bluefish 2.2.4 - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: This version of Bluefish was built with:
tr: Bluefish'in bu sürümü şunlarla oluşturuldu:

en: 
    Developers of previous releases:
tr: 
    Önceki sürümlerin geliştiricileri:

en: 
    If you know of anyone missing from this list,
    please let us know at:
tr: 
    Bu listede eksik olan birini tanıyorsanız,
    lütfen şu adresten bize bildirin:

en: 
    Thanks to all who helped make this software available.
tr: 
    Bu yazılımın kullanılabilir hale gelmesine yardımcı olan herkese teşekkürler.

en: An open-source editor for experienced web designers and programmers, supporting many programming and markup languages, but focusing on creating dynamic and interactive websites.
tr: Deneyimli web tasarımcıları ve programcıları için birçok programlama ve biçimlendirme dilini destekleyen, ancak dinamik ve etkileşimli web siteleri oluşturmaya odaklanan açık kaynaklı bir düzenleyici.

en: _Help
tr: _Yardım

en: Bluefish _Homepage
tr: Bluefish _Ana Sayfa

en: Bluefish homepage
tr: Bluefish anasayfası

en: Report a _Bug
tr: Bir _Hata bildir

en: Report a bug
tr: Bir hata bildir

en: _About
tr: _Hakkında

en: About Bluefish
tr: Bluefish Hakkında

en: Build _Info
tr: Yapı _Bilgisi

en: Build info
tr: Yapı bilgisi
