blogilo - en to el translation catalogue (216 entries)

en: Edit blog settings
el: Επεξεργασία ρυθμίσεων ιστολογίου

en: Add a new blog
el: Προσθήκη νέου ιστολογίου

en: You have to set the username, password and URL of your blog or website.
el: Πρέπει να ορίσετε το όνομα χρήστη, τον κωδικό πρόσβασης και το URL του ιστολογίου ή του ιστοχώρου σας.

en: Incomplete fields
el: Ασυμπλήρωτα πεδία

en: Trying to guess blog and API type...
el: Προσπάθεια ανεύρεσης τύπου ιστολογίου και API...

en: Auto configuration failed. You have to set Blog API on Advanced tab manually.
el: Η αυτόματη διαμόρφωση απέτυχε. Πρέπει να ορίσετε χειροκίνητα το API του ιστολογίου στην καρτέλα Για προχωρημένους.

en: The program could not guess the API of your blog, but has found an XMLRPC interface and is trying to use it.
    The MovableType API is assumed for now; choose another API if you know the server supports it.
el: Το πρόγραμμα δεν κατάφερε να μαντέψει το API του ιστολογίου σας, αλλά έχει βρει μια διεπαφή XMLRPC και προσπαθεί να τη χρησιμοποιήσει.
    Προς το παρόν υποτίθεται ότι ισχύει το MovableType API· επιλέξτε άλλο API αν γνωρίζετε ότι ο εξυπηρετητής το υποστηρίζει.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, operationNameLabel)
en: Please wait...
el: Παρακαλώ περιμένετε...

en: Fetching Blog Id...
el: Προσκόμιση ταυτότητας ιστολογίου...

en: Fetching the blog id timed out. Check your Internet connection,and your homepage URL, username or password.
    Note that the URL has to contain "http://"
    If you are using a self-hosted Wordpress blog, you have to enable Remote Publishing in its configuration.
el: Ο χρόνος προσκόμισης ταυτότητας ιστολογίου έληξε. Ελέγξτε τη σύνδεση στο Διαδίκτυο και το αρχικό URL, το όνομα χρήστη ή τον κωδικό πρόσβασης.
    Σημειώστε ότι το URL πρέπει να περιέχει "http://"
    Αν χρησιμοποιείτε ιστολόγιο Wordpress σε δικό σας χώρο φιλοξενίας, πρέπει να ενεργοποιήσετε την Απομακρυσμένη Δημοσίευση στη διαμόρφωσή του.

en: The API guess function has failed, please check your Internet connection. Otherwise, you have to set the API type manually on the Advanced tab.
el: Η λειτουργία ανεύρεσης του API έχει αποτύχει, ελέγξτε τη σύνδεσή σας στο Διαδίκτυο. Διαφορετικά, πρέπει να ορίσετε χειροκίνητα τον τύπο του API στην καρτέλα Για προχωρημένους.

en: Auto Configuration Failed
el: Η αυτόματη διαμόρφωση απέτυχε

en: Fetching BlogID Failed.
    Please check your Internet connection.
el: Η προσκόμιση του BlogID απέτυχε.
    Ελέγξτε τη σύνδεσή σας στο Διαδίκτυο.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localEntries)
en: Title
el: Τίτλος

en: Which blog?
el: Ποιο ιστολόγιο;

en: Sorry, No blog found with the specified account info.
el: Συγγνώμη, δεν βρέθηκε ιστολόγιο με τις δοσμένες πληροφορίες λογαριασμού.

[ctx: Supported feature or Not]
en: Yes
el: Ναι

[ctx: Supported feature or Not]
en: No, API does not support it
el: Όχι, το API δεν το υποστηρίζει

[ctx: Supported feature or Not]
en: No, Blogilo does not yet support it
el: Όχι, το Blogilo δεν το υποστηρίζει ακόμη

en: Blog ID has not yet been retrieved.
    You can fetch the blog ID by clicking on "Auto Configure" or the "Fetch ID" button; otherwise, you have to insert your blog ID manually.
el: Η ταυτότητα του ιστολογίου δεν έχει ανακτηθεί ακόμη.
    Μπορείτε να προσκομίσετε την ταυτότητα του ιστολογίου με κλικ στην "Αυτόματη Διαμόρφωση" ή με το κουμπί "Προσκόμιση ταυτότητας"· διαφορετικά, πρέπει να εισάγετε την ταυτότητα του ιστολογίου χειροκίνητα.

en: Blog API doesn't support getting Category list.
el: Το API του ιστολογίου δεν υποστηρίζει ανάκτηση λίστας κατηγοριών.

en: Publishing/Modifying post failed: %1
el: Η δημοσίευση/τροποποίηση ανάρτησης απέτυχε: %1

en: Uploading media failed: Your Blog API does not support uploading media objects.
el: Η αποστολή πολυμέσων απέτυχε: Το API του ιστολογίου σας δεν υποστηρίζει την αποστολή αντικειμένων πολυμέσων.

en: Uploading media failed: Cannot read the media file, please check if it exists. Path: %1
el: Η αποστολή πολυμέσων απέτυχε: αδυναμία ανάγνωσης του αρχείου πολυμέσων, ελέγξτε αν αυτό υπάρχει. Διαδρομή: %1

en: Uploading media failed: Media file checksum is zero, please check file path. Path: %1
el: Η αποστολή πολυμέσων απέτυχε: το άθροισμα ελέγχου του αρχείου πολυμέσων είναι μηδέν, ελέγξτε τη διαδρομή του αρχείου. Διαδρομή: %1

en: INTERNAL ERROR: MWBlog is NULL: casting has not worked, this should NEVER happen.
el: ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΣΦΑΛΜΑ: MWBlog is NULL: η αποτύπωση δεν λειτούργησε, αυτό δεν πρέπει να συμβαίνει ΠΟΤΕ.

en: API type is not set correctly.
el: Ο τύπος του API δεν ορίστηκε σωστά.

en: Uploading media failed: %1
el: Η αποστολή πολυμέσων απέτυχε: %1

en: Uploading media failed: Checksum error. Returned error: %1
el: Η αποστολή πολυμέσων απέτυχε: Σφάλμα αθροίσματος ελέγχου. Σφάλμα: %1

en: Server (XMLRPC) error:
el: Σφάλμα εξυπηρετητή (XMLRPC):

en: Server (Atom) error:
el: Σφάλμα εξυπηρετητή (Atom):

en: Parsing error:
el: Σφάλμα ανάλυσης:

en: Authentication error:
el: Σφάλμα ταυτοποίησης:

en: Not supported error:
el: Μη υποστηριζόμενο σφάλμα:

en: Unknown error:
el: Άγνωστο σφάλμα:

en: post is NULL
el: κενή ανάρτηση

note: i18n: ectx: Menu (blog) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localEntries)
en: Blog
el: Ιστολόγιο

note: i18n: ectx: Menu (post)
en: Post
el: Ανάρτηση

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
el: Ρυθμίσεις

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων

en: Are you sure you want to remove the selected blog?
el: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να αφαιρέσετε το επιλεγμένο ιστολόγιο;

en: Get blog style
el: Ανάκτηση στιλ ιστολογίου

en: View post in the blog style
el: Προβολή ανάρτησης στο στιλ του ιστολογίου

en: loading page items...
el: φόρτωση αντικειμένων σελίδας...

en: Please select a blog, then try again.
el: Επιλέξτε ένα ιστολόγιο και προσπαθήστε πάλι.

en: Select a blog
el: Επιλέξτε ένα ιστολόγιο

en: Fetching blog style from the web...
el: Προσκόμιση στιλ ιστολογίου από τον ιστό...

en: Blog style fetched.
el: Το στιλ ιστολογίου προσκομίστηκε.

en: An error occurred in the latest transaction.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα στην τελευταία συναλλαγή.

en: Dynamic Word Wrap
el: Δυναμική αναδίπλωση λέξεων

en: Show line numbers
el: Να εμφανίζεται η αρίθμηση γραμμών

en: Options
el: Επιλογές

en: Cannot fetch the selected blog style.
el: Αδυναμία προσκόμισης του επιλεγμένου στιλ ιστολογίου.

en: Cannot get html file.
el: Αδυναμία ανάκτησης αρχείου html.

en: Cannot write data to file %1
el: Αδυναμία εγγραφής δεδομένων στο αρχείο %1

en: Split text
el: Χωρισμός κειμένου

[ctx: Sets text font to code style]
en: Code
el: Κώδικας

[ctx: Configure Page]
en: General
el: Γενικά

[ctx: Configure Page]
en: Blogs
el: Ιστολόγια

[ctx: Configure Page]
en: Editor
el: Επεξεργαστής

[ctx: Configure Page]
en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: Cannot create database
el: Αδυναμία δημιουργίας βάσης δεδομένων

en: Cannot connect to database
el: Αδυναμία σύνδεσης στη βάση δεδομένων

en: There is no post with the requested ID
el: Δεν υπάρχει ανάρτηση με τη ζητούμενη ταυτότητα

en: There is no local post with the requested ID
el: Δεν υπάρχει τοπική ανάρτηση με τη ζητούμενη ταυτότητα

en: A KDE Blogging Client
el: Μια εφαρμογή ιστολόγησης για το KDE

en: Core Developer
el: Κύριος συντηρητής

en: Icon designer
el: Σχεδιαστής εικονιδίων

en: Toolbox
el: Εργαλειοθήκη

en: File uploaded. You can access to it at this url %1
el: Το αρχείο στάλθηκε. Μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε αυτό στο url %1

en: Upload File
el: Αποστολή αρχείου

en: Error during upload.
el: Σφάλμα κατά την αποστολή.

en: %1 return an error '%2'
el: Το %1 επέστρεψε ένα σφάλμα '%2'

en: Error
el: Σφάλμα

en: New Post
el: Νέα ανάρτηση

en: Add Blog...
el: Προσθήκη ιστολογίου...

en: Submit...
el: Υποβολή...

en: Upload Media...
el: Αποστολή πολυμέσων...

en: Save Locally
el: Αποθήκευση τοπικά

en: Show Toolbox
el: Εμφάνιση εργαλειοθήκης

en: Open in browser
el: Άνοιγμα στον περιηγητή

en: Open current blog in browser
el: Άνοιγμα τρέχοντος ιστολογίου στον περιηγητή

en: You have to select a blog to publish this post to.
el: Πρέπει να επιλέξετε ιστολόγιο στο οποίο θα δημοσιεύσετε αυτήν την ανάρτηση.

en: There is no open post to submit.
el: Δεν υπάρχει ανοιχτή ανάρτηση για υποβολή.

en: An error occurred in the last transaction.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα στην τελευταία συναλλαγή.

en: Submitting post failed
el: Η υποβολή της ανάρτησης απέτυχε

en: %1
    Do you want to keep the post open?
el: %1
    Θέλετε να διατηρήσετε την ανάρτηση αυτή ανοιχτή;

en: Cannot find current blog URL.
el: Αδυναμία εύρεσης του URL για το τρέχον ιστολόγιο.

[ctx: Software]
en: Visual Editor
el: Οπτικός επεξεργαστής

[ctx: preview of the edited post]
en: Post Preview
el: Προεπισκόπηση ανάρτησης

[ctx: noun, the post title]
en: Title:
el: Τίτλος:

en: Uploading the media file %1 failed.
    %2
el: Η αποστολή του αρχείου πολυμέσων %1 απέτυχε.
    %2

en: An error occurred in the last transaction.
    %1
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα στην τελευταία συναλλαγή.
    %1

en: Your post title or body is empty.
    Are you sure you want to submit this post?
el: Ο τίτλος της ανάρτησής σας είναι κενός.
    Είστε βέβαιος ότι θέλετε να υποβάλετε την ανάρτηση αυτή;

[ctx: Post status, e.g Draft or Published Post]
en: draft
el: προσχέδιο

[ctx: Post status, e.g Draft or Published Post]
en: post
el: ανάρτηση

en: Submitting new %1...
el: Υποβολή νέας %1...

en: Modifying %1...
el: Τροποποίηση %1...

en: Draft with title "%1" saved successfully.
el: Το προσχέδιο με τίτλο "%1" αποθηκεύτηκε επιτυχώς.

en: Post with title "%1" modified successfully.
el: Η ανάρτηση με τίτλο "%1" τροποποιήθηκε επιτυχώς.

en: Post with title "%1" published successfully.
el: Η ανάρτηση με τίτλο "%1" δημοσιεύθηκε επιτυχώς.

en: The current post content is empty, are you sure you want to save an empty post?
el: Η τρέχουσα ανάρτηση είναι κενή, είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αποθηκεύσετε μια κενή ανάρτηση;

en: Saving post locally failed.
el: Η αποθήκευση ανάρτησης τοπικά απέτυχε.

en: Post saved locally.
el: Η ανάρτηση αποθηκεύτηκε τοπικά.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
el: Άνοιγμα νέας καρτέλας

en: New tab
el: Νέα καρτέλα

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
el: Κλείσιμο της τρέχουσας καρτέλας

en: Close tab
el: Κλείσιμο καρτέλας

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
el: Κλείσιμο καρτέλας

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
el: Κλείσιμο όλων των καρτελών

en: Submitting as...
el: Υποβολή ως...

en: No blog has been selected: you have to select a blog from the Blogs page before asking for the list of categories.
el: Δεν επελέγη ιστολόγιο: πρέπει να επιλέξετε ιστολόγιο από τη σελίδα ιστολογίων πριν ζητήσετε τη λίστα κατηγοριών.

en: Requesting list of categories...
el: Αίτημα για τη λίστα κατηγοριών...

en: No blog has been selected: you have to select a blog from the Blogs page before asking for the list of entries.
el: Δεν επελέγη ιστολόγιο: πρέπει να επιλέξετε ιστολόγιο από τη σελίδα ιστολογίων πριν ζητήσετε τη λίστα καταχωρήσεων.

en: Requesting list of entries...
el: Αίτημα για τη λίστα καταχωρήσεων...

en: %1 (Draft)
el: %1 (προσχέδιο)

en: List of entries received.
el: Η λίστα καταχωρήσεων ελήφθη.

en: List of categories received.
el: Η λίστα κατηγοριών ελήφθη.

en: Removing a post from your blog cannot be undone.
    Are you sure you want to remove the post with title "%1" from your blog?
el: Η αφαίρεση ανάρτησης από το ιστολόγιό σας δεν μπορεί να αναιρεθεί.
    Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αφαιρέσετε την ανάρτηση με τίτλο "%1" από το ιστολόγιό σας;

en: Removing post...
el: Αφαίρεση ανάρτησης...

[ctx: Post removed from Blog]
en: Post with title "%1" removed from "%2".
el: Η ανάρτηση με τίτλο "%1" αφαιρέθηκε από το "%2".

en: Post removed
el: Η ανάρτηση αφαιρέθηκε

[ctx: Operation failed]
en: Failed
el: Απέτυχε

en: No link field is available in the database for this entry.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμο πεδίο συνδέσμου στη βάση δεδομένων για την καταχώρηση αυτή.

en: Are you sure you want to remove the selected local entry?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αφαιρέσετε την επιλεγμένη τοπική καταχώρηση;

en: Cannot remove selected local entry.
el: Αδυναμία αφαίρεσης της επιλεγμένης τοπικής καταχώρησης.

en: You have to select at least one entry from list.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον μία καταχώρηση από τη λίστα.

en: Are you sure you want to clear the list of entries?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καθαρίσετε τη λίστα καταχωρήσεων;

en: Cannot clear the list of entries.
el: Αδυναμία καθαρισμού της λίστας καταχωρήσεων.

en: Copy URL
el: Αντιγραφή URL

en: Copy title
el: Αντιγραφή τίτλου

[ctx: Basic configurations]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic
el: Βασική

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Blog Account Configuration
el: Διαμόρφωση λογαριασμού ιστολογίου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Please fill in these fields and click on the "Auto-Configure" button to let Blogilo configure your blog account.
    You can set more options in the Advanced tab.
el: Συμπληρώστε αυτά τα πεδία και κάντε κλικ στο κουμπί "Αυτόματη-Διαμόρφωση" για να διαμορφώσει το Blogilo το λογαριασμό του ιστολογίου σας.
    Μπορείτε να ορίσετε περισσότερες επιλογές στην καρτέλα Για προχωρημένους.

[ctx: Blog Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Title:
el: Τίτλος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Blog/Homepage URL:
el: URL ιστολογίου/αρχικής σελίδας:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: e.g.: http://domain.com/blog/
el: π.χ.: http://domain.com/blog/

[ctx: Blog account Username]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAutoConf)
en: Auto-Configure
el: Αυτόματη-Διαμόρφωση

[ctx: Advanced configurations]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
el: Για προχωρημένους

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Blog ID:
el: Ταυτότητα ιστολογίου:

[ctx: verb, fetch the blog ID from the web]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFetch)
en: Fetch ID
el: Προσκόμιση ταυτότητας

[ctx: Default direction of text in the blog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default text direction:
el: Προκαθορισμένη κατεύθυνση κειμένου:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboDir)
en: Left to Right
el: Αριστερά προς τα δεξιά

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboDir)
en: Right to Left
el: Δεξιά προς τα αριστερά

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Supported Features
el: Υποστηριζόμενες λειτουργίες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Create/Modify posts:
el: Δημιουργία/Τροποποίηση αναρτήσεων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Support for categories:
el: Υποστήριξη για κατηγορίες:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Support for tags:
el: Υποστήριξη για ετικέτες:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Remove posts:
el: Αφαίρεση αναρτήσεων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Fetch recent posts:
el: Προσκόμιση πρόσφατων αναρτήσεων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Multipaged posts:
el: Αναρτήσεις πολλαπλών σελίδων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Note: You can see a list of supported features for your blog after configuring it.
el: Σημείωση: Μπορείτε να δείτε μια λίστα με τις υποστηριζόμενες λειτουργίες για το ιστολόγιό σας αφού το διαμορφώσετε.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Upload media:
el: Αποστολή πολυμέσων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Create new categories:
el: Δημιουργία νέων κατηγοριών:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_changeNToBreak)
en: This can be useful for some blogs, like Wordpress, that do not store posts as HTML
el: Αυτό μπορεί να είναι χρήσιμο για ορισμένα ιστολόγια, όπως το Wordpress, τα οποία δεν αποθηκεύουν αναρτήσεις ως HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_changeNToBreak)
en: Change \n to <br/> on posts retrieved from server
el: Αλλαγή \n σε <br/> για αναρτήσεις που ανακτήθηκαν από τον εξυπηρετητή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add...
el: &Προσθήκη...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
el: &Τροποποίηση...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
el: Αφαί&ρεση

[ctx: Auto save interval disabled]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_autosaveInterval)
en: Disabled
el: Ανενεργό

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_autosaveInterval)
en:  minutes
el:  λεπτά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addPoweredBy)
en: Automatically add "Powered by Blogilo" to every post
el: Αυτόματη προσθήκη "Powered by Blogilo" σε κάθε ανάρτηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_previewInBlogStyle)
en: Enable post preview in blog style, if available
el: Ενεργοποίηση προεπισκόπησης ανάρτησης σε στιλ ιστολογίου, αν είναι διαθέσιμο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_urlCachingEnabled)
en: Enable URL caching in the "Add Link" dialog
el: Ενεργοποίηση προσωρινής μνήμης URL στο διάλογο "Προσθήκη συνδέσμου"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableCheckSpelling)
en: Enable spell checking
el: Ενεργοποίηση ορθογραφικού ελέγχου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of entries to fetch:
el: Αριθμός καταχωρήσεων για προσκόμιση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_remember)
en: Do not ask again
el: Να μη γίνει ξανά η ερώτηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pubAsNewPost)
en: Publish as a new post
el: Να δημοσιευθεί ως νέα ανάρτηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, saveDraft)
en: Save entry in drafts
el: Αποθήκευση καταχώρησης στα προσχέδια

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableSysTrayIcon)
en: Enable system tray icon
el: Ενεργοποίηση του εικονιδίου πλαισίου συστήματος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CopyMediaUrl)
en: Copy media URL to clipboard after upload
el: Να αντιγραφεί το URL του πολυμέσου στο πρόχειρο μετά από την αποστολή

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgEntries)
en: Blog Posts
el: Αναρτήσεις ιστολογίου

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEntriesUpdate)
en: Update list of entries
el: Ενημέρωση λίστας καταχωρήσεων

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEntriesClear)
en: Clear list of entries
el: Καθαρισμός λίστας καταχωρήσεων

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEntriesRemove)
en: Remove selected entry from server
el: Αφαίρεση επιλεγμένης καταχώρησης από τον εξυπηρετητή

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgCat)
en: Post &Categories
el: &Κατηγορίες αναρτήσεων

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnCatReload)
en: Reload list of categories
el: Επαναφόρτωση λίστας κατηγοριών

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnCatAdd)
en: Add a new category to the selected blog
el: Προσθήκη νέας κατηγορίας στο επιλεγμένο ιστολόγιο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCatTags)
en: &Tags:
el: Ε&τικέτες:

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgOptions)
en: Post &Options
el: Επιλ&ογές αναρτήσεων

[ctx: Status of the current post]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Status:
el: Κατάσταση:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Published
el: Δημοσιεύθηκε

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Draft
el: Προσχέδιο

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Local Draft
el: Τοπικό προσχέδιο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Feedback:
el: Ανάδραση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsComments)
en: Comments
el: Σχόλια

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsTrackback)
en: Trackback
el: Ειδοποιήσεις συνδέσμων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsTime)
en: Modify time&stamp
el: Τροποποίηση χρονικής &σφραγίδας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnOptionsNow)
en: Now
el: Τώρα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOptionsTrackBack)
en: &Trackback URLs:
el: URL ειδοποιήσεων συνδέσμων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Summary:
el: Περίληψη:

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgNotes)
en: &Local Entries
el: &Τοπικές καταχωρήσεις

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnLocalRemove)
en: Remove selected entry
el: Αφαίρεση επιλεγμένης καταχώρησης

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select media to upload
el: Επιλογή πολυμέσου για αποστολή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: File:
el: Αρχείο:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Name on server:
el: Όνομα στον εξυπηρετητή:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kcfg_urlBrowser)
en: Browse
el: Περιήγηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload via:
el: Αποστολή μέσω:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ftpBox)
en: FTP Configurations
el: Διαμορφώσεις FTP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpUrl)
en: This is going to be used for the direct link generation.
el: Αυτό πρόκειται να χρησιμοποιηθεί για την παραγωγή άμεσου συνδέσμου.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: URL to path:
el: URL σε διαδρομή:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_FtpPath)
en: This is going to be used for the upload.
el: Αυτό πρόκειται να χρησιμοποιηθεί για την αποστολή.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: (S)FTP path:
el: (S)FTP διαδρομή:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: e.g. sftp://domain.com/user/images/
el: π.χ. sftp://domain.com/user/images/

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: e.g. http://domain.com/images/
el: π.χ. http://domain.com/images/

en: Upload
el: Αποστολή

en: Blog API
el: API ιστολογίου

en: Select Media to Upload
el: Επιλογή πολυμέσου για αποστολή

en: Please insert FTP URL.
el: Εισάγετε το URL για το FTP.

en: Inserted FTP URL is not a valid URL.
    Note: The URL must start with "ftp" or "sftp", and end with a "/" that indicates the directory to which the file should be uploaded.
el: το εισηγμένο URL του FTP δεν είναι ένα έγκυρο URL.
    Σημείωση: Το URL πρέπει να αρχίζει με "ftp" ή "sftp", και να τελειώνει με "/" που δηλώνει τον κατάλογο στον οποίο πρέπει να σταλεί το αρχείο.

en: Media uploaded, and URL copied to clipboard.
    You can find it here:
    %1
el: Τα πολυμέσο εστάλη και έγινε αντιγραφή του URL στο πρόχειρο.
    Μπορείτε να το βρείτε εδώ:
    %1

en: Media uploaded.
    You can find it here:
    %1
el: Το πολυμέσο εστάλη.
    Μπορείτε να το βρείτε εδώ:
    %1

en: Successfully uploaded
el: Επιτυχής αποστολή

en: Media uploading failed with this result:
    %1
    Try again?
el: Η αποστολή πολυμέσων απέτυχε με αυτό το αποτέλεσμα:
    %1
    Θα προσπαθήσετε ξανά;
