blinken - en to el translation catalogue (37 entries)

en: Sounds
el: Ήχοι

en: Font
el: Γραμματοσειρά

[ctx: @action:button Start a new game]
en: Start
el: Εκκίνηση

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Enter Your Name
el: Δώστε το όνομά σας

[ctx: @label:textbox refers to the user's name]
en: Name:
el: Όνομα:

en: Restart the game
el: Επανεκκίνηση του παιχνιδιού

en: Quit Blinken
el: Τερματισμός του Blinken

en: View Highscore Table
el: Εμφάνιση του πίνακα βαθμολογίας

en: Show Settings
el: Εμφάνιση ρυθμίσεων

en: Hide Settings
el: Απόκρυψη ρυθμίσεων

en: 2nd Level
el: Δεύτερο επίπεδο

en: 1st Level
el: Πρώτο επίπεδο

en: Random Level
el: Τυχαίο επίπεδο

en: Press the key for this button
el: Πατήστε το πλήκτρο για αυτό το κουμπί

en: Click any button to change its key
el: Κάντε κλικ σε οποιοδήποτε κουμπί για να αλλάξετε το πλήκτρο του

en: Press Start to begin
el: Πατήστε το Εκκίνηση για να ξεκινήσετε

en: Set the Difficulty Level...
el: Ορισμός του επιπέδου δυσκολίας...

en: Next sequence in 3...
el: Επόμενη ακολουθία σε 3...

en: Next sequence in 3, 2...
el: Επόμενη ακολουθία σε 3,2...

en: Next sequence in 2...
el: Επόμενη ακολουθία σε 2...

en: Next sequence in 3, 2, 1...
el: Επόμενη ακολουθία σε 3,2,1...

en: Next sequence in 2, 1...
el: Επόμενη ακολουθία σε 2,1...

en: Remember this sequence...
el: Απομνημόνευση αυτής της ακολουθίας...

en: Repeat the sequence
el: Επανάληψη της ακολουθίας

en: ?
el: ;

[ctx: @label:chooser which level is currently being played]
en: Level
el: Επίπεδο

note: i18n: ectx: label, entry (playSounds), group (general)
en: Play sounds
el: Αναπαραγωγή ήχων

note: i18n: ectx: label, entry (customFont), group (general)
en: Use custom font for status text
el: Χρήση προσαρμοσμένης γραμματοσειράς για το κείμενο κατάστασης

[ctx: @title:window the highest scores for each level are shown]
en: Highscores
el: Υψηλές βαθμολογίες

[ctx: @title:group High scores Level 1 tab title]
en: Level 1
el: Επίπεδο 1

[ctx: @title:group High scores Level 2 tab title]
en: Level 2
el: Επίπεδο 2

[ctx: @title:group High scores Level ? tab tible]
en: Level ?
el: Επίπεδο ;

en: A memory enhancement game
el: Ένα παιχνίδι βελτίωσης της μνήμης

en: Coding
el: Προγραμματισμός

en: Design, Graphics and Sounds
el: Σχεδιασμός, γραφικά και ήχοι

en: GPL'ed his 'Steve' font so that we could use it
el: Εξέδωσε τη γραμματοσειρά του 'Steve' υπό τους όρους της GPL, ώστε να μπορέσουμε να τη χρησιμοποιήσουμε
