bluefish 2.2.9 - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: 
    Developers of previous releases:
fa: 
    " "توسعه دهندگان از نسخه های قبلی:

en: 
    Package maintainers:
fa: 
    " "نگهدارنده بسته بندی:

en: 
    If you know of anyone missing from this list,
    please let us know at:
fa: 
    اگر شما از هر کسی از دست رفته از این لیست می دانید، لطفا  ما را با اطلاع نگه دارید در:  ‬

en: An open-source editor for experienced web designers and programmers, supporting many programming and markup languages, but focusing on creating dynamic and interactive websites.
fa: یک ویرایشگر متن باز برای طراحان وب و برنامه نویسان با تجربه، پشتیبانی از بسیاری از زبان های برنامه نویسی و نشانه گذاری، اما تمرکز بر ایجاد وب سایت های پویا و تعاملی است.

en: Bluefish _Homepage
fa: Bluefish به ما _Homepage

en: Bluefish homepage
fa: صفحه اصلی  بلوفیش

en: Report a _Bug
fa: گزارش یک _Bug

en: Report a bug
fa: گزارش یک اشکال

en: _About
fa: ‫_About‬

en: About Bluefish
fa:  در مورد Bluefish

en: Build _Info
fa: ساخت _Info

en: Build info
fa:  ساخت اطلاعات
