blogilo - en to fi translation catalogue (225 entries)

en: Edit blog settings
fi: Muokkaa blogin asetuksia

en: Add a new blog
fi: Lisää uusi blogi

en: You have to set the username, password and URL of your blog or website.
fi: Sinun on asettava blogin tai sivuston käyttäjätunnus, salasana ja verkko-osoite.

en: Incomplete fields
fi: Vaillinaisia kenttiä

en: Trying to guess blog and API type...
fi: Yritetään arvata blogin ja APIn tyyppiä…

en: Auto configuration failed. You have to set Blog API on Advanced tab manually.
fi: Automaattimääritys epäonnistui. Sinun täytyy asettaa blogin API Lisäasetukset-lehdeltä itse.

en: The program could not guess the API of your blog, but has found an XMLRPC interface and is trying to use it.
    The MovableType API is assumed for now; choose another API if you know the server supports it.
fi: Ohjelma ei tunnistanut blogisi APIa, mutta löysi XMLRPC-liittymän ja yrittää käyttää sitä.
    Toistaiseksi oletuksena on MovableType-API. Vaihda toiseen APIin, jos tiedät palvelimen tukevan sitä.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, operationNameLabel)
en: Please wait...
fi: Odota…

en: Fetching Blog Id...
fi: Noudetaan blogin tunnistetta…

en: Fetching the blog id timed out. Check your Internet connection,and your homepage URL, username or password.
    Note that the URL has to contain "http://"
    If you are using a self-hosted Wordpress blog, you have to enable Remote Publishing in its configuration.
fi: Blogin tunnisteen noutaminen aikakatkaistiin. Tarkista internetyhteytesi, kotisivusi osoite, käyttäjätunnus ja salasana.
    Huomaa, että osoitteen on sisällettävä ”http://”.
    Jos käytössäsi on omalla palvelimellasi oleva Wordpress-blogi, sinun on otettava etäjulkaiseminen käyttöön sen asetuksista.

en: The API guess function has failed, please check your Internet connection. Otherwise, you have to set the API type manually on the Advanced tab.
fi: API-tunnistusfunktio epäonnistui. Tarkista ensin internetyhteytesi. Muussa tapauksessa sinun on asetettava API-tyyppi käsin Lisäasetukset-välilehdellä.

en: Auto Configuration Failed
fi: Automaattimääritys epäonnistui

en: Fetching BlogID Failed.
    Please check your Internet connection.
fi: Blogin tunnisteen nouto epäonnistui.
    Tarkista internetyhteytesi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localEntries)
en: Title
fi: Otsikko

en: URL
fi: Verkko-osoite

en: Which blog?
fi: Mikä blogi?

en: Sorry, No blog found with the specified account info.
fi: Tilin tietoja vastaavaa blogia ei löytynyt.

[ctx: Supported feature or Not]
en: Yes
fi: Kyllä

[ctx: Supported feature or Not]
en: No, API does not support it
fi: Ei, API ei tue sitä

[ctx: Supported feature or Not]
en: No, Blogilo does not yet support it
fi: Ei, Blogilo ei vielä tue sitä

en: Blog ID has not yet been retrieved.
    You can fetch the blog ID by clicking on "Auto Configure" or the "Fetch ID" button; otherwise, you have to insert your blog ID manually.
fi: Blogin tunnistetta ei vielä ole noudettu.
    Voit noutaa tunnisteen napsauttamalla painiketta ”Määritä automaattisesti” tai ”Nouda tunniste”, muuten sinun on annettava tunniste itse.

en: Blog API doesn't support getting Category list.
fi: Blogin API ei tue luokkaluettelon noutoa.

en: Publishing/Modifying post failed: %1
fi: Viestin julkaiseminen tai muuttaminen epäonnistui: %1

en: Uploading media failed: Your Blog API does not support uploading media objects.
fi: Median lähetys epäonnistui: Blogisi API ei tue mediaolioiden lähetystä.

en: Uploading media failed: Cannot read the media file, please check if it exists. Path: %1
fi: Median lähetys epäonnistui: Mediatiedostoa ei voi lukea, tarkista onko se olemassa. Sijainti: %1

en: Uploading media failed: Media file checksum is zero, please check file path. Path: %1
fi: Median lähetys epäonnistui: Mediatiedoston tarkistussumma on 0, tarkista tiedoston sijainti: %1

en: INTERNAL ERROR: MWBlog is NULL: casting has not worked, this should NEVER happen.
fi: SISÄINEN VIRHE: MWBlog on NULL: tyypin muunnos ei ole toiminut, näin ei tulisi KOSKAAN tapahtua.

en: API type is not set correctly.
fi: API-tyyppiä ei ole asetettu oikein.

en: Uploading media failed: %1
fi: Median lähetys epäonnistui: %1

en: Uploading media failed: Checksum error. Returned error: %1
fi: Median lähetys epäonnistui: Tarkistussummavirhe. Palautettu virhe: %1

en: Server (XMLRPC) error:
fi: Palvelinvirhe (XMLRPC):

en: Server (Atom) error:
fi: Palvelinvirhe (Atom):

en: Parsing error:
fi: Jäsennysvirhe:

en: Authentication error:
fi: Tunnistautumisvirhe:

en: Not supported error:
fi: Ei tuettu -virhe:

en: Unknown error:
fi: Tuntematon virhe:

en: post is NULL
fi: viesti on NULL

en: Blog post not found
fi: Blogiviestiä ei löydy

en: Failed to create new post
fi: Uuden viestin luonti epäonnistui

en: Failed to update post
fi: Viestin päivittäminen epäonnistui

note: i18n: ectx: Menu (blog) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localEntries)
en: Blog
fi: Blogi

note: i18n: ectx: Menu (post)
en: Post
fi: Viesti

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
fi: Asetukset

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Toolbar
fi: Työkalurivi

en: Are you sure you want to remove the selected blog?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitun blogin?

en: Get blog style
fi: Nouda blogityyli

en: View post in the blog style
fi: Näytä viesti blogityylillä

en: loading page items...
fi: ladatan sivun elementtejä…

en: Please select a blog, then try again.
fi: Valitse ensin blogi ja yritä sitten uudelleen.

en: Select a blog
fi: Valitse blogi

en: Fetching blog style from the web...
fi: Noudetaan blogityyliä webistä…

en: Blog style fetched.
fi: Blogityyli noudettu.

en: An error occurred in the latest transaction.
fi: Viimeisimmässä toiminnossa sattui virhe.

en: Dynamic Word Wrap
fi: Dynaaminen rivitys

en: Show line numbers
fi: Näytä rivinumerot

en: Options
fi: Asetukset

en: Cannot fetch the selected blog style.
fi: Valittua blogityyliä ei voida noutaa.

en: Cannot get html file.
fi: HTML-tiedostoa ei saada noudetuksi.

en: Cannot write data to file %1
fi: Dataa ei voi kirjoittaa tiedostoon %1

en: Split text
fi: Jaa teksti

[ctx: Sets text font to code style]
en: Code
fi: Koodi

[ctx: Configure Page]
en: General
fi: Yleistä

[ctx: Configure Page]
en: Blogs
fi: Blogit

[ctx: Configure Page]
en: Editor
fi: Muokkain

[ctx: Configure Page]
en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Cannot create database
fi: Tietokantaa ei voi luoda

en: Cannot connect to database
fi: Tietokantaan ei saada yhteyttä

en: There is no post with the requested ID
fi: Pyydetyllä tunnisteella ei ole viestiä

en: There is no local post with the requested ID
fi: Pyydetyllä tunnisteella ei ole paikallista viestiä

en: A KDE Blogging Client
fi: KDE:n blogausohjelma

en: Core Developer
fi: Pääkehittäjä

en: Icon designer
fi: Kuvakkeiden suunnittelija

en: Toolbox
fi: Työkalurivi

en: File uploaded. You can access to it at this url %1
fi: Tiedosto lähetetty. Se on osoitteessa %1

en: Upload File
fi: Lähetä tiedosto

en: Error during upload.
fi: Lähetysvirhe.

en: %1 return an error '%2'
fi: %1 palautti virheen ”%2”

en: Error
fi: Virhe

en: New Post
fi: Uusi viesti

en: Add Blog...
fi: Lisää blogi…

en: Submit...
fi: Lähetä…

en: Upload Media...
fi: Lähetä media…

en: Save Locally
fi: Tallenna paikallisesti

en: Show Toolbox
fi: Näytä työkalurivi

en: Open in browser
fi: Avaa selaimeen

en: Open current blog in browser
fi: Avaa nykyinen blogi selaimeen

en: You have to select a blog to publish this post to.
fi: Sinun on valittava blogi, johon viesti julkaistaan.

en: There is no open post to submit.
fi: Ei ole avointa viestiä lähetettäväksi.

en: An error occurred in the last transaction.
fi: Viimeisimmässä toiminnossa sattui virhe.

en: Submitting post failed
fi: Viestin lähetys epäonnistui

en: %1
    Do you want to keep the post open?
fi: %1
    Haluatko pitää viestin auki?

en: Cannot find current blog URL.
fi: Nykyisen blogin osoitetta ei löydy.

[ctx: Software]
en: Visual Editor
fi: Havainnollinen muokkain

[ctx: Software]
en: HTML Editor
fi: HTML-muokkain

[ctx: preview of the edited post]
en: Post Preview
fi: Viestin esikatselu

[ctx: noun, the post title]
en: Title:
fi: Otsikko:

en: Uploading the media file %1 failed.
    %2
fi: Mediatiedoston %1 lähetys epäonnistui.
    %2

en: An error occurred in the last transaction.
    %1
fi: Viimeisimmässä toiminnossa sattui virhe.
    %1

en: Your post title or body is empty.
    Are you sure you want to submit this post?
fi: Viestisi otsikko tai runko on tyhjä.
    Haluatko varmasti lähettää tämän viestin?

[ctx: Post status, e.g Draft or Published Post]
en: draft
fi: luonnos

[ctx: Post status, e.g Draft or Published Post]
en: post
fi: viesti

en: Submitting new %1...
fi: Lähetetään uusi %1…

en: Modifying %1...
fi: Muutetaan: %1

en: Draft with title "%1" saved successfully.
fi: Luonnos, jonka otsikko on ”%1”, tallennettiin.

en: Post with title "%1" modified successfully.
fi: Viestiä otsikolla ”%1” muutettiin.

en: Post with title "%1" published successfully.
fi: Viesti, jonka otsikko on ”%1”, julkaistiin.

en: The current post content is empty, are you sure you want to save an empty post?
fi: Nykyisen viestin sisältö on tyhjä. Haluatko varmasti tallentaa tyhjän viestin?

en: Saving post locally failed.
fi: Viestin tallennus paikallisesti epäonnistui.

en: Post saved locally.
fi: Viesti tallennettiin paikallisesti.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
fi: Avaa uusi välilehti

en: New tab
fi: Uusi välilehti

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
fi: Sulje nykyinen välilehti

en: Close tab
fi: Sulje välilehti

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
fi: Sulje välilehti

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
fi: Sulje kaikki muut välilehdet

en: Submitting as...
fi: Lähetystapa

en: No blog has been selected: you have to select a blog from the Blogs page before asking for the list of categories.
fi: Blogeja ei ole valittu. Sinun on valittava blogi Blogit-sivulta, ennen kuin pyydät luokkien luetteloa.

en: Requesting list of categories...
fi: Kysellään luokkien luetteloa…

en: No blog has been selected: you have to select a blog from the Blogs page before asking for the list of entries.
fi: Blogeja ei ole valittu. Sinun on valittava blogi Blogit-sivulta, ennen kuin kysyt tietueluetteloa.

en: Requesting list of entries...
fi: Kysellään tietueluetteloa…

en: %1 (Draft)
fi: %1 (luonnos)

en: List of entries received.
fi: Tietueluettelo vastaanotettiin.

en: List of categories received.
fi: Luokkien luettelo vastaanotettiin.

en: Removing a post from your blog cannot be undone.
    Are you sure you want to remove the post with title "%1" from your blog?
fi: Viestin poistoa blogistasi ei voi kumota.
    Haluatko varmasti poistaa blogistasi viestin, jonka otsikko on ”%1”?

en: Removing post...
fi: Poistetaan viestiä…

[ctx: Post removed from Blog]
en: Post with title "%1" removed from "%2".
fi: Viesti, jonka otsikko oli ”%1”, poistettiin kohteesta ”%2”.

en: Post removed
fi: Viesti poistettu

[ctx: Operation failed]
en: Failed
fi: Epäonnistui

en: No link field is available in the database for this entry.
fi: Tietokannan tässä tietueessa ei ole saatavilla linkkikenttää.

en: Are you sure you want to remove the selected local entry?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitun paikallisen tietueen?

en: Cannot remove selected local entry.
fi: Valittua paikallista tietuetta ei voi poistaa.

en: You have to select at least one entry from list.
fi: Sinun on valittava vähintään yksi tietue luettelosta.

en: Are you sure you want to clear the list of entries?
fi: Haluatko varmasti tyhjentää tietueluettelon?

en: Cannot clear the list of entries.
fi: Tietueluetteloa ei voi tyhjentää.

en: Copy URL
fi: Kopioi osoite

en: Copy title
fi: Kopioi otsikko

[ctx: Basic configurations]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic
fi: Perusasetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Blog Account Configuration
fi: Blogitilin määritys

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Please fill in these fields and click on the "Auto-Configure" button to let Blogilo configure your blog account.
    You can set more options in the Advanced tab.
fi: Täytä nämä kentät ja napsauta ”Määritä automaattisesti” -painiketta, niin Blogilo yrittää määrittää blogitilisi.
    Lisää asetuksia löydät Lisäasetukset-välilehdeltä.

[ctx: Blog Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Title:
fi: Otsikko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Blog/Homepage URL:
fi: Blogin tai kotisivun osoite:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, txtUrl)
en: http://YourHomePage.com
fi: http://kotisivusi.fi/

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: e.g.: http://domain.com/blog/
fi: esim. http://alue.fi/blogi/

[ctx: Blog account Username]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
fi: Salasana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAutoConf)
en: Auto-Configure
fi: Määritä automaattisesti

[ctx: Advanced configurations]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
fi: Lisäasetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Blog ID:
fi: Blogin tunniste:

[ctx: verb, fetch the blog ID from the web]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFetch)
en: Fetch ID
fi: Nouda tunniste

[ctx: Default direction of text in the blog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default text direction:
fi: Tekstin oletussuunta:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboDir)
en: Left to Right
fi: Vasemmalta oikealle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboDir)
en: Right to Left
fi: Oikealta vasemmalle

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Supported Features
fi: Tuetut piirteet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Create/Modify posts:
fi: Julkaise tai muuta viestejä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Support for categories:
fi: Luokkatuki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Support for tags:
fi: Tunnistetuki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Remove posts:
fi: Poista viestit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Fetch recent posts:
fi: Nouda viimeaikaiset viestit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Multipaged posts:
fi: Useampisivuiset viestit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Note: You can see a list of supported features for your blog after configuring it.
fi: Huomaa: Näet blogisi tukemien piirteiden luettelon määritettyäsi sen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Upload media:
fi: Lähetä media:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Create new categories:
fi: Luo uusia luokkia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_changeNToBreak)
en: This can be useful for some blogs, like Wordpress, that do not store posts as HTML
fi: Tästä voi olla hyötyä joillekin blogeille, esimerkiksi Wordpressin, jotka eivät tallenna viestejä HTML:nä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_changeNToBreak)
en: Change \n to <br/> on posts retrieved from server
fi: Muuta \n -> <br/> palvelimesta noudetuissa viesteissä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add...
fi: &Lisää…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
fi: &Muuta…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
fi: &Poista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor auto sa&ve interval:
fi: Muokkaimen &automaattitallennusväli:

[ctx: Auto save interval disabled]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_autosaveInterval)
en: Disabled
fi: Ei käytössä

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_autosaveInterval)
en:  minutes
fi:  minuuttia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addPoweredBy)
en: Automatically add "Powered by Blogilo" to every post
fi: Lisää automaattisesti joka viestiin ”Powered by Blogilo”

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_previewInBlogStyle)
en: Enable post preview in blog style, if available
fi: Esikatsele viestejä blogityylillä, jos saatavilla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_urlCachingEnabled)
en: Enable URL caching in the "Add Link" dialog
fi: Käytä osoitevälimuistia ”Lisää linkki” -ikkunassa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableCheckSpelling)
en: Enable spell checking
fi: Käytä oikolukua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of entries to fetch:
fi: Noudettavien tietueiden määrä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_remember)
en: Do not ask again
fi: Älä kysy uudelleen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pubAsModify)
en: Pu&blish as an edit of the original entry
fi: Julkaise alkuperäisen jutun &muokkauksena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pubAsNewPost)
en: Publish as a new post
fi: Julkaise uutena viestinä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, saveDraft)
en: Save entry in drafts
fi: Tallenna tietue luonnoksiin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableSysTrayIcon)
en: Enable system tray icon
fi: Käytä ilmoitusaluekuvaketta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CopyMediaUrl)
en: Copy media URL to clipboard after upload
fi: Kopioi median osoite leikepöydälle lähetyksen jälkeen

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgEntries)
en: Blog Posts
fi: Blogiviestit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEntriesUpdate)
en: Update list of entries
fi: Päivitä tietueluettelo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEntriesClear)
en: Clear list of entries
fi: Tyhjennä tietueluettelo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEntriesRemove)
en: Remove selected entry from server
fi: Poista valittu tietue palvelimesta

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgCat)
en: Post &Categories
fi: Viestin l&uokat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnCatReload)
en: Reload list of categories
fi: Nouda luokkien luettelo uudelleen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnCatAdd)
en: Add a new category to the selected blog
fi: Lisää uusi luokka valittuun blogiin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCatTags)
en: &Tags:
fi: &Tunnisteet:

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgOptions)
en: Post &Options
fi: Viestin &asetukset

[ctx: Status of the current post]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Status:
fi: Tila:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Published
fi: Julkaistu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Draft
fi: Luonnos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Local Draft
fi: Paikallinen luonnos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Feedback:
fi: Palaute:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsComments)
en: Comments
fi: Kommentit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsTrackback)
en: Trackback
fi: Paluulinkki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsTime)
en: Modify time&stamp
fi: Muuta &aikaleimaa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnOptionsNow)
en: Now
fi: Nyt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Permalink (Wordpress):
fi: Ikilinkki (Wordpress):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOptionsTrackBack)
en: &Trackback URLs:
fi: &Paluulinkkiosoitteet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Summary:
fi: Yhteenveto:

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgNotes)
en: &Local Entries
fi: &Paikalliset tietueet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnLocalRemove)
en: Remove selected entry
fi: Poista valittu tietue

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select media to upload
fi: Valitse lähetettävä tietoväline

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: File:
fi: Tiedosto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Name on server:
fi: Nimi palvelimella:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kcfg_urlBrowser)
en: Browse
fi: Selaa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload via:
fi: Lähetysväylä:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ftpBox)
en: FTP Configurations
fi: FTP-asetukset

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpUrl)
en: This is going to be used for the direct link generation.
fi: Tätä käytetään suoran linkin luomiseen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: URL to path:
fi: Verkko-osoite sijaintiin:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_FtpPath)
en: This is going to be used for the upload.
fi: Tätä käytetään lähettämiseen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: (S)FTP path:
fi: (S)FTP-polku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: e.g. sftp://domain.com/user/images/
fi: esim. sftp://alue.fi/kayttaja/kuvat/

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: e.g. http://domain.com/images/
fi: esim. http://alue.fi/kuvat/

en: Upload
fi: Lähetä

en: Blog API
fi: Blogin API

en: Select Media to Upload
fi: Valitse lähetettävä media

en: Please insert FTP URL.
fi: Anna FTP-osoite.

en: Inserted FTP URL is not a valid URL.
    Note: The URL must start with "ftp" or "sftp", and end with a "/" that indicates the directory to which the file should be uploaded.
fi: Annettu FTP-osoite ei ole kelvollinen.
    Huomaa: Osoitteen on alettava ”ftp” tai ”sftp” ja päätyttävä vinoviivaan ”/”, joka osoittaa kansiota, jonne tiedosto tulisi lähettää.

en: Media uploaded, and URL copied to clipboard.
    You can find it here:
    %1
fi: Media lähetetty ja osoite kopioitu leikepöydälle.
    Löydät sen täältä:
    %1

en: Media uploaded.
    You can find it here:
    %1
fi: Media lähetetty.
    Löydät sen täältä:
    %1

en: Successfully uploaded
fi: Lähetetty onnistuneesti

en: Media uploading failed with this result:
    %1
    Try again?
fi: Median lähetys epäonnistui; tulos:
    %1
    Yritetäänkö uudelleen?
