Bluefish 2.2.8 - en to cs translation catalogue (868 entries)

en: Bluefish is a powerful editor targeted towards programmers and web developers, with many options to write websites, scripts and programming code. Bluefish supports many programming and markup languages and has many features, but is still a very fast and lightweight application.
cs: Bluefish je mocný editor zaměřený na programátory a vývojáře webů s možností psaní webových stránek, skriptů i programování kódu. Podporuje řadu různých programovacích a značkovacích jazyků a má spoustu funkcí, ale přesto jde o rychlou a lehkou aplikaci.

en: A selection of the features:
cs: Mezi vybrané funkce patří:

en: Well done syntax highlighting which for example supports languages inside languages (e.g. Javascript inside HTML inside PHP)
cs: Velmi dobré zvýrazňování syntaxe, které mimo jiné podporuje jazyky v jazycích (např. JavaScript uvnitř HTML uvnitř PHP).

en: All kind of powerful editor features like auto indenting and auto completion for many functions and libraries in many programming languages
cs: Všechny běžné funkce textových editorů, jako je automatické odsazování a automatické dokončování pro spoustu funkcí a knihoven v mnoha programovacích jazycích

en: Project support
cs: Podpora projektů

en: Support for remote files over ftp, sftp, webdav, etc
cs: Podpora vzdálených souborů přes FTP, SFTP, WebDAV atd.

en: Powerful search and replace engine
cs: Mocný vyhledávací a nahrazovací nástroj

en: Customizable integration of external programs such as lint, make, etc
cs: Přizpůsobitelná integrace externích programů, jako je lint, make apod.

en: Snippets plugin to automate often used code
cs: Zásuvný modul Úryvky pro automatizaci často používaného kódu

en: Code-aware in-line spell checking
cs: Vestavěná podpora kontroly pravopisu beroucí ohled na kód

en: Zencoding or Emmet support
cs: Podpora Zencoding a Emmet

en: Bookmarks panel
cs: Panel záložek

en: If you are an occasional coder who is in need for a simple to learn editor, or a heavy coder who dislikes heavy IDE's like eclipse or netbeans, Bluefish is your editor of choice!
cs: Pokud jste jen příležitostný kodér, který potřebuje jednoduchý a snadno pochopitelný editor nebo naopak náročný kodér, který ale nemá rád těžká prostředí jako Eclipse nebo Netbeans, v obou případech je Bluefish právě pro vás.

en: Bluefish Editor
cs: Editor Bluefish

en: Web Development Editor
cs: Editor pro vývojáře webů

en: programming;code;web;editor;development;html;php;python;
cs: programování;kód;kódování;web;www;editor;vývoj;html;php;python;

en: Bluefish project file
cs: Projektový soubor Bluefish

en: Bluefish language definition file
cs: Soubor Bluefish s definicí jazyka

en: Collapse all
cs: Sbalit vše

en: Expand all
cs: Rozbalit vše

en: Collapse %s
cs: Sbalit %s

en: Expand %s
cs: Rozbalit %s

en: Spell check language
cs: Kontrolovat pravopis jazyka

en: Add to dictionary
cs: Přidat do slovníku

en: Ignore spelling
cs: Ignorovat pravopis

en: Insert special characters as entities
cs: Vložit speciální znak jako entitu

en: Filebrowser
cs: Prohlížeč souborů

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Goto Line:
cs: Jít na řádek:

en: Find:
cs: Najít:

en: Regular expression (pcre)
cs: Regulární výraz (pcre)

en: Case sensitive
cs: Ohlížet se na v_elikost písmen

en: Dot character matches newlines
cs: Tečka v regulárním vzoru odpovídá i novému řádku

en: Pattern contains backslash escaped sequences
cs: Předloha obsahuje sekvence es_cape

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: New Bluefish Window
cs: Nové okno Bluefish

note: Fake-label (for notebook_hide() and _show() ;)
en: Stand by...
cs: V pohotovosti…

en: Leave Fullscreen
cs: Opustit celou obrazovku

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: _File
cs: _Soubor

en: New From Template
cs: Otevřít ze šablony

en: Open _Recent
cs: Otevřít ne_dávný

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Document
cs: _Dokument

en: _Tab Size
cs: Velikost _tabulátoru

en: _Font Size
cs: Velikost pís_ma

en: Language M_ode
cs: Režim _jazyka

en: Character _Encoding
cs: Kódování z_naků

en: Reorder documents
cs: Přeuspořádat dokumenty

en: _Go
cs: Pře_jít

en: _Project
cs: _Projekt

en: _Tools
cs: Nás_troje

en: _Commands
cs: _Příkazy

en: _Filters
cs: _Filtry

en: _Output parsers
cs: Výstupní analyzát_or

en: For_mat
cs: For_mát

en: _Insert
cs: Vlož_it

en: Con_vert
cs: Pře_vést

en: _New
cs: _Nový

en: New file
cs: Nový soubor

en: New _Window
cs: Nové o_kno

en: New window
cs: Nové okno

en: Close Win_dow
cs: Z_avřít okno…

en: Close window
cs: Zavřít okno

en: _Open...
cs: _Otevřít…

en: Open file
cs: Otevřít soubor

en: Open Ad_vanced...
cs: Otevřít _pokročile…

en: Open advanced
cs: Otevřít pokročile

en: Open _from Selection
cs: Otevřít z vý_běru

en: Open from Selection
cs: Otevřít z výběru

en: _Print...
cs: _Tisk…

en: Print
cs: Tisk

en: _Quit
cs: Ukonč_it…

en: Quit Bluefish
cs: Ukončit Bluefish

en: Preference_s...
cs: _Předvolby…

en: Edit Preferences
cs: Upravit předvolby

en: Select _All
cs: Vy_brat vše

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: Toggle Boo_kmark
cs: Přepnout zá_ložku

en: Toggle bookmark
cs: Přidat/odebrat záložku

en: _Add or Remove...
cs: Přid_at nebo odebrat

en: Add or remove character encoding
cs: Přidat nebo odebrat kódování znaků

en: Floati_ng Window
cs: Plovou_cí okno

en: Open current document in floating window
cs: Otevřít aktuální dokument v plovoucím okně

en: _Increase
cs: Z_většit

en: Increase document font size
cs: Zvětšit velikost písma dokumentu

en: _Decrease
cs: Z_menšit

en: Decrease document font size
cs: Zmenšit velikost písma dokumentu

en: _Reset
cs: Vých_ozí

en: Reset document font size
cs: Nastavit velikost písma dokumentu na výchozí

en: Increase document tab size
cs: Zvětšit velikost tabulátorů dokumentu

en: Decrease document tab size
cs: Zmenšit velikost tabulátorů dokumentu

en: Reset document tab size
cs: Nastavit velikost tabulátoru dokumentu na výchozí

en: Rescan Synta_x & Spelling
cs: Překontrolovat synta_xe a pravopis

en: Rescan document highlighting
cs: Znovu projít zvýrazňování syntaxí

en: Rescan Synta_x
cs: Překontrolovat synta_xe

en: _New Project...
cs: _Nový projekt…

en: New project
cs: Nový projekt

en: _Open Project...
cs: _Otevřít projekt…

en: Open project
cs: Otevřít projekt

en: _Synchronize Text Block
cs: _Synchronizovat blok textu

en: Synchronize text block
cs: Synchronizovat bloku textu

en: _Toggle Comment
cs: Přepnou_t komentář

en: Toggle comment
cs: Přepnout komentář

en: Select _Block
cs: Vybrat _blok

en: Select block, use multiple times to select parent blocks
cs: Vybrat blok; pokud chcete vybrat rodičovské bloky, použijte vícekrát

en: Select _Identifier
cs: Vybrat _identifikátor

en: Select identifier
cs: Vybrat identifikátor

en: D_uplicate Line
cs: D_uplikovat řádek

en: Duplicate the current line
cs: Duplikovat aktuální řádek

en: _Delete Line
cs: Smazat řá_dek

en: Delete the current line
cs: Odstranit aktuální řádek

en: _Word Count
cs: Počet _slov

en: Word count
cs: Počet slov

en: Lorem Ipsum generator
cs: Generátor Lorem Ipsum

en: Insert Relative Filename
cs: Vložit relativní název souboru

en: Insert Absolute Filename
cs: Vložit absolutní název souboru

en: Indenting to S_paces
cs: Odsazování na _mezery

en: Indenting to spaces
cs: Odsazování na mezery

en: Indenting to T_abs
cs: Odsazování na _tabulátory

en: Indenting to tabs
cs: Odsazování na tabulátory

en: _Join Lines Together
cs: Spo_jit řádky dohromady

en: Join lines together
cs: Spojit řádky dohromady

en: Split Lines on Right _Margin
cs: Rozdělit řádky na pravém _okraji

en: Split lines on right margin
cs: Rozdělit řádky na pravém okraji

en: Merge Lines Into Col_umns
cs: Rozsadit řádky na sloup_ce

en: Merge lines into columns
cs: Rozsadit řádky na sloupce

en: Rewrap _Lines
cs: Znovu za_lámat řádky

en: Rewrap lines
cs: Znovu zalámat řádky

en: Strip T_railing Whitespace
cs: Odst_ranit koncové bílé znaky

en: Strip trailing whitespace
cs: Odstranit koncové bílé znaky

en: Javascript beautifier
cs: Hezčí Javascript

en: Preview in browser
cs: Ukázat v prohlížeči

en: _Full Screen
cs: _Celá obrazovka

en: Full screen
cs: Celá obrazovka

en: _Main Toolbar
cs: Hl_avní panel nástrojů

en: Show main toolbar
cs: Zobrazit hlavní panel nástrojů

en: _Side Pane
cs: _Postranní panel

en: Show side pane
cs: Zobrazit postranní panel

en: _Output Pane
cs: _Výstupní panel

en: Show output pane
cs: Zobrazit výstupní panel

en: Status_bar
cs: _Stavový panel

en: Show statusbar
cs: Zobrazit stavový panel

en: Auto _Completion Popup
cs: Vyskakovací a_utomatické dokončování

en: Show auto completion popup
cs: Zobrazovat vyskakovací nabídku automatického dokončování

en: _Auto Indent
cs: _Automatické odsazování

en: Auto indent
cs: Automatické odsazování

en: Highlight Block _Delimiters
cs: Zvýrazňovat _hranice bloků

en: Highlight block delimiters
cs: Zvýrazňovat hranice bloků

en: _Highlight Syntax
cs: Zvýrazňovat s_yntaxe

en: Highlight syntax
cs: Zvýrazňovat syntaxe

en: Show _Blocks
cs: Zobrazovat _bloky

en: Show blocks
cs: Zobrazovat bloky ve stavovém řádku

en: Show Line N_umbers
cs: Z_obrazovat čísla řádků

en: Show line numbers
cs: Zobrazovat čísla řádků

en: Show Right _Margin
cs: Zobrazovat pravý o_kraj

en: Show right margin
cs: Zobrazovat vyznačení pravého okraje

en: Show Split _View
cs: Zobrazovat d_vojitý pohled

en: Show split view
cs: Rozdělit zobrazení na dva pohledy

en: Show V_isible Spacing
cs: Zobrazovat v_iditelné mezery

en: Show visible spacing
cs: Zobrazovat viditelné mezery

en: _Wrap Text
cs: Zalamovat te_xt

en: Wrap text
cs: Zalamovat text

en: _Close
cs: _Zavřít

en: Close current file
cs: Zavřít aktuální soubor

en: Close A_ll
cs: Zavří_t vše…

en: Close all files
cs: Zavřít všechny soubory

en: _Save
cs: _Uložit

en: Save current file
cs: Uložit aktuální soubor

en: Save _as...
cs: Uložit _jako…

en: Save file as
cs: Uložit soubor jako

en: Sav_e All
cs: Uložit vš_e…

en: Save all files
cs: Uložit všechny soubory

en: Rever_t to Saved
cs: Zpět podle u_loženého…

en: Reload current file
cs: Znovu načíst aktuální soubor

en: Save a cop_y...
cs: Uložit kopi_i…

en: Save a copy
cs: Uložit kopii

en: _Insert...
cs: _Vložit…

en: Insert file
cs: Vložit soubor

note: Required to move here to disable sensitivity on OSX
en: Rena_me...
cs: Přej_menovat…

en: Rename file
cs: Přejmenovat soubor

en: _Indent
cs: Odsad_it

en: Indent
cs: Odstadit

en: Unin_dent
cs: Přir_azit

en: Unindent
cs: Přirazit

en: F_irst Bookmark
cs: Pr_vní záložka

en: Goto first bookmark
cs: Přejít na první záložku

en: L_ast Bookmark
cs: Poslední záložk_a

en: Goto last bookmark
cs: Přejít na poslední záložku

en: N_ext Bookmark
cs: Násled_ující záložka

en: Goto next bookmark
cs: Přejít na následující záložku

en: P_revious Bookmark
cs: Př_edchozí záložka

en: Goto previous document
cs: Přejít na předchozí dokument

en: Move Tab _Left
cs: Posunout kartu do_leva

en: Move current tab left
cs: Posunout aktuální kartu doleva

en: Move Tab _Right
cs: Posunout kartu dop_rava

en: Move current tab right
cs: Posunout aktuální kartu doprava

en: Sort by filename
cs: Seřadit podle názvu souboru

en: Sort by full path
cs: Seřadit podle celé cesty

en: _Recent Document
cs: Ne_dávný dokument

en: Goto most recent document
cs: Přejít na nejnovější nedávný dokument

en: _First Document
cs: P_rvní dokument

en: Goto first document
cs: Přejít na první dokument

en: _Last Document
cs: Pos_lední dokument

en: Goto last document
cs: Přejít na poslední dokument

en: _Next Document
cs: _Následující dokument

en: Goto next document
cs: Přejít na následující dokument

en: _Previous Document
cs: _Předchozí dokument

en: _Goto Line
cs: _Jít na řádek

en: Goto line
cs: Přejít na řádek

en: Goto Line Number from _Clipboard
cs: Na řádek podle čísla ve schrán_ce

en: Goto line number in clipboard or selection
cs: Přejít na řádek podle čísla ve schránce nebo výběru

en: _Jump to Reference
cs: _Jít na odkaz

en: Jump to reference
cs: Přejít na odkaz

en: Jump to Matching Block Boundary
cs: Přejít na hranici odpovídajícího bloku

en: Cu_t
cs: Vyjmou_t

en: Cut
cs: Vyjmout

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: Copy
cs: Kopírovat

en: _Paste
cs: V_ložit

en: Paste
cs: Vložit

en: Paste Specia_l
cs: Vložit jin_ak

en: Paste Special
cs: Vložit jinak

en: _Find
cs: _Najít

en: Show find bar
cs: Zobrazit lištu hledání

en: Find A_gain
cs: Na_jít znovu

en: Find again
cs: Najít znovu

en: Find from Clip_board
cs: Najít po_dle schránky

en: Find from clipboard or selection
cs: Najít podle obsahu schránky nebo výběru

en: Ad_vanced Find & Replace...
cs: Pokročilé hledání a nahrazování…

en: Advanced Find and Replace
cs: Pokročilé hledání a nahrazování

en: Save & _close
cs: Uložit a _zavřít

en: Save & close project
cs: Uložit a zavřít projekt

en: Save project
cs: Uložit projekt

en: Save project as
cs: Uložit projekt jako

en: _Edit Project Options...
cs: Upravit volby proj_ektu…

en: Edit project options
cs: Upravit volby projektu

en: _Undo
cs: _Zpět

en: Undo
cs: Zpět

en: U_ndo All
cs: Zpět _vše

en: Undo All
cs: Zpět vše

en: _Redo
cs: Zn_ovu

en: Redo
cs: Znovu

en: R_edo All
cs: Znovu vš_e

en: Redo All
cs: Znovu vše

en: Always use this syntax for files of type %s ?
cs: Má se tato syntax pro soubory typu %s použít vždy?

en: Open _URL...
cs: Otevřít U_RL…

en: Upload _/ Download...
cs: Nahrát _/ stáhnout…

en: _Spell Check
cs: _Kontrola pravopisu

en: Text area to filter
cs: Oblast textu, která se má filtrovat

en: All text
cs: Všechen text

en: Selected text only
cs: Pouze vybraný text

en: Never ask again
cs: Nikdy se již neptat

en: Select the block to sync to other pages. Include the start-of-block and end-of-block markers in your selection.
cs: Vyberte blok, který chcete synchronizovat s ostatními dokumenty. Do výběru zahrňte i označení začátku a konce bloku.

en: To proceed with the current selection click forward.
cs: Pro pokračování se současným výběrem klikněte na Vpřed.

en: Below is the block, including start and end marker. Please <b>select the start marker</b> in the text below.
cs: Zde je blok zahrnující označení začátku a konce. Nyní prosím v tomto textu <b>vyberte označení začátku</b>.

en: Please <b>select the end marker</b> in the text below.
cs: A nyní prosím v tomto textu <b>vyberte označení konce</b>.

en: Will replace the text between <i>%s</i> and <i>%s</i> in all documents opened in this window.
    <b>Proceed?</b>
cs: Ve všech dokumentech otevřených v tomto okně bude nahrazen text mezi <i>%s</i> a <i>%s</i>.
    <b>Pokračovat?</b>

en: <span foreground="red" weight="bold">Please select the block of text to synchronize.</span>
cs: <span foreground="red" weight="bold">Vyberte prosím blok textu, který chcete synchronizovat.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">This marker exists more than once in the block.</span>
cs: <span foreground="red" weight="bold">Toto označení se v bloku vyskytuje vícekrát.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the start of the block.</span>
cs: <span foreground="red" weight="bold">Vyberte text, který označuje začátek bloku.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the end of the block.</span>
cs: <span foreground="red" weight="bold">Vyberte text, který označuje konce bloku.</span>

en: Visit us at http://bluefish.openoffice.nl
cs: Navštivte nás na http://bluefish.openoffice.nl

en: Open in existing window.
cs: Otevřít ve stávajícím okně

en: Open in new window.
cs: Otevřít v novém okně

en: Print version information.
cs: Vypsat informace o verzi

en:  [FILE(S)]
cs:  [SOUBOR(Y)]

en: Error parsing command line options. %s
    Please run: %s -?
cs: Chyba při analýze přepínačů příkazového řádku. %s
    Spusťte prosím: %s -?

en: _Name:
cs: _Název:

en: _Description:
cs: _Popis:

en: _Temporary
cs: _Dočasná

en: Temporary
cs: Dočasná

en: Do you really want to delete %s?
cs: Skutečně chcete smazat %s?

en: Delete permanent bookmark.
cs: Smazání trvalé záložky.

en: Delete all bookmarks.
cs: Smazání všech záložek.

en: Do you really want to delete all bookmarks for %s?
cs: Skutečně chcete smazat všechny záložky pro %s?

en: Delete bookmarks?
cs: Smazat záložky?

en: Edit bookmark
cs: Upravit záložku

en: Bookmark menu
cs: Nabídka záložek

en: Show Bookmark
cs: U záložky zobrazovat

en: Show File
cs: Soubor zobrazovat

en: Bookmark search menu
cs: Nabídka hledání záložek

en: _Edit...
cs: _Upravit…

en: _Delete
cs: _Smazat

en: Delete bookmark
cs: Smazat záložku

en: Delete All
cs: Smazat všechny

en: Delete all bookmarks
cs: Smazat všechny záložky

en: Delete All in Document
cs: Smazat všechny v dokumentu

en: Delete all bookmarks in document
cs: Smazat všechny záložky v dokumentu

en: Permanent by default
cs: Trvalá jako výchozí

en: Follow active document
cs: Měnit dle aktivního dokumentu

en: By Name
cs: Názvem

en: By Full Path
cs: Celou cestou

en: By Full URI
cs: Celou adresou URI

en: Content
cs: Obsah

en: Name
cs: Název

en: Name & Content
cs: Název a obsah

en: First bookmark
cs: První záložka

en: Previous bookmark
cs: Předchozí záložka

en: Next bookmark
cs: Následující záložka

en: Last bookmark
cs: Poslední záložka

en: Name:
cs: Název:

en: 
    Language mode:
cs: 
    Režim jazyka:

en: 
    Encoding:
cs: 
    Kódování:

en: 
    Mime type:
cs: 
    Typ MIME:

en: 
    Permissions: %s
    Uid: %u Gid: %u
cs: 
    Oprávnění: %s
    UID: %u GID: %u

en: 
    Size (on disk):
cs: 
    Velikost (na disku):

en: 
    Last modified:
cs: 
    Naposledy změněno:

en: Untitled %d
cs: Nepojmenovaný %d

en: Changed tab width to %d
cs: Šířka tabulátoru změněna na %d

en: Document %s is already open in another Bluefish window.
cs: Dokument %s je již otevřený v jiném okně Bluefish.

en: Move to this window
cs: Přesunout do tohoto okna

en: Open readonly
cs: Otevřít jen pro čtení

en: Do not open
cs: Neotevírat

en:  OVR
cs: PŘE

en:  INS
cs: VKL

en:  RO
cs: JPČ

en: Unknown
cs: Neznámý

en: _No
cs: _Ne

en: _Split
cs: _Rozdělit

en: File contains very long lines. Split these lines?
cs: Soubor obsahuje velmi dlouhé řádky. Rozdělit tyto řádky?

en: The lines in this file are longer than Bluefish can handle with reasonable performance. This split function, however, is unaware of any language syntax, and may replace spaces or tabs with newlines in any location, or insert newlines if no spaces or tabs are found.
cs: Řádky v tomto souboru jsou delší, než jaké dokáže Bluefish rozumně rychle obsluhovat. Tato funkce je rozdělení na kratší řádky, ale nekoresponduje se syntaxí žádného jazyka a může nahradit mezery nebo tabulátory zalomením řádku v libovolném místě nebo zalomení někam vložit, když žádné mezery ani tabulátory nenajde.

en: _Convert
cs: Pře_vést

en: File '%s' is not a valid text file.
    The file might be corrupted, truncated, or in an unexpected encoding.
cs: Soubor „%s“ není platný textový soubor.
    Soubor může být poškozený, zkrácený nebo v nepředpokládaném kódování.

en: Bluefish can convert this file into a valid one by replacing illegal symbols with spaces. Convert?
cs: Bluefish může převést tento soubor na platný tak, že nahradí neplatné symboly mezerami. Má se převést?

en: File is opened in read-only mode since it differs from original one.
    %lu characters were replaced by space
cs: Soubor je otevřen v režimu jen pro čtení, protože se liší od originálu.
    %lu znaků bylo nahraheno mezerou.

en: Use 'Save As' to save it with different name and make editable
cs: Použijte „Uložit jako“ k uložení pod jiným názvem, potom půjde upravovat

en: Add bookmark
cs: Přidat záložku

en: Exit fullscreen
cs: Opustit celou obrazovku

note: if (main_v->props.backup_abort_action == 2) we have to ask the user we have to ask the user what to do
en: _Abort save
cs: _Zrušit ukládání

en: _Continue save in UTF-8
cs: _Pokračovat v ukládání v UTF-8

en: Failed to convert %s to character encoding %s. Encoding failed on character '%s' at line %d column %d
    
    Continue saving in UTF-8 encoding?
cs: Chyba při převodu %s na kódování znaků %s. Chyba kódování ve znaku „%s“ na řádku %d sloupci %d.
    
    Pokračovat v ukládání v kódování UTF-8?

en: File encoding conversion failure
cs: Chyba převodu kódování souboru

en: Previously:
cs: Dříve:

en: Unable to open file
cs: Nelze otevřít soubor

en: If you revert "%s" to your last saved copy, your current changes will be permanently lost.
cs: Pokud vrátíte „%s“ na stav poslední uložené kopie, budou současné vámi provedené změny nenávratně ztraceny.

en: Revert changes to last saved copy?
cs: Vrátit změny na naposledy uloženou kopii?

en: _Retry
cs: _Opakovat

en: Retry _all failed
cs: Opakovat _všechny chybné

en: Close all _failed
cs: Zavřít všechny chy_bné

en: File
cs: Soubor

en:  failed to load.
cs:  se nezdařilo načíst.

en: File failed to load
cs: Soubor se nezdařilo načíst

en: Select file to insert
cs: Výběr souboru na vložení

en: No file to insert
cs: Žádný soubor ke vložení

en: Save pasted image as
cs: Ukládání vloženého obrázku jako

en: Paste special
cs: Vložení jinak

en: No compatible clipboard data found
cs: Ve schránce nebyla nalezena žádná data v použitelném formátu

en: Paste as _HTML
cs: Vložit jako _HTML

en: Paste as HTML with _JPG
cs: Vložit jako HTML s _JPG

en: Paste as plain text
cs: Vložit jako prostý text

en: %d line | %d lines
cs[0]: %d řádek
cs[1]: %d řádky
cs[2]: %d řádků

en: %d word | %d words
cs[0]: %d slovo
cs[1]: %d slova
cs[2]: %d slov

en: %d character | %d characters
cs[0]: %d znak
cs[1]: %d znaky
cs[2]: %d znaků

en: Selection statistics:
cs: Statistika výběru:

en: Statistics:
cs: Statistika:

en: Lines into columns
cs: Řádky na sloupce

en: Number of columns:
cs: Počet sloupců:

en: Spread lines horizontally
cs: Řádky vodorovně rozprostřít

en: Column separator:
cs: Oddělovač sloupců:

en: Fill empty entries:
cs: Scházející položky vyplnit:

en: Number of _paragraphs:
cs: _Počet odstavců:

en: Number of _sentences:
cs: Počet vět:

en: Insert plain text
cs: Vložit prostý text

en: Insert in <li>
cs: Vložit v <li>

en: Insert in <p>
cs: Vložit v <p>

en: Number of paragraphs
cs: Počet odstavců

en: Number of sentences
cs: Počet vět

en: Javascript Beautify
cs: Hezčí Javascript

en: _Indent size:
cs: Vel_ikost odsazení:

en: Use _tabs to indent, not spaces
cs: K odsazení použít _tabulátory, ne mezery

en: Do not _preserve existing line breaks
cs: _Nemusí se zachovat stávající zalomení řádků

en: More _jslint-compatible output
cs: Výstup víc kompatibilní s _jslint

en: _Decode printable chars encoded in \\xNN notation
cs: _Dekódovat tisknutelné znaky kódované v notaci \\xNN

en: Beautify only in _selection
cs: Vylepšit formátování jen ve _výběru

en: _Indent size
cs: Vel_ikost odsazení

en: _Available encodings:
cs: _Dostupná kódování:

en: Description
cs: Popis

en: Encoding
cs: Kódování

en: Encodings in _menu:
cs: Kódování v _nabídce:

en: Add or remove document encodings
cs: Přidání nebo odebrání kódování dokumentu

en: Supply extra arguments
cs: Doplnění dodatečných parametrů

en: Supply arguments to define %%a in '%s'
cs: Zadejte parametry, které nahradí %%a v „%s“

en: Internal error.
cs: Interní chyba.

en: This command requires the current document to have a file name. Please save your document first.
cs: Tento příkaz vyžaduje, aby měl aktuální dokument přidělený název. Nejprve prosím dokument uložte.

en: This command requires the current document to be a local file. Please save your document to a local file.
cs: Tento příkaz vyžaduje, aby byl dokument v místním souboru. Uložte prosím dokument do místního souboru.

en: External commands cannot have an output defined. Please fix this command in the preferences.
cs: Externí příkazy nemohou mít definovaný výstup. Opravte prosím tento příkaz v předvolbách.

en: This command has multiple inputs. Please fix this command in the preferences.
cs: Tento příkaz má více vstupů. Opravte jej prosím v předvolbách.

en: This command has multiple outputs. Please fix this command in the preferences.
cs: Tento příkaz má více výstupů. Opravte jej prosím v předvolbách.

en: Failed to create a command for %s.
    %s
cs: Selhalo vytvoření příkazu pro %s.
    %s

en: Failed to create a command
cs: Selhalo vytvoření příkazu

en: The command %s exited with error code %d. %s
cs: Příkaz %s skončil s chybovým kódem %d. %s

en: Probably this application is not installed on your system.
cs: Tato aplikace není pravděpodobně nainstalována ve vašem systému.

en: Command returned error code
cs: Příkaz vrátil chybový kód

en: Set documentroot and webroot
cs: Nastavení kořene dokumentů a webu

en: The <i>documentroot</i> is the place where Bluefish finds the file,
    the <i>webroot</i> is the location where those same files can be viewed on the webserver
cs: <i>Kořen dokumentů</i> je místo, kde aplikace Bluefish hledá soubory s dokumenty
    <i>Kořen webu</i> je místo, ve kterém mohou být tyto dokumenty zobrazeny prohlížečem

en: Documentroot
cs: Kořen dokumentů

en: Webroot
cs: Kořen webu

en: Move/rename %s to
cs: přejmenování %s na

en: Could not rename
cs: Nelze přejmenovat

en: New directory
cs: Nová složka

note: Do we really need to display the full path here? * * Having the filename in the both the primary and secondary text seems to be redundant. * Set back to just the primary text for now. * --> Sometimes you can have a file in many directories (e.g. Makefile.in, index.html) * and then this might give yo
en: Are you sure you want to delete
    "%s"?
cs: Opravdu chcete smazat
    „%s“?

en: If you delete %s, it will be permanently lost.
cs: Jestliže %s smažete, bude nenávratně ztracen.

en: File Browser menu
cs: Nabídka prohlížeče souborů

en: _Open
cs: _Otevřít

en: Open
cs: Otevřít

en: Open _Advanced...
cs: Otevřít _Pokročile…

en: Search files...
cs: Hledat soubory…

en: Search files
cs: Hledat soubory

en: Rena_me
cs: Přej_menovat

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Delete
cs: Smazáno

en: New _File
cs: Nový _soubor

en: _New Directory
cs: _Nová složka

en: Insert _link
cs: V_ložit odkaz

en: Insert link
cs: Vložit odkaz

en: _Refresh
cs: Zn_ovu načíst

en: Refresh
cs: Znovu načíst

en: _Set as base dir
cs: Nastavit jako _základní složku

en: Set as base directory
cs: Nastavit jako základní složku

en: Set as document root
cs: Nastavit jako kořen dokumentů

en: Show Full _Tree
cs: Zobrazit celý s_trom

en: Show full tree
cs: Zobrazit celý strom

en: View Mode
cs: Režim zobrazení

en: Filter
cs: Filtr

en: New Filter
cs: Nový filtr

en: New filter
cs: Nový filtr

en: Edit Filter
cs: Upravit filtr

en: Edit filter
cs: Upravit filtr

en: Delete Filter
cs: Smazat filtr

en: Delete filter
cs: Smazat filtr

en: Follow Active Document
cs: Měnit dle aktivního dokumentu

en: Show Backup Files
cs: Zobrazovat záložní soubory

en: Show backup files
cs: Zobrazovat záložní soubory

en: Show Hidden Files
cs: Zobrazovat skryté soubory

en: Show hidden files
cs: Zobrazovat skryté soubory

en: Dual
cs: Dvojitý

en: Flat
cs: Přímý

en: Tree
cs: Stromový

en: <b>%s</b>
    which is the equivalent of
    <b>%s%s</b>
cs: <b>%s</b>
    který je protějškem
    <b>%s%s</b>

en: Still loading %d file, finished %s | Still loading %d files, finished %s
cs[0]: Ještě se načítá %d soubor, dokončeno %s
cs[1]: Ještě se načítájí %d soubory, dokončeno %s
cs[2]: Ještě se načítá %d souborů, dokončeno %s

en: All files loaded, finished %s, %d document open | All files loaded, finished %s, %d documents open
cs[0]: Všechny soubory načteny, dokončeno %s, otevřen %d dokument.
cs[1]: Všechny soubory načteny, dokončeno %s, otevřeny %d dokumenty.
cs[2]: Všechny soubory načteny, dokončeno %s, otevřeno %d dokumentů.

en: Finished advanced open, %d document open. | Finished advanced open, %d documents open.
cs[0]: Pokročilé otevírání dokončeno, otevřen %d dokument.
cs[1]: Pokročilé otevírání dokončeno, otevřeny %d dokumenty.
cs[2]: Pokročilé otevírání dokončeno, otevřeno %d dokumentů.

en: _Skip
cs: Pře_skočit

en: _Overwrite
cs: Pře_psat

en: %s cannot be copied, it already exists, overwrite?
cs: %s nelze zkopírovat, již existuje, přepsat?

en: Overwrite file?
cs: Přepsat soubor?

en: Autosave in progress...
cs: Probíhá automatické ukládání…

en: Started open advanced...
cs: Pokročilé otevírání započato…

en: Select basedir
cs: Výběr základní složky

en: Advanced open file selector
cs: Pokročilý výběr souborů k otevření

en: <b>Files</b>
cs: <b>Soubory</b>

en: Base _Dir:
cs: Zákla_dní složka:

en: _Pattern:
cs: _Maska:

en: Pattern matches _full path:
cs: Vzor odpovídá _plné cestě:

en: _Recursive:
cs: I v _podsložkách:

en: Ma_x recursion:
cs: Ma_ximum zanoření:

en: <b>Contains</b>
cs: <b>Obsahuje</b>

en: Pa_ttern:
cs: Pře_dloha:

en: Is rege_x:
cs: Předloha je _regulární výraz:

en: Select files
cs: Výběr souborů

en: Open URL
cs: Otevření URL

en: _Continue save
cs: _Pokračovat v ukládání

en: A backupfile for %s could not be created. If you continue, this file will be overwritten.
cs: Nemohl být vytvořen záložní soubor pro %s. Pokud budete pokračovat, bude tento soubor přepsán.

en: File backup failure
cs: Nezdařila se záloha souboru

en: Could not save file
cs: Nelze uložit soubor

en: File changed on disk
cs: Soubor byl na disku změněn

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: File %s exists and is open, overwrite?
cs: Soubor %s existuje a je otevřený, přepsat jej?

en: The file you have selected is being edited in Bluefish.
cs: Soubor, který jste vybrali je v aplikaci Bluefish právě upravován.

en: A file named "%s" already exists.
cs: Soubor pojmenovaný „%s“ již existuje.

en: Do you want to replace the existing file?
cs: Chcete nahradit stávající soubor?

en: File:
    "
cs: Soubor:
    „

en: " save is in progress
cs: “ probíhá ukládání

en: Save in progress!
cs: Probíhá ukládání!

en: Save
cs: Ukládání

en: Save %s as
cs: Ukládání %s jako

en: Save copy of %s
cs: Ukládání kopie %s

en: Close _Without Saving
cs: Zavřít _bez ukládání

en: Save changes to "%s" before closing?
cs: Uložit před zavření změny do „%s“?

en: If you don't save your changes they will be lost.
cs: Pokud své změny neuložíte, budou ztraceny.

en: _Reopen
cs: Z_novu otevřít

en: Project "%s" failed to load
cs: Selhalo načtení projektu „%s“

en: Do you want to reopen project from another location?
cs: Chcete projekt znovu otevřít z jiného umístění?

en: Choose per _File
cs: Volit po _jednom

en: Close _All
cs: Zavřít _vše

en: _Save All
cs: _Uložit vše

en: One or more open files have been changed.
cs: Jeden nebo více souborů bylo změněno.

en: <span color="red">%d failure</span> | <span color="red">%d failures</span>
cs[0]: <span color="red">%d chyba</span>
cs[1]: <span color="red">%d chyby</span>
cs[2]: <span color="red">%d chyb</span>

en: incomplete finished
cs: dokončeno neúplné

en: completed
cs: hotovo

en: Upload / Download
cs: Nahrání / stažení

en: Upload
cs: Nahrát

en: Download
cs: Stáhnout

en: Local directory
cs: Místní složka

en: Remote directory
cs: Vzdálená složka

en: Delete deprecated files
cs: Smazat zavržené soubory

en: Include hidden files
cs: Včetně skrytých souborů

en: Include backup files
cs: Včetně záložních souborů

note: g_print("oldtimestr=%s, newtimestr=%s\n",oldtimestr,newtimestr);
en: Filename:%s changed on disk.
    
    Original modification time was %s
    New modification time is %s
    Original size was %s bytes
    New size is %s bytes
cs: Název souboru: %s se změnil na disku.
    
    Původní čas změny byl %s
    Nový čas změněny je %s
    Původní velikost byla %s bajtů
    Nová velikost je %s bajtů

en: _Unset file name
cs: _Zrušit název souboru

note: file is deleted on disk, what do we do now ?
en: File name: %s
cs: Název souboru: %s

en: File disappeared from disk
cs: Soubor zmizel z disku

en: _Ignore
cs: _Ignorovat

en: _Reload
cs: _Znovu načíst

en: Check and reload all documents
cs: Zkontrolovat a znovu načíst všechny

note: build a list of filters
en: All files
cs: Všechny soubory

en: Hide files that match the filter
cs: Skrýt soubory odpovídající filtru

en: Add pattern
cs: Přidat masku

en: Mime type
cs: Typ MIME

en: Icon
cs: Ikona

en: %d of %d
cs: %d z %d

en: Select File
cs: Výběr souboru

en: Character _Encoding:
cs: Kódování _znaků:

en: Automatic detection
cs: Automatická detekce

en: <b>Keystroke choice</b>
cs: <b>Volba klávesové zkratky</b>

en: 
    Press requested key combination.
    Please use Ctrl, Shift, Alt key with any other key.
    <i>Esc to cancel, Delete to remove the accelerator.</i>
cs: 
    Zmáčkněte požadovanou kombinaci kláves.
    Použijte prosím Ctrl, Shift nebo Alt s další klávesou.
    <i>Zrušíte pomocí Esc, vymažete pomocí Delete.</i>

en: Press shortcut key combination
cs: Zmáčkněte kombinaci klávesové zkratky

en: Filename
cs: Název souboru

en: Line
cs: Řádek

en: Output
cs: Výstup

en: Failed to compile output parser pattern %s: %s
cs: Nezdařilo se přeložit vzor %s pro výstupní analyzátor: %s

en: Untitled
cs: Nepojmenovaný

en: _Mime type:
cs: Typ _MIME:

en: None
cs: Žádná

en: _Template:
cs: Šabl_ona:

en: <b>Options</b>
cs: <b>Volby</b>

en: Enable a_uto-completion
cs: Povolit a_utomatického dokončování

en: Enable _block folding
cs: Povolit _sbalování bloků

en: Display block stack in statusbar
cs: Zobrazovat ve stavovém panelu pořadí bloků

en: Highlight block _delimiters
cs: Zvýrazňovat hrani_ce bloku

en: _Highlight current line
cs: Zvýrazňovat _aktuální řádek

en: Show line _numbers
cs: Zobrazovat čís_la řádků

en: Show _right margin indicator
cs: Zobrazovat vyznačení p_ravého okraje

en: Wra_p lines
cs: Zalamovat řádk_y

en: Enable syntax scanning
cs: Povolit kontrolu syntaxí

en: Show _visible spacing
cs: Zobrazovat _viditelné mezery

en: _Enable spell check
cs: Povolit kontrolu _pravopisu

en: <b>Tab Stops</b>
cs: <b>Tabulační zarážky</b>

en: Tab _width:
cs: Šíř_ka tabulátoru:

en: Insert _spaces instead of tabs
cs: K od_sazování používat mezery namísto tabulátorů

en: Enabled
cs: Povolený

en: Path to plugin
cs: Cesta k zásuvnému modulu

en: Extension
cs: Přípona

en: Mime-Type
cs: Typ MIME

en: <small>Text styles are applied on top of each other. If multiple styles are applied to the same text, the top-most style in this list has the highest priority. Use drag and drop to re-order the text styles.</small>
cs: <small>Textové styly se používají jeden za druhým. Pokud se na stejný text použije více stylů, styl nejvýše v seznamu má nejvyšší prioritu. Pořadí textových stylů můžete změnit pomocí přetahování myší.</small>

en: Label
cs: Popisek

en: Foreground color
cs: Barva popředí

en: _Foreground color:
cs: B_arva popředí:

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: _Background color:
cs: _Barva pozadí:

en: _Normal weight
cs: _Normální tloušťka

en: Bold _weight
cs: _Tučná tloušťka

en: Normal st_yle
cs: Normální st_yl

en: _Italic style
cs: Styl _kurzíva

en: _Spell check
cs: Kontrola pravopi_su

en: Add entry
cs: Přidat položku

en: Delete entry
cs: Smazat položku

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (available for local files)
    %i temporary filename for input, equals %f if the document is not modified and local
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (available for local files)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
cs: <small><b>Vstupní parametry</b>
    začněte s |, aby se vstup nasměroval na standardní vstup
    %f místní název souboru (dostupné pro místní soubory)
    %i název dočasného souboru pro vstup; pokud je soubor místní a nebyl změněn, odpovídá %f
    <b>Další parametry</b>
    %a dodatečné parametry, na které může být dotázáno, když je tento filtr aktivován
    %c místní složka nebo soubor (dostupné pro místní soubory)
    %n název souboru bez cesty (dostupné pro všechny pojmenované soubory)
    %u URL (dostupné pro všechny pojmenované soubory)
    %p URL náhledu, pokud jsou v nastavení projektu zadány základní složka a složka náhledu, jinak shodné s %u</small>

en: Command
cs: Příkaz

en: Default browser
cs: Výchozí prohlížeč

en: Update defaults
cs: Doplnit výchozí

en: Reset all
cs: Vše na původní

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (requires local file, cannot operate on selection)
    %i temporary filename for input
    <b>Output options</b>
    end with a | to read the output from the standard output
    %o temporary filename
    %t temporary filename for both input and output (for in-place-editing filters, cannot operate on selection)
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (requires local file)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
cs: <small><b>Vstupní parametry</b>
    začněte s |, aby se vstup nasměroval na standardní vstup
    %f místní název souboru (vyžaduje místní soubor, nemůže pracovat na výběru)
    %i název dočasného souboru pro vstup
    <b>Výstupní parametry</b>
    zakončete s |, aby se výstup nasměrovat na standardní výstup
    %o název dočasného souboru
    %t název dočasného souboru pro vstup i výstup (pro filtry měnící v místě, nemůže pracovat na výběru)
    <b>Další parametry</b>
    %a dodatečné parametry, na které může být dotázáno, když je tento filtr aktivován
    %c místní složka nebo soubor (vyžaduje místní soubor)
    %n název souboru bez cesty (dostupné pro všechny pojmenované soubory)
    %u URL (dostupné pro všechny pojmenované soubory)
    %p URL náhledu, pokud jsou v nastavení projektu zadány základní složka a složka náhledu, jinak shodné s %u</small>

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (available for local files)
    %i temporary filename for input, equals %f if the document is not modified and local
    <b>Output options</b>
    end with a | to read the output from the standard output
    %o temporary filename
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (available for local files)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
cs: <small><b>Vstupní parametry</b>
    začněte s |, aby se vstup nasměroval na standardní vstup
    %f místní název souboru (dostupné pro místní soubory)
    %i název dočasného souboru pro vstup; pokud je soubor místní a nebyl změněn, odpovídá %f
    <b>Výstupní parametry</b>
    zakončete s |, aby se výstup nasměrovat na standardní výstup
    %o název dočasného souboru
    <b>Další parametry</b>
    %a dodatečné parametry, na které může být dotázáno, když je tento filtr aktivován
    %c místní složka nebo soubor (dostupné pro místní soubory)
    %n název souboru bez cesty (dostupné pro všechny pojmenované soubory)
    %u URL (dostupné pro všechny pojmenované soubory)
    %p URL náhledu, pokud jsou v nastavení projektu zadány základní složka a složka náhledu, jinak shodné s %u</small>

en: Pattern
cs: Vzor

en: File #
cs: Soubor č.

en: Line #
cs: Řádek č.

en: Output #
cs: Výstup č.

en: File
cs: Soubor

en: A restart is needed to see the effect of these options
cs: Aby se tyto volby projevily je nutný restart

note: 1=text
en: Option name
cs: Název volby

note: 2=boolean
en: value
cs: Hodnota

note: 1=text
en: Highlight name
cs: Název zvýraznění

en: Textstyle
cs: Textový styl

en: Auto
cs: Automaticky

en: Continue and ignore changes
cs: Pokračovat a ignorovat změny

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Importing colors will abort any preferences changes
cs: Import barev zruší případné změny v předvolbách

en: Importing colors will close the preferences dialog and cancel any changes you made. Do you want to continue?
cs: Import barev zavře dialogové okno předvoleb a zruší případné změny, které jste provedli. Chcete pokračovat?

en: Choose file
cs: Zvolit soubor

en: Import done
cs: Import dokončen

en: Import %s failed
cs: Import „%s“ selhal

en: Delayed
cs: Se spožděním

en: Immediately
cs: Ihned

en: Continue save
cs: Pokračovat v ukládání

en: Abort save
cs: Přerušit ukládání

en: Ask what to do
cs: Dotázat se, co dál

en: Never
cs: Nikdy

en: Periodically and during save
cs: Pravidelně a při ukládání

en: Only during save
cs: Jen při ukládání

en: Nothing
cs: Žádné

en: Modified time and file size
cs: Čas změny a velikost souboru

en: Modified time
cs: Čas změny

en: File size
cs: Velikost souboru

en: left
cs: Vlevo

en: right
cs: Vpravo

en: top
cs: Nahoře

en: bottom
cs: Dole

en: Recently opened
cs: Nedávno otevřené

en: Recently closed
cs: Nedávno zavřené

en: Only project files
cs: Pouze projektové soubory

en: All
cs: Vše

en: All except spaces
cs: Vše mimo mezer

en: All trailing
cs: Všechny koncové

en: All except non-trailing spaces
cs: Vše mimo nekoncových mezer

en: Always
cs: Vždy

en: Smart
cs: Inteligentně

en: Edit preferences
cs: Úprava předvoleb

note: *  Initial document settings
en: <b>Default settings (overridden by project settings)</b>
cs: <b>Výchozí nastavení (přepsané nastavením projektu)</b>

en: Initial document settings
cs: Počáteční nastavení dokumentu

en: Editor settings
cs: Nastavení editoru

en: <b>Editor settings</b>
cs: <b>Nastavení editoru</b>

en: Smart Home/_End cursor positioning
cs: Chytré umisťování kurzoru na začátek/kon_ec

en: _Tab key indents selection
cs: Klávesa _Tab odsazuje výběr

en: Replace unicode quotes with ascii quotes
cs: Nahradit unikódové uvozovky uvozovkami ASCII

en: Insert spaces to cursor position
cs: Vložit mezery na současnou pozici

en: Automatically insert closing brackets
cs: Automaticky vkládat zavírací závorky

en: Right _margin/split line end position:
cs: Pravý okraj/_místo dělení na konci řádku:

en: Wrap lines on right margin indicator
cs: Zalamovat řádky na značce pravého okraje

en: Visible _whitespace mode:
cs: Režim zobrazování _bílých znaků:

en: <b>Undo</b>
cs: <b>Funkce Zpět</b>

en: _Number of actions in history:
cs: Počet úko_nů v historii pro funkci zpět

en: Clear _history on save
cs: Při ukládání smazat _historii pro funkci zpět

en: Auto-completion & Reference
cs: Automatické dokončování a nápovědy

en: <b>Auto-completion</b>
cs: <b>Automatické dokončování</b>

en: Show _pop-up window:
cs: Zobrazování vyskakovacího _okna:

en: Minimum matching length for auto-completion:
cs: Minimální délka shody pro automatické dokončení:

en: Shortcut _key combination:
cs: Kombinace _klávesové zkratky:

en: <b>Reference Information</b>
cs: <b>Referenční nápovědy</b>

en: _Load reference data from language files
cs: _Načíst referenční nápovědu ze souborů s definicemi jazyků

en: Show references in auto-completion _pop-up window
cs: Zobrazit referenční ná_povědu ve vyskakovacím okně automatického dokončení

en: Show references if mouse is over text editor
cs: Zobrazit referenční nápovědu při najedí myší nad text v editoru

en: Font & Colors
cs: Písmo a barvy

en: <b>Font &amp; Cursor</b>
cs: <b>Písmo a kurzor</b>

en: _Editor font:
cs: Písmo _editoru:

en: Cursor / font size ratio (%):
cs: Poměr velikostí kurzor/písmo (%):

en: <b>Colors</b>
cs: <b>Barvy</b>

en: Use system wide color settings
cs: Použít nastavení barev ze systému

en: Cursor color
cs: Barva kurzoru

en: C_ursor color:
cs: Barva k_urzoru:

en: Selection background color
cs: Barva pozadí výběru

en: _Selection background color:
cs: Barva pozadí _výběru:

en: Margin foreground color
cs: Barva popředí okraje

en: _Margin foreground color:
cs: Barva popředí o_kraje:

en: Margin background color
cs: Barva pozadí okraje

en: _Margin background color:
cs: Barva pozadí o_kraje:

en: Highlight cursor position
cs: Zvýrazňovat polohu kurzoru

en: Cursor highlight color
cs: Barva zvýraznění kurzoru

en: _Cursor highlight color:
cs: Barva zvýraznění _kurzoru:

en: Current line color
cs: Barva aktuálního řádku

en: Cu_rrent line color:
cs: Barva aktuálního řá_dku:

en: Visible whitespace color
cs: Barva viditelných mezer

en: _Visible whitespace color:
cs: Barva _viditelných mezer:

en: <b>Import / export color profiles</b>
cs: <b>Import/export profilů barev</b>

en: Color profiles set colors for the editor, user interface and all textstyles.
cs: Profily barev nastavují barvy pro editor, uživatelské rozhraní a všechny textové styly.

en: Apply
cs: Použít

en: Text styles
cs: Textové styly

en: <b>Text Styles</b>
cs: <b>Textové styly</b>

en: Files
cs: Soubory

en: <b>Encoding</b>
cs: <b>Kódování</b>

en: _Default character set for new files:
cs: Výchozí znaková sa_da pro nové soubory

en: Auto set <meta> _HTML tag on encoding change
cs: Automaticky nastavit značku _HTML <meta> při změně kódování

en: <b>Misc</b>
cs: <b>Různé</b>

en: Strip trailing spaces on save
cs: Při ukládání odstranit koncové mezery

en: Open co_mmandline files in running bluefish process
cs: Otevřít soubory zadané v příkazové řádce v běžící_m Bluefish

en: Open commandline files in new _window
cs: Otevřít soubory zadané v příkazové řádce v novém _okně

en: Check if file is modified on disk:
cs: Kontrolovat, jestli nebyl soubor na disku změněn:

en: File properties to check on dis_k for modifications:
cs: Vlastnosti souboru na disku _kontrolované ohledně změn:

en: Show warning for files with very long lines
cs: Zobrazovat varování pro soubory s hodně dlouhými řádky

en: Backup & Recovery
cs: Zálohování a obnova

en: <b>Backup</b>
cs: <b>Záloha</b>

en: Create _backup file during file save
cs: Při ukládání vytvářet _záložní soubory

en: _Remove backup file on close
cs: Při zavření odst_ranit záložní soubor

en: If back_up fails:
cs: Když se záloha _nezdaří:

en: <b>Document Recovery</b>
cs: <b>Obnova dokumentu</b>

en: _Enable recovery of modified documents
cs: Povolit obnov_ení změněných dokumentů

en: _Frequency to store changes (seconds):
cs: Četnost _ukládání změn (v sekundách):

en: File Associations
cs: Přidružení souborů

en: Templates
cs: Šablony

en: <b>Templates</b>
cs: <b>Šablony</b>

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: <b>Layout</b>
cs: <b>Rozvržení</b>

en: Document _tab position:
cs: Umístění kare_t dokumentů:

en: Maximum filename length shown in tab (0 is no limit)
cs: Maximální délka názvu souboru zobrazeného na kartě (0 = bez omezení)

en: _Sidebar position:
cs: Umístění po_stranního panelu:

en: Sidebar tab _position:
cs: Umístění karet _postranního panelu:

en: Hide toolbars on full-screen
cs: V režimu celé obrazovky skrýt lišty nástrojů

en: User interface _language:
cs: Jazyk uživate_lského rozhraní:

en: <b>Recent Files</b>
cs: <b>Nedávné soubory</b>

en: Recent files _shows:
cs: Nedávné _soubory zobrazují:

en: _Number of files in 'Open recent' menu:
cs: Počet _souborů v nabídce „Otevřít nedávné“:

en: _Register recent files with your desktop:
cs: _Registrovat nedávné soubory ve vašem pracovním prostředím:

en: Shortcut keys
cs: Klávesové zkratky

en: <b>Shortcut keys</b>
cs: <b>Klávesové zkratky</b>

en: _Switch between tabs with <Alt>+0..9
cs: Mezi kartami _přepínat pomocí <Alt>+0..9

en: _Switch between tabs with <Command>+0..9
cs: Mezi kartami _přepínat pomocí <Command>+0..9

en: Save menu accelerators on exit
cs: Při ukončení uložit zkratky nabídek

en: Save user customised menu accelerators now
cs: Nyní uložit uživatelsky upravené zkratky nabídek

en: Reset menu accelerators to application defaults
cs: Vrátit zkratky nabídek na výchozí nastavení aplikace

en: Dimensions
cs: Rozměry

en: <b>Dimensions</b>
cs: <b>Rozměry</b>

en: _Leave dimensions to window manager
cs: _Ponechat rozměry na okenním správci:

en: _Restore last used dimensions
cs: Obnovit naposledy použité _rozměry:

en: Initial _sidebar width:
cs: Počáteční šířka po_stranního panelu:

en: Initial window _height:
cs: Počáteční _výška okna:

en: Initial window _width:
cs: Počáteční šíř_ka okna:

en: _Limit window title length
cs: Omezit dé_lku názvu okna

en: <b>Document tab</b>
cs: <b>Karty s dokumenty</b>

en: _Use system document tab font
cs: Po_užít systémové písmo pro karty dokumentů

en: _Document tab font:
cs: Písmo karty _dokumentu:

en: Document error tab color
cs: Barva karty dokumentu při chybě

en: Document tab _error color:
cs: Barva karty dokum_entu při chybě:

en: Document loading tab color
cs: Barva karty dokumentu při načítání

en: Document tab loadin_g color:
cs: Barva karty dokumentu při _načítání:

en: Document modified tab color
cs: Barva karty dokumentu při změně

en: Document tab _modified color:
cs: Barva karty dokumentu při z_měně:

en: Active document tab color
cs: Barva karty s aktivním dokumentem

en: Document tab _active color:
cs: Barva karty s _aktivním dokumentem:

note: arr = array_from_arglist(_("Java programming"),"1", "java:image:jsp", NULL); main_v->globses.filefilters = g_list_append(main_v->globses.filefilters, arr);
en: Images
cs: Obrázky

en: <b>Thumbnails</b>
cs: <b>Náhledy</b>

en: Thumbnail _filetype:
cs: Souborový _typ náhledu:

en: Thumbnail _suffix:
cs: Doplnění _názvu náhledu:

en: External commands
cs: Externí příkazy

en: <b>External Commands</b>
cs: <b>Externí příkazy</b>

en: External filters
cs: Externí filtry

en: <b>External Filters</b>
cs: <b>Externí filtry</b>

en: Output parsers
cs: Výstupní analyzátor

en: <b>Output Parsers</b>
cs: <b>Výstupní analyzátor</b>

en: Plugins
cs: Zásuvné moduly

en: <b>Plugins</b>
cs: <b>Zásuvné moduly</b>

en: Language support
cs: Podpora jazyků

en: Enter Bluefish project filename
cs: Zadání názvu souboru s projektem Bluefish

en: Select Bluefish project filename
cs: Výběr názvu souboru s projektem Bluefish

en: Create New Project
cs: Vytvoření nového projektu

en: Edit Project
cs: Upravit projekt

en: This project contains %d file | This project contains %d files
cs[0]: Tento projekt obsahuje %d soubor
cs[1]: Tento projekt obsahuje %d soubory
cs[2]: Tento projekt obsahuje %d souborů

en: Project _Name:
cs: _Název projektu:

note: pred->entries[template] = entry_with_text(pred->project->template, 255); bf_mnemonic_label_tad_with_alignment(_("_Template:"), pred->entries[template], 1, 0.5, table, 0, 1, 3, 4); but = file_but_new(pred->entries[template], 1, NULL); gtk_table_attach_defaults(GTK_TABLE(table), pred->entries[template
en: <b>Default settings for this project</b>
cs: <b>Výchozí nastavení pro tento projekt</b>

en: Create _Project
cs: Vytvořit _projekt

en: Create project
cs: Vytvoření projektu

en: Create project with currently opened documents
cs: Vytvořit projekt s právě otevřenými dokumenty

en: Create empty project
cs: Vytvořit prázdný projekt

en: weblint HTML checker
cs: weblint (kontrola HTML)

en: tidy HTML validator
cs: tidy (ověření správnosti HTML)

en: xmllint XML checker
cs: xmllint (kontrola XML)

en: php syntax check
cs: kontrola syntaxe php

en: perl syntax check
cs: kontrola syntaxí perl

en: php codesniffer
cs: php codesniffer (kontrola PHP)

en: pylint
cs: pylint (kontrola Python)

en: Sort
cs: Seřadit

en: Sort / Uniq
cs: Seřadit / Jedinečnost

en: Reverse lines
cs: Obrátit pořadí řádků

en: Dos2unix
cs: Formát textového souboru

en: Tidy HTML
cs: Uhladit HTML

en: Tidy convert to XHTML
cs: Uhlazený převod do XHTML

en: Tidy HTML (perltidy)
cs: Uhladit HTML (perltidy)

en: Strip empty lines
cs: Odstranit prázdné řádky

en: Render HTML to text
cs: Reprodukovat HTML jako text

en: PHP Beautifier
cs: Hezčí PHP

en: Javascript Minify with jsmin
cs: Minimalizovat Javascript (jsmin)

en: Decompress CSS
cs: Dekomprimovat CSS

en: Compress CSS
cs: Komprimovat CSS

en: CSS tidy
cs: Uhladit CSS

en: Windows 7 Firefox 32-bit
cs: Firefox 32bitový pro Windows 7

en: Windows 7 Firefox
cs: Firefox pro Windows 7

en: Windows 7 Internet Explorer 32-bit
cs: Internet Explorer 32bitový pro Windows 7

en: Windows 7 Internet Explorer 64-bit
cs: Internet Explorer 64bitový pro Windows 7

en: Links2 (graphics)
cs: Links2 (grafický)

en: C Header
cs: Hlavičkový soubor C

en: C Header GPL
cs: Hlavičkový soubor C s GPL

en: LaTex Book
cs: Kniha ve formátu LaTeX

en: LaTex Presentation
cs: Prezentace ve formátu LaTeX

en: Untitled Project
cs: Nepojmenovaný projekt

en: C programming
cs: Programování v C

en: Web files
cs: Webové soubory

en: Hide objectfiles
cs: Skrýt objektové soubory

en: <i>Replace started</i>
cs: <i>Nahrazování započato</i>

en: <i>Search started</i>
cs: <i>Hledání započato</i>

en: <span foreground="red"><b>No selection, aborted search</b></span>
cs: <span foreground="red"><b>Není nic vybráno, hledání se ruší</b></span>

note: display warning that not all documents have yet finished loading
en: <span foreground="red" weight="bold">Some documents are still loading</span>
cs: <span foreground="red" weight="bold">Některé dokumenty se doposud načítají</span>

en: <span foreground="red">Empty search string</span>
cs: <span foreground="red">Nezadáno, co hledat</span>

en: <i>Replaced %d entry</i> | <i>Replaced %d entries</i>
cs[0]: <i>Nahrazena %d položka</i>
cs[1]: <i>Nahrazeny %d položky</i>
cs[2]: <i>Nahrazeno %d položek</i>

en: <i>Found %d entry</i> | <i>Found %d entries</i>
cs[0]: <i>Nalezena %d položka</i>
cs[1]: <i>Nalezeny %d položky</i>
cs[2]: <i>Nalezeno %d položek</i>

en: <i>Found %d result in %d of the %d searched documents</i> | <i>Found %d results in %d of the %d searched documents</i>
cs[0]: <i>Nalezen %d výsledek v %d z %d prohledávaných dokumentů</i>
cs[1]: <i>Nalezeny %d výsledky v %d z %d prohledávaných dokumentů</i>
cs[2]: <i>Nalezeno %d výsledků v %d z %d prohledávaných dokumentů</i>

en: <i>Found %d result from character %d to %d</i> | <i>Found %d results from character %d to %d</i>
cs[0]: <i>Nalezen %d výsledek od znaku %d do znaku %d</i>
cs[1]: <i>Nalezeny %d výsledky od znaku %d do znaku %d</i>
cs[2]: <i>Nalezeno %d výsledků od znaku %d do znaku %d</i>

en: <i>Found %d result in the active document</i> | <i>Found %d results in the active document</i>
cs[0]: <i>Nalezen %d výsledek v aktivním dokumentu</i>
cs[1]: <i>Nalezeny %d výsledky v aktivním dokumentu</i>
cs[2]: <i>Nalezeno %d výsledků v aktivním dokumentu</i>

en: No (more) results
cs: Žádné (další) výsledky

en: Active document
cs: Aktivní dokument

en: Forward from cursor position
cs: Od polohy kurzoru dále

en: Current selection
cs: Aktuální výběr

en: All open documents
cs: Všechny otevřené dokumenty

en: Files on disk
cs: Soubory na disku

en: Normal
cs: Normální

en: Uppercase
cs: Velkými písmeny

en: Lowercase
cs: Malými písmeny

en: Find and Replace
cs: Hledání a nahrazování

en: <b>_Search for</b>
cs: <b>_Najít:</b>

en: <b>Replace _with</b>
cs: <b>Nahradit _za:</b>

en: Match Patter_n:
cs: Před_loha:

en: Replace T_ype:
cs: Způsob nahrazení:

en: Sco_pe:
cs: Rozsa_h:

en: Filename pattern:
cs: Vzor názvu souboru:

en: Recursion level:
cs: Úroveň zanoření:

en: Basedir:
cs: Základní složka:

en: Show results in Output Pane
cs: Výsledky zobrazit ve výstupním panelu

en: Show all results in the Output Pane on the bottom of the document list
cs: Zobrazit všechny výsledky ve výstupním panelu v dolní části seznamu dokumentů

en: Case sensitive _matching
cs: Ohlížet se na v_elikost písmen

en: Only match if case (upper/lower) is identical.
cs: Považovat za odpovídající pouze pokud odpovídá i velikost písmen (malá/velká).

en: Pattern contains escape-se_quences
cs: Předloha obsahuje sekvence es_cape

en: Pattern contains backslash escaped characters such as \n \t etc.
cs: Předloha obsahuje znaky definované jako sekvence se zpětným lomítkem, např. \n \t apod.

en: Dot character in regex pattern matches newlines
cs: Tečka v regulárním vzoru odpovídá i novému řádku

en: The . character will match everything including newlines, use for multiline matching.
cs: Znak . bude odpovídat čemukoliv, včetně zalomení na nový řádek, což je užitečné pro víceřádkové srovnávání.

en: Ignore backup files
cs: Ignorovat záložní soubory

en: Ignore backup files *~ created by Bluefish
cs: Ignorovat záložní soubory *~ vytvořené aplikací Bluefish

en: Replace _All
cs: N_ahradit vše

en: _Replace
cs: Nah_radit

en: _Find All
cs: _Najít vše

en: B_ookmark All
cs: Vše do zál_ožek

en: Undo in _all documents
cs: Vrátit ve _všech dokumentech

en: Undo only _this document
cs: Vrátit pouze v _tomto dokumentu

en: Undo this change in all documents?
cs: Vrátit tuto změnu ve všech dokumentech?

en: This change concerns multiple documents.
cs: Tato změna se dotkne více dokumentů.

en: Allow folding of C style comments
cs: Umožnit sbalování komentářů ve stylu C

en: Allow folding of Curly brackets block
cs: Umožnit sbalování bloků ve složených závorkách

en: Allow folding of Javascript Curly brackets block
cs: Umožnit sbalování bloků v jazyce Javascript ve složených závorkách

en: Allow folding of Javascript Parentheses block
cs: Umožnit sbalování bloků v jazyce Javascript v kulatých závorkách

en: Allow folding of Javascript Square brackets block
cs: Umožnit sbalování bloků v jazyce Javascript v hranatých závorkách

en: Allow folding of Parentheses block
cs: Umožnit sbalování bloků v kulatých závorkách

en: Allow folding of PHP blocks
cs: Umožnit sbalování bloků v jazyce PHP

en: Allow folding of Square brackets block
cs: Umožnit sbalování bloků v hranatých závorkách

en: Allow folding of the Parentheses block
cs: Umožnit sbalování bloků v kulatých závorkách

en: Allow to fold the the root html tag
cs: Umožnit sbalování kořenové značky html

en: All php functions
cs: Všechny funkce PHP

en: All wordpress functions
cs: Všechny funkce wordpress

en: Autocomplete function names with semicolon
cs: Automaticky dokončovat názvy funkcí se středníkem

en: Autocomplete HTML entities
cs: Automaticky dokončovat entity HTML

en: Autocomplete Javascript object methods
cs: Automaticky dokončovat objekty metod jazyka Javascript

en: autocomplete javascript variables
cs: Automaticky dokončovat proměnné jazyka Javascript

en: Auto-complete PHP functions
cs: Automaticky dokončovat funkce jazyka PHP

en: Auto-complete PHP variables
cs: Automaticky dokončovat proměnné jazyka PHP

en: Autocomplete tags
cs: Automaticky dokončovat značky

en: autocomplete with newlines
cs: Automaticky dokončovat s novými řádky

en: CSS properties
cs: Vlastnosti CSS

en: Enable the PHP short open tag
cs: Povolit krátkou otevírací značku PHP

en: GNU Coreutils functions
cs: Základní funkce GNU

en: HTML entities
cs: Entity HTML

en: include JQuery syntax
cs: Včetně syntaxe JQuery

en: Javascript CSS properties
cs: Vlastnosti Javascript CSS

en: Load all php functions
cs: Načíst všechny funkce PHP

en: Load auto-completion information
cs: Načíst informace pro automatické dokončování

en: Load completion data
cs: Načíst data pro automatické dokončování

en: Load glib types and functions
cs: Načíst typy a funkce glib

en: Load GObject functions
cs: Načíst funkce GObject

en: Load GTK+ functions
cs: Načíst funkce GTK+

en: Load reference data
cs: Načíst data pro referenční nápovědu

en: Load reference information
cs: Načíst informace pro referenční nápovědu

en: Load standard C library functions
cs: Načíst standardní funkce knihovny C

en: Load XSLT 2.0 support.
cs: Načíst podporu XSLT 2.0.

en: Methods in javadoc but not in references
cs: Metody v javadoc, ale ne v referenčních nápovědách

en: scan for sql in php strings
cs: Vyhledávat SQL v řetězcích PHP

en: Scan for sql in strings
cs: Vyhledávat SQL v řetězcích

en: Self-close tags such as br, hr, and img with /&gt;
cs: Samouzavírací značky, jako je br, hr a img s /&gt;

en: Show a string as a block
cs: Zobrazovat řetězce jako blok

en: Show tag attributes as block
cs: Zobrazovat atributy značky jako blok

en: Show this language in the menu
cs: Zobrazovat tento jazyk v nabídce

en: Tag block-start includes all attributes
cs: Do bloku značky zahrnout všechny atributy
