Bluefish 2.2.11 - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: This version of Bluefish was built with:
hu: A Bluefish jelen verziója az alábbiakkal készült:

en: 
    Developers of previous releases:
hu: 
    A korábbi kiadások fejlesztői:

en: 
    Package maintainers:
hu: 
    Csomag karbantartók:

en: 
    If you know of anyone missing from this list,
    please let us know at:
hu: 
    Ha tudomása van bárkiről, aki nincs rajta ezen a listán,
    kérjük, értesítsen minket:

en: 
    Thanks to all who helped make this software available.
hu: 
    Köszönjük mindenkinek, akik segítségükkel lehetővé tették e szoftver létezését.

en: An open-source editor for experienced web designers and programmers, supporting many programming and markup languages, but focusing on creating dynamic and interactive websites.
hu: Egy nyílt forráskódú szerkesztő tapasztalt web fejlesztők és programozók számára számos program- és jelölőnyelv támogatással, a dinamikus és interaktív weboldalak készítésére kihegyezve.

en: _Help
hu: _Súgó

en: Bluefish _Homepage
hu: A Bluefish _honlapja

en: Bluefish homepage
hu: A Bluefish honlapja

en: Report a _Bug
hu: Hiba _jelentése

en: Report a bug
hu: Hiba jelentése

en: _About
hu: _Névjegy

en: About Bluefish
hu: A Bluefish névjegye

en: Build _Info
hu: _Fordítási információ

en: Build info
hu: Fordítási információ
