blinken - en to is translation catalogue (21 entries)

en: Sounds
is: Hljóð

en: Restart
is: Endurræsa

en: Enter Your Name
is: Sláðu inn nafn

en: Restart the game
is: Endurræsa leikinn

en: View Highscore Table
is: Skoða stigatöflu

en: 2nd Level
is: 2. stig

en: 1st Level
is: 1. stig

en: Random Level
is: Slembið stig

en: Set the Difficulty Level...
is: Veldu erfiðleikastig

en: Next sequence in 3...
is: Næsta röð eftir 3...

en: Next sequence in 3, 2...
is: Næsta röð eftir 3, 2...

en: Next sequence in 2...
is: Næsta röð eftir 2...

en: Next sequence in 3, 2, 1...
is: Næsta röð eftir 3, 2, 1...

en: Next sequence in 2, 1...
is: Næsta röð eftir 2, 1...

en: Remember this sequence...
is: Mundu þessa röð...

note: i18n: ectx: label, entry (playSounds), group (general)
en: Play sounds
is: Spila hljóð

note: i18n: ectx: label, entry (customFont), group (general)
en: Use custom font for status text
is: Nota sérsniðna leturgerð fyrir stöðutexta

en: A memory enhancement game
is: Minnisleikur

en: Coding
is: Forritun

en: Design, Graphics and Sounds
is: Hönnun, grafík og hljóð

en: GPL'ed his 'Steve' font so that we could use it
is: GPL-aði 'Steve'-leturgerðina svo við gætum notað hana
