Bluefish 2.2.2 - en to pt_BR translation catalogue (13 entries)

en: This version of Bluefish was built with:
pt_BR: Essa versão do Bluefish foi produzida com:

en: 
    Developers of previous releases:
pt_BR: 
    Desenvolvedores de versões anteriores:

en: 
    Package maintainers:
pt_BR: 
    Mantenedores de pacotes:

en: 
    If you know of anyone missing from this list,
    please let us know at:
pt_BR: 
    Se você souber de alguém faltando nessa lista,
    por favor deixe-nos saber em:

en: 
    Thanks to all who helped make this software available.
pt_BR: 
    Obrigado a todos que ajudaram a tornar esse software disponível.

en: An open-source editor for experienced web designers and programmers, supporting many programming and markup languages, but focusing on creating dynamic and interactive websites.
pt_BR: Um editor open source (código aberto) para web designers experientes e programadores, suportando muitas linguagens de programação e markup, mas focando na criação de websites dinâmicos e interativos.

en: _Help
pt_BR: Aj_uda

en: Report a _Bug
pt_BR: Reportar um bug

en: Report a bug
pt_BR: Reportar bug

en: _About
pt_BR: _Sobre

en: About Bluefish
pt_BR: Sobre Bluefish

en: Build _Info
pt_BR: _Informação de build

en: Build info
pt_BR: Informação de build
