blinken - en to mk translation catalogue (23 entries)

en: Sounds
mk: Звуци

en: Restart
mk: Рестарт

en: Enter Your Name
mk: Внесете го Вашето име

en: Restart the game
mk: Повторно ја почнува играта

en: View Highscore Table
mk: Ја прикажува табелата со најдобри резултати

en: 2nd Level
mk: Второ ниво

en: 1st Level
mk: Прво ниво

en: Random Level
mk: Ниво по случаен избор

en: Press the key for this button
mk: Притиснете го тастерот за ова копче

en: Click any button to change its key
mk: Кликнете кое било копче за да го промените неговиот тастер

en: Set the Difficulty Level...
mk: Поставете го нивото на сложеност...

en: Next sequence in 3...
mk: Следна секвенца за 3...

en: Next sequence in 3, 2...
mk: Следна секвенца за 3, 2...

en: Next sequence in 2...
mk: Следна секвенца за 2...

en: Next sequence in 3, 2, 1...
mk: Следна секвенца за 3, 2, 1...

en: Next sequence in 2, 1...
mk: Следна секвенца за 2, 1...

en: Remember this sequence...
mk: Запомнете ја секвенцата...

note: i18n: ectx: label, entry (playSounds), group (general)
en: Play sounds
mk: Пушти звуци

note: i18n: ectx: label, entry (customFont), group (general)
en: Use custom font for status text
mk: Користи сопствен фонт за текстот за статус

en: A memory enhancement game
mk: Игра за подобрување на меморијата

en: Coding
mk: Кодирање

en: Design, Graphics and Sounds
mk: Дизајн, графика и звуци

en: GPL'ed his 'Steve' font so that we could use it
mk: Го издаде фонтот „Steve“ под GPL за да можеме да го користиме
