Bluefish 2.2.11 - en to hu translation catalogue (868 entries)

en: Bluefish is a powerful editor targeted towards programmers and web developers, with many options to write websites, scripts and programming code. Bluefish supports many programming and markup languages and has many features, but is still a very fast and lightweight application.
hu: A Bluefish egy programozóknak és webfejlesztőknek szánt hatékony szerkesztő számos lehetőséggel weboldalak, parancsfájlok és programkódok írásához. A Bluefish számos programozási és leírónyelvet támogat, valamint sok szolgáltatással rendelkezik, de még így is nagyon gyors és könnyűsúlyú alkalmazás.

en: A selection of the features:
hu: A szolgáltatások választéka:

en: Well done syntax highlighting which for example supports languages inside languages (e.g. Javascript inside HTML inside PHP)
hu: Nagyszerű szintaxiskiemelés, amely támogatja például a nyelveken belüli nyelveket (például a PHP-ba ágyazott HTML-be ágyazott JavaScript)

en: All kind of powerful editor features like auto indenting and auto completion for many functions and libraries in many programming languages
hu: Hatékony szerkesztő szolgáltatások minden fajtája, mint például automatikus behúzás és automatikus kiegészítés számos függvényhez és könyvtárhoz több programozási nyelven

en: Project support
hu: Projekt támogatás

en: Support for remote files over ftp, sftp, webdav, etc
hu: Távoli fájlok támogatása FTP, SFTP, Webdav, stb. protokollokon keresztül

en: Powerful search and replace engine
hu: Hatékony keresés és csere motor

en: Customizable integration of external programs such as lint, make, etc
hu: Külső programok személyre szabható integrációja, mint például lint, make, stb.

en: Snippets plugin to automate often used code
hu: Töredékek bővítmény a gyakran használt kódok automatizálásához

en: Code-aware in-line spell checking
hu: Kódfelismerő sorközi helyesírás-ellenőrzés

en: Zencoding or Emmet support
hu: Zencoding vagy Emmet támogatás

en: Bookmarks panel
hu: Könyvjelzők panel

en: If you are an occasional coder who is in need for a simple to learn editor, or a heavy coder who dislikes heavy IDE's like eclipse or netbeans, Bluefish is your editor of choice!
hu: Ha Ön olyan alkalmi programozó, aki rászorul egy egyszerűen megtanulható szerkesztőre, vagy tapasztalt programozó, aki nem szereti a nagy IDE programokat, mint például Eclipse vagy Netbeans, akkor a Bluefish a megfelelő választás Önnek!

en: Bluefish Editor
hu: Bluefish szerkesztő

en: Web Development Editor
hu: A webfejlesztők szerkesztője

en: programming;code;web;editor;development;html;php;python;
hu: programozás;kód;web;szerkesztő;fejlesztés;html;php;python;

en: Bluefish project file
hu: Bluefish projekt fájl

en: Collapse all
hu: Összes összecsukása

en: Expand all
hu: Összes kinyitása

en: Collapse %s
hu: %s összecsukása

en: Expand %s
hu: %s kinyitása

en: Spell check language
hu: Helyesírás-ellenőrzés nyelve

en: Add to dictionary
hu: Hozzáadás a szótárhoz

en: Ignore spelling
hu: Helyesírás figyelmen kívül hagyása

en: Insert special characters as entities
hu: Speciális karakterek beszúrása entitásként

en: Filebrowser
hu: Fájlböngésző

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Goto Line:
hu: Ugrás sorra:

en: Find:
hu: Keresés:

en: Regular expression (pcre)
hu: Reguláris kifejezés (pcre)

en: Case sensitive
hu: Kis- és nagybetűk _megkülönböztetése

en: Dot character matches newlines
hu: A pont karakter a regex mintában illeszkedik az új sorra

en: Pattern contains backslash escaped sequences
hu: A minták escape-sze_kvenciákat tartalmaznak

en: Advanced
hu: Speciális

en: New Bluefish Window
hu: Új Bluefish ablak

note: Fake-label (for notebook_hide() and _show() ;)
en: Stand by...
hu: Készenlét…

en: Leave Fullscreen
hu: Teljes képernyőre elhagyása

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: _File
hu: _Fájl

en: New From Template
hu: Új sablon alapján

en: Open _Recent
hu: _Legutóbbi megnyitása

en: _Edit
hu: Szer_kesztés

en: _View
hu: _Nézet

en: _Document
hu: _Dokumentum

en: _Tab Size
hu: _Tabulátorméret

en: _Font Size
hu: Betű_méret

en: Language M_ode
hu: _Nyelv megadása

en: Character _Encoding
hu: Ka_rakterkódolás

en: Reorder documents
hu: Dokumentumok átrendezése

en: _Go
hu: _Ugrás

en: _Project
hu: _Projekt

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Commands
hu: _Parancsok

en: _Filters
hu: S_zűrők

en: _Output parsers
hu: _Kimenet feldolgozók

en: For_mat
hu: For_mátum

en: _Insert
hu: _Beszúrás

en: Con_vert
hu: Átala_kítás

en: _New
hu: Ú_j

en: New file
hu: Új fájl

en: New _Window
hu: Új _ablak

en: New window
hu: Új ablak

en: Close Win_dow
hu: Ablak bezárá_sa

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: _Open...
hu: M_egnyitás…

en: Open file
hu: Fájl megnyitása

en: Open Ad_vanced...
hu: Spe_ciális megnyitás…

en: Open advanced
hu: Speciális megnyitás

en: Open _from Selection
hu: Me_gnyitás a kijelölésből

en: Open from Selection
hu: Megnyitás a kijelölésből

en: _Print...
hu: _Nyomtatás…

en: Print
hu: Nyomtatás

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Quit Bluefish
hu: Kilépés a Bluefisből

en: Preference_s...
hu: B_eállítások…

en: Edit Preferences
hu: Beállítások szerkesztése

en: Select _All
hu: Min_det kijelöli

en: Select all
hu: Összes kijelölése

en: Toggle Boo_kmark
hu: _Könyvjelző be/ki

en: Toggle bookmark
hu: Könyvjelző be/ki

en: _Add or Remove...
hu: _Hozzáadás vagy eltávolítás…

en: Add or remove character encoding
hu: Karakterkódolás hozzáadása vagy eltávolítása

en: Floati_ng Window
hu: _Lebegő ablak

en: Open current document in floating window
hu: Aktuális dokumentum megnyitása lebegő ablakban

en: _Increase
hu: _Növelés

en: Increase document font size
hu: A dokumentum betűméretének növelése

en: _Decrease
hu: _Csökkentés

en: Decrease document font size
hu: A dokumentum betűméretének csökkentése

en: _Reset
hu: _Visszaállítás

en: Reset document font size
hu: A dokumentum betűméretének visszaállítása

en: Increase document tab size
hu: A dokumentumlap méretének növelése

en: Decrease document tab size
hu: A dokumentumlap méretének csökkentése

en: Reset document tab size
hu: A dokumentumlap méretének visszaállítása

en: Rescan Synta_x & Spelling
hu: Szintaxis és h_elyesírás újraellenőrzése

en: Rescan document highlighting
hu: Dokumentumkiemelés újraellenőrzése

en: Rescan Synta_x
hu: Szintax_is újraellenőrzése

en: _New Project...
hu: Ú_j projekt…

en: New project
hu: Új projekt

en: _Open Project...
hu: _Projekt megnyitása…

en: Open project
hu: Projekt megnyitása

en: _Synchronize Text Block
hu: _Szövegrészek szinkronizálása

en: Synchronize text block
hu: Szövegrészek szinkronizálása

en: _Toggle Comment
hu: Megj_egyzésre állítás

en: Toggle comment
hu: Megjegyzésre állítás

en: Select _Block
hu: _Blokk kiválasztása

en: Select block, use multiple times to select parent blocks
hu: Blokk kiválasztása, többször használva a szülő blokkok kiválasztása

en: Select _Identifier
hu: _Azonosító kiválasztása

en: Select identifier
hu: Azonosító kiválasztása

en: D_uplicate Line
hu: Sor _megkettőzése

en: Duplicate the current line
hu: Aktuális sor megkettőzése

en: _Delete Line
hu: Sor _törlése

en: Delete the current line
hu: Aktuális sor törlése

en: _Word Count
hu: Sza_vak száma

en: Word count
hu: Szavak száma

en: Lorem Ipsum generator
hu: Lorem Ipsum generátor

en: Insert Relative Filename
hu: Relatív fájlnév beszúrása

en: Insert Absolute Filename
hu: Abszolút fájlnév beszúrása

en: Indenting to S_paces
hu: Behúzás átalakítása s_zóközökre

en: Indenting to spaces
hu: Behúzás átalakítása szóközökre

en: Indenting to T_abs
hu: Behúzás átalakítása ta_bulátorokra

en: Indenting to tabs
hu: Behúzás átalakítása tabulátorokra

en: _Join Lines Together
hu: S_orok összevonása

en: Join lines together
hu: Sorok összevonása

en: Split Lines on Right _Margin
hu: Sorok _darabolása a jobb margónál

en: Split lines on right margin
hu: Sorok darabolása a jobb margónál

en: Merge Lines Into Col_umns
hu: Sorok össze_fésülése oszlopokba

en: Merge lines into columns
hu: Sorok összefésülése oszlopokba

en: Rewrap _Lines
hu: Sorok újra_tördelése

en: Rewrap lines
hu: Sorok tördelése

en: Strip T_railing Whitespace
hu: Egymás _utáni szóközök törlése

en: Strip trailing whitespace
hu: Egymás utáni szóközök törlése

en: Javascript beautifier
hu: JavaScript csinosító

en: Preview in browser
hu: Előnézet a böngészőben

en: _Full Screen
hu: _Teljes képernyő

en: Full screen
hu: Teljes képernyő

en: _Main Toolbar
hu: _Fő eszköztár

en: Show main toolbar
hu: Fő eszköztár megjelenítése

en: _Side Pane
hu: _Oldalsó ablaktábla

en: Show side pane
hu: Oldalsó ablaktábla megjelenítése

en: _Output Pane
hu: Ki_menet ablaktáblája

en: Show output pane
hu: Kimenet ablaktáblájának megjelenítése

en: Status_bar
hu: Á_llapotsor

en: Show statusbar
hu: Állapotsor megjelenítése

en: Auto _Completion Popup
hu: A_utomatikus kiegészítés felugrása

en: Show auto completion popup
hu: Az automatikus kiegészítő felugró ablakának megjelenítése

en: _Auto Indent
hu: _Automatikus behúzás

en: Auto indent
hu: Automatikus behúzás

en: Highlight Block _Delimiters
hu: Blokkel_választók kiemelése

en: Highlight block delimiters
hu: Blokkelválasztók kiemelése

en: _Highlight Syntax
hu: Szinta_xiskiemelés

en: Highlight syntax
hu: Szintaxiskiemelés

en: Show _Blocks
hu: _Blokkok megjelenítése

en: Show blocks
hu: Blokkok megjelenítése

en: Show Line N_umbers
hu: _Sorszámok megjelenítése

en: Show line numbers
hu: Sorszámok megjelenítése

en: Show Right _Margin
hu: _Jobb margó megjelenítése

en: Show right margin
hu: Jobb margó megjelenítése

en: Show Split _View
hu: Os_ztott nézet megjelenítése

en: Show split view
hu: Osztott nézet megjelenítése

en: Show V_isible Spacing
hu: Nem ny_omtatható karakterek megjelenítése

en: Show visible spacing
hu: Nem nyomtatható karakterek megjelenítése

en: _Wrap Text
hu: Szöveg tör_delése

en: Wrap text
hu: Szöveg tördelése

en: _Close
hu: Be_zárás

en: Close current file
hu: Az aktuális fájl bezárása

en: Close A_ll
hu: Összes bezá_rása

en: Close all files
hu: Az összes fájl bezárása

en: _Save
hu: _Mentés

en: Save current file
hu: Az aktuális fájl mentése

en: Save _as...
hu: Me_ntés másként…

en: Save file as
hu: Fájl mentése másként

en: Sav_e All
hu: Összes m_entése

en: Save all files
hu: Összes fájl mentése

en: Rever_t to Saved
hu: Visszatérés a mentett verzió_hoz

en: Reload current file
hu: Az aktuális fájl újratöltése

en: Save a cop_y...
hu: Másolat me_ntése…

en: Save a copy
hu: Másolat mentése

en: _Insert...
hu: _Beszúrás…

en: Insert file
hu: Fájl beszúrása

note: Required to move here to disable sensitivity on OSX
en: Rena_me...
hu: Átne_vezés…

en: Rename file
hu: Fájl átnevezése

en: _Indent
hu: J_obbra tol

en: Indent
hu: Jobbra tol

en: Unin_dent
hu: B_alra tol

en: Unindent
hu: Balra tol

en: F_irst Bookmark
hu: _Első könyvjelző

en: Goto first bookmark
hu: Ugrás az első könyvjelzőre

en: L_ast Bookmark
hu: _Utolsó könyvjelző

en: Goto last bookmark
hu: Ugrás az utolsó könyvjelzőre

en: N_ext Bookmark
hu: Következő kön_yvjelző

en: Goto next bookmark
hu: Ugrás a következő könyvjelzőre

en: P_revious Bookmark
hu: Előző kö_nyvjelző

en: Goto previous document
hu: Ugrás az előző dokumentumra

en: Move Tab _Left
hu: Lap moz_gatása balra

en: Move current tab left
hu: Az aktuális lap balra mozgatása

en: Move Tab _Right
hu: La_p mozgatása jobbra

en: Move current tab right
hu: Az aktuális lap jobbra mozgatása

en: Sort by filename
hu: Rendezés fájlnév szerint

en: Sort by full path
hu: Rendezés teljes elérési út szerint

en: _Recent Document
hu: _Legutóbbi dokumentum

en: Goto most recent document
hu: Ugrás a legutóbbi dokumentumra

en: _First Document
hu: E_lső dokumentum

en: Goto first document
hu: Ugrás az első dokumentumra

en: _Last Document
hu: U_tolsó dokumentum

en: Goto last document
hu: Ugrás az utolsó dokumentumra

en: _Next Document
hu: Következő _dokumentum

en: Goto next document
hu: Ugrás a következő dokumentumra

en: _Previous Document
hu: Előző d_okumentum

en: _Goto Line
hu: _Ugrás sorra

en: Goto line
hu: Ugrás sorra

en: Goto Line Number from _Clipboard
hu: Ugrás sorszámra a _vágólapról

en: Goto line number in clipboard or selection
hu: Ugrás sorszámra a vágólapon vagy a kijelölésben

en: _Jump to Reference
hu: Ugrás _referenciához

en: Jump to reference
hu: Ugrás referenciához

en: Jump to Matching Block Boundary
hu: Ugrás az illeszkedő blokkhatárhoz

en: Cu_t
hu: Kivá_gás

en: Cut
hu: Kivágás

en: _Copy
hu: _Másolás

en: Copy
hu: Másolás

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Paste Specia_l
hu: Speciá_lis beillesztés

en: Paste Special
hu: Speciális beillesztés

en: _Find
hu: _Keresés

en: Show find bar
hu: Keresés eszköztár megjelenítése

en: Find A_gain
hu: Keresés _tovább

en: Find again
hu: Keresés tovább

en: Find from Clip_board
hu: Kere_sés a vágólapról

en: Find from clipboard or selection
hu: Keresés vágólapról vagy kijelölésből

en: Ad_vanced Find & Replace...
hu: Spe_ciális keresés és csere…

en: Advanced Find and Replace
hu: Speciális keresés és csere

en: Save & _close
hu: Mentés és _bezárás

en: Save & close project
hu: Projekt mentése és bezárása

en: Save project
hu: Projekt mentése

en: Save project as
hu: Projekt mentése másként

en: _Edit Project Options...
hu: Projekt _tulajdonságainak szerkesztése…

en: Edit project options
hu: Projekt tulajdonságainak szerkesztése

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: U_ndo All
hu: Mi_nd visszavonása

en: Undo All
hu: Mind visszavonása

en: _Redo
hu: _Ismétlés

en: Redo
hu: Ismétlés

en: R_edo All
hu: Mind ismét_lése

en: Redo All
hu: Mind ismétlése

en: Always use this syntax for files of type %s ?
hu: Mindig ezt a szintaxist használja a(z) %s típusú fájlokhoz?

en: Open _URL...
hu: _URL megnyitása…

en: Upload _/ Download...
hu: _Feltöltés / Letöltés…

en: _Spell Check
hu: _Helyesírás-ellenőrzés

en: Text area to filter
hu: Ellenőrzendő szövegmező

en: All text
hu: Összes szöveg

en: Selected text only
hu: Csak a kiválasztott szöveg

en: Never ask again
hu: Ne kérdezzen többé

en: Select the block to sync to other pages. Include the start-of-block and end-of-block markers in your selection.
hu: Válassza ki azt a részt, amelyet szinkronizálni szeretne más lapokkal. A kijelölése tartalmazza a blokk eleje és a blokk vége jelöléseket is!

en: To proceed with the current selection click forward.
hu: Az aktuális kijelöléssel való munkához kattintson a tovább gombra!

en: Below is the block, including start and end marker. Please <b>select the start marker</b> in the text below.
hu: Itt van az a rész, amely tartalmazza a kezdet és a vége jelöléseket. <b>Válassza ki a kezdet jelölést</b> az alábbi szövegből!

en: Please <b>select the end marker</b> in the text below.
hu: <b>Válassza ki a vége jelölést</b> az alábbi szövegből!

en: Will replace the text between <i>%s</i> and <i>%s</i> in all documents opened in this window.
    <b>Proceed?</b>
hu: Ki lesz cserélve a szöveg <i>%s</i> és <i>%s</i> között minden dokumentumban, amely ebben az ablakban nyitva van.
    <b>Folytatja?</b>

en: <span foreground="red" weight="bold">Please select the block of text to synchronize.</span>
hu: <span foreground="red" weight="bold">Kérem, válassza ki a szinkronizálni kívánt szövegrészt!</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">This marker exists more than once in the block.</span>
hu: <span foreground="red" weight="bold">Ez a jelölés többször is szerepel a szövegrészben.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the start of the block.</span>
hu: <span foreground="red" weight="bold">Válassza ki azt a szöveget, amely a blokk kezdetét jelöli!</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the end of the block.</span>
hu: <span foreground="red" weight="bold">Válassza ki azt a szöveget, amely a blokk végét jelöli!</span>

en: Visit us at http://bluefish.openoffice.nl
hu: Látogassa meg honlapunkat a http://bluefish.openoffice.nl címen!

en: Open in existing window.
hu: Megnyitás a létező ablakban.

en: Open in new window.
hu: Megnyitás új ablakban.

en: Print version information.
hu: Verzióinformációk megjelenítése

en:  [FILE(S)]
hu:  [FÁJL(OK)]

en: Error parsing command line options. %s
    Please run: %s -?
hu: Hiba történt a parancssori opció értlmezése közben. %s
    Kérem, futtasa le ezt: %s -?

en: _Name:
hu: _Név:

en: _Description:
hu: _Leírás:

en: _Temporary
hu: Át_meneti

en: Temporary
hu: Átmeneti

en: Do you really want to delete %s?
hu: Valóban el szeretné távolítani ezt: %s?

en: Delete permanent bookmark.
hu: Állandó könyvjelző törlése.

en: Delete all bookmarks.
hu: Összes könyvjelző törlése.

en: Do you really want to delete all bookmarks for %s?
hu: Valóban törölni szeretné az összes könyvjezőt innen: %s?

en: Delete bookmarks?
hu: Könyvjelző törlése?

en: Edit bookmark
hu: Könyvjelző szerkesztése

en: Bookmark menu
hu: Könyvjelző menü

en: Show Bookmark
hu: Könyvjelző megjelenítése

en: Show File
hu: Fájl megjelenítése

en: Bookmark search menu
hu: Könyvjelző keresés menü

en: _Edit...
hu: S_zerkesztés…

en: _Delete
hu: _Töröl

en: Delete bookmark
hu: Könyvjelző törlése

en: Delete All
hu: Összes törlése

en: Delete all bookmarks
hu: Összes könyvjelző törlése

en: Delete All in Document
hu: Összes törlése a dokumentumban

en: Delete all bookmarks in document
hu: Összes törlése a dokumentumban

en: Permanent by default
hu: Alapértelmezetten állandó

en: Follow active document
hu: Aktív dokumentum követése

en: By Name
hu: Név szerint

en: By Full Path
hu: Teljes elérési út szerint

en: By Full URI
hu: Teljes URI szerint

en: Content
hu: Tartalom

en: Name
hu: Név

en: Name & Content
hu: Név és tartalom

en: First bookmark
hu: Első könyvjelző

en: Previous bookmark
hu: Előző könyvjelző

en: Next bookmark
hu: Következő könyvjelző

en: Last bookmark
hu: Utolsó könyvjelző

en: Name:
hu: Név:

en: 
    Language mode:
hu: 
    Nyelv megadása:

en: 
    Encoding:
hu: 
    Kódolás:

en: 
    Mime type:
hu: 
    Mime típus:

en: 
    Permissions: %s
    Uid: %u Gid: %u
hu: 
    Jogosultságok: %s
    Uid: %u Gid: %u

en: 
    Size (on disk):
hu: 
    Méret (a lemezen):

en: 
    Last modified:
hu: 
    Utolsó módosítás:

en: Untitled %d
hu: Névtelen %d

en: Changed tab width to %d
hu: Tabulátor szélessége ennyire változott: %d

en: Document %s is already open in another Bluefish window.
hu: A(z) %s dokumentum már meg van nyitva egy másik Bluefish ablakban.

en: Move to this window
hu: Áthelyezés ebbe az ablakba

en: Open readonly
hu: Megnyitás csak olvasásra

en: Do not open
hu: Ne nyissa meg

en:  OVR
hu: ÁTÍR

en:  INS
hu: BESZÚR

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: _No
hu: _Nem

en: _Split
hu: _Darabolás

en: File contains very long lines. Split these lines?
hu: A fájl nagyon hosszú sorokat tartalmaz. Darabolja ezeket a sorokat?

en: The lines in this file are longer than Bluefish can handle with reasonable performance. This split function, however, is unaware of any language syntax, and may replace spaces or tabs with newlines in any location, or insert newlines if no spaces or tabs are found.
hu: Az ebben a fájlban lévő sorok hosszabbak, mint amit a Bluefish megfelelő teljesítménnyel tudna kezelni. Ez a darabolás funkció bármilyen nyelvi szintaxist ismer, és bármely helyen kicserélheti a szóközöket vagy tabulátorokat új sorokra, vagy beszúr új sorokat, ha nem találhatók szóközök vagy tabulátorok.

en: _Convert
hu: Át_alakítás

en: File '%s' is not a valid text file.
    The file might be corrupted, truncated, or in an unexpected encoding.
hu: A(z) „%s” nem érvényes szövegfájl.
    A fájl lehet sérült, csonkított vagy nem várt kódolású.

en: Bluefish can convert this file into a valid one by replacing illegal symbols with spaces. Convert?
hu: A Bluefish át tudja alakítani ezt a fájlt érvényesre a szabálytalan szimbólumok szóközökre cserélésével. Átalakítja?

en: File is opened in read-only mode since it differs from original one.
    %lu characters were replaced by space
hu: A fájl csak olvasható módon lett megnyitva, mivel eltér az eredetitől.
    %lu karakter lett lecserélve szóközre

en: Use 'Save As' to save it with different name and make editable
hu: Használja a „Mentés másként” menüpontot más néven való elmentésre és szerkeszthetővé tételre

en: Add bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása

en: Exit fullscreen
hu: Teljes képernyő elhagyása

note: if (main_v->props.backup_abort_action == 2) we have to ask the user we have to ask the user what to do
en: _Abort save
hu: Mentés _megszakítása

en: _Continue save in UTF-8
hu: Mentés _folytatása UTF-8 kódolással

en: Failed to convert %s to character encoding %s. Encoding failed on character '%s' at line %d column %d
    
    Continue saving in UTF-8 encoding?
hu: Nem sikerült %s konvertálása %s karakterkódolásra. A kódolás megszakadt a '%s' karakternél a %d. sor %d. oszlopában
    
    Folytassam a mentést UTF-8 kódolással?

en: File encoding conversion failure
hu: Hiba a fájl átkódolása közben

en: Previously:
hu: Előzőleg:

en: Unable to open file
hu: Nem lehet megnyitni a fájlt

en: If you revert "%s" to your last saved copy, your current changes will be permanently lost.
hu: Ha „%s” fájlt visszaállítja az utoljára elmentett állapotra, akkor az összes jelenlegi módosítás azonnal elvész.

en: Revert changes to last saved copy?
hu: Visszaállítja az utoljára mentett változatra?

en: _Retry
hu: Új_rapróbál

en: Retry _all failed
hu: _Az összes sikertelen újrapróbálása

en: Close all _failed
hu: Az összes sikertelen be_zárása

en: File
hu: Fájl

en:  failed to load.
hu:  betöltése meghiúsult.

en: File failed to load
hu: A fájl betöltése meghiúsult

en: Select file to insert
hu: Válassza ki a beillesztendő fájlt

en: No file to insert
hu: Nincs beilleszthető fájl

en: Save pasted image as
hu: Beillesztett kép mentése másként

en: Paste special
hu: Speciális beillesztés

en: No compatible clipboard data found
hu: Nem található kompatibilis vágólapadat

en: Paste as _HTML
hu: Beillesztés _HTML-ként

en: Paste as HTML with _JPG
hu: Beillesztés HTML-ként _JPG-vel

en: Paste as plain text
hu: Beillesztés egyszerű szövegként

en: %d line | %d lines
hu[0]: %d sor
hu[1]: %d sor

en: %d word | %d words
hu[0]: %d szó
hu[1]: %d szó

en: %d character | %d characters
hu[0]: %d karakter
hu[1]: %d karakter

en: Selection statistics:
hu: Kijelölés statisztikája:

en: Statistics:
hu: Statisztika:

en: Lines into columns
hu: Sorok össze_fésülése oszlopokba

en: Number of columns:
hu: Oszlopok száma:

en: Spread lines horizontally
hu: Sorok kiterjesztése vízszintesen

en: Column separator:
hu: Mezőelválasztó:

en: Fill empty entries:
hu: Üres bejegyzések kitöltése

en: Number of _paragraphs:
hu: _Bekezdések száma:

en: Number of _sentences:
hu: _Mondatok száma:

en: Insert plain text
hu: Egyszerű szöveg beszúrása

en: Insert in <li>
hu: Beszúrása <li> elembe

en: Insert in <p>
hu: Beszúrása <p> elembe

en: Number of paragraphs
hu: Bekezdések száma

en: Number of sentences
hu: Mondatok száma

en: Javascript Beautify
hu: JavaScript csinosítás

en: _Indent size:
hu: _Behúzás mérete:

en: Use _tabs to indent, not spaces
hu: _Tabulátorok használata behúzáshoz szóközök helyett

en: Do not _preserve existing line breaks
hu: _Ne őrizze meg a meglévő sortöréseket

en: More _jslint-compatible output
hu: Több _jslint-kompatibilis kimenet

en: _Decode printable chars encoded in \\xNN notation
hu: A \\xNN ábrázolással kódolt nyomtatható karakterek _dekódolása

en: Beautify only in _selection
hu: _Csinosítás csak a kijelölésben

en: _Indent size
hu: _Behúzás mérete

en: _Available encodings:
hu: _Elérhető kódolások:

en: Description
hu: Leírás

en: Encoding
hu: Kódolás

en: Encodings in _menu:
hu: Kódolások a _menüben:

en: Add or remove document encodings
hu: Dokumentumkódolás hozzáadása vagy eltávolítása

en: Supply extra arguments
hu: Extra paraméterek ellátása

en: Supply arguments to define %%a in '%s'
hu: Paraméterek ellátása %%a meghatározására ebben: „%s”

en: Internal error.
hu: Belső hiba.

en: This command requires the current document to have a file name. Please save your document first.
hu: Ez a parancs azt igényli, hogy a jelenlegi dokumentum rendelkezzen fájlnévvel. Először mentse el a dokumentumot.

en: This command requires the current document to be a local file. Please save your document to a local file.
hu: Ez a parancs azt igényli, hogy a jelenlegi dokumentum helyi fájl legyen. Mentse el a dokumentumot egy helyi fájlba.

en: External commands cannot have an output defined. Please fix this command in the preferences.
hu: Külső parancsoknak nem lehet kimenetet meghatározni. Javítsa ezt a parancsot a beállításokban.

en: This command has multiple inputs. Please fix this command in the preferences.
hu: Ennek a parancsnak több bemenete van. Javítsa ezt a parancsot a beállításokban.

en: This command has multiple outputs. Please fix this command in the preferences.
hu: Ennek a parancsnak több kimenete van. Javítsa ezt a parancsot a beállításokban.

en: Failed to create a command for %s.
    %s
hu: Nem sikerült létrehozni a parancsot ehhez: %s.
    %s

en: Failed to create a command
hu: Nem sikerült létrehozni a parancsot

en: The command %s exited with error code %d. %s
hu: A(z) %s parancs a(z) %d hibakóddal lépett ki. %s

en: Probably this application is not installed on your system.
hu: Valószínűleg ez az alkalmazás nincs telepítve a rendszerére.

en: Command returned error code
hu: A parancs hibakóddal tért vissza

en: Set documentroot and webroot
hu: Dokumentumgyökér és webgyökér beállítása

en: The <i>documentroot</i> is the place where Bluefish finds the file,
    the <i>webroot</i> is the location where those same files can be viewed on the webserver
hu: A <i>dokumentumgyökér</i> az a hely, ahol a Bluefish megtalálja a fájlokat,
    a <i>webgyökér</i> az a hely, ahol ezek a fájlok megtekinthetők a webszerveren

en: Documentroot
hu: Dokumentumgyökér

en: Webroot
hu: Webgyökér

en: Move/rename %s to
hu: %s áthelyezése/átnevezése ide

en: Could not rename
hu: Nem sikerült átnevezni

en: New directory
hu: Új könyvtár

note: Do we really need to display the full path here? * * Having the filename in the both the primary and secondary text seems to be redundant. * Set back to just the primary text for now. * --> Sometimes you can have a file in many directories (e.g. Makefile.in, index.html) * and then this might give yo
en: Are you sure you want to delete
    "%s"?
hu: Biztosan törölni szeretné a(z)
    „%s” fájlt?

en: If you delete %s, it will be permanently lost.
hu: %s törléskor azonnal el fog veszni.

en: File Browser menu
hu: Fájlböngésző menü

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open _Advanced...
hu: _Speciális megnyitás…

en: Search files...
hu: Fájlok keresése…

en: Search files
hu: Fájlok keresése

en: Rena_me
hu: Át_nevez

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Delete
hu: Törlés

en: New _File
hu: Ú_j fájl

en: _New Directory
hu: Új _könyvtár

en: Insert _link
hu: _Hivatkozás beszúrása

en: Insert link
hu: Hivatkozás beszúrása

en: _Refresh
hu: _Frissít

en: Refresh
hu: Frissítés

en: _Set as base dir
hu: _Alapkönyvtárként beállít

en: Set as base directory
hu: Alapkönyvtárként beállít

en: Set as document root
hu: Dokumentumgyökérként beállít

en: Show Full _Tree
hu: _Teljes faszerkezet megjelenítése

en: Show full tree
hu: Teljes faszerkezet megjelenítése

en: View Mode
hu: Nézeti mód

en: Filter
hu: Szűrő

en: New Filter
hu: Új szűrő

en: New filter
hu: Új szűrő

en: Edit Filter
hu: Szűrő szerkesztése

en: Edit filter
hu: Szűrő szerkesztése

en: Delete Filter
hu: Szűrő törlése

en: Delete filter
hu: Szűrő törlése

en: Follow Active Document
hu: Aktív dokumentum követése

en: Show Backup Files
hu: Biztonsági mentések megjelenítése

en: Show backup files
hu: Biztonsági mentések megjelenítése

en: Show Hidden Files
hu: Rejtett fájlok megjelenítése

en: Show hidden files
hu: Rejtett fájlok megjelenítése

en: Dual
hu: Kettős

en: Flat
hu: Sima

en: Tree
hu: Fa

en: <b>%s</b>
    which is the equivalent of
    <b>%s%s</b>
hu: <b>%s</b>
    amely egyenértékű ezzel:
    <b>%s%s</b>

en: Still loading %d file, finished %s | Still loading %d files, finished %s
hu[0]: %d fájl betöltése folyamatban, %s kész
hu[1]: %d fájl betöltése folyamatban, %s kész

en: All files loaded, finished %s, %d document open | All files loaded, finished %s, %d documents open
hu[0]: Összes fájl betöltve, %s kész, %d dokumentum megnyitva
hu[1]: Összes fájl betöltve, %s kész, %d dokumentum megnyitva

en: Finished advanced open, %d document open. | Finished advanced open, %d documents open.
hu[0]: Speciális megnyitás befejezve, %d dokumentum megnyitva.
hu[1]: Speciális megnyitás befejezve, %d dokumentum megnyitva.

en: _Skip
hu: _Kihagyás

en: _Overwrite
hu: _Felülírás

en: %s cannot be copied, it already exists, overwrite?
hu: %s nem másolható, mert már létezik. Felülírja?

en: Overwrite file?
hu: Felülírja a fájlokat?

en: Autosave in progress...
hu: Automatikus mentés folyamatban…

en: Started open advanced...
hu: Speciális megnyitás elindítva…

en: Select basedir
hu: Válasszon alapkönyvtárat

en: Advanced open file selector
hu: Speciális fájlkiválasztó megnyitás

en: <b>Files</b>
hu: <b>Fájlok</b>

en: Base _Dir:
hu: _Alapkönyvtár:

en: _Pattern:
hu: _Minta:

en: Pattern matches _full path:
hu: A minta illeszkedik a teljes elérési útra:

en: _Recursive:
hu: _Rekurzív:

en: Ma_x recursion:
hu: Ma_ximális rekurzió:

en: <b>Contains</b>
hu: <b>Tartalmaz</b>

en: Pa_ttern:
hu: Min_ta:

en: Is rege_x:
hu: Rege_x-e?:

en: Select files
hu: Válassza ki a fájlokat

en: Open URL
hu: URL megnyitása

en: _Continue save
hu: Mentés _folytatása

en: A backupfile for %s could not be created. If you continue, this file will be overwritten.
hu: Nem sikerült a(z) %s fájl biztonsági mentésének elkészítése. Ha folytatja, a fájl felülíródik.

en: File backup failure
hu: Sikertelen biztonsági mentés

en: Could not save file
hu: A fájl nem menthető

en: File changed on disk
hu: A fájl megváltozott a lemezen

en: _Cancel
hu: _Mégsem

en: File %s exists and is open, overwrite?
hu: %s létezik és nyitva van, felülírja?

en: The file you have selected is being edited in Bluefish.
hu: A kiválasztott fájlt a Bluefish szerkesztésre megnyitotta.

en: A file named "%s" already exists.
hu: A(z) „%s” nevű fájl már létezik.

en: Do you want to replace the existing file?
hu: Biztosan lecseréli a létező fájlt?

en: File:
    "
hu: Fájl:
    „

en: " save is in progress
hu: ” mentése folyamatban

en: Save in progress!
hu: Mentés folyamatban!

en: Save
hu: Mentés

en: Save %s as
hu: %s mentése másként

en: Save copy of %s
hu: %s másolatának mentése

en: Close _Without Saving
hu: Bezárás mentés _nélkül

en: Save changes to "%s" before closing?
hu: Menti a(z) „%s” módosításait bezárás előtt?

en: If you don't save your changes they will be lost.
hu: Ha nem menti, a módosítások el fognak veszni.

en: _Reopen
hu: _Megnyitás újra

en: Project "%s" failed to load
hu: A(z) „%s” projekt betöltése meghiúsult

en: Do you want to reopen project from another location?
hu: Szeretné újra megnyitni a projektet egy másik helyről?

en: Choose per _File
hu: Választás _fájlonként

en: Close _All
hu: Összes _bezárása

en: _Save All
hu: Összes m_entése

en: One or more open files have been changed.
hu: Egy vagy több megnyitott fájl megváltozott.

en: <span color="red">%d failure</span> | <span color="red">%d failures</span>
hu[0]: <span color="red">%d hiba</span>
hu[1]: <span color="red">%d hiba</span>

en: incomplete finished
hu: befejezetlenül végződött

en: completed
hu: kész

en: Upload / Download
hu: Feltöltés / Letöltés

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Download
hu: Letöltés

en: Local directory
hu: Helyi könyvtár

en: Remote directory
hu: Távoli könyvtár

en: Delete deprecated files
hu: Érvénytelenített fájlok törlése

en: Include hidden files
hu: Tartalmazza a rejtett fájlokat

en: Include backup files
hu: Tartalmazza a biztonsági mentés fájlokat

note: g_print("oldtimestr=%s, newtimestr=%s\n",oldtimestr,newtimestr);
en: Filename:%s changed on disk.
    
    Original modification time was %s
    New modification time is %s
    Original size was %s bytes
    New size is %s bytes
hu: Fájlnév: %s megváltozott a lemezen.
    
    Az eredeti módosítási idő %s volt
    Az új módosítási idő %s
    Az eredeti méret %s bájt volt
    Az új méret %s bájt

en: _Unset file name
hu: Fájlnév _elvetése

note: file is deleted on disk, what do we do now ?
en: File name: %s
hu: Fájlnév: %s

en: File disappeared from disk
hu: A fájl eltűnt a lemezről

en: _Ignore
hu: F_igyelmen kívül hagy

en: _Reload
hu: Új_ratölt

en: Check and reload all documents
hu: Összes dokumentum ellenőrzése és újratöltése

note: build a list of filters
en: All files
hu: Minden fájl

en: Hide files that match the filter
hu: Fájlok elrejtése, amelyekre a szűrő illeszkedik

en: Add pattern
hu: Minta hozzáadása

en: Mime type
hu: Mime típus

en: Icon
hu: Ikon

en: %d of %d
hu: %d ennyiből: %d

en: Select File
hu: Válasszon fájlt

en: Character _Encoding:
hu: _Karakterkódolás:

en: Automatic detection
hu: Automatikus felismerés

en: <b>Keystroke choice</b>
hu: <b>Billentyűkód választás</b>

en: 
    Press requested key combination.
    Please use Ctrl, Shift, Alt key with any other key.
    <i>Esc to cancel, Delete to remove the accelerator.</i>
hu: 
    Nyomja le a kért billentyűkombinációt!
    Használja a Ctrl, Shift, Alt gombokat a többivel együtt!
    <i>Az Esc gombbal megszakíthatja, a Delete gombbal törölheti a gyorsbillentyűt.</i>

en: Press shortcut key combination
hu: Nyomja le a gyorsbillentyű kombinációt

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Line
hu: Sor

en: Output
hu: Kimenet

en: Failed to compile output parser pattern %s: %s
hu: Nem sikerült lefordítani a kimenet feldolgozó %s mintáját: %s

en: <b>What to print</b>
hu: <b>Mit kell nyomtatni</b>

en: Print header
hu: Fejléc nyomtatása

en: Print line numbers
hu: Sorszámok nyomtatása

en: What to print
hu: Mit kell nyomtatni

en: Untitled
hu: Névtelen

en: _Mime type:
hu: _Mime típus:

en: None
hu: Nincs

en: _Template:
hu: _Sablon:

en: <b>Options</b>
hu: <b>Opciók</b>

en: Enable a_uto-completion
hu: A_utomatikus kiegészítés engedélyezése

en: Enable _block folding
hu: _Blokkok összecsukásának engedélyezése

en: Display block stack in statusbar
hu: Blokkverem megjelenítése az állapotsoron

en: Highlight block _delimiters
hu: Blokkel_választók kiemelése

en: _Highlight current line
hu: Aktuális _sor kiemelése

en: Show line _numbers
hu: Sorszámok _megjelenítése

en: Show _right margin indicator
hu: _Jobb margó jelzésének megjelenítése

en: Auto indentin_g
hu: Automatikus _behúzás

en: Wra_p lines
hu: Sorok _tördelése

en: Enable syntax scanning
hu: Szintaxiskeresés engedélyezése

en: Show _visible spacing
hu: Nem _nyomtatható karakterek megjelenítése

en: _Enable spell check
hu: _Helyesírás-ellenőrzés engedélyezése

en: <b>Tab Stops</b>
hu: <b>Tabulátorállások</b>

en: Tab _width:
hu: Tabulátor s_zélessége:

en: Insert _spaces instead of tabs
hu: Behúzás szó_közökkel tabulátor helyett

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Path to plugin
hu: A bővítmény elérési útja

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Mime-Type
hu: MIME-típus

en: <small>Text styles are applied on top of each other. If multiple styles are applied to the same text, the top-most style in this list has the highest priority. Use drag and drop to re-order the text styles.</small>
hu: <small>A szövegstílusok alkalmazása egymásra épül. Ha több szövegstílust alkalmaz ugyanarra a szövegre, a lista legfelső eleme lesz a legnagyobb prioritású. Fogd-és-vidd módszerrel változtatható a stílusok rendezése.</small>

en: Label
hu: Címke

en: Foreground color
hu: Előtérszín

en: _Foreground color:
hu: _Előtérszín

en: Background color
hu: Háttérszín

en: _Background color:
hu: _Háttérszín

en: _Normal weight
hu: _Normál vastagság

en: Bold _weight
hu: _Vastagított

en: Normal st_yle
hu: Normál stílus

en: _Italic style
hu: _Döntött

en: _Spell check
hu: _Helyesírás-ellenőrzés

en: Add entry
hu: Bejegyzés hozzáadása

en: Delete entry
hu: Bejegyzés törlése

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (available for local files)
    %i temporary filename for input, equals %f if the document is not modified and local
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (available for local files)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
hu: <small><b>Bemeneti lehetőségek</b>
    kezdje a | karakterrel a bemenet szabvány bemenetre küldéséhez
    %f helyi fájlnév (helyi fájloknál érhető el)
    %i átmeneti fájlnév a bemenethez, amely megegyezik %f fájllal, ha a dokumentum helyi és nem változott
    <b>Egyéb lehetőségek</b>
    %a további paraméterek, amelyeket akkor fog kérni, ha ez a szűrő aktiválódik
    %c a fájl helyi mappája (helyi fájloknál érhető el)
    %n fájlnév elérési út nélkül (minden mentett fájlnál elérhető)
    %u URL (minden mentett fájlnál elérhető)
    %p URL előnézete, ha az alap mappa és az előnézet mappa meg van adva a projekt beállításaiban, egyébként %u</small>

en: Command
hu: Parancs

en: Default browser
hu: Alapértelmezett böngésző

en: Update defaults
hu: Alapértékek frissítése

en: Reset all
hu: Az összes visszaállítása

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (requires local file, cannot operate on selection)
    %i temporary filename for input
    <b>Output options</b>
    end with a | to read the output from the standard output
    %o temporary filename
    %t temporary filename for both input and output (for in-place-editing filters, cannot operate on selection)
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (requires local file)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
hu: <small><b>Bemeneti lehetőségek</b>
    kezdje a | karakterrel a bemenet szabvány bemenetre küldéséhez
    %f helyi fájlnév (helyi fájlt igényel, nem működik kijelölésen)
    %i átmeneti fájlnév a bemenethez
    <b>Kimeneti lehetőségek</b>
    zárja a | karakterrel a kimenet szabvány kimenetről való olvasásához
    %o átmeneti fájlnév
    %t átmeneti fájlnév a bemenet és a kimenet számára egyaránt (helyben szerkesztő szűrőkhöz, nem működik kijelölésen)
    <b>Egyéb lehetőségek</b>
    %a további paraméterek, amelyeket akkor fog kérni, ha ez a szűrő aktiválódik
    %c a fájl helyi mappája (helyi fájlt igényel)
    %n fájlnév elérési út nélkül (minden mentett fájlnál elérhető)
    %u URL (minden mentett fájlnál elérhető)
    %p URL előnézete, ha az alap mappa és az előnézet mappa meg van adva a projekt beállításaiban, egyébként %u</small>

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (available for local files)
    %i temporary filename for input, equals %f if the document is not modified and local
    <b>Output options</b>
    end with a | to read the output from the standard output
    %o temporary filename
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (available for local files)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
hu: <small><b>Bemeneti lehetőségek</b>
    kezdje a | karakterrel a bemenet szabvány bemenetre küldéséhez
    %f helyi fájlnév (helyi fájloknál érhető el)
    %i átmeneti fájlnév a bemenethez, amely megegyezik %f fájllal, ha a dokumentum helyi és nem változott
    <b>Kimeneti lehetőségek</b>
    zárja a | karakterrel a kimenet szabvány kimenetről való olvasásához
    %o átmeneti fájlnév
    <b>Egyéb lehetőségek</b>
    %a további paraméterek, amelyeket akkor fog kérni, ha ez a szűrő aktiválódik
    %c a fájl helyi mappája (helyi fájloknál érhető el)
    %n fájlnév elérési út nélkül (minden mentett fájlnál elérhető)
    %u URL (minden mentett fájlnál elérhető)
    %p URL előnézete, ha az alap mappa és az előnézet mappa meg van adva a projekt beállításaiban, egyébként %u</small>

en: Pattern
hu: Minta

en: File #
hu: Fájl #

en: Line #
hu: Sor #

en: Output #
hu: Kimenet #

en: File
hu: Fájl

en: A restart is needed to see the effect of these options
hu: Ezeknek a beállításoknak csak újraindítás után lesz a hatása

note: 1=text
en: Option name
hu: Opció neve

note: 2=boolean
en: value
hu: érték

note: 1=text
en: Highlight name
hu: Kiemelés neve

en: Textstyle
hu: Szövegstílus

en: Auto
hu: Automatikus

en: Continue and ignore changes
hu: Folytatás és a változtatások mellőzése

en: Cancel
hu: Mégse

en: Importing colors will abort any preferences changes
hu: A színek importálása meg fog szakítani minden beállítás változtatást

en: Importing colors will close the preferences dialog and cancel any changes you made. Do you want to continue?
hu: A színek importálása be fogja zárni a beállítások párbeszédablakot, és mellőzni fog minden változtatást, amit csinált. Szeretné folytatni?

en: Choose file
hu: Válasszon fájlt

en: Import done
hu: Importálás kész

en: Import %s failed
hu: %s importálása sikertelen

en: Delayed
hu: Késleltetve

en: Immediately
hu: Azonnal

en: Continue save
hu: Mentés folytatása

en: Abort save
hu: Mentés megszakítása

en: Ask what to do
hu: Kérdezzen rá mit tegyen

en: Never
hu: Soha

en: Periodically and during save
hu: Időszakosan és mentés közben

en: Only during save
hu: Csak mentés közben

en: Nothing
hu: Semmi

en: Modified time and file size
hu: Módosítás ideje és fájlméret

en: Modified time
hu: Módosítás ideje

en: File size
hu: Fájl méret

en: left
hu: balra

en: right
hu: jobbra

en: top
hu: fent

en: bottom
hu: lent

en: Recently opened
hu: Legutóbb megnyitott

en: Recently closed
hu: Legutóbb bezárt

en: Only project files
hu: Csak a projektfájlokat

en: All
hu: Mind

en: All except spaces
hu: Mind, kivéve szóközök

en: All trailing
hu: Minden sorvégi

en: All except non-trailing spaces
hu: Mind, kivéve sorvégi szóközök

en: Always
hu: Mindig

en: Smart
hu: Okos

en: Edit preferences
hu: Beállítások szerkesztése

note: *  Initial document settings
en: <b>Default settings (overridden by project settings)</b>
hu: <b>Alapértelmezett beállítások (a projektbeállítások felülírják)</b>

en: Initial document settings
hu: Kezdő dokumentum beállításai

en: Editor settings
hu: Szerkesztő beállításai

en: <b>Editor settings</b>
hu: <b>Szerkesztő beállításai</b>

en: Smart auto indentin_g on brackets
hu: _Inteligens automatikus behúzás a zárójeleknél

en: Smart Home/_End cursor positioning
hu: Intelligens Home/_End kurzor pozicionálás

en: _Tab key indents selection
hu: _Tabulátor behúzza a kijelölést

en: Replace unicode quotes with ascii quotes
hu: Unicode idézőjelek cseréje ASCII idézőjelekkel

en: Insert spaces to cursor position
hu: Sóközök beszúrása a kurzor pozíciójához

en: Automatically insert closing brackets
hu: Záró zárójelek automatikus beszúrása

en: Right _margin/split line end position:
hu: Jobb _margó/sorvégek törési pozíciója

en: Wrap lines on right margin indicator
hu: Sorok tördelése a jobb margó jelzésnél

en: Visible _whitespace mode:
hu: Látható térköz mód:

en: <b>Undo</b>
hu: <b>Visszavonás</b>

en: _Number of actions in history:
hu: _Visszavonható műveletek száma:

en: Clear _history on save
hu: Mentéskor a visszavonható műveletek tö_rlése

en: Auto-completion & Reference
hu: Automatikus kiegészítés és hivatkozás

en: <b>Auto-completion</b>
hu: <b>Automatikus kiegészítés</b>

en: Show _pop-up window:
hu: _Felugró ablak megjelenítése:

en: Minimum matching length for auto-completion:
hu: Legkisebb illeszkedési hossz az automatikus kiegészítéshez:

en: Shortcut _key combination:
hu: Gyors_billentyű kombináció:

en: <b>Reference Information</b>
hu: <b>Referencia információk</b>

en: _Load reference data from language files
hu: _Hivatkozás adatának betöltése nyelvi fájlból

en: Show references in auto-completion _pop-up window
hu: Hivatkozások megjelenítése az automatikus _kiegészítés felugró ablakában

en: Show references if mouse is over text editor
hu: Hivatkozások megjelenítése, amikor az egér a szövegszerkesztő fölött van

en: Font & Colors
hu: Betűk és színek

en: <b>Font &amp; Cursor</b>
hu: <b>Betű és kurzor</b>

en: _Editor font:
hu: _Szerkesztő betűje:

en: Cursor / font size ratio (%):
hu: Kurzor / betűméret arány (%):

en: <b>Colors</b>
hu: <b>Színek</b>

en: Use system wide color settings
hu: A rendszer színbeállításainak használata

en: Cursor color
hu: Kurzor színe

en: C_ursor color:
hu: _Kursor színe:

en: Selection background color
hu: Kijelölés háttérszíne

en: _Selection background color:
hu: _Kijelölés háttérszíne:

en: Margin foreground color
hu: Margó előtérszíne

en: _Margin foreground color:
hu: _Margó előtérszíne:

en: Margin background color
hu: Margó háttérszíne

en: _Margin background color:
hu: _Margó háttérszíne:

en: Highlight cursor position
hu: Kurzor pozíciójának kiemelése

en: Cursor highlight color
hu: Kurzor kiemelésének színe

en: _Cursor highlight color:
hu: K_urzor kiemelésének színe:

en: Current line color
hu: Aktuális sor színe

en: Cu_rrent line color:
hu: _Aktuális sor színe:

en: Visible whitespace color
hu: Látható térköz színe

en: _Visible whitespace color:
hu: _Látható térköz színe:

en: <b>Import / export color profiles</b>
hu: <b>Színprofilok importálása vagy exportálása</b>

en: Color profiles set colors for the editor, user interface and all textstyles.
hu: A színprofilok beállítják a szerkesztő, a felhasználói felület és az összes szövegstílus színeit.

en: Export
hu: Exportálás

en: Import
hu: Importálás

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Text styles
hu: Szövegstílusok

en: <b>Text Styles</b>
hu: <b>Szövegstílusok</b>

en: Files
hu: Fájlok

en: <b>Encoding</b>
hu: <b>Kódolás</b>

en: _Default character set for new files:
hu: Új fájlok _alapértelmezett karakterkódolása

en: Auto set <meta> _HTML tag on encoding change
hu: A _HTML <meta> elemének automatikus cseréje karakterkódolás változásakor

en: <b>Misc</b>
hu: <b>Egyebek</b>

en: Strip trailing spaces on save
hu: Egymás utáni szóközök törlése mentéskor

en: Open co_mmandline files in running bluefish process
hu: Fájlok megnyitása a már _futó Bluefish ablakában

en: Open commandline files in new _window
hu: Fájlok megnyitása új ab_lakban

en: Check if file is modified on disk:
hu: Ellenőrizze, hogy a fájl módosult-e a lemezen:

en: File properties to check on dis_k for modifications:
hu: A módosítás figyelése ezen fájltula_jdonságokat alapján:

en: Show warning for files with very long lines
hu: Figyelmeztetés megjelenítése a nagyon hosszú sorokkal rendelkező fájloknál

en: Backup & Recovery
hu: Biztonsági mentés és helyreállítás

en: <b>Backup</b>
hu: <b>Biztonsági mentés</b>

en: Create _backup file during file save
hu: _Biztonsági mentés készítése a fájl mentésekor

en: _Remove backup file on close
hu: Biztonsági mentés _törlése kilépéskor

en: If back_up fails:
hu: Ha a biztonsági másolat _nem sikerül:

en: <b>Document Recovery</b>
hu: <b>Dokumentum visszaállítása</b>

en: _Enable recovery of modified documents
hu: Módosított dokumentumok visszaállításának _engedélyezése

en: _Frequency to store changes (seconds):
hu: _Módosítások mentésének gyakorisága (másodperc):

en: File Associations
hu: Fájltársítások

en: Templates
hu: Sablonok

en: <b>Templates</b>
hu: <b>Sablonok</b>

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: <b>Layout</b>
hu: <b>Elrendezés</b>

en: Document _tab position:
hu: _Dokumentumlap pozíciója:

en: Maximum filename length shown in tab (0 is no limit)
hu: A lapon megjelenített legnagyobb fájlnévhossz (0 esetén nincs korlát)

en: _Sidebar position:
hu: _Oldalsáv pozíciója:

en: Sidebar tab _position:
hu: Oldalsávlap _pozíciója:

en: Hide toolbars on full-screen
hu: Eszköztárak elrejtése teljes képernyős módban

en: User interface _language:
hu: Felhasználói felület _nyelve:

en: <b>Recent Files</b>
hu: <b>Legutóbbi fájlok</b>

en: Recent files _shows:
hu: Legutóbbi fájlok _megjelenítése:

en: _Number of files in 'Open recent' menu:
hu: Fájlok _száma a 'Legutóbbi megnyitása' menüben:

en: _Register recent files with your desktop:
hu: Legutóbbi fájlok _bejegyzése az asztali környezetbe:

en: Shortcut keys
hu: Gyorsbillentyűk

en: <b>Shortcut keys</b>
hu: <b>Gyorsbillentyűk</b>

en: _Switch between tabs with <Alt>+0..9
hu: Lapok közötti _váltás az <Alt>+0..9 gombokkal

en: _Switch between tabs with <Command>+0..9
hu: Lapok közötti _váltás a <Command>+0..9 gombokkal

en: Save menu accelerators on exit
hu: A menügyorsítók mentése kilépéskor

en: Save user customised menu accelerators now
hu: A felhasználó egyéni menü gyorsítóinak mentése most

en: Reset menu accelerators to application defaults
hu: A menügyorsítók visszaállítása az alkalmazás alapértelmezettjeire

en: Dimensions
hu: Méretek

en: <b>Dimensions</b>
hu: <b>Méretek</b>

en: _Leave dimensions to window manager
hu: Az _ablakkezelő méreteinek használata

en: _Restore last used dimensions
hu: _Utoljára használt méret visszaállítása

en: Initial _sidebar width:
hu: Kezdeti _oldalsáv szélesség:

en: Initial window _height:
hu: Kezdeti ablakma_gasság:

en: Initial window _width:
hu: Kezdeti ablak_szélesség

en: _Limit window title length
hu: Az ablakcím hosszának korlátozása

en: <b>Document tab</b>
hu: <b>Dokumentumlap</b>

en: _Use system document tab font
hu: A _rendszer dokumentumlap betűinek használata

en: _Document tab font:
hu: _Dokumentumlap betűi:

en: Document error tab color
hu: Hibás dokumentum lapjának színe

en: Document tab _error color:
hu: _Hibás dokumentum lapjának színe:

en: Document loading tab color
hu: Töltődő dokumentum lapjának színe

en: Document tab loadin_g color:
hu: _Töltődő dokumentum lapjának színe:

en: Document modified tab color
hu: Módosított dokumentum lapjának színe

en: Document tab _modified color:
hu: _Módosított dokumentum lapjának színe

en: Active document tab color
hu: Aktív dokumentum lapszíne

en: Document tab _active color:
hu: Dokumentumlap _aktív színe:

note: arr = array_from_arglist(_("Java programming"),"1", "java:image:jsp", NULL); main_v->globses.filefilters = g_list_append(main_v->globses.filefilters, arr);
en: Images
hu: Képek

en: <b>Thumbnails</b>
hu: <b>Bélyegképek</b>

en: Thumbnail _filetype:
hu: Bélyegkép _fájltípusa:

en: Thumbnail _suffix:
hu: Bélyegképnév _utótagja:

en: External commands
hu: Külső parancsok

en: <b>External Commands</b>
hu: <b>Külső parancsok</b>

en: External filters
hu: Külső szűrők

en: <b>External Filters</b>
hu: <b>Külső szűrők</b>

en: Output parsers
hu: Kimenet feldolgozók

en: <b>Output Parsers</b>
hu: <b>Kimenet feldolgozók</b>

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: <b>Plugins</b>
hu: <b>Bővítmények</b>

en: Language support
hu: Nyelvi támogatás

en: Enter Bluefish project filename
hu: Írja be a Bluefish projekt fájlnevét

en: Select Bluefish project filename
hu: Válasszon Bluefish projekt fájlnevet

en: Create New Project
hu: Új projekt létrehozása

en: Edit Project
hu: Projekt szerkesztése

en: This project contains %d file | This project contains %d files
hu[0]: A projekt %d fájlt tartalmaz
hu[1]: A projekt %d fájlt tartalmaz

en: Project _Name:
hu: Projekt _neve:

note: pred->entries[template] = entry_with_text(pred->project->template, 255); bf_mnemonic_label_tad_with_alignment(_("_Template:"), pred->entries[template], 1, 0.5, table, 0, 1, 3, 4); but = file_but_new(pred->entries[template], 1, NULL); gtk_table_attach_defaults(GTK_TABLE(table), pred->entries[template
en: <b>Default settings for this project</b>
hu: <p>Alapértelmezett beállítások a projekthez</b>

en: Create _Project
hu: _Projekt létrehozása

en: Create project
hu: Projekt létrehozása

en: Create project with currently opened documents
hu: Projekt létrehozása a megnyitott dokumentumokból

en: Create empty project
hu: Üres projekt létrehozása

en: php
hu: PHP

en: weblint HTML checker
hu: weblint HTML ellenőrző

en: tidy HTML validator
hu: tidy HTML ellenőrző

en: xmllint XML checker
hu: xmllint XML ellenőrző

en: php syntax check
hu: PHP szintaxis-ellenőrzés

en: perl syntax check
hu: Perl szintaxisellenőrzés

en: php codesniffer
hu: PHP codesniffer

en: Sort
hu: Rendezés

en: Sort / Uniq
hu: Rendezés / Egyedi

en: Reverse lines
hu: Sorok felcserélése

en: Dos2unix
hu: Dos2Unix

en: Tidy convert to XHTML
hu: Tidy átalakítás XHTML-re

en: Strip empty lines
hu: Üres sorok törlése

en: Render HTML to text
hu: HTML átalakítása szöveggé

en: PHP Beautifier
hu: PHP csinosító

en: Javascript Minify with jsmin
hu: JavaScript tömörítés a jsmin használatával

en: Decompress CSS
hu: CSS kibontása

en: Compress CSS
hu: CSS tömörítése

en: Insert date
hu: Dátum beszúrása

en: Links2 (graphics)
hu: Links2 (grafikus)

en: C Header
hu: C fejléc

en: C Header GPL
hu: C fejléc GPL

en: LaTex Book
hu: LaTex könyv

en: LaTex Presentation
hu: LaTex bemutató

en: Untitled Project
hu: Névtelen projekt

en: C programming
hu: C programozás

en: Web files
hu: Webfájlok

en: Hide objectfiles
hu: Objektumfájlok elrejtése

en: <i>Replace started</i>
hu: <i>A csere elkezdődött</i>

en: <i>Search started</i>
hu: <i>A keresés elkezdődött</i>

en: <span foreground="red"><b>No selection, aborted search</b></span>
hu: <span foreground="red"><b>Nincs kijelölés, keresés megszakítva</b></span>

note: display warning that not all documents have yet finished loading
en: <span foreground="red" weight="bold">Some documents are still loading</span>
hu: <span foreground="red" weight="bold">Néhány dokumentum még töltődik</span>

en: <span foreground="red">Empty search string</span>
hu: <span foreground="red">Üres keresési szöveg</span>

en: <i>Replaced %d entry</i> | <i>Replaced %d entries</i>
hu[0]: <i>%d bejegyzés cserélve</i>
hu[1]: <i>%d bejegyzés cserélve</i>

en: <i>Found %d entry</i> | <i>Found %d entries</i>
hu[0]: <i>%d bejegyzést találtam</i>
hu[1]: <i>%d bejegyzést találtam</i>

en: <i>Found %d result in %d of the %d searched documents</i> | <i>Found %d results in %d of the %d searched documents</i>
hu[0]: <i>%d találat van %d keresett dokumentumban %d dokumentum közül</i>
hu[1]: <i>%d találat van %d keresett dokumentumban %d dokumentum közül</i>

en: <i>Found %d result from character %d to %d</i> | <i>Found %d results from character %d to %d</i>
hu[0]: <i>%d találat van a(z) %d. és %d. karakter között</i>
hu[1]: <i>%d találat van a(z) %d. és %d. karakter között</i>

en: <i>Found %d result in the active document</i> | <i>Found %d results in the active document</i>
hu[0]: <i>%d találat van az aktív dokumentumban</i>
hu[1]: <i>%d találat van az aktív dokumentumban</i>

en: No (more) results
hu: Nincs (több) találat

en: Active document
hu: Aktív dokumentum

en: Forward from cursor position
hu: A kurzor pozíciójától

en: Current selection
hu: Aktuális kijelölés

en: All open documents
hu: Minden megnyitott dokumentum

en: Files on disk
hu: Fájlok a lemezen

en: Normal
hu: Normál

en: Uppercase
hu: Nagybetűsre

en: Lowercase
hu: Kisbetűsre

en: Find and Replace
hu: Keresés és csere

en: <b>_Search for</b>
hu: <b>_Keresés erre</b>

en: <b>Replace _with</b>
hu: <b>_Csere erre</b>

en: Match Patter_n:
hu: Keresési mi_nta:

en: Replace T_ype:
hu: Csere _típusa:

en: Sco_pe:
hu: _Hatókör:

en: Filename pattern:
hu: Fájlnév minta:

en: Recursion level:
hu: Rekurziószint:

en: Basedir:
hu: Alapkönyvtár:

en: Show results in Output Pane
hu: Eredmények megjelenítése a kimenet ablaktábláján

en: Show all results in the Output Pane on the bottom of the document list
hu: Minden eredmény megjelenítése a kimenet ablaktábláján a dokumentumlista alján

en: Case sensitive _matching
hu: Kis- és nagybetűk _megkülönböztetése

en: Only match if case (upper/lower) is identical.
hu: Csak akkor illeszkedjen, ha kis- és nagybetű azonos.

en: Pattern contains escape-se_quences
hu: A minták escape-sze_kvenciákat tartalmaznak

en: Pattern contains backslash escaped characters such as \n \t etc.
hu: A minták backslash escape karaktereket tartalmaznak, mint pl.: \n, \t, stb.

en: Dot character in regex pattern matches newlines
hu: A pont karakter a regex mintában illeszkedik az új sorra

en: The . character will match everything including newlines, use for multiline matching.
hu: A . karakter mindenre illeszkedni fog beleértve az új sorokat is, használható többsoros kereséshez.

en: Ignore backup files
hu: Biztonsági mentés fájlok mellőzése

en: Ignore backup files *~ created by Bluefish
hu: A Bluefish által létrehozott biztonsági mentés fájlok *~ mellőzése

en: Replace _All
hu: Összes c_seréje

en: _Replace
hu: Cse_re

en: _Find All
hu: Összes _keresése

en: B_ookmark All
hu: Összes kö_nyvjelzőzése

en: Undo in _all documents
hu: Visszavonás _minden dokumentumban

en: Undo only _this document
hu: Visszavonás csak _ebben a dokumentumban

en: Undo this change in all documents?
hu: Visszavonja ezt a módosítást az összes dokumentumban?

en: This change concerns multiple documents.
hu: Ez a módosítás több dokumentumot is érint.

en: Allow folding of C style comments
hu: C-stílusú megjegyzések összecsukásának engedélyezése

en: Allow folding of Curly brackets block
hu: Kapcsos zárójelek közti blokk összecsukásának engedélyezése

en: Allow folding of Javascript Curly brackets block
hu: JavaScript kapcsos zárójelek közti blokk összecsukásának engedélyezése

en: Allow folding of Javascript Parentheses block
hu: JavaScript zárójelek közti blokk összecsukásának engedélyezése

en: Allow folding of Javascript Square brackets block
hu: JavaScript szögletes zárójelek közti blokk összecsukásának engedélyezése

en: Allow folding of Parentheses block
hu: Zárójelek közti blokk összecsukásának engedélyezése

en: Allow folding of PHP blocks
hu: PHP-blokkok összecsukásának engedélyezése

en: Allow folding of Square brackets block
hu: Szögletes zárójelek közti blokk összecsukásának engedélyezése

en: Allow folding of the Parentheses block
hu: Zárójelek közti blokk összecsukásának engedélyezése

en: Allow to fold the the root html tag
hu: A gyökér HTML-címke összecsukásának engedélyezése

en: All php functions
hu: Minden PHP függvény

en: All wordpress functions
hu: Minden Wordpress függvény

en: Autocomplete function names with semicolon
hu: Függvénynevek automatikus kiegészítése pontosvesszővel

en: Autocomplete HTML entities
hu: HTML entitások automatikus kiegészítése

en: Autocomplete Javascript object methods
hu: JavaScript objektummetódusok automatikus kiegészítése

en: autocomplete javascript variables
hu: JavaScript változók automatikus kiegészítése

en: Auto-complete PHP functions
hu: PHP függvények automatikus kiegészítése

en: Auto-complete PHP variables
hu: PHP változók automatikus kiegészítése

en: Autocomplete tags
hu: Címkék automatikus kiegészítése

en: autocomplete with newlines
hu: Automatikus kiegészítés új sorokkal

en: CSS properties
hu: CSS tulajdonságok

en: Enable the PHP short open tag
hu: Rövid PHP nyitócímke engedélyezése

en: GNU Coreutils functions
hu: GNU Coreutils függvények

en: HTML entities
hu: HTML entitások

en: include JQuery syntax
hu: jQuery szintaxis beágyazása

en: Javascript CSS properties
hu: JavaScript CSS tulajdonságok

en: Load all php functions
hu: Minden PHP függvény betöltése

en: Load auto-completion information
hu: Automatikus kiegészítési információk betöltése

en: Load completion data
hu: Kiegészítési adatok betöltése

en: Load glib types and functions
hu: GLib típusok és függvények betöltése

en: Load GObject functions
hu: GObject függvények betöltése

en: Load GTK+ functions
hu: GTK+ függvények betöltése

en: Load reference data
hu: Hivatkozási adatok betöltése

en: Load reference information
hu: Hivatkozási információk betöltése

en: Load standard C library functions
hu: Szabványos C-könyvtár függvények betöltése

en: Load XSLT 2.0 support.
hu: XSLT 2.0 támogatás betöltése.

en: Methods in javadoc but not in references
hu: Metódusok a javadocban, de nem a hivatkozásokban

en: scan for sql in php strings
hu: SQL keresése a PHP szövegekben

en: Scan for sql in strings
hu: SQL keresése a szövegekben

en: Self-close tags such as br, hr, and img with /&gt;
hu: Címkék lezárása önmagukban /&gt;-rel, mint például BR, HR és IMG

en: Show a string as a block
hu: Szöveg megjelenítése blokként

en: Show tag attributes as block
hu: Címkeattribútumok megjelenítése blokként

en: Show this language in the menu
hu: A nyelv megjelenítése a menüben

en: Tag block-start includes all attributes
hu: Blokk-kezdeti beágyazások címkézése minden attribútumnál
