Bluefish 2.2.11 - en to nl translation catalogue (860 entries)

en: Code and text editor with many web and software development extras
nl: Code en Tekst editor met veel web- en software-ontwikkel hulpmiddelen

en: Bluefish is a powerful editor targeted towards programmers and web developers, with many options to write code, scripts and websites. Bluefish supports many programming and markup languages and has many features, but is still a very fast and lightweight application.
nl: Bluefish is een krachtige editor gericht op programmeurs en web-ontwikkelaars, met veel extra's om code, scripts en websites te schrijven. Bluefish ondersteunt vele programmeer- en opmaaktalen, heeft veel mogelijkheden, maar is tegelijkertijd een snelle en lichtgewicht applicatie.

en: A selection of the features:
nl: Een selectie van de mogelijkheden:

en: Well done syntax highlighting which for example supports languages inside languages (e.g. Javascript inside HTML inside PHP)
nl: Goede syntax-highlighting die binnen in een taal een andere taal ondersteunt (bijv. JavaScript in HTML in PHP)

en: All kind of powerful editor features like auto indenting and auto completion for many functions and libraries in many programming languages
nl: Allerlei krachtige editoropties zoals automatisch inspringen en automatisch aanvullen van namen van vele functies en uit bibliotheken van veel programmeertalen

en: Project support
nl: Projectondersteuning

en: Support for remote files over ftp, sftp, webdav, etc
nl: Ondersteuning voor bestanden op servers, via ftp, sftp, webdav, et cetera

en: Powerful multi-file and regex capable search and replace engine
nl: Krachtige zoek- en vervangmogelijkheden met reguliere expressie ondersteuning

en: Customizable integration of external programs such as pylint, make, etc
nl: Configureerbare integratie met externe programmatuur zoals pylint, make, etc.

en: Snippets plugin to automate often used code
nl: Een "Snippets" plugin om veelgebruikte code te automatiseren

en: Code-aware in-line spell checking
nl: Spellingcontrole die rekening houdt met programmeercode

en: Zencoding or Emmet support
nl: Zencoding- of Emmet-ondersteuning

en: Bookmarks
nl: Bladwĳzers

en: If you are an occasional coder who is in need for a simple to learn editor, or a heavy coder who dislikes heavy IDE's like eclipse or netbeans, Bluefish is your editor of choice!
nl: Als je af en toe programmeert, en je zoekt een makkelijk te gebruiken editor, of je bent een professionele programmeur die niet van zwaar opgetuigde IDE's als Eclipse of Netbeans houdt, dan is Bluefish de editor voor jou!

en: development
nl: ontwikkeling

en: programming
nl: programmeren

en: The Bluefish main window showing the application
nl: Het Bluefish hoofdscherm

en: programming;code;web;editor;development;html;php;python;
nl: programming;code;web;ontwikkeling;development;html;php;python;

en: Bluefish project file
nl: Bluefish-projectbestand

en: Bluefish language definition file
nl: Bluefish-taaldefinitiebestand

en: Collapse all
nl: Alles inklappen

en: Expand all
nl: Alles uitklappen

en: Collapse %s
nl: %s inklappen

en: Expand %s
nl: %s uitklappen

en: Spell check language
nl: Taal voor spellingcontrole

en: Add to dictionary
nl: Voeg toe aan woordenboek

en: Ignore spelling
nl: Negeer spelling

en: Insert special characters as entities
nl: Speciale karakters als entiteiten invoegen

en: Filebrowser
nl: Bestandsbeheerder

en: Goto Line:
nl: Ga naar regel:

en: Find:
nl: Zoek:

en: Regular expression (pcre)
nl: Reguliere expressie (pcre)

en: Case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig zoeken

en: Dot character matches newlines
nl: Punt in reguliere expressie komt overeen met regeleinden

en: Pattern contains backslash escaped sequences
nl: Patroon bevat escape-sequence met backslash

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: New Bluefish Window
nl: Nieuw Bluefish-venster

en: <i>Every toolbar, menubar, statusbar and sidebar enabled by default.</i>
nl: <i>Elke toolbalk, menubalk, statusbalk en zijbalk standaard geactiveerd.</i>

en: <i>Default user interface with the HTML toolbar enabled.</i>
nl: <i>SDtandaard gebruikersinterface met de HTML toolbalk.</i>

en: <i>Default user interface with menu, main toolbar, sidebar and statusbar.</i>
nl: <i>Standaard gebruikersinterface met menu, hoofd toolbalk, zijbalk en statusbalk.</i>

en: <i>No toolbars, just menu, sidebar and statusbar.</i>
nl: <i>Geen toolbalken, alleen menu, zijbalk en statusbalk.</i>

en: <i>Nothing except the menu.</i>
nl: <i>Niks behalve het menu.</i>

en: Everything enabled
nl: Alles geactiveerd

en: Web development default
nl: Standaard voor web ontwikkeling

en: Programming default
nl: Standaard voor programmeren

en: Experienced users default
nl: Standaard voor ervaren gebruikers

en: Minimalistic
nl: Minimalistisch

en: Leave Fullscreen
nl: Volledige schermvulling verlaten

en: Fullscreen
nl: Volledige schermvulling

en: _File
nl: _Bestand

en: New From Template
nl: Open van sjabloon

en: Open _Recent
nl: _Recent geopend

en: _Edit
nl: Be_werken

en: _View
nl: B_eeld

en: _Tab Size
nl: _Tabgrootte

en: _Font Size
nl: _Lettergrootte

en: Language M_ode
nl: Taal_modus

en: Character _Encoding
nl: _Tekencodering

en: Reorder documents
nl: Documenten herordenen

en: _Go
nl: _Ga

en: _Tools
nl: E_xtra

en: _Commands
nl: _Commando's

en: _Output parsers
nl: _Uitvoerparser

en: For_mat
nl: Op_maken

en: _Insert
nl: _Invoegen

en: Con_vert
nl: Omzetten

en: _New
nl: _Nieuw

en: New file
nl: Nieuw bestand

en: New _Window
nl: Nieuw _Venster

en: New window
nl: Nieuw venster

en: Close Win_dow
nl: Sluit _Venster

en: Close window
nl: Sluit venster

en: _Open...
nl: _Openen...

en: Open file
nl: Open bestand

en: Open Ad_vanced...
nl: _Geavanceerd Openen...

en: Open advanced
nl: Geavanceerd openen

en: Open _from Selection
nl: Open van _Selectie

en: Open from Selection
nl: Open van Selectie

en: _Quit
nl: A_fsluiten

en: Quit Bluefish
nl: Bluefish afsluiten

en: Preference_s...
nl: Voorkeuren...

en: Edit Preferences
nl: Voorkeuren aanpassen

en: Select _All
nl: _Alles Selecteren

en: Select all
nl: _Alles selecteren

en: Toggle Boo_kmark
nl: _Bladwĳzer aan/uitzetten

en: Toggle bookmark
nl: Bladwĳzer aan/uitzetten

en: _Add or Remove...
nl: Voeg toe of Verwijder...

en: Add or remove character encoding
nl: Verwijder of voeg codering toe

en: Floati_ng Window
nl: _Zwevend Venster

en: Open current document in floating window
nl: Open huidige document in zwevend venster.

en: _Increase
nl: Vergroten

en: Increase document font size
nl: Vergroot fontgrootte

en: _Decrease
nl: Verkleinen

en: Decrease document font size
nl: Verklein fontgrootte

en: _Reset
nl: Herstellen

en: Reset document font size
nl: Herstel fontgrootte

en: Increase document tab size
nl: Vergroot tabgrootte

en: Decrease document tab size
nl: Verklein tabgrootte

en: Reset document tab size
nl: Herstel tabgrootte

en: Rescan Synta_x & Spelling
nl: Synta_x en Spelling Verversen

en: Rescan document highlighting
nl: Ververs syntaxherkenning

en: Rescan Synta_x
nl: Synta_x verversen

en: _New Project...
nl: _Nieuw Project...

en: New project
nl: Nieuw project

en: _Synchronize Text Block
nl: Synchroniseer tekstblok

en: Synchronize text block
nl: Synchroniseer tekstblok

en: _Toggle Comment
nl: Commen_taar aan/uit

en: Toggle comment
nl: Commentaar aan/uit

en: Select _Block
nl: Selecteer _Blok

en: Select block, use multiple times to select parent blocks
nl: Selecteer blok, herhaal om omsluitend blok te selecteren

en: Select _Identifier
nl: Selecteer _identifier

en: Select identifier
nl: Selecteer identifier

en: D_uplicate Line
nl: Regel D_upliceren

en: Duplicate the current line
nl: Actieve regel dupliceren

en: _Delete Line
nl: Regel verwĳderen

en: Delete the current line
nl: Actieve regel verwijderen

en: _Word Count
nl: Aantal _Woorden

en: Word count
nl: Aantal woorden

en: Lorem Ipsum generator
nl: Lorem Ipsum-generator

en: Insert Relative Filename
nl: Relatieve bestandsnaam invoegen

en: Insert Absolute Filename
nl: Absolute bestandsnaam invoegen

en: Indenting to S_paces
nl: Inspringen naar S_paties

en: Indenting to spaces
nl: Inspringen naar spaties

en: Indenting to T_abs
nl: Inspringen naar T_abs

en: Indenting to tabs
nl: Inspringen naar tabs

en: _Join Lines Together
nl: Regels Sa_menvoegen

en: Join lines together
nl: Regels Sa_menvoegen

en: Split Lines on Right _Margin
nl: Regels S_plitsen op Rechtermarge

en: Split lines on right margin
nl: Regels splitsen op rechtermarge

en: Merge Lines Into Col_umns
nl: Voeg Regels Samen In _Kolommen

en: Merge lines into columns
nl: Voeg regels samen in _kolommen

en: Rewrap _Lines
nl: Regelomloop herzien

en: Rewrap lines
nl: Regelomloop herzien

en: Strip T_railing Whitespace
nl: Verwijder _naloopspaties

en: Strip trailing whitespace
nl: Verwijder naloopspaties

en: Javascript beautifier
nl: JavaScript opschonen

en: Preview in browser
nl: Voorbeeld in browser

en: _Full Screen
nl: _Volledige schermvulling

en: Full screen
nl: Volledige schermvulling

en: _Main Toolbar
nl: _Hoofd-werkbalk

en: Show main toolbar
nl: Hoofd-werkbalk

en: _Side Pane
nl: _Zĳpaneel

en: Show side pane
nl: Zĳpaneel

en: _Output Pane
nl: _Uitvoerpaneel

en: Show output pane
nl: Toon uitvoerpaneel

en: Status_bar
nl: _Statusbalk

en: Show statusbar
nl: Statusbalk

en: Auto _Completion Popup
nl: Popup automatisch aanvullen

en: Show auto completion popup
nl: Toon popup automatisch aanvullen

en: _Auto Indent
nl: Automatisch _Inspringen

en: Auto indent
nl: Automatisch _inspringen

en: Highlight Block _Delimiters
nl: Blokeinden Oplichten

en: Highlight block delimiters
nl: Blokeinden oplichten

en: _Highlight Syntax
nl: Synta_x Weergeven

en: Highlight syntax
nl: Syntax weergeven

en: Show _Blocks
nl: Toon _blokken

en: Show blocks
nl: Toon _blokken

en: Show Line N_umbers
nl: _Regelnummers Weergeven

en: Show line numbers
nl: Regelnummers weergeven

en: Show Right _Margin
nl: Toon Rechter_marge

en: Show right margin
nl: Toon Rechtermarge

en: Show Split _View
nl: _Gesplitst Beeld

en: Show split view
nl: Gesplitst beeld

en: Show V_isible Spacing
nl: Zichtbare _Witruimte

en: Show visible spacing
nl: Zichtbare witruimte

en: Show Indenting
nl: Markeer inspringniveau

en: Show indenting
nl: Markeer inspringniveau

en: _Wrap Text
nl: Regelomloop inschakelen

en: Wrap text
nl: Regel_omloop inschakelen

en: _Close
nl: Sluiten

en: Close current file
nl: Huidige bestand sluiten

en: Close A_ll
nl: A_lles sluiten

en: Close all files
nl: Alle documenten sluiten

en: _Save
nl: Opslaan

en: Save current file
nl: Huidige bestand opslaan

en: Save _as...
nl: Opslaan _als...

en: Save file as
nl: Bestand opslaan als

en: Sav_e All
nl: All_es opslaan

en: Save all files
nl: Alle bestanden opslaan

en: Rever_t to Saved
nl: _Terug naar Opgeslagen

en: Reload current file
nl: Huidige bestand herladen

en: Save a cop_y...
nl: Kopie opslaan...

en: Save a copy
nl: Kopie opslaan

en: Save as Template...
nl: Opslaan als sjabloon...

en: Save contents as template
nl: Sla inhoud op als sjabloon

en: _Insert...
nl: _Invoegen...

en: Insert file
nl: Bestand invoegen

note: Required to move here to disable sensitivity on OSX
en: Rena_me...
nl: _Hernoemen...

en: Rename file
nl: Bestand hernoemen

en: _Indent
nl: _Inspringen

en: Indent
nl: Inspringen

en: Unin_dent
nl: _Terugspringen

en: Unindent
nl: Terugspringen

en: F_irst Bookmark
nl: Eerste _Bladwĳzer

en: Goto first bookmark
nl: Naar eerste bladwĳzer

en: L_ast Bookmark
nl: L_aatste Bladwĳzer

en: Goto last bookmark
nl: Naar laatste bladwĳzer

en: N_ext Bookmark
nl: Volgende Blad_wĳzer

en: Goto next bookmark
nl: Naar volgende bladwĳzer

en: P_revious Bookmark
nl: Vorige Bla_dwijzer

en: Goto previous document
nl: Naar vorig document

en: Move Tab _Left
nl: Verschuif Tabblad naar _Links

en: Move current tab left
nl: Verschuif Tabblad naar Rechts

en: Move Tab _Right
nl: Verschuif Tabblad naar _Rechts

en: Move current tab right
nl: Huidige tabblad naar rechts verplaatsen

en: Sort by filename
nl: Sorteer op bestandsnaam

en: Sort by full path
nl: Sorteer op volledig pad

en: Goto most recent document
nl: Ga naar meest recente document

en: _First Document
nl: _Eerste Document

en: Goto first document
nl: Naar eerste document

en: _Last Document
nl: _Laatste Document

en: Goto last document
nl: Naar laatste document

en: _Next Document
nl: Vol_gende Document

en: Goto next document
nl: Naar volgende document

en: _Previous Document
nl: Vori_ge document

en: _Goto Line
nl: _Ga naar regel

en: Goto line
nl: Ga naar regel

en: Goto Line Number from _Clipboard
nl: Ga Naar Regelnummer uit _Klembord

en: Goto line number in clipboard or selection
nl: Ga naar regelnummer in klembord of selectie

en: _Jump to Reference
nl: _Spring naar Referentie

en: Jump to reference
nl: Spring naar referentie

en: Jump to Matching Block Boundary
nl: Spring naar bijbehorende blokmarkering

en: Cu_t
nl: K_nippen

en: Cut
nl: Knippen

en: _Copy
nl: _Kopiëren

en: Copy
nl: Kopiëren

en: _Paste
nl: _Plakken

en: Paste
nl: Plakken

en: Paste Specia_l
nl: Plakken Speciaa_l

en: Paste Special
nl: Plakken Speciaal

en: _Find
nl: _Zoek

en: Show find bar
nl: Zoekbalk weergeven

en: Find A_gain
nl: Opnieuw Zoeken

en: Find again
nl: Opnieuw zoeken

en: Find from Clip_board
nl: Zoek in Klembord

en: Find from clipboard or selection
nl: Zoek in klembord of selectie

en: Ad_vanced Find & Replace...
nl: Geavanceerd Zoeken & _Vervangen...

en: Advanced Find and Replace
nl: Geavanceerd Zoeken en Vervangen

en: Save & _close
nl: Opslaan & sl_uiten

en: Save & close project
nl: Project opslaan en sluiten

en: Save project
nl: Project opslaan

en: Save project as
nl: Project opslaan als

en: _Edit Project Options...
nl: Project_voorkeuren...

en: Edit project options
nl: Projectvoorkeuren

en: _Undo
nl: _Ongedaan maken

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: U_ndo All
nl: Alles _Ongedaan Maken

en: Undo All
nl: Alles Ongedaan Maken

en: _Redo
nl: Op_nieuw

en: Redo
nl: Opnieuw

en: R_edo All
nl: A_lles Opnieuw

en: Redo All
nl: Alles Opnieuw

en: Always use this syntax for files of type %s ?
nl: Altijd deze syntax voor bestandstype %s ?

en: _Spell Check
nl: _Spellingcontrole

en: Text area to filter
nl: Te filteren tekst

en: All text
nl: Alle tekst

en: Selected text only
nl: Alleen geselecteerde tekst

en: Never ask again
nl: Nooit meer vragen

en: Select the block to sync to other pages. Include the start-of-block and end-of-block markers in your selection.
nl: Selecteer het blok dat gesynchroniseerd moet worden, inclusief de begin- en eindemarkeringen van het blok

en: To proceed with the current selection click forward.
nl: Om verder te gaan met de huidige selectie: klik volgende.

en: Below is the block, including start and end marker. Please <b>select the start marker</b> in the text below.
nl: Hieronder is het blok, inclusief de begin- en eindemarkering. <b>Selecteer de beginmarkering</b> in de tekst hieronder.

en: Please <b>select the end marker</b> in the text below.
nl: <b>Selecteer de eindemarkering</b> in the tekst hieronder.

en: Will replace the text between <i>%s</i> and <i>%s</i> in all documents opened in this window.
    <b>Proceed?</b>
nl: Tekst tussen <i>%s</i> en <i>%s</i> zal in alle documenten in dit venster vervangen worden.
    <b>Doorgaan?</b>

en: <span foreground="red" weight="bold">Please select the block of text to synchronize.</span>
nl: <span foreground="red" weight="bold">Selecteer het blok tekst dat gesynchroniseerd moet worden.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">This marker exists more than once in the block.</span>
nl: <span foreground="red" weight="bold">Deze markering komt meerdere keren voor in het blok tekst.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the start of the block.</span>
nl: <span foreground="red" weight="bold">Selecteer de tekst die het begin van het blok markeert.</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Select the text that marks the end of the block.</span>
nl: <span foreground="red" weight="bold">Selecteer de tekst die het einde van het blok markeert.</span>

en: Visit us at http://bluefish.openoffice.nl
nl: Bezoek ons op http://bluefish.openoffice.nl

en: Open in existing window.
nl: Open in bestaand venster.

en: Open in new window.
nl: Open in nieuw venster.

en: Print version information.
nl: Print versie-informatie.

en: Error parsing command line options. %s
    Please run: %s -?
nl: Fout bij het lezen van de opdrachtregel-opties. %s
    Probeer: %s -?

en: _Name:
nl: Naam:

en: _Description:
nl: Beschrĳving:

en: _Temporary
nl: _Tĳdelĳk

en: Temporary
nl: Tĳdelĳk

en: Do you really want to delete %s?
nl: Weet u zeker dat u %s wilt verwĳderen ?

en: Delete permanent bookmark.
nl: Verwĳder permanente bladwĳzer.

en: Delete all bookmarks.
nl: Verwĳder alle bladwĳzers.

en: Do you really want to delete all bookmarks for %s?
nl: Weet u zeker dat u alle bladwĳzers voor %s wilt verwĳderen ?

en: Delete bookmarks?
nl: Bladwĳzers verwĳderen?

en: Edit bookmark
nl: Bladwĳzer bewerken

en: Bookmark menu
nl: Bladwĳzermenu

en: Show Bookmark
nl: Toon Bladwĳzer

en: Show File
nl: Toon Bestand

en: Bookmark search menu
nl: Bladwĳzerzoekmenu

en: _Edit...
nl: Be_werken

en: _Delete
nl: Verwĳderen

en: Delete bookmark
nl: Verwĳder bladwĳzer

en: Delete All
nl: Verwĳder alles

en: Delete all bookmarks
nl: Verwĳder alle bladwĳzers.

en: Delete All in Document
nl: Verwĳder Alles in Document

en: Delete all bookmarks in document
nl: Verwĳder alle bladwĳzers in document

en: Delete temporary in Document
nl: Verwĳder tijdelijke in Document

en: Delete temporary bookmarks in document
nl: Verwĳder tijdelijke bladwĳzers in document

en: Permanent by default
nl: Standaard permanent

en: Follow active document
nl: Volg actief document

en: Follow cursor
nl: Volg cursor

en: Follow cursor position
nl: Volg cursorpositie

en: By Name
nl: Met Naam

en: By Full Path
nl: Met Volledig Pad

en: By Full URI
nl: Met Volledige URI

en: Content
nl: Inhoud

en: Name
nl: Naam

en: Name & Content
nl: Naam & Inhoud

en: First bookmark
nl: Eerste bladwĳzer

en: Previous bookmark
nl: Vorige bladwĳzer

en: Next bookmark
nl: Volgende bladwĳzer

en: Last bookmark
nl: Laatste bladwĳzer

en: Name:
nl: Naam:

en: 
    Language mode:
nl: 
    Taalmodus:

en: 
    Encoding:
nl: 
    Codering:

en: 
    Mime type:
nl: 
    Mime-type:

en: 
    Permissions: %s
    Uid: %u Gid: %u
nl: 
    Permissies: %s
    UID:%u GID:%u

en: 
    Size (on disk):
nl: 
    Grootte (op schĳf):

en: 
    Last modified:
nl: 
    Laatst gewijzigd:

en: Untitled %d
nl: Naamloos %d

en: Changed tab width to %d
nl: Tabgrootte veranderd naar %d

en: Document %s is already open in another Bluefish window.
nl: Document %s is al geopend in een ander Bluefish-venster.

en: Move to this window
nl: Verplaats naar dit venster

en: Open readonly
nl: Open alleen-lezen

en: Do not open
nl: Niet openen

en: Ln: %d, Col: %d, Char: %d, Blocks: %d
nl:  Rg: %d, Kol: %d, Kar: %d, Blokken: %d

en: Unknown
nl: Onbekend

en: _No
nl: _Nee

en: _Split
nl: Op_splitsen

en: File contains very long lines. Split these lines?
nl: Het bestand bevat zeer lange regels. Opsplitsen?

en: The lines in this file are longer than Bluefish can handle with reasonable performance. This split function, however, is unaware of any language syntax, and may replace spaces or tabs with newlines in any location, or insert newlines if no spaces or tabs are found.
nl: De regels in dit bestand zijn langer dan Bluefish kan verwerken met normale snelheid. De opsplitsfunctie houdt echter geen rekening met de syntax van de taal, en kan spaties en tabs op elke plek vervangen door regeleinden, of nieuwe regeleinden toevoegen als er geen spaties of tabs gevonden worden.

en: _Convert
nl: _Omzetten

en: File '%s' is not a valid text file.
    The file might be corrupted, truncated, or in an unexpected encoding.
nl: Bestand '%s' is geen valide tekstbestand.
    Het bestand is beschadigd of op onbekende wijze gecodeerd.

en: Bluefish can convert this file into a valid one by replacing illegal symbols with spaces. Convert?
nl: Bluefish kan dit bestand openen door onbekende symbolen door spaties te vervangen. Doorgaan?

en: File is opened in read-only mode since it differs from original one.
    %lu characters were replaced by space
nl: Bestand is alleen-lezenmodus geopend omdat het verschilt van origineel.
    %lu onbekende symbolen zijn vervangen door spaties.

en: Use 'Save As' to save it with different name and make editable
nl: Gebruik 'Opslaan als' om het document te kunnen bewerken

en: Add bookmark
nl: Bladwĳzer toevoegen

en: Exit fullscreen
nl: Sluit volledige schermvulling

note: if (main_v->props.backup_abort_action == 2) we have to ask the user we have to ask the user what to do
en: _Abort save
nl: Opslaan afbreken

en: _Continue save in UTF-8
nl: Opslaan hervatten in UTF-8

en: Failed to convert %s to character encoding %s. Encoding failed on character '%s' at line %d column %d
    
    Continue saving in UTF-8 encoding?
nl: Converteren van %s naar codering %s mislukt. Codering faalde op karakter %s op regel %d kolom %d
    
    Doorgaan met opslaan in UTF-8 codering?

en: File encoding conversion failure
nl: Bestandscodering-conversiefout

en: Previously:
nl: Voorheen:

en: Unable to open file
nl: Kan bestand niet openen

en: If you revert "%s" to your last saved copy, your current changes will be permanently lost.
nl: Als u "%s" terugdraait naar de laatst opgeslagen versie, gaan uw huidige wijzigingen verloren.

en: Revert changes to last saved copy?
nl: Veranderingen terugdraaien tot laatst opgeslagen versie?

en: _Retry
nl: Opnieuw

en: Retry _all failed
nl: Alle mislukte opnieuw

en: Close all _failed
nl: Alle mislukte sluiten

en: File
nl: Bestand

en:  failed to load.
nl:  laden mislukt.

en: File failed to load
nl: Bestand laden mislukt

en: Select file to insert
nl: Selecteer bestand om in te voegen

en: No file to insert
nl: Geen bestand om in te voegen

en: Save pasted image as
nl: Geplakte afbeelding opslaan als

en: Paste special
nl: Plakken speciaal

en: No compatible clipboard data found
nl: Geen compatibele klembordinhoud

en: Paste as _HTML
nl: Plak als _HTML

en: Paste as HTML with _JPG
nl: Plakken als HTML met _JPG

en: Paste as plain text
nl: Invoegen zonder opmaak

en: %d line | %d lines
nl[0]: %d regel
nl[1]: %d regels

en: %d word | %d words
nl[0]: %d woord
nl[1]: %d woorden

en: %d character | %d characters
nl[0]: %d karakter
nl[1]: %d karakters

en: Selection statistics:
nl: Selectiestatistieken:

en: Statistics:
nl: Statistieken:

en: Lines into columns
nl: Regels in kolommen

en: Number of columns:
nl: Aantal kolommen:

en: Spread lines horizontally
nl: Verspreid regels horizontaal

en: Column separator:
nl: Kolomscheidingsteken:

en: Fill empty entries:
nl: Vul lege plaatsen:

en: Number of _paragraphs:
nl: Aantal _paragrafen:

en: Number of _sentences:
nl: Aantal _zinnen:

en: Insert plain text
nl: Invoegen zonder opmaak

en: Insert in <li>
nl: Invoegen in <li>

en: Insert in <p>
nl: Invoegen in <p>

en: Number of paragraphs
nl: Aantal paragrafen

en: Number of sentences
nl: Aantal zinnen

en: Javascript Beautify
nl: JavaScript Opschonen

en: _Indent size:
nl: _Inspringgrootte:

en: Use _tabs to indent, not spaces
nl: Gebruik _tabs om in te springen, geen spaties

en: Do not _preserve existing line breaks
nl: Bestaande regeleinden niet in stand houden

en: More _jslint-compatible output
nl: Meer _jslint-compatibele uitvoer

en: _Decode printable chars encoded in \\xNN notation
nl: _Decodeer afdrukbare tekens in \\xNN notatie

en: Beautify only in _selection
nl: Alleen opschonen in _selectie

en: _Indent size
nl: _Inspringgrootte

en: _Available encodings:
nl: _Beschikbare coderingen:

en: Description
nl: Beschrĳving:

en: Encoding
nl: Codering

en: Encodings in _menu:
nl: Coderingen in menu:

en: Add or remove document encodings
nl: Verwijder of voeg coderingen toe

en: Supply extra arguments
nl: Voeg extra opties toe

en: Supply arguments to define %%a in '%s'
nl: Geef de opties die ingevuld worden voor %%a in '%s'

en: Internal error.
nl: Intern probleem.

en: This command requires the current document to have a file name. Please save your document first.
nl: Het document moet opgeslagen zijn voor dit commando. Sla uw bestand eerst op.

en: This command requires the current document to be a local file. Please save your document to a local file.
nl: Het bestand moet lokaal opgeslagen zijn voor dit commando. Sla uw bestand lokaal op.

en: External commands cannot have an output defined. Please fix this command in the preferences.
nl: Externe commando's ondersteunen geen uitvoer. Verbeter dit commando in de voorkeuren.

en: This command has multiple inputs. Please fix this command in the preferences.
nl: Dit commando heeft meer dan één invoer. Verbeter het commando in de voorkeuren.

en: This command has multiple outputs. Please fix this command in the preferences.
nl: Dit commando heeft meerdere uitvoeren. Verbeter het commando in de voorkeuren.

en: Failed to create a command for %s.
    %s
nl: Commando maken voor %s is mislukt.
    %s

en: Failed to create a command
nl: Commando maken mislukt

en: The command %s exited with error code %d. %s
nl: Commando %s is gestopt met foutcode %d. %s

en: Probably this application is not installed on your system.
nl: Waarschijnlijk is deze applicatie niet geïnstalleerd op uw systeem.

en: Command returned error code
nl: Het commando heeft een foutcode afgeleverd

en: Command returned an error and no data
nl: Het commando heeft een foutcode afgeleverd en geen data

en: Set documentroot and webroot
nl: Zet documentroot en webroot

en: The <i>documentroot</i> is the place where Bluefish finds the file,
    the <i>webroot</i> is the location where those same files can be viewed on the webserver
nl: De <i>documentroot</i> is de locatie waar Bluefish de bestanden ziet,
    de <i>webroot</i> is de locatie waar dezelfde files te bekijken zijn via de webserver

en: Move/rename %s to
nl: Verplaats/hernoem %s naar

en: Could not rename
nl: Kon niet hernoemen

en: New directory
nl: Nieuwe directory

note: Do we really need to display the full path here? * * Having the filename in the both the primary and secondary text seems to be redundant. * Set back to just the primary text for now. * --> Sometimes you can have a file in many directories (e.g. Makefile.in, index.html) * and then this might give yo
en: Are you sure you want to delete
    "%s"?
nl: Weet u zeker dat u
    "%s" wilt verwĳderen?

en: If you delete %s, it will be permanently lost.
nl: Als u %s verwĳderd, dan zal het permanent zĳn.

en: File Browser menu
nl: Bestandsbeheermenu

en: _Open
nl: Open

en: Open _Advanced...
nl: Open Geavanceerd...

en: Search files...
nl: Zoek bestanden...

en: Search files
nl: Zoek bestanden

en: Rena_me
nl: Hernoemen

en: Rename
nl: Hernoemen

en: New _File
nl: Nieuw bestand

en: _New Directory
nl: Nieuwe directory

en: Insert _link
nl: _Link invoegen

en: Insert link
nl: Link invoegen

en: _Refresh
nl: Verversen

en: Refresh
nl: Verversen

en: _Set as base dir
nl: Gebruik als basismap

en: Set as base directory
nl: Gebruik als basismap

en: Set as document root
nl: Gebruik als documentroot

en: Show Full _Tree
nl: Toon Volledige Boom

en: Show full tree
nl: Toon volledige boom

en: View Mode
nl: Weergavemodus

en: New Filter
nl: Nieuw filter

en: New filter
nl: Nieuw filter

en: Edit Filter
nl: Filter bewerken

en: Edit filter
nl: Filter bewerken

en: Delete Filter
nl: Filter verwĳderen

en: Delete filter
nl: Filter verwĳderen

en: Follow Active Document
nl: Volg Actief Document

en: Show Backup Files
nl: Laat reservebestanden zien

en: Show backup files
nl: Laat reservebestanden zien

en: Show Hidden Files
nl: Toon verborgen bestanden

en: Show hidden files
nl: Toon verborgen bestanden

en: Dual
nl: Gesplitst

en: Flat
nl: Plat

en: Tree
nl: Boom

en: <b>%s</b>
    which is the equivalent of
    <b>%s%s</b>
nl: <b>%s</b>
    wat het equivalent is van
    <b>%s%s</b>

en: Still loading %d file, finished %s | Still loading %d files, finished %s
nl[0]: Nog steeds bezig met %d bestand, %s is gereed
nl[1]: Nog steeds bezig met %d bestanden, %s is gereed

en: All files loaded, finished %s, %d document open | All files loaded, finished %s, %d documents open
nl[0]: Alle bestanden geladen, klaar met %s, %d document open
nl[1]: Alle bestanden geladen, klaar met %s, %d documenten open

en: Finished advanced open, %d document open. | Finished advanced open, %d documents open.
nl[0]: Geavanceerd openen gereed, %d document open.
nl[1]: Geavanceerd openen gereed, %d documenten open.

en: _Skip
nl: Overslaan

en: _Overwrite
nl: Overschrĳven

en: %s cannot be copied, it already exists, overwrite?
nl: %s kan niet gekopieerd worden, het bestaat al, overschrĳven?

en: Overwrite file?
nl: Bestand overschrĳven?

en: Autosave in progress...
nl: Automatisch opslaan bezig...

en: Started open advanced...
nl: Open geavanceerd gestart...

en: Select basedir
nl: Selecteer basismap

en: Advanced open file selector
nl: Geavanceerde bestandsselectie

en: <b>Files</b>
nl: <b>Bestanden</b>

en: Base _Dir:
nl: Basismap:

en: _Pattern:
nl: _Patroon:

en: Pattern matches _full path:
nl: Patroon beschrijft volledige pad:

en: _Recursive:
nl: _Recursief:

en: Ma_x recursion:
nl: Ma_ximum recursie:

en: <b>Contains</b>
nl: <b>Bevat</b>

en: Pa_ttern:
nl: Patroon:

en: Is rege_x:
nl: Is reguliere expressie:

en: Select files
nl: Kies bestanden

en: _Continue save
nl: Doorgaan met opslaan

en: A backupfile for %s could not be created. If you continue, this file will be overwritten.
nl: Een reservebestand voor %s kon niet worden gemaakt. Als u doorgaat zal dit bestand worden overschreven.

en: File backup failure
nl: Reservekopie-fout

en: Could not save file
nl: Kon bestand niet opslaan

en: File changed on disk
nl: Bestand op schijf gewĳzigd

en: _Cancel
nl: _Annuleren

en: File %s exists and is open, overwrite?
nl: Bestand %s bestaat en is geopend, overschrĳven?

en: The file you have selected is being edited in Bluefish.
nl: Het bestand dat u heeft geselecteerd, is geopend in Bluefish.

en: A file named "%s" already exists.
nl: Een bestand genaamd "%s" bestaat al.

en: Do you want to replace the existing file?
nl: Wilt u het bestaande bestand vervangen?

en: File:
    "
nl: Bestand:
    "

en: " save is in progress
nl: " wordt opgeslagen

en: Save in progress!
nl: Opslaan bezig!

en: Save
nl: Opslaan

en: Save %s as
nl: Opslaan van %s als

en: Save copy of %s
nl: Kopie opslaan van %s

en: Close _Without Saving
nl: Sluiten Zonder Opslaan

en: Save changes to "%s" before closing?
nl: Veranderingen opslaan naar "%s" voor sluiten?

en: If you don't save your changes they will be lost.
nl: Als u niet opslaat, zullen de wijzigingen verloren gaan.

en: _Reopen
nl: He_ropen

en: Project "%s" failed to load
nl: Kon project "%s" niet laden

en: Do you want to reopen project from another location?
nl: Wilt u het project van een andere locatie openen?

en: Choose per _File
nl: Per bestand kiezen

en: Close _All
nl: Alles Sluiten

en: _Save All
nl: Alles Opslaan

en: One or more open files have been changed.
nl: Een of meer open bestanden zĳn gewĳzigd.

en: Save as template
nl: Opslaan als sjabloon

en: <span color="red">%d failure</span> | <span color="red">%d failures</span>
nl[0]: <span color="red">%d mislukt</span>
nl[1]: <span color="red">%d mislukt</span>

en: incomplete finished
nl: incompleet beëindigd

en: completed
nl: klaar

en: Local directory
nl: Lokale directory

en: Remote directory
nl: Directory elders

en: Delete deprecated files
nl: Verwijder verouderde bestanden

en: Include hidden files
nl: Inclusief verborgen bestanden

en: Include backup files
nl: Inclusief reservekopiebestanden

note: g_print("oldtimestr=%s, newtimestr=%s\n",oldtimestr,newtimestr);
en: Filename:%s changed on disk.
    
    Original modification time was %s
    New modification time is %s
    Original size was %s bytes
    New size is %s bytes
nl: Bestand %s is op schijf gewijzigd.
    
    Oorspronkelijke wĳzigingstĳd was %s
    Nieuwe wĳzigingstĳd is %s
    Oorspronkelijke grootte was %s bytes
    Nieuwe grootte is %s bytes

en: _Unset file name
nl: Bestandsnaam wissen

en: Retry later
nl: Probeer later

note: file is deleted on disk, what do we do now ?
en: File name: %s
nl: Bestandsnaam: %s

en: File disappeared from disk
nl: Bestand verdwenen van schĳf

en: _Ignore
nl: Negeren

en: _Reload
nl: Herladen

en: Check and reload all documents
nl: Controleer en herlaad alle documenten

note: build a list of filters
en: All files
nl: Alle bestanden

en: Hide files that match the filter
nl: Verberg bestanden die overeenkomen met het filter

en: Add pattern
nl: Voeg patroon toe

en: Mime type
nl: Mime-type

en: Icon
nl: Icoon

en: %d of %d
nl: %d van %d

en: Select File
nl: Kies Bestand

en: Character _Encoding:
nl: Karaktercodering:

en: Automatic detection
nl: Automatische detectie

en: <b>Keystroke choice</b>
nl: <b>Toetsencombinatie</b>

en: 
    Press requested key combination.
    Please use Ctrl, Shift, Alt key with any other key.
    <i>Esc to cancel, Delete to remove the accelerator.</i>
nl: 
    Druk gewenste toetsencombinatie.
    Gebruik Ctrl, Shift of Alt samen met een andere toets.
    <i>Gebruik Esc om te annuleren, of Delete om de sneltoets te verwijderen.</i>

en: Press shortcut key combination
nl: Druk sneltoetscombinatie in

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Line
nl: Regel

en: Output
nl: Uitvoer

en: The command %s exited with error code %d
nl: Commando %s is gestopt met foutcode %d

en: Failed to compile output parser pattern %s: %s
nl: Compileren van patroon %s is mislukt: %s

en: <b>What to print</b>
nl: <b>Wat te printen</b>

en: Print header
nl: Print koptekst

en: Print line numbers
nl: Print regelnummers

en: What to print
nl: Wat te printen

en: Untitled
nl: Naamloos

en: _Mime type:
nl: _Mime-type

en: None
nl: Geen

en: _Template:
nl: _Sjabloon:

en: <b>Options</b>
nl: <b>Opties</b>

en: Enable a_uto-completion
nl: A_utomatisch aanvullen inschakelen

en: Enable _block folding
nl: _Blok in- en uitklappen inschakelen

en: Display block stack in statusbar
nl: Blokniveau in statusbalk weergeven

en: Highlight block _delimiters
nl: B_lokuiteinden oplichten

en: _Highlight current line
nl: _Actieve regel oplichten

en: Show line _numbers
nl: Regelnummers weergeven

en: Show _right margin indicator
nl: Toon rechter marge-indicator

en: Auto indentin_g
nl: Automatisch insprin_gen

en: Wra_p lines
nl: Regel_omloop inschakelen

en: Enable syntax scanning
nl: Activeer syntaxherkenning

en: Show _visible spacing
nl: Witruimte weergeven

en: Show _indenting
nl: Markeer _inspringniveau

en: _Enable spell check
nl: Spellingcontrole inschakelen

en: <b>Tab Stops</b>
nl: <b>Tabstops</b>

en: Tab _width:
nl: Tab_breedte

en: Insert _spaces instead of tabs
nl: Gebruik _spaties voor inspringen, geen tabs

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Path to plugin
nl: Pad naar plugin

en: Extension
nl: Extensie

en: Mime-Type
nl: Mime-type

en: <small>Text styles are applied on top of each other. If multiple styles are applied to the same text, the top-most style in this list has the highest priority. Use drag and drop to re-order the text styles.</small>
nl: <small>Tekststĳlen worden over elkaar heen toegepast. Als meerdere stĳlen toegepast worden op dezelfde tekst, dan heeft de bovenste stĳl de hoogste prioriteit. Versleep tekststĳlen om ze anders te ordenen.</small>

en: Foreground color
nl: Voorgrondkleur

en: _Foreground color:
nl: _Voorgrondkleur

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: _Background color:
nl: _Achtergrondkleur

en: _Normal weight
nl: _Normaal gedrukt

en: Bold _weight
nl: _Vetgedrukt

en: Normal st_yle
nl: Normale _stijl

en: _Italic style
nl: _Schuingedrukt

en: _Spell check
nl: Spelling controleren

en: Add entry
nl: Regel toevoegen

en: Delete entry
nl: Regel verwĳderen

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (available for local files)
    %i temporary filename for input, equals %f if the document is not modified and local
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (available for local files)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
nl: <small><b>Invoeropties</b>
    begin met een | om standard input (stdin) te gebruiked
    %f lokale bestandsnaam (beschikbaar voor lokale bestanden)
    %i tĳdelĳke bestandsnaam voor invoer, is gelĳk aan %f als het document niet is gewĳzigd en lokaal is
    <b>Overige opties</b>
    %a extra opties die gevraagd worden als dit filter geactiveerd is
    %c lokale directory van bestand (beschikbaar voor lokale bestanden)
    %n bestandsnaam zonder pad (beschikbaar voor alle documenten met naam)
    %u URL (beschikbaar voor alle opgeslagen documenten)
    %p preview-URL als documentroot en previewmap zĳn ingesteld in de project-instellingen, anders identiek aan %u</small>

en: Command
nl: Commando

en: Default browser
nl: Standaardbrowser

en: Duplicate entry
nl: Dupliceer

en: Update defaults
nl: Standaardwaarden bijwerken

en: Reset all
nl: Alles herstellen

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (requires local file, cannot operate on selection)
    %i temporary filename for input
    <b>Output options</b>
    end with a | to read the output from the standard output
    %o temporary filename
    %t temporary filename for both input and output (for in-place-editing filters, cannot operate on selection)
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (requires local file)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
nl: <small><b>Invoeropties</b>
    begin met een | om standard input (stdin) te gebruiked
    %f lokale bestandsnaam (vereist een lokaal bestand, werkt niet met selecties)
    %i tijdelijke bestandsnaam voor invoer
    <b>Uitvoer opties</b>
    eindig met | om standard output (stdout) te gebruiken
    %o tijdelijke bestandsnaam
    %t tijdelijke bestandsnaam voor zowel invoer als uitvoer (voor in-de-plaats-bewerken filters) werkt niet met selecties
    <b>Overige opties</b>
    %a extra opties die gevraagd worden als dit filter geactiveerd wordt
    %c lokale directory van bestand (lokaal bestand nodig)
    %n bestandsnaam zonder pad (beschikbaar voor alle getitelde bestanden)
    %u URL (beschikbaar voor alle getitelde bestanden)
    %p preview-URL als documentroot en previewmap ingesteld zijn, anders identiek aan %u</small>

en: <small><b>Input options</b>
    start with a | to send the input to the standard input
    %f local filename (available for local files)
    %i temporary filename for input, equals %f if the document is not modified and local
    <b>Output options</b>
    end with a | to read the output from the standard output
    %o temporary filename
    <b>Other options</b>
    %a additional arguments that will be asked when this filter is activated
    %c local directory of file (available for local files)
    %n filename without path (available for all titled files)
    %u URL (available for all titled files)
    %p preview URL if basedir and preview dir are set in project settings, else identical to %u</small>
nl: <small><b>Invoeropties</b>
    begin met een | om standard input (stdin) te gebruiked
    %f lokale bestandsnaam (vereist een lokaal bestand, werkt niet met selecties)
    %i tijdelijke bestandsnaam voor invoer, gelijk aan %f voor documenten zonder wijzigingen
    <b>Uitvoeropties</b>
    eindig met | om standard output (stdout) te gebruiken
    %o tijdelijke bestandsnaam
    <b>Overige opties</b>
    %a extra opties die gevraagd worden als dit filter geactiveerd is
    %c lokale directory van bestand (lokaal bestand nodig)
    %n bestandsnaam zonder pad (beschikbaar voor alle getitelde bestanden)
    %u URL (beschikbaar voor alle getitelde bestanden)
    %p preview-URL als documentroot en previewmap ingesteld zijn, anders identiek aan %u</small>

en: Pattern
nl: Patroon

en: File #
nl: Bestand  #

en: Line #
nl: Regel #

en: Output #
nl: Uitvoer #

en: Color
nl: Kleur

en: A restart is needed to see the effect of these options
nl: Deze opties hebben pas effect na een herstart

note: 1=text
en: Option name
nl: Optienaam

note: 2=boolean
en: value
nl: waarde

note: 1=text
en: Highlight name
nl: Uitlichtnaam

en: Textstyle
nl: Tekststĳl

en: Auto
nl: Automatisch

en: Continue and ignore changes
nl: Ga verder en negeer wijzigingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Importing colors will abort any preferences changes
nl: Kleuren importeren maakt wijzigingen in voorkeuren ongedaan

en: Importing colors will close the preferences dialog and cancel any changes you made. Do you want to continue?
nl: Kleuren importeren sluit het dialoogvenster met voorkeuren, en maakt wijzigingen die je hebt gemaakt ongedaan. Doorgaan?

en: Choose file
nl: Kies bestand

en: Import done
nl: Importeren gereed

en: Import %s failed
nl: Importeren van %s is mislukt

en: Delayed
nl: Vertraagd

en: Immediately
nl: Direct

en: Continue save
nl: Doorgaan met opslaan

en: Abort save
nl: Opslaan afbreken

en: Ask what to do
nl: Vraag wat te doen

en: Never
nl: Nooit

en: Periodically and during save
nl: Periodiek en tijdens opslaan

en: Only during save
nl: Alleen tijdens opslaan

en: Nothing
nl: Niets

en: Modified time and file size
nl: Gewĳzigde tĳd en bestandsgrootte

en: Modified time
nl: Gewĳzigde tĳd

en: File size
nl: Bestandsgrootte

en: left
nl: links

en: right
nl: rechts

en: top
nl: boven

en: bottom
nl: onder

en: Recently opened
nl: Recent geopend

en: Recently closed
nl: Recent gesloten

en: Only project files
nl: Alleen projectbestanden

en: All
nl: Alle

en: All except spaces
nl: Alle behalve spaties

en: All trailing
nl: Alle hangende

en: All except non-trailing spaces
nl: Alle behalve niet-hangende spaties

en: Always
nl: Altijd

en: Smart
nl: Slim

en: Edit preferences
nl: Voorkeuren aanpassen

note: *  Initial document settings
en: <b>Default settings (overridden by project settings)</b>
nl: <b>Standaard instellingen (overruled door project instellingen)</b>

en: Initial document settings
nl: Initiële documentinstellingen

en: Editor settings
nl: Editor opties

en: <b>Editor settings</b>
nl: <b>Editorinstellingen</b>

en: Smart auto indentin_g on brackets
nl: Slim automatisch insprin_gen op haakjes

en: Smart Home/_End cursor positioning
nl: Slimme Home/End cursorpositionering

en: _Tab key indents selection
nl: Selectie inpringen met _tab toets

en: Replace unicode quotes with ascii quotes
nl: Vervang unicode-quotes door ascii-quotes

en: Insert spaces to cursor position
nl: Spaties toevoegen tot cursorpositie

en: Automatically insert closing brackets
nl: Automatisch sluithaken invoegen

en: Right _margin/split line end position:
nl: Positie rechtermarge:

en: Wrap lines on right margin indicator
nl: Breek regels af op de rechtermarge

en: Visible _whitespace mode:
nl: Zichtbare _witruimtemodus:

en: <b>Undo</b>
nl: <b>Ongedaan maken</b>

en: _Number of actions in history:
nl: _Aantal acties in 'ongedaan-maken'-geschiedenis

en: Clear _history on save
nl: 'Ongedaan-maken'-geschiedenis wissen bĳ opslaan

en: Auto-completion & Reference
nl: Automatisch aanvullen & Referentie

en: <b>Auto-completion</b>
nl: <b>Automatisch aanvullen</b>

en: Show _pop-up window:
nl: _Pop-up laten zien:

en: Minimum matching length for auto-completion:
nl: Minimaal aantal karakters voor automatisch aanvullen

en: Shortcut _key combination:
nl: Sneltoets_combinatie:

en: <b>Reference Information</b>
nl: <b>Referentie-informatie</b>

en: _Load reference data from language files
nl: Referentie-informatie in geheugen laden

en: Show references in auto-completion _pop-up window
nl: Referentie-informatie bij automatisch aanvullen weergeven

en: Show references if mouse is over text editor
nl: Geef referenties weer als de muis over de tekst gaat

en: Font & Colors
nl: Lettertype & Kleuren

en: <b>Font &amp; Cursor</b>
nl: <b>Lettertype &amp; Cursor</b>

en: _Editor font:
nl: Lettertype

en: Cursor / font size ratio (%):
nl: Cursor / lettergrootte ratio (%)

en: <b>Colors</b>
nl: <b>Kleuren</b>

en: Use system wide color settings
nl: Gebruik systeembreed ingestelde kleuren

en: Cursor color
nl: Cursorkleur

en: C_ursor color:
nl: C_ursorkleur

en: Selection background color
nl: Achtergrondkleur van selectie

en: _Selection background color:
nl: Achtergrondkleur van selectie:

en: Margin foreground color
nl: Marge voorgrondkleur

en: _Margin foreground color:
nl: _Marge voorgrondkleur:

en: Margin background color
nl: Marge achtergrondkleur

en: _Margin background color:
nl: Marge achtergrondkleur:

en: Highlight cursor position
nl: Cursorpositie oplichten

en: Cursor highlight color
nl: Oplichtkleur van cursor

en: _Cursor highlight color:
nl: Oplichtkleur van _cursor:

en: Current line color
nl: Kleur van actieve regel

en: Cu_rrent line color:
nl: Kleur van actieve _regel

en: Visible whitespace color
nl: Kleur van zichtbare witruimte

en: _Visible whitespace color:
nl: Kleur van zichtbare witruimte

en: Text styles
nl: Tekststĳlen

en: <b>Text Styles</b>
nl: <b>Tekststĳlen</b>

en: Files
nl: Bestanden

en: <b>Encoding</b>
nl: <b>Codering</b>

en: _Default character set for new files:
nl: _Standaard karakterset voor nieuwe bestanden

en: Auto set <meta> _HTML tag on encoding change
nl: Automatisch <meta> _HTML tag aanpassen bĳ coderingsverandering

en: <b>Misc</b>
nl: <b>Overig</b>

en: Strip trailing spaces on save
nl: Verwijder naloopspaties bij opslaan

en: Open co_mmandline files in running bluefish process
nl: Open co_mmandoregel-bestanden in een al geopend Bluefish-proces

en: Open commandline files in new _window
nl: Open commandoregel-bestanden in een nieuw _venster

en: Check if file is modified on disk:
nl: Ga na of bestand op schijf veranderd is:

en: File properties to check on dis_k for modifications:
nl: Bestandseigenschappen op _schĳf ter controle van wĳzigingen

en: Show warning for files with very long lines
nl: Toon waarschuwing voor bestanden met heel lange regels

en: Backup & Recovery
nl: Reserves & Herstellen

en: <b>Backup</b>
nl: <b>Reservebestanden</b>

en: Create _backup file during file save
nl: Maak reservebestand bĳ opslaan

en: _Remove backup file on close
nl: _Verwĳder reservebestand bĳ sluiten

en: If back_up fails:
nl: Als de reservekopie _mislukt:

en: <b>Document Recovery</b>
nl: <b>Documentherstel</b>

en: _Enable recovery of modified documents
nl: Herstelkopie van gewijzigde documenten maken

en: _Frequency to store changes (seconds):
nl: Herstelkopie-_frequentie (seconden)

en: File Associations
nl: Bestandsassociaties

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Document _tab position:
nl: Tabpositie in document:

en: Maximum filename length shown in tab (0 is no limit)
nl: Beperk bestandsnaamlengte in tab (0 voor onbeperkt)

en: _Sidebar position:
nl: Zijbalkpositie:

en: Sidebar tab _position:
nl: Tabpositie zijbalk:

en: Restore search scope from session or project
nl: Herstel zoek scope van sessie of project

en: Hide toolbars on full-screen
nl: Verberg werkbalk bij volledige schermvulling

en: User interface _language:
nl: Taal van gebruikersinterface:

en: <b>Recent Files</b>
nl: <b>Recente bestanden</b>

en: Recent files _shows:
nl: Recente bestanden _toont:

en: _Number of files in 'Open recent' menu:
nl: _Aantal bestanden in 'Recent geopend'-menu

en: _Register recent files with your desktop:
nl: _Registreer recente bestanden bij uw bureaublad:

en: Shortcut keys
nl: Sneltoetscombinaties

en: <b>Shortcut keys</b>
nl: <b>Sneltoetscombinaties</b>

en: _Switch between tabs with <Alt>+0..9
nl: _Wissel tussen tabs met Alt>+0..9

en: _Switch between tabs with <Command>+0..9
nl: _Wissel tussen tabs met <Command>>+0..9

en: Enable dynamic menu shortcuts - move your mouse over a menu entry and press the new shortcut key combination
nl: Activeer dynamische menu sneltoetsen - beweeg de muis over het menu en druk de gewenste sneltoetscombinatie

en: Save menu accelerators on exit
nl: Gebruikerssneltoetsen opslaan bij afsluiten

en: Save user customised menu accelerators now
nl: Gebruikerssneltoetsen opslaan

en: Reset menu accelerators to application defaults
nl: Sneltoetsen herstellen naar standaardwaarden

en: Dimensions
nl: Afmetingen

en: <b>Dimensions</b>
nl: <b>Afmetingen</b>

en: _Leave dimensions to window manager
nl: _Laat afmetingen over aan vensterbeheer

en: _Restore last used dimensions
nl: _Herstel laatst gebruikte afmetingen

en: Initial _sidebar width:
nl: Initiële _zijbalkbreedte:

en: Initial window _height:
nl: Initiële _vensterhoogte:

en: Initial window _width:
nl: Initiële _vensterbreedte:

en: _Limit window title length
nl: Beperk titellengte van venster

en: _Use system document tab font
nl: _Gebruik systeemlettertype

en: _Document tab font:
nl: Lettertype van documenttab:

en: Document error tab color
nl: Foutstatuskleur van documenttab

en: Document tab _error color:
nl: _Foutstatuskleur van documenttab:

en: Document loading tab color
nl: Laad-statuskleur van documenttab

en: Document tab loadin_g color:
nl: _Laad-statuskleur van documenttab :

en: Document modified tab color
nl: Gewijzigd-statuskleur van documenttab

en: Document tab _modified color:
nl: _Gewijzigd-statuskleur van documenttab:

en: Active document tab color
nl: Actieve document tabkleur

en: Document tab _active color:
nl: _Actieve document tabkleur:

note: arr = array_from_arglist(_("Java programming"),"1", "java:image:jsp", NULL); main_v->globses.filefilters = g_list_append(main_v->globses.filefilters, arr);
en: Images
nl: Afbeeldingen

en: <b>Thumbnails</b>
nl: <b>Voorbeeldafbeeldingen</b>

en: Thumbnail _filetype:
nl: _Bestandstype voorbeeldafbeelding (thumbnail):

en: Thumbnail _suffix:
nl: _Achtervoegsel voorbeeldafbeelding (thumbnail):

en: External commands
nl: Externe commando's

en: <b>External Commands</b>
nl: <b>Externe Commando's</b>

en: External filters
nl: Externe filters

en: <b>External Filters</b>
nl: <b>Externe filters</b>

en: Output parsers
nl: Uitvoerparsers

en: <b>Output Parsers</b>
nl: <b>Uitvoerparser</b>

en: Bookmark commands
nl: Bladwĳzercommando

en: <b>Bookmark commands</b>
nl: <b>Bladwijzer Commando's</b>

en: Language support
nl: Taalondersteuning

en: Enter Bluefish project filename
nl: Voer naam in van Bluefish-projectbestand

en: Select Bluefish project filename
nl: Selecteer Bluefish-projectbestandsnaam

en: Create New Project
nl: Nieuw project aanmaken

en: Edit Project
nl: Project bewerken

en: This project contains %d file | This project contains %d files
nl[0]: Dit project bevat %d bestand
nl[1]: Dit project bevat %d bestanden

en: Project _Name:
nl: Projectnaam:

en: <b>Default settings for this project</b>
nl: <b>Standaardinstellingen voor dit project</b>

en: <b>User interface for this project</b>
nl: <b>Gebruikersinterface voor dit project</b>

en: User interface layout
nl: Gebruikersinterface indeling

en: Create _Project
nl: Project Aanmaken

en: Create project
nl: Project aanmaken

en: Create project with currently opened documents
nl: Project aanmaken met huidige geopende bestanden

en: Create empty project
nl: Leeg project aanmaken

en: weblint HTML checker
nl: weblint HTML-checker

en: tidy HTML validator
nl: tidy HTML-validator

en: xmllint XML checker
nl: xmllint XML-checker

en: php syntax check
nl: php-syntaxtest

en: perl syntax check
nl: perl-syntaxcheck

en: php codesniffer
nl: php-codesniffer

en: Generate from ctags
nl: Genereer met ctags

en: Sort
nl: Sorteren

en: Reverse lines
nl: Regels omdraaien

en: Tidy convert to XHTML
nl: Tidy converteer naar XHTML

en: Strip empty lines
nl: Verwijder lege regels

en: Render HTML to text
nl: Maak tekst van HTML

en: PHP Beautifier
nl: PHP opschonen

en: JSON Beautifier
nl: JSON opschoner

en: Javascript Minify with jsmin
nl: JavaScript Minify met jsmin

en: Insert date
nl: Datum invoegen

en: Untitled Project
nl: Naamloos Project

en: C programming
nl: C programmeren

en: Web files
nl: Webbestanden

en: Hide objectfiles
nl: Objectbestanden verbergen

en: <i>Replace started</i>
nl: <i>Vervangen gestart</i>

en: <i>Search started</i>
nl: <i>Zoeken gestart</i>

en: <span foreground="red"><b>No selection, aborted search</b></span>
nl: <span foreground="red" weight="bold">Geen selectie, gestopt met zoeken.</span>

note: display warning that not all documents have yet finished loading
en: <span foreground="red" weight="bold">Some documents are still loading</span>
nl: <span foreground="red" weight="bold">Nog niet alle documenten zĳn geladen.</span>

en: <span foreground="red">Empty search string</span>
nl: <span foreground="red">Leeg zoekveld</span>

en: <i>Replaced %d entry</i> | <i>Replaced %d entries</i>
nl[0]: <b>%d resultaat vervangen</b>
nl[1]: <b>%d resultaten vervangen</b>

en: <i>Found %d entry</i> | <i>Found %d entries</i>
nl[0]: <b>%d resultaat gevonden</b>
nl[1]: <b>%d resultaten gevonden</b>

en: <i>Found %d result in %d of the %d searched documents</i> | <i>Found %d results in %d of the %d searched documents</i>
nl[0]: <i>%d resultaat in %d van de %d documenten</i>
nl[1]: <i>%d resultaten in %d van de %d documenten</i>

en: <i>Found %d result from character %d to %d</i> | <i>Found %d results from character %d to %d</i>
nl[0]: <i>%d resultaat van karakter %d tot %d</i>
nl[1]: <i>%d resultaten van karakter %d tot %d</i>

en: <i>Found %d result in the active document</i> | <i>Found %d results in the active document</i>
nl[0]: <i>%d resultaat in het huidige actieve document</i>
nl[1]: <i>%d resultaten in het huidige actieve document</i>

en: <span foreground="red"><b>There is no 'undo' when replacing in files.</b>
    Backup files are created as filename~</span>
nl: <span foreground="red"><b>Vervangen in bestanden kan niet ongedaan worden gemaakt.</b>
    Herstelbestanden worden aangemaakt als ~bestandsnaam</span>

en: No (more) results
nl: Geen (extra) resultaten

en: Active document
nl: Actieve document

en: Forward from cursor position
nl: Voorwaarts vanaf cursorpositie

en: Current selection
nl: Huidige selectie

en: All open documents
nl: Alle geopende documenten

en: Files on disk
nl: Bestanden op schijf

en: Normal
nl: Normaal

en: Uppercase
nl: Hoofdletters

en: Lowercase
nl: Kleine letters

en: Find and Replace
nl: Zoek en Vervang

en: <b>_Search for</b>
nl: <b>_Zoek naar</b>

en: <b>Replace _with</b>
nl: <b>Vervang _door</b>

en: Match Patter_n:
nl: Zoekpatroon

en: Replace T_ype:
nl: Vervang Type

en: Sco_pe:
nl: Bereik:

en: Filename pattern:
nl: Bestandsnaam-patroon:

en: Recursion level:
nl: Recursieniveau:

en: Basedir:
nl: Basismap:

en: Show results in Output Pane
nl: Toon resultaten in uitvoerpaneel

en: Show all results in the Output Pane on the bottom of the document list
nl: Toon alle resultaten in het uitvoerpaneel onder de documentlijst

en: Case sensitive _matching
nl: Hoofdlettergevoelig zoeken

en: Only match if case (upper/lower) is identical.
nl: Alleen resultaat als hoofdletter/kleine letter identiek is.

en: Pattern contains escape-se_quences
nl: Patroon bevat escape-combinaties

en: Pattern contains backslash escaped characters such as \n \t etc.
nl: Patroon bevat backslash-escape-karakters zoals \n, \t etc.

en: Dot character in regex pattern matches newlines
nl: Puntkarakter in reguliere expressie komt overeen met regeleinden

en: The . character will match everything including newlines, use for multiline matching.
nl: Het . karakter komt overeen met alles, inclusies regeleinden, gebruik dit voor meer-regelige zoekopdrachten

en: Ignore backup files
nl: Negeer reservekopiebestanden

en: Ignore backup files *~ created by Bluefish
nl: Negeer reservekopiebestanden *~ van Bluefish

en: Make bookmarks permanent
nl: Maak bladwĳzers permanent

en: Replace _All
nl: Alles vervangen

en: _Replace
nl: Vervangen

en: _Find All
nl: _Zoek Alle

en: B_ookmark All
nl: Alles als bladwĳzer

en: Undo in _all documents
nl: In alle geopende documenten ongedaan maken

en: Undo only _this document
nl: Alleen in dit document ongedaan maken

en: Undo this change in all documents?
nl: Deze verandering in alle documenten ongedaan maken?

en: This change concerns multiple documents.
nl: Deze verandering betreft meerdere documenten.

en: Allow folding of C style comments
nl: Maak C-stijl commentaar opvouwbaar

en: Allow folding of Curly brackets block
nl: Maak accoladeblokken {..} opvouwbaar

en: Allow folding of Javascript Curly brackets block
nl: Maak JavaScript-accoladeblokken {..} opvouwbaar

en: Allow folding of Javascript Parentheses block
nl: Maak JavaScript-blokken (..) opvouwbaar

en: Allow folding of Javascript Square brackets block
nl: Maak JavaScript vierkante haken [...] opvouwbaar

en: Allow folding of Parentheses block
nl: Maak (...) blokken opvouwbaar

en: Allow folding of PHP blocks
nl: Maak PHP-blokken opvouwbaar

en: Allow folding of Square brackets block
nl: Maak vierkante haken-blokken [...] opvouwbaar

en: Allow folding of the Parentheses block
nl: Maak (...) blokken opvouwbaar

en: Allow to fold the the root html tag
nl: Maak de root html-tag opvouwbaar

en: All php functions
nl: Alle PHP-functies

en: All wordpress functions
nl: Alle WordPress-functies

en: Autocomplete function names with semicolon
nl: Functienamen automatsich aanvullen met puntkomma

en: Autocomplete HTML entities
nl: Automatisch aanvullen HTML-entiteiten

en: Autocomplete Javascript object methods
nl: Automatisch aanvullen JavaScript-objectmethoden

en: autocomplete javascript variables
nl: automatisch aanvullen JavaScript-variabelen

en: Auto-complete PHP functions
nl: Automatisch aanvullen PHP-functies

en: Auto-complete PHP variables
nl: Automatisch aanvullen PHP-variabelen

en: Autocomplete tags
nl: Automatisch aanvullen tags

en: autocomplete with newlines
nl: automatisch aanvullen met regeleinden

en: CSS properties
nl: CSS-eigenschappen

en: Enable the PHP short open tag
nl: Gebruik de korte PHP-openingstag

en: GNU Coreutils functions
nl: GNU Coreutils-functies

en: HTML entities
nl: HTML-entiteiten

en: include JQuery syntax
nl: ondersteun JQuery-syntax

en: Javascript CSS properties
nl: JavasScript CSS-eigenschappen

en: Load all php functions
nl: Alle PHP-functies laden

en: Load auto-completion information
nl: Laden informatie automatisch aanvullen

en: Load completion data
nl: Laden gegevens automatisch aanvullen

en: Load glib types and functions
nl: Glib-types en -functies laden

en: Load GObject functions
nl: GObject-functies laden

en: Load GTK+ functions
nl: GTK+-functies laden

en: Load reference data
nl: Referentie-informatie laden

en: Load reference information
nl: Referentie-informatie laden

en: Load standard C library functions
nl: Standaard C-functies laden

en: Load XSLT 2.0 support.
nl: XSLT2.0 support laden

en: Methods in javadoc but not in references
nl: Ondersteun methoden in javadoc, maar niet in refernties

en: scan for sql in php strings
nl: Zoek naar SQL in PHP-strings

en: Scan for sql in strings
nl: Zoek naar SQL in strings

en: Self-close tags such as br, hr, and img with /&gt;
nl: Sluit tags zoals br, hr en img met /&gt;

en: Show a string as a block
nl: Laat een string zien als blok

en: Show tag attributes as block
nl: Laat tagattributen zien als blok

en: Show this language in the menu
nl: Toon deze taal in het menu

en: Tag block-start includes all attributes
nl: Tag blok-start bevat alle attributen
