bluedevil - en to pl translation catalogue (67 entries)

[ctx: DeviceName Network (Service)]
en: %1 Network (%2)
pl: Sieć %1 (%2)

en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: Connect
pl: Połącz

en: Unblock the device first to be able to connect to it
pl: Najpierw odblokuj urządzenie, aby móc się do niego podłączyć

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Battery:
pl: Bateria:

en: Address:
pl: Adres:

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Trusted
pl: Zaufane

en: Blocked
pl: Zablokowane

en: Any incoming connections from a blocked device will be immediately rejected.
pl: Każde przychodzące połączenie z zablokowanego urządzenie będzie natychmiast odrzucane.

en: Send File
pl: Wyślij plik

en: Setup NAP Network…
pl: Ustaw sieć NAP...

en: Setup DUN Network…
pl: Ustaw sieć DUN...

[ctx: @action:button Forget the Bluetooth device]
en: Forget
pl: Zapomnij

[ctx: @action:button %1 is the name of a Bluetooth device]
en: Forget "%1"
pl: Zapomnij o "%1"

en: Forget this Device?
pl: Zapomnieć o tym urządzeniu?

en: Are you sure you want to forget "%1"?
pl: Czy na pewno zapomnieć o "%1"?

[ctx: @action:button]
en: Forget Device
pl: Zapomnij urządzenie

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Device:
pl: Urządzenie:

en: Enabled:
pl: Włączone:

en: Visible:
pl: Widoczne:

en: On login:
pl: Przy logowaniu:

en: Enable Bluetooth
pl: Włącz Bluetooth

en: Disable Bluetooth
pl: Wyłącz Bluetooth

en: Restore previous status
pl: Przywróć poprzedni stan

en: When receiving files:
pl: Przy pobieraniu plików:

en: Ask for confirmation
pl: Pytaj o zgodę

en: Accept for trusted devices
pl: Pobieraj od zaufanych urządzeń

en: Always accept
pl: Zawsze pobieraj

en: Save files in:
pl: Pliki zapisuj w:

en: Select folder
pl: Wybierz katalog

[ctx: @action: button as in, 'enable Bluetooth']
en: Enabled
pl: Włączone

en: Pair Device…
pl: Sparuj urządzenie…

en: Configure…
pl: Ustawienia...

en: No Bluetooth adapters found
pl: Nie znaleziono żadnego adaptera Bluetooth

en: Connect an external Bluetooth adapter
pl: Podłącz zewnętrzny adapter Bluetooth

en: Bluetooth is disabled
pl: Bluetooth jest wyłączony

en: Enable
pl: Włącz

en: No devices paired
pl: Nie sparowano żadnego urządzenia

[ctx: @info]
en: Click <interface>Pair Device…</interface> to pair some
pl: Naciśnij <interface>Sparuj urządzenie…</interface>, aby jakieś sparować

en: Connected
pl: Połączony

en: Available
pl: Dostępny

en: %1% Battery
pl: %1% Bateria

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
pl: Telefon

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
pl: Komputer

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
pl: Sieć

[ctx: This device is a Headset]
en: Headset
pl: Zestaw słuchawkowy

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
pl: Słuchawki

[ctx: This device is a Keyboard]
en: Keyboard
pl: Klawiatura

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
pl: Mysz

[ctx: This device is a Game controller]
en: Game controller
pl: Pad do gier

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
pl: Peryferia

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
pl: Aparat

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
pl: Drukarka

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
pl: Urządzenie obrazujące

[ctx: This device is a Wearable]
en: Wearable
pl: Urządzenie do noszenia

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
pl: Zabawka

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
pl: Zdrowie

en: File transfer
pl: Przesyłanie plików

en: Send file
pl: Wyślij plik

en: Input
pl: Obsługa

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Network
pl: Sieć

en: Other
pl: Inne
