blinken - en to et translation catalogue (35 entries)

en: Sounds
et: Helid

[ctx: @action:button Start a new game]
en: Start
et: Alusta

en: Restart
et: Taaskäivita

en: Enter Your Name
et: Kirjuta oma nimi

[ctx: @label:textbox refers to the user's name]
en: Name:
et: Nimi:

en: Restart the game
et: Alustab sama mängu otsast peale

en: Quit Blinken
et: Väljub blinKenist

en: View Highscore Table
et: Vaata rekordite tabelit

en: Show Settings
et: Näita seadistusi

en: Hide Settings
et: Peida seadistused

en: 2nd Level
et: 2. tase

en: 1st Level
et: 1. tase

en: Random Level
et: Juhuslik tase

en: Press the key for this button
et: Vajuta selle nupu jaoks klahvi

en: Click any button to change its key
et: Vajuta klahvi muutmiseks suvalist nuppu

en: Press Start to begin
et: Klõpsa alustamiseks 'Alusta'

en: Set the Difficulty Level...
et: Määra raskusaste...

en: Next sequence in 3...
et: Järgmine jada 3...

en: Next sequence in 3, 2...
et: Järgmine jada 3, 2...

en: Next sequence in 2...
et: Järgmine jada 2...

en: Next sequence in 3, 2, 1...
et: Järgmine jada 3, 2, 1...

en: Next sequence in 2, 1...
et: Järgmine jada 2, 1...

en: Remember this sequence...
et: Jäta see jada meelde...

en: Repeat the sequence
et: Korda seda jada

[ctx: @label:chooser which level is currently being played]
en: Level
et: Tase

note: i18n: ectx: label, entry (playSounds), group (general)
en: Play sounds
et: Helide esitamine

note: i18n: ectx: label, entry (customFont), group (general)
en: Use custom font for status text
et: Kohandatud fondi kasutamine olekuteksti jaoks

[ctx: @title:window the highest scores for each level are shown]
en: Highscores
et: Rekordid

[ctx: @title:group High scores Level 1 tab title]
en: Level 1
et: Tase 1

[ctx: @title:group High scores Level 2 tab title]
en: Level 2
et: Tase 2

[ctx: @title:group High scores Level ? tab tible]
en: Level ?
et: Tase ?

en: A memory enhancement game
et: Mälu parandamise mäng

en: Coding
et: Kood

en: Design, Graphics and Sounds
et: Kujundus, graafika ja helid

en: GPL'ed his 'Steve' font so that we could use it
et: Muutis oma 'Steve' fondi litsentsiks GPL-i, et me saaksime seda kasutada
