kdeedu - en to bs translation catalogue (35 entries)

en: Sounds
bs: Zvukovi

[ctx: @action:button Start a new game]
en: Start
bs: Pokreni

en: Restart
bs: Ponovo pokreni

en: Enter Your Name
bs: Unesite svoje ime

[ctx: @label:textbox refers to the user's name]
en: Name:
bs: Ime:

en: Restart the game
bs: Ponovo pokreni igru

en: Quit Blinken
bs: Prekini Blinken

en: View Highscore Table
bs: Prikaži tabelu rezultata

en: Show Settings
bs: Prikaži podešavanja

en: Hide Settings
bs: Sakrij podešavanja

en: 2nd Level
bs: 2. nivo

en: 1st Level
bs: 1. nivo

en: Random Level
bs: Slučajni nivo

en: Press the key for this button
bs: Pritisnite taster za ovo dugme

en: Click any button to change its key
bs: Kliknite na bilo koje dugme da izmijenite njegov taster

en: Press Start to begin
bs: Pritisnite Start da biste počeli

en: Set the Difficulty Level...
bs: Postavite težinu nivoa...

en: Next sequence in 3...
bs: Sljedeća sekvenca u 3...

en: Next sequence in 3, 2...
bs: Sljedeća sekvenca u 3, 2...

en: Next sequence in 2...
bs: Sljedeća sekvenca u 2...

en: Next sequence in 3, 2, 1...
bs: Sljedeća sekvenca u 3, 2, 1...

en: Next sequence in 2, 1...
bs: Sljedeća sekvenca u 2, 1...

en: Remember this sequence...
bs: Zapamti ovu sekvencu...

en: Repeat the sequence
bs: Ponovi sekvencu

[ctx: @label:chooser which level is currently being played]
en: Level
bs: Nivo

note: i18n: ectx: label, entry (playSounds), group (general)
en: Play sounds
bs: Puštaj zvukove

note: i18n: ectx: label, entry (customFont), group (general)
en: Use custom font for status text
bs: Koristi poseban font za statusni tekst

[ctx: @title:window the highest scores for each level are shown]
en: Highscores
bs: Najbolji rezultati

[ctx: @title:group High scores Level 1 tab title]
en: Level 1
bs: Nivo 1

[ctx: @title:group High scores Level 2 tab title]
en: Level 2
bs: Nivo 2

[ctx: @title:group High scores Level ? tab tible]
en: Level ?
bs: Nivo ?

en: A memory enhancement game
bs: Igra za bolje pamćenje

en: Coding
bs: Kodiranje

en: Design, Graphics and Sounds
bs: Dizajn, grafika i zvukovi

en: GPL'ed his 'Steve' font so that we could use it
bs: GPL-ovao svoj font „Steve“ da bismo ga mogli koristiti
