.  The special keyword %(operation)s will be replaced by 'firefox' or 'opera' or some other cleaner ID.  The special keyword %(msg)s will be replaced by a message such as 'Permission denied.'
en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
gl: Produciuse un erro ao executar a operación «%(operation)s»: «%(msg)s»

en: Error: {operation_option}: {command}
gl: Erro: {operation_option}: {command}

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Please wait.  Wiping free disk space.
gl: Agarde. Limpando o espazo libre no disco

note: TRANSLATORS: %s is replaced with Firefox, System, etc.
en: Please wait.  Cleaning %s.
gl: Agarde. Limpando %s.

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
gl[0]: Resta arredor de %d minuto
gl[1]: Resta arredor de %d minutos

note: TRANSLATORS: This refers to disk space that was really recovered (in other words, not a preview)
en: Disk space recovered: %s
gl: Espazo en disco recuperado: %s

note: TRANSLATORS: This refers to a preview (no real changes were made yet)
en: Disk space to be recovered: %s
gl: Espazo en disco que ha ser recuperado: %s

note: TRANSLATORS: This refers to the number of files really deleted (in other words, not a preview).
en: Files deleted: %d
gl: Ficheiros eliminados: %d

note: TRANSLATORS: This refers to the number of files that would be deleted (in other words, simply a preview).
en: Files to be deleted: %d
gl: Ficheiros que han ser eliminados: %d

en: Special operations: %d
gl: Operacións especiais: %d

en: Errors: %d
gl: Erros: %d

note: TRANSLATORS: The "deep scan" feature searches over broad areas of the file system such as the user's whole home directory or all the system executables.
en: Please wait.  Running deep scan.
gl: Agarde. Executando unha busca en profundidade.

note: TRANSLATORS: %s is replaced with Firefox, System, etc.
en: Please wait.  Previewing %s.
gl: Agarde. Previsualizando %s.

en: _Shred Files
gl: _Destruír ficheiros

en: Sh_red Folders
gl: D_estruir cartafoles

en: _Wipe Free Space
gl: _Limpar espazo libre

en: _Make Chaff
gl: Tema do Windows 10

en: S_hred Settings and Quit
gl: Des_truír preferencias e saír

en: S_ystem Information
gl: Inf_ormación do sistema

en: _Help
gl: _Axuda

en: _About BleachBit
gl: Sobre o Ble_achBit
