Bluefish 2.2.4 - en to pl translation catalogue (873 entries)

en: Bluefish is a powerful editor targeted towards programmers and web developers, with many options to write websites, scripts and programming code. Bluefish supports many programming and markup languages and has many features, but is still a very fast and lightweight application.
pl: Bluefish to potężny edytor ukierunkowany dla programistów i twórców stron internetowych. Posiada wiele opcji do tworzenia stron internetowych, skryptów i kodów programów. Bluefish obsługuje wiele języków programowania i znaczników oraz posiada mnóstwo funkcji, zachowując przy tym szybkość, lekkość i stabilność.

en: A selection of the features:
pl: Wybrane funkcje:

en: Well done syntax highlighting which for example supports languages inside languages (e.g. Javascript inside HTML inside PHP)
pl: Zaawansowana obsługa podświetlania składni z funkcją wyróżniania kodu w kodzie (np. rozróżnianie kodu JavaScript wewnątrz HTML w PHP)

en: All kind of powerful editor features like auto indenting and auto completion for many functions and libraries in many programming languages
pl: Dużo użytecznych funkcji, takich jak automatyczne wcięcia oraz zakończenia wielu funkcji i bibliotek. Bluefish obsługuje naprawdę wiele języków programowania.

en: Project support
pl: Wsparcie projektu

en: Support for remote files over ftp, sftp, webdav, etc
pl: Obsługa zdalnych plików poprzez ftp, sftp, webdav itp.

en: Powerful search and replace engine
pl: Potężny silnik wyszukiwania i zamiany

en: Customizable integration of external programs such as lint, make, etc
pl: Konfigurowalna integracja z zewnętrznymi programami takimi jak lint, make itp.

en: Snippets plugin to automate often used code
pl: Wtyczka Snipets (Fragmenty) do automatyzacji często używanego kodu

en: Code-aware in-line spell checking
pl: Świadome sprawdzanie pisowni wg linii kodu.

en: Zencoding or Emmet support
pl: Wsparcie dla ZenCoding oraz Emmet

en: Bookmarks panel
pl: Panel zakładek

en: If you are an occasional coder who is in need for a simple to learn editor, or a heavy coder who dislikes heavy IDE's like eclipse or netbeans, Bluefish is your editor of choice!
pl: Jeżeli jesteś osobą, która rzadko programuje i potrzebuje prostego edytora lub posiadasz dużą wiedzę i doświadczenie, ale nie przypadły Ci do gustu takie środowiska jak Eclipse czy NetBeans, Bluefish jest właśnie dla Ciebie!

en: Bluefish Editor
pl: Edytor Bluefish

en: Web Development Editor
pl: Edytor stron www

en: programming;code;web;editor;development;html;php;python;
pl: programowanie;kod;sieć;edytor;rozwój;html;php;python;

en: Bluefish project file
pl: Plik projektu Bluefish

en: Bluefish language definition file
pl: Plik definicji języka Bluefish

en: Collapse all
pl: Zwiń wszystkie

en: Expand all
pl: Rozwiń wszystkie

en: Collapse %s
pl: Zwiń %s

en: Expand %s
pl: Rozwiń %s

en: Spell check language
pl: Język sprawdzania pisowni

en: Add to dictionary
pl: Dodaj do słownika

en: Ignore spelling
pl: Ignoruj pisownię

en: Insert special characters as entities
pl: Wstawiaj znaki specjalne jako notację języka

en: Filebrowser
pl: Przeglądarka plików

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Goto Line:
pl: Przejdź do wiersza:

en: Find:
pl: Szukaj:

en: Regular expression (pcre)
pl: Wyrażenie regularne (pcre)

en: Case sensitive
pl: Rozróżnianie WIELKICH i małych liter

en: Dot character matches newlines
pl: Znak kropki oznacza nową linię

en: Pattern contains backslash escaped sequences
pl: Wzorce zawierające znaki modyfikacji z odwróconym ukośnikiem

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: New Bluefish Window
pl: Nowe okno Bluefish

note: Fake-label (for notebook_hide() and _show() ;)
en: Stand by...
pl: Proszę czekać...

en: Leave Fullscreen
pl: Opuść pełny ekran

en: Fullscreen
pl: Przełącz na pełny ekran

en: _File
pl: _Plik

en: New From Template
pl: Nowy z szablonu

en: Open _Recent
pl: Otwórz nie_dawne

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _View
pl: _Widok

en: _Document
pl: _Dokument

en: _Tab Size
pl: Rozmiar _tabulacji

en: _Font Size
pl: Rozmiar _czcionki

en: Language M_ode
pl: Tryb _języka

en: Character _Encoding
pl: Kodowan_ie znaków

en: Reorder documents
pl: Zmień kolejność dokumentów

en: _Go
pl: Prze_jdź do

en: _Project
pl: P_rojekt

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Commands
pl: Po_lecenia

en: _Filters
pl: _Filtry

en: _Output parsers
pl: Parsery wy_jścia

en: For_mat
pl: Forma_t

en: _Insert
pl: _Wstaw

en: Con_vert
pl: Konwe_rsja

en: _New
pl: No_wy

en: New file
pl: Nowy plik

en: New _Window
pl: Now_e okno

en: New window
pl: Nowe okno

en: Close Win_dow
pl: Zam_knij okno

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: _Open...
pl: _Otwórz...

en: Open file
pl: Otwórz plik

en: Open Ad_vanced...
pl: Z_aawansowane otwieranie...

en: Open advanced
pl: Zaawansowane otwieranie

en: Open _from Selection
pl: Otwórz z zaz_naczenia

en: Open from Selection
pl: Otwórz z zaznaczenia

en: _Print...
pl: _Drukuj...

en: Print
pl: Drukuj

en: _Quit
pl: _Zamknij

en: Quit Bluefish
pl: Zamknij Bluefish

en: Preference_s...
pl: _Ustawienia...

en: Edit Preferences
pl: Ustawienia

en: Select _All
pl: Zaznacz w_szystko

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Toggle Boo_kmark
pl: Włącz _zakładkę

en: Toggle bookmark
pl: Włącz zakładkę

en: _Add or Remove...
pl: _Dodaj lub usuń...

en: Add or remove character encoding
pl: Dodaj lub usuń kodowanie dokumentu

en: Floati_ng Window
pl: Pokaż w osobnym oknie

en: Open current document in floating window
pl: Otwórz bieżący dokument w pływającym oknie

en: _Increase
pl: Z_większ

en: Increase document font size
pl: Zwiększ rozmiar czcionki dokumentu

en: _Decrease
pl: Z_mniejsz

en: Decrease document font size
pl: Zmniejsz rozmiar czcionki dokumentu

en: _Reset
pl: Z_resetuj

en: Reset document font size
pl: Zresetuj rozmiar czcionki dokumentu

en: Increase document tab size
pl: Zwiększ rozmiar zakładki dokumentu

en: Decrease document tab size
pl: Zmniejsz rozmiar zakładki dokumentu

en: Reset document tab size
pl: Zresetuj rozmiar zakładki dokumentu

en: Rescan Synta_x & Spelling
pl: Odśwież składnię i sprawdzanie pi_sowni

en: Rescan document highlighting
pl: Odśwież podświetlenie dokumentu

en: Rescan Synta_x
pl: Odśwież podświetlenie skład_ni

en: _New Project...
pl: _Nowy projekt...

en: New project
pl: Nowy projekt

en: _Open Project...
pl: _Otwórz projekt...

en: Open project
pl: Otwórz projekt

en: _Synchronize Text Block
pl: _Synchronizuj blok tekstu

en: Synchronize text block
pl: Synchornizuj blok tekstu

en: _Toggle Comment
pl: _Przełącz komentarz

en: Toggle comment
pl: Przełącz komentarz

en: Select _Block
pl: Zaznacz _blok tekstu

en: Select block, use multiple times to select parent blocks
pl: Wybierz blok; użyj zaznaczenia, aby wybrać bloki nadrzędne

en: Select _Identifier
pl: Wybierz _Identyfikator

en: Select identifier
pl: Wybierz identyfikator

en: D_uplicate Line
pl: Powie_l wiersz

en: Duplicate the current line
pl: Powiel bieżący wiersz

en: _Delete Line
pl: _Usuń wiersz

en: Delete the current line
pl: Usuń bieżący wiersz

en: _Word Count
pl: Li_cznik słów

en: Word count
pl: Licznik słów

en: Lorem Ipsum generator
pl: Generator wypełniacza Lorem Ipsum

en: Insert Relative Filename
pl: Wstaw względną nazwę pliku

en: Insert Absolute Filename
pl: Wstaw pełną nazwę pliku (ścieżka)

en: Indenting to S_paces
pl: Wcięcia na s_pacje

en: Indenting to spaces
pl: Wcięcia na spacje

en: Indenting to T_abs
pl: Wcięcia na t_abulacje

en: Indenting to tabs
pl: Wcięcia na tabulacje

en: _Join Lines Together
pl: P_ołącz wiersze

en: Join lines together
pl: Połącz wiersze

en: Split Lines on Right _Margin
pl: Podziel wiersze na prawym marginesie

en: Split lines on right margin
pl: Podziel wiersze na prawym marginesie

en: Merge Lines Into Col_umns
pl: Połącz wiersze w _kolumny

en: Merge lines into columns
pl: Połącz wiersze w kolumny

en: Rewrap _Lines
pl: O_graniczanie wierszy

en: Rewrap lines
pl: Ograniczanie długości wierszy

en: Strip T_railing Whitespace
pl: Usuń puste spa_cje końcowe

en: Strip trailing whitespace
pl: Usuń puste spacje końcowe

en: Javascript beautifier
pl: Popraw estetykę  Javascript

en: Preview in browser
pl: Podgląd w przeglądarce

en: _Full Screen
pl: Pełny _ekran

en: Full screen
pl: Tryb pełnoekranowy

en: _Main Toolbar
pl: Pasek _narzędzi

en: Show main toolbar
pl: Pokaż główny pasek narzędzi

en: _Side Pane
pl: Panel _boczny

en: Show side pane
pl: Pokaż panel boczny

en: _Output Pane
pl: Panel wy_niku

en: Show output pane
pl: Pokaż panel wyniku

en: Status_bar
pl: Pasek sta_tusu

en: Show statusbar
pl: Pokaż pasek statusu

en: Auto _Completion Popup
pl: Okienko Automatycznego _uzupełniania

en: Show auto completion popup
pl: Pokazuj okienko z podpowiedziami automatycznego uzupełniania

en: _Auto Indent
pl: _Automatyczne wcięcie

en: Auto indent
pl: Inteligentne tworzenie wcięć

en: Highlight Block _Delimiters
pl: Podświetlanie _ograniczników bloków

en: Highlight block delimiters
pl: _Podświetlanie ograniczników bloków

en: _Highlight Syntax
pl: _Podświetlanie składni

en: Highlight syntax
pl: Podświetlanie składni

en: Show _Blocks
pl: Pokazuj _bloki

en: Show blocks
pl: Pokazuj bloki tekstu

en: Show Line N_umbers
pl: Pokazuj nu_mery wierszy

en: Show line numbers
pl: Pokazuj numery wierszy

en: Show Right _Margin
pl: Pokaż prawy mar_gines

en: Show right margin
pl: Pokaż prawy margines

en: Show Split _View
pl: Pokaż w podzie_lonym widoku

en: Show split view
pl: Pokaż w podzielonym widoku

en: Show V_isible Spacing
pl: Pokazuj wi_doczne odstępy

en: Show visible spacing
pl: Pokazuj widoczne odstępy

en: _Wrap Text
pl: Za_wijanie tekstu

en: Wrap text
pl: Zawijanie tekstu

en: _Close
pl: Za_mknij

en: Close current file
pl: Zamknij bieżący plik

en: Close A_ll
pl: Zamknij wszys_tko

en: Close all files
pl: Zamknij wszystkie pliki

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Save current file
pl: Zapisz bieżący plik

en: Save _as...
pl: Zapisz _jako...

en: Save file as
pl: Zapisz plik jako

en: Sav_e All
pl: Z_apisz wszystko

en: Save all files
pl: Zapisz wszystkie pliki

en: Rever_t to Saved
pl: _Przywróć zapisaną wersję

en: Reload current file
pl: Przeładuj bieżący plik

en: Save a cop_y...
pl: Zapisz _kopię...

en: Save a copy
pl: Zapisz kopię

en: _Insert...
pl: W_staw...

en: Insert file
pl: Wstaw plik

note: Required to move here to disable sensitivity on OSX
en: Rena_me...
pl: Zmień _nazwę...

en: Rename file
pl: Zmień nazwę pliku

en: _Indent
pl: _Wcięcie

en: Indent
pl: Wcięcie

en: Unin_dent
pl: Usuń w_cięcie

en: Unindent
pl: Usuń wcięcie

en: F_irst Bookmark
pl: P_ierwsza zakładka

en: Goto first bookmark
pl: Przejdź do pierwszej zakładki

en: L_ast Bookmark
pl: Os_tatnia zakładka

en: Goto last bookmark
pl: Przejdź do ostatniej zakładki

en: N_ext Bookmark
pl: N_astępna zakładka

en: Goto next bookmark
pl: Przejdź do następnej zakładki

en: P_revious Bookmark
pl: P_oprzednia zakładka

en: Goto previous document
pl: Przejdź do poprzedniego dokumentu

en: Move Tab _Left
pl: Przesuń zakładkę w _lewo

en: Move current tab left
pl: Przesuń bieżącą zakładkę w lewo

en: Move Tab _Right
pl: Przesuń zakładkę w _prawo

en: Move current tab right
pl: Przesuń bieżącą zakładkę w prawo

en: Sort by filename
pl: Sortuj wg nazwy pliku

en: Sort by full path
pl: Sortuj wg pełnej ścieżki

en: _Recent Document
pl: Nie_dawny dokument

en: Goto most recent document
pl: Przejdź do najnowszego dokumentu

en: _First Document
pl: Pie_rwszy dokument

en: Goto first document
pl: Przejdź do pierwszego dokumentu

en: _Last Document
pl: _Ostatni dokument

en: Goto last document
pl: Przejdź do ostatniego dokumentu

en: _Next Document
pl: _Następny dokument

en: Goto next document
pl: Przejdź do następnego dokumentu

en: _Previous Document
pl: _Poprzedni dokument

en: _Goto Line
pl: Przej_dź do wiersza

en: Goto line
pl: Przejdź do wiersza

en: Goto Line Number from _Clipboard
pl: Przejdź do numeru wiersza wg s_chowka

en: Goto line number in clipboard or selection
pl: Przejdź do wiersza wg schowka lub zaznaczenia

en: _Jump to Reference
pl: Przejdź do _Odniesień

en: Jump to reference
pl: Przejdź do odniesień

en: Jump to Matching Block Boundary
pl: Przejdź do granicy pasujących bloków

en: Cu_t
pl: Wy_tnij

en: Cut
pl: Wytnij

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Copy
pl: Skopiuj

en: _Paste
pl: _Wklej

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste Specia_l
pl: Wklej _specjalnie

en: Paste Special
pl: Wklej specjalnie

en: _Find
pl: _Znajdź

en: Show find bar
pl: Pokaż pasek wyszukiwania

en: Find A_gain
pl: Znajdź _następne

en: Find again
pl: Znajdź następne

en: Find from Clip_board
pl: Znajdź na podstawie zawartości s_chowka

en: Find from clipboard or selection
pl: Znajdź na podstawie zawartości schowka lub zaznaczenia

en: Ad_vanced Find & Replace...
pl: Zaa_wansowane wyszukiwanie i zamiana...

en: Advanced Find and Replace
pl: Zaawansowane wyszukiwanie i zamiana

en: Save & _close
pl: Zapisz i za_mknij

en: Save & close project
pl: Zapisz i zamknij projekt

en: Save project
pl: Zapisz projekt

en: Save project as
pl: Zapisz projekt jako

en: _Edit Project Options...
pl: _Edytuj ustawienia projektu...

en: Edit project options
pl: Edytuj ustawienia projektu

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: Undo
pl: Cofnij

en: U_ndo All
pl: Co_fnij wszystko

en: Undo All
pl: Cofnij wszystko

en: _Redo
pl: Po_nów

en: Redo
pl: Ponów

en: R_edo All
pl: Ponów _wszystko

en: Redo All
pl: Ponów wszystko

en: Always use this syntax for files of type %s ?
pl: Chcesz zawsze używać tej składni dla plików typu %s?

en: Open _URL...
pl: Otwórz _URL...

en: Upload _/ Download...
pl: Wyślij_/Pobierz...

en: _Spell Check
pl: _Sprawdzanie pisowni

en: Text area to filter
pl: Obszar tekstowy do filtrowania

en: All text
pl: Cały tekst

en: Selected text only
pl: Tylko wybrany tekst

en: Never ask again
pl: Nie pytaj ponownie

en: Select the block to sync to other pages. Include the start-of-block and end-of-block markers in your selection.
pl: Wybierz blok (fragment) do synchronizacji z pozostałymi stronami. Zaznaczając fragment, uwzględnij początek i koniec bloku oznaczony odpowiednim znacznikiem.

en: To proceed with the current selection click forward.
pl: Aby przetworzyć bieżące zaznaczenie, naciśnij przycisk Dalej.

en: Below is the block, including start and end marker. Please <b>select the start marker</b> in the text below.
pl: Poniżej znajduje się blok (fragment) zawierający początek i koniec znacznika. Wybierz <b>początek znacznika</b> w poniższym tekście.

en: Please <b>select the end marker</b> in the text below.
pl: Wybierz <b>koniec znacznika</b> w poniższym tekście.

en: Will replace the text between <i>%s</i> and <i>%s</i> in all documents opened in this window.
    <b>Proceed?</b>
pl: Ta procedura zastąpi tekst pomiędzy <i>%s</i> a <i>%s</i> we wszystkich dokumentach otworzonych w tym oknie Bluefish.
    <b>Kontynuować?</b>

en: <span foreground="red" weight="bold">Please select the block of text to synchronize.</span>
pl: <span foreground="red" weight="bold">Wybierz blok tekstu do synchronizacji.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">This marker exists more than once in the block.</span>
pl: <span foreground="red" weight="bold">Ten znacznik występuje więcej niż jeden raz w danym bloku (fragmencie).</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the start of the block.</span>
pl: <span foreground="red" weight="bold">Wybierz tekst oznaczajacy początek bloku.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the end of the block.</span>
pl: <span foreground="red" weight="bold">Wybierz tekst oznaczający koniec bloku.</span>

en: Visit us at http://bluefish.openoffice.nl
pl: Odwiedź nas na http://bluefish.openoffice.nl

en: Open in existing window.
pl: Otwórz w bieżącym oknie.

en: Open in new window.
pl: Otwórz w nowym oknie.

en: Print version information.
pl: Wyświetl informacje o wersji.

en:  [FILE(S)]
pl:  [PLIK(I)]

en: Error parsing command line options. %s
    Please run: %s -?
pl: Wystąpił błąd podczas przetwarzania poleceń z wiersza poleceń. %s
    Proszę uruchomić: %s -?

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: _Description:
pl: _Opis:

en: _Temporary
pl: _Tymczasowe

en: Temporary
pl: Tymczasowe

en: Do you really want to delete %s?
pl: Na pewno chcesz usunąć %s?

en: Delete permanent bookmark.
pl: Usuń zakładkę trwałą.

en: Delete all bookmarks.
pl: Usuń wszystkie zakładki.

en: Do you really want to delete all bookmarks for %s?
pl: Na pewno usunąć wszystkie zakładki dla %s?

en: Delete bookmarks?
pl: Usunąć zakładki?

en: Edit bookmark
pl: Edytuj zakładkę

en: Bookmark menu
pl: Menu zakładek

en: Show Bookmark
pl: Pokaż zakładkę

en: Show File
pl: Pokaż plik

en: Bookmark search menu
pl: Dodaj do zakładek menu wyszukiwania

en: _Edit...
pl: _Edytuj...

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Delete bookmark
pl: Usuń zakładkę

en: Delete All
pl: Usuń wszystkie

en: Delete all bookmarks
pl: Usuń wszystkie zakładki

en: Delete All in Document
pl: Usuń wszystkie w dokumencie

en: Delete all bookmarks in document
pl: Usuń wszystkie zakładki w dokumencie

en: Permanent by default
pl: Domyślnie zakładka trwała

en: Follow active document
pl: Podążaj za aktywnym dokumentem

en: By Name
pl: Wg nazwy

en: By Full Path
pl: Wg pełnej ścieżki

en: By Full URI
pl: Wg pełnego URL

en: Content
pl: Zawartość

en: Name
pl: Nazwa

en: Name & Content
pl: Nazwa i zawartość

en: First bookmark
pl: Pierwsza zakładka

en: Previous bookmark
pl: Poprzednia zakładka

en: Next bookmark
pl: Następna zakładka

en: Last bookmark
pl: Ostatnia zakładka

en: Name:
pl: Nazwa:

en: 
    Language mode:
pl: 
    Język:

en: 
    Encoding:
pl: 
    Kodowanie:

en: 
    Mime type:
pl: 
    Typ MIME:

en: 
    Permissions: %s
    Uid: %u Gid: %u
pl: 
    Uprawnienia: %s
    Użytkownik: %u Grupa: %u

en: 
    Size (on disk):
pl: 
    Rozmiar (na dysku):

en: 
    Last modified:
pl: 
    Ostatnio zmodyfikowany:

en: Untitled %d
pl: Bez nazwy %d

en: Changed tab width to %d
pl: Zmieniono szerokość zakładki na %d

en: Document %s is already open in another Bluefish window.
pl: Dokument %s jest już otworzony w innym oknie Bluefish.

en: Move to this window
pl: Przenieś do tego okna

en: Open readonly
pl: Otwórz w trybie tylko do oczytu

en: Do not open
pl: Nie otwieraj

en: Unknown
pl: Nieznany

en: _No
pl: _Nie

en: _Split
pl: _Podziel

en: File contains very long lines. Split these lines?
pl: Plik zawiera bardzo długie wiersze. Chcesz je podzielić?

en: The lines in this file are longer than Bluefish can handle with reasonable performance. This split function, however, is unaware of any language syntax, and may replace spaces or tabs with newlines in any location, or insert newlines if no spaces or tabs are found.
pl: Wiersze w tym pliku są dłuższe niż Bluefish jest w stanie obsługiwać z należytą wydajnością. Ta funkcja podziału wierszy, chociaż nie jest zależna od żadnego z języków programowania, może zastąpić spacje lub wcięcia nowymi wierszami w dowolnym miejscu lub jeśli nie znaleziono żadnych spacji lub wcięć - wstawić nowe wiersze.

en: _Convert
pl: _Konwertuj

en: File '%s' is not a valid text file.
    The file might be corrupted, truncated, or in an unexpected encoding.
pl: Plik '%s' nie jest poprawnym plikiem tekstowym. 
    Plik może być uszkodzony, obcięty lub posiadać nieprawidłowe kodowanie.

en: Bluefish can convert this file into a valid one by replacing illegal symbols with spaces. Convert?
pl: Bluefish może dokonać konwersji tego pliku na prawidłowy poprzez zastąpienie wszystkich niedozwolonych znaków spacjami. Przekonwertować?

en: File is opened in read-only mode since it differs from original one.
    %lu characters were replaced by space
pl: Plik został otworzony w trybie tylko do odczytu, ponieważ różni się od oryginalnego.
    Ilość znaków zastąpionych spacjami: %lu

en: Use 'Save As' to save it with different name and make editable
pl: Użyj 'Zapisz jako', aby zapisać plik pod inną nazwą i uczynić go edytowalnym

en: Add bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: Exit fullscreen
pl: Zamknij tryb pełnoekranowy

note: if (main_v->props.backup_abort_action == 2) we have to ask the user we have to ask the user what to do
en: _Abort save
pl: _Przerwij zapis

en: _Continue save in UTF-8
pl: _Kontynuuj zapis w UTF-8

en: Failed to convert %s to character encoding %s. Encoding failed on character '%s' at line %d column %d
    
    Continue saving in UTF-8 encoding?
pl: Nie można przekonwertować %s do kodowania %s. Konwersja została przerwana przy znaku '%s' w wierszu %d, kolumnie %d
    
    Kontynuować zapis w kodowaniu UTF-8 ?

en: File encoding conversion failure
pl: Błąd zmiany kodowania pliku

en: Previously:
pl: Poprzednio:

en: Unable to open file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: If you revert "%s" to your last saved copy, your current changes will be permanently lost.
pl: Jeżeli przywrócisz "%s" z ostatnio zapisanej kopii, Twoje aktualne zmiany w dokumencie zostaną utracone.

en: Revert changes to last saved copy?
pl: Przywrócić zmiany do ostatnio zapisanej kopii?

en: _Retry
pl: _Ponów

en: Retry _all failed
pl: Ponów _wszystkie nieudane

en: Close all _failed
pl: Zamknij wszystkie _nieudane

en: File
pl: Plik

en:  failed to load.
pl:  ładowanie nieudane.

en: File failed to load
pl: Nie udało się załadować pliku

en: Select file to insert
pl: Wybierz plik do wstawienia

en: No file to insert
pl: Brak pliku do wstawienia

en: Save pasted image as
pl: Zapisz wklejony obrazek jako

en: Paste special
pl: Wklej specjalnie

en: No compatible clipboard data found
pl: Schowek nie zawiera danych, które można wkleić

en: Paste as _HTML
pl: Wklej jako _HTML

en: Paste as HTML with _JPG
pl: Wklej jako HTML z _JPG

en: Paste as plain text
pl: Wklej jako zwykły tekst (bez formatowania)

en: %d line | %d lines
pl[0]: %d wiersz
pl[1]: %d wiersze
pl[2]: %d wierszy

en: %d word | %d words
pl[0]: %d słowo
pl[1]: %d słowa
pl[2]: %d słów

en: %d character | %d characters
pl[0]: %d znak
pl[1]: %d znaki
pl[2]: %d znaków

en: Selection statistics:
pl: Statystyki wg zaznaczenia:

en: Statistics:
pl: Statystyki:

en: Lines into columns
pl: Wiersze w kolumnach

en: Number of columns:
pl: Liczba kolumn:

en: Spread lines horizontally
pl: Uporządkuj linie poziomo

en: Column separator:
pl: Seperator kolumn:

en: Fill empty entries:
pl: Uzupełnij puste wpisy:

en: Number of _paragraphs:
pl: Liczba _paragrafów:

en: Number of _sentences:
pl: Liczba _zdań:

en: Insert plain text
pl: Wstaw czysty tekst

en: Insert in <li>
pl: Wstaw w <li>

en: Insert in <p>
pl: Wstaw w <p>

en: Number of paragraphs
pl: Liczba paragrafów

en: Number of sentences
pl: Liczba zdań

en: Javascript Beautify
pl: Popraw estetykę Javascript

en: _Indent size:
pl: Rozmiar _wcięcia:

en: Use _tabs to indent, not spaces
pl: Do wcięć użyj tabulacji zamiast spacji

en: Do not _preserve existing line breaks
pl: Nie za_chowuj istniejących podziałów wierszy

en: More _jslint-compatible output
pl: Wynik zgodniejszy z _jslint

en: _Decode printable chars encoded in \\xNN notation
pl: _Rozszyfruj znaki nadające się do druku zakodowane w notacji \\xNN

en: Beautify only in _selection
pl: Popraw estetykę tylko w _zaznaczeniu

en: _Indent size
pl: Rozmiar _wcięcia

en: _Available encodings:
pl: _Dostępne kodowania

en: Description
pl: Opis

en: Encoding
pl: Kodowanie znaków

en: Encodings in _menu:
pl: Kodowanie w _menu:

en: Add or remove document encodings
pl: Dodaj lub usuń kodowanie dokumentu

en: Supply extra arguments
pl: Zapewnij dodatkowe argumenty

en: Supply arguments to define %%a in '%s'
pl: Zapewnij argumenty, aby zdefiniować %%a w '%s'

en: Internal error.
pl: Błąd wewnętrzny.

en: This command requires the current document to have a file name. Please save your document first.
pl: To polecenie wymaga, by bieżący dokument posiadał nazwę pliku. Proszę najpierw zapisać swój dokument.

en: This command requires the current document to be a local file. Please save your document to a local file.
pl: To polecenie wymaga, by bieżący dokument był plikiem lokalnym. Proszę zapisać swój dokument do lokalnego pliku.

en: External commands cannot have an output defined. Please fix this command in the preferences.
pl: Zewnętrzne polecenia nie mogą posiadać zdefiniowanych wartości wyjściowych. Proszę poprawić to polecenie w ustawieniach.

en: This command has multiple inputs. Please fix this command in the preferences.
pl: To polecenie posiada wiele wartości wejściowych. Proszę je poprawić w ustawieniach.

en: This command has multiple outputs. Please fix this command in the preferences.
pl: To polecenie posiada wiele zwracanych wartości. Proszę je poprawić w ustawieniach.

en: Failed to create a command for %s.
    %s
pl: Nie udało się utworzyć polecenia dla %s.
    %s

en: Failed to create a command
pl: Błąd tworzenia polecenia

en: The command %s exited with error code %d. %s
pl: Polecenie %s zakończyło się kodem błędu %d. %s

en: Probably this application is not installed on your system.
pl: Prawdopodobnie ta aplikacja nie jest zainstalowana w Twoim systemie.

en: Command returned error code
pl: Polecenie zwróciło kod błędu

en: Set documentroot and webroot
pl: Ustaw główną ścieżkę dokumentów i główną ścieżkę www

en: The <i>documentroot</i> is the place where Bluefish finds the file,
    the <i>webroot</i> is the location where those same files can be viewed on the webserver
pl: <i>Główna ścieżka dokumentów</i> to miejsce, w którym Bluefish szuka plików,
    <i>Główna ścieżka WWW</i> to lokalizacja, z której można wyświetlić te same pliki na serwerze WWW

en: Documentroot
pl: Główna ścieżka dokumentów

en: Webroot
pl: Główna ścieżka WWW

en: Move/rename %s to
pl: Przenieś/Przemianuj %s do

en: Could not rename
pl: Nie można zmienić nazwy

en: New directory
pl: Nowy katalog

note: Do we really need to display the full path here? * * Having the filename in the both the primary and secondary text seems to be redundant. * Set back to just the primary text for now. * --> Sometimes you can have a file in many directories (e.g. Makefile.in, index.html) * and then this might give yo
en: Are you sure you want to delete
    "%s"?
pl: Na pewno usunąć
    "%s"?

en: If you delete %s, it will be permanently lost.
pl: Jeżeli usuniesz %s, nieodwracalnie stracisz plik.

en: File Browser menu
pl: Menu przeglądarki plików

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Open
pl: Otwórz

en: Open _Advanced...
pl: Zaa_wansowane otwieranie...

en: Search files...
pl: Wyszukaj pliki...

en: Search files
pl: Wyszukaj pliki

en: Rena_me
pl: Zmień _nazwę

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Delete
pl: Usuń

en: New _File
pl: Nowy _plik

en: _New Directory
pl: Nowy _katalog

en: Insert _link
pl: Wstaw _odnośnik

en: Insert link
pl: Wstaw odnośnik

en: _Refresh
pl: _Odśwież

en: Refresh
pl: Odśwież

en: _Set as base dir
pl: Ustaw jako katalog _bazowy

en: Set as base directory
pl: Ustaw jako katalog bazowy

en: Set as document root
pl: Ustaw jako katalog dokumentów głównych

en: Show Full _Tree
pl: Pokaż całe drzewo

en: Show full tree
pl: Pokaż całe drzewo

en: View Mode
pl: Tryb podglądu

en: Filter
pl: Filtr plików

en: New Filter
pl: Nowy filtr

en: New filter
pl: Nowy filtr

en: Edit Filter
pl: Edytuj filtr

en: Edit filter
pl: Edytuj filtr

en: Delete Filter
pl: Usuń filtr

en: Delete filter
pl: Usuń filtr

en: Follow Active Document
pl: Podążaj za aktywnym dokumentem

en: Show Backup Files
pl: Pokazuj kopie zapasowe plików

en: Show backup files
pl: Pokazuj kopie zapasowe plików

en: Show Hidden Files
pl: Pokazuj ukryte pliki

en: Show hidden files
pl: Pokazuj ukryte pliki

en: Dual
pl: Podwójny

en: Flat
pl: Płaski

en: Tree
pl: Drzewiasty

en: <b>%s</b>
    which is the equivalent of
    <b>%s%s</b>
pl: <b>%s</b>,
    który jest odpowiednikiem
    <b>%s%s</b>

en: Still loading %d file, finished %s | Still loading %d files, finished %s
pl[0]: Trwa ładowanie %d pliku, ukończono %s
pl[1]: Trwa ładowanie %d plików, ukończono %s
pl[2]: Trwa ładowanie %d plików, ukończono %s

en: All files loaded, finished %s, %d document open | All files loaded, finished %s, %d documents open
pl[0]: Wszystkie pliki załadowane, ukończono %s, %d otworzony dokument
pl[1]: Wszystkie pliki załadowane, ukończono %s, %d otworzone dokumenty
pl[2]: Wszystkie pliki załadowane, ukończono %s, %d otworzonych dokumentów

en: Finished advanced open, %d document open. | Finished advanced open, %d documents open.
pl[0]: Zakończono zaawansowane otwieranie, otworzono %d dokument.
pl[1]: Zakończono zaawansowane otwieranie, otworzono %d dokumenty.
pl[2]: Zakończono zaawansowane otwieranie, otworzono %d dokumentów.

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: _Overwrite
pl: _Nadpisz

en: %s cannot be copied, it already exists, overwrite?
pl: Plik %s nie może zostać skopiowany, kopia już istnieje, czy chcesz ją nadpisać?

en: Overwrite file?
pl: Nadpisać plik?

en: Autosave in progress...
pl: Trwa automatyczne zapisywanie pliku...

en: Started open advanced...
pl: Rozpoczynaj z zaawansowanym otwieraniem...

en: Select basedir
pl: Wybierz katalog bazowy

en: Advanced open file selector
pl: Zaawansowany wybór plików

en: <b>Files</b>
pl: <b>Pliki</b>

en: Base _Dir:
pl: Katalog _bazowy:

en: _Pattern:
pl: W_zorzec:

en: Pattern matches _full path:
pl: Wzorzec dopasuje peł_ną ścieżkę:

en: _Recursive:
pl: _Rekurencyjnie:

en: Ma_x recursion:
pl: Ma_x rekurencja:

en: <b>Contains</b>
pl: <b>Zawiera</b>

en: Pa_ttern:
pl: W_zorzec:

en: Is rege_x:
pl: Wyrażenie re_gularne:

en: Select files
pl: Wybierz pliki

en: Open URL
pl: Otwórz URL

en: _Continue save
pl: _Kontynuuj zapis

en: A backupfile for %s could not be created. If you continue, this file will be overwritten.
pl: Nie można utworzyć kopii zapasowej dla %s. Kontynuacja spowoduje nadpisanie pliku.

en: File backup failure
pl: Błąd podczas tworzenia kopii zapasowej

en: Could not save file
pl: Nie można zapisać pliku

en: File changed on disk
pl: Plik na dysku został zmodyfikowany

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: File %s exists and is open, overwrite?
pl: Plik %s istnieje i jest otwarty, nadpisać?

en: The file you have selected is being edited in Bluefish.
pl: Wybrany plik jest już edytowany w Bluefish.

en: A file named "%s" already exists.
pl: Plik "%s"już istnieje.

en: Do you want to replace the existing file?
pl: Czy chcesz zastąpić istniejący plik?

en: File:
    "
pl: Plik:
    "

en: " save is in progress
pl: " zapisywanie w toku

en: Save in progress!
pl: Zapisywanie w toku!

en: Save
pl: Zapisz

en: Save %s as
pl: Zapisz %s jako

en: Save copy of %s
pl: Zapisz kopię z %s

en: Close _Without Saving
pl: Zamknij _bez zapisywania

en: Save changes to "%s" before closing?
pl: Zapisać zmiany w "%s" przed zamknięciem?

en: If you don't save your changes they will be lost.
pl: Jeżeli nie zapiszesz zmian, zostaną utracone.

en: _Reopen
pl: _Otwórz ponownie

en: Project "%s" failed to load
pl: Ładowanie projektu "%s" nie powiodło się

en: Do you want to reopen project from another location?
pl: Czy chcesz otworzyć ponownie projekt z innej lokalizacji?

en: Choose per _File
pl: Poszczególne _pliki

en: Close _All
pl: Za_mknij wszystkie

en: _Save All
pl: _Zapisz wszystkie

en: One or more open files have been changed.
pl: Zmodyfikowano jeden lub więcej plików.

en: <span color="red">%d failure</span> | <span color="red">%d failures</span>
pl[0]: <span color="red">%d błąd</span>
pl[1]: <span color="red">%d błędy</span>
pl[2]: <span color="red">%d błędów</span>

en: incomplete finished
pl: zakończono niekompletnie

en: completed
pl: zakończono

en: Upload / Download
pl: Wyślij/Pobierz

en: Upload
pl: Wyślij

en: Download
pl: Pobierz

en: Local directory
pl: Lokalny katalog

en: Remote directory
pl: Zdalny katalog

en: Delete deprecated files
pl: Usuń przestarzałe pliki

en: Include hidden files
pl: Uwzględnij ukryte pliki

en: Include backup files
pl: Załącz pliki kopii zapasowej

note: g_print("oldtimestr=%s, newtimestr=%s\n",oldtimestr,newtimestr);
en: Filename:%s changed on disk.
    
    Original modification time was %s
    New modification time is %s
    Original size was %s bytes
    New size is %s bytes
pl: Plik %s został zmodyfikowany na dysku.
    
    Poprzedni czas modyfikacji: %s
    Nowy czas modyfikacji: %s
    Oryginalny rozmiar: %s bajtów
    Nowy rozmiar: %s bajtów

en: _Unset file name
pl: _Przywróć nazwę pliku

note: file is deleted on disk, what do we do now ?
en: File name: %s
pl: Nazwa pliku: %s

en: File disappeared from disk
pl: Plik zniknął z dysku

en: _Ignore
pl: _Ignoruj

en: _Reload
pl: P_rzeładuj

en: Check and reload all documents
pl: Sprawdź i przeładuj wszystkie dokumenty

note: build a list of filters
en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Hide files that match the filter
pl: Ukryj pliki spełniające kryterium filtrowania

en: Add pattern
pl: Dodaj wzorzec

en: Mime type
pl: Typ MIME

en: Icon
pl: Ikona

en: %d of %d
pl: %d z %d

en: Select File
pl: Wybierz plik

en: Character _Encoding:
pl: Kodowani_e znaków:

en: Automatic detection
pl: Automatyczne wykrywanie

en: <b>Keystroke choice</b>
pl: <b>Wybór naciśnięciem klawisza</b>

en: 
    Press requested key combination.
    Please use Ctrl, Shift, Alt key with any other key.
    <i>Esc to cancel, Delete to remove the accelerator.</i>
pl: 
    Naciśnij wybraną kombinację klawiszy.
    Użyj klawiszy Ctrl, Shift, Alt z dowolnym innym.
    <i>Esc - aby anulować, Delete - aby usunąć skrót klawiszowy.</i>

en: Press shortcut key combination
pl: Naciśnij kombinację klawiszy dla skrótu

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Line
pl: Wiersz

en: Output
pl: Wynik

en: Failed to compile output parser pattern %s: %s
pl: Nie udało się skompilować wzorca wyjściowego %s: %s

en: <b>What to print</b>
pl: <b>Parametry wydruku</b>

en: Print header
pl: Drukuj nagłówek

en: Print line numbers
pl: Drukuj numery wierszy

en: What to print
pl: Parametry wydruku

en: Untitled
pl: Bez nazwy

en: _Mime type:
pl: Typy _MIME

en: None
pl: Brak

en: _Template:
pl: _Szablon:

en: <b>Options</b>
pl: <b>Opcje</b>

en: Enable a_uto-completion
pl: Włącz automatyczne _uzupełnianie

en: Enable _block folding
pl: Włącz skła_danie bloków

en: Display block stack in statusbar
pl: Wyświetlaj stosy bloków na pasku statusu

en: Highlight block _delimiters
pl: Podświetlaj o_graniczniki bloków

en: _Highlight current line
pl: Podświetlaj _bieżący wiersz

en: Show line _numbers
pl: Pokazuj nu_mery wierszy

en: Show _right margin indicator
pl: Pokazuj p_rawy wskaźnik marginesu

en: Auto indentin_g
pl: Wcięcie automatyczne

en: Wra_p lines
pl: Za_wijanie wierszy

en: Enable syntax scanning
pl: Włącz skanowanie s_kładni

en: Show _visible spacing
pl: Pokazuj widoczne _odstępy

en: _Enable spell check
pl: Włącz sprawdzanie p_isowni

en: <b>Tab Stops</b>
pl: <b>Tabulatory</b>

en: Tab _width:
pl: Szerokość  _tabulacji:

en: Insert _spaces instead of tabs
pl: Używaj s_pacji zamiast znaków tabulacji we wcięciach

en: Enabled
pl: Włączone

en: Path to plugin
pl: Ścieżka do wtyczki

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Mime-Type
pl: Typ MIME

en: <small>Text styles are applied on top of each other. If multiple styles are applied to the same text, the top-most style in this list has the highest priority. Use drag and drop to re-order the text styles.</small>
pl: <small>Style stosowane są wg kolejności. Jeżeli do tego samego tekstu przypisano kilka stylów, pierwszy styl na liście posiada najwyższy priorytet. Aby zmienić kolejność stylów tekstu - użyj metody przeciągnij i upuść.</small>

en: Label
pl: Etykieta

en: Foreground color
pl: Kolor napisów

en: _Foreground color:
pl: Kolor na_pisów:

en: Background color
pl: Kolor tła

en: _Background color:
pl: Kolor _tła:

en: _Normal weight
pl: Normalny kró_j

en: Bold _weight
pl: Po_grubienie

en: Normal st_yle
pl: Normalny _styl

en: _Italic style
pl: _Kursywa

en: _Spell check
pl: Spra_wdzanie pisowni

en: Add entry
pl: Dodaj wpis

en: Delete entry
pl: Usuń wpis

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (available for local files)
    %i temporary filename for input, equals %f if the document is not modified and local
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (available for local files)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
pl: <small><b>Opcje wejściowe</b>
    rozpoczęcie od | oznacza wysłanie zdefiniowanego zestawu do standardowego wejścia
    %f lokalna nazwa pliku (dostępne tylko dla plików lokalnych)
    %i tymczasowa nazwa pliku dla wejścia, oznacza to samo co %f, jeśli dokument nie został zmodyfikowany oraz jest lokalny
    <b>Pozostałe opcje</b>
    %a dodatkowe argumenty, które będą zadawane, podczas gdy filtr ten jest aktywowany
    %c lokalny katalog lub plik (tylko dla plików lokalnych)
    %n nazwa pliku bez ścieżki (dla wszystkich plików posiadających nazwę
    %u URL (dla wszystkich plików posiadających nazwę)
    %p URL do podglądu, jeżeli w ustawieniach projektu podano katalog bazowy oraz katalog podglądu,
    w przeciwnym wypadku oznacza to samo co %u</small>

en: Command
pl: Polecenie

en: Default browser
pl: Domyślna przeglądarka

en: Update defaults
pl: Aktualizuj domyślne

en: Reset all
pl: Resetuj wszystko

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (requires local file, cannot operate on selection)
    %i temporary filename for input
    <b>Output options</b>
    end with a | to read the output from the standard output
    %o temporary filename
    %t temporary filename for both input and output (for in-place-editing filters, cannot operate on selection)
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (requires local file)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
pl: <small><b>Opcje wejściowe</b>
    rozpoczęcie od | oznacza wysłanie zdefiniowanego zestawu do standardowego wejścia
    %f lokalna nazwa pliku (dostępne tylko dla plików lokalnych, nie można operować na zaznaczeniu)
    %i tymczasowa nazwa pliku dla wejścia
    <b>Opcje wyjściowe</b>
    zakończenie znakiem | oznacza odczytanie zdefiniowanego zestawu ze standardowego wyjścia
    %o tymczasowa nazwa pliku
    %t tymczasowa nazwa pliku zarówno dla wejścia jak i wyjścia (dla miejscowej edycji filtrów , nie można operować na zaznaczeniu)
    <b>Pozostałe opcje</b>
    %a dodatkowe argumenty, które będą zadawane, podczas gdy filtr ten jest aktywowany
    %c lokalny katalog lub plik (tylko dla plików lokalnych)
    %n nazwa pliku bez ścieżki (dla wszystkich plików posiadających nazwę)
    %u URL (dla wszystkich plików posiadających nazwę)
    %p URL do podglądu, jeżeli w ustawieniach projektu podano katalog bazowy oraz katalog podglądu, w przeciwnym wypadku oznacza to samo co %u</small>

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (available for local files)
    %i temporary filename for input, equals %f if the document is not modified and local
    <b>Output options</b>
    end with a | to read the output from the standard output
    %o temporary filename
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (available for local files)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
pl: <small><b>Opcje wejściowe</b>
    rozpoczęcie od | oznacza wysłanie zdefiniowanego zestawu do standardowego wejścia
    %f lokalna nazwa pliku (dostępne tylko dla plików lokalnych)
    %i tymczasowa nazwa pliku dla wejścia, oznacza to samo co %f, jeżeli dokument jest lokalny i nie został zmodyfikowany
    <b>Opcje wyjściowe</b>
    zakończenie znakiem | oznacza odczytanie zdefiniowanego zestawu ze standardowego wyjścia
    %o tymczasowa nazwa pliku
    <b>Pozostałe opcje</b>
    %a dodatkowe argumenty, które będą zadawane, podczas gdy filtr ten jest aktywowany
    %c lokalny katalog lub plik (tylko dla plików lokalnych)
    %n nazwa pliku bez ścieżki (dla wszystkich plików posiadających nazwę)
    %u URL (dla wszystkich plików posiadających nazwę)
    %p URL do podglądu, jeżeli w ustawieniach projektu podano katalog bazowy oraz katalog podglądu, w przeciwnym wypadku oznacza to samo co %u</small>

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: File #
pl: Plik nr

en: Line #
pl: Wiersz nr

en: Output #
pl: Wynik nr

en: File
pl: Plik

en: A restart is needed to see the effect of these options
pl: Wymagane jest ponowne uruchomienie programu, aby wprowadzone zmiany odniosły skutek

note: 1=text
en: Option name
pl: Nazwa opcji

note: 2=boolean
en: value
pl: Wartość

note: 1=text
en: Highlight name
pl: Podświetlaj nazwę

en: Textstyle
pl: Styl tekstu

en: Continue and ignore changes
pl: Kontynuuj i ignoruj zmiany

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Importing colors will abort any preferences changes
pl: Importowanie kolorów cofnie wszelkie wprowadzone zmiany

en: Importing colors will close the preferences dialog and cancel any changes you made. Do you want to continue?
pl: Importowanie kolorów zamknie okno preferencji i cofnie wszystkie wprowadzone zmiany. Czy Chcesz kontynuować ?

en: Choose file
pl: Wybierz plik

en: Import done
pl: Import zakończony

en: Import %s failed
pl: Import pliku %s nie powiódł się

en: Delayed
pl: Z opóźnieniem

en: Immediately
pl: Natychmiastowo

en: Continue save
pl: Kontynuuj zapis

en: Abort save
pl: Przerwij zapis

en: Ask what to do
pl: Zapytaj co zrobić

en: Never
pl: Nigdy

en: Periodically and during save
pl: Okresowo i podczas zapisu

en: Only during save
pl: Tylko podczas zapisu

en: Nothing
pl: Nic

en: Modified time and file size
pl: Modyfikacja czasu i rozmiaru pliku

en: Modified time
pl: Czas modyfikacji

en: File size
pl: Rozmiar pliku

en: left
pl: Po lewej

en: right
pl: Po prawej

en: top
pl: Góra

en: bottom
pl: Dół

en: Recently opened
pl: Ostatnio otwarte

en: Recently closed
pl: Ostatnio zamknięte

en: Only project files
pl: Tylko pliki projektu

en: All
pl: Wszystkie

en: All except spaces
pl: Wszystkie poza spacjami

en: All trailing
pl: Wszystkie końcowe

en: All except non-trailing spaces
pl: Wszystkie poza spacjami końcowymi

en: Always
pl: Zawsze

en: Smart
pl: Sprytny

en: Edit preferences
pl: Ustawienia

note: *  Initial document settings
en: <b>Default settings (overridden by project settings)</b>
pl: <b>Ustawienia domyślne (nadpisywane przez ustawienia projektu)</b>

en: Initial document settings
pl: Początkowe ustawienia dokumentu

en: Editor settings
pl: Opcje edytora

en: <b>Editor settings</b>
pl: <b>Opcje edytora</b>

en: Smart auto indentin_g on brackets
pl: Inteligentne wstawianie wcięć w nawiasach klamrowych

en: Smart Home/_End cursor positioning
pl: Inteligentne ustawianie kursora na początku lub _końcu

en: _Tab key indents selection
pl: Klawisz _tabulacji funkcjonuje jako zaznaczenie

en: Replace unicode quotes with ascii quotes
pl: Zastąp znaki cudzysłowu w unicode znakami cudzysłowu w ascii

en: Insert spaces to cursor position
pl: Wstaw spacje do pozycji kursora

en: Automatically insert closing brackets
pl: Automatycznie wstawiaj nawiasy zamykające

en: Right _margin/split line end position:
pl: Prawy _margines/podział wiersza na końcu linii:

en: Wrap lines on right margin indicator
pl: Zawijaj wiersze wg prawego marginesu

en: Visible _whitespace mode:
pl: Tryb widoczności pustej spacji:

en: <b>Undo</b>
pl: <b>Cofanie zmian</b>

en: _Number of actions in history:
pl: Ilość _akcji w historii:

en: Clear _history on save
pl: Wyczyść _historię przy zapisywaniu

en: Auto-completion & Reference
pl: Autouzupełnianie i Odniesienia

en: <b>Auto-completion</b>
pl: <b>Automatyczne uzupełnianie</b>

en: Show _pop-up window:
pl: Wyświetlaj wyskakujące _okienko:

en: Minimum matching length for auto-completion:
pl: Minimalna długość dopasowania dla automatycznego uzupełniania:

en: Shortcut _key combination:
pl: Skrót _klawiszowy:

en: <b>Reference Information</b>
pl: <b>Informacje o odniesieniach</b>

en: _Load reference data from language files
pl: _Wczytaj dane odniesień z plików języków

en: Show references in auto-completion _pop-up window
pl: Pokaż odniesienia w wyskakującym okienku autouzupełniania

en: Show references if mouse is over text editor
pl: Pokaż odniesienia, jeśli wskaźnik myszy znajduje się nad edytorem tekstowym

en: Font & Colors
pl: Czcionki i kolory

en: <b>Font &amp; Cursor</b>
pl: <b>Czcionka i kursor</b>

en: _Editor font:
pl: Czcionka _edytora:

en: Cursor / font size ratio (%):
pl: Stosunek wielkości kursora/czcionki (%):

en: <b>Colors</b>
pl: <b>Kolory</b>

en: Use system wide color settings
pl: Użyj ustawień systemowych dot. kolorów

en: Cursor color
pl: Kolor kursora

en: C_ursor color:
pl: Kolor _kursora:

en: Selection background color
pl: Kolor tła wyboru

en: _Selection background color:
pl: Kolor tła _wyboru:

en: Margin foreground color
pl: Kolor marginesu

en: _Margin foreground color:
pl: Kolor _marginesu:

en: Margin background color
pl: Kolor tła marginesu

en: _Margin background color:
pl: Kolor tła _Marginesu:

en: Highlight cursor position
pl: Podświetlaj pozycję kursora

en: Cursor highlight color
pl: Kolor podświetlenia kursora

en: _Cursor highlight color:
pl: Kolor _podświetlenia kursora:

en: Current line color
pl: Kolor bieżącego wiersza

en: Cu_rrent line color:
pl: Kolor _bieżącego wiersza:

en: Visible whitespace color
pl: Widoczny kolor pustej spacji

en: _Visible whitespace color:
pl: _Widoczny kolor pustej spacji:

en: <b>Import / export color profiles</b>
pl: <b>Import / eksport profili kolorów</b>

en: Color profiles set colors for the editor, user interface and all textstyles.
pl: Profile kolorów definiują kolory dla edytora, interfejsu użytkownika oraz wszystkich arkuszy stylów tekstowych.

en: Export
pl: Eksport

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Text styles
pl: Style tekstu

en: <b>Text Styles</b>
pl: <b>Style tekstu</b>

en: Files
pl: Pliki

en: <b>Encoding</b>
pl: <b>Kodowanie znaków</b>

en: _Default character set for new files:
pl: _Domyślne kodowanie dla nowych plików:

en: Auto set <meta> _HTML tag on encoding change
pl: Automatycznie ustaw znacznik _HTML <meta> po zmianie kodowania

en: <b>Misc</b>
pl: <b>Różne</b>

en: Strip trailing spaces on save
pl: Usuń końcowe znaki spacje przy zapisywaniu

en: Open co_mmandline files in running bluefish process
pl: Otwieraj pliki z wiersza _poleceń w uruchomionym procesie Bluefish

en: Open commandline files in new _window
pl: Otwórz pliki z wiersza poleceń w nowym _oknie aplikacji

en: Check if file is modified on disk:
pl: Sprawdź, czy plik został zmodyfikowany na dysku:

en: File properties to check on dis_k for modifications:
pl: Sprawdzane właściwości pliku na dysku w celu określenia modyfikacji:

en: Show warning for files with very long lines
pl: Pokazuj ostrzeżenia dla plików o bardzo długich nazwach

en: Backup & Recovery
pl: Kopie zapasowa i Przywracanie

en: <b>Backup</b>
pl: <b>Kopie zapasowe</b>

en: Create _backup file during file save
pl: Utwórz _kopię zapasową podczas zapisu pliku

en: _Remove backup file on close
pl: _Usuń kopię zapasową przy zamknięciu programu

en: If back_up fails:
pl: Jeśli zapis kopii _zapasowej nie powiedzie się:

en: <b>Document Recovery</b>
pl: <b>Przywracanie dokumentów</b>

en: _Enable recovery of modified documents
pl: Włącz _przywracanie zmodyfikowanych dokumentów

en: _Frequency to store changes (seconds):
pl: _Częstotliwość zapisywania zmian (w sekundach):

en: File Associations
pl: Skojarzenia plików

en: Templates
pl: Szablony

en: <b>Templates</b>
pl: <b>Szablony</b>

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: <b>Layout</b>
pl: <b>Układ</b>

en: Document _tab position:
pl: Pozycja _zakładek:

en: Maximum filename length shown in tab (0 is no limit)
pl: Długość nazwy pliku widocznej na zakładkach (0 - brak limitu)

en: _Sidebar position:
pl: Umiejscowienie panelu _bocznego:

en: Sidebar tab _position:
pl: Pozycja za_kładek panelu bocznego:

en: Hide toolbars on full-screen
pl: Ukryj paski narzędzi w trybie pełnoekranowym

en: User interface _language:
pl: _Język interfejsu użytkownika:

en: <b>Recent Files</b>
pl: <b>Niedawno używane pliki</b>

en: Recent files _shows:
pl: Lista 'Niedawno używanych plików' wyświe_tla:

en: _Number of files in 'Open recent' menu:
pl: _Liczba pozycji w menu 'Niedawno używane pliki':

en: _Register recent files with your desktop:
pl: _Rejestruj niedawno używane pliki na swoim komputerze:

en: Shortcut keys
pl: Skróty klawiszowe

en: <b>Shortcut keys</b>
pl: <b>Skróty klawiszowe</b>

en: _Switch between tabs with <Alt>+0..9
pl: _Przełączanie między zakładkami <Alt>+0..9

en: _Switch between tabs with <Command>+0..9
pl: _Przełączanie między zakładkami <Alt>+0..9

en: Save menu accelerators on exit
pl: Zapisz skróty menu przy wyjściu z programu

en: Save user customised menu accelerators now
pl: Zapisz skróty menu zdefiniowane przez użytkownika

en: Reset menu accelerators to application defaults
pl: Przywróć domyślne skróty klawiszowe menu

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: <b>Dimensions</b>
pl: <b>Wymiary</b>

en: _Leave dimensions to window manager
pl: _Zleć wymiarowanie menedżerowi graficznemu

en: _Restore last used dimensions
pl: _Przywróć ostatnio używane wymiary

en: Initial _sidebar width:
pl: Początkowa szerokość panelu _bocznego:

en: Initial window _height:
pl: Początkowa _wysokość okna:

en: Initial window _width:
pl: Początkowa _szerokość okna:

en: _Limit window title length
pl: _Ogranicz długość tytułu okna

en: <b>Document tab</b>
pl: <b>Zakładka dokumentu</b>

en: _Use system document tab font
pl: Używaj ustawień systemowych dla czcionki zakładek

en: _Document tab font:
pl: Czcionka za_kładek:

en: Document error tab color
pl: Kolor zakładki z błędem

en: Document tab _error color:
pl: Kolor zakładki z błędem:

en: Document loading tab color
pl: Kolor zakładki przy wczytywaniu

en: Document tab loadin_g color:
pl: Kolor zakładki przy wczytywaniu:

en: Document modified tab color
pl: Kolor zakładki, gdy zmodyfikowano

en: Document tab _modified color:
pl: Kolor zakładki, gdy zmodyfikowano

en: Active document tab color
pl: Kolor zakładki aktywnego dokumentu

en: Document tab _active color:
pl: Kolor zakładki _aktywnego dokumentu

note: arr = array_from_arglist(_("Java programming"),"1", "java:image:jsp", NULL); main_v->globses.filefilters = g_list_append(main_v->globses.filefilters, arr);
en: Images
pl: Obrazki

en: <b>Thumbnails</b>
pl: <b>Miniatury</b>

en: Thumbnail _filetype:
pl: Typ pliku miniatury:

en: Thumbnail _suffix:
pl: Przyrostek miniatury:

en: External commands
pl: Polecenia zewnętrzne

en: <b>External Commands</b>
pl: <b>Polecenia zewnętrzne</b>

en: External filters
pl: Filtry zewnętrzne

en: <b>External Filters</b>
pl: <b>Filtry zewnętrzne</b>

en: Output parsers
pl: Parsery wyjścia

en: <b>Output Parsers</b>
pl: <b>Parsery wyjścia</b>

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: <b>Plugins</b>
pl: <b>Wtyczki</b>

en: Language support
pl: Wsparcie dla języków

en: Enter Bluefish project filename
pl: Wprowadź nazwę pliku Bluefish dla projektu

en: Select Bluefish project filename
pl: Wybierz nazwę pliku Bluefish dla projektu

en: Create New Project
pl: Utwórz nowy projekt

en: Edit Project
pl: Edytuj projekt

en: This project contains %d file | This project contains %d files
pl[0]: Ten projekt zawiera %d plik
pl[1]: Ten projekt zawiera %d pliki
pl[2]: Ten projekt zawiera %d plików

en: Project _Name:
pl: _Nazwa projektu:

note: pred->entries[template] = entry_with_text(pred->project->template, 255); bf_mnemonic_label_tad_with_alignment(_("_Template:"), pred->entries[template], 1, 0.5, table, 0, 1, 3, 4); but = file_but_new(pred->entries[template], 1, NULL); gtk_table_attach_defaults(GTK_TABLE(table), pred->entries[template
en: <b>Default settings for this project</b>
pl: <b>Ustawienia domyślne dla tego projektu</b>

en: Create _Project
pl: Utwórz _projekt

en: Create project
pl: Utwórz projekt

en: Create project with currently opened documents
pl: Utwórz projekt z aktualnie otwartych plików

en: Create empty project
pl: Utwórz pusty projekt

en: make
pl: Polecenie make

en: weblint HTML checker
pl: Sprawdzanie HTML za pomocą 'weblint'

en: tidy HTML validator
pl: Walidator HTML 'tidy'

en: javac
pl: Polecenie javac

en: xmllint XML checker
pl: Sprawdzanie XML za pomocą 'xmllint'

en: php syntax check
pl: sprawdź składnię php

en: perl syntax check
pl: sprawdź składnię perl

en: php codesniffer
pl: codesniffer php

en: Sort
pl: Sortuj

en: Sort / Uniq
pl: Sortuj / Niepowtarzalnie

en: Reverse lines
pl: Odwróć wiersze

en: Dos2unix
pl: Filtr Dos2Unix

en: Tidy HTML
pl: Oczyść HTML

en: Tidy convert to XHTML
pl: Schludna konwersja do XHTML

en: Tidy HTML (perltidy)
pl: Oczyść HTML (perltidy)

en: Strip empty lines
pl: Usuń puste wiersze

en: Render HTML to text
pl: Zamień HTML na tekst

en: PHP Beautifier
pl: Popraw estetykę PHP

en: Javascript Minify with jsmin
pl: Zmniejsz rozmiar JavaScript przy pomocy jsmin

en: Decompress CSS
pl: Dekompresja CSS

en: Compress CSS
pl: Kompresja CSS

en: CSS tidy
pl: Oczyszczanie CSS

en: Windows 7 Firefox 32-bit
pl: Firefox 32-bitowy - Windows 7

en: Windows 7 Firefox
pl: Firefox - Windows 7

en: Windows 7 Internet Explorer 32-bit
pl: Internet Explorer 32-bitowy - Windows 7

en: Windows 7 Internet Explorer 64-bit
pl: Internet Explorer 64-bitowy - Windows 7

en: Insert date
pl: Wstaw datę

en: Links2 (graphics)
pl: Links2 (graficzny)

en: C Header
pl: Nagłówek C

en: C Header GPL
pl: Nagłówek C GPL

en: LaTex Book
pl: Podręcznik LaTex

en: LaTex Presentation
pl: Prezentacja LaTex

en: Untitled Project
pl: Projekt bez nazwy

en: C programming
pl: Programowanie C

en: Web files
pl: Pliki WWW

en: Hide objectfiles
pl: Ukryj pliki .obj

en: <i>Replace started</i>
pl: <i>Zastąp rozpoczynające się od</i>

en: <i>Search started</i>
pl: <i>Wyszukaj rozpoczynające się od</i>

en: <span foreground="red"><b>No selection, aborted search</b></span>
pl: <span foreground="red"><b>Brak zaznaczenia, wyszukiwanie zostało anulowane</b></span>

note: display warning that not all documents have yet finished loading
en: <span foreground="red" weight="bold">Some documents are still loading</span>
pl: <span foreground="red" weight="bold">Trwa ładowanie dokumentów</span>

en: <span foreground="red">Empty search string</span>
pl: <span foreground="red">Ciąg wyszukiwania jest pusty</span>

en: <i>Replaced %d entry</i> | <i>Replaced %d entries</i>
pl[0]: <b>Zastąpiono %d wpis</b>
pl[1]: <b>Zastąpiono %d wpisy</b>
pl[2]: <b>Zastąpiono %d wpisów</b>

en: <i>Found %d entry</i> | <i>Found %d entries</i>
pl[0]: <b>Znaleziono %d wpis</b>
pl[1]: <b>Znaleziono %d wpisy</b>
pl[2]: <b>Znaleziono %d wpisów</b>

en: <i>Found %d result in %d of the %d searched documents</i> | <i>Found %d results in %d of the %d searched documents</i>
pl[0]: <i>Znaleziono %d wynik w %d z %d przeszukiwanych dokumentów</i>
pl[1]: <i>Znaleziono %d wyniki w %d z %d przeszukiwanych dokumentów</i>
pl[2]: <i>Znaleziono %d wyników w %d z %d przeszukiwanych dokumentów</i>

en: <i>Found %d result from character %d to %d</i> | <i>Found %d results from character %d to %d</i>
pl[0]: <i>Znaleziono %d wynik od znaku %d do %d</i>
pl[1]: <i>Znaleziono %d wyniki od znaku %d do %d</i>
pl[2]: <i>Znaleziono %d wyników od znaku %d do %d</i>

en: <i>Found %d result in the active document</i> | <i>Found %d results in the active document</i>
pl[0]: <i>Znaleziono %d wynik w aktywnym dokumencie</i>
pl[1]: <i>Znaleziono %d wyniki w aktywnym dokumencie</i>
pl[2]: <i>Znaleziono %d wyników w aktywnym dokumencie</i>

en: No (more) results
pl: Brak (więcej) wyników

en: Active document
pl: Aktywny dokument

en: Forward from cursor position
pl: W przód od pozycji kursora

en: Current selection
pl: Bieżące zaznaczenie

en: All open documents
pl: Wszystkie otwarte pliki

en: Files on disk
pl: Pliki na dysku

en: Normal
pl: Normalne

en: Uppercase
pl: Wielkie litery

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Find and Replace
pl: Znajdź i zamień

en: <b>_Search for</b>
pl: <b>Szukaj</b>:

en: <b>Replace _with</b>
pl: <b>Za_mień na</b>:

en: Match Patter_n:
pl: _Wzorzec wyszukiwania:

en: Replace T_ype:
pl: Rodzaj zas_tąpienia:

en: Sco_pe:
pl: Zak_res:

en: Filename pattern:
pl: Wzorzec nazwy pliku:

en: Recursion level:
pl: Poziom rekurencji:

en: Basedir:
pl: Katalog bazowy:

en: Show results in Output Pane
pl: Pokaż wyniki w panelu wyjściowym

en: Show all results in the Output Pane on the bottom of the document list
pl: Wyświetl wszystkie wyniki w panelu wyjściowym pod listą dokumentów

en: Case sensitive _matching
pl: Rozróżnianie WIELKICH i małych liter

en: Only match if case (upper/lower) is identical.
pl: Dopasuj tylko wtedy, gdy wielkość liter jest identyczna.

en: Pattern contains escape-se_quences
pl: Wzorce zawierające znak modyfikacji

en: Pattern contains backslash escaped characters such as \n \t etc.
pl: Wzorce zawierające znaki poprzedzone odwróconym ukośnikiem, np. \n, \t itp.

en: Dot character in regex pattern matches newlines
pl: Znak kropki we wzorcu wyrażenia regularnego oznacza nową linię

en: The . character will match everything including newlines, use for multiline matching.
pl: Znak . dopasuje wszystko wraz z nowymi liniami, używane do oznaczania wielu linii.

en: Ignore backup files
pl: Ignoruj pliki kopii zapasowej

en: Ignore backup files *~ created by Bluefish
pl: Ignoruj pliki kopii zapasowej *~ utworzone przez Bluefish

en: Replace _All
pl: Zamień _wszystko

en: _Replace
pl: _Zamień

en: _Find All
pl:  Zna_jdź wszystkie

en: B_ookmark All
pl: Zapisz wszystko jako za_kładki

en: Undo in _all documents
pl: Cofnij we wszystkic_h dokumentach

en: Undo only _this document
pl: Cofnij tylko w tym _dokumencie

en: Undo this change in all documents?
pl: Cofnąć zmiany we wszystkich dokumentach?

en: This change concerns multiple documents.
pl: Zmiana obejmuje wiele dokumentów.

en: Allow folding of C style comments
pl: Zezwól na składnię wg stylu komentarzy C

en: Allow folding of Curly brackets block
pl: Zezwalaj na składnię z użyciem bloków {}

en: Allow folding of Javascript Curly brackets block
pl: Zezwalaj na składnię Javascript z użyciem bloków {}

en: Allow folding of Javascript Parentheses block
pl: Parentheses block

en: Allow folding of Javascript Square brackets block
pl: Zezwalaj na składnię Javascript z użyciem bloków []

en: Allow folding of Parentheses block
pl: Zezwalaj na składnię z użyciem bloków ()

en: Allow folding of PHP blocks
pl: Zezwól na składnię wg bloków PHP

en: Allow folding of Square brackets block
pl: Zezwalaj na składnię z użyciem bloków []

en: Allow folding of the Parentheses block
pl: Zezwalaj na składnię z użyciem bloków ()

en: Allow to fold the the root html tag
pl: Zezwalaj na składanie w sekcji głównej znacznika html

en: All php functions
pl: Wszystkie funkcje PHP

en: All wordpress functions
pl: Wszystkie funkcje Wordpress

en: Autocomplete function names with semicolon
pl: Auto-uzupełnianie nazw funkcji ze średnikiem

en: Autocomplete HTML entities
pl: Autouzupełnianie encji HTML

en: Autocomplete Javascript object methods
pl: Auto-uzupełnianie metod obiektów Javascript

en: autocomplete javascript variables
pl: Automatyczne uzupełnianie zmiennych javascript

en: Auto-complete PHP functions
pl: Autouzupełnianie funkcji PHP

en: Auto-complete PHP variables
pl: Automatyczne uzupełnianie zmiennych PHP

en: Autocomplete tags
pl: Autouzupełnianie etykiet

en: autocomplete with newlines
pl: automatyczne uzupełnianie z nową linią

en: CSS properties
pl: Właściwości CSS

en: Enable the PHP short open tag
pl: Włącz otwieranie krótkich znaczników PHP

en: GNU Coreutils functions
pl: Funkcje GNU Coreutils

en: HTML entities
pl: Encje HTML

en: include JQuery syntax
pl: zawieraj składnię JQuery

en: Javascript CSS properties
pl: Właściwości Javascript CSS

en: Load all php functions
pl: Wczytaj wszystkie funkcje PHP

en: Load auto-completion information
pl: Wczytaj informacje do automatycznego uzupełniania

en: Load completion data
pl: Wczytaj dane do automatycznego uzupełniania

en: Load glib types and functions
pl: Wczytaj funkcje i typy glib

en: Load GObject functions
pl: Wczytaj funkcje GObject

en: Load GTK+ functions
pl: Wczytaj funkcje GTK+

en: Load reference data
pl: Wczytaj dane powiązane

en: Load reference information
pl: Wczytaj powiązane informacje

en: Load standard C library functions
pl: Wczytaj standardowe funkcje biblioteki C

en: Load XSLT 2.0 support.
pl: Załaduj obsługę XSLT 2.0

en: Methods in javadoc but not in references
pl: Metody w javadoc ale nie w referencjach

en: scan for sql in php strings
pl: skanuj w poszukiwaniu SQL w kodzie PHP

en: Scan for sql in strings
pl: Skanuj w poszukiwaniu SQL w tekście

en: Self-close tags such as br, hr, and img with /&gt;
pl: Zamykaj znaczniki takie jak br, hr, img składnią /&gt;

en: Show a string as a block
pl: Wyświetl tekst jako blok

en: Show tag attributes as block
pl: Wyświetl właściwości znaczników jako blok

en: Show this language in the menu
pl: Pokaż ten język w menu

en: Tag block-start includes all attributes
pl: Znacznik rozpoczynający blok zawiera wszystkie atrybuty
