blogilo - en to bg translation catalogue (120 entries)

en: Edit blog settings
bg: Редактиране настройките на блога

en: Add a new blog
bg: Добавяне на нов блог

en: Incomplete fields
bg: Непълни полета

en: Trying to guess blog and API type...
bg: Опитване да се отгатне блога и вида на API...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, operationNameLabel)
en: Please wait...
bg: Моля, изчакайте...

en: Fetching Blog Id...
bg: Получаване номира на блога...

en: Auto Configuration Failed
bg: Грешка при автоматичната настройка

en: Which blog?
bg: Кой блог?

[ctx: Supported feature or Not]
en: Yes
bg: Да

en: Publishing/Modifying post failed: %1
bg: Грешка при публикуване или промяна на публикация: %1

en: Uploading media failed: %1
bg: Грешка при качването на мултимедия: %1

en: Uploading media failed: Checksum error. Returned error: %1
bg: Грешка при качването на мултимедия: Грешка контролна сума. Върнат отговор: %1

en: Server (XMLRPC) error:
bg: Сървърна грешка в XMLRPC:

en: Server (Atom) error:
bg: Сървърна грешка в Atom:

en: Parsing error:
bg: Грешка при обработката:

en: Authentication error:
bg: Грешка при удостоверяването:

en: Unknown error:
bg: Непозната грешка:

note: i18n: ectx: Menu (blog) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localEntries)
en: Blog
bg: Блог

note: i18n: ectx: Menu (post)
en: Post
bg: Публикация

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
bg: Настройки

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Toolbar
bg: Лента с инструменти

en: Get blog style
bg: Прилагане стила на блога

en: View post in the blog style
bg: Преглед на публикацията във визуалния стил на блога

en: loading page items...
bg: Зареждане на обектите в страницата...

en: Please select a blog, then try again.
bg: Изберете блог и опитайте отново.

en: Select a blog
bg: Избор на блог

en: Fetching blog style from the web...
bg: Изтегляне стила на блога от мрежата...

en: Blog style fetched.
bg: Стилът на блога е получен.

en: An error occurred in the latest transaction.
bg: Получи се грешка при последното мрежово действие.

en: Dynamic Word Wrap
bg: Динамично пренасяне на думите

en: Show line numbers
bg: Показване номера на редовете

en: Options
bg: Настройки

en: Cannot get html file.
bg: Грешка при получаване на HTML-файла.

en: Cannot write data to file %1
bg: Грешка при запис на данните във файла %1

en: Split text
bg: Разделяне на текста

[ctx: Sets text font to code style]
en: Code
bg: Код

[ctx: Configure Page]
en: General
bg: Общи

[ctx: Configure Page]
en: Blogs
bg: Блогове

[ctx: Configure Page]
en: Editor
bg: Редактор

[ctx: Configure Page]
en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Cannot create database
bg: Грешка при създаване на базата от данни

en: Cannot connect to database
bg: Грешка при свързване към базата от данни

en: There is no post with the requested ID
bg: Няма публикация с търсения номер

en: There is no local post with the requested ID
bg: Няма локална публикация с търсения номер

en: A KDE Blogging Client
bg: Клиент за блогове в KDE

en: Core Developer
bg: Основен разработчик

en: Icon designer
bg: Дизайн на иконите

en: Toolbox
bg: Кутия с инструменти

en: New Post
bg: Нова публикация

en: Add Blog...
bg: Добавяне на блог...

en: Submit...
bg: Изпращане...

en: Upload Media...
bg: Качване на мултимедия...

en: Save Locally
bg: Локално записване

en: Show Toolbox
bg: Показване на инструментите

en: Open in browser
bg: Отваряне в браузър

en: You have to select a blog to publish this post to.
bg: Трябва да изберете блог, в който да се публикува.

en: Submitting post failed
bg: Грешка при изпращане на публикацията

en: %1
    Do you want to keep the post open?
bg: %1
    Да се остави ли тази публикация отворена?

[ctx: Software]
en: Visual Editor
bg: Визуален редактор

[ctx: preview of the edited post]
en: Post Preview
bg: Преглед на публикацията

[ctx: noun, the post title]
en: Title:
bg: Заглавие:

en: Uploading the media file %1 failed.
    %2
bg: Грешка при качването на мултимедийния файл %1.
    %2

[ctx: Post status, e.g Draft or Published Post]
en: draft
bg: чернова

[ctx: Post status, e.g Draft or Published Post]
en: post
bg: публикувано

en: Modifying %1...
bg: Промяна на %1...

en: Draft with title "%1" saved successfully.
bg: Черновата със заглавие "%1" е записана.

en: Post with title "%1" modified successfully.
bg: Публикацията със заглавие "%1" е променена.

en: Post with title "%1" published successfully.
bg: Публикацията със заглавие "%1" е изпратена.

en: The current post content is empty, are you sure you want to save an empty post?
bg: Съдържанието на текущата публикация е празно. Наистина ли искате да запазите празна публикация?

en: Post saved locally.
bg: Публикацията е записана локално.

en: Close tab
bg: Затваряне на подпрозореца

en: Removing post...
bg: Премахване на публикация...

[ctx: Post removed from Blog]
en: Post with title "%1" removed from "%2".
bg: Публикацията със заглавие "%1" е премахната от "%2".

en: Post removed
bg: Публикацията е премахната

[ctx: Operation failed]
en: Failed
bg: Неуспех

en: You have to select at least one entry from list.
bg: Трябва да изберете поне един запис от списъка.

en: Copy URL
bg: Копиране на адреса

en: Copy title
bg: Копиране на заглавието

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Blog/Homepage URL:
bg: Адрес на блога или страницата:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
bg: Парола:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Blog ID:
bg: Номер на блога:

[ctx: Default direction of text in the blog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default text direction:
bg: Посока на писане по подразбиране:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Supported Features
bg: Поддържани възможности

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Fetch recent posts:
bg: Изтегляне на последни публикации:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Upload media:
bg: Качване на мултимедия:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add...
bg: До&бавяне...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
bg: &Редактиране...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
bg: &Премахване

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_autosaveInterval)
en:  minutes
bg:  минути

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableCheckSpelling)
en: Enable spell checking
bg: Включване проверката на правописа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_remember)
en: Do not ask again
bg: Изключване на въпроса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pubAsNewPost)
en: Publish as a new post
bg: Публикуване като ново

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, saveDraft)
en: Save entry in drafts
bg: Запазване като чернова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableSysTrayIcon)
en: Enable system tray icon
bg: Икона в системния панел

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CopyMediaUrl)
en: Copy media URL to clipboard after upload
bg: Копиране адреса на мултимедията в системния буфер след качване

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgEntries)
en: Blog Posts
bg: Публикации в блога

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEntriesRemove)
en: Remove selected entry from server
bg: Премахване на избрания запис от сървъра

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgCat)
en: Post &Categories
bg: &Категории на публикациите

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgOptions)
en: Post &Options
bg: &Настройки на публикация

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Published
bg: Публикувано

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Draft
bg: Чернова

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Local Draft
bg: Локална чернова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsComments)
en: Comments
bg: Коментари

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsTrackback)
en: Trackback
bg: Обратно свързване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsTime)
en: Modify time&stamp
bg: Промяна на &времето

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnOptionsNow)
en: Now
bg: Сега

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgNotes)
en: &Local Entries
bg: &Локални записи

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnLocalRemove)
en: Remove selected entry
bg: Премахване на избрания запис

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select media to upload
bg: Изберете мултимедия за качване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Name on server:
bg: Име във сървъра:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kcfg_urlBrowser)
en: Browse
bg: Разглеждане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload via:
bg: Качване през:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ftpBox)
en: FTP Configurations
bg: Настройки на FTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: e.g. sftp://domain.com/user/images/
bg: напр.: sftp://domain.com/user/images/

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: e.g. http://domain.com/images/
bg: напр.: http://domain.com/images/

en: Upload
bg: Качване

en: Blog API
bg: API на блога

en: Select Media to Upload
bg: Изберете мултимедия за качване

en: Please insert FTP URL.
bg: Въведете URL-адрес за FTP.

en: Successfully uploaded
bg: Успешно качено
