kdeedu - en to sq translation catalogue (33 entries)

en: Sounds
sq: Zërat

en: Font
sq: Fonti

[ctx: @action:button Start a new game]
en: Start
sq: Nis

en: Restart
sq: Rinis

en: Enter Your Name
sq: Fut Emrin Tënd

[ctx: @label:textbox refers to the user's name]
en: Name:
sq: Emri:

en: Restart the game
sq: Rinis lojën

en: Quit Blinken
sq: Largohu nga Blinken

en: View Highscore Table
sq: Shfaq Tabelën e Pikëve më të Larta

en: Show Settings
sq: Shfaq Parametrat

en: Hide Settings
sq: Fsheh Parametrat

en: 2nd Level
sq: Niveli i 2-të

en: 1st Level
sq: Niveli i 1-rë

en: Random Level
sq: Nivel i Zgjedhur nga Kompjuteri

en: Press the key for this button
sq: Shtypni butonin për këtë funksion

en: Click any button to change its key
sq: Klikoni çdo buton për të ndryshuar funksionin

en: Press Start to begin
sq: Klikoni Nis për të filluar

en: Set the Difficulty Level...
sq: Zgjidh Nivelin e Vështirësisë...

en: Next sequence in 3...
sq: Sekuenca tjetër për 3...

en: Next sequence in 3, 2...
sq: Sekuenca tjetër për 3, 2...

en: Next sequence in 2...
sq: Sekuenca tjetër për 2...

en: Next sequence in 3, 2, 1...
sq: Sekuenca tjetër për 3, 2, 1...

en: Next sequence in 2, 1...
sq: Sekuenca tjetër për 2, 1...

en: Remember this sequence...
sq: Mba mend këtë sekuencë...

en: Repeat the sequence
sq: Përsërit sekuencën

[ctx: @label:chooser which level is currently being played]
en: Level
sq: Niveli

note: i18n: ectx: label, entry (playSounds), group (general)
en: Play sounds
sq: Luaj zërat

note: i18n: ectx: label, entry (customFont), group (general)
en: Use custom font for status text
sq: Përdor një font sipas dëshirës për tekstin e gjendjes

[ctx: @title:window the highest scores for each level are shown]
en: Highscores
sq: Pikët më të larta

en: A memory enhancement game
sq: Një lojë për forcimin e kujtesës

en: Coding
sq: Kodimi

en: Design, Graphics and Sounds
sq: Dizenjimi, Grafikët dhe Zërat

en: GPL'ed his 'Steve' font so that we could use it
sq: E ktheu në GPL fontin e tij 'Steve' që të mund ta përdorte
