Bluefish 2.2.4 - en to gl translation catalogue (740 entries)

en: Bluefish is a powerful editor targeted towards programmers and web developers, with many options to write websites, scripts and programming code. Bluefish supports many programming and markup languages and has many features, but is still a very fast and lightweight application.
gl: Bluefish é un poderoso editor destinado a programadores e desenvolvedores web, con moitas ferramentas para escribir sitios web, scripts e código de programación. Bluefish soporta moitas linguaxes de programación e linguaxes de marcado e ten moitas ferramentas, pero aínda así é un aplicativo lixeiro e rápido.

en: A selection of the features:
gl: Unha selecións das características:

en: Well done syntax highlighting which for example supports languages inside languages (e.g. Javascript inside HTML inside PHP)
gl: Resaltado correcto da sintaxe que por exemplo soporta linguaxes dentro de linguaxes (ex. Javascript dentro de HTML dentro de PHP)

en: All kind of powerful editor features like auto indenting and auto completion for many functions and libraries in many programming languages
gl: Todas as características dos editores potentes como autoindentación e autocompletado para moitas funcións e bibliotecas en moitas linguaxes de programación

en: Project support
gl: Axuda do proxecto

en: Support for remote files over ftp, sftp, webdav, etc
gl: Soporta ficheiros remotos sobre ftp, sftp, webdav, etc

en: Powerful search and replace engine
gl: Poderoso motor de búsqueda e remplazo

en: Customizable integration of external programs such as lint, make, etc
gl: Integración personalizada con programas externos como lint, make, etc

en: Snippets plugin to automate often used code
gl: Plugin Anacos para automatizar código utilizado con frecuencia

en: Code-aware in-line spell checking
gl: Comprobación da ortografía en liña dependente do tipo de código

en: Zencoding or Emmet support
gl: Soporte de Zencoding ou Emmet

en: Bookmarks panel
gl: Panel de marcadores

en: If you are an occasional coder who is in need for a simple to learn editor, or a heavy coder who dislikes heavy IDE's like eclipse or netbeans, Bluefish is your editor of choice!
gl: Se vostede é un programador ocasional que precisa de un editor doado de utilizar, ou un programador habitual que fuxe de IDEs enormes como eclipse ou netbeans, Bluefish é a súa elección!

en: Web Development Editor
gl: Editor de desenvolmento web

en: Bluefish project file
gl: Ficheiro de proxecto Bluefish

en: Bluefish language definition file
gl: Ficheiro de definición de linguaxe de Bluefish

en: Collapse all
gl: Pechar todo

en: Expand all
gl: Expandir todo

en: Collapse %s
gl: Pechar %s

en: Expand %s
gl: Expandir %s

en: Spell check language
gl: Idioma de corrección ortográfica

en: Add to dictionary
gl: Engadir ao diccionario

en: Ignore spelling
gl: Ignorar correción ortográfica

en: Insert special characters as entities
gl: Insertar caracteres especiais como entidades

en: Filebrowser
gl: Navegador de ficheiros

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Goto Line:
gl: Ir a liña:

en: Find:
gl: Buscar:

en: Regular expression (pcre)
gl: Expresión regular (pcre)

en: Case sensitive
gl: Distingue Maius./Min.

en: Pattern contains backslash escaped sequences
gl: O patrón contén secuencias de escape

en: Advanced
gl: Avanzado

en: New Bluefish Window
gl: Nova ventá de Bluefish

note: Fake-label (for notebook_hide() and _show() ;)
en: Stand by...
gl: Agardar...

en: Leave Fullscreen
gl: Sair de pantalla completa

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: _File
gl: _Ficheiro

en: New From Template
gl: Novo desde modelo

en: Open _Recent
gl: Abrir _Recente

en: _Edit
gl: _Editar

en: _View
gl: _Ver

en: _Document
gl: _Documento

en: _Tab Size
gl: Tamaño do _Tabulador

en: _Font Size
gl: Tamaño do tipo de _letra

en: Language M_ode
gl: Tip_o de linguaxe

en: Character _Encoding
gl: Codificación de caract_eres

en: _Go
gl: _Ir

en: _Project
gl: _Proxecto

en: _Tools
gl: Ferrament_as

en: _Commands
gl: _Comandos

en: _Filters
gl: _Filtros

en: _Output parsers
gl: Analizadores da _Saída

en: For_mat
gl: For_mato

en: _Insert
gl: _Insertar

en: Con_vert
gl: Con_verter

en: _New
gl: _Novo

en: New file
gl: Novo ficheiro

en: New _Window
gl: Nova _Ventá

en: New window
gl: Nova ventá

en: Close Win_dow
gl: Pechar Ventá

en: Close window
gl: Pechar ventá

en: _Open...
gl: _Abrir...

en: Open file
gl: Abrir ficheiro

en: Open Ad_vanced...
gl: Abrir (O_pcións)...

en: Open advanced
gl: Abrir con opcións

en: Open _from Selection
gl: Abrir desde a _seleción

en: Open from Selection
gl: Abrir desde seleción

en: _Print...
gl: _Imprimir...

en: Print
gl: Imprimir

en: _Quit
gl: S_air

en: Quit Bluefish
gl: Sair de Bluefish

en: Preference_s...
gl: Preferencia_s...

en: Edit Preferences
gl: Editar preferencias

en: Select _All
gl: Selecionar T_odo

en: Select all
gl: Selecionar todo

en: _Add or Remove...
gl: Eng_adir ou quitar...

en: Add or remove character encoding
gl: Engadir ou quitar codificación de caracteres

en: Floati_ng Window
gl: Ventá flota_nte

en: Open current document in floating window
gl: Abrir documento actual en ventá flotante

en: _Increase
gl: _Aumentar

en: Increase document font size
gl: Aumentar tamaño da letra

en: _Decrease
gl: _Diminuir

en: Decrease document font size
gl: Diminuir tamaño da letra

en: _Reset
gl: _Restaurar

en: Reset document font size
gl: Restaurar tamaño de letra do documento

en: Increase document tab size
gl: Aumentar tamaño do tabulador no documento

en: Decrease document tab size
gl: Diminuir tamaño do tabulador no documento

en: Reset document tab size
gl: Restaurar tamaño do tabulador

en: Rescan Synta_x & Spelling
gl: Revisar Sinta_xe e Ortografía

en: Rescan document highlighting
gl: Revisar resaltado no documento

en: Rescan Synta_x
gl: Revisar Sinta_xe

en: _New Project...
gl: _Novo proxecto...

en: New project
gl: Novo proxecto

en: _Open Project...
gl: Abrir pr_oxecto...

en: Open project
gl: Abir proxecto

en: _Synchronize Text Block
gl: _Sincronizar bloque de texto

en: Synchronize text block
gl: Sincronizar bloque de texto

en: _Toggle Comment
gl: _Habilitar comentario

en: Toggle comment
gl: Habilitar comentario

en: Select _Block
gl: Selecionar _Bloque

en: Select block, use multiple times to select parent blocks
gl: Selecionar bloque, usar varias veces para selecionar bloques relacionados

en: D_uplicate Line
gl: D_uplicar liña

en: Duplicate the current line
gl: Duplicar liña actual

en: _Delete Line
gl: _Borrar liña

en: Delete the current line
gl: Borrar liña actual

en: _Word Count
gl: Contar _palabras

en: Word count
gl: Contar palabras

en: Lorem Ipsum generator
gl: Xerardor Lorem Ipsum

en: Insert Relative Filename
gl: Insertar nome de ficheiro Relativo

en: Insert Absolute Filename
gl: Insertar nome de ficheiro Absoluto

en: Indenting to S_paces
gl: Identación a es_pazos

en: Indenting to spaces
gl: Indentando a espazos

en: Indenting to T_abs
gl: Indentando a T_abulación

en: Indenting to tabs
gl: Indentando a tabulación

en: _Join Lines Together
gl: _Xuntar liñas

en: Join lines together
gl: Xuntar liñas

en: Split Lines on Right _Margin
gl: Separar liñas na marche _Dereita

en: Split lines on right margin
gl: Separar liñas na marxe dereita

en: Merge Lines Into Col_umns
gl: Xuntar liñas en col_umnas

en: Merge lines into columns
gl: Xuntar liñas en columnas

en: Rewrap _Lines
gl: Reagrupar _Liñas

en: Rewrap lines
gl: Reagrupar liñas

en: Javascript beautifier
gl: Embelecedor Javascript

en: Preview in browser
gl: Vista previa en navegador

en: _Full Screen
gl: _Pantalla completa

en: Full screen
gl: Volledige schermvulling

en: _Main Toolbar
gl: Barra de _Ferramentas principal

en: Show main toolbar
gl: Mostrar barra de ferramentas principal

en: _Side Pane
gl: P_anel lateral

en: Show side pane
gl: Mostrar panel lateral

en: _Output Pane
gl: Panel de _saída

en: Show output pane
gl: Mostrar panel de saída

en: Status_bar
gl: _Barra de estado

en: Show statusbar
gl: Mostrar barra de estado

en: Auto _Completion Popup
gl: Auto_completado popup

en: Show auto completion popup
gl: Mostrar popup de autocompletado

en: _Auto Indent
gl: _Auto indentación

en: Auto indent
gl: Auto indentación

en: Highlight Block _Delimiters
gl: Resaltar _Delimitadores de bloque

en: Highlight block delimiters
gl: Resaltar delimitadores de bloque

en: _Highlight Syntax
gl: _Resaltar Sintaxe

en: Highlight syntax
gl: Resaltar sintaxe

en: Show _Blocks
gl: Mostrar _Bloques

en: Show blocks
gl: Mostar bloques

en: Show Line N_umbers
gl: Mostrar N_úmeros de liña

en: Show line numbers
gl: Mostar números de liña

en: Show Right _Margin
gl: Mostar _marxe dereita

en: Show right margin
gl: Mostar maxe dereita

en: Show Split _View
gl: Mostar _Vista separada

en: Show split view
gl: Mostrar vista separada

en: Show V_isible Spacing
gl: Mostar espaciado v_isible

en: Show visible spacing
gl: Mostar espaciado visible

en: _Wrap Text
gl: _Agrupar texto

en: Wrap text
gl: Agrupar texto

en: _Close
gl: _Pechar

en: Close current file
gl: Pechar o ficheiro actual

en: Close A_ll
gl: Pechar _todo

en: Close all files
gl: Pechar todos os ficheiros

en: _Save
gl: _Gardar

en: Save current file
gl: Gardar o ficheiro actual

en: Save _as...
gl: G_ardar como...

en: Save file as
gl: Gardar o ficheiro como

en: Sav_e All
gl: Garda_r todo

en: Save all files
gl: Gardar todos os ficheiros

en: Rever_t to Saved
gl: Rever_ter a Gardado

en: Reload current file
gl: Recargar o ficheiro actual

en: Save a cop_y...
gl: Gardar unha cop_ia como...

en: Save a copy
gl: Gardar unha copia

en: _Insert...
gl: _Insertar...

en: Insert file
gl: Insertar ficheiro

note: Required to move here to disable sensitivity on OSX
en: Rena_me...
gl: Reno_mear...

en: Rename file
gl: Renomear ficheiro

en: _Indent
gl: _Indentación

en: Indent
gl: Indentación

en: Unin_dent
gl: Verspring _Links

en: Unindent
gl: Desindentación

en: F_irst Bookmark
gl: Pr_imeiro marcador

en: Goto first bookmark
gl: Ir ao primeiro marcador

en: L_ast Bookmark
gl: Último m_arcador

en: Goto last bookmark
gl: Ir ao último marcador

en: N_ext Bookmark
gl: S_eguinte marcador

en: Goto next bookmark
gl: Ir ao seguinte marcador

en: P_revious Bookmark
gl: Marcador ante_rior

en: Goto previous document
gl: Ir ao documento previo

en: Move Tab _Left
gl: Mover o tabu_lador a esquerda

en: Move current tab left
gl: Mover o tabulador actual a esquerda

en: Move Tab _Right
gl: Mover o tabulado_r a dereita

en: Move current tab right
gl: Mover o tabulador actual a dereita

en: _Recent Document
gl: Documento _recenta

en: Goto most recent document
gl: Ir ao documento máis recente

en: _First Document
gl: Pri_meiro documento

en: Goto first document
gl: Ir ao primeiro documento

en: _Last Document
gl: _Último documento

en: Goto last document
gl: Ir ao último documento

en: _Next Document
gl: Documento segui_nte

en: Goto next document
gl: Ir ao seguinte documento

en: _Previous Document
gl: Documento an_terior

en: _Goto Line
gl: Ir a _liña

en: Goto line
gl: Ir a liña

en: Goto Line Number from _Clipboard
gl: Ir a número de liña do _Taboleiro

en: Goto line number in clipboard or selection
gl: Ir a número de liña no taboleiro ou seleción

en: _Jump to Reference
gl: _Saltar a referencia

en: Jump to reference
gl: Saltar a referencia

en: Jump to Matching Block Boundary
gl: Saltar a concidencia de límite de bloque

en: Cu_t
gl: Cor_tar

en: Cut
gl: Cortar

en: _Copy
gl: _Copiar

en: Copy
gl: Copiar

en: _Paste
gl: _Pegar

en: Paste
gl: Pegar

en: Paste Specia_l
gl: Pegado especia_l

en: Paste Special
gl: Pegado especial

en: _Find
gl: _Buscar

en: Show find bar
gl: Mostar barra de búsqueda

en: Find A_gain
gl: Buscar de no_vo

en: Find again
gl: Buscar de novo

en: Find from Clip_board
gl: Buscar desde Ta_boleiro

en: Find from clipboard or selection
gl: Buscar desde taboleiro ou seleción

en: Ad_vanced Find & Replace...
gl: Buscar e Sustitúe a_vanzado

en: Advanced Find and Replace
gl: Busca e sustitúe con opcións

en: Save & _close
gl: Gardar & pe_char

en: Save & close project
gl: Gardar e pechar proxecto

en: Save project
gl: Gardar proxecto

en: Save project as
gl: Gardar proxecto como

en: _Edit Project Options...
gl: _Editar opcións do proxecto...

en: Edit project options
gl: Editar opcións do proxecto

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: Undo
gl: Desfacer

en: U_ndo All
gl: Desfacer _Todo

en: Undo All
gl: Desfacer Todo

en: _Redo
gl: Voltar a _facer

en: Redo
gl: Voltar a facer

en: R_edo All
gl: Voltar a facer to_do

en: Redo All
gl: Voltar a facer todo

en: Always use this syntax for files of type %s ?
gl: Usar sempre esta sintaxe para ficheiros do tipo %s ?

en: Open _URL...
gl: Abrir _URL...

en: Upload _/ Download...
gl: Subir _/ Baixar...

en: _Spell Check
gl: _Verificación ortográfica

en: Text area to filter
gl: Área de texto a filtrar

en: All text
gl: Todo o texto

en: Selected text only
gl: Só o texto selecionado

en: Never ask again
gl: Non preguntar de novo

en: Select the block to sync to other pages. Include the start-of-block and end-of-block markers in your selection.
gl: Selecione o bloque a sincronizar con outras páxinas. Inclúa os marcadores de inicio e final de bloque na súa seleción.

en: To proceed with the current selection click forward.
gl: Para proceder coa seleción actual pulse adiante.

en: Below is the block, including start and end marker. Please <b>select the start marker</b> in the text below.
gl: Abaixo está o bloque, incluíndo os marcadores de inicio e fin.  Por favor <b>selecione o marcador de inicio</b> no texto inferior.

en: Please <b>select the end marker</b> in the text below.
gl: Por favor <b>selecione o marcador final</b> no texto inferior.

en: Will replace the text between <i>%s</i> and <i>%s</i> in all documents opened in this window.
    <b>Proceed?</b>
gl: Sustituirá o texto entre <i>%s</i> e <i>%s</i> en todos os documentos abertos en esta ventá.
    <b>Procede?</b>

en: <span foreground="red" weight="bold">Please select the block of text to synchronize.</span>
gl: <span foreground="red" weight="bold">Por favor selecione o bloque de texto a sincronizar.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">This marker exists more than once in the block.</span>
gl: <span foreground="red" weight="bold">Este marcador está repetido no bloque.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the start of the block.</span>
gl: <span foreground="red" weight="bold">Selecione o texto que indica o inicio do bloque.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the end of the block.</span>
gl: <span foreground="red" weight="bold">Selecione o texto que indica o fin do bloque.</span>

en: Visit us at http://bluefish.openoffice.nl
gl: Visítenos en http://bluefish.openoffice.nl

en: Open in existing window.
gl: Abir na ventá existente.

en: Open in new window.
gl: Abrir en nova ventá.

en: Print version information.
gl: Información da versión impresa.

en:  [FILE(S)]
gl:  [FICHEIROS(S)]

en: Error parsing command line options. %s
    Please run: %s -?
gl: Erro procesando as opcións da liña de comandos. %s
    Por favor execute: %s -?

en: _Name:
gl: _Nome:

en: _Description:
gl: _Descrición:

en: _Temporary
gl: _Temporalmente

en: Temporary
gl: Temporalmente

en: Do you really want to delete %s?
gl: Seguro que quere borrar %s ?

en: Delete permanent bookmark.
gl: Borrar marcador permanente.

en: Delete all bookmarks.
gl: Borrar todos os marcadores.

en: Do you really want to delete all bookmarks for %s?
gl: Seguro que quere borrar todos os marcadores para %s  ?

en: Delete bookmarks?
gl: Borrar marcadores ?

en: Edit bookmark
gl: Editar marcador

en: Bookmark menu
gl: Menú marcador

en: Show Bookmark
gl: Mostar marcador

en: Show File
gl: Mostar ficheiro

en: Bookmark search menu
gl: Menú de búsqueda de marcador

en: _Edit...
gl: _Editar

en: _Delete
gl: _Borrar

en: Delete bookmark
gl: Borrar marcador

en: Delete All
gl: Borrar todos

en: Delete all bookmarks
gl: Borrar todos os marcadores.

en: Delete All in Document
gl: Borrar todos no documento

en: Delete all bookmarks in document
gl: Borrar todos os marcadores no documento

en: Permanent by default
gl: Permanente por omisión

en: Follow active document
gl: Seguir documento activo

en: By Name
gl: Por nome

en: By Full Path
gl: Por ruta completa

en: By Full URI
gl: Por URI completa

en: Content
gl: Contido

en: Name
gl: Nome

en: Name & Content
gl: Nome e Contido

en: First bookmark
gl: Primeiro marcador

en: Previous bookmark
gl: Marcador anterior

en: Next bookmark
gl: Marcador seguinte

en: Last bookmark
gl: Último marcador

en: Name:
gl: Nome:

en: 
    Language mode:
gl: 
    Tipo de linguaxe:

en: 
    Encoding:
gl: 
    Codificación:

en: 
    Mime type:
gl: 
    Tipo Mime:

en: 
    Permissions: %s
    Uid: %u Gid: %u
gl: 
    Permisos:%s
    UID:%u GID:%u

en: 
    Size (on disk):
gl: 
    Tamaño (en disco):

en: 
    Last modified:
gl: 
    Última modificación:

en: Untitled %d
gl: Sen título %d

en: Changed tab width to %d
gl: Cambiada anchura da tabulación a  %d

en: Document %s is already open in another Bluefish window.
gl: O documento %s xa está aberto en outra ventá de Bluefish.

en: Move to this window
gl: Mover a esta ventá

en: Open readonly
gl: Abrir como só lectura

en: Do not open
gl: Non abrir

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: _No
gl: _Non

en: _Split
gl: _Separar

en: File contains very long lines. Split these lines?
gl: O ficheiro contén liñas moi longas. Separar estas liñas?

en: The lines in this file are longer than Bluefish can handle with reasonable performance. This split function, however, is unaware of any language syntax, and may replace spaces or tabs with newlines in any location, or insert newlines if no spaces or tabs are found.
gl: As liñas neste ficheiro son máis longas do que Bluefish pode manexar con rendemento razonable. A función de separado, porén, non detecta a linguaxe ou sintaxe, e pode sustituír espazos ou tabulacións con novas liñas en calquer localización, ou insertar novas liñas se non atopa espazos ou tabulacións.

en: _Convert
gl: Con_verter

en: File '%s' is not a valid text file.
    The file might be corrupted, truncated, or in an unexpected encoding.
gl: O ficheiro '%s' non é un ficheiro de texto válido.
    Podería estar corrupto, esnaquizado, ou con unha codificación non esperada.

en: Bluefish can convert this file into a valid one by replacing illegal symbols with spaces. Convert?
gl: Bluefish pode converter este ficheiro en un tipo válido remplazando os símbolos ilegáis por espazos. Converter?

en: File is opened in read-only mode since it differs from original one.
    %lu characters were replaced by space
gl: O ficheiro abreuse en modo só-lectura xa que difire do orixinal.
    Os caracteres %lu foron substituídos por espazo

en: Use 'Save As' to save it with different name and make editable
gl: Utilice 'Gardar como' para gardalo con un nome diferente e facelo editable

en: Add bookmark
gl: Engadir marcador

en: Exit fullscreen
gl: Saír de pantalla completa

note: if (main_v->props.backup_abort_action == 2) we have to ask the user we have to ask the user what to do
en: _Abort save
gl: Desistir de gardar

en: _Continue save in UTF-8
gl: _Continue gardado en UTF-8

en: Failed to convert %s to character encoding %s. Encoding failed on character '%s' at line %d column %d
    
    Continue saving in UTF-8 encoding?
gl: Fallou a conversión de %s a codificación de caracter %s. A codificación fallou no caracter '%s' na liña %d columna %d
    
    Continuar coa gardado con codificación UTF-8 ?

en: File encoding conversion failure
gl: Fallou a conversión de codificación do ficheiro

en: Previously:
gl: Anteriormente:

en: Unable to open file
gl: Incapaz de abrir ficheiro

en: If you revert "%s" to your last saved copy, your current changes will be permanently lost.
gl: Se revirte "%s" a súa última copia gardada, os seus cambios actuais perderánse de xeito permanente

en: Revert changes to last saved copy?
gl: Revertir os cambios a última copia gardada?

en: _Retry
gl: _Reintentar

en: Retry _all failed
gl: Reintentar todo f_allou

en: Close all _failed
gl: Pechar todo _fallou

en: File
gl: Ficheiro

en:  failed to load.
gl:  non se cargou.

en: File failed to load
gl: Fallou a carga do ficheiro

en: Select file to insert
gl: Selecione o ficheiro a insertar

en: No file to insert
gl: Sen ficheiro que insertar

en: Save pasted image as
gl: Gardar imaxe pegada como

en: Paste special
gl: Pegado especial

en: No compatible clipboard data found
gl: Sen datos compatibles no portapapeis

en: Paste as _HTML
gl: Pegar como _HTML

en: Paste as HTML with _JPG
gl: Pegar como HTML con _JPG

en: Paste as plain text
gl: Pegar como texto plano

en: %d line | %d lines
gl[0]: %d liña
gl[1]: %d liñas

en: %d word | %d words
gl[0]: %d palabra
gl[1]: %d palabras

en: %d character | %d characters
gl[0]: %d caracter
gl[1]: %d caracteres

en: Selection statistics:
gl: Estatísticas da seleción:

en: Statistics:
gl: Estatísticas:

en: Lines into columns
gl: Liñas en columnas

en: Number of columns:
gl: Número de columnas:

en: Spread lines horizontally
gl: Expandir liñas horizontalmente

en: Column separator:
gl: Separador de columnas:

en: Fill empty entries:
gl: Encher entradas baldeiras:

en: Number of _paragraphs:
gl: Número de _parágrafos

en: Number of _sentences:
gl: Número de frases:

en: Insert plain text
gl: Insertar texto plano

en: Insert in <li>
gl: Insertar en <li>

en: Insert in <p>
gl: Insertar en <p>

en: Number of paragraphs
gl: Número de parágrafos

en: Number of sentences
gl: Número de frases

en: Javascript Beautify
gl: Embelecedor Javascript

en: _Indent size:
gl: Tamaño da _indentación:

en: Use _tabs to indent, not spaces
gl: Utilice _tab para indentar, nos espazos

en: Do not _preserve existing line breaks
gl: Non _preservar cambios de liña existentes

en: More _jslint-compatible output
gl: Saída máis _jslint-compatible

en: _Decode printable chars encoded in \\xNN notation
gl: _Decodificar caracteres imprimibles codificados en  notación \\xNN

en: Beautify only in _selection
gl: Embelecer só na _seleción

en: _Indent size
gl: Tamaño da _indentación

en: _Available encodings:
gl: Codific_acións dispoñibles:

en: Description
gl: Descrición:

en: Encoding
gl: Codificación

en: Encodings in _menu:
gl: Codificacións no menú:

en: Add or remove document encodings
gl: Engadir ou quitar codificacións no documento

en: Supply extra arguments
gl: Proporcionar argumentos extra

en: Supply arguments to define %%a in '%s'
gl: Proporcionar argumentos para definir %%a en '%s'

en: Failed to create a command
gl: Fallou a creación do comando

en: The command %s exited with error code %d. %s
gl: O comando %s finalizou co código de erro %d. %s

en: Probably this application is not installed on your system.
gl: Probablemente este aplicativo non está instalado no seu sistema.

en: Command returned error code
gl: O comando devolveu o código de erro

en: Set documentroot and webroot
gl: Estableza documentroot e webroot

en: The <i>documentroot</i> is the place where Bluefish finds the file,
    the <i>webroot</i> is the location where those same files can be viewed on the webserver
gl: O <i>documentroot</i> é o lugar onde Bluefish atopa o ficheiro,
    o <i>webroot</i> é a localización onde esos mesmos ficheiros poden ser vistos no servidor web

en: Move/rename %s to
gl: Mover/renomear %s a

en: Could not rename
gl: Non puido renomear

en: New directory
gl: Novo directorio

note: Do we really need to display the full path here? * * Having the filename in the both the primary and secondary text seems to be redundant. * Set back to just the primary text for now. * --> Sometimes you can have a file in many directories (e.g. Makefile.in, index.html) * and then this might give yo
en: Are you sure you want to delete
    "%s"?
gl: Seguro que quere eliminar
    "%s"?

en: If you delete %s, it will be permanently lost.
gl: Se elimina %s, perderase definitivamente.

en: File Browser menu
gl: Menú de navegación de ficheiros

en: _Open
gl: _Abrir

en: Open
gl: Abrir

en: Open _Advanced...
gl: Abrir A_vanzado...

en: Rena_me
gl: Reno_mear

en: Rename
gl: Renomear

en: Delete
gl: Borrar

en: New _File
gl: Novo _ficheiro

en: _New Directory
gl: _Novo directorio

en: _Refresh
gl: Verversen

en: Refresh
gl: Actualizar

en: _Set as base dir
gl: E_stablecer como directorio base

en: Set as base directory
gl: Establecer como directorio base

en: Set as document root
gl: Establecer como documento raíz

en: Show Full _Tree
gl: Mos_trar árbore completa

en: Show full tree
gl: Mostrar árbore completa

en: View Mode
gl: Modo visualización

en: Filter
gl: Filtro

en: New Filter
gl: Novo filtro

en: New filter
gl: Novo filtro

en: Edit Filter
gl: Editar filtro

en: Edit filter
gl: Editar filtro

en: Delete Filter
gl: Eliminar filtro

en: Delete filter
gl: Eliminar filtro

en: Follow Active Document
gl: Seguir documento activo

en: Show Backup Files
gl: Mostrar ficheiros de respaldo

en: Show backup files
gl: Mostar ficheiros de respaldo

en: Show Hidden Files
gl: Mostar ficheiros ocultos

en: Show hidden files
gl: Mostar ficheiros ocultos

en: Flat
gl: Plano

en: Tree
gl: Árbore

en: <b>%s</b>
    which is the equivalent of
    <b>%s%s</b>
gl: <b>%s</b>
    que é o equivalente de
    <b>%s%s</b>

en: Still loading %d file, finished %s | Still loading %d files, finished %s
gl[0]: Aínda cargando o ficheiro %d, rematado %s
gl[1]: Aínda cargando os ficheiros %d, rematados %s

en: All files loaded, finished %s, %d document open | All files loaded, finished %s, %d documents open
gl[0]: Todos os ficheiros cargados, rematado %s, %d documento aberto
gl[1]: Todos os ficheiros cargados, rematados %s, %d documentos abertos

en: Finished advanced open, %d document open. | Finished advanced open, %d documents open.
gl[0]: Rematou Abrir avanzado, %d documento aberto.
gl[1]: Rematou Abrir avanzado, %d documentos abertos.

en: _Skip
gl: _Saltar

en: _Overwrite
gl: S_obrescribir

en: %s cannot be copied, it already exists, overwrite?
gl: %s non pode ser copiado, xa existe, sobrescribir?

en: Overwrite file?
gl: Sobrescribir ficheiro?

en: Autosave in progress...
gl: Autogardado en proceso...

en: Started open advanced...
gl: Iniciado Abrir avanzado...

en: Select basedir
gl: Selecione directorio base

en: Advanced open file selector
gl: Selector de ficheiros de Abrir avanzado

en: <b>Files</b>
gl: <b>Ficheiros</b>

en: Base _Dir:
gl: _Directorio base:

en: _Pattern:
gl: _Patrón:

en: Pattern matches _full path:
gl: Patrón coincide coa ruta completa:

en: _Recursive:
gl: _Recursivo:

en: Ma_x recursion:
gl: Ma_xima recursión:

en: <b>Contains</b>
gl: <b>Contén</b>

en: Pa_ttern:
gl: Pa_trón:

en: Is rege_x:
gl: É rege_x:

en: Select files
gl: Selecione ficheiros

en: Open URL
gl: Abrir URL

en: _Continue save
gl: _Continúe a gardar

en: A backupfile for %s could not be created. If you continue, this file will be overwritten.
gl: Non se puido crea unha copia de respaldo de %s. Se continúa, este ficheiro será sobrescrito.

en: File backup failure
gl: Fallou a copia de respaldo

en: Could not save file
gl: Non puido gardar o ficheiro

en: File changed on disk
gl: O ficheiro cambiou no disco

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: File %s exists and is open, overwrite?
gl: O ficheiro %s existe e está aberto, sobrescribir?

en: The file you have selected is being edited in Bluefish.
gl: O ficheiro que selecionou está a ser editado en Bluefish.

en: A file named "%s" already exists.
gl: Un ficheiro con nome "%s" xa existe.

en: Do you want to replace the existing file?
gl: Quere sustituír o ficheiro existente?

en: File:
    "
gl: Ficheiro:
    "

en: " save is in progress
gl: " gardado está en proceso

en: Save in progress!
gl: Gardado en proceso!

en: Save
gl: Gardar

en: Save %s as
gl: Gardar %s como

en: Save copy of %s
gl: Gardar copia de %s

en: Close _Without Saving
gl: Pechar sen gardar

en: Save changes to "%s" before closing?
gl: Gardar os cambios de "%s" antes de pechar?

en: If you don't save your changes they will be lost.
gl: Se non garda os cambios, estos perderánse.

en: _Reopen
gl: _Reabrir

en: Project "%s" failed to load
gl: A carga do proxecto "%s" fallou

en: Do you want to reopen project from another location?
gl: Quere voltar a abrir o proxecto desde outra localización?

en: Choose per _File
gl: Escoller por _ficheiro

en: Close _All
gl: Pech_ar todo

en: _Save All
gl: Gar_dar todo

en: One or more open files have been changed.
gl: Un ou máis ficheiros abertos foron modificados.

en: <span color="red">%d failure</span> | <span color="red">%d failures</span>
gl[0]: <span color="red">%d erro</span>
gl[1]: <span color="red">%d erros</span>

en: incomplete finished
gl: incompleto rematou

en: completed
gl: completo

en: Upload / Download
gl: Cargar / Descargar

en: Upload
gl: Cargar

en: Download
gl: Descargar

en: Local directory
gl: Directorio local

en: Remote directory
gl: Directorio remoto

en: Delete deprecated files
gl: Borrar ficheiros anticuados

en: Include hidden files
gl: Incluir ficheiros ocultos

en: Include backup files
gl: Incluír ficheiros de respaldo

note: g_print("oldtimestr=%s, newtimestr=%s\n",oldtimestr,newtimestr);
en: Filename:%s changed on disk.
    
    Original modification time was %s
    New modification time is %s
    Original size was %s bytes
    New size is %s bytes
gl: Nome ficheiro: %s mudou no disco.
    
    A hora orixinal de modificación foi %s
    A nova hora de modificación é %s
    O tamaño orixinal era %s bytes
    O novo tamaño é %s bytes

en: _Unset file name
gl: Nome de ficheiro non establecido

note: file is deleted on disk, what do we do now ?
en: File name: %s
gl: Nome de ficheiro: %s

en: File disappeared from disk
gl: Ficheiro desapareceu do disco

en: _Ignore
gl: _Ignorar

en: _Reload
gl: _Recargar

en: Check and reload all documents
gl: Verificar e recargar todos os documentos

note: build a list of filters
en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: Hide files that match the filter
gl: Ocultar ficheiros que cumplan co filtro

en: Add pattern
gl: Engadir patrón

en: Icon
gl: Icona

en: %d of %d
gl: %d de %d

en: Select File
gl: Selecione ficheiro

en: Character _Encoding:
gl: Codificación de caract_eres:

en: Automatic detection
gl: Detección automática

en: <b>Keystroke choice</b>
gl: <b>Combinación de teclas</b>

en: 
    Press requested key combination.
    Please use Ctrl, Shift, Alt key with any other key.
    <i>Esc to cancel, Delete to remove the accelerator.</i>
gl: 
    Teclee a combinación de teclas requerida.
    Por favor utilice Ctrl, Shift e Alt xunto con outra tecla.
    <i>Esc para cancelar, Del para eliminar o atallo.</i>

en: Press shortcut key combination
gl: Tecleee a combinación do atallo

en: Filename
gl: Nome do ficheiro

en: Line
gl: Liña

en: Output
gl: Saída

en: Failed to compile output parser pattern %s: %s
gl: Erro ao compilar o patrón da caixa de saída %s: %s

en: Untitled
gl: Sen título

en: _Mime type:
gl: _Mime type

en: None
gl: Ningún

en: _Template:
gl: Plan_tilla:

en: <b>Options</b>
gl: <b>Opcións</b>

en: Enable a_uto-completion
gl: Habilitar a_utocompletado

en: Enable _block folding
gl: Habilitar plegado de _bloque

en: Display block stack in statusbar
gl: Mostar conxunto de bloques na barra de estado

en: Highlight block _delimiters
gl: Resaltar _delimitadores de bloque

en: _Highlight current line
gl: Resaltar liña actual

en: Show line _numbers
gl: Mostar _números de liña

en: Show _right margin indicator
gl: Mostrar indicador da marxe dereita

en: Wra_p lines
gl: Recoller liñas

en: Enable syntax scanning
gl: Habilitar verificación da sintaxe

en: Show _visible spacing
gl: Mostar espaciado _visible

en: _Enable spell check
gl: Habilitar verificación ortográfica

en: <b>Tab Stops</b>
gl: <b>Paradas do tabulador</b>

en: Tab _width:
gl: Ancho do Tabulador

en: Insert _spaces instead of tabs
gl: Inserir e_spazos no lugar de tabs

en: Enabled
gl: Habilitado

en: Path to plugin
gl: Ruta ao engadio

en: Extension
gl: Extensión

en: Mime-Type
gl: Tipo-Mime

en: <small>Text styles are applied on top of each other. If multiple styles are applied to the same text, the top-most style in this list has the highest priority. Use drag and drop to re-order the text styles.</small>
gl: <small>Os estilos de texto aplícanse un enrriba de outro. Se múltiples estilos son aplicados ao mesmo texto, o de máis enrriba de esta lista ten a prioridade. Utilice arrastrar e soltar para reorganizar os estilos do texto.</small>

en: Label
gl: Etiqueta

en: Foreground color
gl: Cor do primeiro plano

en: _Foreground color:
gl: _Cor do primeiro plano:

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: _Background color:
gl: Cor de _fondo:

en: _Normal weight
gl: Grosor _normal

en: Bold _weight
gl: _Grosor remarcado

en: Normal st_yle
gl: Est_ilo normal

en: _Italic style
gl: Estilo _itálico

en: _Spell check
gl: _Verificación ortográfica

en: Add entry
gl: Engadir entrada

en: Delete entry
gl: Borrar entrada

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (available for local files)
    %i temporary filename for input, equals %f if the document is not modified and local
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (available for local files)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
gl: <small><b>Opcións de entrada</b>
    comezar con un | para enviar a entrada a entrada estándar
    %f nome de ficheiro local (dispoñible para ficheiros locais)
    %i nome de ficheiro temporal para saída, equivale a %f se o documento non é modificado e local
    <b>Outras opcións</b>
    %a argumentos adicionais que serán solicitados cando este filtro sexa activado
    %c directorio local do ficheiro (dispoñible para ficheiros locais)
    %n nome de ficheiro sen ruta (dispoñible para todos os ficheiros con título)
    %u URL (dispoñible para todos os ficheiros con título)
    %p vista previa da URL se o directorio base e o directorio de vista previa foron establecidos nas preferencias do proxecto, e són idénticos a %u</small>

en: Command
gl: Comando

en: Default browser
gl: Navegador por omisión

en: Update defaults
gl: Actualizar valores por omisión

en: Reset all
gl: Restaurar todos

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (requires local file, cannot operate on selection)
    %i temporary filename for input
    <b>Output options</b>
    end with a | to read the output from the standard output
    %o temporary filename
    %t temporary filename for both input and output (for in-place-editing filters, cannot operate on selection)
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (requires local file)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
gl: <small><b>Opcións de entrada</b>
    inicar con | para enviar a entrada a entrada estándar (stdin)
    %f nome de ficheiro local (require ficheiro local, non funciona con seleción)
     %i nome de ficheiro temporal para a entrada
    <b>Opcións de saída</b>
    finalizar con | para ler a saída estándar (stdout)
    %o nome de ficheiro temporal 
    %t nome de ficheiro temporal para a entrada e a saída (for in-place editing filters, cannot operate on selection)
    <b>Outras opcións</b>
    %a argumentos adicionáis que serán pedidos cando este filtro se active
    %c directorio local do ficheiro (require ficherio local)
    %n nome de ficheiro sen ruta (dispoñible para todos os ficheiros con título)
    %u URL (dispoñible para todos os ficheiros con título)
    %p URL de vista previa se o directorio base e o directorio de vista previa foron establecidos nas preferenzas do proxecto, se non, equivale a %u </small>

en: Pattern
gl: Patrón

en: File #
gl: Ficheiro  #

en: Line #
gl: Liña #

en: Output #
gl: Saída #

en: File
gl: Ficheiro

en: A restart is needed to see the effect of these options
gl: Precísase reiniciar para ver o efecto de estas opcións

note: 1=text
en: Option name
gl: Nome de opción

note: 2=boolean
en: value
gl: valor

note: 1=text
en: Highlight name
gl: Resaltar nome

en: Textstyle
gl: Estilo do texto

en: Delayed
gl: Retardado

en: Immediately
gl: Inmediatamente

en: Continue save
gl: Continuar o gardado

en: Abort save
gl: Cancelar gardado

en: Ask what to do
gl: Preguntar qué facer

en: Never
gl: Nunca

en: Nothing
gl: Nada

en: Modified time and file size
gl: Tamaño e hora do ficheiro modificado

en: Modified time
gl: Hora modificada

en: File size
gl: Tamaño do ficheiro

en: left
gl: esquerda

en: right
gl: dereita

en: top
gl: arriba

en: bottom
gl: abaixo

en: Recently opened
gl: Abertos recentemente

en: Recently closed
gl: Pechados recentemente

en: Only project files
gl: So ficheiros do proxecto

en: All
gl: Todo

en: All except spaces
gl: Todo excepto espazos

en: All trailing
gl: Todo seguido

en: All except non-trailing spaces
gl: Todo menos espazos non contiguos

en: Always
gl: Sempre

en: Smart
gl: Intelixente

en: Edit preferences
gl: Editar preferenzas

en: Initial document settings
gl: Preferenzas iniciais do documento

en: Editor settings
gl: Editor de preferenzas

en: <b>Editor settings</b>
gl: <b>Editor de preferenzas</b>

en: Smart Home/_End cursor positioning
gl: Posicionador intelixente do cursor Inicio/Fin

en: _Tab key indents selection
gl: A tecla _Tab indenta a selección

en: Automatically insert closing brackets
gl: Inserir automáticamente corchetes de pechado

en: Wrap lines on right margin indicator
gl: Axustar liñas no indicador de marxe dereito

en: Visible _whitespace mode:
gl: Modo de espazo visible:

en: <b>Undo</b>
gl: <b>Desfacer</b>

en: _Number of actions in history:
gl: _Número de accións no historial:

en: Clear _history on save
gl: Limpar _historial ao gardar

en: Auto-completion & Reference
gl: Autocompletado e Referencia

en: <b>Auto-completion</b>
gl: <b>Autocompletado</b>

en: Show _pop-up window:
gl: Mostrar ventá emerxente:

en: Minimum matching length for auto-completion:
gl: Mínima lonxitude coincidete para o autocompletado:

en: Shortcut _key combination:
gl: Combiancións de tecla de atallo:

en: <b>Reference Information</b>
gl: <b>Información de referencia</b>

en: _Load reference data from language files
gl: Cargar datos de referencia desde ficheiros de idioma

en: Show references in auto-completion _pop-up window
gl: Mostrar referencias en autocompletado nunha vetá emerxente

en: Show references if mouse is over text editor
gl: Mostrar referencias se o rato está sobre o editor de texto

en: Font & Colors
gl: Tipografía e Cores

en: <b>Font &amp; Cursor</b>
gl: <b>Tipografía &amp; Cursor</b>

en: _Editor font:
gl: _Editor de tipografía:

en: Cursor / font size ratio (%):
gl: Relación entre Cursor/Tamaño letra (%):

en: <b>Colors</b>
gl: <b>Cores</b>

en: Use system wide color settings
gl: Utilizar cores do sistema

en: Cursor color
gl: Cor do cursor

en: C_ursor color:
gl: Cor do c_ursor:

en: Selection background color
gl: Escoller cor de fondo

en: _Selection background color:
gl: E_scoller cor de fondo:

en: Highlight cursor position
gl: Resaltar posición do cursor

en: Cursor highlight color
gl: Cor do resaltado do cursor

en: _Cursor highlight color:
gl: _Cor do cursor resaltado:

en: Current line color
gl: Cor da liña activa

en: Cu_rrent line color:
gl: Cor da liña activa:

en: Visible whitespace color
gl: Cor dos espazos visibles

en: _Visible whitespace color:
gl: Cor dos espazos _visibles

en: Text styles
gl: Estilos de texto

en: <b>Text Styles</b>
gl: <b>Estilos de texto</b>

en: Files
gl: Ficheiros

en: <b>Encoding</b>
gl: <b>Codificación</b>

en: _Default character set for new files:
gl: Xogo de caracteres por omisión en novos ficheiros:

en: Auto set <meta> _HTML tag on encoding change
gl: Establecer automáticamente a etiqueta _HTML <meta> en cambios de codificación

en: <b>Misc</b>
gl: <b>Varios</b>

en: Strip trailing spaces on save
gl: Quitar espazos contiguos ao gardar

en: Open co_mmandline files in running bluefish process
gl: Abrir ficheiros de comandos no instancia actual de bluefish

en: Open commandline files in new _window
gl: Abrir ficheiros de comandos nunha nova ventá

en: File properties to check on dis_k for modifications:
gl: Propiedades do ficheiro a comprobar no disco en modificacións:

en: Show warning for files with very long lines
gl: Mostrar avisos para ficheiros con liñas moi longas

en: Backup & Recovery
gl: Respaldo & Recuperación

en: <b>Backup</b>
gl: <b>Respaldo</b>

en: Create _backup file during file save
gl: Crear ficheiros de respaldo ao gardar

en: _Remove backup file on close
gl: Borrar ficheiro de respaldo ao pechar

en: If back_up fails:
gl: Se falla o respaldo:

en: <b>Document Recovery</b>
gl: <b>Recuperación de documentos</b>

en: _Enable recovery of modified documents
gl: Habilitar a recuperación de documentos modificados

en: _Frequency to store changes (seconds):
gl: _Frecuencia de gardado dos cambios (segundos):

en: File Associations
gl: Asociación de ficheiros

en: Templates
gl: Plantillas

en: <b>Templates</b>
gl: <b>Plantillas</b>

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: <b>Layout</b>
gl: <b>Disposición</b>

en: Document _tab position:
gl: Posición do _tab no documento:

en: Maximum filename length shown in tab (0 is no limit)
gl: Lonxitude máxima do nome do ficheiro mostrado en tab (0 é ilimitado)

en: _Sidebar position:
gl: Posición de barra lateral:

en: Sidebar tab _position:
gl: Posición do tab na barra lateral:

en: Hide toolbars on full-screen
gl: Agochar barras de ferramentas en pantalla completa

en: User interface _language:
gl: I_dioma da interface de usuario:

en: <b>Recent Files</b>
gl: <b>Ficheiros recentes</b>

en: Recent files _shows:
gl: Ficheiros recentes mostra:

en: _Number of files in 'Open recent' menu:
gl: _Número de ficheiros no menú 'Abrir recentes'

en: _Register recent files with your desktop:
gl: _Rexistrar ficheiros recentes no seu escritorio:

en: Shortcut keys
gl: Atallos de teclado

en: <b>Shortcut keys</b>
gl: <b>Atallos de teclado</b>

en: _Switch between tabs with <Alt>+0..9
gl: Cambiar entre tabelas con <Alt>+0..9

en: _Switch between tabs with <Command>+0..9
gl: Cambiar entre tabela_s con <Alt>+0..9

en: Save menu accelerators on exit
gl: Gardar aceleradores de menú ao saír

en: Save user customised menu accelerators now
gl: Gardar aceleradores de menú personalizados agora

en: Reset menu accelerators to application defaults
gl: Restablecer aceleradores de menú aos valores por omisión

en: Dimensions
gl: Tamaño

en: <b>Dimensions</b>
gl: <b>Tamaño</b>

en: _Leave dimensions to window manager
gl: _Deixarlle o tamaño ao xestor de ventás

en: _Restore last used dimensions
gl: _Restablecer ao último tamaño utilizado

en: Initial _sidebar width:
gl: Ancho inicial da barra lateral:

en: Initial window _height:
gl: Altura inicial da ventá:

en: Initial window _width:
gl: Ancho inicial da ventá:

en: _Limit window title length
gl: _Límite da lonxitude do título da ventá

en: <b>Document tab</b>
gl: <b>Pestana documento</b>

en: _Use system document tab font
gl: _Utilizar letra do sistema para a pestana

en: _Document tab font:
gl: Letra do documento de pestana:

en: Document error tab color
gl: Cor do erro na pestana de documento

en: Document tab _error color:
gl: Cor de _erro na pestana de documento:

en: Document loading tab color
gl: Cor da pestana na cargo do documento

en: Document tab loadin_g color:
gl: Cor da pestana na carga de documento:

en: Document modified tab color
gl: Cor do documento na pestana modificada

en: Document tab _modified color:
gl: Cor do documento na pestana modificada:

note: arr = array_from_arglist(_("Java programming"),"1", "java:image:jsp", NULL); main_v->globses.filefilters = g_list_append(main_v->globses.filefilters, arr);
en: Images
gl: Imaxes

en: <b>Thumbnails</b>
gl: <b>Iconas</b>

en: Thumbnail _filetype:
gl: Iconas de tipo de ficheiros:

en: Thumbnail _suffix:
gl: Sufixos de iconas:

en: External commands
gl: Comandos externos

en: <b>External Commands</b>
gl: <b>Comandos externos</b>

en: External filters
gl: Filtros externos

en: <b>External Filters</b>
gl: <b>Filtros externos</b>

en: Plugins
gl: Engadidos

en: <b>Plugins</b>
gl: <b>Engadidos</b>

en: Language support
gl: Soporte de idioma

en: Enter Bluefish project filename
gl: Introducir nome do ficheiro de proxecto de Bluefish

en: Select Bluefish project filename
gl: Escoller nome de ficheiro para o proxecto Bluefish

en: Create New Project
gl: Crear novo proxecto

en: Edit Project
gl: Editar proxecto

en: This project contains %d file | This project contains %d files
gl[0]: Este proxecto contén %d ficheiro
gl[1]: Este proxecto contén %d ficheiros

en: Project _Name:
gl: Nome do proxecto:

en: Create _Project
gl: Crear _Proxecto

en: Create project
gl: Crear proxecto

en: Create project with currently opened documents
gl: Crear proxecto cos documentos abertos neste momento

en: Create empty project
gl: Crear proxecto baldeiro

en: php syntax check
gl: php syntax test

en: Sort
gl: Ordenar

en: Sort / Uniq
gl: Ordenar / Uniq

en: Reverse lines
gl: Liñas inversas

en: Tidy HTML
gl: Limpar HTML

en: Tidy convert to XHTML
gl: Convertir limpamente a XHTML

en: Strip empty lines
gl: Eliminar liñas baldeiras

en: Render HTML to text
gl: Converter HTML a texto

en: C Header
gl: C header

en: Untitled Project
gl: Proxecto sen título

en: C programming
gl: Progración en C

en: Web files
gl: Ficheiros web

en: Hide objectfiles
gl: Ocultar ficheiros-obxeto

en: <i>Replace started</i>
gl: <i>Sustituír iniciado</i>

en: <i>Search started</i>
gl: <i>Búsqueda iniciada</i>

en: <span foreground="red"><b>No selection, aborted search</b></span>
gl: <span foreground="red"><b>Sen selección, búsqueda cancelada.</b><span>

note: display warning that not all documents have yet finished loading
en: <span foreground="red" weight="bold">Some documents are still loading</span>
gl: <span foreground="red" weight="bold">Aínda se están cargando algúns ficheiros.</span>

en: <span foreground="red">Empty search string</span>
gl: <span foreground="red" weight="bold">Cadea de búsqueda baldeira</span>

en: <i>Replaced %d entry</i> | <i>Replaced %d entries</i>
gl[0]: <b>Sustituída %d entrada</b>
gl[1]: <b>Sustituídas %d entrdas</b>

en: <i>Found %d entry</i> | <i>Found %d entries</i>
gl[0]: <b>Atopada %d entrada</b>
gl[1]: <b>Atopadas %d entradas</b>

en: <i>Found %d result in %d of the %d searched documents</i> | <i>Found %d results in %d of the %d searched documents</i>
gl[0]: <i>Atopado %d resultado tras buscar en %d de %d documentos</i>
gl[1]: <i>Atopados %d resultados tras buscar en %d de %d documentos</i>

en: <i>Found %d result from character %d to %d</i> | <i>Found %d results from character %d to %d</i>
gl[0]: <i>Atopado %d resulado desde o caracter %d ao %d</i>
gl[1]: <i>Atopados %d resulados desde o caracter %d ao %d</i>

en: <i>Found %d result in the active document</i> | <i>Found %d results in the active document</i>
gl[0]: <i>Atopado %d resultado no documento activo</i>
gl[1]: <i>Atopados %d resultados no documento activo</i>

en: No (more) results
gl: Sen (máis) resultados

en: Active document
gl: Documento activo

en: Forward from cursor position
gl: Adiante desde a posición actual do cursor

en: Current selection
gl: Selección actual

en: All open documents
gl: Todos os documentos abertos

en: Files on disk
gl: Ficheiros en disco

en: Uppercase
gl: Maiúsculas

en: Lowercase
gl: Minúsculas

en: Find and Replace
gl: Buscar e sustituír

en: <b>_Search for</b>
gl: <b>Buscar por</b>

en: <b>Replace _with</b>
gl: <b>Sustituír con</b>

en: Match Patter_n:
gl: Patrón de coincidencia:

en: Replace T_ype:
gl: Tipo de sustitución:

en: Sco_pe:
gl: Ámbito:

en: Filename pattern:
gl: Patrón do nome de ficheiro:

en: Recursion level:
gl: Nivel de recursión:

en: Basedir:
gl: Directorio base:

en: Case sensitive _matching
gl: Discernir mai/min na coincidencia

en: Only match if case (upper/lower) is identical.
gl: Só coincidencia se mai/min é idéntico.

en: Pattern contains escape-se_quences
gl: O patrón contén secuencias de escape

en: Pattern contains backslash escaped characters such as \n \t etc.
gl: O patrón contén secuencias de escape como \n, \t etc.

en: Dot character in regex pattern matches newlines
gl: O caracter punto significa nova liña en patróns regex

en: The . character will match everything including newlines, use for multiline matching.
gl: O caracter . fai coincidir todo incluindo novas liñas, usar para coincidencias multiliña

en: Replace _All
gl: Sustituír todo

en: _Replace
gl: Sustituír

en: _Find All
gl: Atopar todo

en: B_ookmark All
gl: Marcar todo

en: Undo in _all documents
gl: Desfacer en todos os documentos

en: Undo only _this document
gl: Desfacer só neste documento

en: Undo this change in all documents?
gl: Desfacer este cambio en todos os documentos?

en: This change concerns multiple documents.
gl: Este cambio afecta a varios documentos.
