Bluefish SVN - en to bg translation catalogue (96 entries)

en: Filebrowser
bg: Файлов браузър

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: New Bluefish Window
bg: Нов прозорец на Bluefish

note: Fake-label (for notebook_hide() and _show() ;)
en: Stand by...
bg: Изчаквай...

en: New project
bg: Нов проект

en: Indent
bg: Премести надясно

en: Unindent
bg: Премести няляво

en: Cut
bg: Отрежи

en: Copy
bg: Копиране

en: Paste
bg: Добави

en: Undo
bg: Възстанови

en: Redo
bg: Повтори

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Description:
bg: _Описание:

en: Temporary
bg: Временен

en: Do you really want to delete %s?
bg: Наистина ли искате да изтрие %s?

en: Delete permanent bookmark.
bg: Изтриване на постоянна отбелязка.

en: Edit bookmark
bg: Редакция на отбелязка

en: Name
bg: Име

en: Name:
bg: Име:

en: 
    Encoding:
bg: 
    Кодиране

en: 
    Size (on disk):
bg: 
    Размер (на диска):

en: 
    Last modified:
bg: 
    Последно променян на:

en: Untitled %d
bg: Без име %d

en: Add bookmark
bg: Добавяне на отбелязка

note: if (main_v->props.backup_abort_action == 2) we have to ask the user we have to ask the user what to do
en: _Abort save
bg: _Прекъсни запазването

en: _Continue save in UTF-8
bg: _Възобнови запазването в UTF-8

en: Failed to convert %s to character encoding %s. Encoding failed on character '%s' at line %d column %d
    
    Continue saving in UTF-8 encoding?
bg: Неуспех при преобразуването на %s към %s кодировка. Преобразуването неуспя при '%s' на ред %d колона %d
    
    Да продължи ли запазването в UTF-8 кодировка?

en: File encoding conversion failure
bg: Неуспех при преобразуването на кодировката

en: Previously:
bg: Предишно:

en: Unable to open file
bg: Не може да отвори

en: Select file to insert
bg: Изберете файл да включите

en: No file to insert
bg: Липсва файл за вмъкване

en: Description
bg: Описание

en: Encoding
bg: Кодиране

en: Could not rename
bg: Не успя да преименува

en: Filter
bg: Филтър

en: Show backup files
bg: Показване на резервни копия на файлове

en: _Skip
bg: Пропускане

en: _Overwrite
bg: _Презапис

en: Select basedir
bg: Изберете основна директория

en: Advanced open file selector
bg: Отваряне на файлове за напреднали

en: _Recursive:
bg: _Рекурсивно:

en: <b>Contains</b>
bg: <b>Съдържа</b>

en: Pa_ttern:
bg: Шаблон

en: Is rege_x:
bg: Шаблон?

en: Select files
bg: Избери файлове

en: Open URL
bg: Отваряне на URL

en: _Continue save
bg: _Възобнови запазването

en: File backup failure
bg: Неуспешно създаване на резервно копие

en: _Cancel
bg: _Отмяна

en: The file you have selected is being edited in Bluefish.
bg: Файлът, който сте избрали се редактира от Bluefish

en: A file named "%s" already exists.
bg: Файл с име "%s" вече съществува.

en: Do you want to replace the existing file?
bg: Искате ли да замените съществуващия файл?

en: Save
bg: Запазване

en: Choose per _File
bg: Избери за _Файл

en: Close _All
bg: Затваряне на _всички

en: _Save All
bg: Запазване на всички

en: _Ignore
bg: _Игнорира

en: _Reload
bg: _Презарежда

note: build a list of filters
en: All files
bg: Всички

en: Icon
bg: Икона

en: %d of %d
bg: %d от %d

en: Label
bg: Етикет

en: Foreground color
bg: Лицев цвят

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Command
bg: Команда

en: Pattern
bg: Шаблон

en: File #
bg: Файл #

en: Line #
bg: Ред #

en: Output #
bg: Изход #

en: left
bg: ляво

en: right
bg: дясно

en: top
bg: горе

en: bottom
bg: долу

en: Edit preferences
bg: Редактиране предпочитанията

en: Files
bg: Файлове

en: User interface
bg: Потребителски изглед

en: Dimensions
bg: Размери

note: arr = array_from_arglist(_("Java programming"),"1", "java:image:jsp", NULL); main_v->globses.filefilters = g_list_append(main_v->globses.filefilters, arr);
en: Images
bg: Изображения

en: Enter Bluefish project filename
bg: Въведете име за проекта

en: Select Bluefish project filename
bg: Избор на име на проекта

en: Create New Project
bg: Създаване на нов проект

en: Edit Project
bg: Редакция на проект

en: Project _Name:
bg: Име на проекта

en: Create _Project
bg: Създаване на проект

en: Create project
bg: Създаване на проект

en: Create project with currently opened documents
bg: Създаване на проект със сега отворените документи

en: Create empty project
bg: Създаване на празен проект

en: Untitled Project
bg: Проект без име

en: C programming
bg: C програмиране

en: Hide objectfiles
bg: Скриване на обектните файлове

en: Normal
bg: Нормален

en: Uppercase
bg: Горен регистър

en: Lowercase
bg: Долен регистър

en: _Replace
bg: _Замяна
