blogilo - en to sr translation catalogue (239 entries)

en: Edit blog settings
sr: Уређивање поставки блога

en: Add a new blog
sr: Додавање новог блога

en: You have to set the username, password and URL of your blog or website.
sr: Треба да подесите корисничко име, лозинку и УРЛ блога или веб сајта.

en: Incomplete fields
sr: Непотпуна поља

en: Trying to guess blog and API type...
sr: Покушавам да погодим типове блога и АПИ‑ја...

en: Auto configuration failed. You have to set Blog API on Advanced tab manually.
sr: Аутоматско подешавање није успело. Треба да ручно подесите АПИ блога под језичком „Напредно“.

en: The program could not guess the API of your blog, but has found an XMLRPC interface and is trying to use it.
    The MovableType API is assumed for now; choose another API if you know the server supports it.
sr: Програм није у стању да погоди АПИ вашег блога, али је пронашао ИксМЛ‑РПЦ сучеље и покушаће да га користи.
    За сада је претпостављен АПИ Мувабл тајпа; одаберите други ако знате да га сервер подржава.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, operationNameLabel)
en: Please wait...
sr: Сачекајте...

en: Fetching Blog Id...
sr: Добављам ИД блога...

en: Fetching the blog id timed out. Check your Internet connection,and your homepage URL, username or password.
    Note that the URL has to contain "http://"
    If you are using a self-hosted Wordpress blog, you have to enable Remote Publishing in its configuration.
sr: Истекло је време за добављање ИД‑а блога. Проверите везу са интернетом, УРЛ своје домаће странице, корисничко име или лозинку.
    Запамтите да УРЛ мора садржати „http://“.
    Ако сами удомљавате блог на Вордпресу, морате укључити даљинско објављивање у његовој постави.

en: The API guess function has failed, please check your Internet connection. Otherwise, you have to set the API type manually on the Advanced tab.
sr: Погађање АПИ‑ја није успело, проверите своју везу са интернетом. Ако није до тога, треба да подесите врсту АПИ‑ја под језичком „Напредно“.

en: Auto Configuration Failed
sr: Аутоматско подешавање није успело

en: Fetching BlogID Failed.
    Please check your Internet connection.
sr: Погађање ИД‑а блога није успело.
    Проверите своју везу са интернетом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localEntries)
en: Title
sr: наслов

en: URL
sr: УРЛ

en: Which blog?
sr: Који блог?

en: Sorry, No blog found with the specified account info.
sr: Није нађен блог који одговара наведеним подацима о налогу.

[ctx: Supported feature or Not]
en: Yes
sr: да

[ctx: Supported feature or Not]
en: No, API does not support it
sr: не, АПИ то не подржава

[ctx: Supported feature or Not]
en: No, Blogilo does not yet support it
sr: не, Блогило то још увек не подржава.

en: Blog ID has not yet been retrieved.
    You can fetch the blog ID by clicking on "Auto Configure" or the "Fetch ID" button; otherwise, you have to insert your blog ID manually.
sr: Још увек није добављен ИД блога.
    ИД блога можете добавити кликом на дугме „Подеси аутоматски“ или „Добави ИД“; иначе ћете морати ручно да га унесете.

en: Blog API doesn't support getting Category list.
sr: АПИ блога не подржава добављање листе категорија.

en: Publishing/Modifying post failed: %1
sr: Неуспело објављивање/мењање уписа: %1

en: Uploading media failed: Your Blog API does not support uploading media objects.
sr: Неуспело отпремање медијума: АПИ вашег блога не подржава отпремање медијума.

en: Uploading media failed: Cannot read the media file, please check if it exists. Path: %1
sr: Неуспело отпремање медијума: не могу да прочитам фајл медијума, проверите да ли уопште постоји. Путања: %1

en: Uploading media failed: Media file checksum is zero, please check file path. Path: %1
sr: Неуспело отпремање медијума: контролна сума фајла медијума је нула, проверите путању фајла. Путања: %1

en: INTERNAL ERROR: MWBlog is NULL: casting has not worked, this should NEVER happen.
sr: УНУТРАШЊА ГРЕШКА: MWBlog је NULL: претапање није успело, ово се НИЈЕ смело десити.

en: API type is not set correctly.
sr: Тип АПИ‑ја није подешен правилно.

en: Uploading media failed: %1
sr: Неуспело отпремање медијума: %1

en: Uploading media failed: Checksum error. Returned error: %1
sr: Неуспело отпремање медијума: грешка контролне суме. Враћена грешка: %1

en: Server (XMLRPC) error:
sr: Грешка сервера (ИксМЛ‑РПЦ):

en: Server (Atom) error:
sr: Грешка сервера (атом):

en: Parsing error:
sr: Грешка при рашчлањивању:

en: Authentication error:
sr: Грешка при аутентификацији:

en: Not supported error:
sr: Неподржана грешка:

en: Unknown error:
sr: непозната грешка:

en: post is NULL
sr: упис је нулти

en: Blog post not found
sr: Упис на блогу није нађен

en: Failed to create new post
sr: Не могу да направим нови упис

en: Failed to update post
sr: Не могу да ажурирам упис

note: i18n: ectx: Menu (blog) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localEntries)
en: Blog
sr: Блог

note: i18n: ectx: Menu (post)
en: Post
sr: Упис

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
sr: Подешавање

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Toolbar
sr: Трака алатки

en: Are you sure you want to remove the selected blog?
sr: Желите ли заиста да уклоните одабрани блог?

en: Get blog style
sr: Добави стил за блог

en: View post in the blog style
sr: Прикажи уписе у стилу блога

en: loading page items...
sr: Учитавам ставке странице...

en: Please select a blog, then try again.
sr: Одаберите блог, па онда пробајте поново.

en: Select a blog
sr: Избор блога

en: Fetching blog style from the web...
sr: Добављам стил за блог са Веба...

en: Blog style fetched.
sr: Стил за блог је преузет.

en: An error occurred in the latest transaction.
sr: Грешка при последњој трансакцији.

en: Dynamic Word Wrap
sr: Динамички прелом текста

en: Show line numbers
sr: Покажи бројеве редова

en: Options
sr: Опције

en: Cannot fetch the selected blog style.
sr: Не могу да добавим одабрани стил блога.

en: Cannot get html file.
sr: Не могу да добавим ХТМЛ фајл.

en: Cannot write data to file %1
sr: Не могу да упишем податке у фајл %1

en: Split text
sr: Раздели текст

[ctx: Sets text font to code style]
en: Code
sr: Кодирање

[ctx: Configure Page]
en: General
sr: Опште

[ctx: Configure Page]
en: Blogs
sr: Блогови

[ctx: Configure Page]
en: Editor
sr: Уређивач

[ctx: Configure Page]
en: Advanced
sr: Напредно

en: Cannot create database
sr: Не могу да направим базу података

en: Cannot connect to database
sr: Не могу да се повежем са базом података

en: There is no post with the requested ID
sr: Нема уписа са захтеваним ИД‑ом

en: There is no local post with the requested ID
sr: Нема локалних уписа са захтеваним ИД

en: Blogilo
sr: Блогило

en: A KDE Blogging Client
sr: КДЕ клијент за блоговање

en: Copyright © 2008–2017 Blogilo authors
sr: © 2008–2017, аутори Блогила

en: Mehrdad Momeny
sr: Мердад Момени

en: Core Developer
sr: главни програмер

en: Golnaz Nilieh
sr: Голназ Нилијех

en: Laurent Montel
sr: Лорен Монтел

en: Roozbeh Shafiee
sr: Рузбех Шафи

en: Icon designer
sr: дизајнер иконица

en: Sajjad Baroodkoo
sr: Саџад Барудку

en: Toolbox
sr: Алатница

en: File uploaded. You can access to it at this url %1
sr: Фајл је отпремљен. Можете му приступити на УРЛ‑у %1

en: Upload File
sr: Отпремање фајла

en: Error during upload.
sr: Грешка током отпремања.

en: %1 return an error '%2'
sr: %1 враћа грешку „%2“.

en: Error
sr: Грешка

en: New Post
sr: Нови упис

en: Add Blog...
sr: Додај блог...

en: Submit...
sr: Предај...

en: Upload Media...
sr: Отпреми медијум...

en: Save Locally
sr: Сачувај локално

en: Show Toolbox
sr: Прикажи алатницу

en: Open in browser
sr: Отвори у прегледачу

en: Open current blog in browser
sr: Отвори тренутни блог у прегледачу

en: You have to select a blog to publish this post to.
sr: Морате одабрати блог на ком ће се објавити овај упис.

en: There is no open post to submit.
sr: Нема отворених уноса за предају.

en: An error occurred in the last transaction.
sr: Дошло је до грешке при последњој трансакцији.

en: Submitting post failed
sr: Отпремање уписа није успело

en: %1
    Do you want to keep the post open?
sr: %1
    Желите ли да упис остане отворен?

en: Cannot find current blog URL.
sr: Не могу да нађем УРЛ тренутног блога.

[ctx: Software]
en: Visual Editor
sr: Визуелни уређивач

[ctx: Software]
en: HTML Editor
sr: ХТМЛ уређивач

[ctx: preview of the edited post]
en: Post Preview
sr: Преглед уписа

[ctx: noun, the post title]
en: Title:
sr: Наслов:

en: Uploading the media file %1 failed.
    %2
sr: Неуспело отпремање медија фајла %1.
    %2

en: An error occurred in the last transaction.
    %1
sr: Дошло је до грешке у последњој трансакцији.
    %1

en: Your post title or body is empty.
    Are you sure you want to submit this post?
sr: Ваш унос нема наслов или текст.
    Желите ли заиста да отпремите овај упис?

[ctx: Post status, e.g Draft or Published Post]
en: draft
sr: нацрт

[ctx: Post status, e.g Draft or Published Post]
en: post
sr: упис

en: Submitting new %1...
sr: Предајем нови %1...

en: Modifying %1...
sr: Мењам %1...

en: Draft with title "%1" saved successfully.
sr: Нацрт са насловом „%1“ успешно сачуван.

en: Post with title "%1" modified successfully.
sr: Упис са насловом „%1“ успешно измењен.

en: Post with title "%1" published successfully.
sr: Упис са насловом „%1“ успешно објављен.

en: The current post content is empty, are you sure you want to save an empty post?
sr: Тренутни упис је празан, желите ли заиста да сачувате празан упис?

en: Saving post locally failed.
sr: Упис се не може локално сачувати.

en: Post saved locally.
sr: Упис је локално сачуван.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
sr: Отвори нови језичак

en: New tab
sr: Нови језичак

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
sr: Затвори текући језичак

en: Close tab
sr: Затвори језичак

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
sr: Затвори језичак

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
sr: Затвори све друге језичке

en: Submitting as...
sr: Предајем као...

en: No blog has been selected: you have to select a blog from the Blogs page before asking for the list of categories.
sr: Није одабран ниједан блог: морате одабрати један са странице блогова пре него што затражите листу категорија.

en: Requesting list of categories...
sr: Захтевам листу категорија...

en: No blog has been selected: you have to select a blog from the Blogs page before asking for the list of entries.
sr: Није одабран ниједан блог: морате одабрати један са странице блогова пре него што затражите листу уноса.

en: Requesting list of entries...
sr: Захтевам листу уноса...

en: %1 (Draft)
sr: %1 (нацрт)

en: List of entries received.
sr: Листа уноса је примљена.

en: List of categories received.
sr: Листа категорија је примљена.

en: Removing a post from your blog cannot be undone.
    Are you sure you want to remove the post with title "%1" from your blog?
sr: Уклањање уписа са вашег блога није могуће опозвати.
    Желите ли заиста да уклоните упис са насловом „%1“?

en: Removing post...
sr: Уклањам упис...

[ctx: Post removed from Blog]
en: Post with title "%1" removed from "%2".
sr: Упис са насловом „%1“ уклоњен са „%2“.

en: Post removed
sr: Упис је уклоњен

[ctx: Operation failed]
en: Failed
sr: Није успело

en: No link field is available in the database for this entry.
sr: Нема ниједног поља везе за овај унос у бази података.

en: Are you sure you want to remove the selected local entry?
sr: Желите ли заиста да уклоните одабрани локални унос?

en: Cannot remove selected local entry.
sr: Не могу да уклоним одабрани локални унос.

en: You have to select at least one entry from list.
sr: Морате одабрати макар један унос са листе.

en: Are you sure you want to clear the list of entries?
sr: Желите ли заиста да очистите листу уноса?

en: Cannot clear the list of entries.
sr: Не могу да очистим листу уноса.

en: Copy URL
sr: Копирај УРЛ

en: Copy title
sr: Копирај наслов

[ctx: Basic configurations]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic
sr: Основно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Blog Account Configuration
sr: Подешавање налога блога

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Please fill in these fields and click on the "Auto-Configure" button to let Blogilo configure your blog account.
    You can set more options in the Advanced tab.
sr: Попуните ова поља и кликните на дугме „Подеси аутоматски“ да би Блогило подесио ваш налог блога.
    Још опција можете поставити под језичком „Напредно“.

[ctx: Blog Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Title:
sr: Наслов:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Blog/Homepage URL:
sr: УРЛ блога/домаће странице:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, txtUrl)
en: http://YourHomePage.com
sr: http://VašaDomaćaStrana.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: e.g.: http://domain.com/blog/
sr: нпр. http://domen.com/blog/

[ctx: Blog account Username]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
sr: Корисничко име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
sr: Лозинка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAutoConf)
en: Auto-Configure
sr: Подеси аутоматски

[ctx: Advanced configurations]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
sr: Напредно

[ctx: Name of the API which is used to communicate with Blog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: API:
sr: АПИ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboApi)
en: Blogger 1.0 API
sr: Блогер 1.0

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboApi)
en: MetaWeblog API
sr: Метавеблог

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboApi)
en: MovableType API
sr: Мувабл тајп

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboApi)
en: Wordpress
sr: Вордпрес

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboApi)
en: Blogspot.com
sr: Блогспот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Blog ID:
sr: ИД блога

[ctx: verb, fetch the blog ID from the web]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFetch)
en: Fetch ID
sr: Добави ИД

[ctx: Default direction of text in the blog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default text direction:
sr: Подразумевано усмерење текста:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboDir)
en: Left to Right
sr: слева удесно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboDir)
en: Right to Left
sr: здесна улево

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Supported Features
sr: Подржане могућности

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Create/Modify posts:
sr: Стварај/мењај уписе:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Support for categories:
sr: Подршка за категорије:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Support for tags:
sr: Подршка за језичке:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Remove posts:
sr: Уклони уписе:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Fetch recent posts:
sr: Добави скорашње уписе:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Multipaged posts:
sr: Вишестранични уписи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Note: You can see a list of supported features for your blog after configuring it.
sr: Напомена: Пошто подесите блог видећете листу подржаних могућности.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Upload media:
sr: Отпреми медијум:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Create new categories:
sr: Направи нове категорије:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_changeNToBreak)
en: This can be useful for some blogs, like Wordpress, that do not store posts as HTML
sr: Ово може да користи код неких блогова, попут Вордпреса, који не чувају уписе у ХТМЛ‑у.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_changeNToBreak)
en: Change \n to <br/> on posts retrieved from server
sr: Измени \n у &amp;br/> на уписима добављеним са сервера.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add...
sr: &Додај...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
sr: &Измени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
sr: &Уклони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor auto sa&ve interval:
sr: Период &аутоматског уписивања:

[ctx: Auto save interval disabled]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_autosaveInterval)
en: Disabled
sr: искључено

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_autosaveInterval)
en:  minutes
sr:  минута

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addPoweredBy)
en: Automatically add "Powered by Blogilo" to every post
sr: Аутоматски додај „Powered by Blogilo“ сваком упису

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_previewInBlogStyle)
en: Enable post preview in blog style, if available
sr: Преглед уписа у стилу блога, ако је доступан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_urlCachingEnabled)
en: Enable URL caching in the "Add Link" dialog
sr: Кеширање УРЛ‑ова у дијалогу додавања везе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableCheckSpelling)
en: Enable spell checking
sr: Провера правописа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of entries to fetch:
sr: Број уноса за преузимање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_remember)
en: Do not ask again
sr: Не питај више

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pubAsModify)
en: Pu&blish as an edit of the original entry
sr: &Објави као исправку изворног уноса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pubAsNewPost)
en: Publish as a new post
sr: Објави као нови упис

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, saveDraft)
en: Save entry in drafts
sr: Сачувај унос у нацртима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableSysTrayIcon)
en: Enable system tray icon
sr: Укључи иконицу системске касете

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CopyMediaUrl)
en: Copy media URL to clipboard after upload
sr: Копирај УРЛ медијума у клипборд после отпремања

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgEntries)
en: Blog Posts
sr: Уписи блога

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEntriesUpdate)
en: Update list of entries
sr: Ажурирај листу уноса

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEntriesClear)
en: Clear list of entries
sr: Очисти листу уноса

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEntriesRemove)
en: Remove selected entry from server
sr: Уклони одабрани унос са сервера

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgCat)
en: Post &Categories
sr: &Категорије уписа

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnCatReload)
en: Reload list of categories
sr: Поново учитај листу категорија

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnCatAdd)
en: Add a new category to the selected blog
sr: Додај нову категорију у одабрани блог

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCatTags)
en: &Tags:
sr: &Језичци:

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgOptions)
en: Post &Options
sr: &Опције уписа

[ctx: Status of the current post]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Status:
sr: Стање:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Published
sr: објављено

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Draft
sr: нацрт

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboOptionsStatus)
en: Local Draft
sr: локални нацрт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Feedback:
sr: Одзив:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsComments)
en: Comments
sr: Коментари

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsTrackback)
en: Trackback
sr: Контратраг

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsTime)
en: Modify time&stamp
sr: Измени временску &ознаку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnOptionsNow)
en: Now
sr: Сада

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Permalink (Wordpress):
sr: Трајна веза (Вордпрес):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOptionsTrackBack)
en: &Trackback URLs:
sr: УРЛ‑ови &контратрага:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Summary:
sr: Сажетак:

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgNotes)
en: &Local Entries
sr: &Локални уноси

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnLocalRemove)
en: Remove selected entry
sr: Уклони одабрани унос

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select media to upload
sr: Избор медијума за отпремање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: File:
sr: Фајл:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Name on server:
sr: Име на серверу:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kcfg_urlBrowser)
en: Browse
sr: Прегледај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload via:
sr: Отпреми преко:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ftpBox)
en: FTP Configurations
sr: ФТП подешавања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpUrl)
en: This is going to be used for the direct link generation.
sr: Ово ће се користити за стварање директних веза.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: URL to path:
sr: УРЛ до путање:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_FtpPath)
en: This is going to be used for the upload.
sr: Ово ће се користити за отпремање.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: (S)FTP path:
sr: ФТП/СФТП путања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: e.g. sftp://domain.com/user/images/
sr: нпр. http://domen.com/slike/

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: e.g. http://domain.com/images/
sr: нпр. http://domen.com/slike/

en: Upload
sr: Отпреми

en: Blog API
sr: АПИ блога

en: FTP
sr: ФТП

en: Select Media to Upload
sr: Избор медијума за отпремање

en: Please insert FTP URL.
sr: Унесите УРЛ ФТП‑а.

en: Inserted FTP URL is not a valid URL.
    Note: The URL must start with "ftp" or "sftp", and end with a "/" that indicates the directory to which the file should be uploaded.
sr: Унесени УРЛ ФТП‑а није правилан.
    Напомена: УРЛ мора почињати са „ftp“ или „sftp“, а завршавати се са „/“ што указује на фасциклу где треба отпремити фајл.

en: Media uploaded, and URL copied to clipboard.
    You can find it here:
    %1
sr: Медијум отпремљен, УРЛ копиран у клипборд.
    Можете га наћи на:
    %1

en: Media uploaded.
    You can find it here:
    %1
sr: Медијум отпремљен.
    Можете га наћи на:
    %1

en: Successfully uploaded
sr: Успешно отпремљено

en: Media uploading failed with this result:
    %1
    Try again?
sr: Отпремање медијума није успело. Резултат:
    %1
    Желите ли да покушате поново?
