Bluefish SVN - en to el translation catalogue (55 entries)

en: Filebrowser
el: Περιηγητής αρχείων

en: Bookmarks
el: Σελίδοδείκτες

en: New Bluefish Window
el: Νέο Παράθυρο Bluefish

en: New project
el: Νέο έργο

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Redo
el: Επαναφορά

en: _Name:
el: _Όνομα:

en: _Description:
el: _Περιγραφή:

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: Delete all bookmarks.
el: Διαγραφή όλων των σελιδοδεικτών.

en: Delete bookmarks?
el: Διαγραφή σελιδοδεικτών;

en: Edit bookmark
el: Επεξεργασία σελιδοσείκτη

en: Delete bookmark
el: Διαγραφή σελιδοδείκτη

en: Name
el: Όνομα

en: Name:
el: Όνομα:

en: Add bookmark
el: Προσθήκη σελιδοδείκτη

en: Unable to open file
el: Δεν είναι δυνατή η προσπέλαση του αρχείου

en: Description
el: Περιγραφή

en: Encoding
el: Κωδικοποίηση

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Show backup files
el: Εμφάνιση αντιγράφων ασφαλείας

en: _Overwrite
el: _Αντικατάσταση

en: <b>Contains</b>
el: <b>Περιέχει</b>

en: Select files
el: Επιλογή αρχείων

en: Open URL
el: Άνοιγμα URL

en: _Cancel
el: _Ακύρωση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Close _All
el: Κλείσιμο _Όλων

en: _Save All
el: Απο_θήκευση Όλων

en: _Reload
el: _Επαναφόρτωση

note: build a list of filters
en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: %d of %d
el: %d από %d

en: Select File
el: Επιλογή Αρχείου

en: Label
el: Ταμπέλα

en: Command
el: Εντολή

en: left
el: αριστερά

en: right
el: δεξιά

en: top
el: πάνω

en: bottom
el: κάτω

en: Edit preferences
el: Επεξεργασία προτιμήσεων

en: Files
el: Αρχεία

en: Dimensions
el: Διαστάσεις

note: arr = array_from_arglist(_("Java programming"),"1", "java:image:jsp", NULL); main_v->globses.filefilters = g_list_append(main_v->globses.filefilters, arr);
en: Images
el: Εικόνες

en: Create New Project
el: Δημιουργία Νέου Έργου

en: Edit Project
el: Επεξεργασία Έργου

en: Project _Name:
el: _Όνομα Έργου:

en: C programming
el: Προγραμματισμός C

en: Normal
el: Κανονικό

en: Uppercase
el: Κεφαλαία

en: Lowercase
el: Πεζά

en: _Replace
el: _Αντικατάσταση
