blinken - en to cs translation catalogue (36 entries)

en: Sounds
cs: Zvuky

en: Font
cs: Písmo

en: Restart
cs: Restartovat

en: Enter Your Name
cs: Zadejte své jméno

[ctx: @label:textbox refers to the user's name]
en: Name:
cs: Jméno:

en: Restart the game
cs: Znovu začít tuto hru

en: Quit Blinken
cs: Ukončit Blinken

en: View Highscore Table
cs: Zobrazit žebříček výsledků

en: Show Settings
cs: Zobrazit nastavení

en: Hide Settings
cs: Skrýt nastavení

en: 2nd Level
cs: 2. úroveň

en: 1st Level
cs: 1. úroveň

en: Random Level
cs: Náhodné úrovně

en: Press the key for this button
cs: Stiskněte klávesu pro toto tlačítko

en: Click any button to change its key
cs: Klikněte na libovolné tlačítko pro změnu jeho klávesy

en: Press Start to begin
cs: Hru spustíte stisknutím Start

en: Set the Difficulty Level...
cs: Nastavení obtížnosti úrovně...

en: Next sequence in 3...
cs: Následující sekvence v 3...

en: Next sequence in 3, 2...
cs: Následující sekvence v 3, 2...

en: Next sequence in 2...
cs: Následující sekvence v 2...

en: Next sequence in 3, 2, 1...
cs: Následující sekvence v 3, 2, 1...

en: Next sequence in 2, 1...
cs: Následující sekvence v 2, 1...

en: Remember this sequence...
cs: Pamatovat si tuto sekvenci...

en: Repeat the sequence
cs: Opakovat sekvenci

[ctx: @label:chooser which level is currently being played]
en: Level
cs: Úroveň

note: i18n: ectx: label, entry (playSounds), group (general)
en: Play sounds
cs: Hrát zvuky

note: i18n: ectx: label, entry (customFont), group (general)
en: Use custom font for status text
cs: Pro stav použít vlastní písmo

[ctx: @title:window the highest scores for each level are shown]
en: Highscores
cs: Nejvyšší skóre

[ctx: @title:group High scores Level 1 tab title]
en: Level 1
cs: Úroveň 1

[ctx: @title:group High scores Level 2 tab title]
en: Level 2
cs: Úroveň 2

[ctx: @title:group High scores Level ? tab tible]
en: Level ?
cs: Úroveň ?

en: A memory enhancement game
cs: Hra k procvičování paměti

en: Coding
cs: Kód

en: Design, Graphics and Sounds
cs: Design, grafika a zvuky

en: Steve Jordi
cs: Steve Cable

en: GPL'ed his 'Steve' font so that we could use it
cs: Poskytl své písmo 'Steve' pod GPL, takže jsme jej mohli použít
