bleachbit - en to lv translation catalogue (32 entries)

en: Web browser
lv: Tīmekļa pārlūks

en: Cache
lv: Kešatmiņa

en: Cookies
lv: Sīkdatnes

en: Delete HTML5 cookies
lv: Dzēst HTML5 sīkdatnes

en: History
lv: Vēsture

en: Search engines
lv: Meklēšanas dziņi

en: Session
lv: Sesija

en: Passwords
lv: Paroles

en: Delete the usage history
lv: Dzēst lietošanas vēsturi

en: Temporary files
lv: Pagaidu datnes

en: Delete the temporary files
lv: Dzēst pagaidu datnes

en: Most recently used
lv: Visbiežāk izmantots

en: Delete the files
lv: Dzēst datnes

en: Backup files
lv: Dublēt datnes

en: Delete the backup files
lv: Dzēst dublējuma datnes

en: Logs
lv: Žurnāls

en: Delete the logs
lv: Dzēst žurnālus

en: Delete the cache
lv: Dzēst kešatmiņu

en: Game
lv: Spēle

en: Editor
lv: Redaktors

en: URL history
lv: URL vēsture

en: List of visited web pages
lv: Apmeklēto mājaslapu saraksts

en: Download history
lv: Lejupielādēt vēsturi

en: Index
lv: Satura rādītājs

en: Run
lv: Palaist

en: Search history
lv: Meklēšanas vēsture

en: Places
lv: Vietas

en: This option is slow.
lv: Šī opcija ir lēna

en: Thumbnails
lv: Sīktēli

en: Search tool
lv: Meklēšanas rīks

note: TRANSLATORS: this is the context menu TRANSLATORS: This is the clean button on the main window. It makes permanent changes: usually deleting files, sometimes altering them.
en: Clean
lv: Tīrīt

note: TRANSLATORS: Localizations are files supporting specific languages, so applications appear in Spanish, etc.
en: Localizations
lv: Lokalizācijas
