blogilo - en to eo translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
eo: Agordo

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Toolbar
eo: Ilobreto

en: Options
eo: Opcioj

en: Core Developer
eo: Ĉefa programisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboDir)
en: Left to Right
eo: Liva al Dekstra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboDir)
en: Right to Left
eo: Dekstra al Liva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add...
eo: &Aldonu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
eo: &Modifi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
eo: Fo&rigi

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_autosaveInterval)
en:  minutes
eo: minutoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_remember)
en: Do not ask again
eo: Ne petu plu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableSysTrayIcon)
en: Enable system tray icon
eo: Ebligi taskopletan piktogramon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Draft
eo: Malneto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsComments)
en: Comments
eo: Komentoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnOptionsNow)
en: Now
eo: Nun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Summary:
eo: Resumo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: File:
eo: Dosiero:

en: Upload
eo: Alŝuti
