bleachbit - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Web browser
de: Netkieker

en: Cache
de: Twüschenspieker

en: Form history
de: Formular Verlauf

en: Session
de: Sitzung

en: Vacuum
de: Vakuum

en: Backup files
de: Sicherungskopien

en: Logs
de: Protokolle

en: Delete the cache
de: Twüschenspieker löschen

en: Game
de: Speel

en: Package manager
de: Packetverwaltung

en: Statistics
de: Statistiken

en: Delete the file
de: Löscht die Datei

en: Crash reports
de: Fehlermeldungen

en: Session restore
de: Lade letztes mal

en: URL history
de: URL Verlauf

en: Places
de: Orte

en: This option is slow.
de: Dauert lange

en: Current session
de: Aktuelle Sitzung

en: Delete the current session
de: Lösche aktuelle Sitzung

en: Thumbnails
de: Voransichten

en: Search tool
de: Suchprogramm

note: TRANSLATORS: Localizations are files supporting specific languages, so applications appear in Spanish, etc.
en: Localizations
de: Sprachen

en: Delete files for unwanted languages
de: Lösche andere Sprachen

en: Delete old system logs
de: Lösche alte Systemdateien

en: Trash
de: Papierkorb

en: Empty the trash
de: Leere den Papierkorb

en: Memory
de: Speicher

note: TRANSLATORS: "Custom" is an option allowing the user to specify which files and folders will be erased.
en: Custom
de: Angepasst

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Free disk space
de: Freierspeicher

note: TRANSLATORS: This is the label in the log indicating will be deleted (for previews) or was actually deleted
en: Delete
de: Löschen

note: TRANSLATORS: The file will be deleted when the system reboots
en: Mark for deletion
de: Markieren zum Löschen

en: Security warning
de: Sicherheits Wahnungen

note: TRANSLATORS: %s expands to a name such as 'Firefox' or 'System'.
en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
de: %s wird gerade benutzt. Versuch es nacher nochmal.

note: TRANSLATORS: This is cleaner name for cleaners imported from winapp2.ini
en: Applications
de: Programme

note: TRANSLATORS: This is cleaner name for cleaners imported from winapp2.ini
en: Multimedia
de: Medien

note: TRANSLATORS: This is cleaner name for cleaners imported from winapp2.ini
en: Utilities
de: Werkzeuge

en: Games
de: Spiele

en: Imported from winapp2.ini
de: Lade winapp2.ini
