bleachbit - en to uz translation catalogue (229 entries)

en: Web browser
uz: Veb brauzer

en: Cache
uz: Kesh

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
uz: Qayta tashrif buyurilgan saytlarga kirishni tezlshtiradigan veb keshni o‘chirish

en: Cookies
uz: Kukilar

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
uz: Vebsayt parametrlari, tasdiqdan o‘tkazish va shaxsiyatni aniqlashtirish kabi ma’lumotlarni o‘zida jamlagan kukilarni o‘chirish

en: DOM Storage
uz: DOM xotirasi

en: Delete HTML5 cookies
uz: HTML5 kukilarini o‘chirish

en: Form history
uz: Shakl tarixi

en: A history of forms entered in web sites
uz: Vebsahifalarga kiritilgan shakllar tarixi

en: History
uz: Tarix

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
uz: Ochilgan saytlar, yuklab olishlar va nishonchalarni o‘zida jamlagan tarixni o‘chirish

en: Search engines
uz: Qidiruv tizimlari

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
uz: Qidiruv tizimida foydalanilgan tarixni tiklash va ba’zi avtomatik qo‘shilgan qidiruv tizimlarini o‘chirish

en: Session
uz: Seans

en: Delete the current and last sessions
uz: Joriy va oldingi seanslarni o‘chirish

en: Passwords
uz: Parollar

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
uz: Parollar joylashmasligi kerak bo‘lgan saytlar ro‘yxati, foydalanuvchilar va parollar ma’lumot bazasi

en: This option will delete your saved passwords.
uz: Ushbu tanlov saqlangan parollaringizni o‘chiradi.

en: Vacuum
uz: Vakuum

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
uz: Bo‘sh joyni tozalash va ma’lumotlarni o‘chirmasdan tezlikni oshirish uchun ma’lumotlar bazasini fragmentlashni tozalash

en: Site preferences
uz: Sayt parametrlari

en: Settings for individual sites
uz: Alohida saytlar uchun sozlamalar

en: File archiver
uz: Fayl arxivlagich

en: Delete the usage history
uz: Foydalanish tarixini o‘chirish

en: Temporary files
uz: Vaqtinchalik fayllar

en: Delete the temporary files
uz: Vaqtinchalik fayllarni o‘chirish

en: Multimedia viewer
uz: Multimediya ko‘ruvchi

en: File transfer client
uz: Fayl ko‘chirish mijozi

en: Most recently used
uz: So‘nggi ko‘p foydalanilgan

en: Anti-virus
uz: Antivirus

en: Delete the files
uz: Fayllarni o‘chirish

en: Backup files
uz: Zahiralangan fayllar

en: Delete the backup files
uz: Zahira fayllarini o‘chirish

en: Logs
uz: Jurnallar

en: Delete the logs
uz: Jurnallarni o‘chirish

en: Delete the cache
uz: Keshni o‘chirish

en: Downloaded podcasts
uz: Yuklab olingan podkastlar

en: Delete downloaded podcasts
uz: Yuklab olingan podkastlarni o‘chirish

en: Delete the command history
uz: Buyruq tarixini o‘chirish

en: Game
uz: O‘yin

en: Delete the list of game servers
uz: O‘yin serverlari ro‘yxatini o‘chirish

en: Package manager
uz: Paket menejeri

en: Editor
uz: Muharrir

en: Recent documents list
uz: So‘nggi foydalanilgan hujatlar ro‘yxati

en: Delete the list of recently used documents
uz: Yaqinda foydalanilgan hujjatlar ro‘yxatini o‘chirish

en: Shell
uz: Terminal

en: Chat client
uz: Suhbat mijozlari

en: Chat logs
uz: Suhbat jurnallari

en: Delete the chat logs
uz: Suhbat jurnallarini o‘chirish

en: Installers
uz: O‘rnatkichlar

en: Delete cached patches and installers
uz: Keshlangan to‘g‘rilanishlar va o‘rnatkichlarni o‘chirish

en: Debug logs
uz: Tuzatish jurnallari

en: Delete the debug logs
uz: Tuzatish jurnallarini o‘chirish

en: File manager
uz: Fayl menejeri

en: Custom folders will be reset.
uz: Boshqa jildlar tiklanadi.

note: Torrent software can block a list of IP addresses, such as those that may belong to malware or anti-piracy organizations
en: Blocklists
uz: Bloklash ro‘yxatlari

en: Blocklists will need update to work.
uz: Bloklash ro‘yxatlarini ishlash uchun yangilash kerak.

en: Torrents
uz: Torrentlar

en: Delete the torrents (just the metadata but not the files described)
uz: Torrentlarni o‘chirish (faqat meta ma’lumotlar, ammo ta’rifi keltirilgan fayllarni emas)

en: Crash reports
uz: Nosozlik hisobotlari

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
uz: Vebsahifalar va qidiruv paneliga kiritilgan shaklar tarixi

en: Session restore
uz: Tiklash seansi

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
uz: Brauzer yopilgandan yoki nosozlik ro‘y bergandan so‘ng boshlang‘ich seansni yuklaydi

en: URL history
uz: URL tarixi

en: List of visited web pages
uz: Tashrif buyurilgan vebsahifalar ro‘yxati

en: Download history
uz: Yuklab olish tarixi

en: List of files downloaded
uz: Yuklab olingan fayllar ro‘yxati

en: Delete the list of visited web pages
uz: Tashrif buyurilgan vebsahifalar ro‘yxatini o‘chirish

en: Delete the avatars and emoticons cache
uz: Avatar va hissiyotni ifodalovchi rasmchalar keshini o‘chirish

en: Email client
uz: E-pochta mijozi

en: Index
uz: Indeks

en: Widgets for the desktop
uz: Ish stoli uchun vidjetlar

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
uz: Kukilar, ochilgan URL’lar va qidiruv tarixini tozalash

en: Delete the most recently used list
uz: Eng so‘nggi foydalanilganlar ro‘yxatini o‘chirish

en: Desktop environment
uz: Ish stoli muhiti

en: Run
uz: Bajarish

en: Search history
uz: Qidiruv tarixi

en: Delete the search history
uz: Qidiruv tarixini o‘chirish

en: Places
uz: Joylar

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
uz: Xatcho‘plar, nishonchalar va tashrif buyurilgan vebsahifalar tarixini o‘zida jamlagan URL’lar ma’lumot bazasi

en: This option deletes all bookmarks.
uz: Ushbu tanlov barcha xatcho‘plarni o‘chiradi.

en: Office suite
uz: Ofis to‘plami

en: Media player
uz: Musiqa pleyeri

en: Memory dump
uz: Xotira yetishmovchiligi

en: Compatibility layer for Windows software
uz: Windows dasturiy ta’minoti uchun mos qatlam

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
uz: Tarix, buyruqlar tarixiva xotira omborini o‘zida jamlagan ~/.viminfo'ni o‘chirish

en: Deep scan
uz: Chuqur tekshirish

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
uz: Saqlanishini xohlagan har qanday fayllaringizni oldindan ko‘rishni tekshiring.

en: This option is slow.
uz: Ushbu tanlov sekin.

en: Document viewer
uz: Hujjat ko‘rsatkich

en: Delete obsolete files
uz: Mutlaq fayllarni o‘chirish

en: Package lists
uz: Paket ro‘yxati

en: Audio player
uz: Audio pleyer

en: Current session
uz: Joriy seans

en: Delete the current session
uz: Joriy seansni o‘chirish

en: Thumbnails
uz: Nishonchalar

en: Icons for files on the system
uz: Tizimdagi fayllar uchun nishonchalar

en: Search tool
uz: Qidiruv asbobi

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
uz: Indeks, so‘zlar va ulardagi fayllar ma’lumot bazasini o‘chirish

en: Graphics editor
uz: Grafika muharriri

note: This software edits metadata tags, such as title and artist, in audio files
en: Audio files tagger
uz: Audio fayllarni belgilagich

en: Unnecessary file cleaner
uz: Keraksiz fayl tozalagich

en: Free space and maintain privacy
uz: Bo‘sh joy va asosiy maxfiylik

note: TRANSLATORS: Parts of this file will be deleted
en: Clean file
uz: Faylni tozalash

note: TRANSLATORS: this is the context menu TRANSLATORS: This is the clean button on the main window. It makes permanent changes: usually deleting files, sometimes altering them.
en: Clean
uz: Tozalash

note: TRANSLATORS: desktop entries are .desktop files in Linux that make up the application menu (the menu that shows BleachBit, Firefox, and others.  The .desktop files also associate file types, so clicking on an .html file in Nautilus brings up Firefox. More information: http://standards.freedesktop.or
en: Broken desktop files
uz: Buzilgan ish stoli fayllari

en: Delete broken application menu entries and file associations
uz: Buzilgan ilova dasturlardagi ochilgan menyular va fayllar birlashmasini o‘chirish

note: TRANSLATORS: Localizations are files supporting specific languages, so applications appear in Spanish, etc.
en: Localizations
uz: Mahalliylashtirishlar

en: Delete files for unwanted languages
uz: Foydalanilmaydigan tillar uchun fayllarni o‘chirish

en: Configure this option in the preferences.
uz: Ushbu tanlovni parametrlardan moslang.

en: Rotated logs
uz: Burilgan jurnallar

en: Delete old system logs
uz: Eski tizim jurnallarini o‘chirish

en: Trash
uz: Chiqindi

en: Empty the trash
uz: Chiqindilarni tozlash

en: Memory
uz: Xotira

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Wipe the swap and free memory
uz: Svep va bo‘sh joyni tozalash

en: This option is experimental and may cause system problems.
uz: Ushbu tanlov hali sinovda, shuning uchun u muammolarga sabab bo‘lishi mumkin.

note: TRANSLATORS: Prefetch is Microsoft Windows jargon.
en: Prefetch
uz: Oldindan tanlash

en: Recycle bin
uz: Chiqindilar qutisi

en: Empty the recycle bin
uz: Chiqindilar qutisini tozalash

note: TRANSLATORS: 'Update' is a noun, and 'Update uninstallers' is an option to delete the uninstallers for software updates.
en: Update uninstallers
uz: Dasturlarni o‘chirgichlarni yangilash

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
uz: So‘nggi tuzatishlar, xizmat paketlari va Internet Explorer yangilanishlarini o‘z ichiga olgan Microsoft yangilanishlari uchun dastur o‘chirgichlarini o‘chirish

en: Clipboard
uz: Xotira buferi

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
uz: Ish stoli muhitidagi xotira buferidan jarayonlardan nusxa olish va qo‘yish uchun foydalaniladi

note: TRANSLATORS: "Custom" is an option allowing the user to specify which files and folders will be erased.
en: Custom
uz: Boshqa

en: Delete user-specified files and folders
uz: Foydalanuvchi ko‘rsatgan fayllar va jildlarni o‘chirish

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Free disk space
uz: Bo‘sh joy

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Overwrite free disk space to hide deleted files
uz: O‘chirilgan fayllarni yashirish uchun bo‘sh joyga qayta yozish

en: This option is very slow.
uz: Ushbu tanlov juda sekin.

en: The system in general
uz: Umumiy tizim

en: System
uz: Tizim

note: TRANSLATORS: 'Free' means 'unallocated.' %s expands to a path such as C:\ or /tmp/
en: Overwrite free disk space %s
uz: %s bo‘sh joyga qayta yozish

en: not a valid cleaner: %s
uz: to‘g‘ri tozalagich emas: %s

note: TRANSLATORS: This is the command line usage.  Don't translate %prog, but do translate options, cleaner, and option. Don't translate and add "usage:" - it gets added by Python. More information about the command line is here https://www.bleachbit.org/documentation/command-line
en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
uz: foydalanilgan: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2

en: list cleaners
uz: tozalagichlar ro‘yxati

en: preview files to be deleted and other changes
uz: o‘chiriladigan va boshqa o‘zgartiriladigan fayllarni oldidan ko‘rish

note: TRANSLATORS: predefined cleaners are for applications, such as Firefox and Flash. This is different than cleaning an arbitrary file, such as a spreadsheet on the desktop.
en: run cleaners to delete files and make other permanent changes
uz: faylllarni o‘chirish va boshqa butunlay o‘zgartirishlarni qilish uchun tozalagichlarni ishga tushiring

en: shred specific files or folders
uz: maxsus fayllar yoki jildlarni parchalash

en: overwrite files to hide contents
uz: tarkibni yashirish uchun fayllarni qayta yozish

en: launch the graphical interface
uz: grafik interfeysni ishga tushirish

en: use options set in the graphical interface
uz: grafik interfeysda tanlovlarni o‘rnatish uchun foydalaning

en: show system information
uz: tizim ma’lumotini ko‘rsatish

en: output version information and exit
uz: chiqish versiyasi ma’lumoti va chiqish

en: do not prompt for administrator privileges
uz: administrator imtiyozlari uchun urinmang

en: update winapp2.ini, if a new version is available
uz: agar yangi versiyasi mavjud bo‘lsa, winapp2.ini’ni yangilang

note: TRANSLATORS: This is the label in the log indicating was skipped because it matches the whitelist
en: Skip
uz: Tashlab o‘tish

note: TRANSLATORS: This is the label in the log indicating will be deleted (for previews) or was actually deleted
en: Delete
uz: O‘chirish

note: TRANSLATORS: The file will be deleted when the system reboots
en: Mark for deletion
uz: O‘chirish uchun belgilash

note: TRANSLATORS: The file will be truncated to 0 bytes in length
en: Truncate
uz: Qisqartirish

en: Delete registry key
uz: Regestr kalitini o‘chirish

en: Delete confirmation
uz: Tasdiqni o‘chirish

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
uz: Tanlangan jarayonlarga muvofiq holda fayllarni butunlay o‘chirishga rozimisiz?  O‘chiriladigan amaldagi fayllar oldindan ko‘rishni ishga tushirganingizdan so‘ng o‘zgarishi mumkin.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
uz: Ushbu fayllarni butunlay o‘chirilishiga rozimisiz?

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
uz: Chunki siz "root" kabi ishga tushiryapsiz, ushbu linkni veb brauzerda oching:
    %s

note: TRANSLATORS: %s expands to www.bleachbit.org or similar
en: Open web browser to %s?
uz: Beb brauzer %s’ga ochilsinmi?

en: Preferences
uz: Parametrlar

en: General
uz: Umumiy

en: Drives
uz: Disklar

en: Languages
uz: Tillar

en: Whitelist
uz: Ishonchli ro‘yxat

en: Check periodically for software updates via the Internet
uz: Dastur yangilanishlarini internet orqali muntazam tekshirib turish

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
uz: Agar yangilanish topilsa, sizga ushbu tanlovni ko‘rish haqida ma’lumot beriladi.  So‘ngra, yangilanishni o‘zingiz yuklab olishingiz va o‘rnatishingiz mumkin.

en: Check for new beta releases
uz: Yangi beta relizlar uchun tekshirish

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
uz: Hamjamiyat (winapp2.ini)dan tozalagichlarni yuklab olish va yangilash

en: Hide irrelevant cleaners
uz: Keraksiz tozalagichlarni yashirish

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
uz: Qayta yozish ba’zi fayl tizimlari va BleachBit jarayonlari bilan foyda bermaydi. Qayta yozish sezilarli darajada sekin.

en: Exit after cleaning
uz: Tozalashdan keyin chiqish

en: Confirm before delete
uz: O‘chirishdan oldin tasdiqlash

en: Choose a folder
uz: Jildni tanlash

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
uz: Bo‘sh joyni almashtirish uchun har bir disk uchun yozsa bo‘ladigan jildni tanlang.

[ctx: button]
note: TRANSLATORS: In the preferences dialog, this button adds a path to the list of paths
en: Add
uz: Qo‘shish

[ctx: button]
note: TRANSLATORS: In the preferences dialog, this button removes a path from the list of paths
en: Remove
uz: Olib tashlash

en: All languages will be deleted except those checked.
uz: Ushbu tekshirilganlardan boshqa barcha tillar o‘chiriladi.

en: Preserve
uz: Saqlash

en: Code
uz: Kod

en: Name
uz: Nomi

en: Choose a file
uz: Faylni tanlash

en: File
uz: Fayl

en: Folder
uz: Jild

en: These locations can be selected for deletion.
uz: Ushbu manzillarni o‘chirish uchun tanlash mumkin.

en: Type
uz: Turi

note: TRANSLATORS: In the tree view "Path" is used generically to refer to a file, a folder, or a pattern describing either
en: Path
uz: Yo‘l

[ctx: button]
en: Add file
uz: Fayl qo‘shish

[ctx: button]
en: Add folder
uz: Jild qo‘shish

en: Choose files to shred
uz: Parchalash uchun fayllarni tanlash

en: Choose folder to shred
uz: Parchalash uchun jildni tanlash

en: Program to clean unnecessary files
uz: Keraksiz fayllarni o‘chirish uchun dastur

en: System information
uz: Tizim ma’lumoti

en: Active
uz: Faol

note: TRANSLATORS: %(cleaner) may be Firefox, System, etc. %(option) may be cache, logs, cookies, etc. %(warning) may be 'This option is really slow'
en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
uz: %(cleaner)s - %(option)s haqida ogohlantirish:
    
    %(warning)s

en: You must select an operation
uz: Siz amalga oshirish kerak bo‘lgan jarayonni tanlashingiz kerak.

en: Done.
uz: Tayyor.

en: Error loading the SQLite module: the antivirus software may be blocking it.
uz: SQLite modulini yuklashda xatolik yuz berdi: antivirus dasturi bunga yo‘l qo‘ymayotgan bo‘lishi mumkin.

en: You are running BleachBit with administrative privileges for cleaning shared parts of the system, and references to the user profile folder will clean only the root account.
uz: Siz BleachBit dasturini administrator imtiyozlari bilan tizimning bo‘lishilgan qismlarini tozalash uchun ishga tushirgansiz. Foydalanuvchi profili jildigan bog‘lanishlar faqatgina "root" hisobi bilan o‘chiriladi.

note: TRANSLATORS: this is the context menu TRANSLATORS: This is the preview button on the main window.  It previews changes.
en: Preview
uz: Oldindan ko‘rish

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
uz: Tanlangan jarayonlarda fayllarni oldindan ko‘rish (birota ham faylni o‘chirmasdan)

en: Clean files in the selected operations
uz: Tanlangan jarayonlardagi fayllarni tozalash

en: Error when checking for updates:
uz: Yangilanishlar uchun tekshirishda xatolik:

en: Security warning
uz: Xavfsizlik ogohlantirilishi

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
uz: Ushbu tozalagich aniqlanishlari yangi yoki o‘zgartirilgan. Zararli aniqlanishlar tizimingizni buzishi mumkin. Agar ushbu o‘zgartirishlarga ishonmasangiz, fayllarni o‘chiring yoki chiqing.

[ctx: column_label]
en: Delete
uz: O‘chirish

[ctx: column_label]
en: Filename
uz: Fayl nomi

en: Executable not found: %s
uz: Bajariladigan topilmadi: %s

note: TRANSLATORS: %s expands to a name such as 'Firefox' or 'System'.
en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
uz: T%s’ni tozalab bo‘lmaydi, chunki u hozir ishlamoqda. Uni yoping va qaytadan urinib ko‘ring.

en: New winapp2.ini was downloaded.
uz: Yangi winapp2.ini yuklab olindi.

en: Update BleachBit
uz: BleachBit’ni yangilash

en: A new version is available.
uz: Yangi versiyasi mavjud.

note: TRANSLATORS: %s expands to version such as '0.8.4' or '0.8.5beta' or similar
en: Update to version %s
uz: %s versiyasiga yangilash

note: TRANSLATORS: This is cleaner name for cleaners imported from winapp2.ini
en: Applications
uz: Ilova dasturlar

note: TRANSLATORS: This is cleaner name for cleaners imported from winapp2.ini
en: Utilities
uz: Vositalar

en: Games
uz: O‘yinlar

en: Imported from winapp2.ini
uz: winapp2.ini’dan import qilindi

note: TRANSLATORS: This indicates an error.  The special keyword %(operation)s will be replaced by 'firefox' or 'opera' or some other cleaner ID.  The special keyword %(msg)s will be replaced by a message such as 'Permission denied.'
en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
uz: '%(operation)s' jarayonni bajarishda istisno: '%(msg)s'

note: TRANSLATORS: 'free' means 'unallocated'
en: Please wait.  Wiping free disk space.
uz: Kutib turing.  Bo‘sh joy tozalanmoqda.

note: TRANSLATORS: %s is replaced with Firefox, System, etc.
en: Please wait.  Cleaning %s.
uz: Kutib turing.  %s tozalanmoqda.

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
uz[0]: Chamasi %d daqiqa qolmoqda

note: TRANSLATORS: This refers to disk space that was really recovered (in other words, not a preview)
en: Disk space recovered: %s
uz: Diskdagi tiklangan bo‘sh joy: %s

note: TRANSLATORS: This refers to a preview (no real changes were made yet)
en: Disk space to be recovered: %s
uz: Diskdagi tiklanadigan bo‘sh joy: %s

note: TRANSLATORS: This refers to the number of files really deleted (in other words, not a preview).
en: Files deleted: %d
uz: O‘chirilgan fayllar: %d

note: TRANSLATORS: This refers to the number of files that would be deleted (in other words, simply a preview).
en: Files to be deleted: %d
uz: O‘chiriladigan fayllar: %d

en: Special operations: %d
uz: Maxsus jarayonlar: %d

en: Errors: %d
uz: Xatolar: %d

note: TRANSLATORS: The "deep scan" feature searches over broad areas of the file system such as the user's whole home directory or all the system executables.
en: Please wait.  Running deep scan.
uz: Kutib turing.  Chuqur tekshirish amalga oshirilmoqda.

note: TRANSLATORS: %s is replaced with Firefox, System, etc.
en: Please wait.  Previewing %s.
uz: Kutib turing.  %s ko‘rib chiqilmoqda.

en: _Shred Files
uz: _Parchalangan fayllar

en: Sh_red Folders
uz: Pa_rchalangan fayllar

en: _Wipe Free Space
uz: _Bo‘sh joyni tozlash

en: S_hred Settings and Quit
uz: Parc_halash sozlamalari va chiqish

en: _Help
uz: _Yordam
