bleachbit - en to ms translation catalogue (356 entries)

en: Web browser
ms: Pelayar Sesawang

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
ms: Padam cache laman sesawang, yang mana dapat mengurangkan masa untuk paparkan halaman yang telah dilawati

en: Cookies
ms: Kuki

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
ms: Padam kuki, yang mana mengandungi maklumat seperti keutamaan laman sesawang, pengesahihan dan pengenalpastian jejak

en: DOM Storage
ms: Storan DOM

en: Delete HTML5 cookies
ms: Padam kuki HTML5

en: Form history
ms: Sejarah borang

en: A history of forms entered in web sites
ms: Sebuah sejarah borang yang dimasukkan dalam tapak sesawang

en: History
ms: Sejarah

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
ms: Padam sejarah yang melibatkan tapak dilawati, muat turun dan lakaran kenit

en: Search engines
ms: Enjin gelintar

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
ms: Tetap semula sejarah penggunaan enjin dan padam enjin gelintar bukan-kilang, yang mana sebahagiannya ditambah secara automatik

en: Session
ms: Sesi

en: Delete the current and last sessions
ms: Padam sesi semasa dan terakhir

en: Sync
ms: Segerak

en: Delete the sync data and sign out of the browser
ms: Padam data segerak dan daftar keluar dari pelayar

en: Passwords
ms: Kata Laluan

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
ms: Sebuah pangkalan data nama pengguna dan kata laluan serta senarai tapak yang tidak dibenarkan menyimpan kata laluan

en: This option will delete your saved passwords.
ms: Pilihan ini akan memadam kata laluan tersimpan anda.

en: Vacuum
ms: Vakum

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
ms: Bersihkan serpihan pangkalan data untuk mengurangkan ruang dan menambah kelajuan tanpa membuang sebarang data

en: Site preferences
ms: Keutamaan Tapak

en: Settings for individual sites
ms: Tetapan untuk tapak individu

en: File archiver
ms: Pengarkib fail

en: Delete the usage history
ms: Padam sejarah penggunaan

en: Temporary files
ms: Fail sementara

en: Delete the temporary files
ms: Padam fail sementara

en: Multimedia viewer
ms: Pelihat multimedia

en: File transfer client
ms: Klien pemindahan fail

en: Most recently used
ms: Paling digunakan baru-baru ini

en: Anti-virus
ms: Anti virus

en: Quarantine
ms: Kuarantin

en: Delete the files
ms: Padam fail ini

en: Backup files
ms: Fail sandar

en: Delete the backup files
ms: Padam fail sandar

en: Logs
ms: Log

en: Delete the logs
ms: Padam log

en: Delete the cache
ms: Padam cache

en: Downloaded podcasts
ms: Podcast dimuat turun

en: Delete downloaded podcasts
ms: Padam podcast yang dimuat turun

en: Delete the command history
ms: Padam sejarah perintah

en: Game
ms: Permainan

en: Delete the list of game servers
ms: Padam senarai pelayan permainan

en: Package manager
ms: Pengurus pakej

en: Editor
ms: Penyunting

en: Recent documents list
ms: Senarai dokumen baru-baru ini

en: Delete the list of recently used documents
ms: Padam senarai dokumen digunakan baru-baru ini

en: Shell
ms: Kekerang

en: Chat client
ms: Klien sembang

en: Chat logs
ms: Log sembang

en: Delete the chat logs
ms: Padam log sembang

en: Installers
ms: Pemasang

en: Delete cached patches and installers
ms: Padam tampalan dan pemasang bercache

en: Windowing system
ms: Sistem bertetingkap

en: Debug logs
ms: Log nyahpepijat

en: Delete the debug logs
ms: Padam log nyahpepijat

en: File manager
ms: Pengurus Fail

en: Custom folders will be reset.
ms: Folder suai akan ditetapkan semula.

note: Torrent software can block a list of IP addresses, such as those that may belong to malware or anti-piracy organizations
en: Blocklists
ms: Senarai sekat

en: Blocklists will need update to work.
ms: Senarai sekat perlu dikemas kini supaya dapat berfungsi dengan baik.

en: Torrents
ms: Torrent

en: Delete the torrents (just the metadata but not the files described)
ms: Padam torrent (hanya metadata bukannya fail yang dijelaskan)

en: Statistics
ms: Statistik

en: Delete the file
ms: Padam fail

en: Crash reports
ms: Laporan kerosakan

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
ms: Sejarah borang yang dimasukkan dalam tapak sesawang dan Palang Gelintar

en: Session restore
ms: Pemulihan sesi

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
ms: Muat sesi awalan setelah pelayar ditutup atau mengalami kerosakan

en: URL history
ms: Sejarah URL

en: List of visited web pages
ms: Senarai tapak sesawang yang dilawati

en: Download history
ms: Sejarah muat turun

en: List of files downloaded
ms: Senarai fail yang telah dimuat turun

en: Delete the list of visited web pages
ms: Padam senarai laman sesawang dilawati

en: Delete the avatars and emoticons cache
ms: Padam cache avatar dan emotikon

en: Email client
ms: Klien emel

en: Index
ms: Indeks

en: Deleting the index will reset the configuration of columns in the message list.
ms: Memadam indeks akan menetap semula konfigurasi lajur dalam senarai mesej.

en: Widgets for the desktop
ms: Widget untuk atas meja

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
ms: Padam kuki, URL yang dilawati dan sejarah gelintar

en: Delete the most recently used list
ms: Padam senarai digunakan baru-baru ini

en: Desktop environment
ms: Persekitaran atas meja

en: Run
ms: Jalan

en: Search history
ms: Sejarah gelintar

en: Delete the search history
ms: Padam sejarah gelintar

en: Places
ms: Tempat

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
ms: Sebuah pangkalan data URL termasuk tanda buku, ikon kegemaran dan sejarah tapak sesawang yang dilawati

en: This option deletes all bookmarks.
ms: Pilihan ini memadam semua tanda buku.

en: Office suite
ms: Suit pejabat

en: Known files history
ms: Sejarah fail-fail diketahui

note: http://wiki.amule.org/wiki/Friend
en: Known clients and friends
ms: Klien dan rakan diketahui

en: Media player
ms: Pemain media

en: System journals
ms: Jurnal sistem

en: Clean old system journals
ms: Bersihkan jurnal sistem lama

en: Memory dump
ms: Longgokan ingatan

en: Database
ms: Pangkalan data

en: Delete the database, which contains information such as play count and last played
ms: Padam pangkalan data, yang mengandungi maklumat seperti kiraan main dan terakhir dimainkan

en: Compatibility layer for Windows software
ms: Lapisan keserasian untuk perisian Windows

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages. This also clears favorited GIFs.
ms: Padam cache sesawang, yang boleh mengurangkan masa paparan halaman yang pernah dilawati. Tindakan ini dapat mengosongkan GIF yang digemari.

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
ms: Padam ~/.viminfo termasuk sejarah fail, sejarah perintah dan penimbal

en: Deep scan
ms: Imbas mendalam

en: Clean files widely scattered across the disk
ms: Bersihkan fail yang bertaburan dalam cakera anda

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
ms: Periksa pratonton sebarang fail yang anda mahu simpan.

en: This option is slow.
ms: Pilihan ini adalah perlahan.

en: VIM swap files under user profile
ms: Fail silih VIM di bawah profil pengguna

en: VIM swap files across system
ms: Fail silih VIM merentasi sistem

en: Document viewer
ms: Pelihat dokumen

en: Delete obsolete files
ms: Padam fail lapuk

en: Package lists
ms: Senarai pakej

en: Audio player
ms: Pemain audio

en: Word processor
ms: Pemproses perkataan

en: Current session
ms: Sesi semasa

en: Delete the current session
ms: Padam sesi semasa

en: Remote control software
ms: Perisian kawalan jauh

en: Thumbnails
ms: Lakaran kenit

en: Icons for files on the system
ms: Ikon untuk fail dalam sistem

en: Recordings
ms: Rakaman

en: Delete the audio and video recordings
ms: Padam rakaman audio dan video

en: This option will reset pinned locations in Quick Access to their defaults.
ms: Pilihan ini akan tetapkan semula lokasi tercemat dalam Capaian Pantas ke lalainya.

en: Shellbags
ms: Shellbag

en: Delete the usage date, window position, and other data for folders
ms: Padam penggunaan tarikh, kedudukan tetingkap, dan lain-lain data untuk folder

en: This will reset the position of desktop icons.
ms: Tindakan ini akan menetap semula kedudukan ikon atas meja.

en: This will restart Windows Explorer.
ms: Tindakan ini akan memulakan semula Windows Explorer.

en: Remove packages that were formerly dependencies
ms: Buang pakej yang merupakan dependensi sebelum ini

en: Carefully review the list of packages that will be removed by running "dnf list autoremove".
ms: Tinjau semula dengan hati-hati senarai pakej yang akan dibuang dengan menjalankan "dnf list autoremove".

en: Search tool
ms: Alat gelintar

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
ms: Padam indeks gelintar, pangkalan data bagi perkataan dan fail yang dikandungnya

en: Graphics editor
ms: Penyunting grafik

note: This software edits metadata tags, such as title and artist, in audio files
en: Audio files tagger
ms: Penanda fail audio

en: IRC client formerly known as XChat
ms: Klien IRC sebelum ini dikenali sebagai XChat

en: Unnecessary file cleaner
ms: Pembersih fail yang tidak diperlukan

en: Free space and maintain privacy
ms: Kosongkan ruang dan kekalkan kerahsiaan

note: TRANSLATORS: Multi-value variables are explained in the online documentation. Basically, they are like an environment variable, but each multi-value variable can have multiple values. They're a way to make CleanerML files more concise.
en: Deep scan does not support multi-value variable.
ms: Imbas mendalam tidak menyokong pemboleh ubah nilai-berbilang.

note: TRANSLATORS: This is a lint-style warning that there seems to be a mild mistake in the CleanerML file because walk.all is expected to be used with directories instead of with files. Do not translate search="walk.all" and path="%s"
en: search="walk.all" used with regular file path="%s"
ms: search="walk.all" digunakan dengan laluan fail nalar="%s"

note: TRANSLATORS: This is a lint-style warning that the CleanerML file specified a search for glob, but the path specified didn't have any wildcard patterns. Therefore, maybe the developer either missed the wildcard or should search using path="file" which does not expect or support wildcards in the path
en: path="%s" is not a glob pattern
ms: path="%s" bukanlah pola glob

note: TRANSLATORS: Parts of this file will be deleted
en: Clean file
ms: Kosongkan fail

note: TRANSLATORS: this is the context menu TRANSLATORS: This is the clean button on the main window. It makes permanent changes: usually deleting files, sometimes altering them.
en: Clean
ms: Bersih

en: Run external command: %s
ms: Jalankan perintah luar: %s

en: Downloading URL failed: %s
ms: Gagal memuat turun URL: %s

en: Error in handle_cleaner_option() for cleaner id = {cleaner_id}, option XML={option_xml}
ms: Ralat dalam handle_cleaner_option() untuk id pembersih = {cleaner_id}, XML pilihan={option_xml}

en: Ignoring cleaner because it is world writable: %s
ms: Mengabaikan pembersih kerana ia boleh ditulis: %s

en: Error reading cleaner: %s
ms: Ralat membaca pembersih: %s

note: TRANSLATORS: An action is something like cleaning a specific file. "Not usable" means the whole cleaner will be ignored. The substituted variable is a pathname.
en: Cleaner is not usable on this OS because it has no actions: %s
ms: Pembersih tidak boleh digunakan pada OS ini kerana ia tiada tindakan: %s

note: TRANSLATORS: desktop entries are .desktop files in Linux that make up the application menu (the menu that shows BleachBit, Firefox, and others.  The .desktop files also associate file types, so clicking on an .html file in Nautilus brings up Firefox. More information: http://standards.freedesktop.or
en: Broken desktop files
ms: Fail atas meja rosak

en: Delete broken application menu entries and file associations
ms: Padam masukan menu aplikasi yang rosak dan perkaitan fail

note: TRANSLATORS: Localizations are files supporting specific languages, so applications appear in Spanish, etc.
en: Localizations
ms: Lokalisasi

en: Delete files for unwanted languages
ms: Padam fail bahasa yang tidak dikehendaki

en: Configure this option in the preferences.
ms: Konfigur pilihan ini dalam keutamaan.

en: Rotated logs
ms: Log terkitar

en: Delete old system logs
ms: Padam log sistem lama

en: Trash
ms: Tong Sampah

en: Empty the trash
ms: Kosongkan tong sampah

en: Memory
ms: Ingatan

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Wipe the swap and free memory
ms: Cuci ingatan silih dan bebas

en: This option is experimental and may cause system problems.
ms: Pilihan ini masih dalam percubaan dan boleh menimbulkan masalah sistem.

en: Recycle bin
ms: Tong sampah

en: Empty the recycle bin
ms: Kosongkan tong sampah

note: TRANSLATORS: 'Update' is a noun, and 'Update uninstallers' is an option to delete the uninstallers for software updates.
en: Update uninstallers
ms: Kemas kini penyahpasang

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
ms: Padam penyahpasang untuk kemas kini Microsoft termasuklah hotfixes, pek perkhidmatan, dan kemas kini Internet Explorer

en: Clipboard
ms: Papan keratan

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
ms: Papan keratan persekitaran atas meja digunakan untuk operasi salin dan tampal

note: TRANSLATORS: "Custom" is an option allowing the user to specify which files and folders will be erased.
en: Custom
ms: Suai

en: Delete user-specified files and folders
ms: Padam fail dan folder khusus-pengguna

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Free disk space
ms: Ruang cakera bebas

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Overwrite free disk space to hide deleted files
ms: Tulis-ganti ruang cakera bebas untuk menyembunyikan fail terpadam

en: This option is very slow.
ms: Pilihan ini sangat perlahan.

en: The system in general
ms: Sistem secara am

en: System
ms: Sistem

note: TRANSLATORS: 'Free' means 'unallocated.' %s expands to a path such as C:\ or /tmp/
en: Overwrite free disk space %s
ms: Tulis-ganti ruang cakera bebas %s

en: Loading native cleaners.
ms: Memuatkan pembersih tabii.

en: Importing cleaners from Winapp2.ini.
ms: Mengimport pembersih daripada Winapp2.ini.

en: not a valid cleaner: %s
ms: bukan sebuah pembersih yang sah: %s

note: TRANSLATORS: This is the command line usage.  Don't translate %prog, but do translate options, cleaner, and option. Don't translate and add "usage:" - it gets added by Python. More information about the command line is here https://www.bleachbit.org/documentation/command-line
en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
ms: pengunaan: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2

en: list cleaners
ms: senarai pembersih

en: preview files to be deleted and other changes
ms: pratonton fail terpadam dan lain-lain perubahan

note: TRANSLATORS: predefined cleaners are for applications, such as Firefox and Flash. This is different than cleaning an arbitrary file, such as a spreadsheet on the desktop.
en: run cleaners to delete files and make other permanent changes
ms: jalankan pembersih untuk memadam fail dan buat perubahan kekal yang lain

en: shred specific files or folders
ms: ricih fail dan folder tertentu

en: wipe free space in the given paths
ms: cuci ruang bebas dalam laluan yang diberikan

en: overwrite files to hide contents
ms: tulis-ganti fail untuk sembunyi kandungan

en: launch the graphical interface
ms: lancar antara muka bergrafik

en: use options set in the graphical interface
ms: guna set pilihan dalam antara muka bergrafik

en: enable all options that do not have a warning
ms: benarkan semua pilihan yang tiada amaran

en: set log level to verbose
ms: tetapkan tahap log menjadi berjela

en: log debug messages to file
ms: log mesej nyahpepijat ke dalam fail

en: show system information
ms: tunjuk maklumat sistem

en: output version information and exit
ms: output maklumat versi kemudian keluar

en: do not prompt for administrator privileges
ms: jangan bisik untuk kelayakan pentadbir

en: update winapp2.ini, if a new version is available
ms: kemas kini winapp2.ini, jika versi baru tersedia

en: Specify only one of these commands: --list-cleaners, --wipe-free-space, --preview, --clean
ms: Hanya nyatakan salah satu daripada perintah ini: --list-cleaners, --wipe-free-space, --preview, --clean

en: Checking online for updates to winapp2.ini
ms: Memeriksa dalam-talian untuk kemas kini winapp2.ini

en: No directories given for --wipe-free-space
ms: Tiada direktori diberikan untuk --wipe-free-space

en: Wiping free space can take a long time.
ms: Mencuci ruang bebas mengambil masa yang agak lama.

en: No work to do. Specify options.
ms: Tiada kerja hendak dilakukan. Nyatakan pilihan.

en: --overwrite is intended only for use with --clean
ms: --overwrite hanya digunakan bersama-sama dengan --clean

note: TRANSLATORS: This is the label in the log indicating was skipped because it matches the whitelist
en: Skip
ms: Langkau

note: TRANSLATORS: This is the label in the log indicating will be deleted (for previews) or was actually deleted
en: Delete
ms: Padam

en: At least one file was locked by another process, so its contents could not be overwritten. It will be marked for deletion upon system reboot.
ms: Sekurang-kurangnya satu fail telah dikunci oleh proses lain supaya kandungannya tidak ditulis-ganti. Ia akan bertanda untuk pemadaman ketika but-semula sistem.

note: TRANSLATORS: The file will be deleted when the system reboots
en: Mark for deletion
ms: Tanda untuk pemadaman

note: TRANSLATORS: The file will be truncated to 0 bytes in length
en: Truncate
ms: Pangkas

en: Delete registry key
ms: Padam kunci daftar

en: Directory is not empty: %s
ms: Direktori tidak kosong: %s

en: Skipping mount point: %s
ms: Titik lekap dilangkau: %s

en: Device or resource is busy: %s
ms: Peranti atau sumber sibuk: %s

en: Special file type cannot be deleted: %s
ms: Jenis fail khas tidak boleh dipadamkan: %s

en: The environment variable TMP refers to a directory that does not exist: %s
ms: TMP pembolehubah persekitaran merujuk kepada satu direktori yang tidak wujud: %s

en: There was at least one file on a file system that does not support advanced overwriting.
ms: Terdapat sekurang-kurangnya satu sistem fail yang tidak menyokong tulis-ganti.

en: Wiping path: %s
ms: Laluan cucian: %s

en: Path to wipe must be an existing directory: %s
ms: Laluan untuk cuci mestilah direktori sedia ada: %s

en: Creating new, temporary file for wiping free space.
ms: Mencipta fail sementara, baharu untuk mencuci ruang bebas.

en: Error #%d when flushing the file buffer.
ms: Ralat #%d ketika mengosongkan penimbal fail.

en: Wrote {files:,} files and {bytes:,} bytes in {seconds:,} seconds at {rate:.2f} MB/s
ms: Tulis {files:,} fail dan {bytes:,} bait dalam tempoh {seconds:,} saat pada kelajuan {rate:.2f} MB/s

en: {bytes:,} bytes and {inodes:,} inodes available to non-super-user
ms: {bytes:,} bait dan {inodes:,} inode tersedia untuk pengguna-bukan-super

en: {bytes:,} bytes and {inodes:,} inodes available to super-user
ms: {bytes:,} bait dan {inodes:,} inode tersedia untuk pengguna-super

en: Handled unknown error #0 while truncating file.
ms: Ralat tidak diketahui #0 dikendalikan ketika memangkas fail.

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Open
ms: B_uka

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: Delete confirmation
ms: Pengesahan padam

en: This function deletes all BleachBit settings and then quits the application. Use this to hide your use of BleachBit or to reset its settings. The next time you start BleachBit, the settings will initialize to default values.
ms: Fungsi ini memadam semua tetapan BleachBit dan kemudian keluar aplikasi. Guna ini untuk sembunyi penggunaan BleachBit anda atau tetap semula tetapannya. Bila anda memulakan BleachBit di lain masa, tetapan akan awalkan ke nilai lalai.

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
ms: Anda pasti mahu memadam fail menurut operasi terpilih? Fail sebenar yang akan dipadamkan mungkin telah berubah semenjak anda menjalankan pratonton.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
ms: Anda pasti mahu memadam fail ini secara kekal?

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
ms: Oleh kerana anda berada dalam mod akar, sila buka pautan ini secara manual dalam pelayar sesawang:
    %s

note: TRANSLATORS: %s expands to www.bleachbit.org or similar
en: Open web browser to %s?
ms: Buka pelayar sesawang ke %s?

en: Confirm
ms: Sahkan

en: Deleting files
ms: Memadam fail

note: TRANSLATORS: BleachBit creates digital chaff like that is like the physical chaff airplanes use to protect themselves from radar-guided missiles. For more explanation, see the online documentation.
en: Make chaff
ms: Buat chaff

en: Make randomly-generated messages inspired by documents.
ms: Buat mesej terjana rawak yang diilhamkan oleh dokumen.

note: TRANSLATORS: Inspiration is a choice of documents from which random text will be generated.
en: Inspiration
ms: Inspirasi

en: Hillary Clinton's emails
ms: Emel Hillary Clinton

en: Number of files
ms: Bilangan fail

en: Select destination folder
ms: Pilih folder destinasi

en: When finished
ms: Seusai selesai

en: Delete without shredding
ms: Padam tanpa mericih

en: Do not delete
ms: Jangan padam

en: Make files
ms: Buat fail

en: Download data needed for chaff generator?
ms: Muat turun data yang diperlukan untuk penjana chaff?

en: Generating files
ms: Menjana fail

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: General
ms: Am

en: Drives
ms: Pemacu

en: Languages
ms: Bahasa

en: Whitelist
ms: Senarai putih

en: Check periodically for software updates via the Internet
ms: Periksa secara berkala bagi kemas kini perisian melalui internet

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
ms: Sekiranya satu kemas kini ditemui, anda akan diberi pilihan untuk melihat maklumat mengenainya. Kemudian anda boleh muat turun secara manual dan pasang kemas kini tersebut.

en: Check for new beta releases
ms: Periksa keluaran beta yang baharu

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
ms: Muat turun dan kemas kini pembersih daripada komuniti (winapp2.ini)

en: Hide irrelevant cleaners
ms: Sembunyi pembersih yang tidak berkenaan

en: Overwrite contents of files to prevent recovery
ms: Tulis ganti kandungan fail untuk menghindari pemulihan

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
ms: Penulisgantian tidak efektif bagi sesetengah operasi sistem fail dan BleachBit yang tertentu.  Penulisgantian adalah jauh lebih perlahan.

en: Exit after cleaning
ms: Keluar selepas pembersihan

en: Confirm before delete
ms: Sahkan sebelum padam

en: Use IEC sizes (1 KiB = 1024 bytes) instead of SI (1 kB = 1000 bytes)
ms: Guna saiz IEC (1 KiB = 1024 bait) selain dariSI (1 kB = 1000 bait)

en: Windows 10 theme
ms: Tema Windows 10

en: Dark mode
ms: Mod gelap

en: Remember window geometry
ms: Ingat geometri tetingkap

en: Show debug messages
ms: Tunjuk mesej nyahpepijat

en: Add shred context menu option (KDE Plasma specific)
ms: Tambah pilihan menu konteks cincang (khusus KDE Plasma)

en: Choose a folder
ms: Pilih satu folder

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
ms: Pilih folder boleh tulis untuk setiap pemacu yang mana ruang bebas akan ditulis ganti.

[ctx: button]
note: TRANSLATORS: In the preferences dialog, this button adds a path to the list of paths
en: Add
ms: Tambah

[ctx: button]
note: TRANSLATORS: In the preferences dialog, this button removes a path from the list of paths
en: Remove
ms: Buang

en: All languages will be deleted except those checked.
ms: Semua bahasa akan terpadam kecuali yang bertanda.

en: Preserve
ms: Kekal

en: Code
ms: Kod

en: Name
ms: Nama

en: Choose a file
ms: Pilih satu fail

en: File
ms: Fail

en: These paths will not be deleted or modified.
ms: Laluan ini tidak akan dipadam atau diubah suai.

en: These locations can be selected for deletion.
ms: Lokasi ini boleh dipilih untuk pemadaman.

en: Type
ms: Jenis

note: TRANSLATORS: In the tree view "Path" is used generically to refer to a file, a folder, or a pattern describing either
en: Path
ms: Laluan

[ctx: button]
en: Add file
ms: Tambah fail

[ctx: button]
en: Add folder
ms: Tambah folder

en: Choose files to shred
ms: Pilih fail untuk diricih

en: Choose folder to shred
ms: Pilih folder untuk diricih

en: No paths found in clipboard.
ms: Tiada laluan di temui dalam papan keratan.

en: Program to clean unnecessary files
ms: Program untuk membersihkan fail yang tidak diperlukan

en: GNU General Public License version 3 or later.
    See https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt
ms: GNU General Public License versi 3 atau yang terkini.
    Sila rujuk https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt

en: System information
ms: Maklumat sistem

en: Active
ms: Aktif

note: TRANSLATORS: Size is the label for the column that shows how much space an option would clean or did clean
en: Size
ms: Saiz

note: TRANSLATORS: %(cleaner) may be Firefox, System, etc. %(option) may be cache, logs, cookies, etc. %(warning) may be 'This option is really slow'
en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
ms: Amaran mengenai %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s

en: Resetting the configuration file because it is corrupt: %s
ms: Menetap semula fail konfigurasi kerana ia telah rosak: %s

en: You must select an operation
ms: Anda mesti pilih satu operasi

en: Error
ms: Ralat

en: Done.
ms: Selesai.

en: Access the application menu by clicking the hamburger icon on the title bar.
ms: Capai menu aplikasi dengan mengklik ikon burger pada palang tajuk.

en: Access the application menu by clicking the logo on the title bar.
ms: Capai menu aplikasi dengan mengklik logo pada palang tajuk.

en: Error loading the SQLite module: the antivirus software may be blocking it.
ms: Ralat memuatkan modul SQLite: perisian antivirus mungkin menghalangnya.

en: You are running BleachBit with administrative privileges for cleaning shared parts of the system, and references to the user profile folder will clean only the root account.
ms: Anda menjalankan BleachBit dengan kelayakan pentadbir untuk membersih bahagian terkongsi sistem, dan rujukan ke folder profil pengguna hanya akan membersihkan akaun akar.

en: Run BleachBit with administrator privileges to improve the accuracy of overwriting the contents of files.
ms: Jalankan BleachBit dengan kelayakan pentadbir untuk menambah baik ketepatan tulis-ganti kandungan fail.

en: There is no official version of BleachBit on the Microsoft Store. Get the genuine version at https://www.bleachbit.org where it is always free of charge.
ms: Tiada versi rasmi BleachBit di Microsoft Store. Dapatkan versi tulen di https://www.bleachbit.org di mana ia sentiasa percuma.

note: TRANSLATORS: this is the context menu TRANSLATORS: This is the preview button on the main window.  It previews changes.
en: Preview
ms: Pratonton

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
ms: Pratonton fail dalam operasi terpilih (tanpa memadam sebarang fail)

en: Clean files in the selected operations
ms: Bersihkan fail dalam operasi terpilih

en: Abort
ms: Henti Paksa

en: Abort the preview or cleaning process
ms: Henti paksa proses pratonton atau pembersihan

en: Error when checking for updates:
ms: Ralat ketika memeriksa untuk kemas kini:

en: The command 'swapoff -s' failed, so falling back to /proc/swaps for swap information.
ms: Perintah 'swapoff -s' gagal dijalankan, jatuh balik ke /proc/swaps untuk maklumat silih.

en: Disabling swap.
ms: Melumpuhkan silih.

en: Re-enabling swap.
ms: Membenarkan-semula silih.

en: Setting nice value %d for this process.
ms: Menetapkan nilai elok %d bagi proses ini.

en: Dropping privileges of process ID {pid} to user ID {uid}.
ms: Melepaskan kelayakan ID proses {pid} kepada ID pengguna {uid}.

note: TRANSLATORS: The variable is a quantity like 5kB
en: Allocating and wiping %s of memory.
ms: Memperuntukkan dan mencuci %s ingatan.

note: TRANSLATORS: The variable is a quantity like 5kB
en: Freeing %s of memory.
ms: Membebaskan %s ingatan.

en: Found UUID for swap file {device} is {uuid}.
ms: Temui UUID bagi fail silih {device} ialah {uuid}.

note: TRANSLATORS: The variable is a quantity like 5kB
en: Physical free memory is %s.
ms: Ingatan bebas fizikal ialah %s.

note: TRANSLATORS: The variable is a device like /dev/sda2
en: Wiping the swap device %s.
ms: Mencuci peranti silih %s.

note: TRANSLATORS: The variable is a device like /dev/sda2
en: Reinitializing the swap device %s.
ms: Mengawalkan semula peranti silih %s.

note: TRANSLATORS: The variable is a device like /dev/sda2
en: Detected these swap devices: %s
ms: Peranti silih yang dikesan: %s

note: TRANSLATORS: This is a debugging message that the parent process is waiting for the child process.
en: The function wipe_memory() with process ID {pid} is waiting for child process ID {cid}.
ms: Fungsi wipe_memory() dengan ID proses ID {pid} masih menunggu ID proses anak {cid}.

en: The child memory-wiping process returned code %d.
ms: Proses pencucian-ingatan anak kembalikan kod %d.

en: Disk was full when writing configuration to file %s
ms: Cakera telah penuh ketika menulis konfigurasi ke dalam fail %s

en: Error checking whether path exists: %s
ms: Rakat ketika memeriksa sama ada laluan wujud atau sebaliknya: %s

en: Error when setting the default drives to shred.
ms: Ralat ketika menetapkan pemacu lalai untuk diricihkan.

en: Automatically preserving language %s.
ms: Kekalkan bahasa %s secara automatik.

en: Security warning
ms: Amaran keselamatan

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
ms: Takrifan pembersih adalah baharu atau telah berubah. Takrifan bersifat hasad boleh merosakkan sistem anda. Jika anda tidak mempercayai perubahan ini, padam fail tersebut atau keluar.

[ctx: column_label]
en: Delete
ms: Padam

[ctx: column_label]
en: Filename
ms: Nama Fail

en: Executable not found: %s
ms: Boleh laku tidak ditemui: %s

note: TRANSLATORS: %s expands to a name such as 'Firefox' or 'System'.
en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
ms: %s tidak boleh dibersihkan kerana sedang dijalankan.  Tutup dan cuba lagi.

en: New winapp2.ini was downloaded.
ms: Winapp2.ini yang baru telah dimuat turun.

en: Update BleachBit
ms: Kemas Kini BleachBit

en: A new version is available.
ms: Satu versi baharu sudah tersedia.

note: TRANSLATORS: %s expands to version such as '0.8.4' or '0.8.5beta' or similar
en: Update to version %s
ms: Kemas kini ke versi %s

en: Error when opening a network connection to check for updates. Please verify the network is working and that a firewall is not blocking this application. Error message: {}
ms: Ralat ketika membuka sambungan rangkaian untuk memeriksa kemas kini. Sila sahkan rangkaian berfungsi baik dan tembok api tidak menyekat aplikasi ini. Mesej ralat: {}

note: TRANSLATORS: This is cleaner name for cleaners imported from winapp2.ini
en: Applications
ms: Aplikasi

note: TRANSLATORS: This is cleaner name for cleaners imported from winapp2.ini
en: Utilities
ms: Utiliti

en: Games
ms: Permainan-permainan

en: Imported from winapp2.ini
ms: Import dari winapp2.ini

en: The file python3.dll was found in c:\ or c:\dlls, which indicates a possible attempt at DLL search-order hijacking.
ms: Fail python3.dll ditemui dalam c:\ atau c:\dlls, yang menunjukkan kemungkinan percubaan pada rampasan perintah carian DLL.

en: Warning
ms: Amaran

en: BleachBit is starting...
ms: BleachBit is dimulakan...

note: TRANSLATORS: This indicates an error.  The special keyword %(operation)s will be replaced by 'firefox' or 'opera' or some other cleaner ID.  The special keyword %(msg)s will be replaced by a message such as 'Permission denied.'
en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
ms: Pengecualian ketika menjalankan operasi '%(operation)s': '%(msg)s'

en: Error: {operation_option}: {command}
ms: Ralat: {operation_option}: {command}

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Please wait.  Wiping free disk space.
ms: Tunggu sebentar. Mencuci ruang cakera bebas.

en: Wiping free disk space erases remnants of files that were deleted without shredding. It does not free up space.
ms: Mencuci ruang cakera bebas dapat memadam baki fail terpadam tanpa melalui pericihan. Tindakan ini tidak membebaskan ruang kosong.

note: TRANSLATORS: %s is replaced with Firefox, System, etc.
en: Please wait.  Cleaning %s.
ms: Tunggu sebentar.  Membersihkan %s.

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
ms[0]: Kira-kira %d minit berbaki.
ms[1]: Kira-kira %d minit-minit berbaki.

note: TRANSLATORS: This refers to disk space that was really recovered (in other words, not a preview)
en: Disk space recovered: %s
ms: Ruang cakera dipulihkan: %s

note: TRANSLATORS: This refers to a preview (no real changes were made yet)
en: Disk space to be recovered: %s
ms: Ruang cakera untuk dipulihkan: %s

note: TRANSLATORS: This refers to the number of files really deleted (in other words, not a preview).
en: Files deleted: %d
ms: Fail dipadamkan: %d

note: TRANSLATORS: This refers to the number of files that would be deleted (in other words, simply a preview).
en: Files to be deleted: %d
ms: Fail akan dipadamkan: %d

en: Special operations: %d
ms: Operasi khas: %d

en: Errors: %d
ms: Ralat: %d

note: TRANSLATORS: The "deep scan" feature searches over broad areas of the file system such as the user's whole home directory or all the system executables.
en: Please wait.  Running deep scan.
ms: Tunggu sebentar.  Menjalankan pengimbasan mendalam.

note: TRANSLATORS: %s is replaced with Firefox, System, etc.
en: Please wait.  Previewing %s.
ms: Tunggu sebentar.  Meninjau %s.

en: _Shred Files
ms: _Ricih Fail

en: Sh_red Folders
ms: Ri_cih Folder

en: Shred Paths from Clipboard
ms: Ricih Laluan dalam Papan Keratan

en: _Wipe Free Space
ms: _Cuci Ruang Bebas

en: _Make Chaff
ms: _Buat Chaff

en: S_hred Settings and Quit
ms: _Ricih Tetapan kemudian Keluar

en: S_ystem Information
ms: Maklumat S_istem

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About BleachBit
ms: Perih_al BleachBit
