Bluefish SVN - en to sk translation catalogue (183 entries)

en: Bluefish Editor
sk: Bluefish editor

en: Bluefish project file
sk: Súbor Bluefish projektu

en: Collapse all
sk: Zbaliť všetko

en: Expand all
sk: Rozbaliť všetko

en: Filebrowser
sk: Prehliadač súborov

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: New Bluefish Window
sk: Nové okno Bluefish

note: Fake-label (for notebook_hide() and _show() ;)
en: Stand by...
sk: V pohotovosti...

en: New file
sk: Nový _súbor

en: New project
sk: Nový projekt

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Indent
sk: Posunuť blok vpravo

en: Unindent
sk: Posunuť blok vľavo

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste
sk: Vložiť

en: Undo
sk: Späť

en: Redo
sk: Opakovať

en: To proceed with the current selection click forward.
sk: Pre pokračovanie s terajším výberom stlačte vpred

en: Please <b>select the end marker</b> in the text below.
sk: Prosím <b>vyber kon

en: <span foreground="red" weight="bold">Please select the block of text to synchronize.</span>
sk: <span foreground="red" weight="bold">Prosím vyberte blok textu na synchronizáciu.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">This marker exists more than once in the block.</span>
sk: <span foreground="red" weight="bold">Táto značka existuje v bloku viac ako raz.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the start of the block.</span>
sk: <span foreground="red" weight="bold">Vyberte text, ktorý označuje začiatok bloku.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the end of the block.</span>
sk: <span foreground="red" weight="bold">Vyberte text, ktorý označuje koniec bloku.</span>

en: Visit us at http://bluefish.openoffice.nl
sk: Navštívte nás na http://bluefish.openoffice.nl

en: Print version information.
sk: Zobraziť informácie o verzii

en:  [FILE(S)]
sk:  [SÚBOR(OV)]

en: _Name:
sk: _Meno:

en: _Description:
sk: _Popis:

en: Temporary
sk: Dočasná

en: Do you really want to delete %s?
sk: Chcete skutočne zmazať %s?

en: Delete permanent bookmark.
sk: Zmazať natrvalo uloženú záložku.

en: Delete all bookmarks.
sk: Zmazať všetky záložky.

en: Do you really want to delete all bookmarks for %s?
sk: Skutočne chcete zmazať všetky záložky v %s?

en: Delete bookmarks?
sk: Zmazať záložky?

en: Edit bookmark
sk: Upraviť záložku

en: Delete bookmark
sk: Zmazať záložku

en: Name
sk: Meno

en: Name:
sk: Meno:

en: 
    Encoding:
sk: 
    Kódovaníe:

en: 
    Mime type:
sk: 
    Mime typ:

en: 
    Size (on disk):
sk: 
    Veľkosť (na disku):

en: 
    Last modified:
sk: 
    Naposledy upravené:

en: Untitled %d
sk: Nepomenovaný %d

en: Document %s is already open in another Bluefish window.
sk: Dokument %s už je otvorený v inom okne Bluefishu.

en: Move to this window
sk: Presunúť do tohto okna

en: Open readonly
sk: Otvoriť súbor len na čítanie

en: Do not open
sk: Neotvárať

en:  OVR
sk:  CEZ

en:  INS
sk:  VKL

en: Add bookmark
sk: Pridať záložku

note: if (main_v->props.backup_abort_action == 2) we have to ask the user we have to ask the user what to do
en: _Abort save
sk: _Prerušiť ukladaníe

en: _Continue save in UTF-8
sk: Pokračovať v _ukladaní v UTF-8

en: Failed to convert %s to character encoding %s. Encoding failed on character '%s' at line %d column %d
    
    Continue saving in UTF-8 encoding?
sk: Konverzia %s na kódovanie %s sa nepodarila. Konverzia zlyhala na znaku '%s' na riadku %d znak %d
    
    Pokračovať v ukladaní v UTF-8?

en: File encoding conversion failure
sk: Konverzia kódovania súboru sa nepodarila

en: Previously:
sk: Predchadzajúce:

en: Unable to open file
sk: Nie je možné otvoríť súbor

en: _Retry
sk: _Opakovať

en: Retry _all failed
sk: Opakovať všetky neúspešné

en: Close all _failed
sk: Zavrieť všetky neúspešné

en: File
sk: Súbor

en:  failed to load.
sk:  sa nepodarilo nahrať

en: File failed to load
sk: Súbor sa nepodarilo nahrať

en: Select file to insert
sk: Vyberte súbor na vloženie

en: No file to insert
sk: Žiadny súbor na vloženie

en: Description
sk: Popis

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Move/rename %s to
sk: Presunúť/premenovať %s

en: Could not rename
sk: Nemôžem premenovať

en: New directory
sk: Nová zložka

note: Do we really need to display the full path here? * * Having the filename in the both the primary and secondary text seems to be redundant. * Set back to just the primary text for now. * --> Sometimes you can have a file in many directories (e.g. Makefile.in, index.html) * and then this might give yo
en: Are you sure you want to delete
    "%s"?
sk: Skutočne chcete odstrániť
    "%s"?

en: If you delete %s, it will be permanently lost.
sk: Ak zmažete súbor %s, bude nenávratne stratený.

en: New filter
sk: Nový filter

en: Edit filter
sk: Upraviť filter

en: Delete filter
sk: Zmazať filter

en: Show backup files
sk: Zobraziť záložné súbory

en: _Skip
sk: Pre_skočiť

en: _Overwrite
sk: _Prepísať

en: Overwrite file?
sk: _Prepísať súbor

en: Select basedir
sk: Vyberte koreňový adresár

en: Advanced open file selector
sk: Rozšírený výber otvorenia súboru

en: Base _Dir:
sk: Základný A_dresár:

en: _Pattern:
sk: Vz_or:

en: _Recursive:
sk: Rek_urzívne:

en: <b>Contains</b>
sk: <b>Obsahuje</b>

en: Pa_ttern:
sk: Vz_or:

en: Is rege_x:
sk: _Regulárny výraz:

en: Select files
sk: Vyberte súbory

en: Open URL
sk: Otvoríť URL

en: _Continue save
sk: Pokračovať v ukladaní

en: A backupfile for %s could not be created. If you continue, this file will be overwritten.
sk: Zálohu súboru %s nie je možné vytvoriť. Ak budete pokračovať, súbor sa prepíše.

en: File backup failure
sk: Zálohovanie súboru se nepodarilo

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: File %s exists and is open, overwrite?
sk: Súbor %s existuje a je otvorený, prepísať?

en: The file you have selected is being edited in Bluefish.
sk: Súbor, ktorý ste vybrali sa práve edituje v Bluefish.

en: A file named "%s" already exists.
sk: Súbor pomenovaný "%s" už existuje.

en: Do you want to replace the existing file?
sk: Chcete prepísať existujúci súbor?

en: File:
    "
sk: Súbor:
    "

en: Save in progress!
sk: Ukladá sa!

en: Save
sk: Uložiť

en: Save %s as
sk: Uložiť %s ako

en: Close _Without Saving
sk: Zavrieť _bez uloženia

en: Save changes to "%s" before closing?
sk: Uložiť zmeny do "%s" pred uzavrením?.

en: If you don't save your changes they will be lost.
sk: Ak súbor neuložíte, zmeny budú stratené.

en: Choose per _File
sk: Vybrať _po súbore

en: Close _All
sk: Zavri_eť všetko

en: _Save All
sk: Uložiť vš_etko

note: file is deleted on disk, what do we do now ?
en: File name: %s
sk: Název súboru: %s

en: File disappeared from disk
sk: Súbor zmizol z disku

en: _Ignore
sk: _Ignorovať

en: _Reload
sk: Načítať z_nova

note: build a list of filters
en: All files
sk: Všetky súbory

en: Mime type
sk: Mime typ

en: Icon
sk: Ikona

en: %d of %d
sk: %d z %d

en: Select File
sk: Vyberte súbor

en: Character _Encoding:
sk: Kódovanie

en: Automatic detection
sk: Automatická detekcia

en: Untitled
sk: Nepomenovaný

en: Enabled
sk: Zapnuté

en: Label
sk: Popis

en: Foreground color
sk: Farba popredia

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Command
sk: Príkaz

en: Default browser
sk: Predvolený prehliadač

en: Pattern
sk: Vzorka

en: File #
sk: Súbor #

en: Line #
sk: Riadok #

en: Output #
sk: Výstup #

en: File
sk: Súbor

en: Continue save
sk: P_okračovať v ukladaní

en: Abort save
sk: Prerušiť ukladanie

en: Ask what to do
sk: Opýtať sa, čo robiť

en: Nothing
sk: ničoho

en: Modified time and file size
sk: času úpravy a veľkosti súboru

en: Modified time
sk: času úpravy

en: File size
sk: veľkosti súboru

en: left
sk: vľavo

en: right
sk: vpravo

en: top
sk: hore

en: bottom
sk: dole

en: Edit preferences
sk: Predvoľby

en: Text styles
sk: Štýl textu

en: Files
sk: Súbory

en: User interface
sk: Rozhranie

en: Dimensions
sk: Dimenzia

note: arr = array_from_arglist(_("Java programming"),"1", "java:image:jsp", NULL); main_v->globses.filefilters = g_list_append(main_v->globses.filefilters, arr);
en: Images
sk: Obrázky

en: External commands
sk: Externé príkazy

en: External filters
sk: Externé filtre

en: Output parsers
sk: Výstupné parsery

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Enter Bluefish project filename
sk: Zadajte meno súboru projektu Bluefish

en: Select Bluefish project filename
sk: Vyberte súbor projektu Bluefish

en: Create New Project
sk: Vytvoriť nový projekt

en: Edit Project
sk: Upraviť projekt

en: Project _Name:
sk: Názov projektu:

en: Create _Project
sk: Vytvoriť _projekt

en: Create project
sk: Vytvoriť projekt

en: Create project with currently opened documents
sk: Vytvoriť projekt s práve otvorenými dokumentami

en: Create empty project
sk: Vytvoriť prázdný projekt

en: weblint HTML checker
sk: weblint HTML parser

en: tidy HTML validator
sk: tidy HTML validátor

en: xmllint XML checker
sk: xmllint XML parser

en: Untitled Project
sk: Nepomenovaný Projekt

en: C programming
sk: Programovanie v C

en: Web files
sk: Webové súbory

en: Hide objectfiles
sk: Skrýť objektové súbory

en: Forward from cursor position
sk: Za pozíciou kurzora

en: Normal
sk: Normálny

en: Uppercase
sk: Nahradiť velkými písmenami

en: Lowercase
sk: Nahradiť malými písmenami

en: Match Patter_n:
sk: Nájsť výraz:

en: Replace T_ype:
sk: Spôsob nahradenia:

en: Sco_pe:
sk: Oblasť

en: Case sensitive _matching
sk: Rozlišovať malé/veľké písmená

en: Only match if case (upper/lower) is identical.
sk: Vyhľadá sa len keď budú rovnaké aj veľké / malé písmená.

en: Replace _All
sk: Nahr_adiť všetko

en: _Replace
sk: _Nahradiť

en: Undo in _all documents
sk: Späť vo všetkých dokumentoch

en: Undo only _this document
sk: Vrátiť len tento dokument

en: Undo this change in all documents?
sk: Vrátiť túto zmenu vo všetkých dokumentoch?

en: This change concerns multiple documents.
sk: Táto zmena ovplyvní viacero dokumentov.
