Bluefish 2.2.11 - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: This version of Bluefish was built with:
ja: このバージョンの Bluefish は次のオプションを使用してコンパイルされています:

en: 
    Developers of previous releases:
ja: 
    過去のリリースの開発者たち:

en: 
    Package maintainers:
ja: 
    パッケージメンテナ:

en: 
    If you know of anyone missing from this list,
    please let us know at:
ja: 
    この一覧から漏れている人をご存知でしたら, 
    こちらまでお知らせください:

en: 
    Thanks to all who helped make this software available.
ja: 
    このソフトウェアが使えるものとなるよう協力してくれた、すべての人たちに感謝します.

en: An open-source editor for experienced web designers and programmers, supporting many programming and markup languages, but focusing on creating dynamic and interactive websites.
ja: 経験を積んだウェブデザイナーやプログラマーのためのオープンソースなエディタです。多くのプログラミング言語やマークアップ言語をサポートしており、ダイナミック、インタラクティブなウェブサイトを作成する際に、大きな助けとなるでしょう。

en: _Help
ja: ヘルプ(_H)

en: Bluefish _Homepage
ja: Bluefish ホームページ(_H)

en: Bluefish homepage
ja: Bluefish のホームページをブラウザで開く

en: Report a _Bug
ja: バグを報告(_B)

en: Report a bug
ja: バグを報告する

en: _About
ja: バージョン情報(_A)

en: About Bluefish
ja: Bluefish について

en: Build _Info
ja: ビルド情報(_I)...

en: Build info
ja: ビルド情報を表示する
