Bluefish 2.2.2 - en to de translation catalogue (15 entries)

en: This version of Bluefish was built with:
de: Diese Version von Bluefish wurde erstellt mit:

en: 
    Developers of previous releases:
de: 
    Entwickler früherer Versionen:

en: 
    Package maintainers:
de: 
    Paketbetreuer:

en: 
    If you know of anyone missing from this list,
    please let us know at:
de: 
    Falls wir jemanden vergessen haben sollten,
    schreiben Sie bitte an:

en: 
    Thanks to all who helped make this software available.
de: 
    Eine Dankeschön an alle, die zu dieser Software beigetragen haben.

en: An open-source editor for experienced web designers and programmers, supporting many programming and markup languages, but focusing on creating dynamic and interactive websites.
de: Ein quelloffener Editor für fortgeschrittene Web-Designer und Programmierer, der viele Programmier- und Auszeichnungssprachen unterstützt, aber auf die Erstellung interaktiver und dynamischer Webseiten spezialisiert ist.

en: _Help
de: _Hilfe

en: Bluefish _Homepage
de: Bluefish-_Projektseite

en: Bluefish homepage
de: Bluefish-Projektseite

en: Report a _Bug
de: _Fehler melden

en: Report a bug
de: Fehler melden

en: _About
de: _Über

en: About Bluefish
de: Über Bluefish

en: Build _Info
de: _Konfiguration

en: Build info
de: Softwarekonfiguration
