blinken - en to oc translation catalogue (12 entries)

en: Sounds
oc: Sons

en: Font
oc: Poliça

[ctx: @action:button Start a new game]
en: Start
oc: Aviar

en: Restart
oc: Tornar lançar

en: Enter Your Name
oc: Picatz vòstre nom

[ctx: @label:textbox refers to the user's name]
en: Name:
oc: Nom :

en: Restart the game
oc: Tornar aviar lo jòc

en: 2nd Level
oc: 2nd nivèl

en: 1st Level
oc: 1èr nivèl

[ctx: @label:chooser which level is currently being played]
en: Level
oc: Nivèl

note: i18n: ectx: label, entry (playSounds), group (general)
en: Play sounds
oc: Legir los sons

[ctx: @title:window the highest scores for each level are shown]
en: Highscores
oc: Melhoras marcas
