blogilo - en to ca@valencia translation catalogue (221 entries)

en: Edit blog settings
ca@valencia: Edita l'arranjament del blog

en: Add a new blog
ca@valencia: Afig un blog nou

en: You have to set the username, password and URL of your blog or website.
ca@valencia: Heu d'establir el nom d'usuari, la contrasenya i l'URL del blog o pàgina web.

en: Incomplete fields
ca@valencia: Camps incomplets

en: Trying to guess blog and API type...
ca@valencia: S'està intentant determinar el tipus de blog i API...

en: Auto configuration failed. You have to set Blog API on Advanced tab manually.
ca@valencia: Ha fallat la configuració automàtica. Heu d'establir manualment l'API del blog a la pestanya Avançat.

en: The program could not guess the API of your blog, but has found an XMLRPC interface and is trying to use it.
    The MovableType API is assumed for now; choose another API if you know the server supports it.
ca@valencia: El programa no ha pogut determinar l'API del blog, però ha trobat una interfície XMLRPC i està intentant usar-la.
    Per ara s'assumeix l'API MovableType. Escolliu una altra API si sabeu que el servidor la permet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, operationNameLabel)
en: Please wait...
ca@valencia: Espereu un moment...

en: Fetching Blog Id...
ca@valencia: S'està recuperant l'ID del blog...

en: Fetching the blog id timed out. Check your Internet connection,and your homepage URL, username or password.
    Note that the URL has to contain "http://"
    If you are using a self-hosted Wordpress blog, you have to enable Remote Publishing in its configuration.
ca@valencia: El temps ha caducat en recuperar l'ID del blog. Comproveu la connexió a Internet i l'URL de la pàgina, el nom d'usuari o la contrasenya.
    Noteu que l'URL ha de contindre «http://»
    Si esteu usant un blog de Wordpress hostatjat en un servidor propi, heu d'activar la publicació remota en la seua configuració.

en: The API guess function has failed, please check your Internet connection. Otherwise, you have to set the API type manually on the Advanced tab.
ca@valencia: Ha fallat la funció de determinació de l'API, comproveu la connexió a Internet. En cas contrari, heu d'establir el tipus d'API manualment a la pestanya Avançat.

en: Auto Configuration Failed
ca@valencia: Ha fallat la configuració automàtica

en: Fetching BlogID Failed.
    Please check your Internet connection.
ca@valencia: Ha fallat en recuperar l'ID del blog.
    Per favor, comproveu la connexió a Internet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localEntries)
en: Title
ca@valencia: Títol

en: Which blog?
ca@valencia: Quin blog?

en: Sorry, No blog found with the specified account info.
ca@valencia: No s'ha trobat cap blog amb la informació de compte especificada.

[ctx: Supported feature or Not]
en: Yes
ca@valencia: Sí

[ctx: Supported feature or Not]
en: No, API does not support it
ca@valencia: No, l'API no l'admet

[ctx: Supported feature or Not]
en: No, Blogilo does not yet support it
ca@valencia: No, Blogilo encara no l'admet

en: Blog ID has not yet been retrieved.
    You can fetch the blog ID by clicking on "Auto Configure" or the "Fetch ID" button; otherwise, you have to insert your blog ID manually.
ca@valencia: Encara no s'ha recuperat l'ID del blog.
    Podeu recuperar l'ID del blog clicant als botons «Configura automàticament» o «Recupera l'ID»; en cas contrari, heu d'introduir l'ID del blog manualment.

en: Blog API doesn't support getting Category list.
ca@valencia: L'API del blog no admet obtindre la llista de categories.

en: Publishing/Modifying post failed: %1
ca@valencia: Ha fallat la publicació/modificació de l'article: %1

en: Uploading media failed: Your Blog API does not support uploading media objects.
ca@valencia: Ha fallat la pujada del suport: l'API del blog no permet pujar objectes de suports.

en: Uploading media failed: Cannot read the media file, please check if it exists. Path: %1
ca@valencia: Ha fallat la pujada del suport: no s'ha pogut llegir el fitxer del suport, comproveu si existeix. Camí: %1

en: Uploading media failed: Media file checksum is zero, please check file path. Path: %1
ca@valencia: Ha fallat la pujada del suport: la suma de verificació del fitxer de suport és zero, comproveu el camí del fitxer. Camí: %1

en: INTERNAL ERROR: MWBlog is NULL: casting has not worked, this should NEVER happen.
ca@valencia: ERROR INTERN: MWBlog és NULL: no ha funcionat la conversió, això no hauria de succeir mai.

en: API type is not set correctly.
ca@valencia: El tipus d'API no s'ha establit correctament.

en: Uploading media failed: %1
ca@valencia: Ha fallat en pujar el suport: %1

en: Uploading media failed: Checksum error. Returned error: %1
ca@valencia: Ha fallat en pujar el suport: error de la suma de verificació, ha retornat l'error: %1

en: Server (XMLRPC) error:
ca@valencia: Error del servidor (XMLRPC):

en: Server (Atom) error:
ca@valencia: Error del servidor (Atom):

en: Parsing error:
ca@valencia: Error d'anàlisi:

en: Authentication error:
ca@valencia: Error d'autenticació:

en: Not supported error:
ca@valencia: Error no admés:

en: Unknown error:
ca@valencia: Error desconegut:

en: post is NULL
ca@valencia: l'article és NULL

en: Blog post not found
ca@valencia: No s'ha trobat l'article al blog

en: Failed to create new post
ca@valencia: Ha fallat en crear un article nou

en: Failed to update post
ca@valencia: Ha fallat en actualitzar un article

note: i18n: ectx: Menu (post)
en: Post
ca@valencia: Article

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
ca@valencia: Arranjament

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines

en: Are you sure you want to remove the selected blog?
ca@valencia: Esteu segur que voleu eliminar el blog seleccionat?

en: Get blog style
ca@valencia: Obtén l'estil del blog

en: View post in the blog style
ca@valencia: Visualitza l'article amb l'estil del blog

en: loading page items...
ca@valencia: s'estan carregant els elements de la pàgina...

en: Please select a blog, then try again.
ca@valencia: Per favor, seleccioneu un blog i torneu-ho a intentar.

en: Select a blog
ca@valencia: Seleccioneu un blog

en: Fetching blog style from the web...
ca@valencia: S'està recuperant l'estil del blog des del web...

en: Blog style fetched.
ca@valencia: S'ha recuperat l'estil del blog.

en: An error occurred in the latest transaction.
ca@valencia: S'ha produït un error en la darrera transacció.

en: Dynamic Word Wrap
ca@valencia: Ajust dinàmic de paraules

en: Show line numbers
ca@valencia: Mostra els números de línia

en: Options
ca@valencia: Opcions

en: Cannot fetch the selected blog style.
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar l'estil del blog seleccionat.

en: Cannot get html file.
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre el fitxer HTML.

en: Cannot write data to file %1
ca@valencia: No s'han pogut escriure les dades al fitxer %1

en: Split text
ca@valencia: Divideix el text

[ctx: Sets text font to code style]
en: Code
ca@valencia: Codi

[ctx: Configure Page]
en: Advanced
ca@valencia: Avançat

en: Cannot create database
ca@valencia: No s'ha pogut crear la base de dades

en: Cannot connect to database
ca@valencia: No s'ha pogut connectar amb la base de dades

en: There is no post with the requested ID
ca@valencia: No hi ha cap article amb l'ID sol·licitat

en: There is no local post with the requested ID
ca@valencia: No hi ha cap article local amb l'ID sol·licitat

en: A KDE Blogging Client
ca@valencia: Un client de blogs pel KDE

en: Copyright © 2008–2017 Blogilo authors
ca@valencia: Copyright © 2008–2017, els autors del Blogilo

en: Core Developer
ca@valencia: Desenvolupador principal

en: Icon designer
ca@valencia: Dissenyador de les icones

en: Toolbox
ca@valencia: Quadre d'eines

en: File uploaded. You can access to it at this url %1
ca@valencia: S'ha pujat el fitxer. Hi podeu accedir en este URL %1

en: Upload File
ca@valencia: Puja el fitxer

en: Error during upload.
ca@valencia: Hi ha hagut un error durant la pujada.

en: %1 return an error '%2'
ca@valencia: %1 ha retornat un error «%2»

en: New Post
ca@valencia: Article nou

en: Add Blog...
ca@valencia: Afig un blog...

en: Submit...
ca@valencia: Envia...

en: Upload Media...
ca@valencia: Puja un suport...

en: Save Locally
ca@valencia: Guardat localment

en: Show Toolbox
ca@valencia: Mostra el quadre d'eines

en: Open in browser
ca@valencia: Obri al navegador

en: Open current blog in browser
ca@valencia: Obri el blog actual al navegador

en: You have to select a blog to publish this post to.
ca@valencia: Heu de seleccionar un blog en el qual publicar este article.

en: There is no open post to submit.
ca@valencia: No hi ha cap article obert per enviar-lo.

en: An error occurred in the last transaction.
ca@valencia: S'ha produït un error en la darrera transacció.

en: Submitting post failed
ca@valencia: Ha fallat l'enviament de l'article

en: %1
    Do you want to keep the post open?
ca@valencia: %1
    Voleu mantindre obert l'article?

en: Cannot find current blog URL.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'URL del blog actual.

[ctx: Software]
en: Visual Editor
ca@valencia: Editor visual

[ctx: Software]
en: HTML Editor
ca@valencia: Editor HTML

[ctx: preview of the edited post]
en: Post Preview
ca@valencia: Vista prèvia de l'article

[ctx: noun, the post title]
en: Title:
ca@valencia: Títol:

en: Uploading the media file %1 failed.
    %2
ca@valencia: Ha fallat en pujar el fitxer de suport %1.
    %2

en: An error occurred in the last transaction.
    %1
ca@valencia: S'ha produït un error en la darrera transacció.
    %1

en: Your post title or body is empty.
    Are you sure you want to submit this post?
ca@valencia: El títol o el cos de l'article és buit.
    Esteu segur que voleu enviar este article?

[ctx: Post status, e.g Draft or Published Post]
en: draft
ca@valencia: esborrany

[ctx: Post status, e.g Draft or Published Post]
en: post
ca@valencia: article

en: Submitting new %1...
ca@valencia: S'està enviant el nou %1...

en: Modifying %1...
ca@valencia: S'està modificant %1...

en: Draft with title "%1" saved successfully.
ca@valencia: L'esborrany amb títol «%1» s'ha guardat correctament.

en: Post with title "%1" modified successfully.
ca@valencia: L'article amb títol «%1» s'ha modificat correctament.

en: Post with title "%1" published successfully.
ca@valencia: L'article amb títol «%1» s'ha publicat correctament.

en: The current post content is empty, are you sure you want to save an empty post?
ca@valencia: El contingut de l'article actual és buit, esteu segur que voleu guardar un article buit?

en: Saving post locally failed.
ca@valencia: Ha fallat localment en guardar l'article.

en: Post saved locally.
ca@valencia: Article guardat localment.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
ca@valencia: Obri una pestanya nova

en: New tab
ca@valencia: Pestanya nova

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
ca@valencia: Tanca la pestanya actual

en: Close tab
ca@valencia: Tanca la pestanya

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
ca@valencia: Tanca la pestanya

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
ca@valencia: Tanca totes les altres pestanyes

en: Submitting as...
ca@valencia: S'està enviant com a...

en: No blog has been selected: you have to select a blog from the Blogs page before asking for the list of categories.
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap blog: heu de seleccionar un blog de la pàgina de blogs abans de sol·licitar la llista de categories.

en: Requesting list of categories...
ca@valencia: S'està sol·licitant la llista de categories...

en: No blog has been selected: you have to select a blog from the Blogs page before asking for the list of entries.
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap blog: heu de seleccionar un blog de la pàgina de blogs abans de sol·licitar la llista d'entrades.

en: Requesting list of entries...
ca@valencia: S'està sol·licitant la llista d'entrades...

en: %1 (Draft)
ca@valencia: %1 (esborrany)

en: List of entries received.
ca@valencia: S'ha rebut la llista d'entrades.

en: List of categories received.
ca@valencia: S'ha rebut la llista de categories.

en: Removing a post from your blog cannot be undone.
    Are you sure you want to remove the post with title "%1" from your blog?
ca@valencia: No es pot desfer la supressió d'un article del blog.
    Esteu segur que voleu eliminar l'article amb el títol «%1» del blog?

en: Removing post...
ca@valencia: S'està eliminant l'article...

[ctx: Post removed from Blog]
en: Post with title "%1" removed from "%2".
ca@valencia: L'article amb el títol «%1» s'ha eliminat de «%2».

en: Post removed
ca@valencia: S'ha eliminat l'article

[ctx: Operation failed]
en: Failed
ca@valencia: Ha fallat

en: No link field is available in the database for this entry.
ca@valencia: No hi ha disponible cap camp d'enllaç per esta entrada en la base de dades.

en: Are you sure you want to remove the selected local entry?
ca@valencia: Esteu segur que voleu eliminar l'entrada local seleccionada?

en: Cannot remove selected local entry.
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar l'entrada local seleccionada.

en: You have to select at least one entry from list.
ca@valencia: Heu de seleccionar almenys una entrada de la llista.

en: Are you sure you want to clear the list of entries?
ca@valencia: Esteu segur que voleu netejar la llista d'entrades?

en: Cannot clear the list of entries.
ca@valencia: No s'ha pogut netejar la llista d'entrades.

en: Copy URL
ca@valencia: Copia l'URL

en: Copy title
ca@valencia: Copia el títol

[ctx: Basic configurations]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic
ca@valencia: Bàsic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Blog Account Configuration
ca@valencia: Configuració del compte del blog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Please fill in these fields and click on the "Auto-Configure" button to let Blogilo configure your blog account.
    You can set more options in the Advanced tab.
ca@valencia: Per favor, ompliu estos camps i cliqueu el botó «Configura automàticament» perquè Blogilo configuri el compte del blog.
    Podeu establir més opcions a la pestanya Avançat.

[ctx: Blog Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Title:
ca@valencia: Títol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Blog/Homepage URL:
ca@valencia: URL del blog/pàgina web:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, txtUrl)
en: http://YourHomePage.com
ca@valencia: http://LaVostraPagina.cat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: e.g.: http://domain.com/blog/
ca@valencia: p. ex.: http://domini.com/blog/

[ctx: Blog account Username]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAutoConf)
en: Auto-Configure
ca@valencia: Configura automàticament

[ctx: Advanced configurations]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
ca@valencia: Avançat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboApi)
en: MetaWeblog API
ca@valencia: API MetaWeblog

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboApi)
en: MovableType API
ca@valencia: API MovableType

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Blog ID:
ca@valencia: ID del blog:

[ctx: verb, fetch the blog ID from the web]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFetch)
en: Fetch ID
ca@valencia: Obtén l'ID

[ctx: Default direction of text in the blog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default text direction:
ca@valencia: Direcció del text predeterminada:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboDir)
en: Left to Right
ca@valencia: D'esquerra a dreta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboDir)
en: Right to Left
ca@valencia: De dreta a esquerra

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Supported Features
ca@valencia: Característiques implementades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Create/Modify posts:
ca@valencia: Crea/modifica els articles:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Support for categories:
ca@valencia: Implementació per a les categories:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Support for tags:
ca@valencia: Implementació per a les etiquetes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Remove posts:
ca@valencia: Elimina els articles:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Fetch recent posts:
ca@valencia: Recupera els articles recents:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Multipaged posts:
ca@valencia: Articles multipàgina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Note: You can see a list of supported features for your blog after configuring it.
ca@valencia: Nota: podeu veure una llista de característiques implementades pel blog després de configurar-lo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Upload media:
ca@valencia: Puja un suport:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Create new categories:
ca@valencia: Crea categories noves:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_changeNToBreak)
en: This can be useful for some blogs, like Wordpress, that do not store posts as HTML
ca@valencia: Això pot ser útil per alguns blogs, com ara Wordpress, que no emmagatzemen els articles com a HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_changeNToBreak)
en: Change \n to <br/> on posts retrieved from server
ca@valencia: Canvia \n a <br/> en els articles rebuts des del servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add...
ca@valencia: &Afig...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
ca@valencia: &Modifica...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
ca@valencia: Sup&rimeix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor auto sa&ve interval:
ca@valencia: Interval de temps per a l'auto&desat de l'editor:

[ctx: Auto save interval disabled]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_autosaveInterval)
en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_autosaveInterval)
en:  minutes
ca@valencia:  minuts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addPoweredBy)
en: Automatically add "Powered by Blogilo" to every post
ca@valencia: Afig automàticament «Powered by Blogilo» a cada article

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_previewInBlogStyle)
en: Enable post preview in blog style, if available
ca@valencia: Activa la vista prèvia en l'estil de blog, si és disponible

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_urlCachingEnabled)
en: Enable URL caching in the "Add Link" dialog
ca@valencia: Activa la memòria cau d'URL en el diàleg «Afig un enllaç»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableCheckSpelling)
en: Enable spell checking
ca@valencia: Activa la verificació ortogràfica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of entries to fetch:
ca@valencia: Nombre d'entrades a recuperar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_remember)
en: Do not ask again
ca@valencia: No ho tornes a preguntar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pubAsModify)
en: Pu&blish as an edit of the original entry
ca@valencia: Pu&blica com una edició de l'entrada original

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pubAsNewPost)
en: Publish as a new post
ca@valencia: Publica com un article nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, saveDraft)
en: Save entry in drafts
ca@valencia: Guarda l'entrada en els esborranys

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableSysTrayIcon)
en: Enable system tray icon
ca@valencia: Activa la icona a la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CopyMediaUrl)
en: Copy media URL to clipboard after upload
ca@valencia: Copia l'URL del suport al porta-retalls després de pujar-lo

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgEntries)
en: Blog Posts
ca@valencia: Articles del blog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEntriesUpdate)
en: Update list of entries
ca@valencia: Actualitza la llista d'entrades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEntriesClear)
en: Clear list of entries
ca@valencia: Neteja la llista d'entrades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEntriesRemove)
en: Remove selected entry from server
ca@valencia: Elimina l'entrada seleccionada del servidor

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgCat)
en: Post &Categories
ca@valencia: &Categories de l'article

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnCatReload)
en: Reload list of categories
ca@valencia: Recarrega la llista de categories

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnCatAdd)
en: Add a new category to the selected blog
ca@valencia: Afig una categoria nova al blog seleccionat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCatTags)
en: &Tags:
ca@valencia: E&tiquetes:

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgOptions)
en: Post &Options
ca@valencia: &Opcions de l'article

[ctx: Status of the current post]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Status:
ca@valencia: Estat:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Published
ca@valencia: Publicat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Draft
ca@valencia: Esborrany

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Local Draft
ca@valencia: Esborrany local

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Feedback:
ca@valencia: Opinions:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsComments)
en: Comments
ca@valencia: Comentaris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsTrackback)
en: Trackback
ca@valencia: Seguiment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsTime)
en: Modify time&stamp
ca@valencia: Modifica la marca de &temps

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnOptionsNow)
en: Now
ca@valencia: Ara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOptionsTrackBack)
en: &Trackback URLs:
ca@valencia: Seguiment dels &URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Summary:
ca@valencia: Resum:

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgNotes)
en: &Local Entries
ca@valencia: Entrades &locals

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnLocalRemove)
en: Remove selected entry
ca@valencia: Elimina l'entrada seleccionada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select media to upload
ca@valencia: Seleccioneu els suports a pujar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: File:
ca@valencia: Fitxer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Name on server:
ca@valencia: Nom en el servidor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kcfg_urlBrowser)
en: Browse
ca@valencia: Navega

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload via:
ca@valencia: Puja via:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ftpBox)
en: FTP Configurations
ca@valencia: Configuracions del FTP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpUrl)
en: This is going to be used for the direct link generation.
ca@valencia: S'usarà per a la generació directa d'enllaços.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: URL to path:
ca@valencia: URL al camí:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_FtpPath)
en: This is going to be used for the upload.
ca@valencia: S'usarà per a la pujada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: (S)FTP path:
ca@valencia: Camí (S)FTP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: e.g. sftp://domain.com/user/images/
ca@valencia: p. ex. sftp://domini.com/usuari/imatges/

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: e.g. http://domain.com/images/
ca@valencia: p. ex. http://domini.com/imatges/

en: Upload
ca@valencia: Puja

en: Blog API
ca@valencia: API del blog

en: Select Media to Upload
ca@valencia: Seleccioneu el suport a pujar

en: Please insert FTP URL.
ca@valencia: Per favor, introduïu l'URL del FTP.

en: Inserted FTP URL is not a valid URL.
    Note: The URL must start with "ftp" or "sftp", and end with a "/" that indicates the directory to which the file should be uploaded.
ca@valencia: L'URL del FTP introduït no és un URL vàlid.
    Nota: l'URL ha de començar amb «ftp» o «sftp» i acabar amb un «/» que indica el directori al qual s'ha de pujar el fitxer.

en: Media uploaded, and URL copied to clipboard.
    You can find it here:
    %1
ca@valencia: S'ha pujat el suport i s'ha copiat l'URL al porta-retalls.
    Podeu trobar-lo ací:
    %1

en: Media uploaded.
    You can find it here:
    %1
ca@valencia: S'ha pujat el suport.
    Podeu trobar-lo ací:
    %1

en: Successfully uploaded
ca@valencia: S'ha pujat correctament

en: Media uploading failed with this result:
    %1
    Try again?
ca@valencia: Ha fallat la pujada del suport amb este resultat:
    %1
    Ho torne a intentar?
