Bluefish 2.2.2 - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: 
    Developers of previous releases:
nl: 
    Ontwikkelaars van voorgaande versies:

en: 
    Package maintainers:
nl: 
    Onderhoud van het pakket:

en: 
    If you know of anyone missing from this list,
    please let us know at:
nl: 
    Als u hier iemand mist,
    laat het ons svp weten via:

en: 
    Thanks to all who helped make this software available.
nl: 
    Dank aan allen die deze software mogelijk maakten.

en: An open-source editor for experienced web designers and programmers, supporting many programming and markup languages, but focusing on creating dynamic and interactive websites.
nl: Een opensource-editor voor ervaren webdesigners en -programmeurs, ondersteunt vele programmeer- en opmaaktalen, maar is gefocust op het creëren van dynamische en interactieve websites.

en: Bluefish _Homepage
nl: Bluefish-Website

en: Bluefish homepage
nl: Bluefish-website

en: Report a _Bug
nl: Rapporteer een Bug

en: Report a bug
nl: Rapporteer een Bug

en: _About
nl: I_nfo

en: About Bluefish
nl: Over Bluefish

en: Build _Info
nl: Compileer _Informatie...

en: Build info
nl: Compileer informatie...
