blinken - en to ca translation catalogue (36 entries)

en: Sounds
ca: Sons

en: Font
ca: Tipus de lletra

[ctx: @action:button Start a new game]
en: Start
ca: Inicia

en: Restart
ca: Reinicia

en: Enter Your Name
ca: Introduïu el vostre nom

[ctx: @label:textbox refers to the user's name]
en: Name:
ca: Nom:

en: Restart the game
ca: Reinicia la partida

en: Quit Blinken
ca: Surt del BlinKen

en: View Highscore Table
ca: Consulta la taula de puntuacions màximes

en: Show Settings
ca: Mostra la configuració

en: Hide Settings
ca: Oculta la configuració

en: 2nd Level
ca: Segon nivell

en: 1st Level
ca: Primer nivell

en: Random Level
ca: Nivell aleatori

en: Press the key for this button
ca: Premeu la tecla per a aquest botó

en: Click any button to change its key
ca: Feu clic a qualsevol botó per a canviar la seva tecla

en: Press Start to begin
ca: Premeu Inicia per a començar

en: Set the Difficulty Level...
ca: Establiu el nivell de dificultat...

en: Next sequence in 3...
ca: Propera seqüència en 3...

en: Next sequence in 3, 2...
ca: Propera seqüència en 3, 2...

en: Next sequence in 2...
ca: Propera seqüència en 2...

en: Next sequence in 3, 2, 1...
ca: Propera seqüència en 3, 2, 1...

en: Next sequence in 2, 1...
ca: Propera seqüència en 2, 1...

en: Remember this sequence...
ca: Recordeu aquesta seqüència...

en: Repeat the sequence
ca: Repetiu la seqüència

[ctx: @label:chooser which level is currently being played]
en: Level
ca: Nivell

note: i18n: ectx: label, entry (playSounds), group (general)
en: Play sounds
ca: Reprodueix els sons

note: i18n: ectx: label, entry (customFont), group (general)
en: Use custom font for status text
ca: Usa la lletra especial per al text d'estat

[ctx: @title:window the highest scores for each level are shown]
en: Highscores
ca: Puntuacions màximes

[ctx: @title:group High scores Level 1 tab title]
en: Level 1
ca: Nivell 1

[ctx: @title:group High scores Level 2 tab title]
en: Level 2
ca: Nivell 2

[ctx: @title:group High scores Level ? tab tible]
en: Level ?
ca: Nivell ?

en: A memory enhancement game
ca: Un joc de millora de la memòria

en: Coding
ca: Programació

en: Design, Graphics and Sounds
ca: Disseny, gràfics i sons

en: GPL'ed his 'Steve' font so that we could use it
ca: Va fer GPL la seva lletra «Steve» per tal que pugui usar-se
