Bluefish 2.2.4 - en to eu translation catalogue (723 entries)

en: Bluefish Editor
eu: Bluefish editorea

en: Web Development Editor
eu: Web garapenerako editorea

en: Bluefish project file
eu: Bluefish proiektuaren fitxategia

en: Bluefish language definition file
eu: Bluefish hizkuntzaren definizioaren fitxategia

en: Collapse all
eu: Tolestu guztiak

en: Expand all
eu: Zabaldu guztiak

en: Collapse %s
eu: Tolestu %s

en: Expand %s
eu: Zabaldu %s

en: Spell check language
eu: Egiaztatu hizkuntza

en: Add to dictionary
eu: Gehitu hiztegiari

en: Ignore spelling
eu: Ezikusi egin ortografiari

en: Insert special characters as entities
eu: Txertatu karaktere bereziak entitate gisa

en: Filebrowser
eu: Fitxategi-arakatzailea

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Goto Line:
eu: Joan lerrora:

en: Find:
eu: Bilatu:

en: Regular expression (pcre)
eu: Adierazpen erregularra (pcre)

en: Case sensitive
eu: _Maiuskulak eta minuskulak

en: Dot character matches newlines
eu: Puntua karakterea regex ereduan lerro berriekin bat dator

en: Pattern contains backslash escaped sequences
eu: _Ereduak ihes sekuentziak ditu

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: New Bluefish Window
eu: Bluefish-en leiho berria

note: Fake-label (for notebook_hide() and _show() ;)
en: Stand by...
eu: Itxaron...

en: Leave Fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: _File
eu: _Fitxategia

en: New From Template
eu: Berria txantiloitik

en: Open _Recent
eu: A_zken proiektuak

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Document
eu: _Dokumentua

en: _Tab Size
eu: _Tabuladorearen tamaina

en: _Font Size
eu: _Letra-tamaina

en: Language M_ode
eu: Hizkuntzaren _modua

en: Character _Encoding
eu: _Karaktere-kodeketa

en: _Go
eu: _Joan

en: _Project
eu: _Proiektua

en: _Tools
eu: _Tresnak

en: _Commands
eu: _Komandoak

en: _Filters
eu: _Iragazkiak

en: For_mat
eu: Formatua

en: _Insert
eu: _Txertatu

en: Con_vert
eu: _Bihurtu

en: _New
eu: _Berria

en: New file
eu: Fitxategi berria

en: New _Window
eu: _Leiho berria

en: New window
eu: Leiho berria

en: Close Win_dow
eu: Itxi _leihoa

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: _Open...
eu: _Ireki...

en: Open file
eu: Ireki fitxategia

en: Open Ad_vanced...
eu: Ireki _aurreratua...

en: Open advanced
eu: Ireki aurreratua

en: Open _from Selection
eu: Ireki _hautapenetik

en: Open from Selection
eu: Ireki hautapenetik

en: _Print...
eu: I_nprimatu...

en: Print
eu: Inprimatu

en: _Quit
eu: I_rten

en: Quit Bluefish
eu: Irten Bluefish-etik

en: Preference_s...
eu: _Hobespenak...

en: Edit Preferences
eu: Editatu hobespenak

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: Select all
eu: Hautatu denak

en: _Add or Remove...
eu: _Gehitu edo kendu...

en: Add or remove character encoding
eu: Gehitu edo kendu karaktere-kodeketa

en: Floati_ng Window
eu: _Leiho mugikorra

en: Open current document in floating window
eu: Ireki uneko dokumentua leiho mugikorrean

en: _Increase
eu: _Handiagotu

en: Increase document font size
eu: Handiagotu dokumentuaren letra-tamaina

en: _Decrease
eu: _Txikiagotu

en: Decrease document font size
eu: Txikiagotu dokumentuaren letra-tamaina

en: _Reset
eu: _Berrezarri

en: Reset document font size
eu: Berrezarri dokumentuaren letra-tamaina

en: Increase document tab size
eu: Handiagotu dokumentuaren tabulazioaren tamaina

en: Decrease document tab size
eu: Txikiagotu dokumentuaren tabulazioaren tamaina

en: Reset document tab size
eu: Berrezarri dokumentuaren tabulazioaren tamaina

en: Rescan Synta_x & Spelling
eu: _Berreskaneatu sintaxi eta ortografia

en: Rescan document highlighting
eu: Berreskaneatu dokumentuaren nabarmendura

en: Rescan Synta_x
eu: _Berreskaneatu sintaxia

en: _New Project...
eu: Proiektu _berria...

en: New project
eu: Proiektu berria

en: _Open Project...
eu: _Ireki proiektua...

en: Open project
eu: Ireki proiektua

en: _Synchronize Text Block
eu: _Sinkronizatu testu-blokea

en: Synchronize text block
eu: Sinkronizatu testu-blokea

en: _Toggle Comment
eu: Txandakatu _iruzkina

en: Toggle comment
eu: Txandakatu iruzkina

en: Select _Block
eu: Hautatu _blokea

en: Select block, use multiple times to select parent blocks
eu: Hautatu blokea, erabili hainbat aldiz bloke gurasoak hautatzeko

en: D_uplicate Line
eu: _Bikoiztu lerroa

en: Duplicate the current line
eu: Bikoiztu uneko lerroa

en: _Delete Line
eu: E_zabatu lerroa

en: Delete the current line
eu: Ezabatu uneko lerroa

en: _Word Count
eu: _Zenbatu hitzak

en: Word count
eu: Zenbatu hitzak

en: Lorem Ipsum generator
eu: Lorem Ipsum sortzailea

en: Insert Relative Filename
eu: Txertatu fitxategi-izen erlatiboa

en: Insert Absolute Filename
eu: Txertatu fitxategi-izen absolutua

en: Indenting to S_paces
eu: Koskatu _zuriuneekin

en: Indenting to spaces
eu: Koskatu zuriuneekin

en: Indenting to T_abs
eu: Koskatu _tabulazioarekin

en: Indenting to tabs
eu: Koskatu tabulazioarekin

en: _Join Lines Together
eu: _Elkartu lerroak elkarrekin

en: Join lines together
eu: Elkartu lerroak elkarrekin

en: Split Lines on Right _Margin
eu: _Zatitu lerroak eskuineko marjinan

en: Split lines on right margin
eu: Zatitu lerroak eskuineko marjinan

en: Merge Lines Into Col_umns
eu: Batu lerroak _zutabetan

en: Merge lines into columns
eu: Batu lerroak zutabetan

en: Rewrap _Lines
eu: _Itzulbiratu lerroak

en: Rewrap lines
eu: Itzulbiratu lerroak

en: Strip T_railing Whitespace
eu: Kendu lerro _amaierako zuriuneak

en: Strip trailing whitespace
eu: Kendu lerro amaierako zuriuneak

en: Javascript beautifier
eu: Javascript dotoretzailea

en: Preview in browser
eu: Aurreikusi arakatzailean

en: _Full Screen
eu: _Pantaila osoa

en: Full screen
eu: Pantaila osoa

en: _Main Toolbar
eu: _Tresna-barra nagusia

en: Show main toolbar
eu: Erakutsi tresna-barra nagusia

en: _Side Pane
eu: _Alboko panela

en: Show side pane
eu: Erakutsi alboko panela

en: _Output Pane
eu: _Irteeraren panela

en: Show output pane
eu: Erakutsi irteeraren panela

en: Status_bar
eu: _Egoera-barra

en: Show statusbar
eu: Erakutsi egoera-barra

en: Auto _Completion Popup
eu: Auto-_osaketaren laster-leihoa

en: Show auto completion popup
eu: Erakutsi osaketa automatikoaren laster-leihoa

en: _Auto Indent
eu: _Koska automatikoa

en: Auto indent
eu: Koska automatikoa

en: Highlight Block _Delimiters
eu: Nabarmendu blokearen _mugatzaileak

en: Highlight block delimiters
eu: Nabarmendu blokeen mugatzaileak

en: _Highlight Syntax
eu: _Nabarmendu sintaxia

en: Highlight syntax
eu: Nabarmendu sintaxia

en: Show _Blocks
eu: Erakutsi _blokeak

en: Show blocks
eu: Erakutsi blokeak

en: Show Line N_umbers
eu: Erakutsi lerroen _zenbakiak

en: Show line numbers
eu: Erakutsi lerroen zenbakiak

en: Show Right _Margin
eu: Erakutsi eskuin-_marjina

en: Show right margin
eu: Erakutsi eskuin-marjina

en: Show Split _View
eu: Erakutsi _zatitze-ikuspegia

en: Show split view
eu: Erakutsi zatitze-ikuspegia

en: Show V_isible Spacing
eu: Erakutsi tarte _ikusgaia

en: Show visible spacing
eu: Erakutsi tarte ikusgaia

en: _Wrap Text
eu: _Itzulbiratu testua

en: Wrap text
eu: Itzulbiratu testua

en: _Close
eu: It_xi

en: Close current file
eu: Itxi uneko fitxategia

en: Close A_ll
eu: Itxi de_na

en: Close all files
eu: Itxi fitxategi guztiak

en: _Save
eu: _Gorde

en: Save current file
eu: Gorde uneko fitxategia

en: Save _as...
eu: Gorde _honela...

en: Save file as
eu: Gorde fitxategia honela

en: Sav_e All
eu: G_orde dena

en: Save all files
eu: Gorde fitxategi guztiak

en: Rever_t to Saved
eu: Itzuli gordeta_kora

en: Reload current file
eu: Birkargatu uneko fitxategia

en: Save a cop_y...
eu: Gorde _kopia bat...

en: Save a copy
eu: Gorde kopia bat

en: _Insert...
eu: T_xertatu...

en: Insert file
eu: Txertatu fitxategia

note: Required to move here to disable sensitivity on OSX
en: Rena_me...
eu: I_zena aldatu...

en: Rename file
eu: Aldatu fitxategiaren izena

en: _Indent
eu: _Lerratu eskuinera

en: Indent
eu: Lerratu eskuinera

en: Unin_dent
eu: _Kendu koska

en: Unindent
eu: Lerratu ezkerrera

en: F_irst Bookmark
eu: _Lehenengo laster-markara

en: Goto first bookmark
eu: Joan aurreneko laster-markara

en: L_ast Bookmark
eu: A_zken laster-markara

en: Goto last bookmark
eu: Joan azken laster-markara

en: N_ext Bookmark
eu: _Hurrengo laster-markara

en: Goto next bookmark
eu: Joan hurrengo laster-markara

en: P_revious Bookmark
eu: _Aurreko laster-markara

en: Goto previous document
eu: Joan aurreko dokumentura

en: Move Tab _Left
eu: Eraman fitxa e_zkerrera

en: Move current tab left
eu: Uneko fitxa ezkerrera eramaten du

en: Move Tab _Right
eu: Eraman fitxa e_skuinera

en: Move current tab right
eu: Uneko fitxa eskuinera eramaten du

en: _Recent Document
eu: _Azken dokumentua

en: Goto most recent document
eu: Joan azken dokumentura

en: _First Document
eu: _Lehenengo dokumentura

en: Goto first document
eu: Joan lehenengo dokumentura

en: _Last Document
eu: A_zken dokumentura

en: Goto last document
eu: Joan azken dokumentura

en: _Next Document
eu: _Hurrengo dokumentura

en: Goto next document
eu: Joan hurrengo dokumentura

en: _Previous Document
eu: _Aurreko dokumentura

en: _Goto Line
eu: _Joan lerrora

en: Goto line
eu: Joan lerrora

en: Goto Line Number from _Clipboard
eu: Joan lerro zenbakira _arbeletik

en: Goto line number in clipboard or selection
eu: Joan arbel edo hautapeneko lerro zenbakira

en: _Jump to Reference
eu: Joan _erreferentziara

en: Jump to reference
eu: Joan erreferentziara

en: Cu_t
eu: Eb_aki

en: Cut
eu: Ebaki

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Copy
eu: Kopiatu

en: _Paste
eu: It_satsi

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Paste Specia_l
eu: Itsatsi _berezia

en: Paste Special
eu: Itsatsi berezia

en: _Find
eu: _Bilatu

en: Show find bar
eu: Erakutsi bilaketa-barra

en: Find A_gain
eu: _Bilatu berriro

en: Find again
eu: Bilatu berriro

en: Find from Clip_board
eu: Bilatu _arbeletik

en: Find from clipboard or selection
eu: Bilatu arbel edo hautapenetik

en: Ad_vanced Find & Replace...
eu: Bilatu eta _ordeztu aurreratua...

en: Advanced Find and Replace
eu: Bilatu eta ordeztu aurreratua

en: Save & _close
eu: Gorde _eta itxi

en: Save & close project
eu: Gorde eta itxi proiektua

en: Save project
eu: Gorde proiektua

en: Save project as
eu: Gorde proiektua honela

en: _Edit Project Options...
eu: E_ditatu proiektuaren aukerak...

en: Edit project options
eu: Editatu proiektuaren aukerak

en: _Undo
eu: _Desegin

en: Undo
eu: Desegin

en: U_ndo All
eu: _Desegin denak

en: Undo All
eu: Desegin dena

en: _Redo
eu: _Berregin

en: Redo
eu: Berregin

en: R_edo All
eu: _Berregin denak

en: Redo All
eu: Berregin dena

en: Open _URL...
eu: Ireki _URLa...

en: Upload _/ Download...
eu: I_go / Deskargatu...

en: _Spell Check
eu: Ortogra_fia-egiaztapena

en: Text area to filter
eu: Testuaren area iragazteko

en: All text
eu: Testu guztia

en: Selected text only
eu: Hautatutako testua soilik

en: Never ask again
eu: Ez galdetu berriro

en: Select the block to sync to other pages. Include the start-of-block and end-of-block markers in your selection.
eu: Hautatu blokea beste orrialdeekin sinkronizatzeko. Txertatu blokearen hasierako eta amaierako markatzaileak zure hautapenean.

en: To proceed with the current selection click forward.
eu: Uneko hautapenarekin jarraitzeko egin klik aurrera.

en: Below is the block, including start and end marker. Please <b>select the start marker</b> in the text below.
eu: Azpian blokea dago, hasierako eta amaierako markatzaileekin. <b>Hautatu hasierako markatzailea</b> azpiko testuan.

en: Please <b>select the end marker</b> in the text below.
eu: <b>Hautatu amaierako markatzailea</b> azpiko testuan.

en: Will replace the text between <i>%s</i> and <i>%s</i> in all documents opened in this window.
    <b>Proceed?</b>
eu: <i>%s</i> eta <i>%s</i> arteko testua ordeztuko da leiho honetan irekitako dokumentu guztietan.
    <b>Jarraitu?</b>

en: <span foreground="red" weight="bold">Please select the block of text to synchronize.</span>
eu: <span foreground="red" weight="bold">Hautatu testuaren blokea sinkronizatzeko.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">This marker exists more than once in the block.</span>
eu: <span foreground="red" weight="bold">Markatzaile hau behin baino gehiagotan agertzen da blokean.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the start of the block.</span>
eu: <span foreground="red" weight="bold">Hautatu blokearen hasiera markatzen duen testua.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the end of the block.</span>
eu: <span foreground="red" weight="bold">Hautatu blokearen amaiera markatzen duen testua.</span>

en: Visit us at http://bluefish.openoffice.nl
eu: Bisita gaitzazu: http://bluefish.openoffice.nl

en: Open in existing window.
eu: Ireki dagoen leihoan.

en: Open in new window.
eu: Ireki leiho berrian.

en: Print version information.
eu: Erakutsi bertsioaren informazioa.

en:  [FILE(S)]
eu:  [FITXATEGIA(K)]

en: Error parsing command line options. %s
    Please run: %s -?
eu: Errorea komando-lerroko aukerak analizatzean. %s
    Exekutatu: %s -?

en: _Name:
eu: _Izena:

en: _Description:
eu: _Azalpena:

en: _Temporary
eu: Aldi _baterako

en: Temporary
eu: Aldi baterako

en: Do you really want to delete %s?
eu: Ziur zaude %s ezabatu nahi duzula?

en: Delete permanent bookmark.
eu: Ezabatu laster-marka iraunkorra.

en: Delete all bookmarks.
eu: Ezabatu laster-marka guztiak.

en: Do you really want to delete all bookmarks for %s?
eu: Ziur zaude %s(r)en laster-marka guztiak ezabatu nahi duzula?

en: Delete bookmarks?
eu: Ezabatu laster-markak?

en: Edit bookmark
eu: Editatu laster-marka

en: Bookmark menu
eu: Laster-marken menua

en: Show Bookmark
eu: Erakutsi laster-markak

en: Show File
eu: Erakutsi fitxategia

en: Bookmark search menu
eu: Laster-marken bilaketaren menua

en: _Edit...
eu: _Editatu...

en: _Delete
eu: E_zabatu

en: Delete bookmark
eu: Ezabatu laster-markak

en: Delete All
eu: Ezabatu guztiak

en: Delete all bookmarks
eu: Ezabatu laster-marka guztiak

en: Delete All in Document
eu: Ezabatu denak dokumentuan

en: Delete all bookmarks in document
eu: Ezabatu laster-marka guztiak dokumentuan

en: Permanent by default
eu: Bihurtu iraunkor lehenespenez

en: Follow active document
eu: Jarraitu dokumentu aktiboa

en: By Name
eu: Izenaren arabera

en: By Full Path
eu: Bide-izen osoaren arabera

en: By Full URI
eu: URI osoaren arabera

en: Content
eu: Edukia

en: Name
eu: Izena

en: Name & Content
eu: Izena eta edukia

en: First bookmark
eu: Lehen laster-marka

en: Previous bookmark
eu: Aurreko laster-marka

en: Next bookmark
eu: Hurrengo laster-marka

en: Last bookmark
eu: Azken laster-marka

en: Name:
eu: Izena:

en: 
    Language mode:
eu: 
    Hizkuntzaren modua:

en: 
    Encoding:
eu: 
    Kodeketa:

en: 
    Mime type:
eu: 
    MIME mota:

en: 
    Permissions: %s
    Uid: %u Gid: %u
eu: 
    Baimenak: %s
    Uid: %u  Gid: %u

en: 
    Size (on disk):
eu: 
    Tamaina (diskoan):

en: 
    Last modified:
eu: 
    Azken aldatze-data:

en: Untitled %d
eu: %d izengabe

en: Changed tab width to %d
eu: Tabulazioaren zabalera: %d

en: Document %s is already open in another Bluefish window.
eu: %s dokumentua jadanik Bluefish-en beste leiho batean irekita dago.

en: Move to this window
eu: Eraman leiho honetara

en: Open readonly
eu: Ireki irakurtzeko soilik

en: Do not open
eu: Ez ireki

en:  OVR
eu:  GAIN

en:  INS
eu:  TXER

en:  RO
eu:  IS

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: _No
eu: _Ez

en: _Split
eu: _Zatitu

en: File contains very long lines. Split these lines?
eu: Fitxategiak lerro oso luzeak ditu. Zatitu lerro horiek?

en: The lines in this file are longer than Bluefish can handle with reasonable performance. This split function, however, is unaware of any language syntax, and may replace spaces or tabs with newlines in any location, or insert newlines if no spaces or tabs are found.
eu: Fitxategi honetako lerroak bluefish-ek errendimendu egokiarekin kudea ditzakeen baino luzeagoak dira. Zatitzeko funtzio 
    honek, hala ere ez dio hizkuntzen sintaxiari kasurik egiten, eta zuriune edo tabulazioak lerro berriekin ordeztu 
    ditzake edozein lekutan, edo lerro berriak txerta ditzake zuriune edo tabulaziorik ez bada aurkitzen.

en: Add bookmark
eu: Gehitu laster-marka

en: Exit fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

note: if (main_v->props.backup_abort_action == 2) we have to ask the user we have to ask the user what to do
en: _Abort save
eu: _Abortatu gordetzea

en: _Continue save in UTF-8
eu: _Jarraitu gordetzen UTF-8 kodeketan

en: Failed to convert %s to character encoding %s. Encoding failed on character '%s' at line %d column %d
    
    Continue saving in UTF-8 encoding?
eu: Huts egin du %s %s karaktere-kodeketara bihurtzean. Huts egin du '%s' karakterean, %d lerroan, %d zutabean
    
    UTF-8 kodeketan gordetzen jarraitu nahi duzu?

en: File encoding conversion failure
eu: Huts egin du fitxategiaren kodeketa bihurtzean

en: Previously:
eu: Lehen:

en: Unable to open file
eu: Fitxategia ezin da ireki

en: If you revert "%s" to your last saved copy, your current changes will be permanently lost.
eu: Zuk gordetako azken kopiara %s leheneratzen baduzu, uneko aldaketak betiko galduko dira.

en: Revert changes to last saved copy?
eu: Leheneratu aldaketak gordetako azken kopiara?

en: _Retry
eu: _Saiatu berriro

en: Retry _all failed
eu: Saiatu berriro huts egindako _guztiak

en: Close all _failed
eu: Itxi _huts egindako guztiak

en:  failed to load.
eu:  fitxategiak huts egin du kargatzean.

en: File failed to load
eu: Fitxategiak huts egin du kargatzean

en: Select file to insert
eu: Hautatu fitxategia txertatzeko

en: No file to insert
eu: Ez dago fitxategirik txertatzeko

en: Save pasted image as
eu: Gorde itsatsitako irudia honela

en: Paste special
eu: Itsatsi berezia

en: Paste as _HTML
eu: Itsatsi _HTML gisa

en: Paste as HTML with _JPG
eu: Itsatsi HTML _JPEG-rekin bezala

en: %d line | %d lines
eu[0]: lerro %d
eu[1]: %d lerro

en: %d word | %d words
eu[0]: hitz %d
eu[1]: %d hitz

en: %d character | %d characters
eu[0]: karaktere %d
eu[1]: %d karaktere

en: Selection statistics:
eu: Hautapenaren estatistikak:

en: Statistics:
eu: Estatistikak:

en: Lines into columns
eu: Lerroak zutabetan

en: Number of columns:
eu: Zutabe kopurua:

en: Spread lines horizontally
eu: Zabaldu lerroak horizontalki

en: Column separator:
eu: Zutabeen bereizlea:

en: Fill empty entries:
eu: Bete sarrera hutsak:

en: Number of _paragraphs:
eu: _Paragrafo kopurua:

en: Number of _sentences:
eu: _Sententzia kopurua:

en: Insert plain text
eu: Txertatu testu soila

en: Insert in <li>
eu: Txertatu <li> barruan

en: Insert in <p>
eu: Txertatu <p> barruan

en: Number of paragraphs
eu: Paragrafo kopurua

en: Number of sentences
eu: Sententzia kopurua

en: Javascript Beautify
eu: Javascript dotoretzailea

en: _Indent size:
eu: _Koskaren tamaina:

en: Use _tabs to indent, not spaces
eu: Erabili _tabulazioak koskatzeko, ez zuriuneak

en: Do not _preserve existing line breaks
eu: E_z mantendu existitzen diren lerro-jauziak

en: More _jslint-compatible output
eu: _Jslint-ekin bateragarria den irteera gehiago

en: _Decode printable chars encoded in \\xNN notation
eu: _Deskodetu \\xNN notazioan kodetutako karaktere inprimagarriak

en: Beautify only in _selection
eu: Dotoretu hautapenean _soilik

en: _Indent size
eu: _Koskaren tamaina

en: _Available encodings:
eu: _Kodeketa erabilgarriak:

en: Description
eu: Azalpena

en: Encoding
eu: Kodeketa

en: Encodings in _menu:
eu: _Menuko kodeketak:

en: Add or remove document encodings
eu: Gehitu edo kendu dokumentuen kodeketak

en: Supply extra arguments
eu: Eman argumentu gehiago

en: Supply arguments to define %%a in '%s'
eu: Eman argumentuak %%a definitzeko '%s'(e)n

en: Failed to create a command
eu: Huts egin du komandoa sortzean

en: The command %s exited with error code %d. %s
eu: %s komandoa %d errore-kodearekin amaitu da. %s

en: Probably this application is not installed on your system.
eu: Baliteke aplikazio hau sisteman instalatu gabe egotea.

en: Command returned error code
eu: Komandoak errore-kodea itzuli du

en: Set documentroot and webroot
eu: Ezarri dokumentu-erroa eta web-erroa

en: The <i>documentroot</i> is the place where Bluefish finds the file,
    the <i>webroot</i> is the location where those same files can be viewed on the webserver
eu: <i>Dokumentu-erroa</i> Bluefish-ek fitxategia bilatzen duen lekua da.
    Web zerbitzarian ikus daitezkeen fitxategiak <i>Web-erroa</i>n kokatzen dira.

en: Documentroot
eu: Dokumentu-erroa

en: Webroot
eu: Web-erroa

en: Move/rename %s to
eu: izenez aldatu %s:

en: Could not rename
eu: Ezin izan da izena aldatu

en: New directory
eu: Direktorio berria

note: Do we really need to display the full path here? * * Having the filename in the both the primary and secondary text seems to be redundant. * Set back to just the primary text for now. * --> Sometimes you can have a file in many directories (e.g. Makefile.in, index.html) * and then this might give yo
en: Are you sure you want to delete
    "%s"?
eu: Ziur zaude "%s"
    ezabatu nahi duzula?

en: If you delete %s, it will be permanently lost.
eu: %s ezabatzen baduzu, betiko ezabatuko da.

en: File Browser menu
eu: Fitxategi-arakatzailearen menua

en: _Open
eu: _Ireki

en: Open
eu: Ireki

en: Open _Advanced...
eu: Ireki _aurreratua...

en: Rena_me
eu: I_zena aldatu

en: Rename
eu: Izena aldatu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: New _File
eu: _Fitxategi berria

en: _New Directory
eu: _Direktorio berria

en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: Refresh
eu: Freskatu

en: _Set as base dir
eu: _Ezarri oinarri-direktorio gisa

en: Set as base directory
eu: Ezarri oinarri-direktorio gisa

en: Set as document root
eu: Ezarri dokumentu-erro gisa

en: Show Full _Tree
eu: Erakutsi zuhaitz _osoa

en: Show full tree
eu: Erakutsi zuhaitz osoa

en: View Mode
eu: Ikuspegiaren modua

en: Filter
eu: Iragazkia

en: New Filter
eu: Iragazki berria

en: New filter
eu: Iragazki berria

en: Edit Filter
eu: Editatu iragazkia

en: Edit filter
eu: Editatu iragazkia

en: Delete Filter
eu: Ezabatu iragazkia

en: Delete filter
eu: Ezabatu iragazkia

en: Follow Active Document
eu: Jarraitu dokumentu aktiboa

en: Show Backup Files
eu: Erakutsi babeskopia-fitxategiak

en: Show backup files
eu: Erakutsi babeskopia-fitxategiak

en: Show Hidden Files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Show hidden files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Dual
eu: Bikoitza

en: Flat
eu: Soila

en: Tree
eu: Zuhaitza

en: <b>%s</b>
    which is the equivalent of
    <b>%s%s</b>
eu: <b>%s</b>
    honen baliokidea da
    <b>%s%s</b>

en: Still loading %d file, finished %s | Still loading %d files, finished %s
eu[0]: Oraindik fitxategi %d kargatzen, %s amaituta
eu[1]: Oraindik %d fitxategi kargatzen, %s amaituta

en: _Skip
eu: _Saltatu

en: _Overwrite
eu: _Gainidatzi

en: %s cannot be copied, it already exists, overwrite?
eu: %s ezin da kopiatu, badago lehendik ere, gainidatzi?

en: Overwrite file?
eu: Gainidatzi fitxategia?

en: Autosave in progress...
eu: Autogordetzen ari da...

en: Started open advanced...
eu: Irekitze aurreratua hasita...

en: Select basedir
eu: Hautatu oinarri-direktorioa

en: Advanced open file selector
eu: Fitxategi-hautatzaile aurreratua

en: <b>Files</b>
eu: <b>Fitxategiak</b>

en: Base _Dir:
eu: Oinarri-_dir.:

en: _Pattern:
eu: _Eredua:

en: Pattern matches _full path:
eu: Bat datozten ereduen bide-izen _osoa:

en: _Recursive:
eu: _Errekurtsiboa:

en: Ma_x recursion:
eu: _Gehien. errekurtsioa:

en: <b>Contains</b>
eu: <b>Hau dauka</b>

en: Pa_ttern:
eu: _Eredua:

en: Is rege_x:
eu: _Adierazpen erregularra da:

en: Select files
eu: Hautatu fitxategiak

en: Open URL
eu: Ireki URLa

en: _Continue save
eu: _Jarraitu gordetzen

en: A backupfile for %s could not be created. If you continue, this file will be overwritten.
eu: Ezin izan da %s fitxategiaren babeskopia sortu. Jarraituz gero, fitxategia gainidatzi egingo da.

en: File backup failure
eu: Huts egin du fitxategiaren babeskopia egitean

en: Could not save file
eu: Ezin izan da fitxategia gorde

en: File changed on disk
eu: Fitxategia diskoan aldatuta

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: File %s exists and is open, overwrite?
eu: %s fitxategia badago lehendik, eta irekita dago; gainidatzi nahi duzu?

en: The file you have selected is being edited in Bluefish.
eu: Hautatutako fitxategia Bluefish-en editatzen ari da.

en: A file named "%s" already exists.
eu: "%s" izeneko fitxategi bat badago.

en: Do you want to replace the existing file?
eu: Lehendik dagoen fitxategia ordeztu nahi duzu?

en: File:
    "
eu: Fitxategia:
    "

en: " save is in progress
eu: " gordetzen ari da

en: Save in progress!
eu: Gordetzen ari da

en: Save
eu: Gorde

en: Save %s as
eu: Gorde %s honela...

en: Save copy of %s
eu: Gorde %s(r)en kopia

en: Close _Without Saving
eu: Itxi gorde _gabe

en: Save changes to "%s" before closing?
eu: Gorde aldaketak "%s"(e)n itxi aurretik?

en: If you don't save your changes they will be lost.
eu: Aldaketak betirako galduko dira ez badituzu gordetzen.

en: Choose per _File
eu: _Aukeratu fitxategi bakoitzeko

en: Close _All
eu: _Itxi dena

en: _Save All
eu: G_orde dena

en: One or more open files have been changed.
eu: Irekitako hainbat fitxategi bat edo gehiago aldatu egin dira.

en: <span color="red">%d failure</span> | <span color="red">%d failures</span>
eu[0]: <span color="red">Hutsegite %d</span>
eu[1]: <span color="red">%d hutsegite</span>

en: incomplete finished
eu: osatugabe burututa

en: completed
eu: osatuta

en: Upload / Download
eu: Igo / Deskargatu

en: Upload
eu: Igo

en: Download
eu: Deskargatu

en: Local directory
eu: Direktorio lokala

en: Remote directory
eu: Urruneko direktorioa

en: Delete deprecated files
eu: Ezabatu zaharkitutako fitxategiak

en: Include hidden files
eu: Sartu ezkutuko fitxategiak

note: g_print("oldtimestr=%s, newtimestr=%s\n",oldtimestr,newtimestr);
en: Filename:%s changed on disk.
    
    Original modification time was %s
    New modification time is %s
    Original size was %s bytes
    New size is %s bytes
eu: Fitxategi-izena: %s diskoan aldatuta
    
    Jatorriko aldatze-ordua: %s
    Aldatze-ordu berria: %s
    Jatorriko tamaina: %s byte
    Tamaina berria: %s byte

en: _Unset file name
eu: _Kendu fitxategi-izenaren ezarpena

note: file is deleted on disk, what do we do now ?
en: File name: %s
eu: Fitxategi-izena: %s

en: File disappeared from disk
eu: Fitxategia diskotik desagertuta.

en: _Ignore
eu: _Ez ikusi egin

en: _Reload
eu: _Birkargatu

en: Check and reload all documents
eu: Egiaztatu eta birkargatu dokumentu guztiak

note: build a list of filters
en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: Hide files that match the filter
eu: Ezkutatu fitxategiak (iragazkiarekin bat datoztenak)

en: Add pattern
eu: Gehitu eredua

en: Mime type
eu: MIME mota

en: Icon
eu: Ikonoa

en: %d of %d
eu: %d / %d

en: Select File
eu: Hautatu fitxategia

en: Character _Encoding:
eu: _Karaktere-kodeketa:

en: Automatic detection
eu: Detekzio automatikoa

en: <b>Keystroke choice</b>
eu: <b>Teklen aukera</b>

en: 
    Press requested key combination.
    Please use Ctrl, Shift, Alt key with any other key.
    <i>Esc to cancel, Delete to remove the accelerator.</i>
eu: 
    Sakatu eskatutako tekla konbinazioa.
    Erabili Ktrl, Maius, Alt tekla beste tekla batekin.
    <i>Sakatu Ihes bertan behera uzteko, Ezabatu tekla bizkortzailea kentzeko.</i>

en: Press shortcut key combination
eu: Sakatu lasterbidearen konbinazioa

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Line
eu: Lerroa

en: Output
eu: Irteera

en: Untitled
eu: Izengabea

en: _Mime type:
eu: _MIME mota:

en: None
eu: Bat ere ez

en: _Template:
eu: _Txantiloia:

en: <b>Options</b>
eu: <b>Aukerak</b>

en: Enable a_uto-completion
eu: Gaitu osatze _automatikoa

en: Enable _block folding
eu: _Gaitu blokea tolestatzea

en: Display block stack in statusbar
eu: Bistaratu bloke-pila egoera-barran

en: Highlight block _delimiters
eu: Nabarmendu blokearen mugatzaileak

en: _Highlight current line
eu: _Nabarmendu uneko lerroa

en: Show line _numbers
eu: Erakutsi lerroen _zenbakiak

en: Show _right margin indicator
eu: Erakutsi eskuineko marjinaren adierazlea

en: Wra_p lines
eu: _Itzulbiratu lerroak

en: Enable syntax scanning
eu: Gaitu sintaxia eskaneatzea

en: Show _visible spacing
eu: Erakutsi tarte _ikusgaia

en: _Enable spell check
eu: _Gaitu ortografia-egiaztapena

en: <b>Tab Stops</b>
eu: <b>Tabulazioaren puntuak</b>

en: Tab _width:
eu: Tabulazioaren _zabalera:

en: Insert _spaces instead of tabs
eu: Txertatu _zuriuneak tabulazioen ordez

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Path to plugin
eu: Pluginaren bide-izena

en: <small>Text styles are applied on top of each other. If multiple styles are applied to the same text, the top-most style in this list has the highest priority. Use drag and drop to re-order the text styles.</small>
eu: <small>Testu-estiloak bata bestearen gainean aplikatzen dira. Hainbat estilo aplikatzen bazaio testu berdinari, zerrenda honetako goieneko estiloak du lehentasun altuena. Erabili 'arrastatu eta jaregin' testu-estiloak berrantolatzeko.</small>

en: Label
eu: Etiketa

en: Foreground color
eu: Aurreko planoaren kolorea

en: _Foreground color:
eu: A_urreko planoaren kolorea:

en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: _Background color:
eu: A_tzeko planoaren kolorea:

en: _Normal weight
eu: Pisu _arrunta

en: Bold _weight
eu: Pisu _lodia

en: Normal st_yle
eu: Estilo _arrunta

en: _Italic style
eu: _Etzana estiloa

en: _Spell check
eu: _Ortografia-egiaztapena

en: Add entry
eu: Gehitu sarrera

en: Delete entry
eu: Ezabatu sarrera

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (available for local files)
    %i temporary filename for input, equals %f if the document is not modified and local
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (available for local files)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
eu: <small><b>Sarreraren aukerak</b>
    hasi | karakterearekin sarrera bidaltzeko sarrera estandarrera
    %f fitxategi-izen lokala (fitxategi lokalentzako erabilgarri)
    %i sarreraren aldi baterako fitxategia, %f(r)en berdina dokumentua ez bada eraldatu lokalekoa bada
    <b>Beste aukerak</b>
    %a iragazki hau aktibatzean eskatuko diren argumentu gehigarriak
    %c fitxategiaren direktorio lokala (fitxategi lokalentzako erabilgarri)
    %n bide-izenik gabeko fitxategi-izena (tituludun fitxategi guztientzako erabilgarri)
    %u URLa (tituludun fitxategi guztientzako erabilgarri)
    %p aurreikusi URLa oinarri-direktorioa eta aurrebistako direktorioa ezarrita badaude proiektuaren ezarpenetan, bestela %u-ren antzekoa</small>

en: Command
eu: Komandoa

en: Default browser
eu: Arakatzaile lehenetsia

en: Update defaults
eu: Eguneratu lehenetsiak

en: Reset all
eu: Berrezarri denak

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (requires local file, cannot operate on selection)
    %i temporary filename for input
    <b>Output options</b>
    end with a | to read the output from the standard output
    %o temporary filename
    %t temporary filename for both input and output (for in-place-editing filters, cannot operate on selection)
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (requires local file)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
eu: <small><b>Sarreraren aukerak</b>
    hasi | karakterearekin sarrera bidaltzeko sarrera estandarrera
    %f fitxategi-izen lokala (fitxategi lokala behar da, ezin da hautapenean eragin)
    %i sarreraren aldi baterako fitxategi-izena
    <b>Irteerako aukerak</b>
    amaitu | karakterearekin irteera irakurtzeko irteera estandarretik 
    %o aldi baterako fitxategi-izena
    %t aldi baterako fitxategi-izena bai sarrera bai irteerarentzako (lekuko iragazkien ediziorako, ezin da hautapenean eragin)
    <b>Beste aukerak</b>
    %a iragazki hau aktibatzean eskatuko diren argumentu gehigarriak
    %c fitxategiaren direktorio lokala (fitxategi lokalentzako erabilgarri)
    %n bide-izenik gabeko fitxategi-izena (tituludun fitxategi guztientzako erabilgarri)
    %u URLa (tituludun fitxategi guztientzako erabilgarri)
    %p Aurreikusi URLa oinarri-direktorioa eta aurrebistako direktorioa ezarrita badaude proiektuaren ezarpenetan, bestela %u-ren antzekoa</small>

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (available for local files)
    %i temporary filename for input, equals %f if the document is not modified and local
    <b>Output options</b>
    end with a | to read the output from the standard output
    %o temporary filename
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (available for local files)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
eu: <small><b>Sarreraren aukerak</b>
    hasi | karakterearekin sarrera bidaltzeko sarrera estandarrera
    %f fitxategi-izen lokala (fitxategi lokalentzako erabilgarri)
    %i sarreraren aldi baterako fitxategia, %f(r)en berdina dokumentua ez bada eraldatu lokalekoa bada
    <b>Irteerako aukerak</b>
    amaitu | karakterearekin irteera irakurtzeko irteera estandarretik 
    %o aldi baterako fitxategi-izena
    <b>Beste aukerak</b>
    %a iragazki hau aktibatzean eskatuko diren argumentu gehigarriak
    %c fitxategiaren direktorio lokala (fitxategi lokalentzako erabilgarri)
    %n bide-izenik gabeko fitxategi-izena (tituludun fitxategi guztientzako erabilgarri)
    %u URLa (tituludun fitxategi guztientzako erabilgarri)
    %p Aurreikusi URLa oinarri-direktorioa eta aurrebistako direktorioa ezarrita badaude proiektuaren ezarpenetan, bestela %u-ren antzekoa</small>

en: Pattern
eu: Eredua

en: File #
eu: Fitxategi-zk.

en: Line #
eu: Lerro-zk.

en: Output #
eu: Irteera-zk.

en: File
eu: Fitxategia

en: A restart is needed to see the effect of these options
eu: Berrabiarazi egin behar da aukera hauen eragina ikusteko.

note: 1=text
en: Option name
eu: Aukeraren izena

note: 2=boolean
en: value
eu: balioa

note: 1=text
en: Highlight name
eu: Nabarmendu izena

en: Textstyle
eu: Testu-estiloa

en: Auto
eu: Automatikoa

en: Delayed
eu: Atzeratuta

en: Immediately
eu: Berehala

en: Continue save
eu: Jarraitu gordetzen

en: Abort save
eu: Abortatu gordetzea

en: Ask what to do
eu: Galdetu zer egin

en: Never
eu: Inoiz ere ez

en: Nothing
eu: Ezer ez

en: Modified time and file size
eu: Eraldatze-ordua eta fitxategi-tamaina

en: Modified time
eu: Eraldatze-ordua

en: File size
eu: Fitxategi-tamaina

en: left
eu: ezkerrean

en: right
eu: eskuinean

en: top
eu: goian

en: bottom
eu: behean

en: Only project files
eu: Soilik proiektuaren fitxategiak

en: All
eu: Denak

en: All except spaces
eu: Denak zuriuneak ezik

en: All trailing
eu: Lerro amaierako zuriune guztiak

en: All except non-trailing spaces
eu: Soberako zuriune mota denak

en: Always
eu: Beti

en: Smart
eu: Azkarra

en: Edit preferences
eu: Editatu hobespenak

en: Initial document settings
eu: Dokumentuaren hasierako ezarpenak

en: Editor settings
eu: Editorearen ezarpenak

en: <b>Editor settings</b>
eu: <b>Editorearen ezarpenak</b>

en: Smart Home/_End cursor positioning
eu: Kurtsorearen Hasieran/Amaieran kokatze azkarra

en: _Tab key indents selection
eu: _Tabuladorea teklak hautapena koskatzen du

en: Automatically insert closing brackets
eu: Automatikoki gehitu ixteko parentesiak

en: Right _margin/split line end position:
eu: Eskuineko _marjina/zatitu lerroa amaierako posizioan:

en: Visible _whitespace mode:
eu: Zuriune _ikusgaiaren modua:

en: <b>Undo</b>
eu: <b>Desegin</b>

en: _Number of actions in history:
eu: Historiako ekintza _kopurua:

en: Clear _history on save
eu: _Garbitu historia gordetzean

en: Auto-completion & Reference
eu: Osaketa automatikoa eta erreferentzia

en: <b>Auto-completion</b>
eu: <b>Auto-osaketa</b>

en: Show _pop-up window:
eu: Erakutsi _laster-leihoa:

en: Shortcut _key combination:
eu: _Lasterbidearen konbinazioa:

en: <b>Reference Information</b>
eu: <b>Erreferentziaren informazioa</b>

en: _Load reference data from language files
eu: _Kargatu erreferentziaren datuak hizkuntzaren fitxategietatik

en: Show references in auto-completion _pop-up window
eu: Erakutsi erreferentziak osaketa automatikoaren _laster-leihoa

en: Show references if mouse is over text editor
eu: Erakutsi erreferentziak sagua testu-editorearen gainean egotean

en: Font & Colors
eu: Letra-tipoak eta koloreak

en: <b>Font &amp; Cursor</b>
eu: <b>Letra-tipoa eta kurtsorea</b>

en: _Editor font:
eu: _Editorearen letra-tipoa:

en: Cursor / font size ratio (%):
eu: Kurtsorea / letra-tamaina erlazioa (%):

en: <b>Colors</b>
eu: <b>Koloreak</b>

en: Use system wide color settings
eu: Erabili sistema osoko kolore-ezarpenak

en: Cursor color
eu: Kurtsorearen kolorea

en: C_ursor color:
eu: _Kurtsorearen kolorea:

en: Selection background color
eu: Hautapenaren atzeko planoaren kolorea

en: _Selection background color:
eu: _Hautapenaren atzeko planoaren kolorea:

en: Highlight cursor position
eu: Nabarmendu uneko posizioa

en: Cursor highlight color
eu: Kurtsorea nabarmentzeko kolorea

en: _Cursor highlight color:
eu: _Kurtsorea nabarmentzeko kolorea:

en: Current line color
eu: Uneko lerroaren kolorea

en: Cu_rrent line color:
eu: _Uneko lerroaren kolorea:

en: Visible whitespace color
eu: Zuriune ikusgaiaren kolorea

en: _Visible whitespace color:
eu: Zuriune _ikusgaiaren kolorea:

en: Text styles
eu: Testu-estiloak

en: <b>Text Styles</b>
eu: <b>Testu-estiloak</b>

en: Files
eu: Fitxategiak

en: <b>Encoding</b>
eu: <b>Kodeketa</b>

en: _Default character set for new files:
eu: Karaktere-joko _lehenetsia fitxategi berrientzako:

en: Auto set <meta> _HTML tag on encoding change
eu: Automatikoki ezarri _HTMLren <meta> etiketa kodeketa aldatzean

en: <b>Misc</b>
eu: <b>Hainbat</b>

en: Strip trailing spaces on save
eu: Kendu lerro amaierako zuriuneak

en: Open co_mmandline files in running bluefish process
eu: Ireki _komando-lerroko fitxategiak exekutatzen ari den bluefish prozesuan

en: Open commandline files in new _window
eu: Ireki komando-lerroko fitxategiak leiho _berrian

en: File properties to check on dis_k for modifications:
eu: Fitxategiaren propietateak _diskoan eraldaketak egiaztatzeko

en: Backup & Recovery
eu: Babeskopia eta berreskuratzea

en: <b>Backup</b>
eu: <b>Babeskopia</b>

en: Create _backup file during file save
eu: _Sortu babeskopia fitxategia gordetzean

en: _Remove backup file on close
eu: _Kendu babeskopia-fitxategia ixtean

en: If back_up fails:
eu: _Babeskopiak huts egiten badu:

en: <b>Document Recovery</b>
eu: <b>Dokumentuak berreskuratzea</b>

en: _Enable recovery of modified documents
eu: _Gaitu eraldatutako dokumentuak berreskuratzea

en: _Frequency to store changes (seconds):
eu: Aldaketak gordetzeko _maiztasuna (seg.)

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: <b>Templates</b>
eu: <b>Txantiloiak</b>

en: User interface
eu: Erabiltzaile-interfazea

en: <b>Layout</b>
eu: <b>Diseinua</b>

en: Document _tab position:
eu: Dokumentuaren _fitxaren posizioa:

en: _Sidebar position:
eu: _Albo-barraren posizioa:

en: Sidebar tab _position:
eu: Albo-barrako fitxaren _posizioa:

en: Hide toolbars on full-screen
eu: Ezkutatu tresna-barrak pantaila osoko moduan

en: <b>Recent Files</b>
eu: <b>Azken fitxategiak</b>

en: _Number of files in 'Open recent' menu:
eu: 'Ireki oraintsukoa' menuko fitxategi _kopurua:

en: _Register recent files with your desktop:
eu: _Erregistratu azken fitxategiak zure mahaigainean:

en: Shortcut keys
eu: Lasterbideak

en: <b>Shortcut keys</b>
eu: <b>Lasterbideak</b>

en: _Switch between tabs with <Alt>+0..9
eu: _Aldatu fitxen artean <Alt>+0..9 teklekin

en: Save menu accelerators on exit
eu: Gorde menuaren bizkortzaileak irtetean

en: Save user customised menu accelerators now
eu: Gorde menuaren bizkortzaile pertsonalizatuak irtetean

en: Reset menu accelerators to application defaults
eu: Berrasieratu menuaren bizkortzaileak aplikazioaren lehenespenetara

en: Dimensions
eu: Neurriak

en: <b>Dimensions</b>
eu: <b>Dimentsioak</b>

en: _Leave dimensions to window manager
eu: _Utzi dimentsioak leiho-kudeatzailearen esku

en: _Restore last used dimensions
eu: _Leheneratu azken erabilitako dimentsioak

en: Initial _sidebar width:
eu: _Albo-barraren hasierako zabalera:

en: Initial window _height:
eu: Leihoaren hasierako _altuera:

en: Initial window _width:
eu: Leihoaren hasierako _zabalera:

en: _Limit window title length
eu: _Mugatu leihoaren tituluaren luzera

en: _Use system document tab font
eu: _Erabili sistemako dokumentuen fitxen letra-tipoa

en: _Document tab font:
eu: _Dokumentuaren fitxaren letra-tipoa:

en: Document error tab color
eu: Dokumentuaren erroreen fitxaren kolorea

en: Document tab _error color:
eu: Dokumentuaren _erroreen fitxaren kolorea:

en: Document loading tab color
eu: Dokumentuaren kargatzearen fitxaren kolorea

en: Document tab loadin_g color:
eu: Dokumentuaren _kargatzearen fitxaren kolorea:

en: Document modified tab color
eu: Aldatutako dokumentuaren fitxaren kolorea

en: Document tab _modified color:
eu: _Aldatutako dokumentuaren fitxaren kolorea

note: arr = array_from_arglist(_("Java programming"),"1", "java:image:jsp", NULL); main_v->globses.filefilters = g_list_append(main_v->globses.filefilters, arr);
en: Images
eu: Irudiak

en: <b>Thumbnails</b>
eu: <b>Koadro txikiak</b>

en: Thumbnail _filetype:
eu: Koadro txikien _fitxategi mota:

en: Thumbnail _suffix:
eu: Koadro txikien _atzizkia:

en: External commands
eu: Kanpoko komandoak

en: <b>External Commands</b>
eu: <b>Kanpoko komandoak</b>

en: External filters
eu: Kanpoko iragazkiak

en: <b>External Filters</b>
eu: <b>Kanpoko iragazkiak</b>

en: Output parsers
eu: Irteera-analizatzaileak

en: <b>Output Parsers</b>
eu: <b>Irteera-analizatzaileak</b>

en: Plugins
eu: Pluginak

en: <b>Plugins</b>
eu: <b>Pluginak</b>

en: Language support
eu: Hizkuntza

en: Enter Bluefish project filename
eu: Idatzi Bluefish proiektuaren fitxategi-izena

en: Select Bluefish project filename
eu: Hautatu Bluefish proiektuaren fitxategi-izena

en: Create New Project
eu: Sortu proiektu berria

en: Edit Project
eu: Editatu proiektua

en: This project contains %d file | This project contains %d files
eu[0]: Proiektu honek fitxategi %d dauka
eu[1]: Proiektu honek %d fitxategi dauzka

en: Project _Name:
eu: _Proiektuaren izena:

en: Create _Project
eu: _Sortu proiektua

en: Create project
eu: Sortu proiektua

en: Create project with currently opened documents
eu: Sortu proiektua irekita dauden dokumentuekin

en: Create empty project
eu: Sortu proiektu hutsa

en: weblint HTML checker
eu: HTML weblint egiaztatzailea

en: tidy HTML validator
eu: HTML Tidy balidatzailea

en: xmllint XML checker
eu: XMl xmllint egiaztatzailea

en: php syntax check
eu: php sintaxiaren egiaztaketa

en: perl syntax check
eu: perl sintaxiaren egiaztaketa

en: php codesniffer
eu: php kode-aztertzailea (codesniffer)

en: Sort
eu: Ordenatu

en: Sort / Uniq
eu: Ordenatu / Esklusiboak

en: Reverse lines
eu: Alderantzikatu lerroak

en: Tidy convert to XHTML
eu: Bihurtzaile txikia XHTMLra

en: Strip empty lines
eu: Kendu lerro hutsak

en: Render HTML to text
eu: Errendatu HTML testura

en: PHP Beautifier
eu: PHP dotoretzailea

en: Javascript Minify with jsmin
eu: Javascript uzkurtzailea jsmin-ekin

en: CSS tidy
eu: CSS txikia

en: Links2 (graphics)
eu: Links2 (grafikoak)

en: C Header
eu: C goiburua

en: C Header GPL
eu: C goiburua GPL

en: LaTex Book
eu: LaTex liburua

en: LaTex Presentation
eu: LaTex aurkezpena

en: Untitled Project
eu: Izenik gabeko proiektua

en: C programming
eu: C programazioa

en: Web files
eu: Web fitxategiak

en: Hide objectfiles
eu: Ezkutatu objektu-fitxategiak

en: <i>Replace started</i>
eu: <i>Ordezpena hasita</i>

en: <i>Search started</i>
eu: <i>Bilaketa hasita</i>

en: <span foreground="red"><b>No selection, aborted search</b></span>
eu: <span foreground="red">Ez dago hautapenik. Bilaketa abortatuta.</span>

note: display warning that not all documents have yet finished loading
en: <span foreground="red" weight="bold">Some documents are still loading</span>
eu: <span foreground="red" weight="bold">Dokumentu batzuk oraindik kargatzen ari dira</span>

en: <i>Replaced %d entry</i> | <i>Replaced %d entries</i>
eu[0]: <b>Sarrera %d ordeztuta</b>
eu[1]: <b>%d sarrera ordeztuta</b>

en: <i>Found %d entry</i> | <i>Found %d entries</i>
eu[0]: <b>Sarrera %d aurkituta</b>
eu[1]: <b>%d sarrera aurkituta</b>

en: <i>Found %d result in %d of the %d searched documents</i> | <i>Found %d results in %d of the %d searched documents</i>
eu[0]: <i>Emaitza %d aurkituta bilatutako %d/%d dokumentutan</i>
eu[1]: <i>%d emaitza aurkituta bilatutako %d/%d dokumentutan</i>

en: <i>Found %d result from character %d to %d</i> | <i>Found %d results from character %d to %d</i>
eu[0]: <i>Emaitza %d aurkituta %d. eta  %d. karaktereen artean</i>
eu[1]: <i>%d emaitza aurkituta %d. eta  %d. karaktereen artean</i>

en: <i>Found %d result in the active document</i> | <i>Found %d results in the active document</i>
eu[0]: <i>Emaitza %d aurkituta dokumentu aktiboan</i>
eu[1]: <i>%d emaitza aurkituta dokumentu aktiboan</i>

en: No (more) results
eu: Emaitzarik (gehiago) ez

en: Active document
eu: Dokumentu aktiboa

en: Forward from cursor position
eu: Aurrerantz kurtsorearen posiziotik

en: Current selection
eu: Uneko hautapena

en: All open documents
eu: Irekitako dokumentu guztiak

en: Files on disk
eu: Fitxategiak diskoan

en: Normal
eu: Normala

en: Uppercase
eu: Maiuskulak

en: Lowercase
eu: Minuskulak

en: Find and Replace
eu: Bilatu eta ordeztu

en: <b>_Search for</b>
eu: <b>_Bilatu</b>

en: <b>Replace _with</b>
eu: <b>Ordeztu _honekin</b>

en: Match Patter_n:
eu: Bilatu _eredua:

en: Replace T_ype:
eu: Ordeztu _mota:

en: Sco_pe:
eu: _Esparrua:

en: Filename pattern:
eu: Fitxategi-izenaren eredua:

en: Recursion level:
eu: Errekurtsio-maila:

en: Basedir:
eu: Oinarri-dir.:

en: Case sensitive _matching
eu: _Maiuskulak eta minuskulak

en: Only match if case (upper/lower) is identical.
eu: Bat etorriko da maiuskulak/minuskulak berdinak badira.

en: Pattern contains escape-se_quences
eu: _Ereduak ihes sekuentziak ditu

en: Pattern contains backslash escaped characters such as \n \t etc.
eu: Ereduak ihes-ikurra \n, \t, e.a. bezalako alderantzizko barradun ihes-karaktereak ditu.

en: Dot character in regex pattern matches newlines
eu: Puntua karakterea regex ereduan lerro berriekin bat dator

en: The . character will match everything including newlines, use for multiline matching.
eu: '.' karakterea gauza guztiekin bat dator (lerro berriak barne), erabili lerro anitzekin bat etortzeko.

en: Replace _All
eu: Ordeztu _guztiak

en: _Replace
eu: Orde_ztu

en: _Find All
eu: Bilatu _denak

en: B_ookmark All
eu: Sortu denen _laster-marka

en: Undo in _all documents
eu: Desegin dokumentu _guztietan

en: Undo only _this document
eu: Desegin _dokumentu honetan soilik

en: Undo this change in all documents?
eu: Desegin aldaketa hau dokumentu guztietan?

en: This change concerns multiple documents.
eu: Aldaketa hau hainbat dokumentutan aplikatu da.
