kdepim - en to bs translation catalogue (209 entries)

en: Edit blog settings
bs: Uredi postavke bloga

en: Add a new blog
bs: Dodati novi blog

en: You have to set the username, password and URL of your blog or website.
bs: Morate postaviti korisničko ime, lozinku i URL na svoj blog ili web stranicu.

en: Incomplete fields
bs: Nepotpuna polja

en: Trying to guess blog and API type...
bs: Pokušaj pogađanja bloga i API tipa ...

en: Auto configuration failed. You have to set Blog API on Advanced tab manually.
bs: Auto configuration nije uspjelo. Morate postaviti Blog API na kartici Napredno ručno.

en: The program could not guess the API of your blog, but has found an XMLRPC interface and is trying to use it.
    The MovableType API is assumed for now; choose another API if you know the server supports it.
bs: Program nije mogao pogoditi API za vaš blog, ali je pronašao XMLRPC sučelje i pokušava ga koristiti.
    MovableType API pretpostavlja se, za sada, izaberite neki drugi API ako znate ga poslužitelj podržava.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, operationNameLabel)
en: Please wait...
bs: Molim sačekajte...

en: Fetching Blog Id...
bs: Preuzimam Blog Id...

en: Fetching the blog id timed out. Check your Internet connection,and your homepage URL, username or password.
    Note that the URL has to contain "http://"
    If you are using a self-hosted Wordpress blog, you have to enable Remote Publishing in its configuration.
bs: Dobavljanje blog id isteklo. Provjerite svoje internetske veze, i svoju početnu stranicu URL, korisničko ime ili lozinka.
    Imajte na umu da URL mora sadržavati "http://"
    Ako koristite kod vas hostiran  Wordpress blog, morate omogućiti udaljeno objavljivanje u svojoj konfiguraciji.

en: The API guess function has failed, please check your Internet connection. Otherwise, you have to set the API type manually on the Advanced tab.
bs: Funkcija API pogađanja nije uspjela, provjerite vašu internetsku vezu. Inače, morate postaviti API tip ručno na kartici Napredno.

en: Auto Configuration Failed
bs: Autokonfiguracija pala

en: Fetching BlogID Failed.
    Please check your Internet connection.
bs: Dobavljanje BlogID nije uspjelo.
    Provjerite internetsku vezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localEntries)
en: Title
bs: Naslov

en: Which blog?
bs: Koji blog?

en: Sorry, No blog found with the specified account info.
bs: Nažalost, blog nije nađen s navedenim informacijama o nalogu.

[ctx: Supported feature or Not]
en: Yes
bs: Da

[ctx: Supported feature or Not]
en: No, API does not support it
bs: Ne, API ne podržava

[ctx: Supported feature or Not]
en: No, Blogilo does not yet support it
bs: Ne, Blogilo još uvijek ne podržava ga

en: Blog ID has not yet been retrieved.
    You can fetch the blog ID by clicking on "Auto Configure" or the "Fetch ID" button; otherwise, you have to insert your blog ID manually.
bs: Blog ID još nije učitan.
    Možete dohvatiti blog ID klikom na "Autokonfiguracija" ili "Dohvati ID" dugme, inače, morate umetnuti svoj blog ID ručno.

en: Blog API doesn't support getting Category list.
bs: Blog API ne podržava dobavljanje liste kategorija

en: Publishing/Modifying post failed: %1
bs: Publikovanje/modifikovanje poruke neuspjelo: %1

en: Uploading media failed: Your Blog API does not support uploading media objects.
bs: Slanje medija nije uspjelo: Vaš blog API ne podržava prijenos multimedijskih objekata.

en: Uploading media failed: Cannot read the media file, please check if it exists. Path: %1
bs: Slanje medija nije uspjelo: Ne mogu čitati medijalnu datoteku, provjerite da li postoji. Staza: %1

en: Uploading media failed: Media file checksum is zero, please check file path. Path: %1
bs: Slanje medija nije uspjelo: Kontrolna suma medijalne datoteke je nula, provjerite stazu datoteke. Staza: %1

en: INTERNAL ERROR: MWBlog is NULL: casting has not worked, this should NEVER happen.
bs: INTERNA POGREŠKA: MWBlog je NULL: oponašanje nije radilo, to se nikada ne bi trebao dogoditi.

en: API type is not set correctly.
bs: API tip nije postavljen ispravno.

en: Uploading media failed: %1
bs: Slanje medija nije uspjelo: %1

en: Uploading media failed: Checksum error. Returned error: %1
bs: Slanje medija nije uspjelo: Grešk kontrolne sume. Vraćena greška: %1

en: Server (XMLRPC) error:
bs: Serverska (XMLRPC) greška:

en: Server (Atom) error:
bs: Serverska (Atom) greška:

en: Parsing error:
bs: Greška parsiranja:

en: Authentication error:
bs: Greška autentičnosti:

en: Not supported error:
bs: Greška nepodržanosti:

en: Unknown error:
bs: Nepoznata greška:

en: post is NULL
bs: sadržaj je prazan

note: i18n: ectx: Menu (post)
en: Post
bs: Slanje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
bs: Postavke

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Toolbar
bs: Alatna traka

en: Are you sure you want to remove the selected blog?
bs: Jeste li sigurni da želite ukloniti izabrani blog?

en: Get blog style
bs: Uzmi stil bloga

en: View post in the blog style
bs: Pogledaj upis na blogu stilu

en: loading page items...
bs: učitavanja stavki stranice...

en: Please select a blog, then try again.
bs: Molim odaberite blog, pa probajte ponovo.

en: Select a blog
bs: Odaberite blog

en: Fetching blog style from the web...
bs: Dohvaćanje blog stila s weba...

en: Blog style fetched.
bs: Blog stil preuzet.

en: An error occurred in the latest transaction.
bs: Došlo je do pogreške u posljednjoj transakciji.

en: Dynamic Word Wrap
bs: DInamički prijelom riječi

en: Show line numbers
bs: Prikaži brojeve linija

en: Options
bs: Opcije

en: Cannot fetch the selected blog style.
bs: Nije moguće dohvatiti odabrani blog stila.

en: Cannot get html file.
bs: Ne mogu uzeti HTML datoteku.

en: Cannot write data to file %1
bs: Ne mogu pisati podatke u datoteku %1

en: Split text
bs: Razdvoji tekst

[ctx: Sets text font to code style]
en: Code
bs: Kôd

[ctx: Configure Page]
en: General
bs: Opšte

[ctx: Configure Page]
en: Blogs
bs: Blogovi

[ctx: Configure Page]
en: Editor
bs: Uređivač

[ctx: Configure Page]
en: Advanced
bs: Napredno

en: Cannot create database
bs: Ne mogu kreirati bazu podataka

en: Cannot connect to database
bs: Ne mogu se povezati na bazu podataka

en: There is no post with the requested ID
bs: Nema upisa s zahtijevanim ID

en: There is no local post with the requested ID
bs: Nema lokalnog upisa sa zahtijevanim ID

en: A KDE Blogging Client
bs: KDE klijent za bloganje

en: Core Developer
bs: Glavni programer

en: Icon designer
bs: Dizajner ikona

en: Toolbox
bs: Kutija sa Alatima

en: File uploaded. You can access to it at this url %1
bs: Datoteka poslana. Možete je naći ovdje: %1

en: Upload File
bs: Pošalji datoteku

en: Error during upload.
bs: Greška pri slanju datoteke

en: %1 return an error '%2'
bs: %1 vraća grešku '%2'

en: Error
bs: Greška

en: New Post
bs: Novi zapis

en: Add Blog...
bs: Dodaj Blog...

en: Submit...
bs: Pošalji...

en: Upload Media...
bs: Ažuriranje medija...

en: Save Locally
bs: Snimi lokalno

en: Show Toolbox
bs: Prikaži alatnu kutiju

en: Open in browser
bs: Otvori u pregledniku

en: Open current blog in browser
bs: Otvori trenutni blog u pregledniku

en: You have to select a blog to publish this post to.
bs: Morate odabrati blog da bi objavili ovu poruku.

en: There is no open post to submit.
bs: Nema otvorene poruke za podnošenje.

en: An error occurred in the last transaction.
bs: Došlo je do pogreške u toku posljednje transakcije.

en: Submitting post failed
bs: Slanje poruke nije uspjelo

en: %1
    Do you want to keep the post open?
bs: %1
    Želite li zadržati poruku otvorenom?

en: Cannot find current blog URL.
bs: Ne možete pronaći trenutni blog URL.

[ctx: Software]
en: Visual Editor
bs: Vizualni editor

[ctx: preview of the edited post]
en: Post Preview
bs: Pregled slanja

[ctx: noun, the post title]
en: Title:
bs: Naslov:

en: Uploading the media file %1 failed.
    %2
bs: Slanje multimedijalne datoteke %1 neuspjelo.
    %2

en: An error occurred in the last transaction.
    %1
bs: Došlo je do pogreške u posljednjoj transakciji.
    %1

en: Your post title or body is empty.
    Are you sure you want to submit this post?
bs: Naslov ili tijelo poruke je prazno.
    Jeste li sigurni da želite da pošaljete ovu poruku?

[ctx: Post status, e.g Draft or Published Post]
en: draft
bs: priprema

[ctx: Post status, e.g Draft or Published Post]
en: post
bs: objava

en: Submitting new %1...
bs: Slanje novog %1...

en: Modifying %1...
bs: Izmjena %1...

en: Draft with title "%1" saved successfully.
bs: Nacrt s naslovom "%1" snimljen uspješno.

en: Post with title "%1" modified successfully.
bs: Poruka s naslovom "%1" uspješno izmijenjena.

en: Post with title "%1" published successfully.
bs: Poruka s naslovom "%1" uspješno objavljena.

en: The current post content is empty, are you sure you want to save an empty post?
bs: Trenutni sadržaj poruke je prazan, jeste li sigurni da želite spremiti praznu poruku?

en: Saving post locally failed.
bs: Snimanje poruke lokalno neuspjelo

en: Post saved locally.
bs: Poruka snimljena lokalno

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
bs: Otvori novu karticu

en: New tab
bs: Nova kartica

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
bs: Zatvori trenutnu karticu

en: Close tab
bs: Zatvori karticu

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
bs: Zatvori karticu

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
bs: Zatvori sve druge kartice

en: Submitting as...
bs: Šaljem kao...

en: No blog has been selected: you have to select a blog from the Blogs page before asking for the list of categories.
bs: Nema izabranog bloga: morate odabrati blog iz blogove stranice prije nego tražite popis kategorija.

en: Requesting list of categories...
bs: Zahtjev za popis kategorija...

en: No blog has been selected: you have to select a blog from the Blogs page before asking for the list of entries.
bs: Nijedan blog nije izabran: morate odabrati blog iz stranice blogovi prije molbe za popis unosa.

en: Requesting list of entries...
bs: Zahtjev za popis unosa ...

en: %1 (Draft)
bs: %1 (Skica)

en: List of entries received.
bs: Popis unosa primljen.

en: List of categories received.
bs: Popis kategorija primljen.

en: Removing a post from your blog cannot be undone.
    Are you sure you want to remove the post with title "%1" from your blog?
bs: Uklanjanje poruke s bloga ne može poništiti.
    Jeste li sigurni da želite ukloniti poruku s naslovom "%1" iz vašeg bloga?

en: Removing post...
bs: Uklanjanje poruke...

[ctx: Post removed from Blog]
en: Post with title "%1" removed from "%2".
bs: Poruka s naslovom "%1" uklonjena s "%2".

en: Post removed
bs: Poruka uklonjena

[ctx: Operation failed]
en: Failed
bs: Neuspjelo

en: No link field is available in the database for this entry.
bs: Nema veznog polja je dostupnog u bazi podataka za ovaj unos.

en: Are you sure you want to remove the selected local entry?
bs: Jeste li sigurni da želite ukloniti izabrani lokalni unos?

en: Cannot remove selected local entry.
bs: Ne mogu ukloniti izabrani lokalni unos.

en: You have to select at least one entry from list.
bs: Morate odabrati barem jedan unos s popisa.

en: Are you sure you want to clear the list of entries?
bs: Jeste li sigurni da želite izbrisati popis unosa?

en: Cannot clear the list of entries.
bs: Ne može se izbrisati popis unosa.

en: Copy URL
bs: Kopiraj URL

en: Copy title
bs: Naslov kopije

[ctx: Basic configurations]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic
bs: Osnovna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Blog Account Configuration
bs: Konfiguracija blog naloga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Please fill in these fields and click on the "Auto-Configure" button to let Blogilo configure your blog account.
    You can set more options in the Advanced tab.
bs: Molimo Vas da ispunite ova polja i kliknite na "Auto-Configure" dugme da  Blogilo konfiguriše svoj blog račun.
    Možete postaviti i više mogućnosti u kartici Napredno.

[ctx: Blog Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Title:
bs: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Blog/Homepage URL:
bs: Blog/stranica URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: e.g.: http://domain.com/blog/
bs: npr.: http://domain.com/blog/

[ctx: Blog account Username]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
bs: Korisničko ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
bs: Lozinka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAutoConf)
en: Auto-Configure
bs: Auto-Konfiguriranje

[ctx: Advanced configurations]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
bs: Napredno

[ctx: Default direction of text in the blog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default text direction:
bs: Podrazumijevani smijer teksta:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboDir)
en: Left to Right
bs: Sa lijeva na desno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboDir)
en: Right to Left
bs: Sa desna na lijevo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Supported Features
bs: Podržane osobine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Create/Modify posts:
bs: Stvaranje / Izmijena poruka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Support for categories:
bs: Podrška za kategorije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Support for tags:
bs: Podrška za oznake:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Remove posts:
bs: Ukloni poruke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Fetch recent posts:
bs: Uzmite nedavne poruke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Multipaged posts:
bs: Višestrane poruke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Note: You can see a list of supported features for your blog after configuring it.
bs: Napomena: Možete vidjeti popis podržanih značajki za svoj blog nakon što ga konfigurirate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Upload media:
bs: Slanje medija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Create new categories:
bs: Stvaranje nove kategorije:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_changeNToBreak)
en: This can be useful for some blogs, like Wordpress, that do not store posts as HTML
bs: To može biti korisno za neke blogove, poput Wordpress, koji ne pohranjuju postove kao HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_changeNToBreak)
en: Change \n to <br/> on posts retrieved from server
bs: Promijeni \n u <br/> na porukama preuzetim sa servera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add...
bs: &Dodaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
bs: &Izmijeni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
bs: &Ukloni

[ctx: Auto save interval disabled]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_autosaveInterval)
en: Disabled
bs: Onemogućen

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_autosaveInterval)
en:  minutes
bs:  minuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addPoweredBy)
en: Automatically add "Powered by Blogilo" to every post
bs: Automatski dodaj  "Powered by Blogilo" na svaku poruku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_previewInBlogStyle)
en: Enable post preview in blog style, if available
bs: Omogući pregled poruke u blog stilu, ako je dostupno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_urlCachingEnabled)
en: Enable URL caching in the "Add Link" dialog
bs: Omogući URL keširanje  u "Dodaj Link" dijalogu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableCheckSpelling)
en: Enable spell checking
bs: Omogući provjeru pravopisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of entries to fetch:
bs: Broj ulazaka za preuzimanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_remember)
en: Do not ask again
bs: Ne pitaj ponovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pubAsNewPost)
en: Publish as a new post
bs: Objavi kao novu poruku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, saveDraft)
en: Save entry in drafts
bs: Snimi unos u nacrtima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableSysTrayIcon)
en: Enable system tray icon
bs: Ikona u sistemskom tray-u

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CopyMediaUrl)
en: Copy media URL to clipboard after upload
bs: Kopiraj URLmedija u međuspremnik nakon slanja

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgEntries)
en: Blog Posts
bs: Blog poruke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEntriesUpdate)
en: Update list of entries
bs: Ažuriraj listu unosa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEntriesClear)
en: Clear list of entries
bs: Obriši listu unosa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEntriesRemove)
en: Remove selected entry from server
bs: Ukloni odabrani unos sa servera

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgCat)
en: Post &Categories
bs: &Kategorije poruka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnCatReload)
en: Reload list of categories
bs: Učitaj popis kategorija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnCatAdd)
en: Add a new category to the selected blog
bs: Dodajte novu kategoriju u odabrani blog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCatTags)
en: &Tags:
bs: &Oznake:

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgOptions)
en: Post &Options
bs: &Opcije poruke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Published
bs: Objavljeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Draft
bs: Skica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Local Draft
bs: Lokalni nacrt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Feedback:
bs: Komentari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsComments)
en: Comments
bs: Komentari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsTime)
en: Modify time&stamp
bs: Promijeni vrije&me

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnOptionsNow)
en: Now
bs: Sada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOptionsTrackBack)
en: &Trackback URLs:
bs: &Trackback URL-ovi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Summary:
bs: Sažetak:

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgNotes)
en: &Local Entries
bs: &Localni unosi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnLocalRemove)
en: Remove selected entry
bs: Ukloni odabrani unos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select media to upload
bs: Odabir medija za prijenos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: File:
bs: Datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Name on server:
bs: Ime na serveru:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kcfg_urlBrowser)
en: Browse
bs: Potraži

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload via:
bs: Pošalji pomoću:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ftpBox)
en: FTP Configurations
bs: FTP konfiguracije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpUrl)
en: This is going to be used for the direct link generation.
bs: Ovo će se koristiti za izravne veze generacije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: URL to path:
bs: URL na putu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_FtpPath)
en: This is going to be used for the upload.
bs: Ovo će se koristiti za slanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: e.g. sftp://domain.com/user/images/
bs: npr. sftp://domain.com/user/images/

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: e.g. http://domain.com/images/
bs: npr.  http://domain.com/images/

en: Upload
bs: Pošalji

en: Select Media to Upload
bs: Odaberij medij za slanje

en: Please insert FTP URL.
bs: Navedite FTP URL.

en: Inserted FTP URL is not a valid URL.
    Note: The URL must start with "ftp" or "sftp", and end with a "/" that indicates the directory to which the file should be uploaded.
bs: Uneseni FTP URL nije važeći URL.
    Napomena: URL mora početi s "ftp" ili "sftp", i završiti sa "/" što označava direktorij u kojem bi datoteke trebale biti poslane.

en: Media uploaded, and URL copied to clipboard.
    You can find it here:
    %1
bs: Medij poslan i URL kopiran u međuspremnik.
    Možete naći ovdje:
    %1

en: Media uploaded.
    You can find it here:
    %1
bs: Medij poslan.
    Možete naći ovdje:
    %1

en: Successfully uploaded
bs: Uspješno poslano

en: Media uploading failed with this result:
    %1
    Try again?
bs: Mediji slanje nije uspjelo s tim rezultatom:
    %1
    Pokušajte ponovo?
