bleachbit - en to se translation catalogue (40 entries)

en: Web browser
se: Fierpmádatlogan

en: Cache
se: Gaskarájus

en: Cookies
se: Diehtočoahkku

en: History
se: Historihkka

en: Session
se: Bargovuorru

en: Passwords
se: Beassansátnit

en: Game
se: Speallu

en: Editor
se: Čállinprográmma

en: Run
se: Vuoje

en: Places
se: Báikepanela

en: Thumbnails
se: Unnagovat

note: TRANSLATORS: this is the context menu TRANSLATORS: This is the clean button on the main window. It makes permanent changes: usually deleting files, sometimes altering them.
en: Clean
se: Buhttis

en: Trash
se: Ruskalihtti

en: Memory
se: Muitu

en: Recycle bin
se: Ruskalihti

en: Empty the recycle bin
se: Gurre ruskalihti

en: Clipboard
se: Čuohpusgirji

en: System
se: Vuogádat

note: TRANSLATORS: This is the label in the log indicating was skipped because it matches the whitelist
en: Skip
se: Njuikes meattá

note: TRANSLATORS: This is the label in the log indicating will be deleted (for previews) or was actually deleted
en: Delete
se: Sihko

en: Preferences
se: Oidimat

en: General
se: &Oppalaš

en: Languages
se: Gielat

[ctx: button]
note: TRANSLATORS: In the preferences dialog, this button adds a path to the list of paths
en: Add
se: Lasit

[ctx: button]
note: TRANSLATORS: In the preferences dialog, this button removes a path from the list of paths
en: Remove
se: Váldde eret

en: Name
se: Namma

en: File
se: Fiila

en: Folder
se: Máhppa

en: Type
se: Šládja

note: TRANSLATORS: In the tree view "Path" is used generically to refer to a file, a folder, or a pattern describing either
en: Path
se: Bálggis

[ctx: button]
en: Add file
se: Lasit fiilla

en: Active
se: Aktiiva

en: Done.
se: Geargan.

note: TRANSLATORS: this is the context menu TRANSLATORS: This is the preview button on the main window.  It previews changes.
en: Preview
se: Ovdačájeheapmi

[ctx: column_label]
en: Delete
se: Sihko

[ctx: column_label]
en: Filename
se: Fiilanamma

note: TRANSLATORS: This is cleaner name for cleaners imported from winapp2.ini
en: Applications
se: Prográmmat

note: TRANSLATORS: This is cleaner name for cleaners imported from winapp2.ini
en: Internet
se: Interneahtta

note: TRANSLATORS: This is cleaner name for cleaners imported from winapp2.ini
en: Utilities
se: Reaiddut

en: _Help
se: _Veahkki
