blinken - en to cy translation catalogue (23 entries)

en: Sounds
cy: Sŵn

en: Restart
cy: Ail-gychwyn

en: Enter Your Name
cy: Rhowch eich Enw

en: Restart the game
cy: Ailgychwyn y gêm

en: View Highscore Table
cy: Gweld y Sgorau Gorau

en: 2nd Level
cy: Ail Lefel

en: 1st Level
cy: Lefel Gyntaf

en: Random Level
cy: Lefel Hap

en: Press the key for this button
cy: Gwasgwch y fysell ar gyfer y botwm yma

en: Click any button to change its key
cy: Cliciwch unrhyw fotwm i newid ei fysell

en: Set the Difficulty Level...
cy: Gosod y Lefel Anhawster...

en: Next sequence in 3...
cy: Dilyniant nesaf mewn 3...

en: Next sequence in 3, 2...
cy: Dilyniant nesaf mewn 3, 2...

en: Next sequence in 2...
cy: Dilyniant nesaf mewn 2...

en: Next sequence in 3, 2, 1...
cy: Dilyniant nesaf mewn 3, 2, 1...

en: Next sequence in 2, 1...
cy: Dilyniant nesaf mewn 2, 1...

en: Remember this sequence...
cy: Cofiwch y dilyniant yma...

note: i18n: ectx: label, entry (playSounds), group (general)
en: Play sounds
cy: Chwarae sŵn

note: i18n: ectx: label, entry (customFont), group (general)
en: Use custom font for status text
cy: Defnyddio wynebfath addasol ar gyfer testun cyflwr

en: A memory enhancement game
cy: Gêm gwella eich cof

en: Coding
cy: Codio

en: Design, Graphics and Sounds
cy: Dylunio, Graffeg, Sŵn

en: GPL'ed his 'Steve' font so that we could use it
cy: Rhodd ei wynebfath 'Steve' dan y drwydded GPL i ni gael ei ddefnyddio
